Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,672 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,280 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 894 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θέλουν οι γυναίκες;

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:13, 12-11-12:

στην πολυγαμια υπαρχει και παθος και συναισθημα..
σαφως λιγοτερο ανα σχεση αφου μοιραζεται σε πολλες

θεμα φυσικης και μαθηματικων ειναι

οταν μοιραζεσαι σε πολλα παιρνεις απο λιγο απο τον καθενα

ποσοτητα και ενταση,,δεν μπορεις να τα εχεις ολα..και ποσοτητα και βαθος-ενταση
απλα οι τυποι σαν και σενα μενουν ηθελημενα επιφανειακα σε μια σχεση γιατι φοβουνται να μπουνε παραμεσα..
και ετσι ολα φαινονται ωραια και οτι σε θελουν πολελς γυναικες

που να ξερες πχ οτι αν σε γνωρισουν καλυτερα πολλες μπορει να μην σε αντεχουν ουτε για μια ημερα?
(οχι εσενα προσωπικα αλλα γενικα)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:47, 16-11-12:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dusk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dusk
Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Dusk έγραψε στις 19:18, 17-11-12:

Αυτός ο τρόπος σκέψης φταίει που σήμερα δεν εμπιστεύεται κανείς κανέναν
που δεν είναι όλα ουτοπικά όπως προείπε ο "φίλος μας"

Και όταν αυτό γίνει πρέπει να κρατάμε πάντα μια πισινή γιατί που ξέρεις τι γίνετε

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καλύτερο συναίσθημα, αν είσαι φαν της μονογαμίας, από το εμπιστευεσαι πλήρως το σύντροφο σου δίχως ενδοιασμούς.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη James Playboy
Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 09:13, 23-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dusk
Αυτός ο τρόπος σκέψης φταίει που σήμερα δεν εμπιστεύεται κανείς κανέναν
που δεν είναι όλα ουτοπικά όπως προείπε ο "φίλος μας"

Και όταν αυτό γίνει πρέπει να κρατάμε πάντα μια πισινή γιατί που ξέρεις τι γίνετε

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει καλύτερο συναίσθημα, αν είσαι φαν της μονογαμίας, από το εμπιστευεσαι πλήρως το σύντροφο σου δίχως ενδοιασμούς.
φιλε dusk εχω coach-αρει αρκετες δεκαδες ανθρωπων(αντρες-γυναικες) με σκοπο να βελτιωσουν τις σχεσεις τους με αντρες και γυναικες. σε διαβεβαιωνω οτι αν ενας αντρας δεν εχει χτισει υψηλο survival value(σπιτια,λεφτα,κοτερα,φημη, δηναμη..) οι πιθανοτητες να σε κερατωσει η γυναικα σου ειναι 90-95% με εναν καλυτερο. για τις γυναικες δεν υπαρχει αυτο που λενε οι αντρες ο λογος μου συμβολαιο.. δεν ειναι προγραματισμενες απο την φυση να το εχουν.. αν καποιος μπορει να μιλησει στα συναισθηματα των γυναικων(πολυ ευκολο αν ξερεις πως..) κανουν πραγματα για αυτον που ουτε φανταζεσαι..
2) βαλε μπροστα απο εναν σκυλο μια μπριζολα. και πες του"σκυλε αν την φας θα σε σκισω".. ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ! ετσι ειναι και οι γυναικες.. αν ο clooney βρεθει μπροστα τους και τις διαλεξει θα πανε μαζι του.. και μετα θα δωσουν δικαιολογιες στον εαυτο τους γιατι το κανανε και θα το εκλογικευσουν αργοτερα... αυτος ειναι ο λογος που οταν πας με μια κοπελα που εχει σχεση πρεπει να πεις οτι ειναι δικο σου το λαθος και οχι δικο της.. φευγει ενα βαρος απο πανω της..
p.s. μονογαμια δεν υπαρχει!! ξεχνα την!! χρειαζεσαι πολλες επιλογες.. τις γυναικες δεν τις νιαζει αν πας με αλλες, τις νοιαζει αν εχεις κανει συναισθηματικη η υλικη επενδυση σε αλλη γκομενα.. γιαυτο και η πρωτη ερωτηση που θα σου κανουνε οταν μαθουνε οτι εφαγαν κερατο ειναι
" εχεις αισθηματα για αυτην την κοπελα?? " η απαντηση σε αυτο ειναι" εισαι η μοναδικη μου αγαπη.. ηταν μια ατυχη σστιγμη.."
Playboy

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη James Playboy : 23-11-12 στις 09:20.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:02, 23-11-12:

από το εμπιστευεσαι πλήρως το σύντροφο σου δίχως ενδοιασμούς.
πληρως δεν εμπιστευομαι ουτε τον τον εαυτο μου
δεν υπαρχει πληρης εμπιστοσυνη σε τιποτα
ή οπως ειπε και ο πατερας του Conan
Noone in the world can trust,no men no women no beasts.
This you can trust

αν καποιος μπορει να μιλησει στα συναισθηματα των γυναικων(πολυ ευκολο αν ξερεις πως..) κανουν πραγματα για αυτον που ουτε φανταζεσαι..
εκει διαφωνω μαζι σου
οτι το να πληρώσεις μια γυναικα συναισθηματικα ειναι πολυ δυσκολο συχνα,,ειναι θεμα χαρακτηρα..
και οχι μονο χρηματων

το οτι κυριαρχησαι απο τα συναισθηματα σου.-οπως οι γυναικες περισσοτερο-δεν σημαινει οτι δεν πιστευεις σε τιποτα και δεν εχεις αρχες

αναποδα οι υπερβολικα λογικοι ψυχροι τυποι-ανδρες συχνοτερα-μπορει επισης να αλλαζουν γνωμη διαρκως αναλογα με τα δεδομενα περα απο συναισθηματα

και μην ξεχναμε και η πιστη συναισθημα ειναι

και η πιστη της γυναικας και στην εκκλησια θεο κλπ και στα παιδια της ως μανα και σε πολλα θεματα ειναι πολυ ισχυροτερη απο του ανδρα

αλλο να λες συμβουλες και αλλο να τις κανεις
κατι τετοιοι love doctors
μετα ως πολυ εξυπνα πουλια
πιανονται απο τη μυτη απο καμια καπάτσα γυναικα και τους κανει το βιο αβιωτο

εχω πειρα και απο τον πατερα μου ως πρωην εργενη και απο διαπιστωσεις και προφιλ ψυχολογων που εχω ακουσει

οποτε ,μην εχει τοσο εγωισμο και πιστη στις δυναμεις σου φιλε οτι μπορεις να ριξεις οποια γυναικα θελεις
γιατι στο τελος ξουριζουν το γαμπρο..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 23-11-12 στις 10:17.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:17, 23-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από James Playboy
φιλε dusk εχω coach-αρει αρκετες δεκαδες ανθρωπων(αντρες-γυναικες) με σκοπο να βελτιωσουν τις σχεσεις τους με αντρες και γυναικες. σε διαβεβαιωνω οτι αν ενας αντρας δεν εχει χτισει υψηλο survival value(σπιτια,λεφτα,κοτερα,φημη, δηναμη..) οι πιθανοτητες να σε κερατωσει η γυναικα σου ειναι 90-95% με εναν καλυτερο. για τις γυναικες δεν υπαρχει αυτο που λενε οι αντρες ο λογος μου συμβολαιο.. δεν ειναι προγραματισμενες απο την φυση να το εχουν.. αν καποιος μπορει να μιλησει στα συναισθηματα των γυναικων(πολυ ευκολο αν ξερεις πως..) κανουν πραγματα για αυτον που ουτε φανταζεσαι..
2) βαλε μπροστα απο εναν σκυλο μια μπριζολα. και πες του"σκυλε αν την φας θα σε σκισω".. ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΕΙ! ετσι ειναι και οι γυναικες.. αν ο clooney βρεθει μπροστα τους και τις διαλεξει θα πανε μαζι του.. και μετα θα δωσουν δικαιολογιες στον εαυτο τους γιατι το κανανε και θα το εκλογικευσουν αργοτερα... αυτος ειναι ο λογος που οταν πας με μια κοπελα που εχει σχεση πρεπει να πεις οτι ειναι δικο σου το λαθος και οχι δικο της.. φευγει ενα βαρος απο πανω της..
p.s. μονογαμια δεν υπαρχει!! ξεχνα την!! χρειαζεσαι πολλες επιλογες.. τις γυναικες δεν τις νιαζει αν πας με αλλες, τις νοιαζει αν εχεις κανει συναισθηματικη η υλικη επενδυση σε αλλη γκομενα.. γιαυτο και η πρωτη ερωτηση που θα σου κανουνε οταν μαθουνε οτι εφαγαν κερατο ειναι
" εχεις αισθηματα για αυτην την κοπελα?? " η απαντηση σε αυτο ειναι" εισαι η μοναδικη μου αγαπη.. ηταν μια ατυχη σστιγμη.."
Playboy

α ρε πλεημποϋ, παω στοιχημα πως κάποτε κάποια θα ...στραβώθηκε και θα ήθελε να μείνει μαζί σου,
αλλα εσύ ήσουν απασχολημένος να coachάρεις τον εαυτό σου, και της φέρθηκες τοσο φτηνά όπως σε όλες τις άλλες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 11:39, 23-11-12:

Τί βλέπουν τα ματάκια μου και δεν τα βγάζουν τα χεράκια μου...?

Ο παραλληλισμός με τον σκύλο με πέθανε.....

Ps. Η μονογαμία υπάρχει αλλά όταν την ψάχνετε στην γκόμενα που κάθεται και την κερνάτε ποτό και βλέπετε αναμεσα από τα μπούτια το στριγκάκι.. μαντέψτε.... όπως λέει κι ένα γνωστό παιδικό τραγούδι "ψάξε ψάξε δεν θα τη βρείς" τη ρ0%&(ανα την μονογαμία....

Ολοι ειδήμονες γίνατε...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dusk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dusk
Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Dusk έγραψε στις 12:01, 23-11-12:

Playboy
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά από μέρους μου πιστεύω το να ζει κάποιος σε ένα τέτοιο κόσμο είναι θλιβερό. Δεν είναι ρομπότ για να είναι όλες ίδιες.(το ίδιο πάει για τους άνδρες) Όσα ζευγάρια σήμερα καταλήγουν εκεί, είναι διότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και επικοινωνία. Αν αγαπάς το άτομο που είσαι μαζί και επικοινωνείς πλήρως και όχι μερικώς μαζί του δεν νομίζω ότι υπάρχει χώρος και σκέψη για "μια άτυχη στιγμή". Το άτομο που είσαι μαζί πρέπει να ξέρει τα πάντα για σένα είτε είναι καλά είτε κακά. Θα σε αγαπά και θα σε θέλει γι αυτό που είσαι και όχι για κάτι που δεν είσαι. Αν δεν μπορεί να σε δεχτεί για όλα τότε καλύτερα να μην είσαι μαζί του. Καλύτερα εργένης παρά κερατάς.

Σίγουρα ο οικονομικός τομέας είναι σημαντικός και παίζει καταλυτικό ρόλο στις σχέσεις στις μέρες μας. Η αγάπη δυστυχώς δεν ει ναι αρκετή για να κρατήσει ένα ζευγάρι μαζί. Αν το βιωτικό επίπεδο δεν καλύπτει και τους δυο στα θέλω τους, δεν θα πάνε καλά τα πράγματα. Παρόλα αυτά πιστεύω πως αν το ζευγάρι είναι αγαπημένο και τα οικονομικά τους είναι σε επίπεδο που καλύπτονται και οι δυο για τις απλές ανάγκες αλλά και για τα όνειρα τους δεν υπάρχει λόγος για λοξοδρομήσεις. Και όλα ισχύουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

Σίγουρα ένας αντρας πρέπει να χει "κάποιο survival value" ανάλογα τα όνειρα και τα θέλω του καθενός, για να μπορεί να προσφέρει στην γυναίκα του αυτά που ζητά, να μπορεί να στήσει μια οικογενεια αλλά και για να είναι πάνω απ όλα επιτυχημένος στη ζωή του. Το να ζεις μες την κακομοιριά δεν βοηθά κανένα και δεν σε κάνει χαρούμενο ούτε εσένα ούτε την γυναίκα σου.

Όσο είστε ευτυχισμένοι (είναι διαφορετικό από το χαρούμενοι) μαζί (και για να γίνει αυτό είναι διάφορα που πρέπει να ισχύουν) όλα καλά θα πάνε που λένε και οι Stavento.

Παράθεση

sweeney todd

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sweeney todd
Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O sweeney todd έγραψε στις 13:19, 23-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues
Τί βλέπουν τα ματάκια μου ?
και βλέπετε αναμεσα από τα μπούτια το ...
Αρχική Δημοσίευση από Sagittarius
Τι θέλουν οι γυναίκες;
Ξύρισμα κι αυτές !!!!
Αρκεί το tablet, smartphone, ασύρματο ακουστικό, wi-fi hotspot, portable battery charger, αντάπτορες-καλώδια, άδεια, δίπλωμα, ταυτότητα, υπηρεσιακή ταυτότητα, κλειδιά, γυαλιά, τηλεειδοποίηση συναγερμού, usb stick, κάρτα εισόδου γκαράζ, τηλεχειριστήριο πορτών γκαράζ, να κουβαλάμε μαζί και...κοπτική μηχανή; Nισάφι πια!!!!

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 13:19, 23-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
πληρως δεν εμπιστευομαι ουτε τον τον εαυτο μου
δεν υπαρχει πληρης εμπιστοσυνη σε τιποτα

εκει διαφωνω μαζι σου
οτι το να πληρώσεις μια γυναικα συναισθηματικα ειναι πολυ δυσκολο συχνα,,ειναι θεμα χαρακτηρα..
και οχι μονο χρηματων

το οτι κυριαρχησαι απο τα συναισθηματα σου.-οπως οι γυναικες περισσοτερο-δεν σημαινει οτι δεν πιστευεις σε τιποτα και δεν εχεις αρχες

αναποδα οι υπερβολικα λογικοι ψυχροι τυποι-ανδρες συχνοτερα-μπορει επισης να αλλαζουν γνωμη διαρκως αναλογα με τα δεδομενα περα απο συναισθηματα

και μην ξεχναμε και η πιστη συναισθημα ειναι

και η πιστη της γυναικας και στην εκκλησια θεο κλπ και στα παιδια της ως μανα και σε πολλα θεματα ειναι πολυ ισχυροτερη απο του ανδρα

αλλο να λες συμβουλες και αλλο να τις κανεις
κατι τετοιοι love doctors
μετα ως πολυ εξυπνα πουλια
πιανονται απο τη μυτη απο καμια καπάτσα γυναικα και τους κανει το βιο αβιωτο

εχω πειρα και απο τον πατερα μου ως πρωην εργενη και απο διαπιστωσεις και προφιλ ψυχολογων που εχω ακουσει

οποτε ,μην εχει τοσο εγωισμο και πιστη στις δυναμεις σου φιλε οτι μπορεις να ριξεις οποια γυναικα θελεις
γιατι στο τελος ξουριζουν το γαμπρο..
η πιστη δεν ειναι συναισθημα. οσο πιο ψηλα ειναι στην ιεραρχια ενας αντρας τοσο λιγοτερες πιθανοτητες υπαρχουν να τον κερατωσει η γυναικα του.. η σεξουαλικη πιστη (fidelity) ειναι διμιουργημα της εξελιξης και αποτελει ψυχολογικο διακοπτη στο mamalian brain του ανθρωπινου ειδους.
2) pote den eipa oti eimai love doctor και τετοιες παπατζες.. ειπα οτι ειμαι lifestyle coach, μπορω να συμβουλεψω κοσμο για το πως θα βελτιστοποιησουν τον τροπο ζωης τους.. καποιος μπορει να θελει να παει με 50 γυναικες σε 1 χρονο(συχνο φαινομενο) αλλος μπορει να θελει να χτισει επιχειρηση..
3) φιλε μου.. θελω να βρω μια τετοια γυναικα!!! αλλα δυσκολα...
Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues
Τί βλέπουν τα ματάκια μου και δεν τα βγάζουν τα χεράκια μου...?

Ο παραλληλισμός με τον σκύλο με πέθανε.....

Ps. Η μονογαμία υπάρχει αλλά όταν την ψάχνετε στην γκόμενα που κάθεται και την κερνάτε ποτό και βλέπετε αναμεσα από τα μπούτια το στριγκάκι.. μαντέψτε.... όπως λέει κι ένα γνωστό παιδικό τραγούδι "ψάξε ψάξε δεν θα τη βρείς" τη ρ0%&(ανα την μονογαμία....

Ολοι ειδήμονες γίνατε...
nop.. δεν ειμαι ειδημονας σε τιποτα..
p.s. φιλοι αντρες ενας νομος υπαρχει στις ανθρωπινες σχεσεις!
Οταν ενας αντρας σου δινει συμβουλες για τις σχεσεις σας με το γναικειο φυλο, για να παρετε σοβαρα την αποψη πρεπει να εχει παει τουλαχιστον με 100 γυναικες σε οποιαδηποτε αλλη περιπτοση η απαντηση που πρεπει να δωσετε ειναι "οκ,εσυ ξερεις.." και τον γραφετε κανονικα..
Οταν σας δινει συμβουλες μια γυναικα πρεπει να κανεται το αντιθετο γιατι κατευθυνονται απο το συναισθημα και θα σας συμβουλεψουν λαθος..
Αρχική Δημοσίευση από Dusk
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά από μέρους μου πιστεύω το να ζει κάποιος σε ένα τέτοιο κόσμο είναι θλιβερό. Δεν είναι ρομπότ για να είναι όλες ίδιες.(το ίδιο πάει για τους άνδρες) Όσα ζευγάρια σήμερα καταλήγουν εκεί, είναι διότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και επικοινωνία. Αν αγαπάς το άτομο που είσαι μαζί και επικοινωνείς πλήρως και όχι μερικώς μαζί του δεν νομίζω ότι υπάρχει χώρος και σκέψη για "μια άτυχη στιγμή". Το άτομο που είσαι μαζί πρέπει να ξέρει τα πάντα για σένα είτε είναι καλά είτε κακά. Θα σε αγαπά και θα σε θέλει γι αυτό που είσαι και όχι για κάτι που δεν είσαι. Αν δεν μπορεί να σε δεχτεί για όλα τότε καλύτερα να μην είσαι μαζί του. Καλύτερα εργένης παρά κερατάς.

Σίγουρα ο οικονομικός τομέας είναι σημαντικός και παίζει καταλυτικό ρόλο στις σχέσεις στις μέρες μας. Η αγάπη δυστυχώς δεν ει ναι αρκετή για να κρατήσει ένα ζευγάρι μαζί. Αν το βιωτικό επίπεδο δεν καλύπτει και τους δυο στα θέλω τους, δεν θα πάνε καλά τα πράγματα. Παρόλα αυτά πιστεύω πως αν το ζευγάρι είναι αγαπημένο και τα οικονομικά τους είναι σε επίπεδο που καλύπτονται και οι δυο για τις απλές ανάγκες αλλά και για τα όνειρα τους δεν υπάρχει λόγος για λοξοδρομήσεις. Και όλα ισχύουν μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

Σίγουρα ένας αντρας πρέπει να χει "κάποιο survival value" ανάλογα τα όνειρα και τα θέλω του καθενός, για να μπορεί να προσφέρει στην γυναίκα του αυτά που ζητά, να μπορεί να στήσει μια οικογενεια αλλά και για να είναι πάνω απ όλα επιτυχημένος στη ζωή του. Το να ζεις μες την κακομοιριά δεν βοηθά κανένα και δεν σε κάνει χαρούμενο ούτε εσένα ούτε την γυναίκα σου.

Όσο είστε ευτυχισμένοι (είναι διαφορετικό από το χαρούμενοι) μαζί (και για να γίνει αυτό είναι διάφορα που πρέπει να ισχύουν) όλα καλά θα πάνε που λένε και οι Stavento.
ειμαστε πιθικια... οτι κανουμε το κανουμε ασυνιδητα.. και το εκλογικευουμε στον εαυτο μας αργοτερα.. οι γυναικες ειναι διαφορετικες οσον αφορα τον χαρακτηρα τους!!!!!! εκει ειμαστε ολοι διαφορετικοι.. αλλα τα εντσικτα αναπαραγωγης ειναι τα ιδια.. αυτος ειναι ο λογος που καποιοι αντρες πανε με χιλιαδες γυναικες στην ζωη τους ενω αλλοι με καμια 10αρια και πολυ λεω.. αυτη ειναι η αληθεια.. τεσπα.. μακγες γινετε προεδροι σε καποιον οργανισμο η ηγηθειτε σε κατι και ελατε να μου πειτε τις αντιδρασεις των γυναικων..

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 14:43, 23-11-12:

Καλέ κοίτα κάτι επαγγέλματα! Τελικά μάλλον πρέπει να γινω κομουνίστρια με τα φρούτα που γεννά ο καπιταλισμός!

Οταν ενας αντρας σου δινει συμβουλες για τις σχεσεις σας με το γναικειο φυλο, για να παρετε σοβαρα την αποψη πρεπει να εχει παει τουλαχιστον με 100 γυναικες σε οποιαδηποτε αλλη περιπτοση η απαντηση που πρεπει να δωσετε ειναι "οκ,εσυ ξερεις.." και τον γραφετε κανονικα..
Και πως θα τους δώσει αυτός συμβουλές για το πως να κρατήσουνε μία; Αλλά άντρες είναι, αποκλείεται να θέλουν κάτι τέτοιο κατά την άποψη σου. Εκτός αν χρειάζονται καλή οικοδέσποινα ως κοινωνικά ανεβασμένοι, αλλά τότε η "συναισθηματική" γυναίκα θα μείνει για "συναισθηματικούς" λόγους.
ειμαστε πιθικια... οτι κανουμε το κανουμε ασυνιδητα.. και το εκλογικευουμε στον εαυτο μας αργοτερα.. οι γυναικες ειναι διαφορετικες οσον αφορα τον χαρακτηρα τους!!!!!! εκει ειμαστε ολοι διαφορετικοι.. αλλα τα εντσικτα αναπαραγωγης ειναι τα ιδια.. αυτος ειναι ο λογος που καποιοι αντρες πανε με χιλιαδες γυναικες στην ζωη τους ενω αλλοι με καμια 10αρια και πολυ λεω.. αυτη ειναι η αληθεια.. τεσπα.. μακγες γινετε προεδροι σε καποιον οργανισμο η ηγηθειτε σε κατι και ελατε να μου πειτε τις αντιδρασεις των γυναικων..
Είχα καιρό να ακούσω τόσο "ενδιαφέρουσες" και "πρωτότυπες" απόψεις. Ας μη μιλήσουμε για το βάθος! Το 'λεγα ότι η εξέλιξη του ανθρώπου είναι θέμα προσωπικό και όχι κοινωνικό. Σαν να μην πέρασε μια μέρα από τους Νεάτερνταλ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 15:14, 23-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από lugar
Καλέ κοίτα κάτι επαγγέλματα! Τελικά μάλλον πρέπει να γινω κομουνίστρια με τα φρούτα που γεννά ο καπιταλισμός!

Και πως θα τους δώσει αυτός συμβουλές για το πως να κρατήσουνε μία; Αλλά άντρες είναι, αποκλείεται να θέλουν κάτι τέτοιο κατά την άποψη σου. Εκτός αν χρειάζονται καλή οικοδέσποινα ως κοινωνικά ανεβασμένοι, αλλά τότε η "συναισθηματική" γυναίκα θα μείνει για "συναισθηματικούς" λόγους.

Είχα καιρό να ακούσω τόσο "ενδιαφέρουσες" και "πρωτότυπες" απόψεις. Ας μη μιλήσουμε για το βάθος! Το 'λεγα ότι η εξέλιξη του ανθρώπου είναι θέμα προσωπικό και όχι κοινωνικό. Σαν να μην πέρασε μια μέρα από τους Νεάτερνταλ.
1) κοινωνικο λειτουργημα θα ελεγα..
2)δεν χρειαζεται να κνουν κατι οι αντρες.. θα δουλεψουν μονες τους οι γυναικες για αυτο..
3)αποψεις?? δεν ειναι αποψεις.. οι αποψεις ειναι σαν τις τριπες.. ο καθενας εχει απο μια.. εδω μιλαμε για επιστημονικα δεδομενα.. σε οποιον δεν αρεσει.. μηνηση στον θεο. υπαρχει συγκεκριμενος τροπος σκεψεις που ακολουθουν οι ανρωποι που βγαζουν ΠΟΛΛΑ λεφτα.. υπαρχει συγκεκριμενος τροπος σκεψεις για αυτους που εχουν πολλες κοπελες μοντελα.. AS SIMPLE AS THAT..
4) δεν εχουμε καμια σχεση με τον χομο νεατερνταλ. αυτοι ηταν παραλληλο ειδος δικο μας(χομο σαπιενς σαπιενς)

Παράθεση

thalalla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη thalalla
H thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H thalalla έγραψε στις 07:36, 24-11-12:

lugar
lifestyle coach,
οφείλω να σας συγχαρώ για την εύστοχη σας παρατήρηση! χάχα

στο κάτω κάτω αν οι άντρες κατηγορούν τις γυναίκες ότι θέλουν λεφτά, ας πρόσεχαν όταν έχτιζαν τις ιμπεριαλιστικές τους κοινωνίες γιατί ... δεν φταίνε οι γυναίκες ο καπιταλισμός φταίει, έτσι τις δόμησε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thalalla : 24-11-12 στις 07:50. Αιτία: αντικαπιταλιστικό πρελούδιο, στοχεύοντας την ριζα του κακού...
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,403 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 09:59, 24-11-12:

ειπα οτι ειμαι lifestyle coach
ειμαστε πιθικια...
αυτος ειναι ο λογος που καποιοι αντρες πανε με χιλιαδες γυναικες στην ζωη τους ενω αλλοι με καμια 10αρια και πολυ λεω..
όσοι άνδρες έχουν σκορ κάτω από 10, δεν είναι πιθήκια;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:19, 24-11-12:

όχι ειναι Ταρζάν!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 12:17, 24-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από thalalla
οφείλω να σας συγχαρώ για την εύστοχη σας παρατήρηση! χάχα

στο κάτω κάτω αν οι άντρες κατηγορούν τις γυναίκες ότι θέλουν λεφτά, ας πρόσεχαν όταν έχτιζαν τις ιμπεριαλιστικές τους κοινωνίες γιατί ... δεν φταίνε οι γυναίκες ο καπιταλισμός φταίει, έτσι τις δόμησε!
1)δεν φταιει ο καπιταλισμος.. αυτα ειναι ενστικτα των γυναικων που εχουν αναπτυχθει απο την εποχη αυστραλοπιθικου αφαρενσις μεχρι και σημερα.. απλα πιο παλια οι κοινωνιες ηταν πιο κλειστες και δε μπορουσαν οι γυναικες να εκφρασουν τα ενστικτα τους.. το χειροτερο ππραγμα για μια γυναικα ειναι να χαρακτηριστει απο την κοινωνικη της ομαδα καριο..α. αυτο στην εξελιξη καποιοες χιλιαδες χρονια πριν σημενε εξοστρακισμο απο την αγελη και θανατο.. τωρα πια δεν συμβαινει... οι αντρες μπορουν να πανε με ΠΟΛΛΛΛΛΛΕΕΕΣΣΣ!! γυναικες αρκει να ξερουν 3-4 βασικα πραγματακια.
p.s. το εχω ξαναπει.. ΚΑΝΕΙΣ!! απο εμας δεν ασχοληται με το τι πιστευει πως θελει μια γυναικα. ασχολουμαστε με το πως θα ειναι μετα απο 7 ωρες στο κρεβατι σου.. as simple as that..

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
ειμαστε ολοι πιθικια.. αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο.(εξαρτατε με το ποσο ανεπτιγμενο ειναι το reticular activation system) στον εγκεφαλο του καθενος.

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 13:32, 24-11-12:

playboy ερχονται δηλαδη ανθρωποι, σου λενε το προβλημα τους κ συ κανεις life couching?

επισης λολ και τρομερος επαγελματίας και 50 γυναίκες το χρόνο εμένα προσωπικά με κάνει να τρελαίνομαι κ να αγχώνομαι.
αν είναι ετσι ο πετυχημενος αντρας ευτυχώς που δεν είμαι (άντρας).

τέλος πόσο gtp πρέπει να είναι η δουλειά σου για να προλαβαίνεις - και να έχεις όρεξη - να τα κάνεις όλα αυτά

όσον αφορά στις γυναίκες, επειδή μας έχεις παρουσιασει εν ολίγοις ως ένα σάκο γεμάτο ορμόνες και αισθηματα που έχει εύκολα κουμπια για να μανιπιουλαριστεί, έχω να σου πω πως δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες. απλα κοιμάσαι με το "ευκολο είδος". όταν μια γυναίκα είναι και νιώθει ανεξάρτητη δεν έχει ανάγκη να πιαστεί από κανέναν. --> να βρει τον πιο λεφτα, πετυχημενο (και καλα, γιατί λεφταδες και στόκοι είναι ο κάνόνας ).

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:26, 24-11-12:

όσον αφορά στις γυναίκες, επειδή μας έχεις παρουσιασει εν ολίγοις ως ένα σάκο γεμάτο ορμόνες και αισθηματα που έχει εύκολα κουμπια για να μανιπιουλαριστεί, έχω να σου πω πως δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες. απλα κοιμάσαι με το "ευκολο είδος". όταν μια γυναίκα είναι και νιώθει ανεξάρτητη δεν έχει ανάγκη να πιαστεί από κανέναν. --
ετσι πεστου τα ρε ciela που σε ζορικη..
γιατι εμενα το φαλλοκρατικο γουρουνι δεν μ' ακουει..

Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,702 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 15:58, 24-11-12:

3) φιλε μου.. θελω να βρω μια τετοια γυναικα!!! αλλα δυσκολα...
Ποιος σου είπε ότι θα σε δεχτεί μια τέτοια γυναίκα; Άσε που αν την προσεγγίζεις έτσι όπως λες, τη χειραγωγείς, δεν της αφήνεις το δικαίωμα της επιλογής! Τι περιμένεις να γίνει μετά; Λέω εγώ τώρα, η μη ειδική, χρησιμοποιώντας απλή λογική.

Παράθεση

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 17:28, 24-11-12:

Η ιδανική και ταυτόχρονα η χειρότερη σύζυγος.

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 12:14, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
playboy ερχονται δηλαδη ανθρωποι, 1.σου λενε το προβλημα τους κ συ κανεις life couching?

επισης λολ 2.και τρομερος επαγελματίας και 50 γυναίκες το χρόνο εμένα προσωπικά με κάνει να τρελαίνομαι κ να αγχώνομαι.
αν είναι ετσι ο πετυχημενος αντρας ευτυχώς που δεν είμαι (άντρας).

τέλος 3.πόσο gtp πρέπει να είναι η δουλειά σου για να προλαβαίνεις - και να έχεις όρεξη - να τα κάνεις όλα αυτά

4.όσον αφορά στις γυναίκες, επειδή μας έχεις παρουσιασει εν ολίγοις ως ένα σάκο γεμάτο ορμόνες και αισθηματα που έχει εύκολα κουμπια για να μανιπιουλαριστεί, έχω να σου πω πως δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες. απλα κοιμάσαι με το "ευκολο είδος". όταν μια γυναίκα είναι και νιώθει ανεξάρτητη δεν έχει ανάγκη να πιαστεί από κανέναν. --> να βρει τον πιο λεφτα, πετυχημενο (και καλα, 5.γιατί λεφταδες και στόκοι είναι ο κάνόνας ).
1)δεν ειναι ακριβως προβλημα. το θεμα ειναι να εισαι χαρουμενος.. καποιος μπορει να ειναι χαρουμενος με μια γυναικα και 4 παιδια αλοι ειναι χαρουμενοι να ζουν σε μια βιλα να εχουν παθητικο εισοδημα 15 χιλαρικα τον μηνα και να εχουν 4 ltr(long term relationship) οι οποιες θα ειναι ολη μερα εμσα στρην βιλα με γοβες στρινγκ και ποδιες και θα ακοουθουν τις οδηγειες του tribal leader. καποιοι ανθρωποι θα ηθελαν να βελτιωσουν καποια πραγματα στην ζωη τους σχετικα γρηγωρα. ειμαστε εκει για αυτους.. ειμαστε οι καλυτεροι σε θεματα ανθρωπινης φυσης..
2) τρομερος επαγγελματιας σιγουρα! ολοι οι πελατες μας(φιλοι μας τωρα πια) ειναι πολυ ευχαριστημενοι. τωρα για τις 50 γυναικες το ειχακανει για 2-3 χρονια πιο μικρος τωρα απλα εχω 3 fuck buddies σε βαθμολογια απο 8 εως 10 στα 10 και περναω ηρεμα τον χρονο μου.
3) δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο το να ερχετε ενας ανθρωπος να σου σφιγγει το χερι και να σε ευχαρηστει που του αλαξες την ζωη.
4) αυτο ακριβως ειμαστε ολοι.! συγκεκριμενα οχι ορμονες αλλα νευροδιαβιβαστες(ειναι οι ορμονες που δρουν στον εγκεφαλο). δεν μιλησα για manipulation. αυτο ρωτανε και οι περισσοτεροι πελατες. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ MANIPULATION!! χτιζεις μια προοπικοτητα βασισμενη σε αρχες και αξιες(για τον καθενα διαφορετικες.. εκτοσ απο τα γενικα guidelines) οποια γυναικα η αντρας θελει πορει να μπει στην δικη σου πραγματηκοτητα.. ποτα καιμια γυναικα δεν θα ειναι ξανα στο επικεντρο της προσοχης του αντρα!! μονο ο εαυτος του!! παραδειγματα πολλα.. richard branson..
p.s. ολος οι γυναικες εχουν παραπονεθει τυλαχιστον μια φορα στην ζωη τους οτι εχουν τον μαλακομαγνητη.. δεν σας παραξενευει γιατι..
5) ok, εσυ ξερεις.. αν ερχοτανε ο βαρδινογιανης η branson σε εσενα πες του οτι ειναι στοκος κια ριχτου ακυρο..
p.s. please!! τραβα το βιντεο για μενα οταν θα το κανεις!

γιατι εμενα το φαλλοκρατικο γουρουνι δεν μ' ακουει..
τα εχω ξαναπει.. φιλε angelo δεν με προσεχεις.. ειπα οτι ειμαι ο πρωτος αντρας φεςμινηστης που υπαρχει.. απλα τωρα δεν μασαω τις συναισθηματικες παπατζες της μεσης γυναικας. υπαρχουν καποιες ελαχιστες 2-3% του πλυθησμου των γυναικων που ειναι αξιολογες(alpha females)

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
1.Ποιος σου είπε ότι θα σε δεχτεί μια τέτοια γυναίκα; Άσε που αν την προσεγγίζεις έτσι όπως λες, τη χειραγωγείς, 2.δεν της αφήνεις το δικαίωμα της επιλογής! Τι περιμένεις να γίνει μετά; Λέω εγώ τώρα, η μη ειδική, χρησιμοποιώντας απλή λογική.
1) οχι απλα θα με δεχτει! εχουνε μπει σε και θα ξαναμπουνε σε μαχη για τη προσοχη μου.. ολες!! οι γυναικες ψανουν το aplha male!!
2) ολες οι γυναικες θελουν να ηγουνται απο καποιον ισχυρο. το ιδανικο για μια γυναικα ειναι να μην ανχωνετε για τιποτα γιατι ο αντρας της θα καθαρησει για αυτην. και οχι δεν υπαρχει ελευθερη επιλογη.. υπαρχει η επιλογη του δυνατου. και σε οποιαδηποτε περιπτωση ειναι o alpha male. μαγκες αν θελετε να εχετε πολλες επιλογες σε γυναικες και πολλα λεφτα μια ειναι η λυση.! become the true leader, become the alpha mela of your group.!! ΟΛΕΣ θελουν τον ηγετη. be the one!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 25-11-12 στις 17:32. Αιτία: Διόρθωση Παράθεσης
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:29, 25-11-12:

εσυ μπορεις να γινεις ο ηγετης ή μονο να συμβουλευεις τους αλλους να γινουν?

ειναι κοινη ερωτηση και σε γιατρους..
τι τηρεις απο αυτα που διδασκεις?
ποσο απεχει η θεωρια απο την πραξη?

ειπα οτι ειμαι ο πρωτος αντρας φεςμινηστης που υπαρχει.. απλα τωρα δεν μασαω τις συναισθηματικες παπατζες της μεσης γυναικας.
επισης για ολα αυτα που λες,,τα πιστευεις και για τη μανα σου πχ?

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 14:43, 25-11-12:

1)δεν ειναι ακριβως προβλημα. το θεμα ειναι να εισαι χαρουμενος.. καποιος μπορει να ειναι χαρουμενος με μια γυναικα και 4 παιδια αλοι ειναι χαρουμενοι να ζουν σε μια βιλα να εχουν παθητικο εισοδημα 15 χιλαρικα τον μηνα και να εχουν 4 ltr(long term relationship) οι οποιες θα ειναι ολη μερα εμσα στρην βιλα με γοβες στρινγκ και ποδιες και θα ακοουθουν τις οδηγειες του tribal leader. καποιοι ανθρωποι θα ηθελαν να βελτιωσουν καποια πραγματα στην ζωη τους σχετικα γρηγωρα. ειμαστε εκει για αυτους.. ειμαστε οι καλυτεροι σε θεματα ανθρωπινης φυσης..
2) τρομερος επαγγελματιας σιγουρα! ολοι οι πελατες μας(φιλοι μας τωρα πια) ειναι πολυ ευχαριστημενοι. τωρα για τις 50 γυναικες το ειχακανει για 2-3 χρονια πιο μικρος τωρα απλα εχω 3 fuck buddies σε βαθμολογια απο 8 εως 10 στα 10 και περναω ηρεμα τον χρονο μου.
3) δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο το να ερχετε ενας ανθρωπος να σου σφιγγει το χερι και να σε ευχαρηστει που του αλαξες την ζωη.
4) αυτο ακριβως ειμαστε ολοι.! συγκεκριμενα οχι ορμονες αλλα νευροδιαβιβαστες(ειναι οι ορμονες που δρουν στον εγκεφαλο). δεν μιλησα για manipulation. αυτο ρωτανε και οι περισσοτεροι πελατες. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ MANIPULATION!! χτιζεις μια προοπικοτητα βασισμενη σε αρχες και αξιες(για τον καθενα διαφορετικες.. εκτοσ απο τα γενικα guidelines) οποια γυναικα η αντρας θελει πορει να μπει στην δικη σου πραγματηκοτητα.. ποτα καιμια γυναικα δεν θα ειναι ξανα στο επικεντρο της προσοχης του αντρα!! μονο ο εαυτος του!! παραδειγματα πολλα.. richard branson..
p.s. ολος οι γυναικες εχουν παραπονεθει τυλαχιστον μια φορα στην ζωη τους οτι εχουν τον μαλακομαγνητη.. δεν σας παραξενευει γιατι..
5) ok, εσυ ξερεις.. αν ερχοτανε ο βαρδινογιανης η branson σε εσενα πες του οτι ειναι στοκος κια ριχτου ακυρο..
p.s. please!! τραβα το βιντεο για μενα οταν θα το κανεις!
δεν εννοουσα τη δουλεια τη δικη σου αλλα του ανθρωπου που θα γινει ο "αρχηγος" (θα αφιερωσει δηλαδή όλο του το χρόνο) ενω παράλληλα θα ασχολείται με πολλές γκομενες.

όσο για το 5.... χμμ ούτε ο βαρδινογιάννης θα με ήθελε ούτε θα τον ήθελα και ξερω και πολλες γυναικες που δε θα του έρχιναν δεύτερη ματιά. lifestyle babe

τσπ. η χειριστική λογική σου με απωθεί - χωρια οτι τη βρισκω κ υπεραπλουστευμενη. δεν εχω αλλο χρονο ομως οποτε δε γραφω αλλα

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 17:32, 25-11-12:

1)εσυ μπορεις να γινεις ο ηγετης ή μονο να συμβουλευεις τους αλλους να γινουν?

ειναι κοινη ερωτηση και σε γιατρους..
τι τηρεις απο αυτα που διδασκεις?
2)ποσο απεχει η θεωρια απο την πραξη?

3)επισης για ολα αυτα που λες,,τα πιστευεις και για τη μανα σου πχ?
1.το πρωτο πραγμα που δειχνω στους πελατες ειναι πως δουλευει αυτος ο τροπος σκεψεις για μενα.. Και προηγουμενους πελατες με διαφορετικες αναγκες ο καθενας...Και πιστεψε με.. δουλευει καλα..
2)απεχει ετη φωτος.. Χρειαζετε αλλαγη τροπου σκεψης.. Δεν ειναι ευκολο ουτε ανωδεινο να γνωριζεις την γυναικεια φυση..
3)δεν βαζω το χερι μου στην φωτια για καμια! Γυναικα. Ειτε μανα μου ειτ ξαδερφη ειτε αδερφη.. Σορρυ... Ετσι δουλευουν τα πραγματα.. Οσο περρισοτερο τεστοστερονη εχει μια κοπελα τοσο περισοτερες΅πιθανοτητες υπαρχουν να σε απατησει.(ο παραμεσος μεγαλητερος απο τον δειχτη.. 8 με 16 βδομαδα της κοιησης.)
Αρχική Δημοσίευση από Ciela
δεν 4)εννοουσα τη δουλεια τη δικη σου αλλα του ανθρωπου που θα γινει ο "αρχηγος" (θα αφιερωσει δηλαδή όλο του το χρόνο) ενω παράλληλα θα ασχολείται με πολλές γκομενες.

όσο για το 5.... χμμ ούτε ο βαρδινογιάννης θα με ήθελε ούτε 5)θα τον ήθελα και ξερω και πολλες γυναικες που δε θα του έρχιναν δεύτερη ματιά. lifestyle babe

τσπ. 6) η χειριστική λογική σου με απωθεί - χωρια οτι τη βρισκω κ υπεραπλουστευμενη. δεν εχω αλλο χρονο ομως οποτε δε γραφω αλλα
4)οι γκομενες θα ερθουν μονες τους οταν μυριστουν κοινονικη αξια.. Σαν την μυγα το σκατο..
5) θα σε κοιταζε ο μπρανσον και δεν θα του καθοσουνα... Οκ, εσυ ξερεις.. Οχι απλα θα του καθωσουνα.. Θα σου μιλαγε και θα κοιταζες το πατωμα...
6) δεν ειναι δικια μου λογικη.. Η εξελιξη τα εφτιαξε ετσι.. Σε οποιον δεν αρεσει μυνηση στον θεο.. Εγω απλα ημουν ενας αντρας που ηθελα να εχει πολλα λεφτα και πολες γκομενες.. Και αυτο κανω..
υ.γ. Φιλε αγγελε η διδασκαλεια ειναι η ανωτερη μορφη ηγεσιας.. Οπως λεει και ο νταιβ λογκαν στο βιλιο του tribal leadership: " true leader is not the one who leads people, true leader is the one who breeds leaders." συναδελφοι και συναδελφισες αυττη ειναι η ανθρωπινη φυση.. Οποιος διαφωνει εεε θα κλαψω 3 λεπτα και μετα θα αποφασησω αν θα παω για σεξ η να βγαλω περισσοτερα λεφτα..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:52, 25-11-12:

Οσο περρισοτερο τεστοστερονη εχει μια κοπελα τοσο περισοτερες΅πιθανοτητες υπαρχουν να σε απατησει.
δηλαδη οσο περισσοτερο ανδρας ειναι τοσο περισσοτερο πιθανο ειναι να σε απατησει,,
ενω αν εχει πολυ περισσοτερες θηλυκες θα ειναι πιο πιστη?
σεξουαλικα ισχυει απο οτι ξερω..

Φιλε αγγελε η διδασκαλεια ειναι η ανωτερη μορφη ηγεσιας.. Οπως λεει και ο νταιβ λογκαν στο βιλιο του tribal leadership: " true leader is not the one who leads people, true leader is the one who breeds leaders."
καλοο.μου αρεσει σαν ιδεα..

Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,702 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 20:19, 25-11-12:

1) οχι απλα θα με δεχτει! εχουνε μπει σε και θα ξαναμπουνε σε μαχη για τη προσοχη μου.. ολες!! οι γυναικες ψανουν το aplha male!!
2) ολες οι γυναικες θελουν να ηγουνται απο καποιον ισχυρο. το ιδανικο για μια γυναικα ειναι να μην ανχωνετε για τιποτα γιατι ο αντρας της θα καθαρησει για αυτην. και οχι δεν υπαρχει ελευθερη επιλογη.. υπαρχει η επιλογη του δυνατου. και σε οποιαδηποτε περιπτωση ειναι o alpha male. μαγκες αν θελετε να εχετε πολλες επιλογες σε γυναικες και πολλα λεφτα μια ειναι η λυση.! become the true leader, become the alpha mela of your group.!! ΟΛΕΣ θελουν τον ηγετη. be the one!
1. α ρε alpha male! όλες οι γυναίκες σφάζονται στα πόδια σου!

2. Ναι, σιγά που έχουμε την ανάγκη του ηγέτη! Τι να πω, θα αισθανόμουν παντελώς άχρηστη αν δεν έκανα τίποτα για να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, αν περίμενα από κάποιον άλλο να "καθαρίσει" για μένα. Δηλαδή τι κάνουμε αν δεν μπορούμε να καθορίσουμε τη ζωή μας αλλά περιμένουμε από τον ιππότη να κάνει τα πάντα για εμάς; Αυτό που λες απλώς δεν υφίσταται. Ή μάλλον συμβαίνει, αλλά μόνο στις γυναίκες που ψάχνουν να πιαστούν από κάποιον επειδή είναι ιδιαίτερα ανασφαλείς. Εξαρτάται βέβαια και το πού απευθύνεσαι εσύ και πώς βγάζεις τα συμπεράσματά σου.

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 12:09, 27-11-12:

δηλαδη οσο 1)περισσοτερο ανδρας ειναι τοσο περισσοτερο πιθανο ειναι να σε απατησει,,
ενω αν εχει πολυ περισσοτερες θηλυκες θα ειναι πιο 2)πιστη?
3)σεξουαλικα ισχυει απο οτι ξερω..

καλοο.μου αρεσει σαν ιδεα..
1. 5)α ρε alpha male! όλες οι γυναίκες σφάζονται στα πόδια σου!

7)Ναι, σιγά που έχουμε την ανάγκη του ηγέτη! Τι να πω, θα αισθανόμουν παντελώς άχρηστη αν δεν έκανα τίποτα για να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, αν περίμενα από κάποιον άλλο να "καθαρίσει" για μένα. Δηλαδή τι κάνουμε αν δεν μπορούμε να καθορίσουμε τη ζωή μας αλλά περιμένουμε από τον ιππότη να κάνει τα πάντα για εμάς; Αυτό που λες απλώς δεν υφίσταται. Ή μάλλον συμβαίνει, αλλά μόνο στις γυναίκες που ψάχνουν να πιαστούν από κάποιον επειδή είναι ιδιαίτερα ανασφαλείς. Εξαρτάται βέβαια και το πού απευθύνεσαι εσύ και πώς βγάζεις τα συμπεράσματά σου.
1) ε?? Οχι δεν ειναι αντρας... Εναι πιο τεστοστερονατη.. Εχει γωνιες στο προσωπο και κλπ..
2)εχει περοσσοτερες πιθανοτητες να ειναι πιστη.. Αλλα το χερι στην φωτια δεν το βαζω για καμια..
3)οχι δεν ξερεις... Οι γυναικες κανουν πολυ περισσοτερο σεξ απο τους αντρες, απλα εσενα δεν το λενε..
5) ε τωρα πια δεν τσακονονται.. Απλα οταν το μαθενουν οτι δεν ειναι οι μοναδικες στην ζωη σου η συμπεριφορα τους ειναι συγκεκριμενη. 1) βαζουν τα κλαματα για να τσεκαρουν την αντιδραση σου(το κανουν συχνα οταν τσακονεστε και πας να βγεις απο την πορτα σου μπιγουν τα κλαματα.) μην δωσεις καμια σημασια... 2) αν δουν οτι δεν σε πολυνοιαζει, αρχιζουν να σε βριζουν .. 3)αν τις γραψεις και εκει, θα σου αρχισουν τις γλυκες..
6)ετσι ειναι.. Σε οποιον δεν αρεσει μυνηση στον θεο..
7)οχι απλα εχετε αναγκη τον ηγετη.. Αλλα απου μυριστητε κοινωνικη αξια σε αντρα πατε οπως η μυγα στο σκατο.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak έγραψε στις 19:47, 27-11-12:

οχι απλα εχετε αναγκη τον ηγετη.. Αλλα απου μυριστητε κοινωνικη αξια σε αντρα πατε οπως η μυγα στο σκατο.
Δε χρειαζόμαστε τον "ηγέτη" για να μας δώσει κοινωνική αξία! Κοινωνική αξία έχουμε από μόνες μας!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 15:26, 28-11-12:

Δε χρειαζόμαστε τον "ηγέτη" για να μας δώσει κοινωνική αξία! Κοινωνική αξία έχουμε από μόνες μας!
κανεις μας δεν ασχολητε με το τι πιστευει πως θελει μια γυναικα.. ασχολουμαστε στο τι πραγματικα ανταποκρινεται. γιαυτο κυριοι και λενε οτι εχουν τον μαλακομαγνιτη.. καθοντε στους τυπους που εχουν πολλες γκομενες γιατι ακριβως ξερουν σε τι ανταποκρινονται οι γυναικες γιατι εχουν εξασκιθει με πολλες... ενα πολυ ομορφο βiβλιαρακι για να ξεκινησει καποιος να καταλαβαινει τις γυναικες ειναι το practical female psycology.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:41, 28-11-12:

καθοντε στους τυπους που εχουν πολλες γκομενες γιατι ακριβως ξερουν σε τι ανταποκρινονται οι γυναικες γιατι εχουν εξασκιθει με πολλες...
και γιατι καμια δεν καθεται μονιμα σε σοβαρη σχεση με τετοιους?
αλλο η επιφανειακη σχεση,αλλο η παραπανω..

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 18:09, 28-11-12:

και γιατι καμια δεν καθεται μονιμα σε σοβαρη σχεση με τετοιους?
αλλο η επιφανειακη σχεση,αλλο η παραπανω..
θελουνε φιλε μου.. Αλλα επειδη τωρα πια δεν ειμαστε αβουλα πλασματακια δεν κανουμε τετοια τιμη σε μια μονο κοπελα.. Ο μεσος απογοητευμενος τυπος(με τις γυναικες παντα) εχει παει το πολυ με 10 κοπελες στην ζωη του... Εμεις το κανουμε αυτο καθε τριμηνο με κοπελες βαθμολογικα πανω απο 8 στα 10. Εχουμε απομυθοποιησει τις γκομενες φιλε μου.. Ο μονος λογος για κανεις σοβαρη σχεση ειναι μονο με γκομενα η οποια ειναι οιστρογονατη(μοντελο). Πρεγμα που σημενει οτι λογο οιστρογνων εχει λιγοτερες πιθανοτητες να φας κερατο. Οι αντρες κανουν σχεση με μια γκομενα επειδη υποσυνηδητα πιστευουν οτι δεν μποορουν να βρουν αλλη. Οταν ειχα ενα παληκαρι πιο παλια που του μαθενα την ανθρωπινη φυση μου ειπε οτι ειναι πιστος. Και οτι δεν ειχε απατησει ποτε καμια κοπελα του.. Η απλη ερωτηση που του εκανα :"φιλε μου αν ειχες μπροστα σου 3 μουν...ρες στημενες στα 4 και σου εξασφαληζα οτι η γκομενα σου δεν θα μαθενε τιποτα ποτε. Θα τις επερνες?"
-"ε ναι ρε!!!"
απλα γελαγα... Θελετε σχεση μαγκες γιατι δεν μπορειτε να ειστε με πανω απο μια γυναικα.. Αυτο ειναο παρελκομενο του ακολουθου... Σε ολες τις αρχεες κοινωνιες οι ηγετες ειχαν αφθονια στις γυναικες και παντρευαν τους βητα με τις γκομενες οι οποιες εχανα την ομορφια τους... Οι γκομενες απο την αλλη θελοθν ενα αβουλο πλασματακι γιατι το σημαντικοτερο πραγμα για την μεση γυναικα ειναι η ασφαλεια... Προφανος οταν τον βρει θα παει με εναν συναρπαστικο τυπο σαν και εμας και μολις ροταω" γιατι τον απατας?"
"εεε ειναι πολυ καλο παιδι αλλα.." ποιος νοιαζεται? καλο για μας.. Η γυανικα μετα τα 30 ψαχνει να βρει εναν aαβουλο ανθρωπακο να του χρεωσει τις μαλ.κιες που εχει κανει μεχρι τοτε, να νοικοκιρευτει και μετα παλι θα παει με εναν τυπο σαν και εμας.. Αλλα ποιος ασχολητε με γριες τριανταρες πια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη James Playboy : 28-11-12 στις 18:17.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:27, 28-11-12:

Οποιος διαφωνει εεε θα κλαψω 3 λεπτα και μετα θα αποφασησω αν θα παω για σεξ η να βγαλω περισσοτερα λεφτα..
Τατσόπουλε εσυ;;; Ρε θηρίο! Κι έλεγα ποιός πήδηξε την υπόλοιπη μισή Αθήνα και δεν πρόλαβα...

Λοιπόν κοίτα, θα σου μιλήσω κάφρικα. Μιλάς πολύ και αποσυντονίζεις εμάς που πηδάμε πολύ όσο κόβει η μηχανή μας πεντακοσάρικα φίλε μου. Για χαλάρωσε λίγο τη μανιβέλα στο τζεβελέκι σου γιατί θα μου εξορύξεις κανα οφθάλμι και θα μου βγεί απ' τη ρουθούνα.

Μετα τιμής,

Μπακλαβαδένιος Καταϊφάτος

ΥΓ: Σοβαρά τώρα... Λέγε λίγα λόγια και καλά... Σε παρακολουθούνε και naturals και γελάνε...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 18:52, 28-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Τατσόπουλε εσυ;;; Ρε θηρίο! Κι έλεγα ποιός πήδηξε την υπόλοιπη μισή Αθήνα και δεν πρόλαβα...

Λοιπόν κοίτα, θα σου μιλήσω κάφρικα. Μιλάς πολύ και αποσυντονίζεις εμάς που πηδάμε πολύ όσο κόβει η μηχανή μας πεντακοσάρικα φίλε μου. Για χαλάρωσε λίγο τη μανιβέλα στο τζεβελέκι σου γιατί θα μου εξορύξεις κανα οφθάλμι και θα μου βγεί απ' τη ρουθούνα.

Μετα τιμής,

Μπακλαβαδένιος Καταϊφάτος

ΥΓ: Σοβαρά τώρα... Λέγε λίγα λόγια και καλά... Σε παρακολουθούνε και naturals και γελάνε...
μεγαλη αληθεια.. η διαφορα μου ομως με τους naturals ειναι οτι αυτο ειχαν ανεπτηγμενα καποια κεντρα στον εγκεφαλο εκ γενετης.. εγω τα δημιουργησα μεσα απο συγκεκριμενη διαδικασια.. γιαυτο και μπορω να το διδαξω.. πριν απο καποιοα χρονια εκανα παρεα με ενα τετοιο παλικαρι.. ειχε παει με πολλες εκατονταδες εως χιλιαδες.. οταν τον ρωταγες "μα πως το κανεις?" η απαντηση ηταν "τι ενοεις?? πηγενε μιλα της 3 λεπτα και μετα παρτν στην τουαλετα.." τωρα πια ξερω πως και με ποια συγκεκριμενα βηματα θα γινει αυτο... γιατο μπορω να το διδαξω κιολας.. επησεις οι naturals καταληγουν οι περισσοτεροι να δουλευουν σε νυχτερινα μαγαζια και οταν περασουν τα 30 τι κανουν?? μενουν με τους γονεις τους, και δεν εχουν να φανε...
τεσπα. οταν μιλαε για αυτοβελτιωση μιλαμε για συξκεκριμενα πραγματα.. πρεπει να αναπτυχθει μια προσοπικοτητα βασισμενη σε αρχες δομες και αξιες( με αφθονια πλουτου και γυναικων) και οχι αντιδραστικη σε εξωτερικα ερεθισματα..
p.s. αν το εχεις με τις γυναικες οπως λες θα ηταν χαρα μου να γνωριστουμε
π.σ. σορρυ για την ορθωγραφια.. δυσλεξια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη James Playboy : 28-11-12 στις 19:00.
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

H Ciela έγραψε στις 19:17, 28-11-12:

5)θα σε κοιταζε ο μπρανσον και δεν θα του καθοσουνα... Οκ, εσυ ξερεις.. Οχι απλα θα του καθωσουνα.. Θα σου μιλαγε και θα κοιταζες το πατωμα...
6) δεν ειναι δικια μου λογικη.. Η εξελιξη τα εφτιαξε ετσι.. Σε οποιον δεν αρεσει μυνηση στον θεο.. Εγω απλα ημουν ενας αντρας που ηθελα να εχει πολλα λεφτα και πολες γκομενες.. Και αυτο κανω..
5)λολ λολ λολ σιγά τον μπρανσον. ξέρω πολύ καλύτερους άντρες

6) νταξει εφόσον αυτό επιθυμούσες good for you.

για το υπόλοιπο θέμα

(α και κατι τελευταίο: και η ψευδαίσθηση ακόμα του έρωτα ότι ο άλλος είναι κάτι μοναδικό κάνει το σεξ καλύτερο. αυτη είναι κ η μεγαλύτερη ηδονή.
anyways keep talking)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:01, 28-11-12:

Αλλα επειδη τωρα πια δεν ειμαστε αβουλα πλασματακια δεν κανουμε τετοια τιμη σε μια μονο κοπελα.. Ο μεσος απογοητευμενος τυπος(με τις γυναικες παντα) εχει παει το πολυ με 10 κοπελες στην ζωη του... Εμεις το κανουμε αυτο καθε τριμηνο με κοπελες βαθμολογικα πανω απο 8 στα 10. Εχουμε απομυθοποιησει τις γκομενες φιλε μου.. Ο μονος λογος για κανεις σοβαρη σχεση ειναι μονο με γκομενα η οποια ειναι οιστρογονατη(μοντελο).
τα μοντελα ειναι οι λιγοτερο οιστρογονατες γυναικες,κοκκαλιαρες χωρις λιποςκαι αρα οιστρογονα..
απλα ειναι γνωστες και τις παιρνουνε ηλιθιοι ως τροπαια ασχετα αν ειναι ταβλες στο κρεβατι
ξεφτιλα

Αλλα επειδη τωρα πια δεν ειμαστε αβουλα πλασματακια δεν κανουμε τετοια τιμη σε μια μονο κοπελα..
κανεις την αναγκη φιλοτιμια μεγαλε..

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:02, 29-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από james o daskalos
το διδασκω...
μπορω να το διδαξω...
διδάσκεται κιολας...
λαηφ κοουτς, διδασκω...

τελικά ρε συ τζεημς,
μηπως να προτιμουσες την χρυση ευκαιρία;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,625 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:55, 29-11-12:

Θα σε απογοητεύσω, φίλε και συνοδοιπόρε. Ωραίο το παιχνιδάκι σου, αλλά i) δεν μένω Ελλάδα, ii) εγώ, ξέρεις, δουλεύω και δεν έχω τον άπλετο ελεύθερο χρόνο να χαζεύω και να τριγυρνάω κάθε μέρα δεξιά κι αριστερά, πρακτικά εγώ φέρνω ψωμί στην οικογένεια, και iii) δεν έχω καμία διάθεση να δώσω έστω και τον ελάχιστο χρόνο στις χαζογκομενίτσες με τις οποίες ασχολείσαι. Αρκετά έχω τραβήξει ήδη, δεν έχω διάθεση για άλλα. Γενικά, είμαι των πιο σοβαρών καταστάσεων.

Αν και δεν είμαι της φιλοσοφίας που ακολουθείς, μιας και έχω κουραστεί για τέτοια χαζοπαιχνιδάκια, θα συμφωνούσα, ωστόσο, στο ότι ορισμένες αξίζουν μόνο αυτήν στεγνή και ψυχρή αυτιμετώπιση. Άντε γιατί σαν πολλή αξία έχουμε δώσει από 'δω κι από 'κει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 05-12-12 στις 13:52. Αιτία: Split
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 12:13, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Θα σε απογοητεύσω, φίλε και συνοδοιπόρε. Ωραίο το παιχνιδάκι σου, αλλά i) δεν μένω Ελλάδα, ii) εγώ, ξέρεις, 1)δουλεύω και δεν έχω τον άπλετο ελεύθερο χρόνο να χαζεύω και να τριγυρνάω κάθε μέρα δεξιά κι αριστερά, πρακτικά εγώ φέρνω ψωμί στην οικογένεια, και iii) δεν έχω καμία διάθεση να δώσω έστω και τον ελάχιστο χρόνο στις 2)χαζογκομενίτσες με τις οποίες ασχολείσαι. Αρκετά έχω τραβήξει ήδη, δεν έχω διάθεση για άλλα. Γενικά, είμαι των πιο 3)σοβαρών καταστάσεων.

Αν και δεν είμαι της φιλοσοφίας που ακολουθείς, μιας και έχω κουραστεί για τέτοια χαζοπαιχνιδάκια, θα συμφωνούσα, ωστόσο, στο ότι ορισμένες αξίζουν μόνο αυτήν στεγνή και ψυχρή αυτιμετώπιση. 4) Άντε γιατί σαν πολλή αξία έχουμε δώσει από 'δω κι από 'κει.
1) μπραβο σου φιλε μου. respect
2) ολες οι γυναικες ειναι και χαζογκομενες και σοβαρες εξαρτατε ποιος εισαι και εξαρτατε ποια ειναι η παρουσα κατασταση στην ζωη τους.
3) χωρις να θελω να σε απογοητευσω. φιλε μου αν δεν εχεις πληθωρα επιλογων θα αρκεστεις στην πρωτη που θα βρεις.. στις περισσοτερες περιπτωσεις την πατησες.. σοβαρο=λογικη. σοβαρη γκομενα που δεν αντιδραει βαση συναισθηματων αλλα λογιικης(δεν θα σε κερατωσει,δεν θα σου πριζει τα ουμπαλα. πρεπει να ειναι πρωτον οιστρογονατη(alpha female) κατω απο το 8% του πλυθησμου των γυναικων και να ειναι πανω απο 26(ολοκληρωνετε το κεντρο λογικης στον εγκεφαλο). πραγμα που σημαινει: γκομενα κατω απο 26 χρονων σοβαρη πολυ πολυ δυσκολα να βρεις... παιζει να εχω βρει κανα δυο.. τις οποιες τις εχω πασαρει σε φιλους μου επιχειρηματιες για να κανω δουλειες μαζι τους..
4)ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!!! μετα το σεξ πανε σπιτι τους και εσεις πρεπει να ασχοληστε με σοβαρα πραγματα οπως πως να βγαλετε λεφτα και πως θα ειστε χαρουμενοι..
playboy

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,625 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:15, 30-11-12:

πραγμα που σημαινει: γκομενα κατω απο 26 χρονων σοβαρη πολυ πολυ δυσκολα να βρεις...
I think we have an agreement here. Μάλλον θα πρέπει να φτάσω 30 πρώτα ή απλά να αλλάξω target group.

αν δεν εχεις πληθωρα επιλογων θα αρκεστεις στην πρωτη που θα βρεις..
Από εκεί και πέρα, τα περί "πληθώρας επιλογών": it's just a number. Σε ποιον αριθμό θα αποφασίσεις αν ξέρεις ποια είναι η κατάλληλη; 10; 20; 50; 70; Είναι arbitrary. Για μένα είναι θέμα τύχης και μόνο τύχης. Πώς κάποιοι βρήκαν το "τυχερό" τους δηλαδή σε 3-5 επιλογές;

Σίγουρα, άμα το δεις από στατιστική άποψη έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις κάτι σοβαρό, άμα έχεις πληθώρα επιλογών. Ωστόσο, το βλέπουμε από άλλο point of view. Εσύ από τη σκοπιά του "γαμάτε γιατί χανόμαστε". Εγώ από τη σκοπιά του...
«How many of us ended up with the people we wanted to be with? Got stuck with the best of limited options. And why? Because the ones we really want, that we've really loved, are dead, dying, turned out to be Cylons and they didn't know it.»

-Chief Galen Tyrol
ΑΥΤΟ είναι που είναι πάρα πολύ άσχημο. Να καταλήξεις να συμβιβαστείς όχι με το καλύτερο, αλλά με το "μη-χείρον", απλώς επειδή έχεις λίγες επιλογές και, εξ' αυτών, οι υπόλοιπες απεδείχθησαν χαζογκόμενες ή και πουτάνες. Εν τέλει και εσύ δεν θα είσαι καλά και η κοπέλα με την οποία θα είσαι μαζί. Εκεί σαφώς και είναι χρήσιμο να έχεις επιλογές.

Αλλά, κατά τα άλλα, I cannot share your point of view. Δεν έχω χρόνο, άλλωστε, απλά για να λέω ένα "counter ++", να ανεβάζω δηλαδή έναν μετρητή, που στην τελική δεν λέει και τίποτα.

Παράθεση

Angelic

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angelic
H Angelic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Angelic έγραψε στις 15:16, 30-11-12:

Ειλικρίνεια!!! Σταματήστε επιτέλους τα παιχνιδακια και πείτε καθαρά τι θέλετε!

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 18:47, 30-11-12:

Οι γυναίκες θέλουν και τον πρίγκηπα και το άλογο.
If you know what i mean

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:57, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Angelic
Ειλικρίνεια!!! Σταματήστε επιτέλους τα παιχνιδακια και πείτε καθαρά τι θέλετε!
Οι περισσότεροι αν σου απαντούσαν ειλικρινά θα σου έλεγαν σεξ. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη πιστεύεις ότι είναι ανειλικρινείς. Απλώς προσπαθούν να βρουν κόσμιο τρόπο να το πουν...

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 19:51, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
I think we have an agreement here. Μάλλον θα πρέπει να φτάσω 30 πρώτα ή απλά να αλλάξω 1)target group.

Από εκεί και πέρα, τα περί "πληθώρας επιλογών": 2)it's just a number. Σε ποιον αριθμό θα αποφασίσεις αν ξέρεις ποια είναι η κατάλληλη; 10; 20; 50; 70; Είναι arbitrary. Για μένα είναι θέμα τύχης και3) μόνο τύχης. Πώς κάποιοι βρήκαν το "τυχερό" τους δηλαδή σε 3-5 επιλογές;

Σίγουρα, άμα το δεις από στατιστική άποψη έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις κάτι σοβαρό, άμα έχεις πληθώρα επιλογών. Ωστόσο, το βλέπουμε από άλλο point of view. Εσύ από τη σκοπιά του "γαμάτε γιατί χανόμαστε". Εγώ από τη σκοπιά του...
«How many of us ended up with the people we wanted to be with? Got stuck with the best of limited options. And why? Because the ones we really want, that we've really loved, are dead, dying, turned out to be Cylons and they didn't know it.»

-Chief Galen Tyrol
ΑΥΤΟ είναι που είναι πάρα πολύ άσχημο. Να καταλήξεις να συμβιβαστείς όχι με το καλύτερο, αλλά με το "μη-χείρον", απλώς επειδή έχεις λίγες επιλογές και, εξ' αυτών, οι υπόλοιπες απεδείχθησαν χαζογκόμενες ή και πουτάνες. Εν τέλει και εσύ δεν θα είσαι καλά και η κοπέλα με την οποία θα είσαι μαζί. Εκεί σαφώς και είναι χρήσιμο να έχεις επιλογές.

Αλλά, κατά τα άλλα, I cannot share your point of view. Δεν έχω χρόνο, άλλωστε, απλά για να λέω ένα "counter ++", να ανεβάζω δηλαδή έναν μετρητή, που στην τελική δεν λέει και τίποτα.
1) και πψς θα αναγνωρισει ο εγκεφαλος σου φιλε γιωργο ποιο ειναι το καλυτερο δυνατο ταργκετ γκρουπ αν δεν ειχες πολλες εμπειριες με γυναικες στο παρελθον? λοιπον, επειδη μας το ιχαν ζητησει πολοι πελατες θα κανουμε ενα δωρεαν σεμιναριο για το ποια θα πρεπει να ειναι τα χαρακτηριστικα της γυναικας που πρεπει να παντρευτει καποιος, τι να κοιταει γιατι να κοιταει κλπ.. επειδη δεν θα εισαι εδω μπορω να σε πω 2 πραγματα στο σκαιπ.
2) παρτο σαν αξιωμα. ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ NUMBERS GAME.!!!
3)δεν υπαρχχει τυχη ποτε δεν υπηρχε στην ανθροπωτητα(the luck factor!! book... DOCTOR WISEMAN).. οι ανθρωποι που βρισκουν τις σωστες κοπελες ειναι αυτοι που εχουν πργραμματισει και εκπαιδευσει τον εγκεφαλο του σωστα η καποιοι εχου γενιθει με αναπτυγμενα καποια κεντρα στον εγκεφαλο.

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Οι γυναίκες θέλουν και τον πρίγκηπα και το άλογο.
If you know what i mean
συμφωνω.. αυτο ελεγα πριν.. και τον alpha και το πουλ μποι

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Οι περισσότεροι αν σου απαντούσαν ειλικρινά θα σου έλεγαν σεξ. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμη πιστεύεις ότι είναι ανειλικρινείς. Απλώς προσπαθούν να βρουν κόσμιο τρόπο να το πουν...
μονο αυτο... γιαυτο ειναι προγραμματισμενος ο αντρικος εγκεφαλος.. και ο λογος που καποιοι βητα μιλανε για αγαπουλες και μαλακιες ειναι επειδη δεν μπορουν να παρουν πολλες..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 05-12-12 στις 13:53. Αιτία: Split
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:07, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από firefly13
Συμφωνω στα περισσοτερα του κειμενου γιατι το εχω παρατηρησει κι εγω.Οταν πας με το σταυρο στο χερι π.χ εισαι καλος μαζι τους, ευγενικος,ειλικρινεις, τους κανεις τα χατηρια κτλ σε εχουν χεσμενο...Αντε το πολυ πολυ να σε κανουν φιλαρακι τους αλλα για να κατι παραπανω ουτε λογος.
Αντιθετα εισαι αρεστος οταν το παιζεις μαγκας,τσαμπουκας,παραμυθατζης,τις πειραζεις,τις φτυνεις κτλ.Δεν ξερω αλλα κατα καποιο τροπο γουσταρουν να τους επιβαλεσαι (δεν εννοω με τη βια), και να μην σε θεωρουν δεδομενο
Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Είναι το κλασσικό σύνδρομο που περνάνε οι γυναίκες στην ηλικία των 20-27 κατά το οποίο θέλουν να αλλάξουν έναν άντρα δύσκολο, καζανόβα, καρδιοκατακτητή, ναρκισιστή, μέχρι και ομοφυλόφιλο, και να τον φέρουν με τα νερά τους. Δεν ξέρω από πού προκύπτει αυτή η ανάγκη αλλά θεωρούν οτι αυτές είναι τόσο καλές, όμορφες, σέξι, πειστικές και λοιπά επίθετα ώστε ο άντρας αυτός θα γοητευθεί από αυτές τόσο ώστε να αλλάξει την κοσμοθεωρία του. Μερικές βέβαια σε αυτήν την ηλικία ακολουθούν τη σεξουαλική απελεύθερωση που με τόση επιτυχία εισήγαγε στην κοινωνία μας ο φεμινισμός, τύπου "αν πάω με πολλούς άντρες χωρίς συναίσθημα θα γίνω κι εγώ ίση με τους άντρες" (κούνια που μας κούναγε ). Η τρίτη κατηγορία βέβαια είναι αυτή των γυναικών που για διάφορους ψυχολογικούς λόγους νιώθουν ανασφάλεια και θεωρούν οτι τους αξίζει να έχουν σχέση με το κακό παιδί που τις φέρεται άσχημα, δεν τις εκτιμάει, τις δέρνει κλπ κλπ. (Και ναι, μου αρέσουν οι τσουβαλοποιήσεις, δε φαίνεται; Μην το χρησιμοποιήσετε σαν αντεπιχείρημα γιατί είμαι σίγουρη οτι έχω συγκεντρώσει τουλάχιστον το 80% των περιπτώσεων των γυναικών που επιλέγουν να είναι με κακά παιδιά.)

Και κάπου στα 27+ αρχίζεις να βλέπεις οτι τα χρόνια περνάνε, οτι όλες οι συμμαθήτριές σου έχουν σοβαρές σχέσεις και σε κοιτάνε με κάποια συγκατάβαση όταν τους διηγείσαι την τελευταία σου περιπέτεια που έληξε αυθημερόν, η μαμά σου έχει αρχίσει να βάζει στο λεξιλόγιό της όλο και περισσότερο τη λέξη "εγγόνια", όλο και ακούς σε έρευνες κλπ οτι μέχρι τα 35 το πολύ πρέπει να έχεις παιδί, και αποφασίζεις (αν είσαι ξύπνια) οτι ό,τι τρέλες έκανες έκανες, καιρός να βρεις ένα "καλό παιδί" για αλλαγή που μπορεί μεν να μη σου προσφέρει τις τρελές συγκινήσεις και να είναι κάπως προβλέψιμος, αλλά τουλάχιστον θα μπορέσεις να νιώσεις την ασφάλεια οτι σε αγαπάει πραγματικά, σε εκτιμάει, σε σέβεται και θα έχεις μέλλον μαζί του. Οπότε, όπως έχω πει και σε κάποιο φίλο στην ηλικία σου, θα βρεις σοβαρή κοπέλα στα 30, μην αγχώνεσαι. Ως τότε γλέντα τη ζωή σου. Δόξα τω Θεώ, πουτ@ν@κια υπάρχουν μπόλικα.

Ξέρω, οι γυναίκες θα πέσουν να με φάνε. Όσο κι αν διαμαρτύρεστε, εν τέλει έτσι είναι κι έτσι θα είναι. Αν εσείς είστε η εξαίρεση, μπράβο σας, με γεια σας με χαρά σας. Μην πατε όμως να παρουσιάσετε την εξαίρεση ως γενικό κανόνα, και σίγουρα μην εκφράσετε γνώμη πριν τα 40 σας, έχοντας πρώτα δει αν θα τα κάνετε κι εσείς αυτά που περιγράφω κι όλες τόσο σιχαίνεστε...

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 20:32, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
1)Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Είναι το κλασσικό σύνδρομο που περνάνε οι γυναίκες στην ηλικία των 20-27 κατά το οποίο θέλουν να αλλάξουν έναν άντρα δύσκολο, καζανόβα, καρδιοκατακτητή, ναρκισιστή, μέχρι και ομοφυλόφιλο, και να τον φέρουν με τα νερά τους. Δεν ξέρω από πού προκύπτει αυτή η ανάγκη αλλά θεωρούν οτι αυτές είναι τόσο καλές, όμορφες, σέξι, πειστικές και λοιπά επίθετα ώστε ο άντρας αυτός θα γοητευθεί από αυτές τόσο ώστε να αλλάξει την κοσμοθεωρία του. Μερικές βέβαια σε αυτήν την ηλικία ακολουθούν τη σεξουαλική απελεύθερωση που με τόση επιτυχία εισήγαγε στην κοινωνία μας ο φεμινισμός, τύπου "αν πάω με πολλούς άντρες χωρίς συναίσθημα θα γίνω κι εγώ ίση με τους άντρες" (κούνια που μας κούναγε ). Η τρίτη κατηγορία βέβαια είναι αυτή των γυναικών που για διάφορους ψυχολογικούς λόγους νιώθουν ανασφάλεια και θεωρούν οτι τους αξίζει να έχουν σχέση με το κακό παιδί που τις φέρεται άσχημα, δεν τις εκτιμάει, τις δέρνει κλπ κλπ. (Και ναι, μου αρέσουν οι τσουβαλοποιήσεις, δε φαίνεται; Μην το χρησιμοποιήσετε σαν αντεπιχείρημα γιατί είμαι σίγουρη οτι έχω συγκεντρώσει τουλάχιστον το 80% των περιπτώσεων των γυναικών που επιλέγουν να είναι με κακά παιδιά.)

2)Και κάπου στα 27+ αρχίζεις να βλέπεις οτι τα χρόνια περνάνε, οτι όλες οι συμμαθήτριές σου έχουν σοβαρές σχέσεις και σε κοιτάνε με κάποια συγκατάβαση όταν τους διηγείσαι την τελευταία σου περιπέτεια που έληξε αυθημερόν, η μαμά σου έχει αρχίσει να βάζει στο λεξιλόγιό της όλο και περισσότερο τη λέξη "εγγόνια", όλο και ακούς σε έρευνες κλπ οτι μέχρι τα 35 το πολύ πρέπει να έχεις παιδί, και αποφασίζεις (αν είσαι ξύπνια) οτι ό,τι τρέλες έκανες έκανες, καιρός να βρεις ένα "καλό παιδί" για αλλαγή που μπορεί μεν να μη σου προσφέρει τις τρελές συγκινήσεις και να είναι κάπως προβλέψιμος, αλλά τουλάχιστον θα μπορέσεις να νιώσεις την ασφάλεια οτι σε αγαπάει πραγματικά, σε εκτιμάει, σε σέβεται και θα έχεις μέλλον μαζί του. Οπότε, όπως έχω πει και σε κάποιο φίλο στην ηλικία σου, θα βρεις σοβαρή κοπέλα στα 30, μην αγχώνεσαι. Ως τότε γλέντα τη ζωή σου. Δόξα τω Θεώ, πουτ@ν@κια υπάρχουν μπόλικα.

3)Ξέρω, οι γυναίκες θα πέσουν να με φάνε. Όσο κι αν διαμαρτύρεστε, εν τέλει έτσι είναι κι έτσι θα είναι. Αν εσείς είστε η εξαίρεση, μπράβο σας, με γεια σας με χαρά σας. 4) Μην πατε όμως να παρουσιάσετε την εξαίρεση ως γενικό κανόνα, και σίγουρα μην εκφράσετε γνώμη πριν τα 40 σας, έχοντας πρώτα δει αν θα τα κάνετε κι εσείς αυτά που περιγράφω κι όλες τόσο σιχαίνεστε...
1) ετσι ειναι.. δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο.. ειναι ανθρωπινη φυση... ο λογος που μου τα χωνανε πριν οι γυναικες ειναι γιατι δεν τους αρεσει η αληθεια.. μαγκες.. ανοιξτε τα ματια σας.. !!!
2)οι γυναικες μεχρι τα 27 πιστευουνε οτι με το μουν.. τους μπορουνε να εξουσιαζουνε τον κοσμο.. μολιςmvcvbghm αρχιζει και ξεβαφει η μπογια τους ψαχνουν να βρουν ενα αβουλο ανθρωπακι να του χρεωσουν τις μαλακιες που εχουν κανει μεχρι τοτε.. και μολις τον βρουν θα τον κερατουν με εναν συναρπαστικο τυπο σαν και εμας.. σοορυ μαγκες dont hate the player.. hate the game. δεν τα εκενα εγω ετσι.. ημουν ενας αντρας που ηθελε να γαμ....ει και αυτο κανω.
3) το σημαντικοτερο πραγμα για μια γυναικα ειναι να προστατατεψει την υποληψη της(προερχετε απο εξελικτικους λογους, εξοστρακιζανε οποια γυναικα δεν ηταν πιστη στον αλφα) ακομα και αν ειναι η μεγαλητερη πουτ...α
4) the ugly truth..
οποιοι η οποιες θελετε να κανονισουμε καφε στειλτε μου pm.
p.s. εγραφα πιο πανω οτι ειμαι φεμινιστης.. δεν κανω πλακα.. ειμαι γιατι τις αγαπω και τις αποδεχομαι για αυτο που ειναι και οχι αυτο που παρουσιαζουν.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:38, 30-11-12:

Και κάπου στα 27+ αρχίζεις να βλέπεις οτι τα χρόνια περνάνε, οτι όλες οι συμμαθήτριές σου έχουν σοβαρές σχέσεις και σε κοιτάνε με κάποια συγκατάβαση όταν τους διηγείσαι την τελευταία σου περιπέτεια που έληξε αυθημερόν, η μαμά σου έχει αρχίσει να βάζει στο λεξιλόγιό της όλο και περισσότερο τη λέξη "εγγόνια", όλο και ακούς σε έρευνες κλπ οτι μέχρι τα 35 το πολύ πρέπει να έχεις παιδί, και αποφασίζεις (αν είσαι ξύπνια) οτι ό,τι τρέλες έκανες έκανες, καιρός να βρεις ένα "καλό παιδί" για αλλαγή που μπορεί μεν να μη σου προσφέρει τις τρελές συγκινήσεις και να είναι κάπως προβλέψιμος, αλλά τουλάχιστον θα μπορέσεις να νιώσεις την ασφάλεια οτι σε αγαπάει πραγματικά, σε εκτιμάει, σε σέβεται και θα έχεις μέλλον μαζί του. Οπότε, όπως έχω πει και σε κάποιο φίλο στην ηλικία σου, θα βρεις σοβαρή κοπέλα στα 30, μην αγχώνεσαι. Ως τότε γλέντα τη ζωή σου. Δόξα τω Θεώ, πουτ@ν@κια υπάρχουν μπόλικα.;
Όλα καλά και άγια και πιστεύω κι εγώ ότι ένα ορισμένο ποσοστό γυναικών μετά τα 26 αρχίζουν και συνέρχονται εγκεφαλικά, αλλά αυτά τα υπογραμμισμένα ξέρεις πως μου ακούγονται;

Ο χρόνος λέει...
Οι φίλες μου λένε...
Η μάνα μου λέει...
Οι έρευνες λένε...

Και κάπου εκεί αρχίζει να μη μετράει μόνο το πήξιμο του εγκεφάλου και η ηλικία, αλλά οι προθέσεις και το κατα πόσον μια γυναίκα είναι ανεξάρτητη όντως, ή απλά κάνει αυτά που της λένε όοοολοι οι άλλοι, με αμφίβολες πάντα συνέπειες...

Ο χρόνος μπορεί να μην έχει σημασία...

Οι φίλες μπορεί να έχουν άντρες και παιδιά αλλά μπορεί να σκυλοβαριόνται και να είναι "τα εν οίκω μη εν δήμω" ή να βαράνε κέρατα στους δικούς τους. Καμία δε θα ρίξει την υπόληψή της αλλά όλες οι φίλες αργά η γρήγορα θα κάνουν επίδειξη και τρίψιμο η μια στη μούρη της άλλης πχ. "εγω δε θα τα φτιαχνα με τόσο χοντρό άντρα" και τις βλέπεις μετά από λίγο να είναι τρισευτυχισμένες με κείνον τον εξαίρετο χοντρούλη (αλήθεια, τα πιό νόστιμα δικά τους είναι εκεί που φτύνανε για όλους τους άλλους) και τελικά ως δια μαγείας ακούς το "αποφάσισα να δω τα σημαντικά πράγματα στους ανθρώπους" (ναι αλλά όταν δίδασκες εμένα με κατήυθυνες στον στούρνο παιδαρά γυμασμένο Πολμουρόπουλο, όχι στον πανέξυπνο και τέλειο Πατσοκοιλάκη)

Η μάνα μπορεί να λέει εγγόνια αλλά πρακτικά τη ζωή της την έζησε, έκανε τις επιλογές της και μπορεί να σκέφτεται ότι μπούρδα θέλει, ειδικά αν πρόκειται για τη ζωή των άλλων. Άλλωστε η ίδια θα γεννήσει τα εγγόνια; Όχι, αυτή απλά θα χαριεντίζεται με μια πιπίλα αύριο και θα το παίζει γιαγιά. Άλλος θα μεγαλώσει το κουτσούβελο. Το ίδιο ισχύει και για κείνες που λένε "Ας είναι πλούσιος κι όλα τ' άλλα βράστα" ώστε να είναι σίγουρες ότι κάποιος θα τις γηροκομήσει. Δε θα κοιμηθεί καμία μάνα όμως με το σκάρτο γαμπρό που θα επιλέξει για την κόρη της.

Οι έρευνες τέλος μπορούν να λένε επίσης ότι μπούρδα θέλουν γιατί είναι πολύ απλά κατευθυνόμενες από κέντρα ή επιχειρήσεις που προμοτάρουν ιδέες, προϊόντα ή lifestyle προκειμένου να εξυπηρετήσουν τους στόχους τους.

Αν θέλουν όλοι αυτοί οι τρίτοι να λένε τη γνώμη τους, ας αγοράσουν ένα What's up και ας τηλεφωνήσουν στον εαυτό τους. Η σχέση δεν πρέπει να "αγοράζεται" και να πουλιέται στο φαινομενικά ασφαλέστερο τίμημα για όλους τους άλλους εκτός από τους άμεσα ενδιαφερόμενους.

Μια γυναίκα που άγεται και φέρεται από το Οικοσύστημά της, δεν είναι ανεξάρτητη, δεν είναι ενδιαφέρουσα, δεν είναι Γυναίκα. Η ταινία πρέπει να αρχίζει μετά το "πρωταγωνιστεί ο Δημοσθένης και η Ελπίδα..." και όχι το "Συμμετέχουν οι, Νίκος Τζιβελέκης (αποτυχημένος κολλητός που δε την πήδηξε), Κώστας Χρυσοκαδένας (κολλητός που πήδηξε τον Τζιβελέκη), Ελένη Στουρνορούφα (γυναίκα του Πατσοκοιλάκη και ταυτόχρονη γκόμενα του Πολμουρόπουλου), Επιφανία Σουλτανίδου (πεθερά που θέλει λεφτά και εγγόνια), Ιγνάτιος Σουλτανίδης (Του τελείωσε το εφάπαξ και ζεί με της Επιφανίας) και Τζίμης Ποπάυς (ο περιπτεράς που τον έπαιζε με τη νύφη από τα 11 της)....". Τελεία και παύλα.

ΥΓ: Αυτά τα ολίγα. Είπα να είμαι λακωνικός απόψε με τόση κούραση που έχω... Ο Άρμιν εγκρίνει αυτό το μήνυμα. Πάω να ετοιμάσω την εκπομπή στον Ικονοκλαστ μπας κι ακούσουμε κανα λαικό σε 20 λεπτά.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 21:54, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Όταν σου πουλάει έρωτα ενώ θέλει σεξ είναι ανειλικρινής. Όταν σου δείχνει ότι θέλει σεξ είναι ξεκάθαρος.
Δεν το θεωρώ κακό ο άλλος να θέλει μόνο σεξ. Το θεωρώ κακό να πουλάει παραμύθι. Ειδικά σε άβγαλτες κοπέλες που πιστεύουν ακόμα σε αυτά.
Να μου πεις..αμα δεν πάθουν θα μείνουν κουτορνίθια.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 22:08, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Μια γυναίκα που άγεται και φέρεται από το Οικοσύστημά της, δεν είναι ανεξάρτητη, δεν είναι ενδιαφέρουσα, δεν είναι Γυναίκα.
Όσο κι αν λατρεύω τον τρόπο που γράφεις, σου απαντάω μόνο σε αυτό: αυτή η γυναίκα όμως θα έχει κάνει τις τρέλες της μέχρι πχ τα 30, θα έχει κάνει τα παιδάκια της, θα έχει μια ασφάλεια και στα γεράματα θα χτυπάει και κάποιος την πόρτα της πού και πού να δει αν ζει ή αν τα κακάρωσε.

Και δηλώνω με πολλή υπερηφάνεια οτι αν γυναίκα είναι αυτή που θακάνει καριέρα, θα πηδιέται με τον έναν και τον άλλον στο όνομα του φεμινισμού (χα χα) και στα 40 θα κοιτάει τα ενήλικα πια παιδιά της αδελφής της και θα προσπαθεί να πείσει τον εαυτό της οτι τουλάχιστον αυτή δεν καταπιέστηκε, τότε δε θέλω να λέγομαι γυναίκα!

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε στις 22:31, 30-11-12:

Όσο κι αν λατρεύω τον τρόπο που γράφεις, σου απαντάω μόνο σε αυτό: αυτή η γυναίκα όμως θα έχει κάνει τις τρέλες της μέχρι πχ τα 30, θα έχει κάνει τα παιδάκια της, θα έχει μια ασφάλεια και στα γεράματα θα χτυπάει και κάποιος την πόρτα της πού και πού να δει αν ζει ή αν τα κακάρωσε.

Και δηλώνω με πολλή υπερηφάνεια οτι αν γυναίκα είναι αυτή που θακάνει καριέρα, θα πηδιέται με τον έναν και τον άλλον στο όνομα του φεμινισμού (χα χα) και στα 40 θα κοιτάει τα ενήλικα πια παιδιά της αδελφής της και θα προσπαθεί να πείσει τον εαυτό της οτι τουλάχιστον αυτή δεν καταπιέστηκε, τότε δε θέλω να λέγομαι γυναίκα!
Μην καταπιέζεστε από τα πρότυπα που εμείς έχουμε δημιουργήσει σαν κοινωνία.
Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για οικογένεια.
Η γυναίκα που θα κάνει καριέρα δεν σημαίνει ότι θα πηδιέται με τον έναν και τον άλλο.
Η γυναίκα που θα κάνει καφρίλες μέχρι τα 30 δεν σημαίνει ότι θα στήσει και μια οικογένεια σωστή μετά.
Και τελοσπάντων δεν το βλέπετε πια ότι όλα φτιάχνονται και καταστρέφονται στη στιγμή πια.
Και τι είναι οικογένεια στην τελική. Ένα διαζύγιο μετά τα 7 χρονια?
Δεν καταλαβαίνω. Αφήστε πια τον κόσμο να ακολουθήσει αυτό του λέει η καρδιά,η λογική,το βιολογικό ρολόι. Δεν ξέρω κι εγώ τι σκατά. Και χωνέψτε ότι κάποια πράγματα είναι δική μας δημιουργία. Εμάς των ανθρώπων. Δεν γράφει πουθενά ότι ο σκοπός του ανθρώπου είναι να κάνει οικογένεια.
Κάποιοι γεννιούνται μόνοι,ζουν μόνοι και πεθαίνουν μόνοι. Έτσι απλά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 01:25, 01-12-12:

Χιμ, παροτι αυτα που γραφεις, ισως να ισχυουν για ενα μεγαλο μερος του γυναικειου πληθυσμου, εντουτοις σιγουρα δεν ισχυουν για ολες τις γυναικες. Θεωρω πως το να εχει καποιος ανθρωπος γενικα αρκετες εμπειριες σχεσεων/γκομενων ειναι πολυ σημαντικο (δεν ξερω ποσες ακριβως, αυτα ειναι παντα σχετικα) και οπωσδηποτε χτυπαει κατι εκει κοντα στα 30 σε μια γυναικα αν δεν εχει ηδη παιδια (παλι ξεχασες να κλεισεις το ξυπνητηρι; ), αλλα τελικα ολα ειναι επιλογων και ..εμπειριων. Προσωπικα πχ ακουω για "καλο παιδι" και προτιμω να φαω χαλασμενη φετα, παρα να (ξανα)κανω σχεση με ενα τετοιο! Και η επιθυμια μου να κανω οικογενεια δεν θα μου αλλαζε ποτε γνωμη-πολυ απλα γιατι θεωρω πως ενα παιδι θα μεγαλωσει πολυ καλυτερα με δυο τρελους, αλλα ευτυχισμενους γονεις, παρα με δυο συντηρητικα ατομα που συμβιβαστηκαν μονο και μονο γιατι αυτο ηταν το σωστο (;!)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους