Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θέλουν οι γυναίκες;

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 00:59, 17-12-12:

ο ορος σχεση ειναι μια μαλακια που δημιουργησαν οι *αλφα. καποιες χιλιαδες χρονια πριν οταν υπηρχαν χαρεμια τις γκομενες που γερναγανε(πρερναγανε τα 25) τις παντρευανε με αξιοματουχους τους για να τα εχουνε καλα.
δεν υπηρχε ποτε αυτη η μαλακια! η μεση γυναικα καποια στιγμη θα ριξει κερατο. το θεμα ειναι να εισαι αυτος που θα το ριξει και οχι αυτος που θα το δεκτει. τοσο απλα. σχεσουλες κι αγαπουλες αυτα ειναι μαλακιες τουμπανα. οσο πιο ψηλα εισαι στην κοινωνικη ιεραρχια τοσο λιγοτερες πιθανοτιτες εχεις να φας κερατο και τοσο μεγαλυτερες εχεις να πηδηξεις οτι περπαταει. τοσο απλα. σε οποιον αρεσει προσπαθει για το καλυτερο, σε οποιον δεν αρεσει μυνηση στον θεο και κραταμε 25 δευτερολεπτα σιγη(δεν γινετε παραπανω.. εχουμε και δουλειες.) αυτα.
*red queen book
playboy
κανεις τεραστια λαθη και οικτρες απλοποιησεις με καταληξη αυτο που λες να μην εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Οπως καταλαβαινεις οι ανθρωπινες κοινωνικες σχεσεις ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να εξαντληθουν στο "ο αλφα εκανε αυτο". Υπαρχει ολοκληρη επιστημη που ασχοληται με αυτο το πραγμα (κοινωνιολογια). Οι ανθρωποι ειναι σηριακα μονογαμικα ζωα, και ασε τις αλφα και βητα παπαριες.

Αυτα ειναι μαλακιες, τραβα σε καποια τωρινη κοινωνια hunter/gatherer να δεις πως ειναι τα πραγματα, μονογαμικοι ειναι και εκει. Ουτε καν κοινωνιες χιμπατζιδων δεν μπορεις να αναλυσεις με τοσο απλουστευτικους ορους.

Η σχεση και η αγαπουλα που λες ειναι υπευθυνη για την εξελιξη και τη διαιωνηση του ειδους, το ανθρωπινο μωρο χρειαζεται και μαμα και μπαμπα για να μεγαλωσει.

Ειναι το λιγοτερο επικυνδηνο να κανει ψευδοψυχολογια και (κατα βαση) θεραπευτικη σε ανθρωπους που εχουν ουσιαστικα προβληματα οπως κοινωνικες φοβιες με τοσο ελειπεις γνωσεις. Δεν εχεις ιδεα τι μπορει να προκαλεσει σε καποιον με ΑΔΠ η ΓΑΔ η αποτομη εκθεση σε κοινωνικο περιβαλων η η συγκριση του με καποιον που νομιζει οτι "τα καταφερε". Μπορεις (και σιγουρα κανεις χωρις να το ξερεις) ζημια σε πολλους ανθρωπους. Απλα δεν το βλεπεις γιατι αυτοι που πανε ΧΡΟΝΙΑ πισω στην οποια προσπαθεια τους δεν γινονται wing σου, απλα εξαφανιζονται.

Δεν αμφιβαλω οτι εχεις καλες προθεσεις αλλα η καταρτηση σου ειναι ελειπεστατη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη James Playboy
Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 11:37, 17-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από epote;3652961[U
] 1)κανεις τεραστια λαθη και οικτρες απλοποιησεις[/U] με καταληξη αυτο που λες να μην εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Οπως καταλαβαινεις οι ανθρωπινες κοινωνικες σχεσεις ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να εξαντληθουν στο 2)"ο αλφα εκανε αυτο". Υπαρχει ολοκληρη επιστημη που ασχοληται με αυτο το πραγμα (κοινωνιολογια). Οι ανθρωποι ειναι σηριακα μονογαμικα ζωα, και ασε τις αλφα και βητα παπαριες.

3)Αυτα ειναι μαλακιες, τραβα σε καποια τωρινη κοινωνια hunter/gatherer να δεις πως ειναι τα πραγματα, μονογαμικοι ειναι και εκει. Ουτε καν κοινωνιες χιμπατζιδων δεν μπορεις να αναλυσεις με τοσο απλουστευτικους ορους.

Η σχεση και η αγαπουλα που λες ειναι υπευθυνη για την εξελιξη και τη διαιωνηση του ειδους, 4)το ανθρωπινο μωρο χρειαζεται και μαμα και μπαμπα για να μεγαλωσει.

5)Ειναι το λιγοτερο επικυνδηνο να κανει ψευδοψυχολογια και (κατα βαση) θεραπευτικη σε ανθρωπους που εχουν ουσιαστικα προβληματα οπως κοινωνικες φοβιες με τοσο ελειπεις γνωσεις. Δεν εχεις ιδεα τι μπορει να προκαλεσει σε καποιον με ΑΔΠ η ΓΑΔ η αποτομη εκθεση σε κοινωνικο περιβαλων η η συγκριση του με καποιον που νομιζει οτι "τα καταφερε". Μπορεις (και σιγουρα κανεις χωρις να το ξερεις) ζημια σε πολλους ανθρωπους. Απλα δεν το βλεπεις γιατι αυτοι που πανε ΧΡΟΝΙΑ πισω στην οποια προσπαθεια τους δεν γινονται wing σου, απλα εξαφανιζονται.

Δεν αμφιβαλω οτι εχεις καλες προθεσεις αλλα η 6)καταρτηση σου ειναι ελειπεστατη.
1) φιλε μου, η αθρωπινη φυση ειναι το πιο απλο πραγμα στον κοσμο.. αν δεν ηταν δεν θα ημασταν εδω τωρα.
2)ολα ιστορικα κειμενα κια ολη η ιστορια γενικοτερα ειναι βασισμενη σε βιογραφιες ηρωων(alpha) απο τον αλεξανδρο μεχρι τον ναπολεοντα. οποτε ΝΑΙ! τα παντα ξεκινανε στην ανθρωπινη φυση με το "ο αλφα ειναι αυτο" και γιατο εχει τοσες επιτυχιες. δεν εχει σημασια τι κανεις αλλα το ποιος εισαι.
3) επειδη τυχαινει οχι απλα να τα εχω δει αλλα να εχω κανει και ερευνα, ειναι πολυγαμικα οντα.
4)πιπες!! χιλιαδες χρονια πριν οι αντρες κυνηγουσαν και ετρεχαν ολη μερα. δεν ασχολιοντουσαν ουτε με μωρα ουτε μαλακιες. επησεις η κουλτουρα που ειχαν ηταν αγελαια" ολα τα παιδια ηταν ολων" γιαυτο και οιγυναικες εχουν συναισθηματικο δεσιμο απο την στιγμη που το μωρο γενιεται και οχι οι αντρες. πριν αρχισεις να λες τις παπαριες σου διαβασε λιγο νευροεπιστημηυ κια ανθρωπολογια και μετα ελα να σου κανω λιγο πιο advanced μαθημα..
5)εκτιμω αφανταστα τους ανθρωους που εχουν αρχιδια και κανουν πραγματα. γραφω κανονικα αυτους που φοβουνται να κανουν ενα βημα. γινε αυτος που μπορεις να γινεις και ασε τις δικαιολογιες πρωτα απολα στον εαυτο σου.
6) οχι φιλε μου, η δικια σου ειναι.. γιατι προσπαθεις να εξιγησεις τις ανθρωπινες σχεσεις με ορους pu και με αυτα που σου εμαθε το μπουρδελο η κοινωνια! εγω μελεταω και εφαρμοζω αδιασηστα επιστημονικα δεδομενα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 13:02, 17-12-12:

1) φιλε μου, η αθρωπινη φυση ειναι το πιο απλο πραγμα στον κοσμο.. αν δεν ηταν δεν θα ημασταν εδω τωρα.
Οχι η ανθρωπινη φυση ΔΕΝ ειναι το πιο απλο πραγμα στο κοσμο. Εχει απλες ΑΡΧΕΣ αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι απλη. Ο νομος της βαρυτητας ειναι μια απλουστατη δευτεροβαθμια εξισωση, το να στειλεις ανθρωπο στο φεγγαρι ομως απλο ΔΕΝ ειναι. Το γεγονος οτι η ανθρωπινη φυση (οπως πρακτικα και η φυση καθε ζωντανου οργανισμου πανω στη γη) ειναι επιβιωση και αναπαραγωγη δεν εξηγει τα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΟΛΥΠΛΟΚΑ φαινομενα που προκυπτουν απο αυτες τις απλες αρχες.

Εξηγησε μου σε παρακαλω την θρησκεια με βαση τις απλες αρχες σου, η την μουσικη, και αφου εξηγησεις τη μουσικη εξηγησε μου γιατι ο μπετοβεν εγραψε κλασικη αντι για χιπ χοπ.

Και επαναλαμβανω η κοινωνιολογια ειναι μεγαλο, πολυπλοκο ζητημα. Δεν μπορει ευκολα να ποσοτικοποιηθει. Εχεις υποψη σου απο χαοτικα συστηματα? Απο προκυπτουσες συμπεριφορες?

τα παντα ξεκινανε στην ανθρωπινη φυση με το "ο αλφα ειναι αυτο" και γιατο εχει τοσες επιτυχιες. δεν εχει σημασια τι κανεις αλλα το ποιος εισαι.
Αν ειχες ασχοληθει σε λιγακι μεγαλυτερο βαθος με τις ανθρωπινες κοινωνικες δομες θα ειχες δει οτι βασικο χαρακτηριστικο των ανθρωπων (που βρισκουμε σε αρκετα πρωτευοντα θυλαστικα αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθος) ειναι το γεγονος οτι αυτο που λεμε "αλφα" στα υπολοιπα αγελαια ζωα ειναι ΕΠΙΚΥΝΔΗΝΟ στους ανθρωπους γιατι κατα βαση αναπτυσοντας πολυπλοκες δομες επικοινωνιας (βλεπε γλωσσα) μπορουμε να επικοινωνουμε, να οργανονομαστε και να ΕΞΩΣΤΡΑΚΙΖΟΥΜΕ τους "αλφα".

Αν λοιπον καποια στιγμη διαβασεις ας πουμε αρχικα μακιαβελι, και αργοτερα οποιοδηποτε συγραμμα πολιτικης θεωριας, θα δεις οτι στις ανθρωπινες κοινωνιες πλεον την ηγετικη θεση δεν την εχουν ΑΤΟΜΑ αλλα ΘΕΣΜΟΙ.

Αυτο που εσυ λες (εσφαλμενα) αλφα ειναι απλα ενας ευχαριστος, κοινωνικος, καλιεργημενος, πολυσχιδης, οραματικος ανθρωπος. Οπως καταλαβαινεις δεν χρειαζεται διδακτορικο στην ψυχολογια για να καταλαβεις οτι αν εισαι τα παραπανω θα εισαι πετυχημενος οχι μονο με τις γυναικες, αλλα με ολους.

Και οχι δεν χρειαζεται να ειναι ο μεγας αλεξανδρος.

3) επειδη τυχαινει οχι απλα να τα εχω δει αλλα να εχω κανει και ερευνα, ειναι πολυγαμικα οντα.
αληθεια?

"Mate preferences among Hadza hunter-gatherers" (pdf). Human Nature 15: 364–375.

"Monogamy is the norm, with only about 4% of men having two wives at once, and those marriages often do not last long"

Οι ανθρωποι ειναι τουλαχιστων 20.000 χρονια τωρα κοινωνικα μονογαμικοι (με σειριακο τροπο), η δε σεξουαλικη τους πολυγαμικοτητα ειναι "κατ εξαιρεσην κανονας" δηλαδη υπαρχει σεξουαλικη απιστια αλλα ειναι κρυφη. Η δε σεξουαλικη απιστια απο την πλευρα των γυναικων εχει λιγοτερο κινητρο απο οτι απο την πλευρα των αντρων αλλα ειναι πιο ευκολη επι του πρακτικου, εξου και τα τελικα στατιστικα ειναι περιπου τα ιδια (68% για τις γυναικες 70% για τους αντρες). Το βλεπουμε αυτο απο τον σεξουαλικο διμορφισμο μας που ειναι ΜΕΤΡΙΟΣ, καθως επισης απο την κρυφη ωορηξια, το μεγεθος των ορχεων και την φυσιολογια του πεους (ελειψη οστου και αναλογικο μεγεθος με το σωμα).

Συνεπως η ερευνα σου ειναι αφενως περιτη γιατι ειναι προφανης αφετερου αν εβγαλε το συμπερασμα οι ανθρωποι ειναι "πολυγαμικοι" ειναι λαθος, γιατι οπως ολα τα πραγματα που μας αφορουν η απαντηση δεν ειναι τοσο απλη.

ΟΜΩΣ, η εξελικτικη ψυχολογια δεν ΑΡΚΕΙ για να περιγραψει τι ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ στο κεφαλι μιας γυναικας η ενος αντρα που απαταει. Για τον ιδιο λογο που δεν αρκει να περιγραψει γιατι ερωτευτικες την Ελλενη και ΟΧΙ τη Μαρια. Και οι δυο εχουν τις εξελικτικα καταληλες αναλογιες για αναπαραγωγη...

4)πιπες!! χιλιαδες χρονια πριν οι αντρες κυνηγουσαν και ετρεχαν ολη μερα. δεν ασχολιοντουσαν ουτε με μωρα ουτε μαλακιες. επησεις η κουλτουρα που ειχαν ηταν αγελαια" ολα τα παιδια ηταν ολων" γιαυτο και οιγυναικες εχουν συναισθηματικο δεσιμο απο την στιγμη που το μωρο γενιεται και οχι οι αντρες. πριν αρχισεις να λες τις παπαριες σου διαβασε λιγο νευροεπιστημηυ κια ανθρωπολογια και μετα ελα να σου κανω λιγο πιο advanced μαθημα..
ΠΟΣΕΣ χιλιαδες χρονια πριν? 10.000, 20.000, 30.000, 100.000? Οι ανθρωποι εχουν αλαξει πολυ, πολλες φορες. Το "χιλιαδες χρονια πριν" που τσαμπουνανε οι παπαρες του mystery method για να δωσουν βαρυτητα στο λογο τους ειναι μια μαλακια γιατι καλυπτει πρακτικα ΟΛΗ την ανθρωπινη εξελιξη.

Θες νευροφυσιολογια? Οκ, για πες μου πως τα οιστρογωνα επιρεαζουν το λορδοτικο ανακλαστικο, η οξυτοσινη με ποιο τροπο εκρινεται και τι επιδρασεις εχει, τα ανδρογωνα πως επιρεαζουν το επιπεδο διεγερσης των νευρωνων, ποιων νευρονων?

Θες κιαλα? Για πες λοιπον ποιος νευροδιαβιαστης ευθυνεται για το μεγαλυτερο μερος των συμπτωματων του PMS, ποιος ειναι το τμημα του εγγεφαλου που επιρεαζει την αναληψη ρισκου, πως εξελισεται, ποιες ειναι οι πλαστικες προσαρμογες που γινονται σε αυτο και μεχρι ποτε.

Και τωρα πες μου πως ολα τα παραπανω σχετιζονται με την ανθρωπινη σεξουαλικη συμπεριφορα (οπως καταλαβαινεις δεν τα εχω γραψει τυχαια).

Και ναι οι αντρες ασχολουνταν με τα μωρα. Και τωρα ασχολουντε περισοτερο, οι κοινωνιες αλαζουν, και οι τροποι που σχετιζομαστε αλαζουν και δεν ειμαστε ολοι αβοηθητα ερμαια των πρωτογενων ενστικτων μας. Αν ειμασταν ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ στις δυτικες κοινωνιες θα ηταν χοντροι.

Αλλα δεν ειναι. Εχουμε, ελεγχο στις παρορμησεις (για πες, ποιο τμημα του εγγεφαλου το κουμανταρει αυτο, η τεστοστερονη τι ρολο παιζει, σε τι βαθος χρονου?) και μπορουμε να καθυστερουμε την απολαυση η να την μεταλασουμε και να την μεταθετουμε (για πες μου δυο λογια για το τμημα του εγγεφαλου που σχετιζεται με την απολαυση μιας και εχεις διαβασει νευρολογια...)

6) οχι φιλε μου, η δικια σου ειναι.. γιατι προσπαθεις να εξιγησεις τις ανθρωπινες σχεσεις με ορους pu και με αυτα που σου εμαθε το μπουρδελο η κοινωνια! εγω μελεταω και εφαρμοζω αδιασηστα επιστημονικα δεδομενα.
Μεχρι τωρα δεν εχω δει ουτε ΕΝΑ "αδιασηστο επιστημονικο δεδομενο". Μονο ελειπεις αναφορες σε τετοια.

Και σου ξαναλεω, οτι επειδη το μεγαλυτερο μερος των "πελατων σου" ειναι ανθρωποι με ουσιαστικα προβληματα, εσυ που εχεις ελειπη ψυχιατρικη εκπαιδευση μπορεις να τους κανεις ΖΗΜΙΑ. Οπως ειδα δεν καταλαβες τα ακρονυμια που παρεθεσα παραπανω.

Θα στο κανω λιγακι πιο ευκολο, ενας ανθρωπος με αποφευκτικη διαταραχη της προσωπικοτητας δεν εχει προβλημα να πιασει γκομενα, αυτο ειναι συμπτωμα ενος μεγαλυτερου ζητηματος. Οταν εσυ πας να κουμανταρεις αυτο το συμπτωμα σαν την αιτια του προβληματος με πρακτικα συμπεριφορικους τροπους χωρις να του δωσεις κανενα ουσιαστικο βαθος στην ουσια του προβληματος του, θα τον κανεις χειροτερα.

Αν σου ερθει καποιος ανθρωπος με γενικευμενη αγχωδη διαταραχη και εσυ τον βαλεις σε ενα ενα κοινωνικο μερος για να πιασει γκομενα η αρχισεις να του λες οτι για να γινει καλυτερος ανθρωπος πρεπει να μην γινεται δουλος των συναδελφων του ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ να του μαθεις σωστους τροπους για κατι τετοιο, και τον σπρωξεις σε μια κριση πανικου του εκανες ΖΗΜΕΙΑ.

Πως αλλιως να στο πω? Αν δεν ξερεις ΟΛΟΚΛΗΡΗ την ψυχολογια που υπαρχει απο πισω μπορει να κανεις χειροτερο κακο.

Σου ξαναλεω οτι καταλαβαινω οτι εχεις καλες προθεσεις, απλα η ψυχολογια (γιατι περι ψυχολογιας μιλαμε) ειναι πολυ πλουσια επιστημη, μαθε την και εικαζω οτι θα γινεις εξαιρετικος στην δουλεια σου. Μαθαινοντας την δε θα δεις οτι πολλα απο οσα γραφεις τωρα ειναι ειτε εξοφθαλμα λαθη ειτε (συνηθως) απλουστευσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epote : 17-12-12 στις 13:10.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Poetofmadness (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Poetofmadness
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Poetofmadness έγραψε στις 03:59, 18-12-12:

Το τι θέλουν οι γυναίκες χμ...τι θέλουν άραγε
όπως μου έλεγε πρόσφατα ένα θυληκό θέλουν ασφάλεια, αγάπη, αφοσίωση, χρόνο για βόλτες, κατανοήση, ΠΑΘΟΣ, καλό σεξ που να τις φέρνει σε οργασμό, να μην εισαι ευαίσθητος οπως η μαμά σου και διάφορα άλλα
Και εγώ ρωτάω οι γυναίκες θέλουν πολλά εμεις τι διάολο θέλουμε σαν άνδρες;
Η απορία μου και η απάντηση εκφράζεται πάλι μέσα απο ένα τραγούδι του Παύλου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 16:05, 19-12-12:

Οι ίδιες δεν ξέρουν τι θέλουν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 16:24, 19-12-12:

Αλλη μια αποψη για τις γκομενες

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 17:38, 19-12-12:

Ένα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο...Τι θέλει μια γυναίκα;
Τι θέλει μια γυναίκα; Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει, καθώς θα βρεθεί αντιμέτωπος μ' ένα αναπόφευκτο κενό, με μια ελλειμματική γνώση, με το αδύνατο να ειπωθεί -στοιχείο το οποίο χαρακτηρίζει το γυναικείο φύλο. Εξ ου η αμφιθυμία ανάμεσα στη λατρεία της γυναίκας σαν μυστήριο και στο μίσος προς τη γυναίκα σαν απάτη.

Από τον Φρόιντ ως τον Λακάν, ο Serge Andre διερευνά το αίνιγμα της θηλυκότητας στο κρίσιμο σταυροδρόμι της ψυχαναλυτικής γνώσης και της ανθρώπινης εμπειρίας.
Στη σκιά υποθέσεων, θεωριών και ανατομικών διακρίσεων, ο συγγραφέας εξετάζει τη γυναικεία σεξουαλικότητα, την επιθυμία και το όνειρο του υστερικού υποκείμενου, τη σχέση μητέρας-κόρης, την Άλλη απόλαυση. Σκιαγραφεί το γίγνεσθαι-γυναίκα ως μία αέναη πρόκληση, ως τον τόπο μιας ασύλληπτης αλήθειας. Αλήθεια πολυσήμαντη, προφυλαγμένη πίσω από το άυλο πέπλο που παρεμβάλλεται ανάμεσα στη γυναίκα και στον εαυτό της, στην ταυτότητά της και στο σώμα της, στο ρητό της επιθυμίας της και στο άρρητο της απόλαυσής της.
Το τι θέλει μια γυναίκα νομίζω ότι είναι αποτέλεσμα εσώτερων και εξωτερικών παραγόντων...θέμα χαρακτήρα, ονείρων, βιωμάτων....και κυρίως θέλησης και αυτοκυριαρχίας....Αν είναι αυτόφωτη..σίγουρα θα μπορεί να διαχειριστεί και τα θέλω της....

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:24, 24-12-12:

εγω μελεταω και εφαρμοζω αδιασηστα επιστημονικα δεδομενα.
...ασε μας πια ρε τζεημς.

...ξερεις γιατι παιρνεις τηλεφωνα;
γιατι θέλουν να στα δώσουν.
η δικη σου προσπάθεια είναι η ελάχιστη δυνατή.

άντε καλές γιορτές κιολας.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 12:38, 24-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από epote
Θα σου μεταφερω τα λογια του jim jeffries επ αυτου:

Whenever a man sleeps with a lot of women we call him a stud, when a women sleeps with a lot of men we call her a slut. The general concensus its that this is unfair.

No.

Its completely fair.

Its easy to be a slut. Its fucking hard to be a stud. In order to be a stud you need to be good looking, charming, witty, funny, have a nice pair of shoes and a fake job. In order to be a slut you just have to be...there.

I've never seen a but ugly stud, but I've seen a midget slut.
Slut μπορεί να είναι κάποιος ανεξαρτήτως φύλου (μόνο που τον άνδρα στην προκειμένη περίπτωση τον αποκαλούν σαβουρογά....η, κάτι που δεν απέχει και πολύ απ' την πουτ...α. Απλά πάει με ότι να' ναι χωρίς πληρωμή).
Βέβαια, το αν θα είναι κάποιος - slut είναι θέμα επιλογής - νοοτροπίας και δεν μπορούμε να το γενικεύουμε για όλο το γυναικείο ή τον ανδρικό πληθυσμό όπως κάνει ο jp...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 13:03, 24-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...ασε μας πια ρε τζεημς.

...ξερεις γιατι παιρνεις τηλεφωνα;
γιατι θέλουν να στα δώσουν.
η δικη σου προσπάθεια είναι η ελάχιστη δυνατή.

άντε καλές γιορτές κιολας.
πιο παλια γιατι δεν μου τα δινανε ρεμπεσκε και τωρα τα δινουν? Μηπως γιατι εφαρμοσα πανω μου καναδυο πραγματακια?
υ.γ. Ξεκινα να σεβεσαι κανα χριστιανο γιατι θα καταντησεις ολοι οι φιλοι σου να ειναι μεσα απο το ιντερνετ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 13:12, 24-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από James Playboy
πιο παλια γιατι δεν μου τα δινανε ρεμπεσκε και τωρα τα δινουν? Μηπως γιατι εφαρμοσα πανω μου καναδυο πραγματακια?
υ.γ. Ξεκινα να σεβεσαι κανα χριστιανο γιατι θα καταντησεις ολοι οι φιλοι σου να ειναι μεσα απο το ιντερνετ.
Χριστιανέ...άλλαξες ότι χρειάζεται για να πας απ' το 2 στο 150. Για το ΑΠΕΙΡΟ έχεις δουλειά ακόμα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:09, 24-12-12:

Μπορεί παλιά να μην πήγαινες σε μέρη με απελπισμένες. Οποιοσδήποτε μπορεί πανεύκολα να πάει με πολλούς ή πολλές χωρίς "στρατηγική" και τέτοιες μαλακίες. Το θέμα είναι τι ποιότητα (εμφανισιακή, νοητική, ψυχολογική, κλπ) θα έχουν αυτά τα άτομα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:18, 24-12-12:

Κι εγώ ξέρω άτομο που έχει ένα σωρό κατακτήσεις, απλά και μόνο επειδή δηλωνει "Επιχειρηματίας".
Φυσικά οι κοπέλες που ανταποκρίνονται, είναι ο τύπος της γυναίκας που ψάχνει "επιχειρηματία", όμως αυτός τη δουλειά του την κάνει. Και νιώθει και επιτυχημένος.

Όλα αυτά φυσικά στη θεωρία, γιατί κι εγώ μπορώ να σας πω ότι με παρακαλάει ο Μπραντ Πιτ να βγούμε κι εγώ το παίζω δύσκολη..
Γενικα ο James, και ο κάθε James, μπορεί να πει ότι θέλει. Και να συμπληρώνει "Σας προσκαλώ στο τάδε μπαράκι να το δείτε με τα μάτια σας!". Η αληθεια είναι πως κανείς δεν θα χάσει το χρόνο του να δει αν είναι αλήθεια, οπότε εδώ μέσα είμαστε ότι δηλώσουμε.

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 15:30, 24-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Κι εγώ ξέρω άτομο που έχει ένα σωρό κατακτήσεις, απλά και μόνο επειδή δηλωνει "Επιχειρηματίας".
Φυσικά οι κοπέλες που ανταποκρίνονται, είναι ο τύπος της γυναίκας που ψάχνει "επιχειρηματία", όμως αυτός τη δουλειά του την κάνει. Και νιώθει και επιτυχημένος.

Όλα αυτά φυσικά στη θεωρία, γιατί κι εγώ μπορώ να σας πω ότι με παρακαλάει ο Μπραντ Πιτ να βγούμε κι εγώ το παίζω δύσκολη..
Γενικα ο James, και ο κάθε James, μπορεί να πει ότι θέλει. Και να συμπληρώνει "Σας προσκαλώ στο τάδε μπαράκι να το δείτε με τα μάτια σας!". Η αληθεια είναι πως κανείς δεν θα χάσει το χρόνο του να δει αν είναι αλήθεια, οπότε εδώ μέσα είμαστε ότι δηλώσουμε.
καταλαβαινω οτι ισως νιοθετε καπως αβολα αν ερθετε μονοι η μονες σας. Λοιπον κανονιστε καποια ατομα για την επομενη παρασκευη σε κλαμπ στην κηφισια. Πειτε μου ποσοι θα ειστε και θα σας βαλω δωρεαν να γνωριστουμε και να πιουμε ποτακι.
Δεν ειναι τι κανεις αλλ ποιος εισαι. Αν εισαι καποιος βαριεσαι να πηδας. Οι πολλες γκομενες ειναι sideffect της δυναμης και επιρροης.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:39, 24-12-12:

Καλύτερα James σας καλώ εγώ σε μαγαζί της Κηφισιάς, μιας και είναι η περιοχή μου, να δείτε τον Μπραντ Πιτ να πέφτει στα πατώματα για μένα, κι εγώ να αρνούμαι.
Το καταλαβαίνω ότι ντρέπεστε, ότι φοβάστε, θα λέτε τώρα "Ποια είναι αυτή η παλαβιάρα".
Όμως είναι αλήθεια.. Κάθε μέρα, ο Μπράντ αφήνει την Αντζελίνα, κι έρχεται σ εμένα και μου λέει "Gilda, ωωω Gilda, παρατάω και το Αμέρικα, και το Αντζελίνι που μπροστά σου είναι κλωτσοσκούφι.. Αρκεί να πεις το ναι. Say yes baby".

James...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:43, 24-12-12:

Gilda,,εσυ εισαι?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:45, 24-12-12:

Ναι φτυστή!!!!! Στο ξανθό βέβαια.. Και στο πιο αδύνατο. Αλλα φτυστή!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:46, 24-12-12:

Φτουυ Θουυ
να μη σε ματιασουμε..

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 05:37, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Μπορεί παλιά να μην πήγαινες σε μέρη με απελπισμένες. Οποιοσδήποτε μπορεί πανεύκολα να πάει με πολλούς ή πολλές χωρίς "στρατηγική" και τέτοιες μαλακίες. Το θέμα είναι τι ποιότητα (1)εμφανισιακή, νοητική, ψυχολογική, κλπ) θα έχουν αυτά τα άτομα...
ειναι ολες τους σε ομορφια βαθμολογικα πανω απο 8 στα 10, καποιες ειναι απο δικηγορινες μεχρι διδακτορικες φοιτητριες.. Οποτε καποια νοητικα κυβικα τα εχουνε.. Αλλα οπως και να εχει ολες παραμενουν γυναικες υποκειντε στις ιδιες αρχες τις φυσης και θα ξαπλωσουν στο κρεββατι με τον ιδιο ακριβως βαρετο τροπο σαν ολες τις προηγουμενες...
Και πιστεψε με χριστινελ δεν ειναι ευκολο να παρεις πολλες γκομενες.. Για ρωτα τον μεσο τυπο γυρο σου... Η διαφορα αναμεσα σε εναν αντρα που εχει παρει πολλες γυναικες και σε μια γυναικα που εχει παρει πολλους αντρες ειναι οτι ο αντρας πρεπει να περασει μια πολυ δυσκολη διαδικασια μαθησης και εξασκησης για να φτασει σε αυτο το σημειο ενω μια γκομενα για να παει με πολους αντρες πρεπει απλα να.. Ειναι εκει.. Γιαυτο και ο ενανς ειναι τιμη του να ειναι γαμιας ενω η αλλη ειναι πουτανα. Σεβομαι τις τυπισες που ενω ειναι εκει δεν το δινουν ευκολα. Και γελαω με τους τυπους που εχουν παει με 5 γκομενες στην ζωη τους και μετα αναρωτιουνται γιατι εφαγαν κερατο απο την γυναικα τους...Μια τετοια σοβαρη γκομενα βρηκα και την εβαλα σε μονιμη σχεση... Αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα περασει ποολλλλλυυς καιρος ακομα για να ξαναβρω... Και οταν γινει αυτο δεν θα της κανω την τιμη ροσο ευκολα... Εχει να περασει απλο ακρετα τεστ...

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:46, 25-12-12:

Και πιστεψε με χριστινελ δεν ειναι ευκολο να παρεις πολλες γκομενες.. Για ρωτα τον μεσο τυπο γυρο σου... Η διαφορα αναμεσα σε εναν αντρα που εχει παρει πολλες γυναικες
δεν ειναι δυσκολο να παρεις ευκολες γυναικες ετοιμες να πεσουν..

το θεμα ειναι ποια καθεται μαζι σου για μονιμα..ξεροντας παραμεσα τον χαρακτηρα σου..

δεν ειναιδυσκολο να πηδηξεις πολλες γυναικες οταν βρισκεις μονο αυτες πουθελουν μονο αυτο..
τις δυσκολες ειναι το θεμα να ριξεις..αυτες που σκεφτονται σοβαρα..

να βγαλεις ολον τον χαρακτηρα σου και να γοητευσεις με αυτον,,χωρις κολπα..

στα δυσκολα κυνηγια φαινεται ο καλοςκυνηγος,,οχι στα ευκολα που ερχονται μονα τους.

η ποιοτητα μετραει παραπανω απο την ποσοτητα..

επισης το θεμαειναι τι λενε οι πολλες γυναικες που πηδας απο πισω σου,,στις φιλες τους,,αν σε εκτιμουν πραγματικα,,ή μιλανε υποτιμητικα και σε βριζουν οπως και συ απεναντι σε γυναικες..
(κοινως σε σενα σε λεει μωρο μου σε γλυφει οτι εισαισπουδαιος,,και στις φιλες της μετα λεει 'πηδαω εναν μαλακα ψωναρα τωρα τελευταια,,αλλο πραγμα..αλλα εχει ωραιο κωλο.."

ετσι για να μιλαμε ωμα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 25-12-12 στις 11:03.
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 18:02, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
1)δεν ειναι δυσκολο να παρεις ευκολες γυναικες ετοιμες να πεσουν..

το θεμα ειναι ποια καθεται μαζι σου για μονιμα..ξεροντας παραμεσα τον χαρακτηρα σου..

δεν ειναιδυσκολο να πηδηξεις πολλες γυναικες οταν βρισκεις μονο αυτες πουθελουν μονο αυτο..
τις δυσκολες ειναι το θεμα να ριξεις..αυτες που σκεφτονται σοβαρα..

να βγαλεις ολον τον χαρακτηρα σου και να γοητευσεις με αυτον,,χωρις κολπα..

2)στα δυσκολα κυνηγια φαινεται ο καλοςκυνηγος,,οχι στα ευκολα που ερχονται μονα τους.

3)η ποιοτητα μετραει παραπανω απο την ποσοτητα..

4)επισης το θεμαειναι τι λενε οι πολλες γυναικες που πηδας απο πισω σου,,στις φιλες τους,,αν σε εκτιμουν πραγματικα,,ή μιλανε υποτιμητικα και σε βριζουν οπως και συ απεναντι σε γυναικες..
(κοινως σε σενα σε λεει μωρο μου σε γλυφει οτι εισαισπουδαιος,,και στις φιλες της μετα λεει 'πηδαω εναν μαλακα ψωναρα τωρα τελευταια,,αλλο πραγμα..αλλα εχει ωραιο κωλο.."

ετσι για να μιλαμε ωμα..
1)αφου εισαι τοσο σιγουρος οτι ειναι ετσι, για πες μας ποσες απο τι ετοιμες εχεις παρει??
2) δνε κυνηγαω καμια..
3) θες να βαλουμε σε μια σειρα τις γκομενες που εχει παρει ο καθενας μας να δουμε ποιος εχει παρει γκομενες με ποιοτητα η οχι..
4) στα ουμπαλα μου τι λενε!. τι λενε για τον ιδιοκτητη της επιχειρησης αυτο ποδουλευουνε μεσα στην επιχειρηση.. οι περισσοτεροι εργαζομενοι πανε να δαγκωσουν το χερι που τους ταιζει.
τεσπα. φιλε μου εγω προσκαλεσα κοσμο στο κλαμπ η για καφε.. τωρα αν εσειςς φοβαστε και την σκια σας δικο σας προβλημα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:42, 25-12-12:

δεν ειναι προσωπικο εναντιον σου,,γενικα μιλαω,,
το δευτερο προσωπο ειναι της γενικής,,οχι για σενα

απαντα στις αποψεις,,μην το παιρνεις προσωπικα..

4) στα ουμπαλα μου τι λενε!. τι λενε για τον ιδιοκτητη της επιχειρησης αυτο ποδουλευουνε μεσα στην επιχειρηση.. οι περισσοτεροι εργαζομενοι πανε να δαγκωσουν το χερι που τους ταιζει.
διαφευγεις της ουσιας

πώς γοητευεις μια γυναικα οταν δεν σε εκτιμα,,
ο πραγματικος αρχηγος και Α male κλπ που λες,,εμπνεει σεβασμο και τον εκτιμουν και θαυμαζουν οι γυναικες υποτιθεται..

αλλιως σε δουλευουν,,και σε παιζουν,,αν μπροστα σου πχ σε θαυμαζουνε και σε λατρευουνε,,και πισω σε θαβουνε..

αν σε σε εκτιμαει,,γιατι ειναι μαζι σου?
το δεν με νοιαζει τι λενε δεν κολλαει..

να βλεπουμε την ουσια του πραγματος..

η πραγματικη αξια του ανδρα αλλα και της γυναικας ειναι αυτα που λενε οι αλλοι γιαυτους,σαν συνολο βεβαια,αυτο που εκπεμπει..

αν εσυ πχ πιστευεις οτι εισαι σουπερ Α eΜειλ και αρχηγος και τις ριχνεις ολες κατω σαν μηχανακι,,
και ο περισσοτερος κοσμος πιστευεις οτι εισαι ψωναρα και μπιμπππππππππ
ε,,τι μετραει?

οχι μονο για σενα,,για ολους μας..εμεις παντα βλεπουμε ωραιο τον ευατο μας,,η τριτη ματια βλεπει πιο αντικειμενικα..

τωρα αν εσειςς φοβαστε και την σκια σας δικο σας προβλημα.
να κατεβω για σενα αθηνα δεν το κανω..
αν ησουν πατρα θα ηθελα να σε δω απο πραγματικο ενδιαφερον..

καμια φορα συμβαινει και το αντιθετο,,προς εσενα να μιλαει ασχημα μια γυναικα και να σε αποφευγει να ξυνιζει τα μουτρα πχ και να σε βριζει ..

και σε τριτους να λεει καλα λογια για σενα..

τι αξιζει περισσοτερο?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 25-12-12 στις 18:54.
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:56, 25-12-12:

Το θέμα είναι να ρίχνεις καμιά γκόμενα στην πραγματικότητα, το τι θεωρίες λες εδώ είναι άλλη υπόθεση...(γενικά μιλάω)

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 21:35, 25-12-12:

δεν ειναι προσωπικο εναντιον σου,,γενικα μιλαω,,
το δευτερο προσωπο ειναι της γενικής,,οχι για σενα

απαντα στις αποψεις,,μην το παιρνεις προσωπικα..

διαφευγεις της ουσιας

πώς γοητευεις μια γυναικα οταν δεν σε εκτιμα,,
ο πραγματικος αρχηγος και Α male κλπ που λες,,εμπνεει σεβασμο και τον εκτιμουν και θαυμαζουν οι γυναικες υποτιθεται..

αλλιως σε δουλευουν,,και σε παιζουν,,αν μπροστα σου πχ σε θαυμαζουνε και σε λατρευουνε,,και πισω σε θαβουνε..

αν σε σε εκτιμαει,,γιατι ειναι μαζι σου?
το δεν με νοιαζει τι λενε δεν κολλαει..

να βλεπουμε την ουσια του πραγματος..

η πραγματικη αξια του ανδρα αλλα και της γυναικας ειναι αυτα που λενε οι αλλοι γιαυτους,σαν συνολο βεβαια,αυτο που εκπεμπει..

αν εσυ πχ πιστευεις οτι εισαι σουπερ Α eΜειλ και αρχηγος και τις ριχνεις ολες κατω σαν μηχανακι,,
και ο περισσοτερος κοσμος πιστευεις οτι εισαι ψωναρα και μπιμπππππππππ
ε,,τι μετραει?

οχι μονο για σενα,,για ολους μας..εμεις παντα βλεπουμε ωραιο τον ευατο μας,,η τριτη ματια βλεπει πιο αντικειμενικα..

να κατεβω για σενα αθηνα δεν το κανω..
αν ησουν πατρα θα ηθελα να σε δω απο πραγματικο ενδιαφερον..

καμια φορα συμβαινει και το αντιθετο,,προς εσενα να μιλαει ασχημα μια γυναικα και να σε αποφευγει να ξυνιζει τα μουτρα πχ και να σε βριζει ..

και σε τριτους να λεει καλα λογια για σενα..

τι αξιζει περισσοτερο?
Ααααα καταλαβα.... Φιλε μου πιστευω για σενα οτι εισαι αντικοινωνικος και τυπος που τον εχουν οι γκομενες μονο για φιλο.. Φανταζομαι θα εχεις ζησει πολλες φορες στην ζωη σου να γουσταρεις μια γκομενα και αυτη να καταληει φιλη σου... Αστο ρε φιλε... Μαθε τα βασικα.. Μαθε να περπατας και μετα θα σου μαθω να τρεχεις.
Οταν ερθεις αθηνα θα με δεις να γνωριζω γκομενες και μολις το κανω ρωτα τες τι πιστευουν για μενα... και επειδη ειμαι και πολυ χωρατατζης σου πρωτηνω να φερεις μια φιλη σου αρνητικα προδιαθετιμενη προς τα μενα.. Μετα απο κανα εικοσαλετπο ρωτα την ξανα..
φιλε μου.. Το να κατσω να σου εξηγισω πως θα γινεις σουπερσταρ ειναι αδυνατο... Σε κοβω για συναισθηματικουλη. Το να εισαι ηγετης προυποθετει αρχιδια, δυναμη, να ξερεις ποτε να καβεις το κλαδι για χαρη του δεντρου.. Απο τον τροπο που γραφεις δεν τα εχεις.. Καλα σου χριστουγεννα.
playboy

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:59, 25-12-12:

Ααααα καταλαβα.... Φιλε μου πιστευω για σενα οτι εισαι αντικοινωνικος και τυπος που τον εχουν οι γκομενες μονο για φιλο.. Φανταζομαι θα εχεις ζησει πολλες φορες στην ζωη σου να γουσταρεις μια γκομενα και αυτη να καταληει φιλη σου... Αστο ρε φιλε... Μαθε τα βασικα.. Μαθε να περπατας και μετα θα σου μαθω να τρεχεις.
στο πρωτο επεσες μεσα..

στα αλλα οχι,,γιατι για διαφορους -ψυχολογικους-λογους,,δεν εχω ουτε φιλους ουτε φιλες,,απλα καποιες γνωστες πουμιλαωπου και που..
αλλα ναι,η κοινη περιπτωση ειναι αυτη που ειπες..
αλλα μπαα,μακαρι να ημουν κοινη περιπτωση,,θα ηξερακαι ευκολα την εντιμετωπιση..

παντως δεν ειμαι φιλος με γυναικεςευκολα..το αντιθετο ,,μοναχικος ειμαι..και συνηθως οι γυναικες ήμε φοβουνται ή με φευγουν μακρια,,οταν με βλεπουν..

εισαι νεος και δεν με ξερεις τοσο,,οσο οι παλιοι εδω μεσπου εχουμε πει τοσα..

καλα χριστουγεννα..

αα,βρηκα και καταλληλο αρθρο..
How to Deal With Women Who Act Like They Are Scared of You

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 25-12-12 στις 23:14.
Παράθεση

Margaritisole (Μαργαρίτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Margaritisole
Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Margaritisole έγραψε στις 16:57, 26-12-12:

ο james στην ηλικία των 8. Πέρα από την πλάκα, όλες τις τραβάει το ενδιαφέρον η στάση που ακολουθεί το παιδάκι.Μ' αρέσει που κεντρίζει το ενδιαφέρον πάνω του και όχι στις γυναίκες που κάνει πλάκα. Little casanova.

Παράθεση

Greek_Lover (Νikos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Greek_Lover
Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Greek_Lover έγραψε στις 08:00, 27-12-12:

@James Playboy (ή Playboy) δεν έχουμε δικό μας φόρουμ για όλα αυτά που γράφεις; Μου αρέσει πους τους καλείς και στο Κεφαλάρι στο D. Από ό,τι βλέπεις τζάμπα χαλάς το χρόνο σου. Μου φαίνεται ξεχνάς τον πρώτο κανόνα του Game. Δεν μιλάμε ποτέ για το Game. Ειδικά σε αυτούς που είναι ακόμα στο επίπεδο Unconscious Incompetence . Αν και οφείλω να ομολογήσω ότι έχουν ειπωθεί μερικές ορθές απόψεις.

Χαιρετώ

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:32, 27-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Greek_Lover
@James Playboy (ή Playboy) δεν έχουμε δικό μας φόρουμ για όλα αυτά που γράφεις; Μου αρέσει πους τους καλείς και στο Κεφαλάρι στο D. Από ό,τι βλέπεις τζάμπα χαλάς το χρόνο σου. Μου φαίνεται ξεχνάς τον πρώτο κανόνα του Game. Δεν μιλάμε ποτέ για το Game. Ειδικά σε αυτούς που είναι ακόμα στο επίπεδο Unconscious Incompetence . Αν και οφείλω να ομολογήσω ότι έχουν ειπωθεί μερικές ορθές απόψεις.

Χαιρετώ
Α είστε πολλοί ε; Χαρά που θα κάνουν οι υπόλοιποι άντρες! More women for them.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:36, 27-12-12:

Ειδικά σε αυτούς που είναι ακόμα στο επίπεδο Unconscious Incompetence
παντως ο παπους μου ο βλαχος στο χωριο,,δεν ηξερε αυτα και εριχνε μια χαρα την κοπελα που ηθελε στο σταβλο

ενω οι αγγλοι τα λενε ολα αυτα γιατι απλα ειναι ψυχροι και τα κανουν ολα κολπο και τεχνικη,,αντι για συναισθημα και τεχνη

η ανθρωπινη επαφη ειναι συναισθημα,,οχι συνταγη..
αν δεν το χεις κοινως,,κανενα κολπο δεν μπορει να σου αλλαξει τελειως χαρακτηρα..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:41, 27-12-12:

ενω οι αγγλοι τα λενε ολα αυτα γιατι απλα ειναι ψυχροι και τα κανουν ολα κολπο και τεχνικη,,αντι για συναισθημα και τεχνη
Έτσι, γεια σου ρε Άγγελε greek-lover καρδιοκατακτητή, με το συναίσθημά σου.
Mesdames et Messieurs, ο Άγγελος επί το έργον, σε στιγμές ... πάθους. ΜΟΝΟ άνω των 18.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:44, 27-12-12:

Έτσι, γεια σου ρε Άγγελε greek-lover καρδιοκατακτητή, με το συναίσθημά σου.
Mesdames et Messieurs, ο Άγγελος επί το έργον, σε στιγμές ... πάθους. ΜΟΝΟ άνω των 18.
καλα οι αγγλοι και αμερικανοι ειναι πιο κρυοκωλοι ειναι γνωστον..
και απο την αδελφη μου που εζησε καναδα και απο αλλους το εχω καταλαβει.

ψυχροι ανθρωποι που δυσκολα επικοινωνουν..οπως ολοι οι βορειοι..

ακομα και το χιουμορ τους ειναι κρυο,,και φοβισμενο,,μη θιξει,,

(παντως γιωργο ο σεφερλης πρεπει να με χει δει καπου..δεν παιζει..)

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 12:13, 27-12-12:

ακομα και το χιουμορ τους ειναι κρυο,,και φοβισμενο,,μη θιξει,,
Άγγελε, δεν έχεις ιδέα από την Βρετανική κουλτούρα. Μη θίξει; Οι Άγγλοι δεν χάνουν ευκαιρία να σε θίξουν σε καθημερινές συζητήσεις, άσε τα αστεία.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:24, 27-12-12:

Μη θίξει; Οι Άγγλοι δεν χάνουν ευκαιρία να σε θίξουν σε καθημερινές συζητήσεις, άσε τα αστεία.
κρυο παντως ειναι το χιουμορ τους,,

οι αμερικανοι ειναι περισσοτερο ετσι.ή οι σκανδιναβοι πχ.καταλαβα τι λες,,

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 12:33, 27-12-12:

Μωρέ κρύο και υπεράνω, τουλάχιστον οι ακαδημαϊκοί που έχω γνωρίσει μεγάλα ψώνια, αλλά φοβισμένο δεν το λες. Απ'τις μεγαλύτερες κράχτρες, ειδικά όσον αφορά τα ξαδέρφια τους (Ιρλανδούς, Σκωτσέζους κτλ.).

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:32, 29-12-12:

Χαιρετώ

ελα ρε μαν, μερρυ χμας

να σου πω, χαλαρωσε, μην κανετε σαν τους Μασώνους

ισα ισα που ο τζι-πλεϋ μας εχει διασκεδάσει απιστευτα στο φορουμ

λοιπον τωρα πες ποιο ειναι αυτο το φορουμ

Παράθεση

Greek_Lover (Νikos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Greek_Lover
Ο Νikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Greek_Lover έγραψε στις 04:40, 30-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
ελα ρε μαν, μερρυ χμας

να σου πω, χαλαρωσε, μην κανετε σαν τους Μασώνους

ισα ισα που ο τζι-πλεϋ μας εχει διασκεδάσει απιστευτα στο φορουμ

λοιπον τωρα πες ποιο ειναι αυτο το φορουμ
Ο Playboy μια χαρά τα λέει κατά βάση. Απλώς τον ''πειράζω'' λίγο, γιατί γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι όλο αυτό το concept, δηλ. του να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους μέσα από forum γράφοντας για το τι θέλουν οι γυναίκες και πως να τις ρίξεις φέρνει πληθώρα αρνητικών και ειρωνικών σχολίων.

Κυρίως όταν μετέχουν και γυναίκες στη συζήτηση, οι οποίες και αποδεδειγμένα(σχεδόν όλες, εξαιρούνται προφανέστατα αυτές που έχουν μελετήσει τις κατάλληλες επιστήμες) δεν μπορούν να εκφράσουν λεκτικά τι είναι αυτό που τους έλκει σε έναν άνδρα, μιας και το μεγαλύτερο μέρος της έλξης γίνεται υποσυνείδητα και έχει διαμορφωθεί έτσι μέσα από την πάροδο των αιώνων.

Και εννοείται πως δεν είμαστε secret society ή κάτι τέτοιο. Και όπως είναι φυσικό δεν συμφωνούμε και 100% ο ένας με τις απόψεις του άλλου. Και πάντα έχουμε ανοιχτά τα μυαλά μας για νέες απόψεις. Και όποιος θέλει να μας γνωρίσει και να γίνει μέλος της παρέας μας είναι καλοδεχούμενος(στείλτε μας pm).

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:41, 19-01-13:

Ax πολύ ωραία, ήρθε κι άλλος PUA να μας μορφώσει, πάω να φέρω τα ποπ κορν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Margaritisole έγραψε στις 23:58, 19-01-13:

Ο Playboy μια χαρά τα λέει κατά βάση. Απλώς τον ''πειράζω'' λίγο, γιατί γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι όλο αυτό το concept, δηλ. του να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους μέσα από forum γράφοντας για το τι θέλουν οι γυναίκες και πως να τις ρίξεις φέρνει πληθώρα αρνητικών και ειρωνικών σχολίων.

Κυρίως όταν μετέχουν και γυναίκες στη συζήτηση, οι οποίες και αποδεδειγμένα(σχεδόν όλες, εξαιρούνται προφανέστατα αυτές που έχουν μελετήσει τις κατάλληλες επιστήμες....
Έτσι είναι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 00:56, 20-01-13:

Χα. που λες
Δεν γνωρίζουν. Καθόλου φυσικά. Γιατί αν γνώριζαν θα το ΕΙΧΑΝ και θα εύρισκαν κάποιον που να τα πληρεί τα όσα θέλουν. Δεν ξέρουν τι θέλουν οι ίδιες από τον εαυτό τους, τη ζωή τους, το επόμενο πρωινό τους ... και θα ξέρουν τι θέλουν από έναν άντρα. Συνήθως λέω συνήθως θέλουν πρότυπα που λανσάρονται κατά καιρούς από εδώ κι από εκεί. Αληθινή θα είναι αυτή που θα ζητά κάτι που καμιά δεν ζήτησε ποτέ ξανά και κάτι που ποτέ δεν σκέφτηκες.

Αλλά έτσι για ψευτοβοήθεια.
Μια γυναίκα θέλει ηλιθιότητες. Γράψτες σε χαρτί σαν σε πρόγραμμα για την επόμενή σου μέρα.
Να της έχεις θεά αλλά και να είσαι και υπεράνω. Κει που την μαλώνεις να της χαιδεύεις αυτιά μαλλιά και μπούτια. Να προσποιείσαι πως δεν ξενοκοιτάς και έχεις κόψει το οτιδήποτε αμαρτωλό πχ τσόντες και τέτοια θου κύριε. Να τις κάνεις δώρα αλλά να μη σπαταλάς και πολλά που να σε δείχνουν ένοχο. Να της έχεις βασίλισσα αλλά να της κάνεις και τον δύσκολο ώστε να σε ψευτοκηνυγήσει. Να καις τα αυτιά σου με το να της μιλάς όλη μέρα και να στέλνεις μηνύματα ακόμη και με το φτέρνισμά σου. Να της λες κοπλιμέντα του ''είσαι η καλύτερη που είχα ποτέ'' χωρίς όμως να υπερβάλλεις!! ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.. Να προσποιείσαι πως στο σεξ σε αφήνει ξερό με τα κόλπα που κάποιος της είπε ή κάπου διάβασε. Να λιποθυμάς από τις 9ωρες προετοιμασίες της εμφάνισής της. Και πολλά ακόμα.

Αυτά. Ακόμη κι εγώ βαρέθηκα, πόσο μάλιστα όσου ψάχνουν το τι θέλει μια γυναίκα.
Βεβαίως αυτό ισχύει και για το τι θέλει ένας άντρας. Άλλες κλασσικούρες εκεί.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Margaritisole έγραψε στις 05:16, 20-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Χα. που λες
Δεν γνωρίζουν. Καθόλου φυσικά. Γιατί αν γνώριζαν θα το ΕΙΧΑΝ και θα εύρισκαν κάποιον που να τα πληρεί τα όσα θέλουν. Δεν ξέρουν τι θέλουν οι ίδιες από τον εαυτό τους, τη ζωή τους, το επόμενο πρωινό τους ... και θα ξέρουν τι θέλουν από έναν άντρα. Συνήθως λέω συνήθως θέλουν πρότυπα που λανσάρονται κατά καιρούς από εδώ κι από εκεί. Αληθινή θα είναι αυτή που θα ζητά κάτι που καμιά δεν ζήτησε ποτέ ξανά και κάτι που ποτέ δεν σκέφτηκες.
1) Πες μας ότι είσαι άντρας!!! Αδύνατο να πιστέψω ότι αυτά τα γράφει γυναίκα. Ειδικά στην εποχή που ζούμε.
2) Συφωνώ.

Αλλά έτσι για ψευτοβοήθεια.
Μια γυναίκα θέλει ηλιθιότητες. Γράψτες σε χαρτί σαν σε πρόγραμμα για την επόμενή σου μέρα.
Να της έχεις θεά αλλά και να είσαι και υπεράνω. Κει που την μαλώνεις να της χαιδεύεις αυτιά μαλλιά και μπούτια. Να προσποιείσαι πως δεν ξενοκοιτάς και έχεις κόψει το οτιδήποτε αμαρτωλό πχ τσόντες και τέτοια θου κύριε. Να τις κάνεις δώρα αλλά να μη σπαταλάς και πολλά που να σε δείχνουν ένοχο. Να της έχεις βασίλισσα αλλά να της κάνεις και τον δύσκολο ώστε να σε ψευτοκηνυγήσει. Να καις τα αυτιά σου με το να της μιλάς όλη μέρα και να στέλνεις μηνύματα ακόμη και με το φτέρνισμά σου. Να της λες κοπλιμέντα του ''είσαι η καλύτερη που είχα ποτέ'' χωρίς όμως να υπερβάλλεις!! ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.. Να προσποιείσαι πως στο σεξ σε αφήνει ξερό με τα κόλπα που κάποιος της είπε ή κάπου διάβασε. Να λιποθυμάς από τις 9ωρες προετοιμασίες της εμφάνισής της. Και πολλά ακόμα.
1) Περίπου τα ίδια πιστεύω κατά 80-90%

Αυτά. Ακόμη κι εγώ βαρέθηκα, πόσο μάλιστα όσου ψάχνουν το τι θέλει μια γυναίκα.
Βεβαίως αυτό ισχύει και για το τι θέλει ένας άντρας. Άλλες κλασσικούρες εκεί.
Τι θέλει .... χμμμμμμ....

1) Να μην ακούει μαλακίες.
2) Να μαγειρεύει. ( Εδώ να το θέλει η ίδια αλλιώς δεν έχει νόημα για εκείνον.)
3) Να έχει καλή ερωτική ζωή. (όχι σε βαθμό πουτάνας)

Σε γενικές γραμμές να είναι normal.

Πολλά πράγματα δεν ζητάμε εμείς τα αγόρια, απλά όλο το πρόβλημα είναι ότι για κάποιον λόγο οι κοπέλες το περιπλέκουν σε μεγάλο βαθμό. Το γιατί δεν γνωρίζω ίσως να είναι έτσι η φύση τους, αυτό πιστεύω προσωπικά τουλάχιστον.

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 12:12, 20-01-13:

χμμμ αγάπη και κατανόηση???

Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 17:31, 20-01-13:

Kατ αρχήν,Δε πρέπει να γενικεύουμε,η γενίκευση είναι η αρχή της ηλιθιότητας (Για τα αγοράκια που βαφτίζουν όλες τις γυναίκες πουτάνες)
Η Κάθε γυναίκα θέλει κάτι διαφορετικό,εκείνο που η ίδια νιώθει πως της λείπει.Καθεμία τη πλησιάζεις ξεχωριστά,της δείχνεις ποιος πραγματικά είσαι και αν της κάνεις καλώς,αν όχι,υπάρχουν τόσες άλλες.Σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες που έχουν στο αίμα τους τη πουτανιά,αλλά δε μπορούμε να βάζουμε όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι.Σίγουρα θέλουν να νιώθουν ασφάλεια,κατανόηση και αγάπη.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 20:09, 20-01-13:

Σχεδόν, κάθε γυναίκα έχει στο αίμα της την πουτανιά. Δεν ξέρω τι λανσάρουν σε εσάς τους άνδρες αλλά, σχεδόν, έτσι είναι.
Απλά άλλες το χρησιμοποιούν προς έναν, άλλες προς πολλούς, άλλες αδιαφορούν κι άλλες ζουν με αυτό και δρουν έτσι ακόμη και προς την Λίτσα την υποτιθέμενη κολλητή.
Κι εγώ αν δεν σηκώνω το τηλέφωνο σε κάποιον που μου τα έχει πρήξει και ΣΥΓΓΝΩΜΗ μα έχω κι άλλα πράγματα να ασχοληθώ, για μια γυναίκα πουτανιά θεωρείται.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 01:30, 22-01-13:

Κι εγώ αν δεν σηκώνω το τηλέφωνο σε κάποιον που μου τα έχει πρήξει και ΣΥΓΓΝΩΜΗ μα έχω κι άλλα πράγματα να ασχοληθώ, για μια γυναίκα πουτανιά θεωρείται.
wat???

επιλογή της δεν είναι αν θα το σηκώσει ή όχι?

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness Για έγραψε στις 02:13, 22-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
wat???

επιλογή της δεν είναι αν θα το σηκώσει ή όχι?
Ναι, ίσως, δεν ξέρω.
Έτσι μου βγήκε εκείνη τη στιγμή να το προφέρω. Ίσως εννοώ και κάτι άλλο.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 14:49, 22-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Isom1312
Σίγουρα θέλουν να νιώθουν ασφάλεια,κατανόηση και αγάπη.

....

...οσες συμβιβάζονται και με λεφτα, πλιζ στειλτε πμ

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 20:11, 24-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Isom1312
Kατ αρχήν,Δε πρέπει να γενικεύουμε,η γενίκευση είναι η αρχή της ηλιθιότητας (Για τα αγοράκια που βαφτίζουν όλες τις γυναίκες πουτάνες)
Η Κάθε γυναίκα θέλει κάτι διαφορετικό,εκείνο που η ίδια νιώθει πως της λείπει.Καθεμία τη πλησιάζεις ξεχωριστά,της δείχνεις ποιος πραγματικά είσαι και αν της κάνεις καλώς,αν όχι,υπάρχουν τόσες άλλες.Σίγουρα υπάρχουν και γυναίκες που έχουν στο αίμα τους τη πουτανιά,αλλά δε μπορούμε να βάζουμε όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι.Σίγουρα θέλουν να νιώθουν ασφάλεια,κατανόηση και αγάπη.
κανεις δεν ασχολητε με το τι λεει οτι θελει μια γυναικα. ασχολουμαστε με τι ανταποκρινονται..

1)Σχεδόν, κάθε γυναίκα έχει στο αίμα της την πουτανιά. Δεν ξέρω τι λανσάρουν σε εσάς τους άνδρες αλλά, σχεδόν, έτσι είναι.
Απλά άλλες το χρησιμοποιούν προς έναν, άλλες προς πολλούς, άλλες αδιαφορούν κι άλλες ζουν με αυτό και δρουν έτσι ακόμη και προς την Λίτσα την υποτιθέμενη κολλητή.
ετσι ειναι.. δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο.. ανθρωπινη φυση..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:26, 25-03-15:

Δε ξέρω σε ποιο θέμα ταιριάζει καλύτερα, θα το βάλω εδώ, επειδή μ' άρεσε όσα λέει το παιδί.

Τις τελευταίες εβδομάδες, κορίτσια μου, σας έχω κράξει αρκετά. Είναι γεγονός πλέον, πως αρκετές με σιχαίνονται, κάποιες με θεωρούν gay κι έχω να σταυρώσω γκομενάκι μήνες.

Δεν είμαι μισογύνης, ούτε gay. Σας λατρεύω βρε χαζές, απλά εγώ σας λέω την αλήθεια γιατί δεν αποσκοπώ στο να σας ρίξω στο κρεβάτι. Εντάξει, σε αυτό αποσκοπώ αλλά δεν μπορώ και όλες. Ήρθε η ώρα να κερδίσω το χαμένο έδαφος.

Θα εξηγήσω λοιπόν κορίτσια, στους άνδρες της παρέας, τι είναι τελικά αυτό που θέλετε. Μετά από χρόνια έρευνας και αμέτρητα λάθη, έχω πλέον καταλήξει. Δεν ξέρω βέβαια τι θέλετε κάθε στιγμή της ημέρας, αυτό δεν το ξέρετε ούτε εσείς οι ίδιες. Ξέρω όμως τα βασικά συστατικά, για να κάνεις μια γυναίκα ευτυχισμένη.

Λοιπόν, αδέλφια μου αλήτες πουλιά. Θέλω πρώτα να κάνετε ένα τεστ. Γυμναζόμαστε, φτιάχνουμε μαλλί, βρίσκουμε καλή δουλειά, βγάζουμε πολλά φράγκα, φτιάχνουμε πλούσιο λεξιλόγιο, λουζόμαστε με ακριβό άρωμα. Με ποιόν στόχο, έχετε αναρωτηθεί ποτέ; Σωστά, για να μας γουστάρουν οι γυναίκες. Απαριθμώ και εξηγώ ρεμάλια. Δώστε βάση, ειδάλλως σας βλέπω στο ράφι.

Ασφάλεια, χιούμορ, κατανόηση, αγάπη.
Μόνο αυτά ρε Βασίλη; Άσε μας τώρα και εσύ με τις μαλακίες σου. Μόνο αυτά λοιπόν είναι αρκετά για να κάνουν κάθε φυσιολογική γυναίκα στον πλανήτη γη ευτυχισμένη. Ασφάλεια. Δεν εννοώ βέβαια να είσαι ντούκι και να βαράς όποιον την πλησιάσει ή της μιλήσει. Ασφάλεια συναισθηματική και πρακτική εννοώ. Να έχει μάθει μέσα από τις πράξεις σου, πως εσύ, ο άνθρωπος της, θα την στηρίξεις no matter what. Θα είσαι εκεί πριν σε χρειαστεί και όταν κριθεί αναγκαίο, θα της δώσεις ένα «χαστούκι» να την ταρακουνήσεις και να την επαναφέρεις. Να έχεις μια δουλειά της προκοπής, με προοπτική και μέλλον, ή τουλάχιστον, να έχεις ένα όραμα. Να ξέρεις τι θέλεις να κάνεις με τη ζωή σου. Καλό και το μπαρμανιλίκι, αλλά μέχρι πότε βρε αγόρι μου; Όταν θα περιμένει τον καρπό του έρωτα σας εσύ θα πίνεις υποβρύχια με φοιτήτριες; Βάλε έναν σοβαρό και εφικτό στόχο στη ζωή σου και θα σε στηρίξει δίχως αύριο.

Γουστάρει όταν σκορπάς όλα σου τα λεφτά για τα μάτια της τα δυο, αλλά αν θέλεις να σε πάρει σοβαρά, πρέπει να μοιάζεις λίγο στον μπαμπά της. Να μπορείς να κάνεις το κουμάντο σου για το σπίτι σας, ώστε να μην σας λείψει τίποτα. Χιούμορ ρε. Όσο και να γεράσετε, όσα χρόνια και να έχετε περάσει μαζί, το γυναικάκι σου θέλει να περνάει καλά μαζί σου. Μάθε να την κάνεις να γελάει. Θα το εκτιμήσει και θα πας «ταμείο». Αλλά με μέτρο. Μην το παρακάνεις και καταντήσεις γελοίος. Είσαι ο άντρας, σε εσένα αναζητάει ασφάλεια. Δεν θέλεις να σε αποθηκεύσει σαν κλόουν, θα πας «κουβά». Κατανόηση. Πώς να την καταλάβεις την γυναίκα ε; Λέγε πάντα ναι, έχει δίκιο, γνωρίζει τα πάντα. Προφανώς αστειεύομαι. Αλλά ρε φίλε, είχε μια μέρα γεμάτη δουλειές και άγχος. Γύρισε σπίτι, σου μαγείρεψε, σου έστρωσε τραπέζι και εσύ θέλεις να της τον βάλεις χωρίς καν να πλυθείς, για να ξεραθείς αμέσως μετά. Δείξε λίγη κατανόηση. Κάνε το μπανάκι σου, να μοσχοβολάς, άφησε της χρόνο να κάνει και αυτή το ίδιο. Κάνε της ένα μασαζάκι να της φύγει η ένταση και φιλί στο φιλί, χάδι στο χάδι, θα γίνει η δουλειά σου. Μην είσαι βάρβαρος, «μουνί θέλω, τώρα το θέλω, να είναι και ξυρισμένο». Κατάλαβε επιτέλους πως οι δύσκολες ημέρες του μήνα θα είναι πάντα δύσκολες. Είτε 20 είτε 40, αν πονάει θα την πληρώνεις εσύ την νύφη. Εκεί δείξε τη μαγκιά σου και μείνε μαζί της το βράδυ, να της κάνεις τα χατίρια και μην βγεις με τα παιδιά. Αν την παρατήσεις μόνη, διπλό το κακό που κάνεις στον εαυτό σου. Να την αγαπάς. Αν δεν την αγαπάς βαθιά και ειλικρινά μην μπεις καν στον κόπο για κάτι σοβαρό μαζί της. Να την αγαπάς με πράξεις και να το γνωρίζει. Αν νιώθει σίγουρη για εσένα νιώθει και ασφαλής, διπλό το credit. Δεν έχει μυστικά ή συνταγή η αγάπη. Ή την αγαπάς ή όχι. Κάπου εδώ τελειώνουν και οι συμβουλές μου. Πολύ λίγα λόγια, για ένα θέμα που έχουν γραφτεί εγκυκλοπαίδειες. Δεν είμαι ο γκουρού των σχέσεων και του γυναικείου φύλου. Απλά παρατηρώ, διαβάζω και ακούω παράπονα από πολλές γυναικείες ψυχές και κάπου εδώ έχω καταλήξει. Η γυναίκα φίλε μου, είναι πολυδιάστατη.

Αντίθετα με εμάς τους άντρες δεν αρκείται με λίγα και απλά. Ένα καλό κρεβάτι και πέντε φράγκα στην τσέπη δεν είναι πανάκεια για αυτήν. Θέλει να δηλώνεις βροντερό παρόν στο πλάι της. Να της χαϊδεύεις τα μαλλιά αλλά όταν χρειαστεί να της τα τραβήξεις και να της δώσεις μια στο κώλο. Να δείχνεις κατανόηση στις δύσκολες μέρες του μήνα. Να σέβεσαι και να χαμογελάς με τις ανασφάλειες της. Να δείχνεις έμπρακτα την στήριξή σου. Γουστάρει τις πράξεις, ξέρει ότι την αγαπάς αλλά θέλει να το βλέπει, όχι κάθε μέρα, κάθε στιγμή. Θέλει να μπορεί να μοιραστεί μαζί σου την μαλακία που έκανε χωρίς να φοβάται την αντίδραση σου. Να ξέρει πως θα τα «ακούσει» αλλά τελικά θα την πάρεις αγκαλιά και θα της πεις «τι χαζή που είσαι». Να την αγαπάς το πρωί που είναι άβαφη και το στόμα της μυρίζει. Ξέχνα για λίγο την μάνα σου ρε φλώρε, δεν κοιμάσαι μαζί της πλέον. Μα πάνω από όλα να θυμάσαι τα εξής. Είναι το πιο υπέροχο πλάσμα στον πλανήτη, εξάλλου και ο Ωνάσης το είχε πει «χωρίς τις γυναίκες, όλα τα λεφτά του κόσμου, δεν θα είχαν αξία»

Πηγή: http://www.pillowfights.gr/kati_na_k...χισμένη
Copyright © pillowfights.gr

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

RiSe

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη RiSe
Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O RiSe έγραψε στις 14:00, 04-11-15:

να της δώσεις μια στο κώλο
μια και δυο και τρεις κι εφτά κι οχτώ και δέκα, αν τ΄αρνηθεί δε θέλω πια να ξαναδώ γυναίκα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 18:34, 16-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Να έχεις μια δουλειά της προκοπής, με προοπτική και μέλλον
Νομίζω πως πολλοί στην Ελλάδα θα έχουμε λαμπρή καριέρα στο τομέα money waiting του ΟΑΕΔ Α.Ε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους