Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θέλουν οι γυναίκες;

Ares

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ares
Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Ares έγραψε στις 16:11, 23-07-09:

Ναί έχεις απόλυτο δίκιο, μετράνε όμως αποφασιστικά σε μια ακόμη "παραδοσιακή" κοινωνία όπως εμείς ποιές είναι οι συλλογικές κοινωνικές νόρμες και αξίες κουλτούρας που υπάρχουν , έτσι δεν είναι?

Για παράδειγμα αυτό το γνωστό στερεότυπο:"ο άνδρας πρέπει να τα κάνει όλα" που έρχεται απο το χθές συγκρούεται με την πλήρη ανεξαρτητοποίηση της γυναίκας έτσι τουλάχιστον όπως επιχειρείται ή έχει επιχειρηθεί σχεδόν άναρχα θα έλεγα μέχρι σήμερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:41, 23-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ares
Εμεις μια χαρα ισορροπια εχουμε.............""

Και μόνο η παραπάνω σου έκφραση αλλά και η απολυτότητα αυτής μαρτυρούν ότι ίσως κάμποσες γυναίκες έχουν βρεί την απόλυτη, την μοναδική, την πιο εύκολη απάντηση απο όλες η οποία συνοψίζεται στο:"αλλού είναι το λάθος".

Οκ λοιπόν.........

p.c: Χθές βράδυ έλαβα μια απάντηση απο άντρες απο ένα άλλο -κυρίως είναι αλήθεια - αντρικό site. Η απάντηση τους ήταν περισσότερο βρισιές παρά συζήτηση. Ο λόγος? Τόλμησα να υπερασπιστώ το αυτονόητο ότι δεν φταίνε μονάχα οι γυναίκες αλλά και οι άντρες σε κάποια πράγματα. Αυτοί μάλιστα πήγαν και ένα βήμα παραπέρα λέγοντας μου διάφορα για τις γυναίκες που δεν θα ήθελα να πώ εδώ. Αρκετά σχολια ακούμε γενικά απο αντροπαρέες σχεδόν καθημερινά απο άντρες διαφόρων κοινωνικών στρωμάτων-όχι μόνο losers δηλαδή όπως ενδεχόμενα θα έλεγε κάποιος/κάποια.

Οπότε γλυκιά Νεράϊδα είναι αλήθεια, πολλοί άντρες έχουν την άποψη ότι σε πολλά φταίνε οι γυναίκες -αυτό είναι η αλήθεια.
Εγώ απλά ενημερώνω για να μην συζητάμε μακριά απο αυτό που λέμε:"κόσμος και κοινωνία"

Regards.

Λεπον...
Ας τα παρουμε ενα-ενα...
Γραφω:
Δεν πιστευω οτι εμεις προσπαθουμε να ισορροπησουμε μεταξυ της ισοτητας και της θηλυκης μας φυσης. Εμεις μια χαρα ισορροπια εχουμε. Αυτο που ισως γινεται ειναι οτι προσπαθουμε να δειξουμε στους αλλους οτι αυτο ισχυει.

Σορρυ,αλλα επειδη γυναικες μπορει να εχουν μεγαλωσει κατ αυτον τον τροπο που να μη χρειαζεται να ισορροπησουν μεταξυ της ισοτητας και της θηλυκης τους φυσης, σημαινει οτι εχουν αλλοθι για τα οποια λαθη τους?! Αυτο ειπα εγω?
Σαφως και ολοι κανουμε λαθη, αλλα δεν εχει σχεση με το φυλο στο οποιο ανηκουμε. Θεμα χαρακτηρα και προσωπικοτητας ειναι.
Αυτο προσπαθω να πω.

Σε παραπανω μηνυμα μου αναφερω πως οπως οι ανδρες εχουν παραπονα απο τις γυναικες, ετσι ακριβως εχουν και οι γυναικες απο τους ανδρες.
Ε, οσες και οσοι εχουν παραπονα, ας ψαξουν την αιτια στις επιλογες τους...
Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ευκολες οι διαπροσωπικες σχεσεις. Ας παρουμε επιτελους αποφαση οτι δεν ταιριαζουμε με ολον τον κοσμο.

π.σ :Ακομα λιγο μελι να σταξεις, θα νομιζω τι βλεπω εφιαλτη! Σε ειχα συνηθισει ψυχροτατο και αυτη σου η μεταστροφη με τρομαζει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 23-07-09 στις 20:49.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 00:14, 24-07-09:

Τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα;
Μαλιστα..

Και οι γυναικες τι ειναι ακριβως; Ειναι μια μαζα, ενα κοπαδι; Ενα συνολο ανθρωπων που εχουν ακριβως τις ιδιες αναγκες;

Γιατι αμα ηταν ετσι αυτο το θεμα θα ειχε εξαντληθει το πολυ σε 30 μυνηματα..

Για να απαντησεις σε μια τετοια ερωτηση πρεπει να αφησεις σχεδον ολες τις ιδιαιτεροτητες της καθε γυναικας και να το πας συμφωνα με τα θεμελιωδη, ανθρωπινα χαρακτηριστικα της.

Τι θελει δηλαδη; Οτι και ο αντρας. Φαγητο, νερο και αγαπη..

Τι αλλο θα μπορουσε να θελει;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rascal_gd : 24-07-09 στις 00:22.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 00:28, 24-07-09:

Τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα;
Αρχική Δημοσίευση από M.Scofield
Τέτοιες ερωτήσεις δεν τις κάνουμε ρε παιδιά. Tι θέλουν οι γυναίκες σήμερα...Long story...
Συγγνώμη αλλά δεν είναι η δεν θα έπρεπε να είναι long story αλλά short story and quick.

Ηταν 2 απ'τα πιο συντομα "ωραια" μυνηματα σ'ενα θεμα που οι μεγαλες αναλυσεις δινουν και παιρνουν..

Το ξερουμε, λιγο-πολυ, απο παλια οτι η γυναικα κανει τη ζωη του αντρα δυσκολη..

..αλλα και πιο ομορφη.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:08, 24-07-09:

Μακαρι να ξεραν!
Μακαρι να ξερα!!

- η κλασσική απάντηση, ναι. όμως δες και αυτό-

Ας μη γενικευουμε και κατηγοριουποιουμε τους ανθρωπους.
Οι γυναικες σημερα καλώς η κακως ειναι ανεξαρτητες και πατουν πολυ καλα στα ποδια τους.ναι!! δεν εχουν αναγκη κανεναν ουτε απο πισω τους ουτε απο μπρος τους!(αλλα πλαι τους) πως σου φαινεται αυτο?
σου αρεσει??
Αυτο ισως να τρομαξε, να μαζεψε τον αντρικο πληθυσμο. Το βασικο ειναι ο αντρας να μην φοβαται, να μαχεται ως τελους να διεκδικει κι ετσι θα κερδισει, παντα κερδιζει αυτος που μαχεται..

Η ζωή δεν είναι συνταγή σούπας που πάντα πετυχαίνει. Η ζωή είναι ένα αστείρευτο πηγάδι εκπλήξεων και εμπειριών. Είναι ταξίδι που ο άνθρωπος ξεκινάει πάντα με καθημερινό δελτίο καιρού. Αλλοι βγάζουν τους χάρτες και κανονίζουν την πορεία τους κι άλλοι πάνε με γκρουπάκια τυποποιημένα βάσει προσπέκτους.

Εσύ ψάχτηκες για να βρεις μέσα σου πoιός είσαι και ποιός θέλεις να είσαι? Ποιές είναι οι προσδοκίες οι δικές σου ? Ποιά είναι τα δικά σου θέλω? Που θέλεις να φτάσεις και που βάζεις τον πήχυ? Ψηλά? Χαμηλά? Κάπου στο κέντρο? Γιατί ο προορισμός κάθε ανθρώπου είναι μεγάλος . Ο δρόμος της ευτυχίας σίγουρα υπάρχει για όλους. Το μερίδιο σ αυτή περιμένει τον καθένα από μας και του ανήκει δικαιωματικά. Το θέμα είναι το γνωρίζει ο άνθρωπος αυτό? ή το πισωγυρίζει προσπαθώντας να κάνει τη ζωή κάποιου άλλου? Αυτό είναι το λάθος. Κοιτάμε τους άλλους. Οι άλλοι είναι οι άλλοι.

Και να σου πω το εξης για μενα και πιστευω για αρκετες γυναικες σημερα, γι αυτές που ψαχνονται και δε μιζεριαζουν, γι αυτές που αγαπουν τη ζωη και σεβονται τον αντρα,. συμπορευονται μαζι του, αγαπουν τα παντελονια του.(αν θες να εισαι με μια τετοια γυναικα) :
Ο εντοπισμός και ο προσδιορισμός των πραγματικών μας θέλω εξαρτάται από το πόσο ψαγμένα άτομα είμαστε. Είναι θέμα γνώσης, κουλτούρας και πολιτισμού του καθενός από εμάς. Αλλά με τη βάση αυτή υπάρχει δυσκολία και το καταλαβαίνω μια και δεν είναι όλοι ψαγμένοι σήμερα.
Εσυ θα πρεπει να ξερεις μέσα σου τι θέλει η κάθε γυναίκα που βρίσκεται πλάι σου.
Νομίζεις οι γυναίκες είναι αινίγματα. Οχι πάντα. Κι αυτο το ξέρεις κι εσύ.
ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ?!

Δεν υπαρχουν συνταγες, να το θυμασαι. Η κάθε γυναικα είναι ξεχωριστη και δε πρεπει να υπαρχει καμια μα καμια συγκριση!!!

προσωπικα δε θελω τιποτα απο τον αντρα φτιαχτο και θελω πολλα. πως γινεται αυτο?
ελα μου ντε. δεν μπορω να το προσδιορισω, δεν υπαρχει συνταγη.
υπαρχουν αντρες κι αντρες. αυτοι που εχουν εκ φυσεως αυτο που ζητω κι αντρες που δεν το χουν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 24-07-09 στις 03:18.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 03:50, 24-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από M.Scofield
Τέτοιες ερωτήσεις δεν τις κάνουμε ρε παιδιά. Tι θέλουν οι γυναίκες σήμερα...Long story...
Συγγνώμη αλλά δεν είναι η δεν θα έπρεπε να είναι long story αλλά short story and quick.

άμα βιάζεσαι πάρε ταξί
Λοιπόν , το τι θέλει κάποιος είναι συνάρτηση πολλών
1.τι ήθελε αρχικά
2.τι του είπαν ότι πρέπει να θέλει
3.τι βλέπει τους άλλους να θέλουνε
4.τι πρωτοπήρε
5.τι πήρε αφού αντέδρασε σε αυτό που του δώσανε αρχικά
6.τι πιστεύει ότι έφτασε να αξίζει
7.τι ανάγκες καλύφτηκαν γρήγορα και άφησαν άλλες πίσω
8.τι βλέπει ότι θέλουνε να θέλει οι άλλοι
9.τι αυτοεκτίμηση έχει
10.τι φοβάται ότι δεν θα το άντεχε αν το είχε και άρα πρέπει για λόγους πείσματος να το ζητήσει

Ακόμα και αν τα αναλύαμε όλα , δεν έχει σημασία . Όλοι τα ίδια θέλουμε , απλά τα <<βλέπουμε αλλού>> . Τέσσερις γυναίκες μπορεί να πούνε ότι θέλουνε ασφάλεια . Και η μία να εννοεί ότι θέλει τον άνδρα δυνατό και μυώδη , άλλη με πτυχίο και δουλευταρά για να βρει σίγουρα δουλειά , η άλλη να την αγκαλιάζει συνέχεια και η άλλη να έχει πιστωτική χωρίς ημερήσιο όριο . Μπορείτε να πείτε την πρώτη βιτζιόζα , την δεύτερη συνετή , την τρίτη ζουζουνιάρα και την τέταρτη ..άνα αλλά όλες θέλουνε ασφάλεια , έστω και αν την ερμηνεύουνε διαφορετικά . Το θέμα δεν είναι τι θέλουνε , αλλά πόσο καλά έχει φτιαχτεί με σωστή δοσολογία το κοκτέιλ αρχές-ωριμότητα-δίψα για σωρεία εντόνων συναισθημάτων-ένστικτο-αυτοεκτίμηση και χίλια δύο άλλα που αν είναι σωστά ανακατεμένα πάντα το ποτό θα έχει ωραία γεύση

Το τι θέλουνε οι γυναίκες συγκεκριμένα δεν μου κολλάει . Σίγουρα αλλάζουνε πιο γρήγορα διαθέσεις ακόμα και αν δεν αλλάξει τίποτα γύρω τους αλλά το ότι αλλάζουνε συνεχώς δεν σημαίνει ότι θέλουνε και τίποτα περίεργα-σπάνια πράγματα . Απλά είναι πιο ευφάνταστες στις γρήγορες ανατροπές . Επισυνάπτεται παλαιά στιχομυθία μου με κοπέλα (όχι εξακολουθώ να πιστεύω ότι ξέρουνε τι θέλουνε , απλά οι άντρες λένε τόσο συχνά ότι δεν ξέρουνε τι θέλουνε οι γυναίκες που τους το κολλήσαμε)

she: με λίγα λόγια δεν ξέρω τι θέλω
me: και ποιος ξέρει ακριβώς τι θέλει , σιγά-σιγά θα το βρεις
she: έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν θα το βρω ποτέ
me: καλά όλοι το περνάνε αυτό
she: ναι αλλά εγώ έχω απελπιστεί
me: ένα-ένα , ξέρεις τουλάχιστον τι δεν θες ;
she: βλάκα , άμα το ξερα , θα ήξερα και τι ήθελα
me: όχι απαραίτητα γιατί μένουνε πολλές άλλες υποκατηγορίες : τι ίσως θες , τι δεν έχει έρθει η ώρα ακόμα του (μπλα , μπλα , μπλα)
she: καλά , ξέρω τι δεν θέλω (μετά από πολλή σκέψη) αλλά ξαφνικά νιώθω ότι από δω και πέρα δεν έχω ιδέα τι να ακολουθήσω
me: εε, δες τι έχεις κάνει μέχρι τώρα και βγάλε συμπεράσματα , όλοι έτσι κάνουνε
she: εγώ δεν είμαι <<όλοι>>

η συζήτηση συνεχίστηκε σε πιο άγριο ύφος Συμπέρασμα (τόσο καθολικής ισχύος όσο όσα διάβασα εδώ) οι γυναίκες θέλουνε να μην τις στοιβάζεις ποτέ σε κατηγορία (ακόμα και αν είναι η καλύτερη). Γι αυτό κλείστε το θέμα και πάμε να μιλήσουμε στο μαγειρική για στόκους . Με έχει πιάσει μια λιγούρα

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 08:28, 24-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing

Συμπέρασμα (τόσο καθολικής ισχύος όσο όσα διάβασα εδώ) οι γυναίκες θέλουνε να μην τις στοιβάζεις ποτέ σε κατηγορία (ακόμα και αν είναι η καλύτερη). Γι αυτό κλείστε το θέμα και πάμε να μιλήσουμε στο μαγειρική για στόκους . Με έχει πιάσει μια λιγούρα

καταρχας τα συγχαρητηρια μου που το εχεις ψαξει και το εχεις αναλυσει.

εννοειται οτι καμια απο εμας δεν στοιβαζεται σε καμια γενικευμενη κατηγορια , ειναι ο,τι χειροτερο να αφησεις εστω και υπονοιες οτι μπορει να μοιαζουμε με καποιον-α αλλον-η. ειμαστε μοναδικες στο ειδος μας η καθε μια. εισαι σε παρα πολυ καλο δρομο εχω να σου πω.αν καταφερεις να μην αρνεισαι και την αγκαλια οποτε στο ζηταει μια γυναικα , οσο ακαταλληλη κι αν ειναι για εσενα η στιγμη , τοτε μοιαζεις με ιπποτη.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 13:58, 24-07-09:

p.c: Χθές βράδυ έλαβα μια απάντηση απο άντρες απο ένα άλλο -κυρίως είναι αλήθεια - αντρικό site. Η απάντηση τους ήταν περισσότερο βρισιές παρά συζήτηση. Ο λόγος? Τόλμησα να υπερασπιστώ το αυτονόητο ότι δεν φταίνε μονάχα οι γυναίκες αλλά και οι άντρες σε κάποια πράγματα. Αυτοί μάλιστα πήγαν και ένα βήμα παραπέρα λέγοντας μου διάφορα για τις γυναίκες που δεν θα ήθελα να πώ εδώ. Αρκετά σχολια ακούμε γενικά απο αντροπαρέες σχεδόν καθημερινά απο άντρες διαφόρων κοινωνικών στρωμάτων-όχι μόνο losers δηλαδή όπως ενδεχόμενα θα έλεγε κάποιος/κάποια.

Οπότε γλυκιά Νεράϊδα είναι αλήθεια, πολλοί άντρες έχουν την άποψη ότι σε πολλά φταίνε οι γυναίκες -αυτό είναι η αλήθεια.
Οντως υπαρχουν πολλοι αντρες που εχουν την αποψη οτι σε πολλα φταινε οι γυναικες..(συνηθως αυτο συνοδευεται απο τη φραση ολες οι γυναικες ειναι ετσι..)

Και αντιστοιχα υπαρχουν πολλες γυναικες που πιστευουν οτι στα πιο πολλα φταινε οι αντρες..(συνηθως αυτο συνοδευεται απο τη φραση ολοι οι αντρες ειναι ετσι..)

Αυτες οι φρασεις συνηθως προερχονται ή απο ατομα που δεν εχουν ψαχτει μεσα τους,οποτε τα ριχνουν ολα στο αλλο φυλο ή απο προσφατα πληγωμενους απο το αλλο φυλο..

Για μενα ειτε ισχυει το ενα ειτε το αλλο δεν εχει νοημα να το λαβω υποψη..Το θεμα ειναι τι θελει ο καθε ανθρωπος..και οχι οι γυναικες ή οι αντρες..Ας ξεφυγουμε απο τις κοινωνικες νορμες τις οποιες μας επιβαλει το φυλο μας, ας ψαξουμε λιγο καλυτερα μεσα μας για το τι θελουμε και ας ελπισει ο καθενας να ειναι τυχερος στο συντροφο που θα βρει..

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 21:18, 24-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Και οι γυναικες τι ειναι ακριβως; Ειναι μια μαζα, ενα κοπαδι; Ενα συνολο ανθρωπων που εχουν ακριβως τις ιδιες αναγκες;
Δεν μας ενδιαφερουν ακριβως οι ιδιες αναγκες προφανως, αλλά οι κοινες..
Γιατι αμα ηταν ετσι αυτο το θεμα θα ειχε εξαντληθει το πολυ σε 30 μυνηματα..
Μπα.Δεν συζηταμε για τα χομπυ της καθεμιας ή για ιδιαιτεροτητες του χαρακτηρα, αλλά για βασικά κοινα στοιχεια στον τροπο που λειτουργει ο εγκεφαλος-ψυχη της γυναικας.

Για να απαντησεις σε μια τετοια ερωτηση πρεπει να αφησεις σχεδον ολες τις ιδιαιτεροτητες της καθε γυναικας και να το πας συμφωνα με τα θεμελιωδη, ανθρωπινα χαρακτηριστικα της. Τι θελει δηλαδη; Οτι και ο αντρας. Φαγητο, νερο και αγαπη..
Το πετυχες. Δλδ οτι και ενα γατακι, ενα σκυλακι, ενα ζωακι γενικοτερα. Αυτα που ονοματισες δεν ειναι θεμελιωδεις αναγκες της γυναικας. Ουτε καν του ανθρωπου σχετως φυλου. Ειναι ολων των ζωων.

Τι αλλο θα μπορουσε να θελει;
Τιποτα μωρε. Κι εγω της βαζω λιγο γαλα με ψωμακι το πρωι, το μεσημερι παιζουμε στο πατωμα με το μπαλακι, και το βραδυ την παω βολτα εξω !

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:20, 24-07-09:

Και οι δύο τρόποι σκέψης είναι εξίσου καλοί. Χρειαζόμαστε και τους δύο για να προχωρήσουμε. [...] Και εγώ - αυτό που αλήθεια νομίζω ότι κάνουμε είναι να οδεύουμε προς μια συνεταιριστική κοινωνία, μια κοινωνία όπου τα ταλέντα και των ανδρών και των γυναικών γίνονται κατανοητά και εκτιμούνται και αξιοποιούνται.
μπραβο!μακαρι να ακουγα ολες τις γυναικες σημερα να εχουν τετοιες αποψεις...ανδρες ,γυναικες εχουν διαφορετικη λειτουργια και σκεψη..και μονο με τη συνεργασια θα εχουμε τη μεγιστη αποδοση..κανενα φυλο δεν μπορει να κανει τα παντα μονο του..

Παράθεση

atlas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη atlas
Ο atlas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O atlas έγραψε στις 23:00, 24-07-09:

Τα πάντα όλα!!!

Παράθεση

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΜΗΤΣΑΚΙ
H ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H ΜΗΤΣΑΚΙ έγραψε στις 23:37, 24-07-09:

κατανόηση!

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 02:20, 25-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Το πετυχες. Δλδ οτι και ενα γατακι, ενα σκυλακι, ενα ζωακι γενικοτερα. Αυτα που ονοματισες δεν ειναι θεμελιωδεις αναγκες της γυναικας. Ουτε καν του ανθρωπου σχετως φυλου. Ειναι ολων των ζωων.
Τα ζωα δεν χρειαζονται αγαπη για να επιβιωσουν αγαπητε μου φιλε lorien, εκτος κι αν εχεις μπερδεψει τα ζωα με τους ανθρωπους και λυπαμαι πολυ αν συμβαινει αυτο.

Παντως πολυ διασκεδασα με τον τροπο που απαντησες στο μυνημα μου. Σ'ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 11:06, 25-07-09:

Τα ζωα δεν χρειαζονται αγαπη για να επιβιωσουν αγαπητε μου φιλε lorien, εκτος κι αν εχεις μπερδεψει τα ζωα με τους ανθρωπους και λυπαμαι πολυ αν συμβαινει αυτο.
Πονηρουλη το "για να επιβιωσουν" το προσθεσες τωρα. Πριν μιλουσες γενικα για το τι αναγκες εχει μια γυναικα. Οχι αναγκες επιβιωσης. αμα το παμε ετσι, και ο ανθρωπος επιβιωνει χωρις αγαπη.

Παντως πολυ διασκεδασα με τον τροπο που απαντησες στο μυνημα μου. Σ'ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου.
Ηταν επειδη διασκεδασα και γω με το δικο σου βρε !

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 15:55, 25-07-09:

Πονηρουλη το "για να επιβιωσουν" το προσθεσες τωρα. Πριν μιλουσες γενικα για το τι αναγκες εχει μια γυναικα. Οχι αναγκες επιβιωσης. αμα το παμε ετσι, και ο ανθρωπος επιβιωνει χωρις αγαπη.
Ναι ε;

Ειδες πουθενα κανα γατι κρεμασμενο ή σκυλι που εχει τιναξει τα μυαλα του στον τοιχο;

Κατι συμαβαινει στο "ζωο" ανθρωπος οταν δεν παιρνει αγαπη..

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:15, 25-07-09:

Κατι ειπες τωρα. Δλδ στον πλανητη μας, μονο οσοι τιναξαν τα μυαλα τους στον αερα δεν παιρνουν αγαπη και ολοι οι υπολοιποι παιρνουν... (καταρχην ο ανθρωπος που κρεμιεται ή τιναζει τα μυαλα του στον αερα, μονο επειδη δεν πηρε αγαπη, προφανως και εχει κι αλλα προβληματα)..

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 16:32, 25-07-09:

Εμένα

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 16:50, 25-07-09:

το θεμα δεν ειναι τι θελουν οι μεν ή οι δε. το θεμα ειναι να τα βρεις.. ολοι θελουμε πολλα πραγματα το ποιντ ειναι να βρεις... αν οχι ολα τα βασικα που θετει ο καθενας ως κριτηρια τουλαχιστον...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 20:04, 25-07-09:

Για να τα βρεις , πρεπει να ξερεις και τι θελεις εσυ και τι θελει ο αλλος. Αρα ειναι κι αυτο μεσα στο θεμα νομιζω.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 20:04, 25-07-09:

Κατι ειπες τωρα. Δλδ στον πλανητη μας, μονο οσοι τιναξαν τα μυαλα τους στον αερα δεν παιρνουν αγαπη και ολοι οι υπολοιποι παιρνουν... (καταρχην ο ανθρωπος που κρεμιεται ή τιναζει τα μυαλα του στον αερα, μονο επειδη δεν πηρε αγαπη, προφανως και εχει κι αλλα προβληματα)..
Απλα εθεσα ενα παραδειγμα για να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος κουβαλαει κατι παραπανω μεσα του που δεν εχουν τα ζωα, βρε εξυπνουλη. Γιατι εισαι..

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 08:53, 31-07-09:

ο'υτε εγώ ξέρω τι θέλουν που είμαι και γυναίκα..

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:38, 31-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από manouela
ο'υτε εγώ ξέρω τι θέλουν που είμαι και γυναίκα..
Δηλαδή; Ούτε και εσείς δεν ξέρετε, τι θέλετε;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 09:50, 31-07-09:

τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα:

.....Για να κάνεις ευτυχισμένη μια γυναίκα αρκεί να είσαι:

1. φίλος
2. σύντροφος
3. εραστής
4. αδελφός
5. πατέρας
6. δάσκαλος
7. εκπαιδευτής
8.. μάγειρας
9. μαραγκός
10. υδραυλικός
11. μηχανικός
12. διακοσμητής εσωτερικών χώρων
13. στιλίστας
14. σεξολόγος
15. γυναικολόγος/μαιευτήρας
16. ψυχολόγος
18. ψυχίατρος
19. θεραπευτής
20. τολμηρός
21. τακτικός
22. καλός πατέρας
23.. πολύ καθαρός
24. συμπαθητικός
25. αθλητικός
26.. στοργικός
27. προσεκτικός
28. ιππότης
29. έξυπνος
30. οραματιστής
31. δημιουργικός
32. γλυκός
33. δυνατός
34. κατανοητικός
35. ανεκτικός
36. ευσυνείδητος
37. φιλόδοξος
38. ικανός
39.. θαρραλέος
40. αποφασιστικός
41... έμπιστος
42. γεμάτος σεβασμό
43. παθιασμένος
44. αβρόφρων
45. πολύ πλούσιος
46. να αγαπάς τις αγορές
47. να μη
νγκρινιάζεις
48. να μην της είσαι βάρος
49.. να μην κοιτάζεις άλλες

Ταυτόχρονα θα πρέπει να προσέξεις πολύ να

50. μην είσαι ζηλιάρης αλλά ούτε και αδιάφορος
51. να τα πηγαίνεις καλά με την οικογένειά της αλλά
να μην αφιερώνεις στην τελευταία περισσότερο χρόνο απ' ό,τι σε αυτή.
52. να της αφήνεις το
ν χώρο της αλλά να δείχνεις ανήσυχος για το πού πηγαίνει.
Είναι επίσης πάρα πολύ σημαντικό:

53. να μην ξεχνάς ημερομηνίες: -επετείων (γάμου, αρραβώνων, πρώτης συνάντησης...) -πτυχίου (αν υπάρχει) -ονομαστικής εορτής (αν υπάρχει) -τελευταίας περιόδου
Δυστυχώς ακόμη κι αν ανταποκρίνεσαι πλήρως στις παραπάνω απαιτήσεις, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί 100% πως θα την κάνεις ευτυχισμένη,
διότι μπορεί να αισθανθεί φυλακισμένη σε ένα βίο αποπνικτικής τελειότητας από τον οποίο να θελήσει να απελευθερωθεί δραπετεύοντας με το πρώτο
κωλόπαιδο που θα παρουσιασθεί μπροστά της.

Ίσως γι' αυτό ο Θεός (μεγάλη η Χάρη Του) είπε: 'αγάπα την' αλλά δεν είπε 'κατανόησέ την '.

Πώς θα κάνεις ευτυχισμένο έν
aν άνδρα:

1. κάθισέ του.
2. μη του τα πρήζεις

Ούτε ο Φρόυντ πάντως δεν κατάφερε να απαντήσει στο ερώτημα του τι θέλουν οι γυναίκες

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 10:56, 31-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από prime

Ούτε ο Φρόυντ πάντως δεν κατάφερε να απαντήσει στο ερώτημα του τι θέλουν οι γυναίκες

μπαμπά, το είπε ξεκάθαρα ο άνθρωπος.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 16:23, 31-07-09:

τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα:

1. φίλος
2. σύντροφος
3. εραστής
4. αδελφός
5. πατέρας
6. δάσκαλος
7. εκπαιδευτής
8.. μάγειρας
9. μαραγκός
10. υδραυλικός
11. μηχανικός
12. διακοσμητής εσωτερικών χώρων
13. στιλίστας
14. σεξολόγος
15. γυναικολόγος/μαιευτήρας
16. ψυχολόγος
18. ψυχίατρος
19. θεραπευτής
20. τολμηρός
21. τακτικός
22. καλός πατέρας
23.. πολύ καθαρός
24. συμπαθητικός
25. αθλητικός
26.. στοργικός
27. προσεκτικός
28. ιππότης
29. έξυπνος
30. οραματιστής
31. δημιουργικός
32. γλυκός
33. δυνατός
34. κατανοητικός
35. ανεκτικός
36. ευσυνείδητος
37. φιλόδοξος
38. ικανός
39.. θαρραλέος
40. αποφασιστικός
41... έμπιστος
42. γεμάτος σεβασμό
43. παθιασμένος
44. αβρόφρων
45. πολύ πλούσιος
46. να αγαπάς τις αγορές
47. να μη
νγκρινιάζεις
48. να μην της είσαι βάρος
49.. να μην κοιτάζεις άλλες

Ταυτόχρονα θα πρέπει να προσέξεις πολύ να

50. μην είσαι ζηλιάρης αλλά ούτε και αδιάφορος
51. να τα πηγαίνεις καλά με την οικογένειά της αλλά
να μην αφιερώνεις στην τελευταία περισσότερο χρόνο απ' ό,τι σε αυτή.
52. να της αφήνεις το
ν χώρο της αλλά να δείχνεις ανήσυχος για το πού πηγαίνει.
Είναι επίσης πάρα πολύ σημαντικό:

53. να μην ξεχνάς ημερομηνίες: -επετείων (γάμου, αρραβώνων, πρώτης συνάντησης...) -πτυχίου (αν υπάρχει) -ονομαστικής εορτής (αν υπάρχει) -τελευταίας περιόδου
Δυστυχώς ακόμη κι αν ανταποκρίνεσαι πλήρως στις παραπάνω απαιτήσεις, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί 100% πως θα την κάνεις ευτυχισμένη,
διότι μπορεί να αισθανθεί φυλακισμένη σε ένα βίο αποπνικτικής τελειότητας από τον οποίο να θελήσει να απελευθερωθεί δραπετεύοντας με το πρώτο
κωλόπαιδο που θα παρουσιασθεί μπροστά της.

Ίσως γι' αυτό ο Θεός (μεγάλη η Χάρη Του) είπε: 'αγάπα την' αλλά δεν είπε 'κατανόησέ την '.

Πώς θα κάνεις ευτυχισμένο έν
aν άνδρα:

1. κάθισέ του.
2. μη του τα πρήζεις

Oλα τα παραπανω ειμαι και μπορω να τα κανω αλλα εχω ενα προβλημα με το νο.49..

Παράθεση

Dark_ClouD

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dark_ClouD
Ο Dark_ClouD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Dark_ClouD ολα καλα και ολα ωραια. έγραψε στις 17:52, 31-07-09:

Οι περισσοτερες γυναικες δηλωνουν οτι θελουν συντροφους με αισθηματα για μια υγειη σχεση.
Μια σχεση που θα τις γεμιζει και θα τις κανει να νιωθουν ομορφα και να πετανε.
Για να γινει κατι τετοιο ο συντροφος τους πρεπει να ειναι εξυπνος , ρομαντικος , να τις αγαπαει , ευαισθητος , να τις σεβεται κτλπ.... Ειναι αληθεια η οχι ?

Γιατι τις περισσοτερες φορες οταν σας πλησιαζουν καλα παιδια με τα χαρακτηριστηκα που ειπα πιο πανω τους περνατε για βαρετους/φλωρους και τους απορριπτεται?

Γιατι πατε και πεφτετε σε κατι μπαγλαμαδες που το μονο που ξερουν ειναι να μαρσαρουν το αμαξι?

Μετα γιατι κλεγεστε λεγοντας πως ολοι οι αντρες ειναι γουρουνια ?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:07, 31-07-09:

Για τους ίδιους λόγους για τους οποίους οι άντρες που δηλώνουν ότι θέλουν γυναίκες όμορφες, έξυπνες, και μορφωμένες πέφτουν σε μπάζα (που ασχολούνται όμως με το πως θα βαφτούν και πώς θα ντυθούν all day long), χωρίς κανένα ενδιαφέρον στη ζωή τους πέρα από την εμφάνιση και τους γκόμενους και χωρίς δράμι μυαλό στο κεφάλι τους. Και μετά κλαίγονται λέγοντας ότι όλες οι γυναίκες είναι pooτάνες/ηλίθιες/χαζοβιόλες/whatever.
Σε κάλυψα;

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 20:03, 31-07-09:

Οπότε το συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι το 98% των ανθρώπων είναι ανόητοι ανώριμοι και δεν ξέρουν τι θέλουν σε μια σχέση. Χαίρομαι που το πιστεύουν και άλλοι

καμία ειρωνεία το πιστεύω ειλικρινά αυτό

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kloyklos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kloyklos
Ο kloyklos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O kloyklos έγραψε στις 21:53, 31-07-09:

Ουτε και οι ιδιες δεν ξερουν

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 02:43, 01-08-09:

1. φίλος 2. σύντροφος 3. εραστής 4. αδελφός 5. πατέρας 6. δάσκαλος 7. εκπαιδευτής 8.. μάγειρας 9. μαραγκός 10. υδραυλικός 11. μηχανικός 12. διακοσμητής εσωτερικών χώρων
13. στιλίστας 14. σεξολόγος 15. γυναικολόγος/μαιευτήρας 16. ψυχολόγος 18. ψυχίατρος
19. θεραπευτής 20. τολμηρός 21. τακτικός 22. καλός πατέρας 23.. πολύ καθαρός 24. συμπαθητικός 25. αθλητικός 26.. στοργικός 27. προσεκτικός 28. ιππότης 29. έξυπνος
30. οραματιστής 31. δημιουργικός 32. γλυκός 33. δυνατός 34. κατανοητικός 35. ανεκτικός
36. ευσυνείδητος 37. φιλόδοξος 38. ικανός 39.. θαρραλέος 40. αποφασιστικός
41... έμπιστος 42. γεμάτος σεβασμό 43. παθιασμένος 44. αβρόφρων 45. πολύ πλούσιος
46. να αγαπάς τις αγορές 47. να μη νγκρινιάζεις 48. να μην της είσαι βάρος 49.. να μην κοιτάζεις άλλες 50. μην είσαι ζηλιάρης αλλά ούτε και αδιάφορος 51. να τα πηγαίνεις καλά με την οικογένειά της αλλά να μην αφιερώνεις στην τελευταία περισσότερο χρόνο απ' ό,τι σε αυτή.
52. να της αφήνεις τον χώρο της αλλά να δείχνεις ανήσυχος για το πού πηγαίνει.
Δυστυχώς ακόμη κι αν ανταποκρίνεσαι πλήρως στις παραπάνω απαιτήσεις, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί 100% πως θα την κάνεις ευτυχισμένη, διότι μπορεί να αισθανθεί φυλακισμένη σε ένα βίο αποπνικτικής τελειότητας από τον οποίο να θελήσει να απελευθερωθεί δραπετεύοντας με το πρώτο κωλόπαιδο που θα παρουσιασθεί μπροστά της.
Βρήκα αυτόν που καλύπτει όλες αυτές τις προυποθέσεις:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη @nt¤wnis|~|¤e
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 427 μηνύματα.

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε στις 03:04, 01-08-09:

Βρήκα αυτόν που καλύπτει όλες αυτές τις προυποθέσεις:

θα υποκύψει και θα χρειαστεί κρυπτονίτη ... μα και πάλι θα το μετανιώσει

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 19:08, 01-08-09:

Oλα τα παραπανω ειμαι και μπορω να τα κανω αλλα εχω ενα προβλημα με το νο.49..
...ανωμαλε...

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Για τους ίδιους λόγους για τους οποίους οι άντρες που δηλώνουν ότι θέλουν γυναίκες όμορφες, έξυπνες, και μορφωμένες πέφτουν σε μπάζα (που ασχολούνται όμως με το πως θα βαφτούν και πώς θα ντυθούν all day long), χωρίς κανένα ενδιαφέρον στη ζωή τους πέρα από την εμφάνιση και τους γκόμενους και χωρίς δράμι μυαλό στο κεφάλι τους. Και μετά κλαίγονται λέγοντας ότι όλες οι γυναίκες είναι pooτάνες/ηλίθιες/χαζοβιόλες/whatever.
Σε κάλυψα;
Δεν ειναι καθολου ετσι. Η αντιστοιχια που κάνεις δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Οι γυναικες που κανουν τα παραπονα που αναφερθηκαν ενω κανουν σχεσεις με ατομα "αστα να πανε", ειναι μακραν περισσοτερες απο τους αντρες που κανουν το αντιστοιχο. Συνηθως οι αντρες που εχουν τις γυναικες που περιγραφεις, ειτε ειναι και οι ιδιοι μια απ τα ιδια, ειτε απλα αυτο εψαχναν. Λιγοι παραπονιουνται για το ενα και διαλεγουν συνειδητα το αλλο.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:15, 01-08-09:

...ανωμαλε...

Δεν ειναι καθολου ετσι. Η αντιστοιχια που κάνεις δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Οι γυναικες που κανουν τα παραπονα που αναφερθηκαν ενω κανουν σχεσεις με ατομα "αστα να πανε", ειναι μακραν περισσοτερες απο τους αντρες που κανουν το αντιστοιχο. Συνηθως οι αντρες που εχουν τις γυναικες που περιγραφεις, ειτε ειναι και οι ιδιοι μια απ τα ιδια, ειτε απλα αυτο εψαχναν. Λιγοι παραπονιουνται για το ενα και διαλεγουν συνειδητα το αλλο.
Εγώ πάντως τα παρατηρώ εξίσου συχνά. Για να μην πω ότι πιο συχνά παρατηρώ το αντίστοιχο από τους άντρες. Anyway, δεν έχει νόημα να διαφωνούμε επ'αυτού, ο καθένας αντιλαμβάνεται σε διαφορετικό βαθμό τα πράγματα γύρω του.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 20:07, 01-08-09:

Tι εγινε;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 20:23, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εγώ πάντως τα παρατηρώ εξίσου συχνά. Για να μην πω ότι πιο συχνά παρατηρώ το αντίστοιχο από τους άντρες. Anyway, δεν έχει νόημα να διαφωνούμε επ'αυτού, ο καθένας αντιλαμβάνεται σε διαφορετικό βαθμό τα πράγματα γύρω του.
Δεν ξερω, το ακουω 1η φορα, και μου κανει εντυπωση. Εννοω ακουω 1η φορα, να βλεπει καποιος πιο πολλους αντρες να γκρινιαζουν γιαυτο και να κανουν το αλλο.

Παει τωρα. Εγινε. Εισαι ανωμαλος. Ακους εκει να μπορεις να τα κανεις ολα εκτος απο το 49. Φτου σου. Επρεπε να κοιτας αλλους αντρες !

Παράθεση

Ares

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ares
Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Ares έγραψε στις 20:34, 01-08-09:

...ανωμαλε...

Να πω κάτι και να διαφωνήσω λίγο?

Και εγώ το ίδιο ακριβώς νόμιζα πριν χρόνια αλλά ξέρεις κατέληξα στο συμπέρασμα οτι αυτό συμβαίνει οχι τελικά για λόγους ωριμότητας των αντρών αλλά μάλλον επειδή οι περισσότεροι είμεθα επιφανειακοί σε συτά που θέλουμε. Δηλαδή τι συνήθως επιζητούμε?
Ομορφιά. Και ας μην το αρνιόμαστε, απο εκεί και πέρα λέμε :" ο Θεός έχει για τα υπόλοιπα , αμα τα έχει η κοπέλα, ακόμα καλύτερα".
Απο ότι έχω καταλάβει οι γυναίκες έχουν ένα προτυπο άντρα στο μυαλό τους , κάποιες φορές είναι ένας τηλεοπτικός στάρ, κάποιες άλλες φορές ο οικογενειάρχης της διπλανής πόρτας "με την καλή δουλειά αλλά και την γλυκύτητα που δείχνει στην γυναίκα του" κάποιες άλλες φορές ακόμα και ο πατέρας τους η κάποιο συγγενικό πρόσωπο που τους εμπνέει ασφάλεια.
Οι παραπάνω τύποι αντρών έχουν κάποια χαρακτηριστικά που δεν είναι απλό να τα αναζητήσουν στον καθημερινό άντρα - της ηλικιακής κατηγορίας που ανήκουν οι ίδιες τουλάχιστον.
Έτσι απαγοητεύονται ενώ οι άντρες θέλουν να έιναι έιτε όμορφη είτε πολύ όμορφη και κατα προτίμηση έξυπνη και με σεβασμό. Αλλά τα δεύτερα (έξυπνη και να σέβεται) έυκολα τα παρακάμπτεις και "βολεύεσαι" με το άλλο (ομορφιά).

Οι γυναίκες όμως είναι πιο άκαμπτες-δεν βολεύονται τόσο εύκολα με τις καταστάσεις-πάντα ζητάνε το καλύτερο εφόσον αυτό δεν τους ικανοποιεί αρκετά η κατάσταση που βρίσκονται-οι άντρες βολεύονται γενικά πιο εύκολα. Είναι πιο "ευκολόβολοι" κα προσαρμοστικοί αλλά όχι λόγω περισσότερης ωριμότητας αλλά λόγω έμφυτης τάσης τους στην "ευκολία".

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 21:00, 01-08-09:

Παει τωρα. Εγινε. Εισαι ανωμαλος. Ακους εκει να μπορεις να τα κανεις ολα εκτος απο το 49. Φτου σου. Επρεπε να κοιτας αλλους αντρες !
Θα θελες..

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 21:03, 01-08-09:

Δε σου χω πει να μη τα λες δημοσιως ;
Δεν εχει σεξ σημερα. Να μαθεις !

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 21:05, 01-08-09:

Δε σου χω πει να μη τα λες δημοσιως ;
Δεν εχει σεξ σημερα. Να μαθεις !
Τhank God!

Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 21:06, 01-08-09:

Τι θέλουν οι γυναίκες;
Ότι θέλουν όλοι.
Περισσότερα απ'όσα είχαν μέχρι τώρα.

Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Audit01
Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε στις 22:40, 25-02-10:

Στα παλια μου τα παπουτσια πλεον τι θελουν οι γυναικες !!
Αυτες οι εποχες που αναρωτιομουν τι θελουν τα θηλυκα και προσπαθουσα να δειχνω ενδιαφερον και να ειμαι ενταξει μου βγηκαν ΞΙΝΕΣ. Το μονο που βγηκε απο ολο αυτο ητανε να καταληγω απογοητευμενος, να αισθανομαι σαν κοροιδο και να ζω με ψευτικες ελπιδες.

Οι περισσοτερες νεοελληνιδες που γνωρισα ονειρευονται ορθιες:
1) Στο τι θα φορεσουν, πως θα φαινονται στον καθρεφτη τους και διαφορες αλλες κατινιστικες μικροπρεπεις ανοησιες...
2) τα ταξιδια που θα ηθελαν να κανουν και να το παιξουν Φιλεας Φογκ...
3) Κανενα στερεοτυπο Μπραντ Πιτ, Ρουβα, Κορκολη, Τοτο, Κοκο η δεν ξερω και εγω πιο αλλο προτυπο ονειρευονταν η καθεμια στο ανοητο κεφαλι της
4) Αλλες σαχλαμαρες που δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη

Οπως και να εχει το καλο παιδι μεσα μου βαρεθηκε και πεθανε...και ισως ειναι καλυτερα ετσι.
Πλεον κοιταω πρωτα τι θελω εγω δεν με νοιαζει τι θελουν αυτες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 23:00, 25-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Audit01
Στα παλια μου τα παπουτσια πλεον τι θελουν οι γυναικες !!
Αυτες οι εποχες που αναρωτιομουν τι θελουν τα θηλυκα και προσπαθουσα να δειχνω ενδιαφερον και να ειμαι ενταξει μου βγηκαν ΞΙΝΕΣ. Το μονο που βγηκε απο ολο αυτο ητανε να καταληγω απογοητευμενος, να αισθανομαι σαν κοροιδο και να ζω με ψευτικες ελπιδες.

Οι περισσοτερες νεοελληνιδες που γνωρισα ονειρευονται ορθιες:
1) Στο τι θα φορεσουν, πως θα φαινονται στον καθρεφτη τους και διαφορες αλλες κατινιστικες μικροπρεπεις ανοησιες...
2) τα ταξιδια που θα ηθελαν να κανουν και να το παιξουν Φιλεας Φογκ...
3) Κανενα στερεοτυπο Μπραντ Πιτ, Ρουβα, Κορκολη, Τοτο, Κοκο η δεν ξερω και εγω πιο αλλο προτυπο ονειρευονταν η καθεμια στο ανοητο κεφαλι της
4) Αλλες σαχλαμαρες που δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη
Παρά το γεγονός ότι πράγματι οι περισσότερες γυναίκες που έχω γνωρίσει στη ζωή μου (όπως και οι περισσότεροι των αντρών) έχουν αυτές ακριβώς τις ...αξίες και τα ιδανικά, από την άλλη δεν έχω σχετιστεί με ούτε μία από δαύτες. Μήπως λοιπόν πρέπει να το έχει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες αγαπητέ μου; Έψαξες πολύ, ή εγώ στάθηκα σκανδαλωδώς τυχερός στη ζωή μου;

Οπως και να εχει το καλο παιδι μεσα μου βαρεθηκε και πεθανε...και ισως ειναι καλυτερα ετσι.
Μήπως τελικά εκεί ποθούσες να καταλήξεις, δηλαδή στο να βρεις μια δικαιολογία για να νομιμοποιήσεις ηθικά, στον εαυτό σου και στους γύρω σου, την περαιτέρω εγωκεντρική συμπεριφορά σου έναντι του άλλου φύλου; Μήπως όλα τα υπόλοιπα αποτελούν ...πρόλογο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Audit01 έγραψε στις 23:23, 25-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Μήπως λοιπόν πρέπει να το έχει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες αγαπητέ μου;
Ισως εχεις δικιο σε αυτο. Τι να πω πεφτω ισως και στις κωλοπεριπτωσεις
Σε τσο*λες η φαντασμενες η και τα δυο

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Μήπως τελικά εκεί ποθούσες να καταλήξεις, δηλαδή στο να βρεις μια δικαιολογία για να νομιμοποιήσεις ηθικά, στον εαυτό σου και στους γύρω σου, την περαιτέρω εγωκεντρική συμπεριφορά σου έναντι του άλλου φύλου; Μήπως όλα τα υπόλοιπα αποτελούν ...πρόλογο;
Οχι με αναγκασαν οι περιστασεις απο τις προσωπικες μου εμπειριες.
Αμα δεν ειχε το αλλο φυλο την αναλογη εγωκεντρικη συμπεριφορα δεν θα ειχα λογο να αλλαξω και εγω απο την αρχικη μου σταση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Audit01 : 26-02-10 στις 00:11.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:16, 26-02-10:

Τι να πω πεφτω ισως και στις κωλοπεριπτωσεις
Αμα δεν ειχε το αλλο φυλο την αναλογη εγωκεντρικη συμπεριφορα δεν θα ειχα λογο να αλλαξω και εγω απο την αρχικη μου σταση
Από αυτό αποδεικνύεται οτι δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι.

Θα σου χτυπήσω τον κώδωνα του κινδύνου: όσο εσύ από εκδίκηση - κακία - όπως θες πες το θα φέρεσαι άσχημα στις γυναίκες όντας κακό παιδί, θα περάσει από δίπλα σου η γυναίκα των ονείρων σου - αυτή που δεν έχει τα ιδανικά που ανέφερες παραπάνω αλλά αυτά που εσύ επιθυμείς - και θα σε κοιτάξει με ειρωνεία και χλευασμό για τον τρόπο που συμπεριφέρεσαι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:44, 26-02-10:

τοτε δεν προκειται ποτέ να κανεις μια πραγματικη σχεση που να σε κανει χαρουμενο και καπως ευτυχισμενο..

Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Audit01 έγραψε στις 14:11, 26-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τοτε δεν προκειται ποτέ να κανεις μια πραγματικη σχεση που να σε κανει χαρουμενο και καπως ευτυχισμενο..
Ασε γιατι και με τα καταντια και του γυναικειου πληθυσμου δεν κυνηγαω κατι τετοιο...
Ασε γιατι βλεπω και πως εχουν καταντησει οι "πραγματικες σχεσεις" εκει εξω, ο μισος πληθυσμος χωριζει και ο αλλος μισος απιστη οποτε του δωθει η ευκαιρια...

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Από αυτό αποδεικνύεται οτι δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι.
Δεν ειναι ετσι μεχρι να βρεθει και κανενας αλλος...<<κουκλος>>

Αρχική Δημοσίευση από Himela
θα σε κοιτάξει με ειρωνεία και χλευασμό για τον τρόπο που συμπεριφέρεσαι.
Το εχω ζησει αυτο ηδη ακομα και οταν συμπεριφερομουν διαφορετικα.
Ας ξανατολμησει και καμια αλλη και θα παρει την καταλληλη απαντηση...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 26-02-10 στις 14:28. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:56, 26-02-10:

Ασε γιατι βλεπω και πως εχουν καταντησει οι "πραγματικες σχεσεις" εκει εξω,
μα αυτες δεν ειναι πραγματικες σχεσεις..
η πετυχημενες σχεσεις ειναι ειδος υπο εξαφανιση στη σημερινη Ελλαδα...

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:06, 26-02-10:

η πετυχημενες σχεσεις ειναι ειδος υπο εξαφανιση στη σημερινη Ελλαδα...
Οι άνθρωποι κάνουν τις σχέσεις - οι σχέσεις δεν είναι υποκείμενα να κάνουν πράξεις.

Άλλαξε κατηγορία ανθρώπων.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 15:19, 26-02-10:

@Audit01
Πριν έναν ολόκληρο χρόνο σε θυμάμαι να τριγυρνάς στο φόρουμ με την ίδια ακριβώς εμπάθεια. Αντιλαμβάνομαι ότι η υιοθέτηση μιας τέτοιας στάσης χρησιμεύει σαν δίκτυ ασφαλείας που θα μπορούσε να σε σώσει από μελλοντικές απογοητεύσεις, μα αν από την άλλη σε καθηλώνει και δε σε αφήνει να εξελιχθείς τότε παύει να είναι λειτουργική. Μπορείς να αλλάξεις τον κόσμο αλλάζοντας τον τρόπο που τον αντιλαμβάνεσαι. Τώρα δα, σκεπτόμενος με αυτόν τον τρόπο που μας περιγράφεις κάνεις μία διαστρέβλωση βεβαίως. Ε αναλόγως μπορείς να φτιάξεις μίαν άλλη διαστρέβλωση που τουλάχιστον θα λειτουργήσει προς όφελός σου και θα σε κάνει ελαφρώς πιο ευτυχή.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:28, 26-02-10:

Τί θέλουν οι γυναίκες;
Οι περισσότερες δεν ξέρουν τι θέλουν....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους