Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,042 μέλη και 2,411,611 μηνύματα σε 75,388 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 531 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θέλουν οι γυναίκες;

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,279 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 02:37, 25-10-08:

Ισως η φυσικη επιλογη μας οδηγησει σε ερμαφροδιτους αντρες, που ξερεις...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 02:39, 25-10-08:

Ειναι κανεις να εχει πιασει το νοημα!!
Ευγε παιδι μου!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε: στις 12:14, 25-10-08:

τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα?

Α! κάτι διαχρονικό....γάμο
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,450 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 19:20, 21-11-08:

Οι γυναίκες θέλουν απογαλακτισμένους άνδρες... Το βλέπω όλο και πιο συχνά. Δεν ισχύουν πλέον οι "παραδοσιακοί" ρόλοι, αλλά το να είναι ο άλλος παρών, συνεννοήσιμος και διαλλακτικός είναι από τα πιο συχνά ζητήματα... πιστεύω.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 20:50, 21-11-08:

Συμφωνω, αλλά εννοεις οτι το συννενοησιμος,διαλακτικός και παρων, ειναι κατα καποιο τροπο αντιθετα (ή μη συμβατα) με το απαγαλακτισμενος ; Και τι εννοεις με το τελευταιο;
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,450 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 20:56, 21-11-08:

Εννοώ ότι πολλές φορές ακούω γυναίκες να μιλούν για συντρόφους
1. πολυ προσκολλημένους σε ρόλους, σε συνήθειες, στην οικογένειά τους...
2. ...ή/και με αδυναμία να κάνουν έναν ψύχραιμο, αναλυτικό διάλογο για αυτό ή όποιο άλλο θέμα και διαφορά αντίληψης προκύπτει.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 22:34, 21-11-08:

Για το 2ο συμφωνω και επαυξανω. Για το 1ο, συμφωνω μονο αν κατι απο ολα αυτα, οντως δημιουργει προβλημα στη σχεση. Πολλες φορες παντως δε ξερετε τι θελετε, οπότε ολα αυτα πρεπει να τα ακουμε με επιφυλαξη
Παράθεση

urban warrior

Νεοφερμένος

Ο urban warrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O urban warrior έγραψε: στις 22:05, 25-11-08:

καλα η αληθεια ειναι οτι δεν το χω παρακολουθήσει από την αρχή, αλλά θέλω:
1ov να απαντήσω στο gidi, ο καθε σωστός "συντροφος " - ειδικα ο αρσενικός πρέπει να χει κάποια δικά του προσ - κολλήμματα, κάποτε τα έλεγαν ιδιαιτερότητες, έπειτα στυλ , πάντως ξεχωρίζουν τον καθένα μας. και αποτρέπουν να αφομοιώνεται ο ένας συντροφος στις συνήθειες του άλλου - το χειρότερο. οσο για το διάλογο μην είσαι απόλυτη (δεν είναι καλό σημάδι διαλόγου) γιατί έχω δει και πολλές "συντρόφισσες" που η υστερία και η ανασφάλεια τις εμποδίζει να κάνουν διάλογο.
2ον η απάντηση στο ερώτημα είναι μια, την έχουν κανει να τα θελει ΟΛΑ, όπως και να τα αγοραζει ΟΛΑ (just simple marketing rules).
auta
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,472 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 15:37, 18-04-09:

θα σου πω εγω τι θελουν οι γυναικες:p!
θελουν ασφαλεια, λεφτα, σοβαροτητα στις καταστασεις που πρεπει, να παιρνει ο αλλος πρωτοβουλιες, να μη ξεχναει γενεθλια/επετειους κ.ο.κ., καλους τροπους και να ης θυμιζεις οτι εισαι Ο αντρας! μια δυναμικοτητα ενα αντριλικι ρε παιδακι μου! και τρυφεροτητα σαφως.... προσωπικα πιστευω οτι το θεμα εμφανιση για τη γυναικα παιζει ελαχιστο ως μηδαμινο ρολο... ολα ειναι θεμα του ''αερα'' που εκπεμπεις!!
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 543 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε: στις 15:48, 18-04-09:

Είναι φοβερό πως κάθε ένας ξεχωριστά ξέρει τι θέλουν όλες οι γυναίκες.

Είναι ξεφτίλα να ορίζεσαι από το φύλο σου
και να μην ορίζεις εσύ το φύλο σου

γιατί δεν είναι φύλο μας
είναι του κάθε ενός ξεχωριστά,

εκτός αν βέβαια σας παρηγορεί να το μοιράζεστε
οπότε είναι άνευ ουσίας κάθε παρέμβαση.
13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε: στις 17:42, 18-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Είναι ξεφτίλα να ορίζεσαι από το φύλο σου και να μην ορίζεις εσύ το φύλο σου
Πολύ σωστά, παντού και πάντα χρειάζεται μια.....επανάσταση! Αχ με εξιτάρει αφάνταστα η βαθιά διαδικασία που το ανθρώπινο μυαλό ανεξαρτήτως (ορισμένου) φύλου επεξεργάζεται κάτι!
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

O QsLv σε ύφεση έγραψε: στις 18:13, 18-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Πολύ σωστά, παντού και πάντα χρειάζεται μια.....επανάσταση! Αχ με εξιτάρει αφάνταστα η βαθιά διαδικασία που το ανθρώπινο μυαλό ανεξαρτήτως (ορισμένου) φύλου επεξεργάζεται κάτι!
Είμαι ένα βαθύτατα επιφανειακό άτομο, κύριε,
ετούτη η εμή φύσις.

Υ.Γ. Μην ανακατεύετε το Μαρξ σ'αυτά, σας παρακαλώ.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε: στις 18:28, 18-04-09:

Μαρξ ; Τελικά δεν μπορείς να γράψεις τίποτα χωρίς τον φόβο μιας "θεωρίας" που διεκδικεί τη πατρότητα τους

Ο διαλεκτικός υλισμός ορίζει τον επιστημονικό σοσιαλισμό ή το θεωρείς κι αυτό κολεκτιβοποίηση ...ξεφτίλας;
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

O QsLv σε ύφεση έγραψε: στις 20:24, 18-04-09:

Μαρξ ; Τελικά δεν μπορείς να γράψεις τίποτα χωρίς τον φόβο μιας "θεωρίας" που διεκδικεί τη πατρότητα τους

Ο διαλεκτικός υλισμός ορίζει τον επιστημονικό σοσιαλισμό ή το θεωρείς κι αυτό κολεκτιβοποίηση ...ξεφτίλας;
Εκτός από επιφανειακό άτομο, είμαι και θύμα του πατερναλισμού
άρα αυτό εξηγεί τις απορίες σου, εικάζω.

Όμως
με μια δεύτερη σκέψη, εφ'όσον η ξεφτίλα είναι συνυφασμένη με το φαινόμενο της υπάρξεως,
καλύτερα να την απολαμβάνεις στο έπακρο.
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,908 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 20:32, 18-04-09:

η ξεφτίλα είναι συνυφασμένη με το φαινόμενο της υπάρξεως
επίσης και η ανάγκη να ξεφύγεις από την ξεφτίλα είναι συνυφασμένη με το φαινόμενο της υπάρξεως(ανεξάρτητα αν το ξέρει αυτό ή όχι η ύπαρξη)
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,260 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 20:38, 18-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
επίσης και η ανάγκη να ξεφύγεις από την ξεφτίλα είναι συνυφασμένη με το φαινόμενο της υπάρξεως(ανεξάρτητα αν το ξέρει αυτό ή όχι η ύπαρξη)
Επίσης, σκέφτομαι άρα υπάρχω ή υπάρχω άρα σκέφτομαι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε: στις 21:12, 18-04-09:

Εκτός από επιφανειακό άτομο, είμαι και θύμα του πατερναλισμού
χμ... θύμα ε; και μάλιστα καναλιζαρισμένο! Αρχίζεις να "μοιράζεσαι" την παρηγοριά της ομαδοποίησης ξεφεύγοντας από την αρχική σου τοποθέτηση.

Να το πάμε ακόμη πιό....βαθιά; (τι έχουμε να χάσουμε) Η βιωσιμότητα, αναπαραγωγή και διαιώνιση της ξεφτίλας που "τρέφεται" από την ύπαρξη (σαν φαινόμενο) ορίζεται από αυτή ή εκείνη την ορίζει...;;

Και μιά παρατήρηση για τον self.....
Aν αισθάνεσαι ότι σε κυνηγάει κάτι εγώ δεν έχω καμμία απολύτως αντίρρηση αλλά αν αρχίσουμε να συσχετίζουμε την ύπαρξη με την ...υφαντουργία θα καταλήξουμε να θεωρούμε υπεύθυνο τον εριοβιομήχανο που ποδηγετεί τα...επιφανειακά αλλά βαθιά αποίμαντα άτομα!

Σωστά;

Για την δήλωση του...φαντασμένου, ουδέν σχόλιο! Μαθηματικό αξίωμα και αυταπόδεικτη αλήθεια να ενεργείς αλλά και να ενεργείσαι αφού....υπάρχεις!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

O QsLv σε ύφεση έγραψε: στις 21:31, 18-04-09:

χμ... θύμα ε; και μάλιστα καναλιζαρισμένο! Αρχίζεις να "μοιράζεσαι" την παρηγοριά της ομαδοποίησης ξεφεύγοντας από την αρχική σου τοποθέτηση.

Να το πάμε ακόμη πιό....βαθιά; (τι έχουμε να χάσουμε) Η βιωσιμότητα, αναπαραγωγή και διαιώνιση της ξεφτίλας που "τρέφεται" από την ύπαρξη (σαν φαινόμενο) ορίζεται από αυτή ή εκείνη την ορίζει...;;
Μα, αγαπητέ
η ομαδοποίηση είναι παρήγορη
μόνο όταν είναι από μαλακό ύφασμα (φεύ, ο υφαντουργός παρεμβαίνει ακόμα και εδώ!)
και, για να το καταστήσω εξόφθαλμα κατανοητό
το να αντίκειται κανείς αδιάκριτα σε κάθετι υπάρχον ή και μη, είναι γενικευτική στάση και άρα τείνει να είναι ισοπεδωτική

το να αντίκεται κανείς επιλεκτικά, είναι εξειδικευτική στάση και άρα περισσότερο ασφαλής, τουτέστιν αποδεικτική περισκέψεως

χωρίς βεβαίως να είναι κάποια περίπτωση καθολικώς ισχύουσα.

Συνεχίζοντας, μιλώντας για συνύφανση της υπάρξεως με την ξεφτίλα
πασιφανώς και κυριολεκτώντας
οφείλει να γίνει αντιληπτό ότι η συνύφανση ετούτη και κάθε συνύφανση εννοιακή ταυτίζεται με την αλληλεξάρτηση, την αλληλεπίδραση, την αδελφοποίηση, μια σχέση έρωτος και αιωνίας αγάπης, και λοιπά ενοποιημένα και αλληλένδετα μοντέλα.

Καθ'ότιν όμως η ώρα περνά, νομίζω πως καλά θα κάνω να πάρω την επιφανειακή, ομαδοποιημένη προσωπικότητά μου και να πάω σιγά σιγά να πληρώσω την κενότητά της με καταπραϋντική μαγειρίτσαν.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,908 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 22:00, 18-04-09:

Και μιά παρατήρηση για τον self.....
Aν αισθάνεσαι ότι σε κυνηγάει κάτι εγώ δεν έχω καμμία απολύτως αντίρρηση αλλά αν αρχίσουμε να συσχετίζουμε την ύπαρξη με την ...υφαντουργία θα καταλήξουμε να θεωρούμε υπεύθυνο τον εριοβιομήχανο που ποδηγετεί τα...επιφανειακά αλλά βαθιά αποίμαντα άτομα!Σωστά;
ίσα-ίσα εγώ από το σχόλιο μου είναι σαφές(με λίγη φαντασία) ότι έχω επιλέξει εγώ να κυνηγάω κάτι από το να κυνηγάει κάτι εμένα.όσο για τον <<εριοβιομήχανο>> ποδηγετεί ποδηγετεί δεν αντιλέγω...αλλά όπου δράση υπάρχει και αντίδραση...μάλιστα δυστυχώς ή ευτυχώς σε αντίθεση με την φυσική στην καθημερινή ζωή η αντίδραση πρώτον δεν είναι άμεση αλλά δεύτερον είναι μεγαλύτερη της αρχικής δύναμης

η φιλοσοφίες ωραίες είναι αλλά το θέμα είναι τι θέλουν οι γυναίκες και άρα εύλογο να ποστάρουν εδώ γυναίκες.so , μέχρι τουλάχιστον να κάνω την εγχείρηση δεν συνεχίζω να γράφω εδώ.Ας μιλήσουν οι γυναίκες...(τρέχουν τα σάλια από το γλύψιμο)
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε: στις 22:12, 18-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
μαρεσεις μαζι σου ειμαι

ναι αλλά η σκέψη σου είναι στη Σαλονίκη που παρεμπιπτόντως είναι η ιδιαίτερη μου πατρίδα!

self, μου θύμισες τις 4 εποχές του ανθρώπου....
1. τον κυνηγάνε
2. τους ξεφεύγει
3. τους κυνηγάει
4. τον πιάσανε
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος