Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θέλουν οι γυναίκες;

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:29, 01-03-10:

Μόνο την εσωτερική δύναμη, το μυαλό και το είδος της προσωπικότητας που εγώ θεωρώ δυνατή,
σε αυτο συμφωνω και εγω.. η δυναμη της προσωπικοτητας και του χαρακτηρα ειναι καλη και στις γυναικες και στους ανδρες..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ares

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ares
Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Ares έγραψε στις 00:01, 06-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μακαρι να ξεραν!
Μακαρι να ξερα!!

- η κλασσική απάντηση, ναι. όμως δες και αυτό-

Ας μη γενικευουμε και κατηγοριουποιουμε τους ανθρωπους.
Οι γυναικες σημερα καλώς η κακως ειναι ανεξαρτητες και πατουν πολυ καλα στα ποδια τους.ναι!! δεν εχουν αναγκη κανεναν ουτε απο πισω τους ουτε απο μπρος τους!(αλλα πλαι τους) πως σου φαινεται αυτο?
σου αρεσει??
Αυτο ισως να τρομαξε, να μαζεψε τον αντρικο πληθυσμο. Το βασικο ειναι ο αντρας να μην φοβαται, να μαχεται ως τελους να διεκδικει κι ετσι θα κερδισει, παντα κερδιζει αυτος που μαχεται..

Η ζωή δεν είναι συνταγή σούπας που πάντα πετυχαίνει. Η ζωή είναι ένα αστείρευτο πηγάδι εκπλήξεων και εμπειριών. Είναι ταξίδι που ο άνθρωπος ξεκινάει πάντα με καθημερινό δελτίο καιρού. Αλλοι βγάζουν τους χάρτες και κανονίζουν την πορεία τους κι άλλοι πάνε με γκρουπάκια τυποποιημένα βάσει προσπέκτους.

Εσύ ψάχτηκες για να βρεις μέσα σου πoιός είσαι και ποιός θέλεις να είσαι? Ποιές είναι οι προσδοκίες οι δικές σου ? Ποιά είναι τα δικά σου θέλω? Που θέλεις να φτάσεις και που βάζεις τον πήχυ? Ψηλά? Χαμηλά? Κάπου στο κέντρο? Γιατί ο προορισμός κάθε ανθρώπου είναι μεγάλος . Ο δρόμος της ευτυχίας σίγουρα υπάρχει για όλους. Το μερίδιο σ αυτή περιμένει τον καθένα από μας και του ανήκει δικαιωματικά. Το θέμα είναι το γνωρίζει ο άνθρωπος αυτό? ή το πισωγυρίζει προσπαθώντας να κάνει τη ζωή κάποιου άλλου? Αυτό είναι το λάθος. Κοιτάμε τους άλλους. Οι άλλοι είναι οι άλλοι.

Και να σου πω το εξης για μενα και πιστευω για αρκετες γυναικες σημερα, γι αυτές που ψαχνονται και δε μιζεριαζουν, γι αυτές που αγαπουν τη ζωη και σεβονται τον αντρα,. συμπορευονται μαζι του, αγαπουν τα παντελονια του.(αν θες να εισαι με μια τετοια γυναικα) :
Ο εντοπισμός και ο προσδιορισμός των πραγματικών μας θέλω εξαρτάται από το πόσο ψαγμένα άτομα είμαστε. Είναι θέμα γνώσης, κουλτούρας και πολιτισμού του καθενός από εμάς. Αλλά με τη βάση αυτή υπάρχει δυσκολία και το καταλαβαίνω μια και δεν είναι όλοι ψαγμένοι σήμερα.
Εσυ θα πρεπει να ξερεις μέσα σου τι θέλει η κάθε γυναίκα που βρίσκεται πλάι σου.
Νομίζεις οι γυναίκες είναι αινίγματα. Οχι πάντα. Κι αυτο το ξέρεις κι εσύ.
ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ?!

Δεν υπαρχουν συνταγες, να το θυμασαι. Η κάθε γυναικα είναι ξεχωριστη και δε πρεπει να υπαρχει καμια μα καμια συγκριση!!!

προσωπικα δε θελω τιποτα απο τον αντρα φτιαχτο και θελω πολλα. πως γινεται αυτο?
ελα μου ντε. δεν μπορω να το προσδιορισω, δεν υπαρχει συνταγη.
υπαρχουν αντρες κι αντρες. αυτοι που εχουν εκ φυσεως αυτο που ζητω κι αντρες που δεν το χουν.
Σε κάποια συμφωνώ σε ότι λές.
Μάλλον συμφωνώ επί της ουσίας.
Αλλά αυτό το :"Οι γυναικες σημερα καλώς η κακώς ειναι ανεξαρτητες και πατουν πολυ καλα στα ποδια τους.ναι!!"

Τί το ήθελες αγαπητή mindcircus??
Η πραγματικότητα και εννοώ η πραγματικότητα-όχι κάτι σαν το μύθο της δυνατής Ελληνικής Οικονομίας, έτσι?-η πραγματικότητα διαφέρει πολύ.
Ανεξάρτητος δεν σημαίνει εξαρτώμαι ουσιαστικά απο τις διαθέσεις των αρσενικών γύρω μου και γι'αυτό προσπαθώ να καλοπιάνω τουλάχιστον αυτούς απο τους οποίους μπορώ να έχω ωφέλη και κάνω την ανεξάρτητη και μάγκισα και καραμπουζουκλού σε αυτούς που δεν έχω ανάγκη για παράδειγμα στον γραφικό της δοιυλειάς, τον περίεργο που σε κοιτάει στον δρόμο, στον φουκαρά που έκανε το λάθος νείναι ειλικρινής μαζί σου και να σου δείξει ότι του αρέσεις και θα ληθελε να σε γνωρίσει καλύτερα αλλά αφού δεν είναι μλεσα στις Ευρωπαϊκές επιδοτήσεις-έστω κολπατζής του Ελληνικού αναπτυξιακού νόμου και της κομπίνας-άρα κα όφελος για σένα μελλοντικό, εσύ τον απορρίπτεις.

Έτσι λοιπόν Mindcircus?

όπως οι ξένοι πήραν χαμπάρι τις Ελληνικέ λαμογιές, έτσι και αρκετοί άντρες πήραν χαμπάρι τις "λαμογιές" των γυναικών απέναντι στις σχέσεις. Και έτσι βολέψου με τα πραγματικά λαμόγια μα να είσαι σίγουρη ότι αυτοί έχουν αρκετές σαν και εσένα.

Τέλος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 01:06, 06-03-10:

τον περίεργο που σε κοιτάει στον δρόμο, στον φουκαρά που έκανε το λάθος νείναι ειλικρινής μαζί σου και να σου δείξει ότι του αρέσεις και θα ληθελε να σε γνωρίσει καλύτερα αλλά αφού δεν είναι μλεσα στις Ευρωπαϊκές επιδοτήσεις-έστω κολπατζής του Ελληνικού αναπτυξιακού νόμου και της κομπίνας-άρα κα όφελος για σένα μελλοντικό, εσύ τον απορρίπτεις.
η απορριψη εκατεροθεν ειναι μεσα στο παιχνιδι των σχεσεων. καποια στιγμη θα απορριψεις καποια στιγμη θα απορριφθεις. οταν γινεται αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειτε ο ενας ειτε ο αλλος δεν παταει καλα στα ποδια του..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ares

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ares
Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Ares έγραψε στις 22:22, 08-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
η απορριψη εκατεροθεν ειναι μεσα στο παιχνιδι των σχεσεων. καποια στιγμη θα απορριψεις καποια στιγμη θα απορριφθεις. οταν γινεται αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειτε ο ενας ειτε ο αλλος δεν παταει καλα στα ποδια του..

Α, ναί??

Ωστέ έχεις και εσύ τις απαντήσεις έτοιμες. ίσως και να μην τις ειχες και τόσο έτοιμες άν αρκετοί εκεί έξω δε αντιμετώπιζαν πιο σοβαρά και σοβαρά σημαίνει να σε αντιμετωπίζουν σαν γυναίκα και όχι (η ουχί κατα το αρχαιοελληνικόν) ....και όχι λοιπόν σαν αφελή bimbo. Γιατί άλλο πράγμα είναι η γυναίκα και άλλο η bimbo.

Ok;

Άσε που νομίζω οτι δεν κατάλαβες ακριβώς.
Εγω είπα για τον λόγους που συχνά κάποιες απορρίπτουν και αυτός δεν είναι άλλος απο το να φορτώσουν τον εαυτό τους στο πιο ηλίθιο αρσενικό που κυκλοφορεί με κάποια χρήματ όμως.
Ε, αυτό είναι υποβάθμιση του εαυτού τους.
Διότι πάντα θα αντιμετωπίζονται ώς "δευτερες".

.....................Εκτός και εάν αυτό είναι ok για σένα και για αρκετές άλλες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 08-03-10 στις 23:19. Αιτία: merge
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 23:25, 08-03-10:

μαλλον εσυ παιδι μου δεν καταλαβες τι εχω πει.
και μην προβαινεις σε συμπερασματα για το τι ειναι οκ και τι οχι για μενα και τις υπολοιπες, μεγα σφαλμα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Audit01
Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε στις 12:20, 09-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ares
Α, ναί??

Ωστέ έχεις και εσύ τις απαντήσεις έτοιμες. ίσως και να μην τις ειχες και τόσο έτοιμες άν αρκετοί εκεί έξω δε αντιμετώπιζαν πιο σοβαρά και σοβαρά σημαίνει να σε αντιμετωπίζουν σαν γυναίκα και όχι (η ουχί κατα το αρχαιοελληνικόν) ....και όχι λοιπόν σαν αφελή bimbo. Γιατί άλλο πράγμα είναι η γυναίκα και άλλο η bimbo.
Eσυ τι πιστευεις οτι φταιει για την καταντια των σημερινων γυναικων ;;
Θεωρεις οτι τα σημερινα ΜΜΕ με τα lifestyle, showbiz κλπ μπουρδες που παρακολουθουν και διαβαζουν τις εχουν επηρεασει ;;

Παντως το ποιο αστειο ειναι οτι οι περισσοτερες σε αυτο το φορουμ θελουν λεει τον αντρα πανω απο ολα να γελαει (το χαμογελο του) ...Σαν ολα αυτα τα περιοδικα που πουλανε στο εξωφυλλο τους "χαμογελαστα προτυπα" που τα εχουν επεξεργαστει και με το photoshop.

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
ασφαλεια.
συναισθηματικη ασφαλεια.
σωματικη ασφαλεια.
οικονομικη ασφαλεια.
και πολλα αλλα...
Εσυ δεν χρειαζεσαι αντρα, χρειαζεσαι να ασφαλιστης στην interamerican.
Για να ψαχνεις να βρεις τοσο πολυ την ασφαλεια απο τους αλλους μου ακουγεσαι για φοβερα ανασφαλης χαρακτηρας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Audit01 : 09-03-10 στις 14:12.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:19, 09-03-10:

Νομιζω Audit01 με το να προσβαλλεις τις γυναικες (του φορουμ, οπως την Κρις κι αλλες που κατα καιρους εχει πεσει το ματι μου), το μονο που τελικα θα καταφερεις, κατα τη γνωμη μου, ειναι να απωθεις το γυναικειο φυλο τοσο πολυ, που καμια φορα αν το κανεις και στην προσωπικη σου ζωη, αντιδραστικα και μη οταν ειναι μαζι σου να σου μιλανε για καλλλιστεια, σοουμπιζ και λαιφσταιλ, επισης αντιδραστικα και παλι να σου τονιζουν ποσο τους αρεσει ο αντρας να χαμογελα. Να υποθεσω πως αφου το καταρριπτεις δεν το κανεις κι ευκολα, ε?
Γιατι? Το χαμογελο και το χιουμορ ειναι πηγη ζωης. Ειδικα στην σημερινη εποχη, βουτηγμενη στα προβληματα, το χιουμορ το αστειρευτο δινει ζωη στη σχεση και στον ανθρωπο.

Δε θεωρω καταντια τις γυναικες σημερα, θεωρω ομως αυτους που τη θεωρουν καταντια πολυ απογοητευμενους, εγωιστες κυριως που καποια στιγμη δε περασε το δικο τους, δεν προσαρμοστηκαν στα σημερινα δεδομενα, θελησαν να αλλαξουν τη γυναικα (οχι μια συγκεκριμενη), δεν τα καταφεραν και αρκεστηκαν απο το να προσπαθησουν, στο να κραζουν.

Τι ακριβως να προσπαθησουν? Να εμβαθυνουν στα προβληματα και τις ανησυχιες των γυναικων σημερα.
Μην ξεφυσας, σε βλεπω. Ετσι ειναι.
Καποτε ελεγαν οι μεγαλοι, για να βρειτε εναν καλο αντρα, πρεπει να μπειτε στην ψυχη του να τον καταλαβετε. Ο αντρας, αντιθετως εψαχνε την προικα, παρα τη ψυχη. Η γυναικα το καταφερε (και το καταφερνει ακομα, ετσι?) και σημερα ειναι σειρα της να παρει το ιδιο. Ε? Τι λες? Δεν επρεπε?

Εχω μια ταξη μονο με αγορακια γυρω στα 14(αγορια δεν ειναι, διαολοι ειναι που κατεβηκαν στη γη, παρολαυτα γινομαι ισα κι ομοια τους και συνεννοουμαι). Καναμε προφορικη συζητηση με θεμα '' θαθελατε να συζησετε καποια στιγμη με καποιον? Κι αν ναι, με ποιον και γιατι?''
Ολοι τους απαντησαν πως θα ηθελαν αν συγκατοικησουν με το κοριτσι τους. Μου εκανε εντυπωση και τους ρωτησα γιατι.
Θες απαντηση?
''για να μας μαγειρευει, να μας πλενει τα ρουχα...''
Εκει τι επρεπε να κανω? Να τα δειρω η να γελασω? Προτιμησα το δευτερο, χωρις ομως να παψω να μπαινω σε σκεψεις.
Μονο ενας απο τους τοσους μου απαντησε '' γιατι ειναι ωραιο να χεις γυναικεια συντροφια διπλα σου, αυτο το διαφορετικο απο μας. Τι να τον κανουμε τον φιλο, αφου ξερουμε πως ειναι σαν εμας?''

....

Δε θα πρεπε ενας αντρας λοιπον να μπει βαθια στην ψυχη της και να την ανακαλυψει? Προτου ομως γινει αυτο οφειλει νατη σεβαστει με ολες τις επιλογες της.. την καταντια της κι αφου την καταντια οπως λες να τη μεραφρασει ο αντρας ως τωρινα δεδομενα, να προσαρμοστει και να δουλεψει ταυτοχρονα με εκεινη.
Ειναι λογικο να χουν, οπως λετε, ξεφυγει οι γυναικες ομως το ''ξεφευγω'' απεχει πολυ απο το να ''ξυπναω''. Δουλευουν, κυνηγουν μεγαλες θεσεις, σπουδαζουν χρονια, φτανουν ψηλα, αποδεικνυουν ικανοτητες. Γνωριζω αρκετες γυναικες που φερνουν κυριολεκτικα το φαγητο στο σπιτι κι ο αντρας τους καλως η κακως δε βγαζει τοσα οσα εκεινη. Ειναι ντροπη αυτο? Οχι. Ειναι θεμα ικανοτητων. Αποδεχτειτε το κι ολα θα πανε καλα.
Ας σταματησει αυτος ο ανταγωνισμος, ειναι θλιβερος πραγματικα.

Επισης, συμφωνω πως πολλες μπορει να καβαλουν το καλαμι. Οπως το ιδιο συμβαινει και για τους αντρες. Ουτε εμενα μου αρεσουν οι καβαλημενοι.
Αρα που καταληγουμε? Ειναι ανθρωπινο αυτο, κι οχι συγκεκριμενο για τη γυναικα μονο.
Εχουμε διαφορες ναι. Ομως αντι να γινει προσπαθεια να δεθει αυτη η διαφορετικοτητα και να γινει κατι καλο, αποσπαται ο ανθρωπος στο να κραζει.

Εχω κρατηθει πολλες φορες για να μην κραξω τους αντρες στο συνολο τους και να τους πω ''αχρηστους'' κυριολεκτικα και ικανους μονο για αναπαραγωγη και σεξ. Κρατιεμαι γιατι εχω κανει σχεσεις, κι οσο κι αν εχω απογοητευτει, δεν παυουν να ειναι κομματια μου ολοι αυτοι και αγαπες. Που με στεναχωρησαν αλλα ταυτοχρονα μου εδωσαν το διαφορετικο που κατεληξε σε δημιουργια κατι νεου, που πηρα γω, πηρε κι αυτος πχ και εμεινε χαραγμενο, για μια ζωη. Μαθαινω απο τον αντρα γιατι ειναι διαφορετικος. Κι αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι πως δεν ειναι τοσο εξυπνος και καπατσος οσο η γυναικα, αλλα με ο,τι καταπιαστει θα το βγαλει σε περας, θα το παλεψει ως τελους.

Οι γυναικες σημερα κυνηγουν τον ερωτα, κι οχι τον γαμο κατα μεγαλο ποσοστο. Κι αυτο ειναι μαγικο γιατι καποτε δεν ηξεραν τι θα πει ερωτας, παρα καπελωνονταν για να μη μεινουν στο ραφι εξαιτιας της κοινωνιας.
Δεν εχω μετρο συγκρισης, ειμαι μονο 23. Δεν μπορω να σου πω αν στην εποχη των γιαγιαδων ηταν καλυτερα τα πραματα, Μπορω να σου πω πως δε με χαλαει αυτο που συμβαινει σημερα γιατι δεν εχω ζησει το προηγουμενο.
Μηπως να σταματουσες με τους χαρακτηρισμους και να εψαχνες πιο βαθια... μια γυναικα ξεχωριστα χωρις.. καλουπια και ταμπελες?

φιλικα

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:23, 09-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Εκει τι επρεπε να κανω? Να τα δειρω η να γελασω?
Έπρεπε να γνωρίσεις τις γυναίκες-μαμάδες που τους μεγάλωσαν... Τις ίδιες γυναίκες που δηλώνουν φεμινίστριες αλλά ταυτόχρονα δεν μπορούν να απαλλαγούν από τα πρότυπα των δικών τους μαμάδων και τα περνούν αυτούσια στα παιδιά τους (αγόρια-κορίτσια).
Έπρεπε ίσως να τους επισημάνεις να μην μπερδεύουν τη φροντίδα με την υποχρέωση.
Διότι θα βρεθούν πράγματι κορίτσια που θα τους πλύνουν τα ρούχα και θα τους μαγειρέψουν επειδή θα νιώθουν την ανάγκη να εκφράσουν την αγάπη τους μέσω της φροντίδας, χωρίς αυτό να αποτελεί υποχρέωση του φύλου τους.

Αναρωτιέμαι βέβαια τι θα συνέβαινε εάν μέσα στην αίθουσα υπήρχαν και κορίτσια...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:44, 09-03-10:

Κι αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι πως δεν ειναι τοσο εξυπνος και καπατσος οσο η γυναικα,
φαουλ
ελπιζω να καταλαβαινεις το λαθος αυτου που σημειωσα...
αν μιλουσε καποιος για μικροτερη εξυπναδα των γυναικων ,ολες οι φεμινιστριες ,θα φωναζανε..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Audit01
Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε στις 20:50, 09-03-10:

Νομιζω Audit01 με το να προσβαλλεις τις γυναικες (του φορουμ, οπως την Κρις κι αλλες που κατα καιρους εχει πεσει το ματι μου), το μονο που τελικα θα καταφερεις, κατα τη γνωμη μου, ειναι να απωθεις το γυναικειο φυλο τοσο πολυ, που καμια φορα αν το κανεις και στην προσωπικη σου ζωη, αντιδραστικα και μη οταν ειναι μαζι σου να σου μιλανε για καλλλιστεια, σοουμπιζ και λαιφσταιλ, επισης αντιδραστικα και παλι να σου τονιζουν ποσο τους αρεσει ο αντρας να χαμογελα. Να υποθεσω πως αφου το καταρριπτεις δεν το κανεις κι ευκολα, ε?
mindcircus το εχω ξαναπει δεν βρισκομαι εδω για να χαιδευω τα αυτια καμιας και κανενος...

Οσο για τα αισθηματα απωθησης ειναι αμοιβαια οπως το εχεις καταλαβει...
Την ιδια απωθηση μου προκαλειτε κατα το πλειστον οι συγχρονες νεοελληνιδες

]Γιατι? Το χαμογελο και το χιουμορ ειναι πηγη ζωης. Ειδικα στην σημερινη εποχη, βουτηγμενη στα προβληματα, το χιουμορ το αστειρευτο δινει ζωη στη σχεση και στον ανθρωπο.
Αυτο που λες ειναι ακριβως η κλασσικη αντιληψη του νεοελληνα και νεοελληνιδας !!
Δεν με ενδιαφερει να ζω ολη μου την ζωη με χαμογελακια, ουρανια τοξα και ουτοπιστικες σαχλαμαρες.
Δεν τα θεωρω αυτα ως προτεραιοτητες στην ζωη.
Οταν εχω προβλημα προσωπικα το αντιμετωπιζω καταμετωπο και με σοβαροτητα.
Με χαμογελακια τιποτα δεν λυνεται δια μαγειας και τιποτα δεν παει μπροστα. !!
Με τα "χαμογελακια" καταντησε αυτη η χωρα στο χαλι που ειναι σημερα !

Δε θεωρω καταντια τις γυναικες σημερα, θεωρω ομως αυτους που τη θεωρουν καταντια πολυ απογοητευμενους, εγωιστες κυριως που καποια στιγμη δε περασε το δικο τους, δεν προσαρμοστηκαν στα σημερινα δεδομενα, θελησαν να αλλαξουν τη γυναικα (οχι μια συγκεκριμενη), δεν τα καταφεραν και αρκεστηκαν απο το να προσπαθησουν, στο να κραζουν.
Απογοητευμενος ΝΑΙ γιατι εγω την θεωρω ως καταντια του γυναικειου φυλλου οπως και πολλα αλλα θεωρω ως καταντια σε αυτον το τοπο

Εσεις οι γυναικες εχετε καταντησει εγωιστριες και δεν ξερετε τι θελετε και πιστευετε οτι ολοι εμεις οι αντρες θα χορευουμε στο ταψι σας. Αλλα οπως στρωνει ο καθενας κοιμαται και αυτο ισχυει και για εσας τις γυναικες

Ποτε δεν προκειται να συμβιβαστω με τα δεδομενα της σημερινης αθλια εποχης της ΠΑΡΑΚΜΗΣ ΚΑΙ ΑΣΥΔΟΣΙΑΣ!! Εσυ και καποιοι αλλοι μπορει να συμβιβαζεστε σε αυτο το χαλι και να...χαμογελατε αλλα εγω δεν προκειται να το κανω αυτο.

Απο το να συμβιβαστω οπως εσεις προτιμω (προτιμουμε) να κραζω προς το παρον.
Οταν σταματησουμε να κραζουμε και το κραξιμο γινει οργη τοτε να φοβαστε γιατι θα σας παρει και εσας τις γυναικες η μπαλα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 09-03-10 στις 21:21. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 21:07, 09-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Audit01
http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ

Some things in life are bad
They can really make you mad
Other things just make you swear and curse.
When you're chewing on life's gristle
Don't grumble, give a whistle
And this'll help things turn out for the best...
And...always look on the bright side of life...
Always look on the light side of life...

If life seems jolly rotten
There's something you've forgotten
And that's to laugh and smile and dance and sing.
When you're feeling in the dumps
Don't be silly chumps
Just purse your lips and whistle - that's the thing.
And...always look on the bright side of life...
Always look on the light side of life...

For life is quite absurd
And death's the final word
You must always face the curtain with a bow.
Forget about your sin - give the audience a grin
Enjoy it - it's your last chance anyhow.
So always look on the bright side of death
Just before you draw your terminal breath

Life's a piece of shit
When you look at it
Life's a laugh and death's a joke, it's true.
You'll see it's all a show
Keep 'em laughing as you go
Just remember that the last laugh is on you.
And always look on the bright side of life...
Always look on the right side of life...
(Come on guys, cheer up!)
Always look on the bright side of life...
(Worse things happen at sea, you know.)
(I mean - what have you got to lose?)
(You know, you come from nothing - you're going back to nothing.
What have you lost? Nothing!)
Always look on the right side of life...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:09, 09-03-10:

mindcircus το εχω ξαναπει δεν βρισκομαι εδω για να χαιδευω τα αυτια καμιας και κανενος...

Οσο για τα αισθηματα απωθησης ειναι αμοιβαιαv
Και ποιος ακριβώς είναι ο ρόλος σου στο στέκι;
Να κρίνεις τα κακώς κείμενα;
Και ποια είναι αυτά;
Γιατί το μόνο που βλέπω εγώ είναι μία "κακία" προς το γυναικείο φύλλο...και μια υπεροψία....

Αυτη ειναι ακριβως η κλασσικη αντιληψη του νεοελληνα και νεοελληνιδας !!
Δεν με ενδιαφερει να ζω ολη μου την ζωη με χαμογελακια, ουρανια τοξα και ουτοπιστικες σαχλαμαρες.
Δεν τα θεωρω αυτα ως προτεραιοτητες στην ζωη.
Από πότε το χιούμορ δείχνει έλλειψη σοβαρότητας;
Αλλά ξέχασα, είναι κλασσικό να μπερδεύουμε την σοβαρότητα με την σοβαροφάνεια!

Απογοητευμενος ΝΑΙ γιατι εγω την θεωρω ως καταντια του γυναικειου φυλλου.
Να κυνηγά τα όνειρα της;
Να επιλέγει τη ζωή της με όποιο κόστος;
Ναι...μεγάλη κατάντια, ένας άνθρωπος να ορίζει την ζωή του!

Εσεις οι γυναικες εχετε καταντησει εγωιστριες και δεν ξερετε τι θελετε και πιστευετε οτι ολοι εμεις οι αντρες θα χορευουμε στο ταψι σας. Αλλα οπως στρωνει ο καθενας κοιμαται και αυτο ισχυει και για εσας τις γυναικες
Δεν φταίμε εμείς για τις παρέες σου και τις επιλογές σου...
Συγνώμη αν σε σοκάρω!
Αλλά να...ξέρεις....θα σου πω ένα μικρό μυστικό....δεν μας θέλουν πάντα όσες θέλουμε...

Ποτε δεν προκειται να συμβιμβαστω με τα δεδομενα μιας αθλια εποχης ΠΑΡΑΚΜΗΣ ΚΑΙ ΑΣΥΔΟΣΙΑΣ!!
Εσυ και καποιοι αλλοι μπορει να συμβιβαζεστε σε αυτο το χαλι και να...χαμογελατε αλλα εγω δεν προκειται να το κανω αυτο
Κι εδώ σηκώνουμε το λάβαρο της επανάστασης!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 09-03-10 στις 21:15. Αιτία: τροποποίηση στο quote
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 01:25, 19-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Stratos7
Με λίγα λόγια, οι γυναίκες θέλουν έναν άντρα που:

Να είναι "σκληρός" αλλά και τρυφερός,
να είναι έξυπνος αλλά να μήν το δείχνει
να είναι εργατικός αλλά να το "ρίχνει" και έξω
να είναι σοβαρός αλλά και αστείος
να αγαπάει την κοπέλα/γυναίκα του αλλά χωρίς υπερβολές
να είναι συνέχεια μαζί της αλλά να μήν γίνεται "τσιμπούρι"
να είναι ρομαντικός αλλά και άγριος (στο σεξ)
να μήν βγαίνει συνέχεια με φίλους αλλά και να μήν κάθεται συνέχεια σπίτι
να έχει πολλά λεφτά, αλλά να μήν είναι φιλοχρήματος
να είναι σεμνός αλλά και άντρας-κυνηγός
να της μιλάει ευγενικά αλλά και πρόστυχα
να είναι σταθερός στη ζωή του αλλά και αυθόρμητος
να κάνει ότι του λέει αυτή αλλά να το κάνει επειδή το θέλει κι ο ίδιος
να αναγνωρίζει οτι η γυναίκα είναι ανεξάρτητη αλλά να της πληρώνει τα πάντα
να τα έχει καλά με την μητέρα της αλλά όχι και πολλά πολλά
να έχει δικιά του γνώμη αλλά να συμφωνεί πάντα μαζί της
να είναι τίμιος στην δουλειά του αλλά να κοιτάζει και το συμφέρον της οικογένειας του
να της κάνει όμορφα κομπλιμέντα αλλά να μήν είναι "γλυκανάλατος"
να μήν αγαπάει πολύ τα υλικά αγαθά αλλά να έχει σπιταρώνα, αμαξάρα κτλ.
και κυρίως...
να ξέρει τί θέλει η κοπέλα/γυναίκα του πρίν καν το ξέρει η ίδια!
οχι να το δειχνει οτι ειναι εξυπνος!!! και ας κανει υπερβολες στην αγαπη!!!
αχ!!!! παρατριχα και τα βρηκες ολα!!!!

παιδια 32 σελιδες και ακομη να βρειτε τι θελουν οι γυναικες???
ή μηπως θελουμε πολλα???

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 10:02, 19-03-10:

Δεν θέλουν απολύτως τίποτα, είναι τα πλέον ανιδιοτελή πλάσματα του κόσμου!

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 10:43, 19-03-10:

Οι γυναίκες θέλουν κάποιον να τις βγάλει στο κλαρί να τις γεμίσει λεφτά και ύστερα να φύγει. Α, ξέχασα, και να παραδεχτεί φυσικά ότι φταίει αυτός για όλα.

Ολες οι άλλες, που δεν βγήκαν, ή δεν τις έβγαλαν κάποιοι στο κλαρί, νοιώθουν .... άντρες !

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 12:05, 19-03-10:

παιδια 32 σελιδες και ακομη να βρειτε τι θελουν οι γυναικες???
ή μηπως θελουμε πολλα???
Κοίτα να στο πω αλλιώς:
εδώ δεν ξέρω τι θέλω εγώ που είμαι ένας άνθρωπος και έχω σαν δεδομένα όλες μου τις εμπειρίες και το ψυχολογικό feedback που είχα από αυτές όλη μου τη ζωή.
Ρωτάς γιατί έχουμε δυσκολία να προβλέψουμε ένα μοντέλο για το τι θέλουν όλες οι διαφορετικές μεταξύ τους γυναίκες;

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 13:12, 19-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Sagittarius
Τι θέλουν οι γυναίκες;

Αγάπη.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:03, 19-03-10:

Αγάπη
οπως και οι ανδρες και τα ζωα σχεδον..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:28, 28-03-10:

Αγαπη, πολλη αγαπη.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:40, 28-03-10:

εκτιμάται...ή πάμε στον επόμενον;

Παράθεση

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eyripos_xalkida
Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O eyripos_xalkida έγραψε στις 11:59, 28-03-10:

Από ότι η εμπειρία μου έχει προσφέρει, ποτέ μα ποτέ μην κατηγοριοποιείς τις γυναίκες. Μόνο μπελάδες θα σου προκαλέσει!!

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:21, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από eyripos_xalkida
Από ότι η εμπειρία μου έχει προσφέρει, ποτέ μα ποτέ μην κατηγοριοποιείς τις γυναίκες. Μόνο μπελάδες θα σου προκαλέσει!!
δεν κατηγοριοποίησα καμία γυναίκα...

οι γυναίκες γιατί κατηγοριοποιούν τους άνδρες;

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 12:39, 28-03-10:

Μεγάλο να ναι κ ότι να ναι.. Τώρα πορτοφόλι θα λέγεται αυτό.. κάτι άλλο δεν ξέρω. Πάντως δεν θα ξεχάσω έναν πιτσιρικά που γνώρισα φέτος το καλοκαίρι. 17 χρονών ήταν και ήταν αρκετά ωραίο παιδί. Ε αυτό το παιδί τα έφτιαχνε πάντα με άσχημες! Όταν τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό μου απαντάει με τεράστια άνεση. Κοίτα λέει: " Η γκόμενα πρέπει να είναι άσχημη το πολύ μέτρια. Η ωραία θέλει ή μπλα μπλα ή πορτοφόλι, εγώ αυτά δεν τα έχω οπότε γιατί να κάθομαι να σκοτίζομαι? Έπειτα οι ωραίες κατά κανόνα είναι θεόχαζές ένω οι μέτριες και οι άσχημες στροφάρουν πολύ περισσότερο στο μυαλό." Και πραγματικά ο πιτσιρίκος είχε δίκιο κ με άφησε με το στόμα ανοιχτό. Αρχίζω να σκέφτομαι πάρα πολύ τα λόγια του πάντως...

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 12:41, 28-03-10:

όταν λες άσχημες ποιες εννοείς;

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 12:43, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
όταν λες άσχημες ποιες εννοείς;
Γενικά μιλάω μέτριες προς άσχημες κοπέλες.. Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 12:44, 28-03-10:

δεν κατηγοριοποίησα καμία γυναίκα...
Μόλις το 'κανες:

οι γυναίκες γιατί κατηγοριοποιούν τους άνδρες;

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 12:53, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Γενικά μιλάω μέτριες προς άσχημες κοπέλες.. Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου.
η ερώτησή μου έγινε επειδή, η ομορφιά είναι συνήθως υποκειμενικό θέμα...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 13:02, 28-03-10:

η ερώτησή μου έγινε επειδή, η ομορφιά είναι συνήθως υποκειμενικό θέμα...
@@ υποκειμενική είναι η ομορφιά. Όταν κάποιος είναι ωραίος/ωραία είναι κοινά αποδεκτό ότι είναι.. Πάντε στα καλιστεία της άσχημες αν είναι με την πρόφαση.. εμ ξες.. η ομορφιά είναι υποκειμενική.. Για να σοβαρευτούμε λίγο και να μιλάμε τα πράγματα ώς έχουν γιατί την έχω βάρεθει αυτή τη φράση κυρίως απο άτομα που δεν μπορούν εκ των πραγμάτων να προσεγγίσουν μία ωραία, όχι ότι αξίζει τελικά τον κόπο να το καταφέρεις, και το ρίχνουν σε αυτή την φράση.. Η ομορφιά είναι υποκειμενική. Όχι απλώς όταν δεν είναι μία κοπέλα ωραία υπάρχουν 1002 άλλα πράγματα που μπορεί να σε κάνουν να την ερωτευτείς αλλά όχι η ομορφιά. Η ομορφιά είναι αντικειμενικό κρητήριο..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:07, 28-03-10:

Η ομορφιά είναι αντικειμενική στα άκρα της καμπύλης του Gauss. Δηλαδή, οι κουκλάρες* είναι για όλους τουλάχιστον όμορφες* και οι πολύ άσχημες* είναι για όλους άσχημες*. Όσο πάμε προς το μέσο, τόσο αυξάνεται η υποκειμενικότητα πιστεύω.

*το ότι χρησιμοποιώ θηλυκό δεν σημαίνει ότι αναφέρομαι μόνο σε γυναίκες.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:21, 28-03-10:

εκτιμάται...ή πάμε στον επόμενον;
Νου που μπου, παμε στον επομενο αν δε μας ''γεμιζει'' ο αλλος.
Η αγαπη δεν αρκει. Θελω να τον γουσταρω τον αλλο και να μην τον βαριεμαι. Υπαρχουν αντρες εξαιρετικα βαρετοι....χωρις κανενα ενδιαφερον και τελοσπαντων ειναι μουφα να μην εχετε ενδιαφεροντα.
Αλλα μονη της η αγαπη δε παει. Η και τα δυο η τιποτα.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 15:37, 28-03-10:

εμείς τι πρέπει να κάνουμε με....βαρετές γυναίκες;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:28, 28-03-10:

Τι να σου πω δεν ξερω... αυτο βρες το μονος σου!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 16:58, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Sagittarius
Καλησπέρα σας.
Είναι καιρός τώρα που με απασχολεί ένα συγκεκριμένο θέμα. Τι είναι αυτό που θέλουν σήμερα οι γυναίκες από τους άντρες?

[...]

Το ερώτημά μου είναι πώς μπορούν οι άντρες του σήμερα να καταλάβουν τι είναι αυτό που πραγματικά θέλουν οι γυναίκες από αυτούς. Και επειδή το πρόβλημα δεν είναι πλέον υλικό, αλλά μάλλον συναισθηματικό και ψυχολογικό, περιμένω τις απαντήσεις σας.....
Ό,τι και οι άνδρες, ό,τι και ο κάθε άνθρωπος από το συνάνθρωπό του. Αγάπη, επιβεβαίωση, ασφάλεια! Και να γνωρίζουν άτομα που επιτέλους δεν κατηγοριοποιούν και δε γενικεύουν υποθέτω. Διότι πέρα από τα παραπάνω που ανέφερα σε γενικές γραμμές, πιστεύοντας πως είναι κοινά σε όλους, αλίμονο εάν όλοι θέλαμε τα ίδια πράγματα... εάν ξεκινάει κάποιος έτσι έχει χάσει το παιχνίδι...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:32, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Μεγάλο να ναι κ ότι να ναι.. Τώρα πορτοφόλι θα λέγεται αυτό.. κάτι άλλο δεν ξέρω. Πάντως δεν θα ξεχάσω έναν πιτσιρικά που γνώρισα φέτος το καλοκαίρι. 17 χρονών ήταν και ήταν αρκετά ωραίο παιδί. Ε αυτό το παιδί τα έφτιαχνε πάντα με άσχημες! Όταν τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό μου απαντάει με τεράστια άνεση. Κοίτα λέει: " Η γκόμενα πρέπει να είναι άσχημη το πολύ μέτρια. Η ωραία θέλει ή μπλα μπλα ή πορτοφόλι, εγώ αυτά δεν τα έχω οπότε γιατί να κάθομαι να σκοτίζομαι? Έπειτα οι ωραίες κατά κανόνα είναι θεόχαζές ένω οι μέτριες και οι άσχημες στροφάρουν πολύ περισσότερο στο μυαλό." Και πραγματικά ο πιτσιρίκος είχε δίκιο κ με άφησε με το στόμα ανοιχτό. Αρχίζω να σκέφτομαι πάρα πολύ τα λόγια του πάντως...
Διαφωνώ φίλε Speedy (χωρίς να σου χω πετάξει αρνητική) και θα σου πω ευθύς αμέσως το γιατί:

Έχω μια θεωρία στη ζωή μου, τη θεωρία του μείγματος. Ο άνθρωπος είναι ένα μείγμα χαρακτηριστικών, εσωτερικών και εξωτερικών. Το να πεις ότι κάποια είναι χαζή κατα κανόνα επειδή είναι όμορφη είναι τελείως αστήριχτο. Υπάρχουν χαζές ωραίες, χαζές άσχημες, χαζές μέτριες, έξυπνες κουκλάρες, έξυπνες μέτριες και έξυπνες άσχημες και φυσικά τα ενδιάμεσα στάδια που είναι άπειρα όλα αυτά σαν σύνολο γιατί πολύ απλά η ομορφιά και η χαζομάρα είναι μεγέθη μη μετρήσιμα στον άνθρωπο.

Η θεωρία μου λοιπόν η οποία δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ, τουλάχιστον όσο τη χρησιμοποίησα, μου υποδεικνύει να βρίσκω τον καλύτερο συνδιασμό σε ομορφιά και εξυπνάδα που να μεγιστοποιεί το μείγμα. Όταν αυτό γίνει εκρηκτικό, χαίρομαι και καταλαβαίνω ότι "εδώ είμαστε". Ως εκ τούτου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άντρες διστάζουν να την πέφτουν στις πολύ όμορφες και έξυπνες. Γιατί επιμένουν να ζητάνε λιγότερα στο βωμό της ασφάλειας και της ησυχίας, μειώνοντας την αξία του μείγματος σε μια κοπέλα που θα κάνει τη ζωή τους ευτυχισμένη.

Από την ώρα που το κατάλαβα αυτό πρίν κάτι χρόνια, άρχισα να έχω συνήθως αυτά που θέλω. Θα μου πεις, δεν σπάστηκες ποτέ; Χαίρω πολύ, με όλους μπορείς να σπαστείς ή να δυσανασχετείς, ή να τα βρείς λίγο μπαστούνια. Αλλά καλύτερο δε θα ναι να τα βρείς μπαστούνια με μια πανέμορφη και πανέξυπνη που να σε γεμίζει, από το να τα βρείς μπαστούνια με κάτι για το οποίο στην ουσία συμβιβάζεσαι;

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:44, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Από την ώρα που το κατάλαβα αυτό πρίν κάτι χρόνια, άρχισα να έχω συνήθως αυτά που θέλω. Θα μου πεις, δεν σπάστηκες ποτέ; Χαίρω πολύ, με όλους μπορείς να σπαστείς ή να δυσανασχετείς, ή να τα βρείς λίγο μπαστούνια. Αλλά καλύτερο δε θα ναι να τα βρείς μπαστούνια με μια πανέμορφη και πανέξυπνη που να σε γεμίζει, από το να τα βρείς μπαστούνια με κάτι για το οποίο στην ουσία συμβιβάζεσαι;
Και τώρα που διαβάσατε το ποστ του Valder, άντρες, και πήρατε θάρρος, επιτέλους... πλησιάστε με!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:47, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Και τώρα που διαβάσατε το ποστ του Valder, άντρες, και πήρατε θάρρος, επιτέλους... πλησιάστε με!
Για να έρθει εδώ η ατάκα: Αν ο κόσμος ήταν γεμάτος μόνο από Μαδρουγάδες, οι άντρες θα είχαμε λιγότερους μπελάδες.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:10, 28-03-10:

Βαλ θεωρώ το ποστ σου πολύ υποτιμητικό αλλα αυτή τη στιγμή δεν έχω επιχειρήματα.

Μια ερώτηση: με μια έξυπνη ή μια όμορφη θα είσαι πιο ευτυχισμένος από μια μέτρια έξυπνη ή μια μέτρια όμορφη;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:18, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Βαλ θεωρώ το ποστ σου πολύ υποτιμητικό αλλα αυτή τη στιγμή δεν έχω επιχειρήματα.

Μια ερώτηση: με μια έξυπνη ή μια όμορφη θα είσαι πιο ευτυχισμένος από μια μέτρια έξυπνη ή μια μέτρια όμορφη;
Όχι υποχρεωτικά. Όμως αν πρόσεξες μίλησα για άπειρα ενδιάμεσα στάδια, μίλησα για μεγιστοποίηση αξίας, μίλησα για μείγμα.

Δεν είπα, "οι έξυπνες κουκλάρες είναι το μόνο target group και οι άλλοι δεν είναι άνθρωποι αλλά κρέας" αλλά με άλλα λόγια "Γιατί όχι ΚΑΙ αυτές; Γιατί τις φοβάστε;"

Είμαι επιστήμονας, όχι φιλόσοφος, σκέφτομαι με τη λογική. Γιατί να αποκλείσω ένα target group; (και μάλιστα ένα group που εμένα προσωπικά μου είναι πολύ εύκολο να προσεγγίσω γιατί το βλέπω ως ανθρώπους και όχι ως ανέγγιχτες Θεες) Επειδή όλοι το φοβούνται; Τότε τα δεδομένα μου θα είναι ανεπαρκή.

Το ταίριασμα, η ευτυχία, όπως και κάθε άλλο θέμα στη ζωή μας, είναι πολυπαραγοντικό και όχι μονοδιάστατο. Άπειρα μείγματα, άπειροι συνδιασμοί. Το δικό σου καλύτερο μείγμα, είναι διαφορετικό από το δικό μου καλύτερο μείγμα. Αν μας άρεσαν σε όλους τα ίδια, ζήτω που καήκαμε, θα χε διαλυθεί όλος ο κόσμος -και όχι μόνο η Τροία- για ένα βρακί και οι υπόλοιποι άτυχοι που γεννηθήκανε "πιό μέτριοι" θα είχαν πλαντάξει στο κλάμα γεμίζοντας έναν ωκεανό στη Γη....

Όχι όμως και να απορρίπτουμε και την τελειότητα γιατί πρέπει να βολευτεί το καημένο το μέτριο... Το μέτριο ή ας γίνει τέλειο, ή αν δεν μπορεί ας μείνει μέτριο μέχρι να ταιριάξει με κάτι άλλο. Απλό.

Παράθεση

deathrider

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη deathrider
Ο deathrider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O deathrider έγραψε στις 00:03, 29-03-10:

Νομίζω ότι υπάρχουν κάποια δεδομένα πράγματα που ζητάει κάθε γυναίκα και ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος: 1. Προσοχή, είτε μέσω της αποδοχής της από την παρέα της είτε μέσω της επιτυχίας της με τους άντρες, 2. Σιγουριά, ότι κάθε στιγμή οι απαιτήσεις που θέτει στον αυτό της και στους άλλους ικανοποιούνται (π.χ. επαγγελματική επιτυχία, καλό σεξ κ.ά.) και 3. το Χρήμα ? Στο τελευταίο θα ήθελα απόψεις επειδή ακούω συχνά για την ηθική εκπόρνευση της εποχής μας, χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαίνει ότι κάθε όμορφη γυναίκα είναι πρόθυμη να γίνει ένα είδος Τζούλιας για το χρήμα.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:41, 29-03-10:

Ως εκ τούτου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άντρες διστάζουν να την πέφτουν στις πολύ όμορφες και έξυπνες. Γιατί επιμένουν να ζητάνε λιγότερα στο βωμό της ασφάλειας και της ησυχίας, μειώνοντας την αξία του μείγματος σε μια κοπέλα που θα κάνει τη ζωή τους ευτυχισμένη.
Μήπως γιατί δε θεωρούν οτι η υπερβολική ομορφιά ή η υπερβολική εξυπνάδα σε μια κοπέλα θα τους κάνει ευτυχισμένους; Μήπως επειδή δεν κρίνουν τους ανθρώπους μόνο από την ομορφιά και την εξυπνάδα αλλά και από άλλα πράγματα; Μήπως γιατί μια μέτρια κοπέλα μπορεί να έχει άλλα χαρίσματα και αυτό να μετράει πιο πολύ για αυτούς;
(αν και μεταξύ μας έχω την εντύπωση οτι η εξυπνάδα δεν είναι το Νο 1 που ζητάς και την έβαλες εδώ μόνο και μόνο για να εξισορροπήσεις την αναζήτηση κυρίως ομορφιάς)

Αλλά καλύτερο δε θα ναι να τα βρείς μπαστούνια με μια πανέμορφη και πανέξυπνη που να σε γεμίζει, από το να τα βρείς μπαστούνια με κάτι για το οποίο στην ουσία συμβιβάζεσαι;
Ποιος μπορεί να είναι σίγουρος αν όλοι (ή έστω η πλειοψηφία) συμβιβάζεται; Αν ήταν έτσι οι μέτριες κι οι μέτριοι δε θα είχαν στον ήλιο μοίρα.

Δεν είπα, "οι έξυπνες κουκλάρες είναι το μόνο target group και οι άλλοι δεν είναι άνθρωποι αλλά κρέας" αλλά με άλλα λόγια "Γιατί όχι ΚΑΙ αυτές; Γιατί τις φοβάστε;"
Μα τι συμπεράσματα είναι αυτά; Ποιος λέει οτι τις φοβούνται; Τι είναι για να τις φοβηθούν;
Με αυτό που λες βγαίνει το συμπέρασμα οτι οι "τέλειες" κοπέλες καλά κάνουν και έχουν πολλές απαιτήσεις αφού εσείς τις έχετε τόσο ψηλά. Μην παραπονιέστε λοιπόν.

ανέγγιχτες Θεες
Έλεος.

Όχι όμως και να απορρίπτουμε και την τελειότητα γιατί πρέπει να βολευτεί το καημένο το μέτριο... Το μέτριο ή ας γίνει τέλειο, ή αν δεν μπορεί ας μείνει μέτριο μέχρι να ταιριάξει με κάτι άλλο. Απλό.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω. Καταρχήν ποια είναι η τελειότητα; Αφού λες οτι "το δικό σου καλύτερο μείγμα, είναι διαφορετικό από το δικό μου καλύτερο μείγμα". Οπότε ποιος κρίνει την τελειότητα; Κατά δεύτερον, ποιος απορρίπτει την τελειότητα; Μπορεί εμένα η τελειότητα να μη με καλύπτει. Με το ζόρι να κυνηγήσω την τελειότητα γιατί είναι τελειότητα; Κατά τρίτον, τι συμπερασμα είναι αυτό οτι απορρίπτουμε την τελειότητα για να βολευτεί το "καημένο" το μέτριο. Βλέπεις πόσο υποτιμητικό είναι αυτό που λες; Ποιο είναι το μέτριο αντικειμενικά; Εφόσον λες οτι υπάρχουν άπειρες εκφάνσεις ομορφιάς κι εξυπνάδας. Δε βλέπω πώς ενώνονται αυτά τα δύο που λες.

Ποιος σου λέει εσένα οτι το μέτριο (ας δεχτώ οτι υπάρχει) θέλει να γίνει τέλειο; Ποιος ο λόγος να το κάνει; Απαξιώνεις την πλειοψηφία των ανθρώπων αυτή τη στιγμή. Σε πληροφορώ οτι ούτε εγώ θα ήθελα να γίνω τέλεια ούτε κανείς σύντροφός μου θα ήθελα να γίνει τέλειος, ακριβώς γιατί όλοι οι άνθρωποι είμαστε διαφορετικοί και πολύπλοκοι, και καθένας με τις χάρες του αγαπιέται.

Επιμένω οτι τα ποστ σου είναι άκρως υποτιμητικά. Το οτι εσύ ανέβασες τον πήχυ στις αναζητήσεις σου δε σημαίνει οτι μπορείς να υποτιμάς και να απαξιώνεις τους ανθρώπους και τις επιλογές τους.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:57, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Μήπως γιατί δε θεωρούν οτι η υπερβολική ομορφιά ή η υπερβολική εξυπνάδα σε μια κοπέλα θα τους κάνει ευτυχισμένους; Μήπως επειδή δεν κρίνουν τους ανθρώπους μόνο από την ομορφιά και την εξυπνάδα αλλά και από άλλα πράγματα; Μήπως γιατί μια μέτρια κοπέλα μπορεί να έχει άλλα χαρίσματα και αυτό να μετράει πιο πολύ για αυτούς;
Mα εσυ πιστευεις οτι μια ομορφη και εξυπνη κοπελα δεν μπορει να εχει 1002 αλλα χαρισματα οπως επισης και 1002 αλλα αρνητικα οπως και οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος?!
Απο κει και περα το τι "πακετο" ελκυει τον καθενα καθε φορα ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:09, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Mα εσυ πιστευεις οτι μια ομορφη και εξυπνη κοπελα δεν μπορει να εχει 1002 αλλα χαρισματα οπως επισης και 1002 αλλα αρνητικα οπως και οποιοσδηποτε αλλος συνδυασμος?!
Απο κει και περα το τι "πακετο" ελκυει τον καθενα καθε φορα ειναι αλλου παπα ευαγγελιο...
Μα φυσικά. Γι' αυτό είπα:

Μήπως επειδή δεν κρίνουν τους ανθρώπους μόνο από την ομορφιά και την εξυπνάδα αλλά και από άλλα πράγματα;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:44, 29-03-10:

τι θελουν οι γυναικες?

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 15:26, 29-03-10:

Τα θέλουν όλα και δεν θέλουν τίποτα simple as that..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:38, 29-03-10:

αμα πω πραγματικα τι θελουν θα με κοψει το φεμινιστικο ΕΣΡ

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 00:38, 30-03-10:

εμείς τι πρέπει να κάνουμε με....βαρετές γυναίκες;
Χμμμ , υποθέτω ότι θα έκανες και με βαρετούς .... ανθρώπους

σημείωμα του εκδότη νάμπερ ουαν
: Σνιφ , τώρα κατάλαβα γιατί δεν θα μου τη πέσει ποτέ ο Βαλ

σημείωμα του εκδότη νάμπερ του : Άγγελε .....δεν θέλω να σε ταράξω μες στα ξημερώματα ...
...αλλά .....νομίζω πως πρέπει να στο πω ....

Κάθεσαι ???

Σαρπράιζζζ .... Αλλάξαμε αιώνα
!!!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:06, 30-03-10:

Κάθεσαι ???

Σαρπράιζζζ .... Αλλάξαμε αιώνα !!!!
γιαυτο πολλες γυναικες αναπολουν τον περασμενο αιωνα που οι ανδρες ηταν ανδρες 100%
εσεις οι γυναικες τα λετε καμια φορα μεταξυ σας αυτα..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:11, 30-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
γιαυτο πολλες γυναικες αναπολουν τον περασμενο αιωνα που οι ανδρες ηταν ανδρες 100%
εσεις οι γυναικες τα λετε καμια φορα μεταξυ σας αυτα..
Γιατί σήμερα τι είναι; Άντρες light? Με 0% λιπαρά;

Άγγελε, ως γυναίκα, επέτρεψε μου να έχω καλύτερη εικόνα για το τι λέμε μεταξύ μας, ναι;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:52, 30-03-10:

Γιατί σήμερα τι είναι; Άντρες light? Με 0% λιπαρά;

Άγγελε, ως γυναίκα, επέτρεψε μου να έχω καλύτερη εικόνα για το τι λέμε μεταξύ μας, ναι;
τα λετε αλλα δεν τα παραδεχεστε προς τα εξω....

ασε δεν συνεχιζω..

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 11:47, 30-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τα λετε αλλα δεν τα παραδεχεστε προς τα εξω....

ασε δεν συνεχιζω..
Είναι σαν να αναπολείς την αγνή ελληνική επαρχία κι ύστερα να παθαίνει εγκεφαλικό η γιαγιά σου και να μαθαίνεις για τις δικές τις αναπολήσεις πισ*κ*λλητών στον αχυρώνα για την διάσωση και της παρθενίας .

Είναι πολύ αστείο να αναπολεί κανείς κάτι που έχει ακούσει από διηγήσεις χωρίς να το έχει βιώσει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους