Upload speed!!

panosgate4

Νεοφερμένος

Ο Πανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπον παιδια..
εχω server στο counter-strike source
και θελω upload 5/mbps
Εχω forthnet και θελω να με βοηθησετε να κανω το download 5
και αντιστοιχα το upload 5

Τωρα ποιανω 10/mbps download & 1/mbps upload!
πως να τα ισσοροπησω χωρις να ΣΥΝΕΝΩΗΘΩ με την forthnet??



Y.Γ υπαρχει τροπος να ανεβασω το upload δωρεαν????

ΗΕLPPPPPP:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Όχι εκτός αν έχεις μισθωμένη γραμμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Λοιπον παιδια..
εχω server στο counter-strike source
και θελω upload 5/mbps
Εχω forthnet και θελω να με βοηθησετε να κανω το download 5
και αντιστοιχα το upload 5

Τωρα ποιανω 10/mbps download & 1/mbps upload!
πως να τα ισσοροπησω χωρις να ΣΥΝΕΝΩΗΘΩ με την forthnet??



Y.Γ υπαρχει τροπος να ανεβασω το upload δωρεαν????

ΗΕLPPPPPP:no1:

Να στο πώ χύμα. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Θα μπορούσα να αρχίσω να σου εξηγώ τις διαφορές ADSL , SDSL αλλά προφανώς βαριέμαι. Και επίσης αν κάνεις ένα googlisma μπορείς να τα βρεις και μόνος σου.

(επίσης καλό θα ήταν να θες να ασχοληθείς με κάτι "σοβαρό" και γι αυτό να χρειάζεσαι το ΠΟΛΥ uplaod, αλλά άσε. What do I know? )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δίνει κανένας ISP SDSL στην Ελλάδα; Βέβαια και να μη δίνει δε θα μου φανεί παράξενο...δεν χρησιμευει στο μέσο χρήστη. Μέχρι και για radio server για κάποιους ακροατές το adsl με 1mbit up μ'εχει βολέψει. Παραπάνω δεν έχω δοκιμάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπα μονο ασυμμετρες εχουμε εδω.
Πανο οχι δε μπορεις γιατι οι γραμμες που εχουμε ειναι ασυμμετρες, δηλαδη αλλη ταχυτητα για νταοουνλοουντ κ αλλη για απλοουντ και δεν αλλαζει ουτε αν το ζητησεις. (το a sto ADSL σημαινει asymmetric)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δίνει κανένας ISP SDSL στην Ελλάδα; Βέβαια και να μη δίνει δε θα μου φανεί παράξενο...δεν χρησιμευει στο μέσο χρήστη. Μέχρι και για radio server για κάποιους ακροατές το adsl με 1mbit up μ'εχει βολέψει. Παραπάνω δεν έχω δοκιμάσει.

Η vivodi και η telepasport δίνανε, σε ορισμένες περιοχές μόνο, (τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι), αλλά με τιμές εντελώς εξοφρενικές και ασύμφορες.

1mbps σαφώς και είναι υπερ-αρκετό για τον μέσο χρήστη, και αν ο μέσος χρήστης δεν χρησιμοποιεί torrents τότε ούτε 256 (upload) δεν θα "χρειαζόταν".

Η μόνο χρήση για παραπάνω u/l που μου έρχεται στο μυαλό για τον average user είναι χρήση πολλών ip cameras για να βλέπει το μαγαζί του από το σπίτι του (λέμε τώρα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top