Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,626 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,505 μηνύματα σε 81,566 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 740 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κριθαράκι στο μάτι

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,607 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:44, 25-01-07:

Παιδιά έχετε βγάλει ποτέ??
Πώς είναι τί νιώθεις??
νομίζω πως έβγαλα και δεν ξέρω τί γίνεται, με πονάει είναι κόκκινο αλλά δεν έχει σαν σπυράκι ακόμα, μηπως είναι το αρχικό στάδιο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:20, 25-01-07:

Συνηθως πριζεται το ματι σου, και ισως κοκκινιζει κιολας.
Αυτο ξερω εγω μονο, γιατι παρουσιαζεται δεν εχω ιδεα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:03, 02-07-07:

επειδή τον τελευταίο καιρό βγαζω συχνά κριθαράκι, πήγα στον φαρμακοποιώ για να μου δώσει κάτι και μου είπε πως το καλύτερο φάρμακο για το κριθαράκι είναι το ΣΚΟΡΔΟ. Ναι το ΣΚΌΡΔΟ. καθαρίζεις ένα κεφαλάκι και το αφήνει για 5 λεπτά πάνω στο μάτι. ίσως να τσούξει λίγο. εμένα δεν με έτσουξε, αλλά έφυγε το πρήξιμο

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 20:09, 02-07-07:

Σωστός ο εμπειρογνώστης φαρμακοποιός. Το κάνω και εγώ, πονάει πολύ αλλά φεύγει οποιδήποτε π΄ροβλημα στο μάτι. Μου το είχε πει η γιαγιά μου και την κορόιδευα!

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:11, 02-07-07:

και μένα όταν μου το είπε , του είπα πως δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω. τότε μου πρότεινε να μου δώσει κάτι, επαναλαμβάνοντας ότι το καλύτερο φάρμακο ήταν το σκόρδο.
είχε δίκιο

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 2,265 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 20:23, 02-07-07:

Johnson & Johnson το παιδικό με χαμομύλι 2 φορές την μέρα, μέχρι το χαλάζιο το κάνει να υποχωρεί.
Σας μιλάω εκ πείρας!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:27, 02-07-07:

εγώ έχω απ την αρχή της εγκυμοσύνης μου ένα λίπωμα...
δεν μπορώ να το πειράξω τώρα...
παίζει να του κάνει κάτι το johnson Γιάννη?

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 20:32, 02-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
εγώ έχω απ την αρχή της εγκυμοσύνης μου ένα λίπωμα...
δεν μπορώ να το πειράξω τώρα...
παίζει να του κάνει κάτι το johnson Γιάννη?
μήπως θα ήταν καλύτερα λόγω εγκυμοσύνης να ρωτήσεις έναν γιατρό?!

Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 20:41, 02-07-07:

Αχ εχω βγάλει κι εγω και είναι το χειρότερό μου!!Πρήζεται το μάτι,γινεται κόκκινο και με πονάει κιολας!
Αυτό για το σκόρδο το ξέρω κι εγω πάντως-τσούζει αλλα εχει αποτέλεσμα!!!!!

(Επίσης λένε ότι πρέπει να σε μουντζώσει Μαρία που να 'ναι και παρθένα!!!

Εντάξει,τόσο χαζή δεν είμαι,αυτό δεν το πιστευω!!
)

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:10, 02-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
μήπως θα ήταν καλύτερα λόγω εγκυμοσύνης να ρωτήσεις έναν γιατρό?!
Βασικά το είδε ο γυναικολόγος μου και μου είπε ότι για την ώρα δεν μπορώ να πάω να το ανοίξω
το "άνοιγμα" όμως είναι καθαρά ιατρική τεχνική... εγώ ψάχνω για κάτι πιο πρακτικό (Στυλ σκόρδου) που όμως σίγουρα δεν έχει επιπτώσεις...
τι επίπτωση να έχει το σκόρδο? τόσο τρώω
και το Johnson & Johnson που ανέφερε ο Γιάννης περιμένω να μάθω τι είναι
Η λοσιόν? το σαμπουάν? τι βρε Γιάννη μου?

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:35, 02-07-07:

Νομίζω ότι εννοεί το λαδάκι

Παράθεση

eilat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eilat
H eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H eilat έγραψε στις 21:08, 23-10-07:

Δηλαδη συγνωμη γιατι δεν καταλαβα...το σκορδο το βαζεις εξω απ'το ματι ή μεσα στο ματι?΅Εννοω εκει που ειναι το πυον?
Νομιζω οτι προσπαθησω να βαλω το σκορδο εκει που εχω το πυον,δε θα χωρεσει(το σκορδο).Δε θελω να γινω ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 3,081 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 21:22, 23-10-07:

μονο του θα περασει. δυστυχως.
μην κανεις γιατροσοφια και γκαβωθεις παιδι μου...!!!

Παράθεση

eilat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eilat
H eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H eilat έγραψε στις 22:07, 23-10-07:

Δε μπορω να περιμενωωωωωωωω!Θελω να φυγει τωρααααααααα!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 3,081 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:10, 23-10-07:

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,536 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:25, 23-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Νομίζω ότι εννοεί το λαδάκι
Αρχική Δημοσίευση από eilat
εκει που ειναι το πυον?
Νομιζω οτι προσπαθησω να βαλω το σκορδο εκει που εχω το πυον,δε θα χωρεσει(το σκορδο).Δε θελω να γινω ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Να βάλετε και χοιρινό στο κριθαράκι και θα γίνει γ@μ@το γιουβέτσι...

Απλά να το πλένεις συχνά με καθαρό νεράκι και θα περάσει γρήγορα...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 22:30, 23-10-07:

ΛΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!!!

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 03:24, 05-07-08:

Έβγαλα σήμερα, πρώτη φορά στη ζωή μου και πονάει απίστευτα.. Το κακό είναι ότι δεν έχω σκόρδο Επίσης επηρεάζεται από το γεγονός ότι φοράω φακούς επαφής;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 13:00, 05-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από invalid
Έβγαλα σήμερα, πρώτη φορά στη ζωή μου και πονάει απίστευτα.. Το κακό είναι ότι δεν έχω σκόρδο Επίσης επηρεάζεται από το γεγονός ότι φοράω φακούς επαφής;
αν και δεν είμαι σίγουρη, απλά με βάση τη λογική θα σου έλεγα να βγάλεις τους φακούς, μπορεί να επιδεινώνουν το πρόβλημα

περαστικά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:11, 05-07-08:

Και πήγαινε σε ένα φαρμακείο και ζήτα αλοιφή για το κριθαράκι....
Θα σου περάσει πιο γρήγορα και δεν θα πονάει...

Δεν ξέρω για τους φακούς αλλά όταν έβγαλα δεν έβαζα τίποτα στο μάτι μου...

Παράθεση

sindel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sindel
H sindel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H sindel έγραψε στις 02:31, 19-07-08:

εγω καθε φορα που βγαζω κριθαρακι ριχνω μερικες σταγονες λεμονιου σε ενα βαμβακι,το τοποθετω επανω στην μολυσμενη περιοχη του ματιου για 3 λεπτα και σε λιγες ωρες ειμαι καλα...το εχω κανει απειρες φορες.σιγουρα τσουζει λιγακι...

Παράθεση

Βαρβάρα Ποδιά

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βαρβάρα Ποδιά
H Βαρβάρα Ποδιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Βαρβάρα Ποδιά έγραψε στις 12:52, 31-08-08:

Πόσες μέρες κρατάει αυτό το κριθαράκι γιατί έχει αρχίσει να μου τι δίνει που δεν μπορώ να βάλω φακούς ούτε να βαφτώ και είμαι σαν "ζόμπι" Ξέρει κανείς να μου πει;

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 22:23, 19-07-09:

Ελαιόλαδο σε ένα βαμβάκι, και το ακουμπάτε στο σημείο όπου πάει να βγει το κριθαράκι.
Το έκανα το βράδυ που βγήκε πριν κοιμηθώ, και το επόμενο πρωί- μέχρι το μεσημέρι είχε εξαφανιστεί, ούτε τσούξιμο ούτε τπτ.

Συμβουλή μαμάς φίλου νησιώτη..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,433 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 23:07, 20-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Ελαιόλαδο σε ένα βαμβάκι, και το ακουμπάτε στο σημείο όπου πάει να βγει το κριθαράκι.
Το έκανα το βράδυ που βγήκε πριν κοιμηθώ, και το επόμενο πρωί- μέχρι το μεσημέρι είχε εξαφανιστεί, ούτε τσούξιμο ούτε τπτ.

Συμβουλή μαμάς φίλου νησιώτη..
Θα το κανω μπας και το προλαβω.
Το σκορδο με τρομαζει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

eirinigk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eirinigk
H eirinigk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H eirinigk έγραψε στις 21:34, 25-07-10:

παιδιά αφήστε τί έχω τραβήξει εγώ από αυτό...είχα βγάλει ένα κριθαράκι(χαλάζιο) και το είχα μισό χρόνο...μετά εβγαλα και στο άλλο μάτι και τελικά έκανα επέμβαση και στα 2......έφυγαν(αφου πόνεσα αρκετά) αλλα το θέμα είναι οτι τώρα έβγαλα και αλλο......και πήγα κι εγώ στη φαρμακοποιό και με είπε για το σκόρδο.......το δοκίμασα και όντως παιδιά ήδη έχει ξεπριστεί.......σε λίγο ελπίζω να φύγει τελείως....δοκιμάστε το...

κι εμένα με τρόμαζε το σκόρδο...αλλά πίστεψέ με η επέμβαση αργότερα θα σε τρομάξει πολύ περισσότερο......το σκόρδο τσουζει πολύ λίγο αλλα μετά από λίγες μέρες θα είσαι μια χαρα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 25-07-10 στις 21:52. Αιτία: merge
Παράθεση

asynithisto

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη asynithisto
H asynithisto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H asynithisto έγραψε στις 17:40, 21-06-11:

παιδιά βοήθεια!! αν κάποιος είναι online ας βοηθήσει asap!σήμερα έβγαλα κριθαράκι για πρώτη φορά..άρχισα να βάζω το κολλύριο tobrex,έκανα αυτό με το λεμονί και σκέφτομαι να κάνω και κομπρέσες με ζεστό νερό..πρέπει να έχει φύγει μέχρι το βραδύ!σος!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 21-06-11 στις 18:15. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Lysippe

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H Lysippe What goes around... Comes around! έγραψε στις 02:50, 23-06-11:

Παιδιά, άλλο χαλάζιο και άλλο κριθαράκι. Μην τα μπερδεύετε...

http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=15

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Devian

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devian
Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Devian How deep is your love? έγραψε στις 03:12, 23-06-11:

καλό κουράγιο :\ , είχα κριθαράκι στα αριστερό μάτι, έφυγε και μετα βγήκε χαλάζιο, το αφαίρεσα χειρουργικά και τώρα με τον καιρό έχει φύγει τελείως. Συμβουλέψου οφθαλμίατρο asap και μην κουράζεις τα μάτια σου στο pc

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 03:49, 23-06-11:

αιδιά βοήθεια!! αν κάποιος είναι online ας βοηθήσει asap!σήμερα έβγαλα κριθαράκι για πρώτη φορά..άρχισα να βάζω το κολλύριο tobrex,έκανα αυτό με το λεμονί και σκέφτομαι να κάνω και κομπρέσες με ζεστό νερό.. πρέπει να έχει φύγει μέχρι το βραδύ!σος!!

λολζ, ελπιζω
το βραδυνό ραντεβού σου
να μην ήταν από τους άντρες
που κοιτάν μια γυναίκα στα... μάτια

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

asynithisto

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη asynithisto
H asynithisto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H asynithisto έγραψε στις 20:39, 23-06-11:

ναι δεν με βοηθασ με αυτο που μου λεσ!τεσπα,καπωσ ηρεμησε ευτυχωσ!!αλλα υπαρχει καποια πιο δραστικη λυση απο λεμονια και σκορδα??

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 22:48, 23-06-11:

Εγώ το σπάω

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 09:12, 24-06-11:

λεμονι, σκορδο

πλάκα στην πλάκα, φύγει δε φυγει, πάρε σαρδέλες και κάντες μαρινάτες

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,402 μηνύματα.

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 19:13, 14-11-11:

Ειχα βγαλει και εγω μια περιοδο,αλλα δεν μπορουσα να το σπασω...Ευτυχως μετα απο λιγο καιρο εφυγε απο μονο του,δεν το αντεχα αλλο!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,433 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 19:23, 14-11-11:

Νομίζω ότι δε κάνει να το σπας
Χειρότερα δε γίνεται έτσι; Εγώ όποτε βγάζω κριθαράκι, απλά το αφήνω και φεύγει μόνο του, ούτε βάφομαι, ούτε φακούς βάζω ΟΠΟΤΕ προκύψει και εξαφανίζεται. Ευτυχώς έχω πολύ καιρό να βγάλω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

H granita but love still exists... έγραψε στις 19:42, 14-11-11:

άσεεεεεεεε...μεγάλος μπελάς...έχω πολύ ευαίσθητα μάτια και βγάζω στάνταρ 2-3 φορές το χρόνο! δεν κάνει να το σπάσεις...απλά προσπάθησε να μην βάζεις τα χέρια σου για να μην μολυνθεί και βάλε λίγο σκόρδο! όσο απίστευτο κι αν ακούγεται βοηθάει!

Παράθεση

melanie fadazio (Κωνσταντίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη melanie fadazio
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H melanie fadazio Life Goes On !!! έγραψε στις 00:06, 19-11-11:

Παιδιά μπορεί να σας φανεί αστείο αλλά εμείς στη οικογένεια μου γαβγιζουμε το κριθαρακι λεγοντας 3 φορές έναν στοίχο .. και γαυγίζεις .. Πραγματικά φεύγειιιι ... Δοκιμαστε το αν θέλετε να σας πώ τον στοίχο

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 13:16, 20-11-11:

Μία φίλη θα κάνει εγχείρηση.. Βγάζει πολύ συχνά κριθαράκι..

Παράθεση

spyroskaftanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyroskaftanis
Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε στις 22:15, 31-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από melanie fadazio
Παιδιά μπορεί να σας φανεί αστείο αλλά εμείς στη οικογένεια μου γαβγιζουμε το κριθαρακι λεγοντας 3 φορές έναν στοίχο .. και γαυγίζεις .. Πραγματικά φεύγειιιι ... Δοκιμαστε το αν θέλετε να σας πώ τον στοίχο
θα ήθελα πολύ να τον ακούσω!! είναι η μόνη ελπίδα που μου έχει απομείνει!!

Παράθεση

Polixrwmh

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Polixrwmh
H Polixrwmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Polixrwmh έγραψε στις 16:57, 08-01-13:

καθαρίζεις ένα κεφαλάκι και το αφήνει για 5 λεπτά πάνω στο μάτι. ίσως να τσούξει λίγο. εμένα δεν με έτσουξε, αλλά έφυγε το πρήξιμο...
Παράθεση

hurricane (supergirl)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη hurricane
H supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

H hurricane έγραψε στις 17:35, 08-01-13:

μου αρέσει που κανείς δεν αναφέρει την επίσκεψη στο γιατρό, που θα σου γράψει την κλασσική αλοιφή, πιθανώς και κολλύριο, και θα σου προτείνει πολλά επιθέματα με ζεστό νερό.
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nattii
H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 00:48, 10-05-13:

Παιδια ποσες μερες κραταει?
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Patience... έγραψε στις 12:52, 14-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nattii
Παιδια ποσες μερες κραταει?
Μπορεί και μήνες..

Το σκόρδο με κλειστό μάτι και πάνω του?! έτσι το καταλαβαίνω..
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 971 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 11:57, 01-06-14:

Παιδια τελευταια βγαζω παρα πολυ συχνα κριθαρακι! τον τελευταιο ενα-εναμιση μηνα εχω βγαλει 3 φορες!!! σ ολη μου την ζωη ειχα βγαλει ελαχιστες φορες κριθαρακι (1-2), και τον τελευταιο μηνα βγαζω συνεχεια! βεβαια δεν κραταει πολυ, μερικες μερες μονο, αλλα και παλι!!! γιατι βγαζω τοσο συχνα;;; εχει τυχει σε κανεναν αλλο;
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,335 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 14:53, 01-06-14:

Έβγαζα κι εγώ στο γυμνάσιο και στο λύκειο έκανα επέμβαση, δεν είναι τίποτα...πήγαινε καλύτερα σε κάποιον καλό οφθαλμίατρο..τώρα οι αιτίες είναι πολλές, καλύτερα να σου τις πει ένας ειδικός..
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 971 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 15:24, 01-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Έβγαζα κι εγώ στο γυμνάσιο και στο λύκειο έκανα επέμβαση, δεν είναι τίποτα...πήγαινε καλύτερα σε κάποιον καλό οφθαλμίατρο..τώρα οι αιτίες είναι πολλές, καλύτερα να σου τις πει ένας ειδικός..
επεμβαση;;
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,335 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 15:27, 01-06-14:

Ρε παιδί μου μην τρομάζεις, τίποτα δεν ήταν, μια μικρή εγχειρισούλα...έβγαζα επί τρία χρόνια συνέχεια ε και όλο και περισσότερο, έφτασε να χει φουσκώσει όλο το αριστερό μάτι από κάτω οπότε ο οφθαλμίατρος δεν μπορούσε να το σπάσει με μπατονέτα κάπως έτσι ήταν το εργαλείο που χρησιμοποιούσε τις υπολοιπες φορές για να μου το σπάσει οπότε το βγαλε αλλιώς...δεν πόνεσα καν..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίτο Μάτι - Από ]ifrit[
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-10-05 στις 06:18.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους