Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,043 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συναδελφικές σχέσεις

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 17:10, 26-01-07:

Ως μαθητής ή φοιτητής έχει την ευκαιρία κανείς να συναναστρέφεται με ανθρώπους την ίδιας πάνω κάτω ηλικίας και άρα με παρόμοια ενδιαφέροντα, νοοτροπία κτλ.Τι γίνεται όμως σε μια δουλειά, όπου μπορεί να έχει κανείς ως συναδέλφους ανθρώπους όλων των ηλικίων, ακόμη και πολύ μεγαλύτερους? Θα σας δυσαρεστούσε αν οι συνάδελφοι σας είχαν διαφορά ηλικίας σε σχέση με εσάς?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 17:12, 26-01-07:

Οχι, αρκει να μη με υποτιμουσαν λογω ηλικιας.
Η πειρα ειναι αναλογη της ηλικιας συχνα, αλλα αν απαξιωναν να με ακουσουν λογω ηλικιας θα τσαντιζομουν πολυ-ευτυχως δε μου εχει τυχει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 17:20, 26-01-07:

Το καλό όταν είσαι νέος είναι ότι π.χ. στο σχολείο κάνεις το μάθημά σου, όμως έχεις τους φίλους σου, τους γνωστούς σου , την παρέα .Κουράζεσαι,όμως περνάς και καλά.
Στη δουλειά όμως , φαντάζομαι ότι δεν ισχύει προφανώς κάτι τέτοιο. Και αναρωτιέμαι αν είναι λίγο μοναχικά να είσαι ο μικρότερος σε εναν σε έναν εργασιακό χώρο.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 17:29, 26-01-07:

Ενταξει, φανταζομαι οτι σ'ενα περιβαλλον με αλλα ατομα που ναι γυρω στα 50 δεν περιμενεις να κανεις φιλους, αλλα συνηθως υπαρχουν αρκετοι συνομηλικοι στις περισσοτερες δουλειες. Παντως νομιζω οτι στη δουλεια αρκει ενα καλο συναδελφικο κλιμα, δεν χρειαζεται ντε και καλα να βρεις φιλους.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:58, 26-01-07:

σε δεκα χρόνια σκέψου ότι θα έχεις πιπινια γύρω σου

οκ, οχι δεν θα είχα προβλημα... θα κοίταζα κι ολας να μάθω όσα περισσότερα μπορώ απ την εμπειρία τους

Κάποιες φορες μπορεί να βρεις καλη παρεα σε άτομα που δεν το περιμένεις...
Νταξ δεν ειπαμε να πατε και για καφεδάκι, αλλα μέσα στη δουλεια μπορεις να εχεις σχέσεις μαζι τους

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:09, 26-01-07:

Η διαφορα ηλικίας αναμεσα στους συναδελφους δεν παιζει ρολο για μενα..ειχα πολυ καλες σχεσεις και με μικροτερα ατομα οπως και με μεγαλυτερα που ηταν και σε ανωτερη θεση απο μενα..το βασικο ειναι να μην υποτιμηθει η προσφορα σου για τον οποιοδηποτε λογο...και οταν αυτο συμβαινει ...γινεται κυριως λογω ελλειψης εμπειριας....οταν καποιος με μικρη εμπειρια στο αντικειμενο του πολλες φορες υποτιμαται, δυσκολα τον εμπιστευονται και δεν εχει να κανει με το αν ειναι μικρος ή μεγαλος.....
παντως εμπειρικα....το καλο συναδελφικο περιβαλλον ειναι απαραιτητο για την καλυτερη αποδοση ολων...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:34, 30-01-07:

Εγώ πάντως συνήθως τα πηγαίνω καλύτερα με τα άτομα μεγαλύτερης ηλικίας. Έχουν πείρα κι αυτό τους δίνει μια ασφάλεια και μια προθυμία να βοηθήσουν τους μικρότερους! Αντίθετα οι συνομήλικοι συχνά έχουν πιο ανταγωνιστική νοοτροπία.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:49, 23-05-07:

Τι εχετε να πειτε για τους "συναδερφους" ρουφιανους- "γλυφτες" κ ψευτες????
σημερα ηρθα δουλεια κ ολοι ηταν αναστατομενη ενας υπαλληλος βραδινος...
ειπε οτι μπορουσε να φανταστει για της κοπελες που δουλευουν στην πρωινη βαρδυα...
οτι κλεβουν κ αλλα πολλα...
σε εμενα ως υπευθυνη τους μου κρατουσε μουτρα το αφεντικο γιατι δεν του τα προλαβα εγω...
εγω τον ξερω αυτον...τα ιδια εκανε κ περσυ... ειναι βλεπετε μακρινος ξαδερφος του αφεντικου... κ του εχει εμπιστοσυνη
αυτος για να ανεβει στα ματια του το τοσο ,,, το κανει τοσο,,,,,,,,,,,,,,,,,
βαρεθηκα... εφοσον εχει εμενα υπευθυνει εμενα πρεπει να εμπιστευετε κ οχι αυτον...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 08:53, 23-05-07:

Καμάρι μου δεν καταλαβένεις ότι το συμφέρων είναι πάντα μαζί με την ρουφιανιά; εσύ μπορεί να έπεσες σε ρουφιάνο που λέει την αλήθεια που μπορεί να κάνουν πράγματι κάποιοι άλλοι που δεν το ξέρεις υπέρχουν όμως χειρότερες φάρες ρουφιάνων που λένε και ψέματα ή προκαλούν καταστάσεις για να πάνε ποιο ψηλά, έχω χάσει 3 δουλειές απο ρουφιάνους ο ένας μάλιστα δεν με έπερνε μαζί του στην εκπέδευση και έλεγε ότι δεν ήθελα να πάω

Μην το πέρνεις κατάκαρδα καρδια μου, απλά κάνε σωστά την δουλειά σου και δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:58, 23-05-07:

αυτος δουλευει βραδυ που ξερει τι γινετε το πρωι???
εγω ειμαι εδω το πρωι κ της ελενχο ειναι δυνατον αυτος να ξερει κ να βλεπει κ εγω οχι????
τα νευρα μου......:mad17:

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:00, 23-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
αυτος δουλευει βραδυ που ξερει τι γινετε το πρωι???
εγω ειμαι εδω το πρωι κ της ελενχο ειναι δυνατον αυτος να ξερει κ να βλεπει κ εγω οχι????
τα νευρα μου......:mad17:

Αν θές να περνάει το δικό σου τσατήσου, άλλα είναι λάθος θέλει χαλαρά να το πάρεις αλλιώς θα περάσεις άσχημα την μέρα σου και θα περάσει το δικό του

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:02, 23-05-07:

Αυτό το "είδος" τελικά βλέπω υπάρχει παντού! Έχουμε κι εμείς μια δωδεκάδα από δαύτους!
Γλιτσα!
Μη στεναχωρίεσαι, παντού γίνονται αυτά δυστυχώς. Εγώ προσπαθώ να μένω ουδέτερη. Όσο το δυνατόν.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:21, 23-05-07:

άρχισε να διαδίδεις φήμες ότι η νυχτερινή βάρδια κλέβει και προσπαθεί να τα ρίξει στους πρωινούς

άρχισε να λες πόσο εύκολο είναι να κλέψει κάποιος τη νύχτα που δεν υπάρχουν γύρω πολλά μάτια και το αφεντικό....
πες στο αφεντικό ότι δεν είναι δυνατόν κατω απ τη μύτη του και σου, να συμβαίνουν αυτά.... μάλλον το βράδυ πρέπει να γίνεται και κάτι δεν πάει καλά...

μη μασας ρε... χτύπα πίσω με τον ίδιο τρόπο...
μην το παίξεις υπεράνω.... στα σκ@τ@ αν μιλήσεις όμορφα, το ίδιο θα βρωμάνε

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 09:30, 23-05-07:

Πω ρε πιδιμ, κι ελεγα οτι μεγαλωνουν και ωριμαζουν οι ανθρωποι, τελικα οι δουλειες καποιες ωρες ειναι κατι σε παιδικη χαρα για μεγαλους
Κι εγω με το κουεδινο ειμαι, μην τον αφηνεις να αλωνιζει.
Αντε παω κι εγω να μαθω τι εγινε σημερα με τον δικο μας (Μαλλον κρεμασμενο θα τον βρω )

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 09:48, 23-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
άρχισε να διαδίδεις φήμες ότι η νυχτερινή βάρδια κλέβει και προσπαθεί να τα ρίξει στους πρωινούς

άρχισε να λες πόσο εύκολο είναι να κλέψει κάποιος τη νύχτα που δεν υπάρχουν γύρω πολλά μάτια και το αφεντικό....
πες στο αφεντικό ότι δεν είναι δυνατόν κατω απ τη μύτη του και σου, να συμβαίνουν αυτά.... μάλλον το βράδυ πρέπει να γίνεται και κάτι δεν πάει καλά...

μη μασας ρε... χτύπα πίσω με τον ίδιο τρόπο...
μην το παίξεις υπεράνω.... στα σκ@τ@ αν μιλήσεις όμορφα, το ίδιο θα βρωμάνε
το απογευμα ειναι κ καλα αυτοσ υπευθυνοσ αλλα θα δει αυτοσ

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:51, 23-05-07:

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι: Αυτά που διαδίδει ισχύουν ή όχι;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:54, 23-05-07:

αν ήταν αληθή δεν θα ήταν "διαδόσεις" αλλά αναφορά των γεγονότων

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:02, 23-05-07:

Ε τότε είναι όντως άθλιος και γλοιώδης

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 00:34, 31-05-07:

μεταξύ συναδέλφων πρέπει να υπάρχει εχεμύθεια... οκ δεν λέω να τον καλύπτεις αν τον δεις να κλέβει, αλλά το οτι άργησε 10 λεπτά ή οτι πετάχτηκε να πληρώσει ενα λογαριασμό στο αυτόματο μηχάνημα στην τράπεζα, μπορείς να μην το αναφέρεις καν...
Ποσο μάλλον όταν έχεις προχωρήσει και λίγο παραπάνω με τους συναδέλφους... οταν βρίσκεσαι και εκτός δουλειάς, όταν έχεις πάει διακοπές μαζί... και αυτός να κάθετε και να λέει μαλακίες για το 10λεπτο που έλειψες ή να σχολιάζει με άσχετους για το με ποιά θα βγώ και τι θα κάνω...

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 07:19, 31-05-07:

σε ολες τις δουλειες υπαρχουν ρουφιανοι δυστυχως
αυτο που ισχυει στις περισσοτερες δουλειες ειναι ο θανατος σου η ζωη μου
απλα το θεμα ειναι να μη μενουμε ουδετεροι σε τετοια περιστατικα αλλα να προσπαθουμε να αποδειξουμε οτι εμεις δεν εχουμε καμια αναμειξη με τις διαδοσεις κλπ. ακομη κι αν χαλασουμε τη ζαχαρενια μας θα χουμε σωσει την υποληψη μας που κπ παει να μας τη χαλασει.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:52, 27-07-07:

Δύο παρόμοια θέματα ενώθηκαν

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σχέσεις εξουσίας - Από Eileen
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-10 στις 01:03.
    • Εγωισμός και σχέσεις - Από CarrionKing
      Το θέμα έχει λάβει 68 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-09-08 στις 19:33.
    • Εξωσυζυγικές σχέσεις - Από anna1978
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σεξουαλικά προβλήματα και απορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-09-08 στις 20:25.
    • Οι σχέσεις ΟΤΕ και ΕΕΤΤ - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οικονομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-09-07 στις 00:53.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους