Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η μεγαλύτερη "στραβή", "πισώπλατη μαχαιριά" που σας έχουν κάνει!

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 23:31, 25-06-05:

Σας πρόδωσε φίλος με τον χειρότερο τρόπο? Σας φέρθηκε με τον χειρότερο τρόπο ο/η συντροφός σας? Σας μαχαίρωσε συνάδελφος-συμμάθητής- συμφοιτητής πισώπλατα???
Εδώ μπορείτε να μοιραστείτε με τους υπόλοιπους του φόρουμ περιστατικά και εμπειρίες σας που σας έκαναν να αμφισβητήσετε την εμπιστοσύνη στους συνανθρώπους σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:35, 25-06-05:

Αν και σε μικρή ηλικία μπορώ να πω οτι με έχει σημαδέψει αρκετα...
Όταν ήμουν στο δημοτικό είχα μια φίλη που ήμασταν αυτό που λέμε κολλητές. Ε είχε καταφέρει πίσω απο την πλάτη μου να στρέψει όλα τα παιδια εναντίον μου, να μην με κάνει παρέα κανενα αλλο και έκανα 6 χρόνια να την ανακαλύψω...
Ακόμα και τώρα όταν αναφερθει το όνομα μου μαθαίνω οτι θάβει παρ'οτι έχω να τη δω χρόνια.
Τελικά ποτέ δεν θα καταλάβω τι της ειχα κάνει και με μισει τοσο και για τόσα χρονια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:02, 27-06-05:

Αν κι εγώ την έχω πατήσει πολλές φορές(ευτυχώς απο άτομα που θεωρούσα γνωστούς μου κι όχι φίλους)ως μεγαλύτερη στραβή θεωρώ κάτι που έθιξε έμμεσα κι όχι άμεσα εμένα.Είναι η μεγαλύτερη πουτ*νιά που μου έτυχε κι ελπίζω να μην μου ξανασυμβεί παρόμοια Πριν 5 χρόνια,είχα μια συνάδελφο συνομήλικη,δεν είχαμε πολλά πάρε-δώσε,κάνα καφέ ή ποτάκι μετά την δουλειά.Τεσπα χωρίζει με τον δικό της(ήταν πολλά χρόνια μαζί)κι επειδή πέρα απο τις δικές του παρέες δεν είχε άλλες την φέρνω στη δική μου παρέα,προσπαθούμε με τις κοπέλες της παρέας να την κάνουμε να ξεχάσει κ.τ.λ.Στην παρέα μου υπήρχε κι ένα παντρεμένο ζευγάρι με ένα παιδάκι που δεν τα πήγαινε καλά όμως.Για περίπου έξι μήνες την έπαιρνα παντού μαζί μου όπου με καλούσαν,μπαινόβγαινε στα σπίτια των γνωστών μου,μέχρι κι πάρτυ-έκπληξη της κάναμε για τα γενέθλια της.Το ζευγάρι εκείνο χώρισε γιατί ο άντρας είχε ερωμενη κι η σύζυγος το ανακάλυψε.Πηγαίναμε στο σπίτι της κοπέλας για να την παρηγορήσουμε,μαζί μας κι αυτή γιατί πλέον είχε αναπτύξει κι η ίδια "φιλία"με την χωρισμένη.Ένα μήνα μετά αποκαλύπτεται(και τους είδα εγώ)ότι τελικά αυτή ήταν η ερωμένη.Κι είχε το θράσσος να συμπαραστέκεται και να συμπονάει την άλλη .Η μεγαλύτερη τσ**λα που έχω γνωρίσει,φυσικά αφού την ξέχ*σα δεν της ξαναμίλησα.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:04, 27-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν και σε μικρή ηλικία μπορώ να πω οτι με έχει σημαδέψει αρκετα...
Όταν ήμουν στο δημοτικό είχα μια φίλη που ήμασταν αυτό που λέμε κολλητές. Ε είχε καταφέρει πίσω απο την πλάτη μου να στρέψει όλα τα παιδια εναντίον μου, να μην με κάνει παρέα κανενα αλλο και έκανα 6 χρόνια να την ανακαλύψω...
Ακόμα και τώρα όταν αναφερθει το όνομα μου μαθαίνω οτι θάβει παρ'οτι έχω να τη δω χρόνια.
Τελικά ποτέ δεν θα καταλάβω τι της ειχα κάνει και με μισει τοσο και για τόσα χρονια...
Δεν νομίζω ότι σε μισεί μάλλον σε ζηλεύει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:40, 27-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Δεν νομίζω ότι σε μισεί μάλλον σε ζηλεύει.
Όλοι αυτό μου λέγανε και μου λένε ακόμα αλλά δεν ξέρω... Μου φαίνεται λίγο παράξενο να με ζηλευει τόσα χρόνια μετά, ειδικα απο τη στιγμη που με τα δικά της κριτήρια αυτή είναι πιο πετυχήμενη (δικα της κριτήρια=πλήθος γκόμενων) παρ'οτι χοντρούλα...

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 13:45, 27-06-05:

Πολλές,τις οποίες θέλω να αφήσω πίσω και να ξεχάσω.

Αρκετές από αυτές με πόνεσαν ιδιαίτερα :/

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:08, 27-06-05:

Όλοι αυτό μου λέγανε και μου λένε ακόμα αλλά δεν ξέρω... Μου φαίνεται λίγο παράξενο να με ζηλευει τόσα χρόνια μετά, ειδικα απο τη στιγμη που με τα δικά της κριτήρια αυτή είναι πιο πετυχήμενη (δικα της κριτήρια=πλήθος γκόμενων) παρ'οτι χοντρούλα...
Κάποιοι άνθρωποι έχουν τόσοι μεγάλη ανασφάλεια που ζηλεύουν για πράγματα που σε άλλους (τους νορμάλ δλδ)φαίνονται ανόητα.Το κόμπλεξ δεν αμβλύνεται με τον καιρό,ειδικά αν εσύ δεν δίνεις σημασία την εξοργίζεις περισσότερο.Υ.Γ.Όντως δεν φαίνεσαι 19.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:23, 27-06-05:

Υ.Γ.Όντως δεν φαίνεσαι 19.
Τώρα αυτό καλο είναι υποτίθεται?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:29, 27-06-05:

Τώρα αυτό καλο είναι υποτίθεται?
Εσύ τι λες;Είναι άσχημο να μικροδείχνεις;Αν τώρα σε ενοχλεί σε 10 χρόνια θα σε κάνει χαρούμενη (Λες για αυτό να σε ζηλεύει η άλλη,προκαταβολικά; )

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:25, 27-06-05:

Μάλλον ανήκω στους τυχερούς ανθρώπους, γιατί δεν έχω κάτι τρανταχτό να θυμηθώ. Μικροκαβγαδάκια με φίλους και φίλες, είναι μέσα στο πρόγραμμα, αλλά δεν θυμάμαι να μου έχει συμβεί κάτι τόσο δυνατό .
Αν μου είχε συμβεί, θα το θυμόμουν άλλωστε!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:50, 27-06-05:

Πισώπλατη μαχαιριά ήταν η αιτία που χώρισα με την προ-πρωην μου... με ένα παιδί απο την παρέα της έτυχε να γνωριζόμαστε (κοινούς γνωστούς, γήπεδο κτλ...) με βάση λοιπόν αυτή τη γνωριμία και την φιλική σχέση του με αυτήν άρχισε και τις έλεγε πίπες για εμένα με σκοπό να μας χωρίσει επειδή την γούσταρε... της έλεγε λοιπον οτι γυρνάω και βγένω με άλλες και ότι του έχω εκμυστηρευτεί οτι την έχω μόνο για να περνάω την ώρα μου και άλλα τέτοια... η αντίδρασή μου όταν τα έμαθα έφτασε κοντά στα όριά μου (ίσως τα ξεπέρασε και λίγο...)

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 02:15, 28-06-05:

Τι λέτε ρε; Η Michelle μικροδείχνει; Έτυχε σε αυτή τη φώτο... Σε μια άλλη που έχω δει είναι σαν 60άρα στο νερό ( ).

ΜΗ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΓΡΙΑ ΜΙΧΑΛΩ, ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!!

Δεν έχω φάει ποτέ καμμια σοβαρή μαχαιριά.... Διαλέγω τους φίλους μου πολύ προσεκτικά.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:13, 28-06-05:

Αν κι εγώ την έχω πατήσει πολλές φορές(ευτυχώς απο άτομα που θεωρούσα γνωστούς μου κι όχι φίλους)ως μεγαλύτερη στραβή θεωρώ κάτι που έθιξε έμμεσα κι όχι άμεσα εμένα.Είναι η μεγαλύτερη πουτ*νιά που μου έτυχε κι ελπίζω να μην μου ξανασυμβεί παρόμοια Πριν 5 χρόνια,είχα μια συνάδελφο συνομήλικη,δεν είχαμε πολλά πάρε-δώσε,κάνα καφέ ή ποτάκι μετά την δουλειά.Τεσπα χωρίζει με τον δικό της(ήταν πολλά χρόνια μαζί)κι επειδή πέρα απο τις δικές του παρέες δεν είχε άλλες την φέρνω στη δική μου παρέα,προσπαθούμε με τις κοπέλες της παρέας να την κάνουμε να ξεχάσει κ.τ.λ.Στην παρέα μου υπήρχε κι ένα παντρεμένο ζευγάρι με ένα παιδάκι που δεν τα πήγαινε καλά όμως.Για περίπου έξι μήνες την έπαιρνα παντού μαζί μου όπου με καλούσαν,μπαινόβγαινε στα σπίτια των γνωστών μου,μέχρι κι πάρτυ-έκπληξη της κάναμε για τα γενέθλια της.Το ζευγάρι εκείνο χώρισε γιατί ο άντρας είχε ερωμενη κι η σύζυγος το ανακάλυψε.Πηγαίναμε στο σπίτι της κοπέλας για να την παρηγορήσουμε,μαζί μας κι αυτή γιατί πλέον είχε αναπτύξει κι η ίδια "φιλία"με την χωρισμένη.Ένα μήνα μετά αποκαλύπτεται(και τους είδα εγώ)ότι τελικά αυτή ήταν η ερωμένη.Κι είχε το θράσσος να συμπαραστέκεται και να συμπονάει την άλλη .Η μεγαλύτερη τσ**λα που έχω γνωρίσει,φυσικά αφού την ξέχ*σα δεν της ξαναμίλησα.
Αυτή είναι για βραβείο!!! Όλα τα λεφτά. Κάτι άτομα δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο λες και δεν υπάρχουν άλλοι άντρες

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:34, 28-06-05:

Εσύ τι λες;Είναι άσχημο να μικροδείχνεις;Αν τώρα σε ενοχλεί σε 10 χρόνια θα σε κάνει χαρούμενη (Λες για αυτό να σε ζηλεύει η άλλη,προκαταβολικά; )
Όντως το έχω σκεφτει αυτο, το βλέπω και στη μαμά μου που δειχνει και αυτή μικρότερη. Αλλα στην ηλικία που είμαι δεν ειναι κ ο,τι καλύτερο να σε περνάνε για 16χρονη. Αν και λόγω της σχέσης που έχω με βολευει πάρα πολυ!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:43, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Αυτή είναι για βραβείο!!! Όλα τα λεφτά. Κάτι άτομα δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο λες και δεν υπάρχουν άλλοι άντρες
Kαι το χειρότερο είναι πως δεν ξέρεις πως να αντιδράσεις,ένα απλό βρισίδι δεν αρκεί,όταν δεν έχεις ήθος κι αξιοπρέπεια οι προσβολές δεν σε αγγίζουν.Για την ιστορία το παράνομο ζευγάρι χώρισε μετά απο λίγο,η φίλη μου δεν τα ξαναβρήκε με τον άντρα της και της τσ**λας αγνοείται η τύχη.Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα το πληρώσει,τα πάντα είναι δανεικά.
Όντως το έχω σκεφτει αυτο, το βλέπω και στη μαμά μου που δειχνει και αυτή μικρότερη. Αλλα στην ηλικία που είμαι δεν ειναι κ ο,τι καλύτερο να σε περνάνε για 16χρονη. Αν και λόγω της σχέσης που έχω με βολευει πάρα πολυ!
Είδες;

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:37, 28-06-05:

Kαι το χειρότερο είναι πως δεν ξέρεις πως να αντιδράσεις,ένα απλό βρισίδι δεν αρκεί,όταν δεν έχεις ήθος κι αξιοπρέπεια οι προσβολές δεν σε αγγίζουν.Για την ιστορία το παράνομο ζευγάρι χώρισε μετά απο λίγο,η φίλη μου δεν τα ξαναβρήκε με τον άντρα της και της τσ**λας αγνοείται η τύχη.Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα το πληρώσει,τα πάντα είναι δανεικά. Είδες;
Κάποια άλλη ιστορία θα έχει ξεκινήσει τώρα και κάποιος θα την πληρώσει πάλι. Τελικά μάλλον ζηλευει την όλη ιδεά μπορεί να θέλει απλά να αποκτήσει αυτό που βλέπει και όταν γίνει αυτό μετά να μην της αρκει. Πάντως φταίει και ο άλλος θα μπορούσε να το είχε σταματήσει και να μην ενδώσει

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 14:48, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Κάποια άλλη ιστορία θα έχει ξεκινήσει τώρα και κάποιος θα την πληρώσει πάλι. Τελικά μάλλον ζηλευει την όλη ιδεά μπορεί να θέλει απλά να αποκτήσει αυτό που βλέπει και όταν γίνει αυτό μετά να μην της αρκει. Πάντως φταίει και ο άλλος θα μπορούσε να το είχε σταματήσει και να μην ενδώσει
Σίγουρα φταίει κι αυτός.Απλώς εγώ την είδα πιο άσχημα μαζί της γιατί εγω την έφερα στην παρέα,τη λυπόμουν που δεν είχε φίλους(τώρα καταλαβαίνω το γιατί),στην αρχή επειδή δεν πολυμιλούσε οι υπόλοιποι δεν την ήθελαν κι εγώ συνεχώς την υπερασπιζόμουν και την "επέβαλλα"κάτα κάποιο τρόπο.Και το ευχαριστώ της ήταν αυτό.Βέβαια αν εγώ θίχτηκα μία είναι αδύνατο να σου περιγράψω πόσο θίχτηκε η σύζυγος που την είχε συμπαθήσει,την δεχόταν σπίτι της και αργότερα νόμιζε κι ότι την συμπονούσε.Τι να πεις;Κάποιοι άνθρωποι τελικά δεν έχουν ίχνος τσίπας.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 07:34, 29-06-05:

@ kleftra
ασε ρε εγω ξερω ατομο που οχι μονο πηγαινε με τον αντρα της φιλης της αλλα της εδινε και το μωρο της για να το κραταει οση ωρα εκεινη π...ταν με τον αντρα της! Επιπλοεν ο τυπος ηταν ο κολλητος του αντρα της απο το δημοτικο (καλος μ...ας και αυτος) η ιστορια αυτη ειχε τραγικο τελος, χειροτερο απο Λαμψη κτλ, ο γκομενος ειναι νεκρος, η φιλη με ψυχοφαρμακα και ο αντρας της εκατσε στο νοσοκομειο 3 μηνες με καρδια και σε κατασταση σοκ! Γιατι δεν την χωρησε δεν ξερω, ξερω ομως οτι αυτη τωρα τα εχει με εναν παλιο συμμαθητη της!!! και εμπρος προς την δοξα τραβα...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 09:48, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
@ kleftra
ασε ρε εγω ξερω ατομο που οχι μονο πηγαινε με τον αντρα της φιλης της αλλα της εδινε και το μωρο της για να το κραταει οση ωρα εκεινη π...ταν με τον αντρα της! Επιπλοεν ο τυπος ηταν ο κολλητος του αντρα της απο το δημοτικο (καλος μ...ας και αυτος) η ιστορια αυτη ειχε τραγικο τελος, χειροτερο απο Λαμψη κτλ, ο γκομενος ειναι νεκρος, η φιλη με ψυχοφαρμακα και ο αντρας της εκατσε στο νοσοκομειο 3 μηνες με καρδια και σε κατασταση σοκ! Γιατι δεν την χωρησε δεν ξερω, ξερω ομως οτι αυτη τωρα τα εχει με εναν παλιο συμμαθητη της!!! και εμπρος προς την δοξα τραβα...
Τελικά η ζωή γράφει τα πιο απίθανα σενάρια!Πλέον δεν εκπλήσσομαι με τίποτα.....δυστυχώς.

Παράθεση

Angel236

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angel236
Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Angel236 έγραψε στις 14:07, 29-06-05:

θα συμφωνησω με κλεφτρα..εχω ζησει τρελες ιστοριες αλλα δεν με πτοησαν...η τελευταια ηταν περισυ οταν η "κολλητη" μου την επεσε στον τοτε φιλο μου...ειναι τοοοοσο εγωκεντρικη που ποτε δεν δεχτηκε οτι οταν τον γνωρισαμε προτιμησε εμενα κι οχι εκεινη...ηρθε και μου το πε ο ιδιος..δεν την εκανα περα γιατι εβαλα εναν αντρα πανω απο τη φιλια μας αλλα γιατι η υποκρισια της και η δηθεν χαρα της για την ωραια μου σχεση ηταν το κατι αλλο!!!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:55, 29-06-05:

Ευτυχως δεν εχω τιποτα να θυμηθω.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 19:53, 29-06-05:

Ενα περιστατικό που θυμάμε και δεν αφορά εμένα ευτυχός είναι αυτό...
Εχω μια φίλη, αρκετά μεγαλύτερη απο εμένα (~33,34) και ήταν με ενα τύπο περίπου 8 χρόνια. Μια μέρα λοιπόν (και αφού εχει εξαφανιστεί απο παντου για κανα μηνα) με πέρνει τηλέφωνο με τρεμάμενη φωνή και μου λέει να βρεθούμε, πάω απο το σπίτι της, την βλέπω σε άθλια κατάσταση... αρχίζω να καλαμπουρίζω για να χαλαρώσει λίγο, βάζω και 2-3 ποτάκια και όταν ηρεμεί λίγο μου λέει τι της είχε συμβεί... Χωρίζει με αυτόν Παρασκευή και την Δευτέρα της τηλεφωνεί η αδερφή του και της λέει
"Γιατί δεν ήρθες στο γάμο του Γιώργου το Σαββάτο? ΟΚ ήσασταν πολύ καιρό μαζί αλλά θα έπρεπε να χαίρεσε με την χαρά του"
Κοκκαλο η φίλη μου... (η αδερφή του νόμιζε οτι είχαν χωρίσει κοινή συννενέση αρκετό καιρό πρίν) με ηρεμιστικά και τέτοια. 2 μέρες πριν χωρίσουν να της λέει οτι ψάχνει να βρεί σπίτι να μείνουν μαζί και τέτοια... Μεγάλα χάλια το θεμα... εκείνη την ώρα βρέθηκα σε πααααααρα πολύ δύσκολη θέση... τη να της έλεγα? Απο την μια ήθελα να γελάσω απο την άλλη δεν μπορούσα γιατί έβλεπα την άλλη βουρκωμένη και μου ράγιζε η καρδιά! Ευτυχώς τώρα (μετά απο ενα-μιση χρόνο περιπου) έχει ηρεμίσει για τα καλά....

ps. μεγάλο καθίκι ο τύπος...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:49, 30-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Ενα περιστατικό που θυμάμε και δεν αφορά εμένα ευτυχός είναι αυτό...
Εχω μια φίλη, αρκετά μεγαλύτερη απο εμένα (~33,34) και ήταν με ενα τύπο περίπου 8 χρόνια. Μια μέρα λοιπόν (και αφού εχει εξαφανιστεί απο παντου για κανα μηνα) με πέρνει τηλέφωνο με τρεμάμενη φωνή και μου λέει να βρεθούμε, πάω απο το σπίτι της, την βλέπω σε άθλια κατάσταση... αρχίζω να καλαμπουρίζω για να χαλαρώσει λίγο, βάζω και 2-3 ποτάκια και όταν ηρεμεί λίγο μου λέει τι της είχε συμβεί... Χωρίζει με αυτόν Παρασκευή και την Δευτέρα της τηλεφωνεί η αδερφή του και της λέει
"Γιατί δεν ήρθες στο γάμο του Γιώργου το Σαββάτο? ΟΚ ήσασταν πολύ καιρό μαζί αλλά θα έπρεπε να χαίρεσε με την χαρά του"
Κοκκαλο η φίλη μου... (η αδερφή του νόμιζε οτι είχαν χωρίσει κοινή συννενέση αρκετό καιρό πρίν) με ηρεμιστικά και τέτοια. 2 μέρες πριν χωρίσουν να της λέει οτι ψάχνει να βρεί σπίτι να μείνουν μαζί και τέτοια... Μεγάλα χάλια το θεμα... εκείνη την ώρα βρέθηκα σε πααααααρα πολύ δύσκολη θέση... τη να της έλεγα? Απο την μια ήθελα να γελάσω απο την άλλη δεν μπορούσα γιατί έβλεπα την άλλη βουρκωμένη και μου ράγιζε η καρδιά! Ευτυχώς τώρα (μετά απο ενα-μιση χρόνο περιπου) έχει ηρεμίσει για τα καλά....

ps. μεγάλο καθίκι ο τύπος...
Συγγνώμη ο τύπος ετοιμαζόταν για γάμο κι αυτή δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα;Κοινούς γνωστούς δεν είχαν;Πως κράτησε κάτι τέτοιο κρυφό;Κι αυτή πόσο καιρό είχε να μιλήσει με την αδερφή της;Ε!Ρε που πάει ο κόσμος!Σκέψου δλδ ατάκα:"Μωρό μου μην κανονίζεις τίποτα για το Σάβατο το βράδυ γιατί παντρεύομαι,αν θες τα λέμε την άλλη βδομάδα που θα 'χω γυρίσει απο το γαμήλιο ταξίδι"

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:13, 30-06-05:

Δυστυχώς η μεγαλύτερη στραβή ήρθε από δύο αγαπημένα για μένα πρόσωπα....
Μία η (πρώην) αγαπημένη μου ξαδέρφη που είμασταν και φίλες και μεγαλώσαμε από παιδιά μαζί... και ο άλλος ο (πρώην) άντρας μου....

Ο τελευταίος χρόνος του γάμου ήταν δύσκολος... με πολλά προβλήματα... όλα έδειχναν ότι το πράγμα δεν "τσουλάει" αλλά φυσικά το παλεύεις... το ψάχνεις... το συζητάς (ακόμα και αν δεν έχεις παιδιά)
ένα από τα άτομα λοιπόν που με "βοηθούσαν" να ξεπεραστεί η κρίση ήταν και η... ξαδερφούλα μου! Με παρηγορούσε, μου έδεινε συμβουλές, μάθαινε φυσικά όλα τα προβλήματα με το νι και με το σίγμα και η τσο*λα ήταν ήδη μαζί του!!!!#
Κάποια στιγμή... (αν σε αγαπάει ο Θεός...) τους είδε η ίδια μου η αδερφή μαζί... αυτοί δεν την είδαν....
Φυσικά η αδερφή μου ήρθε και μου μίλησε.... και φυσικά εγώ έπεσα από τα σύννεφα....
Αλλά επειδή δεν το χωρούσε ο νους μου.... είπα να τους μιλήσω.... να τους ρωτήσω....
Τους έπιασα και τους δύο (έναν - έναν χωριστά) και τους ρώτησα....
Η δε "ξαδερφούλα" με έκανε σκουπίδι για το πως τόλμησα να σκεφτώ κάτι τέτοιο και ο δε άντρας μου οριόταν ότι αν είναι δυνατόν να έκανε ποτέ του κάτι τέτοιο που θα με πλήγωνε τόσο πολύ!
Με έκαναν ρόμπα και οι δύο.... αφού τους πίστεψα ότι η αδερφή μου μάλλον δεν είχε δει κάτι καλά..... μου κρατούσαν και μούτρα για το πως ΤΟΛΜΗΣΑ!
Τους παρακαλούσα γονατιστή (κυριολεκτικά) να με συγχωρίσουν που μπόρεσα να σκεφτώ κάτι ΤΟΣΟ ΑΝΗΘΙΚΟ για δύο ανθρώπους που με... λατρεύουν!
Αφού πέρασε κάμποσος καιρός.... και με συγχώρησαν (τι ειρωνία) .... και αφού εγω ψιλοεπέμενα αλλά πλέον με διακριτικό τρόπο.... ο άντρας μου δεν άντεξε τελικά την τόσο μεγάλη κοροϊδία που μου έκαναν και μου τα ξέρασε όλα....
Φυσικά και χωρίσαμε και έγινε μεγάλος πανικός στην οικογένεια μιας που ξαφνικά βρέθηκα και κατηγορούμενη ότι τους διαβάλω!!
Το τι ατάκες έχω ακούσει εκείνη την περίοδο δεν περιγράφονται..... από εκείνη... από εκείνον... από τη μάνα της....

Τεσπα... όλα αυτά έχουν γίνει εδώ και χρόνια....
Αν υπάρχει βραβείο "πισώπλάτης μαχαιριάς" νομίζω το παίρνω ε?#

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:28, 30-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από KAKH EPIRROH
Δυστυχώς η μεγαλύτερη στραβή ήρθε από δύο αγαπημένα για μένα πρόσωπα....
Μία η (πρώην) αγαπημένη μου ξαδέρφη που είμασταν και φίλες και μεγαλώσαμε από παιδιά μαζί... και ο άλλος ο (πρώην) άντρας μου....

Ο τελευταίος χρόνος του γάμου ήταν δύσκολος... με πολλά προβλήματα... όλα έδειχναν ότι το πράγμα δεν "τσουλάει" αλλά φυσικά το παλεύεις... το ψάχνεις... το συζητάς (ακόμα και αν δεν έχεις παιδιά)
ένα από τα άτομα λοιπόν που με "βοηθούσαν" να ξεπεραστεί η κρίση ήταν και η... ξαδερφούλα μου! Με παρηγορούσε, μου έδεινε συμβουλές, μάθαινε φυσικά όλα τα προβλήματα με το νι και με το σίγμα και η τσο*λα ήταν ήδη μαζί του!!!!
Κάποια στιγμή... (αν σε αγαπάει ο Θεός...) τους είδε η ίδια μου η αδερφή μαζί... αυτοί δεν την είδαν....
Φυσικά η αδερφή μου ήρθε και μου μίλησε.... και φυσικά εγώ έπεσα από τα σύννεφα....
Αλλά επειδή δεν το χωρούσε ο νους μου.... είπα να τους μιλήσω.... να τους ρωτήσω....
Τους έπιασα και τους δύο (έναν - έναν χωριστά) και τους ρώτησα....
Η δε "ξαδερφούλα" με έκανε σκουπίδι για το πως τόλμησα να σκεφτώ κάτι τέτοιο και ο δε άντρας μου οριόταν ότι αν είναι δυνατόν να έκανε ποτέ του κάτι τέτοιο που θα με πλήγωνε τόσο πολύ!
Με έκαναν ρόμπα και οι δύο.... αφού τους πίστεψα ότι η αδερφή μου μάλλον δεν είχε δει κάτι καλά..... μου κρατούσαν και μούτρα για το πως ΤΟΛΜΗΣΑ!
Τους παρακαλούσα γονατιστή (κυριολεκτικά) να με συγχωρίσουν που μπόρεσα να σκεφτώ κάτι ΤΟΣΟ ΑΝΗΘΙΚΟ για δύο ανθρώπους που με... λατρεύουν!
Αφού πέρασε κάμποσος καιρός.... και με συγχώρησαν (τι ειρωνία) .... και αφού εγω ψιλοεπέμενα αλλά πλέον με διακριτικό τρόπο.... ο άντρας μου δεν άντεξε τελικά την τόσο μεγάλη κοροϊδία που μου έκαναν και μου τα ξέρασε όλα....
Φυσικά και χωρίσαμε και έγινε μεγάλος πανικός στην οικογένεια μιας που ξαφνικά βρέθηκα και κατηγορούμενη ότι τους διαβάλω!!
Το τι ατάκες έχω ακούσει εκείνη την περίοδο δεν περιγράφονται..... από εκείνη... από εκείνον... από τη μάνα της....

Τεσπα... όλα αυτά έχουν γίνει εδώ και χρόνια....
Αν υπάρχει βραβείο "πισώπλάτης μαχαιριάς" νομίζω το παίρνω ε?
Eξακολουθώ να χτυπω το κεφάλι μου στον τοίχο με τα όσα διαβάζω.Ελπίζω (όσο μπορείς τουλάχιστον)να το έχεις ξεπαράσει...........Η ξαδερφούλα σου είναι ίδιο "καλούπι"με την τσ**λα της δικής μου ιστορίας,βέβαια εκείνη έχει και ένα "ελαφρυντικό"δεν συνέτρεχε συγγένεια.Το θέμα είναι να βρίσκουμε τη δύναμη να ξεπερνάμε τέτοιες καταστάσεις και τέτοιους ανθρώπους και να μην τους αφήνουμε να ορίζουν και την υπόλοιπη ζωή μας.Την ιστορία σου δεν την ήξερα,είσαι πολύ δυνατό άτομο Χάρηκα πολύ που γράφτηκες εδώ,σε είχα συμπαθήσει ξέρεις απο που

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 12:34, 30-06-05:

Συγγνώμη ο τύπος ετοιμαζόταν για γάμο κι αυτή δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα;Κοινούς γνωστούς δεν είχαν;Πως κράτησε κάτι τέτοιο κρυφό;Κι αυτή πόσο καιρό είχε να μιλήσει με την αδερφή της;Ε!Ρε που πάει ο κόσμος!Σκέψου δλδ ατάκα:"Μωρό μου μην κανονίζεις τίποτα για το Σάβατο το βράδυ γιατί παντρεύομαι,αν θες τα λέμε την άλλη βδομάδα που θα 'χω γυρίσει απο το γαμήλιο ταξίδι"
Έλα ντε... Τέλος πάντων δεν ήθελα να μπω και σε πολλές λεπτομέρειες...

Όσο για την κακή επιρροή... τι να πω??? Το χειρότερο είναι να σου κάνουν πουστιά και να σου την "λένε" κι από πάνω...

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 12:44, 30-06-05:

Ο πρωην κολλητος μου,με εθαβε συνεχως πισω απο την πλατη μου τον τελευταιο χρονο κ απο μπροστα μου το επαιζε καλος.Τωρα τα σκηνικα που συνεβησαν ειναι παρα πολλα για να τα ποσταρω εδω,ειλικρινα βαριεμαι. :thumbsdown:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:50, 30-06-05:

Eξακολουθώ να χτυπω το κεφάλι μου στον τοίχο με τα όσα διαβάζω.Ελπίζω (όσο μπορείς τουλάχιστον)να το έχεις ξεπαράσει...........Η ξαδερφούλα σου είναι ίδιο "καλούπι"με την τσ**λα της δικής μου ιστορίας,βέβαια εκείνη έχει και ένα "ελαφρυντικό"δεν συνέτρεχε συγγένεια.Το θέμα είναι να βρίσκουμε τη δύναμη να ξεπερνάμε τέτοιες καταστάσεις και τέτοιους ανθρώπους και να μην τους αφήνουμε να ορίζουν και την υπόλοιπη ζωή μας.Την ιστορία σου δεν την ήξερα,είσαι πολύ δυνατό άτομο Χάρηκα πολύ που γράφτηκες εδώ,σε είχα συμπαθήσει ξέρεις απο που

Η αλήθεια είναι ότι μου πήρε αρκετό καιρό να το ξεπεράσω και να προχωρήσω μπροστά....
Το βασικό μου πρόβλημα ήταν να ξαναδείξω εμπιστοσύνη στους ανθρώπους γενικά και όχι ειδικά στους άντρες..... με πείραξε περισσότερο η προδοσία από μεριάς της ξαδέρφης μου παρά απ τον άντρα μου... αυτός στο κάτω κάτω ήταν ένας "ξένος"... η άλλη όμως? αίμα μου.. φίλη....
Κάποια στιγμή προσπάθησα να κατανοήσω τα όσα συνέβησαν και να ψάξω το γιατί.... (όλα έχουν κάποιο συμπαντικό λόγο που συμβαίνουν)
Να "συγχωρήσω" και να μην "μισώ" μου πήρε πολύ περισσότερο καιρό.... αλλά το κατάφερα και αυτό!
Το συγχωροχάρτι το έχω δώσει και στους δύο (πριν 3 μήνες και ενώ όλα αυτά έχουν συμβεί από το 2000).... αν και με την ξαδέρφη δεν έχω μιλήσει από τότε....και ούτε και θέλω δλδ... δε με ενδιαφέρει να έχω καμία σχέση μαζί τους.
Με τον πρώην που μιλάω πότε πότε (με παίρνει τηλ να δει αν ειμαι καλά γιατί έχει και τύψεις το ζώον) του εξήγησα πριν κάτι μήνες να μην ασχολείται και οτι εγω είμαι μια χαρά... αλί από αυτούς...
Τελικά την τιμωρία τους την έχουν πάρει.... είναι εντελώς αποκομένοι από όλον τον κόσμο....
Δε μπορώ να φανταστώ κάτι χειρότερο.... τρωνε στη μάπα ο ένας τον άλλον σε ένα χωριό που έχουν πάει μιας που εκεί είναι άγνωστοι και δεν ξέρει κανένας τις πομπές τους....
Εμένα σε τελική ανάλυση μου έκανε καλό... ναι σίγουρα βγήκα πολύ δυνατή μέσα από αυτή την ιστορία
Δε θα με χαλούσε βέβαια να είχα γίνει πιο δυνατή μέσα από κάτι λιγότερο επίπονο αλλά δε βαριέσαι...
Τίποτα δεν είναι τυχαίο.... ίσως πλήρωσα και γω κάποιο τίμημα για κάτι που είχα κάνει σε άλλη μου ζωή #

Υ.Γ. Τα αισθηματα αμιβαία # και χάρηκα και γω που τελικά ήρθα εδω χεχε

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 13:09, 30-06-05:

[offtopic]Τελικά μέσα από τις πιο δύσκολες καταστάσεις μπορείς να βγάλεις και κάποια θετικά αποτελέσματα έτσι? Αυτό βέβαια είναι μια άλλη κουβέντα...[/offtopic]

Παράθεση

trobas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trobas
Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O trobas έγραψε στις 19:37, 03-07-05:

Παιδια γεια σας..
Θα απαντησο απο εδω στη φιλτατη Λια, γιατι με ρωτησε σε αλλο τοπικ γιατι βρισκω παρηγορια εδω..
Δεν ηθελα να κανουμε σπλιτ στο αλλο με ασχετα[μου αρεσι να με διορθονετε..τα προσοπικα σας μηνυματα με βελτιονουν]
που λες..περνο κι βραβειο πισωπλατης μαχαιριας..με παρατησε η αρραβωνιαστικια μου για εναν αλλο...και φιλο και συγγενη...διπλη, τριπλη μαχαιρια..και μονο ο αδερφος μου ο Γαλανος μου σταθηκε[και ο αλλος χρηστης μου την ειπε στο αλλο τοπικ για το αδερφι μου...γιατι?τι του εκανα?]...ολη η οικογενεια εναντιον μου..μου ειπαν πως δε της φερθηκα καλα, πως της αξιζε καλυτερος...ειμαι πολυ μονος..ξενος αναμεσα σε ξενους...δε ξερω αν μπορω να αγαπησω ξανα...συγγνωμη αν σας στεναχορο η δε βγαζο νοημα καμια φορα...ειμαι μπερδεμενος...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:01, 03-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από trobas
Παιδια γεια σας..
Θα απαντησο απο εδω στη φιλτατη Λια, γιατι με ρωτησε σε αλλο τοπικ γιατι βρισκω παρηγορια εδω..
Δεν ηθελα να κανουμε σπλιτ στο αλλο με ασχετα[μου αρεσι να με διορθονετε..τα προσοπικα σας μηνυματα με βελτιονουν]
που λες..περνο κι βραβειο πισωπλατης μαχαιριας..με παρατησε η αρραβωνιαστικια μου για εναν αλλο...και φιλο και συγγενη...διπλη, τριπλη μαχαιρια..και μονο ο αδερφος μου ο Γαλανος μου σταθηκε[και ο αλλος χρηστης μου την ειπε στο αλλο τοπικ για το αδερφι μου...γιατι?τι του εκανα?]...ολη η οικογενεια εναντιον μου..μου ειπαν πως δε της φερθηκα καλα, πως της αξιζε καλυτερος...ειμαι πολυ μονος..ξενος αναμεσα σε ξενους...δε ξερω αν μπορω να αγαπησω ξανα...συγγνωμη αν σας στεναχορο η δε βγαζο νοημα καμια φορα...ειμαι μπερδεμενος...
Πραγματικά τραγικό και αυτό. Γενικά βλέπω σε αυτό το θρεντ οτι αυτοί τελικά που πρέπει να φοβόμαστε περισσότερο δεν ειναι οι εχθροι αλλά οι ίδιοι μας οι φίλοι και συγγενεις. Γιατι με τους εχθρούς είμαστε προετοιμασμένοι ενώ με τους φίλους και τους συγγενείς δεν το περιμένουμε... Πάντως troba αν ειναι αλήθεια τα όσα λες μη σου πω οτι έχω αρχίσει και σε συμπαθω πλέον!
Αλήθεια ποιός σου την είπε για τον αδερφό σου? Αν θες δώσε λινκ κ αν παραβιάζει κανόνα θα λάβουμε τα απαραίτητα μέτρα. Απλά βρε παιδάκι μου κι εσύ τον αναφέρεις τόσο συχνά που μερικούς τους κουράζει. Να φανταστεις ξέρουμε όλοι πως λένε τον αδερφό σου αλλά το δικό σου όνομα δεν το έχεις αναφέρει πουθενα! Βέβαια κάτι τέτοιο ειναι κατανοητό απο τη στιγμή που όπως λες σου στάθηκε τόσο σε μια δύσκολη περίοδο της ζωής σου αλλά σκέψου οτι τα άλλα μέλη δεν το ξέρουν αυτό και δεν μπορούν να καταλάβουν γιατι τρέφεις τόση λατρεία για το άτομο του. Αλήθεια το περιστατικό αυτό πριν πόσο καιρό έγινε? Το έχεις ξεπεράσει έστω λίγο? Πάντως να ξέρεις οτι όσο χάλια και να αισθάνεσαι τώρα θα έρθει η στιγμή που θα τα σκέφτεσαι και θα γελάς με τον εαυτό σου που ήσουν τόσο χάλια. Αλήθεια οι συγγενείες σου γιατι είναι τόσο εναντίον σου και λένε οτι δεν της φερόσουν καλά? Σιγουρα θα σου έχουν αιτιολογήσει τη στάση τους.
Πάντως μην ανησυχείς, αν σε πειράξει κανείς απο δώ και πέρα στέλνεις πμ σε μένα ή στον Exposed ή στον emufear (γιατι εμεις αυριο φεύγουμε) και καθαρίζουμε εμεις

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 23:06, 03-07-05:

Το έχει πει το όνομα του Απόστολο τον λένε

Παράθεση

trobas

Νεοφερμένος

O trobas έγραψε στις 00:07, 04-07-05:

Μichelle merci, vous etes superbe!
Νομιζω με καταλαβαινεις...ετσι ειναι...οι αμινες πεφτουν γιατι δε περιμενεις μαχαιρια απο το σοι και απο φιλους...αλλα την πατας ασχημα...εγω εδινα τη ζωη μου γι'αυτι τι γυνεκα...την αγαπησα [και φοβαμαι ακομα την αγαπω κι ας με παρατησε]οσο κανεναν αλλο και το πλιροσα...αχ...
ο ξαδερφος που μου τη πηρε δουλεψε υπογια στην οικογενια...ειπε ψεματα..με παρουσιασε σαν κατακαθι...κι εγο ο αγαθος στην αρχη δεν καταλαβαινα μεχρι που εσκασε η βομβα..τους υποστηριζα κιολας σαν να μου ειχαν κανει μαγια...αχχχχ....να ξερα τι κανανε τοτε....ημουνα τοσο διαλιμενος απο το χωρισμο που τι να πρωτοεξηγουσα στον πονο μου...λεγανε οτι τη βαρουσα ενο αυτος με απειλουσε ποσ αν δεν τιν αφηνα θα με εκανε με κατι μαγκες τοπι στο ξυλο..πω δε μπορω να πω αλλα...να προσεχετε τους γνωστους σας παιδια...

υ.γ ...στο τοπικ με την πρωτη φορα ενας μουδιασμενος με αποπαιρνει και με στεναχωρεσε....
υ.γ κουνελακι εισαι πολυ καλη...με προσεχεις

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:14, 04-07-05:

Α ο "μουδιασμένος" μη σε ανησυχει δεν μπαίνει πολυ. Αν το ξανακάνει θα του μιλήσω στο μσν. Πάντως ελπίζω να μην έλεγε αλήθεια αυτός οτι τη χτυπούσες γιατι θα θυμώσω, ε? Πάντως φαντάζομαι οτι εκει που είσαι και στην "ξενιτια" θα είναι ακόμα πιο δύσκολη για σενα η κατάσταση... Πάντως σκέψου οτι δεν μπορεί να άξιζε τόσο αυτή η γυναίκα και να σε παράτησε για κάποιον που φέρεται τόσο ύπουλα.

Παράθεση

trobas

Νεοφερμένος

O trobas έγραψε στις 00:22, 04-07-05:

ειδες...μολις αναφερθει κατι τραγικο,οπως κακοποιηση γυνεκας,αμεσως να μπει υποψια μιπος ειμαι κανενα τερας...δε βαραο κανεναν κι ας με προκαλλουν κι ας με απιλουν κι ας κιας...οχι τορα μια γυναικα...εγο την ειχα θεα, αλλα μαλλον δεν ηθελε σωστο αντρα αλλα καθικι...και πιστευω πως αυτος δε της φερεται σωστα και θα ξαναγυρισει αλλα εγω δεν πεφτω....ας ειναι καλα ο Γαλανος που μου σταθηκε οσο κανενας και ξερει την αληθεια,....και της τα ειπε της λεγαμενης[τις απειλες του αλλου]και τον εδιωξε,αλλα θα καταλαβει με τι εχει μπλεξει...η αληθεια παντα στο τελος λαμπει...

υ.γ σε ευχαριστω για την υποστηριξη στο αλλο που λεγαμε με το μουδιασμενο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:32, 04-07-05:

Βρε συ αφου δεν σε ξέρω λογικό δεν ειναι όταν αναφέρεις κάτι τέτοιο να μου μπουν υποψίες μήπως όντως το έκανες? Μην το παίρνεις τόσο ποσωπικά απλά δεν σε ξέρω, δεν σε έχω δει ποτέ και κατα συνέπεια οι πιθανότητες να είσαι οτιδήποτε είναι υπαρκτες! Αλλα αφού λες οτι δεν το έκανες δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω

ΥΓ: Παρακαλώ, υποχρέωση μου ειναι

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:29, 04-07-05:

Λοιπόν αν κατάλαβα ορθά.... ο trobas περνάει αυτό το διάστημα ότι είχα περάσει εγώ στο παρελθόν....
Ξάδερφος και φίλος μαζί, του πήρε την γυναίκα.... σωστα??

Λοιπόν.... επειδή εκεί που είσαι ήμουν... και εδώ που είμαι θα έρθεις.... θα σου πω το εξής....
Στο τέλος.... ο καθένας έχει δίπλα του αυτό που του αξίζει ....
Αν μείνουν μαζί (που το εύχομαι ειλικρινά, όπως το ευχήθηκα και γω για τον δικό μου άντρα και την ξαδέρφη μου) σκέψου τα εξής...

- Ο τύπος θα ζει πάντα με τον φόβο μήπως η γκόμενα τελικά του τα φορέσει με κανα άλλο ξάδερφο (το έκανε μια φορά... γιατί να μην το ξανακάνει??)
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα (μα πάντα λέμε) ότι η γκόμενα ήταν ΠΡΩΤΑ του φίλου του και ξάδερφου του... ο ίδιος την έχει "δεύτερο χέρι" στην οικογένεια ένα πράγμα....
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα ότι η γκόμενα ΑΡΧΙΚʼ είχε διαλέξει εσένα και αυτός ήταν η ΔΕΥΤΕΡΗ επιλογή της....

- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι ο τύπος που είναι μαζί, δεν έχει αρχές! (βαθιά μέσα της το ξέρει και πάντα θα ανησυχεί τι μπορεί να περιμένει από αυτόν!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι "πούλησε" τον αρραβωνιαστικό της για τον ξάδερφό του... (τι κατάρα Θεέ μου!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι στο σόι και ας μην το λένε... περιμένουν να δουν ποιος θα έχει σειρά να την "πάρει" μιας που... αυτη έχει πάρει το σόι αμπάριζα!

ʼστα... ο κερδισμένος είσαι ΕΣΥ!
ΓΛΥΤΩΣΕΣ από ένα τσουλ* και ένα φίδι κωλοβό μέσα στο σπίτι σου!!!!

Σκέψου επίσης ότι αν μείνουν για πάντα μαζί, δύο άλλοι άνθρωποι θα "σωθούν"!!!
Κάποια κοπέλα θα ήταν με αυτόν τον μαλ*κα και κάποιο αλλο αγόρι θα ήταν με αυτό το τσο*λί!!!

Σήκωσε το κεφάλι ψηλά και άσε το σόι σου να λέει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!!!
Εγώ να δεις τι είχα ακούσει....
ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!! και αυτό μετράει!
Το πρωι που ξυπνας, όσο στεναχωρημένος κι αν είσαι, ΞΕΡΕΙΣ οτι εσύ ήσουν ΚΥΡΙΟΣ!

Έχει ο καιρός γυρίσματα...και ΟΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ....
Θα με θυμηθείς... στο υπόσχομαι!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:37, 04-07-05:

100% σωστή ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ!! Respect

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:55, 04-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Λοιπόν αν κατάλαβα ορθά.... ο trobas περνάει αυτό το διάστημα ότι είχα περάσει εγώ στο παρελθόν....
Ξάδερφος και φίλος μαζί, του πήρε την γυναίκα.... σωστα??

Λοιπόν.... επειδή εκεί που είσαι ήμουν... και εδώ που είμαι θα έρθεις.... θα σου πω το εξής....
Στο τέλος.... ο καθένας έχει δίπλα του αυτό που του αξίζει ....
Αν μείνουν μαζί (που το εύχομαι ειλικρινά, όπως το ευχήθηκα και γω για τον δικό μου άντρα και την ξαδέρφη μου) σκέψου τα εξής...

- Ο τύπος θα ζει πάντα με τον φόβο μήπως η γκόμενα τελικά του τα φορέσει με κανα άλλο ξάδερφο (το έκανε μια φορά... γιατί να μην το ξανακάνει??)
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα (μα πάντα λέμε) ότι η γκόμενα ήταν ΠΡΩΤΑ του φίλου του και ξάδερφου του... ο ίδιος την έχει "δεύτερο χέρι" στην οικογένεια ένα πράγμα....
- Ο τύπος θα ξέρει πάντα ότι η γκόμενα ΑΡΧΙΚʼ είχε διαλέξει εσένα και αυτός ήταν η ΔΕΥΤΕΡΗ επιλογή της....

- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι ο τύπος που είναι μαζί, δεν έχει αρχές! (βαθιά μέσα της το ξέρει και πάντα θα ανησυχεί τι μπορεί να περιμένει από αυτόν!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι "πούλησε" τον αρραβωνιαστικό της για τον ξάδερφό του... (τι κατάρα Θεέ μου!)
- Η γκόμενα θα ξέρει πάντα ότι στο σόι και ας μην το λένε... περιμένουν να δουν ποιος θα έχει σειρά να την "πάρει" μιας που... αυτη έχει πάρει το σόι αμπάριζα!

ʼστα... ο κερδισμένος είσαι ΕΣΥ!
ΓΛΥΤΩΣΕΣ από ένα τσουλ* και ένα φίδι κωλοβό μέσα στο σπίτι σου!!!!

Σκέψου επίσης ότι αν μείνουν για πάντα μαζί, δύο άλλοι άνθρωποι θα "σωθούν"!!!
Κάποια κοπέλα θα ήταν με αυτόν τον μαλ*κα και κάποιο αλλο αγόρι θα ήταν με αυτό το τσο*λί!!!

Σήκωσε το κεφάλι ψηλά και άσε το σόι σου να λέει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!!!
Εγώ να δεις τι είχα ακούσει....
ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!!! και αυτό μετράει!
Το πρωι που ξυπνας, όσο στεναχωρημένος κι αν είσαι, ΞΕΡΕΙΣ οτι εσύ ήσουν ΚΥΡΙΟΣ!

Έχει ο καιρός γυρίσματα...και ΟΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ....
Θα με θυμηθείς... στο υπόσχομαι!!!
Mπράβο κι απο μένα όχι μόνο για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πράγματα αλλά κυρίως για τη "διαδρομή"που διένυσες μέχρι να φτάσεις σε αυτή την αντιμετώπιση "Η διαφορά που κάνει τους ανθρώπους "μεγάλους"είναι πως φέρονται και πως αντιμετωπίζουν τους "μικρούς"ανθρώπους,τα "ανθρωπάκια"."

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:46, 04-07-05:

Mπράβο κι απο μένα όχι μόνο για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πράγματα αλλά κυρίως για τη "διαδρομή"που διένυσες μέχρι να φτάσεις σε αυτή την αντιμετώπιση "Η διαφορά που κάνει τους ανθρώπους "μεγάλους"είναι πως φέρονται και πως αντιμετωπίζουν τους "μικρούς"ανθρώπους,τα "ανθρωπάκια"."
κι εγώ μαζί σας

Παράθεση

trobas

Νεοφερμένος

O trobas έγραψε στις 16:59, 04-07-05:

Σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου...Οταν βιωνεις τον πονο ειναι δυσκολο να λειτουργισει καθαρα η λογικη...Δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το ιρεμο σταδιο...ακομα ποναω...σε θαυμαζω που βρικες τη δυναμη σου εισαι καλη επιρροη ελπιζω κι εγω συντομα να νιωσω ετσι...οπως ειπα και σε αλλο ποστ θα δει συντομα με τι εχει μπλεξει...ετσι ειναι they deserve each other...

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 17:04, 04-07-05:

Σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου...Οταν βιωνεις τον πονο ειναι δυσκολο να λειτουργισει καθαρα η λογικη...Δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το ιρεμο σταδιο...ακομα ποναω...σε θαυμαζω που βρικες τη δυναμη σου εισαι καλη επιρροη ελπιζω κι εγω συντομα να νιωσω ετσι...οπως ειπα και σε αλλο ποστ θα δει συντομα με τι εχει μπλεξει...ετσι ειναι they deserve each other...
δεν εχω εντοπισει ακομη που ξεκοναει η αληθεια και που το δουλεμα στα ποστς σου αλλα θα σου απαντησω σοβαρα ακομη μια φορα
ποτε δεν προκειται να φτασεις σε καποιο ηρεμο σταδιο και ουτε να περασει κανενας πονος γιατι κρυβεις κακια για αυτα τα ατομα και περιμενεις να παρεις την ρκδικηση σου μεσα απο τις επιλογες τους...μαθε να χανεις και κυριως να συγχωρεις για να εισαι πανω απο ολα εσυ ενταξει με τον εαυτο σου

Παράθεση

trobas

Νεοφερμένος

O trobas έγραψε στις 17:18, 04-07-05:

απο οτι καταλαβα απο τα replies και λιγο απο το μπερδεμενο μου μυαλο...η καλυτερη εκδικηση ειναι να τους αφησεις να βγαλουν τα ματια τους μονοι τους...εγω πολες φορες ενιωσα την επιθιμια να τους κανω κακο η φανταστικα να παθαινουν τα χιλια δυο...αλλα τελικα μετα απο τις φαντασιοσεις αυτες δε νιωθω καλυτερα...νιοθω το ιδιο σκουπιδι με αυτους που ευχομαι κακο...οποτε η κακη επιρροη μου ανοιξε τα ματια...αυτο που κανανε ειναι φρικτο...οι συνεπειες της επιλογις τους θα τους φανε, οχι εγω...και ειμαι οκ με αυτο κι ας ποναω ακομα...ποναω γιατι ειχα καλες στιγμες μαζι της και ηθελα να ειμαστε ακομα ετσι τωρα...ποναω γιατι ενω μου εκανε ολα αυτα νιωθω ακομα τριφερα μεσα βαθια μου...ποναω γιατι φοβαμαι τους ανθρωπους και τι μπορει να μου κανουνε..ποναω γιατι θα μου π αρει καιρο να δεθω παλι με αλλη...αχ.....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 17:28, 04-07-05:

απο οτι καταλαβα απο τα replies και λιγο απο το μπερδεμενο μου μυαλο...η καλυτερη εκδικηση ειναι να τους αφησεις να βγαλουν τα ματια τους μονοι τους...εγω πολες φορες ενιωσα την επιθιμια να τους κανω κακο η φανταστικα να παθαινουν τα χιλια δυο...αλλα τελικα μετα απο τις φαντασιοσεις αυτες δε νιωθω καλυτερα...νιοθω το ιδιο σκουπιδι με αυτους που ευχομαι κακο...οποτε η# κακη επιρροη μου ανοιξε τα ματια...αυτο που κανανε ειναι φρικτο...οι συνεπειες της επιλογις τους θα τους φανε, οχι εγω...και ειμαι οκ με αυτο κι ας ποναω ακομα...ποναω γιατι ειχα καλες στιγμες μαζι της και ηθελα να ειμαστε ακομα ετσι τωρα...ποναω γιατι ενω μου εκανε ολα αυτα νιωθω ακομα τριφερα μεσα βαθια μου...ποναω γιατι φοβαμαι τους ανθρωπους και τι μπορει να μου κανουνε..ποναω γιατι θα μου π αρει καιρο να δεθω παλι με αλλη...αχ.....
συμεριζομαι το κολλημα σου αφου εισαι κομη in love αλλα μην περιμενεις δεις τι κακο θα τους σειμβει περιμενε απλως να βρεις την επομενη και ολα θα πανε καλα... think positive! μην περιμενεις να δεις τα κακα που θα τους σειμβουν...προχωρα

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 17:30, 04-07-05:

Έχει δίκιο η επιρροή (δεν το λέω το κακή γιατί δεν το πιστεύω πλέον) πλην όμως για να τα δεις τα πράγματα έτσι με καθαρό μυαλό πρέπει να περάσει χρόνος.. Κι εγώ παλιότερα, ένιωθα πληγωμένος βαθύτατα, καθώς πέρναγε ο καιρός όμως κρατούσα τις ωραίες στιγμές και οι άσχημες ξεθώριαζαν στο πρίσμα του συλλογισμού της επιρροής...

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 23:47, 23-06-07:

Καλησπέρα σ΄όλους ! Ειλικρινά έχω μείνει άφωνη μ'όλα αυτά που διαβάζω κι ας μην κατάφερα να διαβάσω όλες τις λεπτομέρειες. Δυστυχώς , έτσι είναι , δεν υπάρχει άλλος τρόπος να μάθουμε παρά μόνο μέσα απ΄τα λάθη μας. Μόνο μέσα απ' τον "πόνο" , όποια μορφή κι αν έχει!!! 'Οταν κάποιος μας αδικήσει, η πρώτη μας αντίδραση είναι να θυμώσουμε.Άλλοι εκφράζουν εξωτερικά τον θυμό τους ενώ άλλοι "τον κρατούν μέσα τους" και πικραίνονται σιωπηλά! Με το να εμμένουμε στην πικρία, διπλασιάζουμε την αδικία που παθαίνουμε!!! Γιατί απο την μια είναι η αδικία που μας κάνει ο άλλος - κι απ' την άλλη η αδικία που κάνουμε εμείς οι ίδιοι στον εαυτό μας. Δηλητηριάζουμε οι ίδιοι τον εαυτό μας και γινόμαστε ανίκανοι να βιώσουμε την χαρά. " Στη ζωή, άλλοι άνθρωποι θα έρθουν για να μας ευεργετήσουν και άλλοι για να μας αδικήσουν. Αυτή είναι η πραγματικότητα του κόσμου. Άν σήμερα κάποιος με αδίκησε , αύριο θα έρθει κάποιος άλλος για να με ευεργετήσει ΚΑΙ να επαναφέρει έτσι την ισορροπία."

Υπάρχει η απελπισία που θεραπεύεται με την υπομονή αλλά και η απελπισία που μας οδηγεί σε αναδιάταξη των προτεραιοτήτων μας!!! Η δεύτερη, αφορά τις περιπτώσεις όπου αυτό που επιζητούσαμε,αυτό που πιστεύαμε ήταν τελικά απατηλό και ψεύτικο , ήταν ένα άπιαστο όνειρο !!! Άρα,
η απελπισία που βιώνουμε , όταν ανακαλύψουμε το "λάθος" μας , μπορεί να είναι πολύτιμη γιατί μας προβληματίζει σχετικά με τους στόχους μας και μας βοηθά να κάνουμε ωριμότεροι πια , μια καινούργια αρχή ! ! !

Ο θυμός μοιάζει με την φωτιά , όπου όταν είναι ανεξέλεγκτη καταστρέφει τα πάντα στο πέρασμα της. Όταν όμως είναι ελεγχόμενη,παράγει πολύτιμη ενέργεια. Έτσι κι ο θυμός όταν μετατραπεί σε τυφλή οργή πληγώνει τους πάντες! Όταν όμως πάρει τη μορφή της ανυποχώρητης αντίστασης εναντίον ενός συγκεκριμένου κακού , είτε αυτό βρίσκεται μέσα μας είτε στην κοινωνία γενικότερα, τότε είναι χρήσιμος και παράγει έργο!!!

Η εκδικητική διάθεση γεννιέται μέσα μας με ύπουλο τρόπο και το τραγικό είναι ότι μας κάνει κι εμάς σκληρούς ανθρώπους , παρόμοιους ίσως μ'αυτόν που αρχικά μας έβλαψε. Αιχμαλωτίζει και δηλητηριάζει το συναισθηματικό μας κόσμο , εκτοπίζοντας άλλα ωραία συναισθήματα , ώστε σταδιακά η ικανότητα μας να βιώνουμε χαρά , αγάπη και ηρεμία να μειώνεται ! ! !

ΥΓ: " Θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη εκ των πρωτέρων , γιατί
σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να "φανώ ως ειδικός-
ψυχαναλυτής στο θέμα" ( αν αυτό συνέβει βέβαια ) , ούτε "να προκαλέσω εντυπώσεις για τις 'γνώσεις' μου" αφού "εξυπακούεται" πως όσα προανέφερα , είναι απλά μια σύμπτυξη αποσπασμάτων από σχετικές πηγές που μοναδικό σκοπό είχαν να "βοηθήσουν" , όσο αυτό είναι εφικτό , όλους εμας που αισθανόμαστε πληγωμένοι-προδομένοι-αδικημένοι-θυμωμένοι-απελπισμένοι....!!! Απλά αυτός ήταν ο "δικός" μου τρόπος κι ελπίζω, έστω και για μια "στιγμή" , να "χάρισε" ηρεμία σε κάποιες ψυχές......όπου κι αν βρίσκονται.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:15, 25-06-07:

Φιλη απο το σχολείο βρεθήκαμε στην ίδια πολυκατηκεία, μαζί λοιπόν στον ίδιο όροφο βάζαμε πιτζαμούλες και πηγαίναμε η μια στο σπίτι της άλλης, ένα πρωινό είμουν στο σπίτι της φίλης έρχετε απροιδοποιητα ο γαμπρός της, χερέτησε και έφυγε, τον ήξερα αυτόν αρκετά καλά, μετά απο μέρες σχολουσα απο την δουλειά, βρεθήκαμε με αυτόν στην είσοδο και ανεβέναμε στον δέυτερο, τον ήξερα και έτσι μπήκα στο ασανσέρ μαζί του.

Μετα απο 2 χρόνια μαθαίνω απο κάποιον κοινό φίλο ότι έγινε μια συζήτηση την ώρα που ήταν και εκείνος εκεί ότι ο τυπάς είπε ότι λυπάτε τον άντρα μου τον κερατά, που είμαι του σχοινιού και του μπαλουκίου, ότι τον γουστάρω αλιώς δεν θα έμπενα μάζί του στο ασανσέρ και ότι είμαι του δρόμου, είπε λοιπόν η ¨"φιλη μου" οτι όχι και ότι παντρέυτηκα παρθένα και εκείνος είπε ακόμα χειρότερα θα του τα έχει φορέσει ήδη, τότε εκείνη είπε ότι έτσι είναι ότι αφού δεν γνώρησα έρωτα θα το κάνω μετά και άρχησε να με χλεβάζει και να με κοροηδέυει, γελούσαν μαζί μου και με τον άντρα μου, έν το μεταξύ αυτό το παιδί που ήταν μπροστά τους είπε ότι η Μαρίνα δεν είναι έτσι και του είπαν ναι καλά εσύ την γουστάρεις για αυτό το λές....

Πρέπει να πώ ότι το παιδί που μου τα είπε, με αγαπούσε πολλά χρόνια, μια έποχή τα είχα κιαι μαζί του και τον χώρησα, όταν παντρέυτηκα απομακρύνθηκε για να μην μου προκαλέσει πρόβλημα στο γάμο μου, εμφανήστηκε μόνο να μου πεί να προσέχω γιατί πίσω μου γίνωντε πράγματα που δεν είναι σωστά, ότι με ξέρει και ότι πρέπει να ξαναφύγει για να μην υπάρξει πρόβλημα.

Πρέπει να πώ ότι έκοψαν και την καλημέρα επιδή λέει θα χωρίσω τα ζευγάρια τέτοια που είμαι....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:23, 25-06-07:

wow...

by the way, πώς και δε συγχωνεύσατε αυτό το θέμα με αυτό;

http://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=4331

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 25-06-07 στις 09:29.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:06, 25-06-07:

το παρόν θέμα μιλάει για διάφορες μαχαιριές...
το άλλο θέμα μιλάει μόνο για φίλους

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 10:29, 25-06-07:

Κουεδίνι ελπίζω ποτέ να μη βρεθώ στη θέση σου.. (αυτή που περιγράφεις εδώ εννοω)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους