Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,672 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,280 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 893 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

miltos1819 (miltos)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη miltos1819
Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O miltos1819 ζησε το ονειρο σου!!! έγραψε στις 15:42, 21-10-13:

εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!και για να εξηγησω την αποψη μου με επιχειρηματα θα πω οτι μια αλλοδαπη εστω και μετριας εμφανισης σε συγκριση με μια Ελληνιδα αντιστοιχης εμφανισης προσεχει πολυ περισσοτερο τον εαυτο της!το εχω δει με τα ματια μου και συνεχιζω να το βλεπω!με το που θα παντρευτει η Ελληνιδα και θα κανει 2 κουτσουβελα παχαινει αποκταει κυταριτιδα αρχιζει και αλλαζει την συμπεριφορα της εννοειτε προς το χειροτερο προς τον συζηγο της και η κατασταση θυμιζει κοσοβο!η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 21-10-13 στις 19:42. Αιτία: split
-8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,324 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 15:49, 21-10-13:

Γιατι να μπαινει ταμπελα και γιατι αλλοδαπη να θεωρειται μονο η ρωσιδα και η βουλγαρα? Αλλες εθνικοτητες δν υπαρχουν? Δηλαδη αν σου γυαλισει μια Ολλανδεζα/Γερμανιδα/Αγγλιδα/Αμερικανα/Ιταλιδα και τα βρισκετε δν θα κατσεις μαζι της "γιατι δν ειναι ελληνιδα''?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,634 μηνύματα.

H Emilouko πολύ ωραία έγραψε στις 16:15, 21-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από miltos1819
εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!και για να εξηγησω την αποψη μου με επιχειρηματα θα πω οτι μια αλλοδαπη εστω και μετριας εμφανισης σε συγκριση με μια Ελληνιδα αντιστοιχης εμφανισης προσεχει πολυ περισσοτερο τον εαυτο της!το εχω δει με τα ματια μου και συνεχιζω να το βλεπω!με το που θα παντρευτει η Ελληνιδα και θα κανει 2 κουτσουβελα παχαινει αποκταει κυταριτιδα αρχιζει και αλλαζει την συμπεριφορα της εννοειτε προς το χειροτερο προς τον συζηγο της και η κατασταση θυμιζει κοσοβο!η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!

Μιλάς για ΟΛΕΣ τις Ελληνίδες κρίνοντας από τις ελάχιστες με τις οποίες έχεις εμπειρία;
Δηλαδή ΟΛΕΣ οι Ελληνίδες μετά το γάμο κάνουν αυτά που αναφέρεις;
Και οι αλλοδαπές οποιασδήποτε εθνικότητας είναι καλύτερες απο όλες τις Ελληνίδες και μετά το γάμο τρέχουν σε κομμωτήρια και γυμναστήρια; Να σου ξεκαθαρίσω φίλε μου οτι αλλοδαπές θεωρούνται και γυναίκες από τριτοκοσμικές χώρες που δε νομίζω να έχουν τέτοιες δυνατότητες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 21-10-13 στις 19:47. Αιτία: split σε απάντηση που βγήκε off-topic
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 18:07, 21-10-13:

Oυτε ο Ελληνας παραμενει ο μαναρος που παντρευτηκες..εγω βλεπω γυρω μου οτι παχαινουν στο φουλ και δε περιποιουνται τον ευατο τους γιατι περιποιηση δεν ειναι μονο το ωραιο σωμα...αυτες που περιγραφεις μαλλον δε δουλευουν και περνουν τη μερα τους στα κομμωτηρια που δεν ειμαι και τοσο σιγουρη οτι παει για να αρεσει συγκεκριμενα σε σενα μονο; τοση αυτοπεποιθηση πια...και δε μου λες αφου ολη μερα τρεχει σε κομμωτηρια και ινστιτουτα ομορφιας απο που ακριβως βρισκει τα λεφτα να τα κανει; απο την αφιλοκερδη υπηρεσια πασακο που σου προσφερει;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 21-10-13 στις 19:58. Αιτία: split σε χωρίο που βγήκε off-topic
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miltos1819 (miltos)

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O miltos1819 ζησε το ονειρο σου!!! έγραψε στις 20:22, 21-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko

Μιλάς για ΟΛΕΣ τις Ελληνίδες κρίνοντας από τις ελάχιστες με τις οποίες έχεις εμπειρία;
Δηλαδή ΟΛΕΣ οι Ελληνίδες μετά το γάμο κάνουν αυτά που αναφέρεις;
Και οι αλλοδαπές οποιασδήποτε εθνικότητας είναι καλύτερες απο όλες τις Ελληνίδες και μετά το γάμο τρέχουν σε κομμωτήρια και γυμναστήρια; Να σου ξεκαθαρίσω φίλε μου οτι αλλοδαπές θεωρούνται και γυναίκες από τριτοκοσμικές χώρες που δε νομίζω να έχουν τέτοιες δυνατότητες.
Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60 τοτε μαλλον δεν πρεπει να εχω αρκετη εμπειρια!Ο θειος μου που λες παντρευτηκε μια αλλοδαπη απο την τριτοκοσμικη μολβαδια οπως αναφερεις αλλα ειναι τρισευτηχησμενος!Ηταν παντρεμενος με Ελληνιδα και ειδα απο κοντα το ποσο δυστηχησμενος ηταν!εχω και αρκετους φιλους που εχουν παντρευτει αλλοδαπες και ειναι μια χαρα!το ιδιο δεν μπορω να πω για τους φιλους μου που ειναι παντρεμενοι με Ελληνιδες!Να σου αναφερω μονο μια περιπτωση του φιλου μου του Ηλια που παντρευτηκε Ελληνιδα δασκαλα.Μολις του ηρθε μεταθεση σε νησι τον χωρισε και παντρευτηκε εναν συναδελφο της δασκαλο φυσικα!βεβαια τα σπασμενα πληρωνει το μικρο κοριτσακι που εχασε τον πατερα της για παντα!οσο για τα χρηματα που αναφερεις πολλες κοπελες απο τις τριτοκοσμικες χωρες εργαζονται σε δουλειες παρα πολυ δυσκολες που πιθανοτατα εσυ δεν θα πηγαινες οπως να καθαριζουν σπιτια,να προσεχουν ηλικιωμενους και ετσι εχουν χρηματα για να προσεξουν την εμφανιση τους!δεν μπορω να καταλαβω ολο αυτο το μενος σας προς τις αλλοδαπες γυναικες?καταλαβετε επιτελους οτι επειδη περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miltos1819 (miltos)

Νεοφερμένος

O miltos1819 ζησε το ονειρο σου!!! έγραψε στις 20:37, 21-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από merry poppins
Oυτε ο Ελληνας παραμενει ο μαναρος που παντρευτηκες..εγω βλεπω γυρω μου οτι παχαινουν στο φουλ και δε περιποιουνται τον ευατο τους γιατι περιποιηση δεν ειναι μονο το ωραιο σωμα...αυτες που περιγραφεις μαλλον δε δουλευουν και περνουν τη μερα τους στα κομμωτηρια που δεν ειμαι και τοσο σιγουρη οτι παει για να αρεσει συγκεκριμενα σε σενα μονο; τοση αυτοπεποιθηση πια...και δε μου λες αφου ολη μερα τρεχει σε κομμωτηρια και ινστιτουτα ομορφιας απο που ακριβως βρισκει τα λεφτα να τα κανει; απο την αφιλοκερδη υπηρεσια πασακο που σου προσφερει;
σε πληροφορω οτι εχω κανει αρκετες σχεσεις με αλλοδαπες γυναικες και καμια απο αυτες δεν ηρθε για τα λεφτα μου!τωρα αν σου πω οτι καποιες απο αυτες κανανε και 4 δουλειες και ειχανε περισσοτερα λεφτα απο εμενα τι θα πεις?σου αναφερω μια προσφατη μονο σχεση που ειχα και η εν λογω κοπελα κοιτουσε 2 παιδια,κοιτουσε μια ηλικιωμενη και τα πρωινα καθαριζε σπιτια!ποσες Ελληνιδες εσυ ξερεις που δουλευουνε σε αυτες τις δουλειες?και αν θες αποδειξεις πηγαινε σε ενα νοσοκομειο βραδυ και δες οι αποκλειστικες νοσοκομες τι εθνικοτητας ειναι?και το μεροκαματο ειναι 100 ευρω που δεν νομιζω οτι ειναι λιγα?εγω ψηφιζω τις αλλοδαπες γιατι ειναι πιο συνηδητοποιημενες σαν γυναικες!με ψυχολογουσαν ισως καλυτερα και ηξεραν ποτε εχω νευρα και δεν μιλουσαν ακαταπαυστα οπως καποιες ιδιας εθνικοτητας με εμενα!οσο για την καθαριοτητα του σπιτιου αστο καλυτερα να μην μιλησω και γινω κακος!

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,684 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 21:07, 21-10-13:

είναι δύσκολο να κάνεις σχέση με αλλοδαπή, άλλες χώρες, άλλη κουλτούρα, άλλη νοοτροπία.

για καλοκαιρινό έρωτα σε κανά νησί και μέχρι εκεί.

ψηφίζω ελλάδα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,312 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 21:16, 21-10-13:

Ελλάδα και μόνο. Ο miltos μάλλον κρίνει από τις μανάδες μας που είναι από άλλες εποχές, πιστεύω πως η Ελληνίδα προσέχει τον εαυτό της και δεν παχαίνει κλπ όσο ο άντρας της δεν έχει κοιλάρα 9 μηνών εγκυμοσύνης.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Johnnie Hunter
Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Johnnie Hunter από βαρεμάρα έγραψε στις 21:26, 21-10-13:

Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,634 μηνύματα.

H Emilouko πολύ ωραία έγραψε στις 22:14, 21-10-13:

Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60 τοτε μαλλον δεν πρεπει να εχω αρκετη εμπειρια!Ο θειος μου που λες παντρευτηκε μια αλλοδαπη απο την τριτοκοσμικη μολβαδια οπως αναφερεις αλλα ειναι τρισευτηχησμενος!Ηταν παντρεμενος με Ελληνιδα και ειδα απο κοντα το ποσο δυστηχησμενος ηταν!εχω και αρκετους φιλους που εχουν παντρευτει αλλοδαπες και ειναι μια χαρα!το ιδιο δεν μπορω να πω για τους φιλους μου που ειναι παντρεμενοι με Ελληνιδες!Να σου αναφερω μονο μια περιπτωση του φιλου μου του Ηλια που παντρευτηκε Ελληνιδα δασκαλα.Μολις του ηρθε μεταθεση σε νησι τον χωρισε και παντρευτηκε εναν συναδελφο της δασκαλο φυσικα!βεβαια τα σπασμενα πληρωνει το μικρο κοριτσακι που εχασε τον πατερα της για παντα!οσο για τα χρηματα που αναφερεις πολλες κοπελες απο τις τριτοκοσμικες χωρες εργαζονται σε δουλειες παρα πολυ δυσκολες που πιθανοτατα εσυ δεν θα πηγαινες οπως να καθαριζουν σπιτια,να προσεχουν ηλικιωμενους και ετσι εχουν χρηματα για να προσεξουν την εμφανιση τους!δεν μπορω να καταλαβω ολο αυτο το μενος σας προς τις αλλοδαπες γυναικες?καταλαβετε επιτελους οτι επειδη περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!
Τωρα που μου είπες οτι ειναι 60 με επεισες! Συγχαρητήρια.
Με το να αναφέρεις παραδείγματα δεν επιβεβαιώνεις κατι. Μπορώ κ γω να σου δώσω άπειρα.
Μα ποιος σου είπε οτι υπάρχει " μένος" προς τις αλλοδαπές ;
Εγω σχολίασα την άποψή σου την οποία θεωρώ ηλίθια.Δε μπορείς να βάζεις σε ενα σακί όλες τις ελληνίδες ούτε όλες τις αλλοδαπές . Η ατομικότητα σου λεει κάτι;
Γενικά για να στο πω ωμά και με όλο το θάρρος λες ψιλομαλακιες. ( για να μην το πω σκέτο)
Άλλο να πεις " εγω προτιμώ τις αλλοδαπές" και εντελώς διαφορετικό αυτό που είπες εσύ.

Φιλικά.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 22:53, 21-10-13:

σε πληροφορω οτι εχω κανει αρκετες σχεσεις με αλλοδαπες γυναικες και καμια απο αυτες δεν ηρθε για τα λεφτα μου!τωρα αν σου πω οτι καποιες απο αυτες κανανε και 4 δουλειες και ειχανε περισσοτερα λεφτα απο εμενα τι θα πεις?σου αναφερω μια προσφατη μονο σχεση που ειχα και η εν λογω κοπελα κοιτουσε 2 παιδια,κοιτουσε μια ηλικιωμενη και τα πρωινα καθαριζε σπιτια!ποσες Ελληνιδες εσυ ξερεις που δουλευουνε σε αυτες τις δουλειες?και αν θες αποδειξεις πηγαινε σε ενα νοσοκομειο βραδυ και δες οι αποκλειστικες νοσοκομες τι εθνικοτητας ειναι?και το μεροκαματο ειναι 100 ευρω που δεν νομιζω οτι ειναι λιγα?εγω ψηφιζω τις αλλοδαπες γιατι ειναι πιο συνηδητοποιημενες σαν γυναικες!με ψυχολογουσαν ισως καλυτερα και ηξεραν ποτε εχω νευρα και δεν μιλουσαν ακαταπαυστα οπως καποιες ιδιας εθνικοτητας με εμενα!οσο για την καθαριοτητα του σπιτιου αστο καλυτερα να μην μιλησω και γινω κακος!
4 δουλειες ε; πωπω ...απορω πως προλαβαινουν να πανε κομμωτηριο και ινστιτουτο για νυχι ρε παιδι μου... και ποτε προλαβαινε να σε υπηρετει...και δε μιλουσαν ακαταπαυστα; εννοεις μιλαει ο αλλος, οταν διαταζεις...φιλε μου το προβλημα σου εγω πιστευω ειναι οτι με το μυαλο που κουβαλας απλα η Ελλληνιδα δε σε θελει δεν ειναι οτι δε σου κανουν ...απο αυτα που λες πρεπει να χεις φαει πολυ ακυρο...και απλα εχεις βρει καποια μειονεκτηματα και καλα για να νιωθεις καλα ...και μη μου λες παραδειγματα γιατι εχω κ γω να σου πω για πολλα αλλα και μαλιστα αντθετα...που γινονται και πρωτοσελιδα στις εφημεριδες και οχι μονο...αν εσυ ψαχνεις υπηρετρια αυτο ειναι αλλο...φιλε μου εχεις θεματα πολλα γιατι δεν θες η αλλη να ειναι εγωιστρια αλλα εσυ ομως εισαι με αυτα που λες...

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 23:31, 21-10-13:

Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60 τοτε μαλλον δεν πρεπει να εχω αρκετη εμπειρια!
Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι!!

καταλαβετε επιτελους οτι επειδη περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!
Τι είναι δηλαδή ο άντρας; Είναι κανένα ον που θέλει ειδική μεταχείριση και να του προσφέρονται όλες οι υπηρεσίες; Συγγνώμη φίλε, αλλά οι γυναίκες δεν πρέπει να είναι δούλες σε μία σχέση ή στο γάμο!

Έλεος φίλε έλεος! Λυπάμαι για τις απόψεις.

ΥΓ. Τα παραδείγματα δεν τα σχολιάζω για προφανείς λόγους.

Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 00:12, 22-10-13:

Λοιπόν, το συμπέρασμα είναι ένα: με όποιον/όποιαν ταιριάζεις καλύτερα, εκεί θα πας, ασχέτως εθνικότητας κλπ! όλα τα άλλα είναι λόγια για να γεμίζουμε σελίδες!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:20, 22-10-13:

το θεμα δεν ειναι ελληνιδες αλλοδαπες
αλλα ο πλουτος
μας εφαγε καλομαθαμε ολοι και γιναμε εγωιστες και απαιτητικοι,,ζηταμε περισσοτερα απο οτι δινουμε
τωρα με την κριση ομως θα ισιωσουμε ,,επωδυνα βεβαια..

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,920 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 12:04, 22-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
το θεμα δεν ειναι ελληνιδες αλλοδαπες
αλλα ο πλουτος
μας εφαγε καλομαθαμε ολοι και γιναμε εγωιστες και απαιτητικοι,,ζηταμε περισσοτερα απο οτι δινουμε
τωρα με την κριση ομως θα ισιωσουμε ,,επωδυνα βεβαια..
Την κρίση πολλοί εμίσησαν τον πλούτο κανείς

Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,534 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:27, 22-10-13:

η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!
Όχι ότι αυτός θα το δει ποτέ, αλλά για τους ομοϊδεάτες του...

^Χαρακτηριστικά παραδείγματα, huh?

Παράθεση

Felice

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Felice
H Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,893 μηνύματα.

H Felice έγραψε στις 00:53, 23-10-13:

εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!και για να εξηγησω την αποψη μου με επιχειρηματα θα πω οτι μια αλλοδαπη εστω και μετριας εμφανισης σε συγκριση με μια Ελληνιδα αντιστοιχης εμφανισης προσεχει πολυ περισσοτερο τον εαυτο της!
Σαφώς και ναι γιατί η ομορφιά της και η εξωτερική εμφάνιση της ειναι το κλειδί της παραμονής της στην χώρα μας.
το εχω δει με τα ματια μου και συνεχιζω να το βλεπω!με το που θα παντρευτει η Ελληνιδα και θα κανει 2 κουτσουβελα παχαινει αποκταει κυταριτιδα αρχιζει και αλλαζει την συμπεριφορα της εννοειτε προς το χειροτερο προς τον συζηγο της και η κατασταση θυμιζει κοσοβο!η αλλοδαπη και 10 χρονια να ειναι παντρεμενη και 5 παιδια να εχει γεννησει κιλο δεν προκειτε να παρει γιατι θελει να ειναι αρεστη στον συζηγο της!για αυτο θα παει και γυμναστηριο θα παει και κομμωτηριο και η εμφανιση της παραμενει το ιδιο ελκυστικη οπως την ειχες πρωτογνωρισεις!
Αχ!! ναι ναι ναι ναι!! σαφώς πολύ αλήθεια!!!
Ξέρεις τι εύκολο που ειναι να εχεις ανοίξει απο κάτω σου 5-8 φορές για να περάσει απο κάτω σου καρπούζι και μετα να εχεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ το κουράγιο να σηκώνεσαι να καθαρίζεις, να ντύνεις, να ταίζεις, να ξεπροβοδάς τον ανδρα σου στην δουλειά αλλα να του εχεις πρώτα επιβλέψει την εμφάνιση του, να πηγαίνεις στο σχολείο τα παιδιά, να μαγειρεύεις, να καθαρίζεις , να παραλαμβάνεις τα παιδιά, να τα διαβάζεις , να τα τρεχεις στα φροντιστήρια τους , να ταίζεις τον ανδρα σου , να πηγαίνεις στις διάφορες υποχρεώσεις τα παιδιά, να τα κάνεις βραδινο μπάνιο, να τα κοιμήζεις, να τρέχεις οταν αρρωσταίνουν , να είσαι παντα θετική σε οτιδήποτε ορέξεις εχει ο άνδρας σου (γενικά αυτό οχι μονο για τις συζυγικές) μέρα και νύχτα και παρόλα ολα αυτά τα "ψιλοπράγματα μωρέ!!!" για έναν άνδρα, και μέσα σε όλα αυτά ΣΑΦΩΣ θα εχεις βρει τον χρόνο για να κάνεις μαλλιά, νύχια, πρόσωπο, ντύσιμο, βλεφαρίδα κάγκελο, γυμναστήριο (καθημερινά!), καταπολέμιση με πάθος οποιαδήποτης ρυτίδας, κυταρίτιδας και αμυχής στο σώμα σου, όρεξη κάθε βράδυ να φοράς σέξυ ερωτική "ανάρτηση". Και παρΟΛΑ αυτά ποτέ να μην εχεις γυρίσει να εκφράσεις μία κούραση και ΠΑΝΤΑ να έχεις στα χείλι σου ενα μεδίαμα !!!
Πσσσσσσσσσ πουφ!!!!! Καλέ !!!! ξέρετε πόσο εύκολο και ψιλοπράγματα ειναι αυτά?!!!!
Τι μας λές τώρα??!!!!
Εγω αυτά τα παίζω καθημερινά στα δάκτυλα

Αχ! αυτοί οι άνδρες!!!!
Πετάνε στα σύννεφα!!!!

Εμένα πάλι το αφεντικό μου παντρεύτηκε μία ρουμάνα που του έκανε όλα τα "κόλπα" μέχρι να αποκτήσει μαζί του ενα κουτσούβελο (για να τον δέσει!) απο εκεί και πέρα πάχυνε , πάντα φορούσε βρώμικα ρούχα , δεν καθάρισε ποτέ της το σπίτι όχι οτι δεν ήξερε νοικοκυριό αλλα πάντα κοιμόταν γιατί ηταν τύφλα στο μεθύσι , ποτέ της δεν κοίταξε το παιδί και έβαλε να της το φύλαει μία αλβανίδα babysitter ώσπου στο τέλος αρχισαν να καταλαβαίνουν οτι υπήρχε πρόβλημα όταν το μωρό αντι για ελληνικά καταλάβαινε μόνο αλβανικά!
Μυθιστόρημα???!!! Φαντασία??!!!
Κι όμως είναι αλήθεια!!!!!
Τι τα θες?!! κάθε άνθρωπος ορίζει την μοίρα του με βάση τις επιλογές που θα κάνει στην ζωή του.
Υπάρχουν νοικοκυρές ελληνίδες, αλλοδαπές.
Υπάρχουν όμορφες ελληνίδες, αλλοδαπές.
Αλλά γυναίκα που να πληρεί όλο το full πακέτο, χωρίς ίχνος διαμαρτυρίας για όλη της την ζωή, χωρίς προσωπικές εγωιστικές βλέψεις, συγνώμη ανδρες που θα σας απογοητεύσω αλλα δυστυχώς "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ".
Η ελληνίδα σαφώς και δεν θα παρέχει ολο το πακέτο των full υπηρεσιών πολυ απλά γιατί δεν εχει την ανάγκη της πράσινης κάρτας παραμονής στην ελλάδα. Η αλλοδαπή που θα πρέπει κάπως να εξασφαλίσει πιθανότητες για την απόκτηση αυτής της κάρτας σαφώς θα προσπαθήσει να κατακτήσει ολο το full πακέτο.
Τωρα για πόσο καιρό θα αντέξει να το παρέχει ΟΛΟ ΑΥΤΟ δεν ξέρω!!!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-10-13 στις 20:53. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 677 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 01:14, 23-10-13:

Αυτό το πράγμα,που συνδέετε αλλοδαπή+έλληνας = μόνο για απόκτηση ελληνικής ιθαγένειας,είναι απίστευτο. Το ότι ο άνθρωπος μεγάλωσε με διαφορετική νοοτροπία και όντως είναι τόσο εξυπηρετικός,τόσο εξωπραγματικό σας φαίνεται; Ε λοιπόν δεν είναι,ειδικά σε χώρες με σοσιαλιστικό παρελθόν.
Κάτι άλλο. Η έλλειψη περιποίησης μετά τον γάμο,είναι φαινόμενο απολύτως λογικό και ανεξάρτητο εθνικότητας. Δεν είναι και πιο εύκολο,να τρέχεις για τα παιδιά,για τον σύζηγο,να έχεις την φροντίδα όλου του σπιτιού και ο άλλος να έρχεται από την δουλειά,να χτυπάει χέρι στο τραπέζι και να λέει "φαγητό,καθαρά πουκάμισα,διαβασμένα παιδιά,καθαρό σπίτι,αλλά και να έχεις πάει γυμναστήριο,να βαφτείς,να περιποιηθείς τον εαυτό σου και να μου κάτσεις". Στο εξωτερικό,ο άνδρας,έχει κατέβει λίγο από τον φανταστικό θρόνο του και βοηθάει στο νοικοκυριό,οπότε λίγος χρόνος σου μένει και για τον εαυτό σου. Σύμφωνα με αυτό,για να θες την αλλοδαπή έτσι πως είναι,πρέπει να είσαι και εσύ όπως αυτή επιθυμεί. Δεν γίνεται να είσαι εσύ ο Κίτσος από το χωριό και να μου θες την Ελίζαμπεθ για δούλα και κυρά,ούτε αυτή μεγάλωσε με τα πρέπει σου,ούτε και εσύ με την νοοτροπία της.
Προσωπικά,εθνικότητα δεν κοιτώ. Κοινά σημεία να βρίσκουμε και ας είναι και ο Χασάν από το Ιράκ.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:28, 23-10-13:

Μ' αρέσει που κράζετε όσα είπε για τις ελληνίδες, και καταλήγετε να λέτε τα ίδια αντίστοιχα για τις αλλοδαπές.
Ελλαδάρα, κλασσικά ''im alwayz better than you".

Παράθεση

Άδωνις

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Άδωνις
Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Άδωνις έγραψε στις 01:38, 23-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
Τι ειναι αυτο που κανει τις αλλοδαπες να ξεχωριζουν απο τις ελληνιδες ?
Γιατι οι συγχρονοι νεοελληνες εχουν μια ιδιαιτερη προτιμηση σε αυτες ?
Δίνουν κώλο με τη μια, κάτι που εκτιμούμε ...αφάνταστα, εμείς οι ...νεοΈλληνες!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άδωνις : 23-10-13 στις 01:57. Αιτία: ωραιοποίηση μηνύματος ;-p
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Felice

Διακεκριμένο μέλος

H Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,893 μηνύματα.

H Felice έγραψε στις 16:40, 23-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Άδωνις
Ακόμα και όταν δεν εχεις δραχμή/euro στο πορτοφόλι??!!!!

Εσύ μέσα σε 16-18 χρόνια εχεις γνωρίσει και κάνει σχέση με 60 γυναίκες?
Εκτός και αν εκανες σχέση και απο τα 14 σου!!!
Δηλαδή μέσα σε 3 μήνες εχεις γνωρίσει, κοιμηθεί, καυγαδίσει και χωρίσει και αμεσως μετά τον επόμενο μήνα έχεις ήδη βρει γυναίκα για να ξαναζήσεις το ίδιο???!!
ΦΦΦΦπππππφιουυυ!! δικέ μου !! κουράστηκα μόνο και που σκέφτηκα την όλη ΣΥΝΕΧΗ διαδικασία!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-10-13 στις 20:54. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Άδωνις

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Άδωνις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Άδωνις έγραψε στις 17:34, 23-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Felice
Ακόμα και όταν δεν εχεις δραχμή/euro στο πορτοφόλι??!!!!
Χωρίς δεκάρα, δεν μπορείς όχι μόνο να πηδήξεις αλλά ούτε να φτύσεις, ατυχές το υπονοούμενο, miss.....
Πάντως, σίγουρα δεν χρειάζεται να τις πνίξεις πρώτα στο ουίσκι, σαν τις "δικές μας" τις μυξοπαρθένες, για να σου πουν (τον εικοστό όγδοο στη σειρά) ντροπαλά...."με παρέσυρες, και το έκανα κι αυτό"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άδωνις : 23-10-13 στις 17:37. Αιτία: Έψαχνα....ψιλά
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 610 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 17:55, 23-10-13:

Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σαν Έλληνες ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας! φτου να πάρει και εγώ που νόμιζα ότι υπάρχει ελπίδα!!

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,695 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 17:59, 23-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε σαν Έλληνες ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας! φτου να πάρει και εγώ που νόμιζα ότι υπάρχει ελπίδα!!
Ε καλά. Μην εξάγεις γενικό συμπέρασμα. Δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο. Υπάρχει ελπίδα..απλά κοιτάζουμε αλλού και δεν τη βλέπουμε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:01, 23-10-13:

ε,,δινουμε ολοι πια κωλο σαν ελληνες οποτε ισοφαριζουν τα πραγματα..

ασε,,στο διαολο παμε..

Παράθεση

Felice

Διακεκριμένο μέλος

H Felice έγραψε στις 18:07, 23-10-13:

Χωρίς δεκάρα, δεν μπορείς όχι μόνο να πηδήξεις αλλά ούτε να φτύσεις, ατυχές το υπονοούμενο, miss.....
Πάντως, σίγουρα δεν χρειάζεται να τις πνίξεις πρώτα στο ουίσκι, σαν τις "δικές μας" τις μυξοπαρθένες, για να σου πουν (τον εικοστό όγδοο στη σειρά) ντροπαλά...."με παρέσυρες, και το έκανα κι αυτό"
Εαν η γυναίκα ανήκει στην κατηγορία που ερχεται μαζί σου μόνο για ενα "πηδημα" όπως το χαρακτηρίζεις και όχι γιατί εχει κάποια αισθήματα για σένα τότε θα συμφωνήσω μαζί σου, σίγουρα ανήκει και στην κατηγορία που συζητάμε συγκεκριμένα στο θέμα μας οτι αυτή θα περιμένει απο εσένα και τα αντίστοιχα ανταλάγματα !!!
Εαν σε αγαπάει πραγματικά νομίζω οτι και εσύ καταλαβαίνεις οτι ολα θα ειναι διαφορετικά.

Παράθεση

Άδωνις

Αποκλεισμένος χρήστης

O Άδωνις έγραψε στις 18:08, 23-10-13:

Άσε, δεν μας ξεγελάς....

Αρχική Δημοσίευση από Felice
Εαν η γυναίκα ανήκει στην κατηγορία που ερχεται μαζί σου μόνο για ενα "πηδημα" όπως το χαρακτηρίζεις και όχι γιατί εχει κάποια αισθήματα για σένα τότε θα.....
Τα συναισθήματα αλλάζουν άρδην αγαπητή μου, το πήδημα, πέρα από μερικές...παραλλαγές, παραμένει βασικό ένστικτο.
Άλλο παράδειγμα παρακαλώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άδωνις : 23-10-13 στις 18:14. Αιτία: συνένωση
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 610 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 18:46, 23-10-13:

εγω επειδη τυχαινει να εχω καποια εμπειρια με αλλοδαπες και Ελληνιδες γυναικες θα προτιμησω τις αλλοδαπες 100%!ειναι σαν να συγκρινουμε φεραρι με ζασταβα!αστακομακαροναδα με φασολια!τον μεσι με τον μητσο παπαδοπουλο!την νεα Υορκη με το Λεωνιδιο!
Αν θεωρεις ελαχιστες τις σχεσεις μου με Ελληνιδες που περιπου ξεπερνανε της 60...
περασανε μεγαλες φτωχειες και εργατικες γυναικες εγιναν αλλα μαθανε να εκτιμανε και πραγματα οπως π.χ ειναι ο αντρας!ειναι παρα πολυ συνειδητοποιημενες και φυσικα δεν αναφερομαι σε γυναικες που δουλευουνε στα διαφορα μπαρ!
Με έστειλες....πάνω από 60? Οκκ.... (Ζιγκολό?)

Τελοσπάντων και αλήθεια να λες πάλι δεν μπορείς να είσαι τόσο απόλυτος σε σημείο που να συγκρίνεις κιόλας με τέτοια ευκολία! Δεν είναι όλες έτσι και για να το θέσω καλύτερα στις εποχές που ζούμε είναι αλλιώς τα πράγματα! Στις εποχές των γονιών μας ίσως οι γυναίκες Ελληνίδες να μην περιποιούνταν τον εαυτό τους μετά από το γάμο άλλη να παντρευόσουν και άλλη να είχες στη πορεία... Μην είσαι προκατειλλημένος όμως και απόλυτος σε κάτι που μπορεί πλέον να μην ισχύει!
Το να ζει κάποιος στη φτώχεια μπορεί μερικές φορές να τον κάνει τίμιο και εργατικό...αλλά μερικές φορές εξελίσσεται ...άθελά του και σε πονηρό άτομο... είναι θέμα χαρακτήρα αυτό όχι εθνικότητας!

Άσε, δεν μας ξεγελάς....
Δεν έχω τέτοιο σκοπό αλλά δεν καταλαβαίνω και τι εννοείς!
Αρχική Δημοσίευση από nPb
Ε καλά. Μην εξάγεις γενικό συμπέρασμα. Δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο. Υπάρχει ελπίδα..απλά κοιτάζουμε αλλού και δεν τη βλέπουμε.
Μακάρι... γιατί αλλιώς ζήτω που καήκαμε!

Παράθεση

Άδωνις

Αποκλεισμένος χρήστης

O Άδωνις έγραψε στις 18:52, 23-10-13:

δεν καταλαβαίνω και τι εννοείς!
Αδυνατώ να επεξηγήσω, πάντως το να ..φτύνει κανείς σε μια "τέτοια" συζήτηση, μπορεί να παρεξηγηθεί εύκολα

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,695 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 19:01, 23-10-13:

Μακάρι... γιατί αλλιώς ζήτω που καήκαμε!
Nαι. Ο κάθε άνθρωπος είναι μια διαφορετική προσωπικότητα, αξίες, αρχές και αρετές. Καλό είναι να μη γενικεύουμε.

Παράθεση

Άδωνις

Αποκλεισμένος χρήστης

O Άδωνις έγραψε στις 20:38, 23-10-13:

Ο κάθε άνθρωπος είναι μια διαφορετική προσωπικότητα
Αυτή κι αν είναι γενικολογία, σχεδόν η επιτομή της. Κατά κανόνα υπονοεί "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους είμαι...ξεχωριστός"

Όμως, κάθε άνθρωπος είναι μέρος ενός συνόλου, που σημαίνει ότι σε ...γενικές γραμμές όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε και κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες, θα εκπλαγεί κανείς από την συμπεριφορική ομοιότητα των...διαφορετικών προσωπικοτήτων

Αρέσει πάντως, σαν γενικός κανόνας, να ακούει κάποιος ότι είναι...μοναδικός!

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 20:53, 23-10-13:

Αυτή κι αν είναι γενικολογία, σχεδόν η επιτομή της. Κατά κανόνα υπονοεί "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους είμαι...ξεχωριστός"

Όμως, κάθε άνθρωπος είναι μέρος ενός συνόλου, που σημαίνει ότι σε ...γενικές γραμμές όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε και κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες, θα εκπλαγεί κανείς από την συμπεριφορική ομοιότητα των...διαφορετικών προσωπικοτήτων

Αρέσει πάντως, σαν γενικός κανόνας, να ακούει κάποιος ότι είναι...μοναδικός!
Yπ' αυτή την έννοια ενδεχόμενα, έχεις δίκιο. Όμως ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές καταβολές, τρόπο σκέψης, αντίληψης των πραγμάτων...

Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 20:56, 23-10-13:

Εγώ στο θέμα (που απ' ότι βλέπω έχει ανοιχτεί το 2007) ένα έχω να πω.

Εσείς στην Ελλάδα κυνηγάτε τις αλλοδαπές και όσοι πάμε εξωτερικό κυνηγάμε τις Ελληνίδες.

Παράθεση

Άδωνις

Αποκλεισμένος χρήστης

O Άδωνις έγραψε στις 21:00, 23-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από elepan
εξωτερικό κυνηγάμε τις Ελληνίδες.
Εκεί όμως είναι αλλοδαπές!

Yπ' αυτή την έννοια ενδεχόμενα, έχεις δίκιο. Όμως ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές καταβολές, τρόπο σκέψης, αντίληψης των πραγμάτων...
Φυσικά, όσο δεν ζορίζουν πολύ τα πράγματα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άδωνις : 23-10-13 στις 21:04.
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 17:57, 24-10-13:

Φυσικά, όσο δεν ζορίζουν πολύ τα πράγματα
Tι θέλεις να πεις; Δεν σε πιάνω..

Παράθεση

Felice

Διακεκριμένο μέλος

H Felice έγραψε στις 02:15, 25-10-13:

Τα συναισθήματα αλλάζουν άρδην αγαπητή μου, το πήδημα, πέρα από μερικές...παραλλαγές, παραμένει βασικό ένστικτο.
Άλλο παράδειγμα παρακαλώ
Ενστικτό και μόνο για σένα?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Σωτηρης13

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους