Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,047 μέλη και 2,411,867 μηνύματα σε 75,403 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 651 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πληροφορίες, ερωτήσεις και απορίες για το format

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:05, 01-05-06:

Μα αν ισχυει αυτο που λες, τοτε πως μπορουν τα ειδικα προγραματα να σου βρουν αρχεια που ειχες πριν το format;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 17:39, 01-05-06:

ο μονος τροπος να "σβησεις εντελως" τα αρχεια ειναι με low level format, που το κανει sector by sector, αλλα και παλι δεν τα σβηνει 100%. το low level format ειναι για ειδικες περιπτωσεις οταν θες να προσπαθησεις να σωσεις εναν δισκο απο bad blocks ( που σπανια θα τον σωσεις )

Για μενα ο μονος τροπος να σβησεις εντελως τα αρχεαι ειναι να ανοιξεις τον δισκο, να περασεις μαγνητη απο πανω και μετα στην πυρα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:23, 01-05-06:

ξερει κανεις τι διαφορες εχει στις επιδοσεις;
Παράθεση

Pirlo

Νεοφερμένος

Ο Pirlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Pirlo έγραψε: στις 00:53, 10-06-08:

Εχω βαλει χωρις να το ''θελω'' 2 λειτουργικα στο pc μου, xp home και pro. Θελω να κανω φορματ για ξαναβαλω τα xp sp3. Αλλα οταν κανω μπουτ απο το dvd δεν μου βγαζει την κλασικη μπλε οθονη αλλα μια μαυρη για να επιλεξω ποια απο τα δυο λειτουργικα θελω. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! Αν βαλω δισκετα εκκινησης των 98 και fdisk εχω ελπιδες για κατι...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 02:27, 10-06-08:

Εχεις ρυθμισει στο Bios να μπουταρει απο τον Disko;
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,323 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 02:48, 10-06-08:

Wow... αυτό το θέμα είναι από τότε που γούσταρα ακόμα Ελενίτσες! Οκ οκ, σοβαρευόμαστε... Πας στο Bios και επιλέγεις στο Boot Sequence να ξεκινάει το DVD-ROM.
Παράθεση

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O derve25 έγραψε: στις 15:58, 21-12-09:

Μου κολησε σοβαρα ο υπολογιστης ιο και μου ειπαν να κανω format.ειπα σε καποιους φιλους μου αλλα δεν μου ειπαν τιποτα μονο γελουσαν.Θα ηθελα να μου πει καποιος την να κανω για την ακριβεια πως κανουμε format
:thanks::thanks::thanks:
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 16:07, 21-12-09:

Οδηγός για format σε Windows XP
Πες μας όμως τι λειτουργικό έχεις εσύ.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:11, 21-12-09:

Εμένα έχει δύο μέρες που ο υπολογιστής άνοιγε, και έκανε auto-cure. Μετά έλεγε ότι "The fardware is harted". σε μια μπλε οθόνη.
Τελικά πήγε χτες ο μπαμπάς και πήρε τα windows 7, αλλά και πάλι στην οθόνη βγαίνουν μπλε γραμούλες, οι οποίες δεν ενοχλούν...Εντάξει τουλάχιστον άνοιξε^^.
Τώρα όμως δεν παίζουν τα sims 3 Δεν ξέρω τι παίζει, πάντως ότι και να είναι, δεν διορθώθηκε ούτε με format, ούτε με αλλαγή λειτουργικού
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 16:35, 21-12-09:

Κανά πρόβλημα με την κάρτα γραφικών θα είναι.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:36, 21-12-09:

Ναι αλλά δεν το κάνει πάντα...Τώρα πχ έφυγαν οι γραμμούλες.
Παράθεση

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O derve25 έγραψε: στις 15:31, 22-12-09:

XP εχω αλλα αναγκαστηκα πρεπει να εχω το δισκακι???
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 22:06, 23-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από derve25
XP εχω αλλα αναγκαστηκα πρεπει να εχω το δισκακι???
Φαντάσου πόσο θα'ξεραν για να γελάνε....κοίταν αν θες να σβήσεις τα πάντα πρέπει να εχεις 1 dvd για να γράψεις τα windows!(Ή τα αγοράζεις τα xp ή όποιο άλλο λειτουργικό θες ή τα"αγοράζεις")
Πριν κάνεις φορμάτ όμως.....για να δω μήπως μπορέσεις να σώσεις τα αρχεία...πες μου σε παρακαλώ ποιο antivirus έχεις!
Παράθεση

Fedde le Grand

Διακεκριμένο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,506 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 22:10, 23-12-09:

προσοχη..μην το κανεις εσυ που εισαι πρωταρης..καλυτερα ενας προχωρημενος
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 22:16, 23-12-09:

Εύκολο είναι ρε συ...για βίστα και 7 είναι πανεύκολο....για xp δεν ξέρω.
Παράθεση

derve25

Νεοφερμένος

O derve25 έγραψε: στις 22:40, 23-12-09:

Θελω να σβησω τα παντα που εχει(δηδαδη να ειναι οπως το αγορασα)(να εχει μονο εκεινα τα εικονιδια που εχει)
και antivirus ειχα το avast αλλα μου εγινε μια βλακεια και κατεβασε και ενα αλλο antivirus(personal security)(αλλα οχι το kasperky ενα αλλο σκετο)και για αυτο θελω να κανω format!!!
-----------------------------------------
και εβαλα στο flashακι μου τα αρχεια(ολα τα setup)
Παράθεση

lenbias

Δραστήριο Μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

O lenbias έγραψε: στις 23:01, 23-12-09:

Το format τα σβήνει όλα όλα ακόμα και το λειτουργικό.Αυτο σημαίνει ότι όταν το κάνεις πρέπει να έχεις το cd με τα windows για να μπορέσεις να τα ξαναβάλεις.Και μην ανησυχείς καθόλου, εύκολο είναι απλά όταν ξαναβάλεις τα windows πάρε ένα καλό antivirus πχ kaspersky για μην σου ξαναγίνει τπτ παρόμοιο.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 13:08, 24-12-09:

Λοιπόν..κοίτα πριν κάνεις φορμάτ αν μπορείς κάνε 1 κόπο!
Σβήσε ότι antivirus έχεις και κατέβασε αυτό http://download.softpedia.com/dl/019...ersonal_en.exe
κάνε εγκατάσταση και κάνε σκαν!(αν βρει κάτι πες μου)
Έπειτα κατέβασε αυτό http://fileforum.betanews.com/downlo...e/1186760019/1
και κάνε και με αυτό πλήρησ σάρωση....αν εξακολουθείς να έχεις αμφιβολίες κατέβασε αυτό http://gr.gdatasoftware.com/typo3con...php?docID=6617 και κάνε και με αυτό σκαν!!!
Ε τέλος κατέβασε το avira rescue cd http://dl.antivir.de/down/vdf/rescuecd/rescuecd.iso γράψτο σε dvd και κάνε boot από αυτό!Ύστερα θα καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις(μπορώ να σε βοηθήσω)-αν δεν καταφέρει να σβήσει κάποια αρχεία τότε μετά την εκκίνηση του pc κάνε αναζήτηση στον υπολογιστή για *.XXX
ε δεν νομίζω να χρεαστείς τίποτα άλλο!!Μετά αποθήκευσε τα αρχεία και κάνε φορμάτ!
Και αντιβάιρους δεν αγοράζουμε!Υπάρχουν promotions!!
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 09:19, 25-12-09:

Κοινώς, αν θες να χάσεις 10 ώρες από τον χρόνο σου και να μην κερδίσεις απολύτως τίποτα, κάνε όλα αυτά.
Αν θες να τελειώσεις σε μισή ωρίτσα, κάνε ένα format κατευθείαν να ησυχάσεις.

Επαφίεται στην κρίση σου...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 09:30, 25-12-09:

Εγώ απλά το είπα για να μπορέσει να "σώσει" τα σημαντικά του αρχεία!!
Αν δεν θέλει οκ!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια