Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,066 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,989 μηνύματα σε 92,180 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 389 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 253)
Κριός
17
6,72%
Ταύρος
19
7,51%
Δίδυμοι
28
11,07%
Καρκίνος
23
9,09%
Λέων
20
7,91%
Παρθένος
19
7,51%
Ζυγός
24
9,49%
Σκορπιός
20
7,91%
Τοξότης
14
5,53%
Αιγοκερως
23
9,09%
Υδροχόος
26
10,28%
Ιχθεις
20
7,91%

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 15:01, 26-08-10:

ωωωωωω ναι κυκλοθυμικα πολυ! τη μια ετσι την αλλη γιουβετσι, ουτε γυναικες με τα ορμονικα τους δεν κανουν ετσι... εκτος αυτου βρε μαιντ μου τι να το κανω αμα ο αλλος εχει ευαισθησια αλλα την κρυβει κατω απο τονους εγωισμο?? αστο καλυτερα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:02, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
ουτε γυναικες με τα ορμονικα τους δεν κανουν ετσι...

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
εκτος αυτου βρε μαιντ μου τι να το κανω αμα ο αλλος εχει ευαισθησια αλλα την κρυβει κατω απο τονους εγωισμο?? αστο καλυτερα...
Σε αυτο εχεις δικιο..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:04, 26-08-10:

τα ψαρια ειναι θηλυκο ζωδιο,,δεν ειναι τυχαιο..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:14, 26-08-10:

Ωχ αρχιζει παλι

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:03, 26-08-10:

ΓΥΝΑΙΚΑ ΛΕΩΝ
Το πρόβλημα δεν είναι πώς να βρείτε μια γυναίκα Λέοντα, γιατί ξεχωρίζει από μακριά. Το πρόβλημα είναι το πώς να απομακρύνετε τα πλήθη των θαυμαστών της.
Οι κολακείες που είναι αρκετές για τους άντρες Λέοντες, δεν φτάνουν για μια γυναίκα. Από πολύ μικρή έχει συγκεντρώσει ένα πλούσιο απόθεμα από επαίνους, μια που πάντοτε τους επεδίωκε και, αν δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά, τους επέβαλλε.
Δεν αρκεί λοιπόν να εξυμνήσετε την ομορφιά της. θα πρέπει να κολακέψετε το πνεύμα της και προπάντων το οργανωτικό μυαλό της. Ακόμη κι αν δεν μπόρεσε να επιδείξει τις ηγετικές της ικανότητες θα πρέπει να της πείτε ότι είναι γεννημένη για βασίλισσα. Αν αντιδράσει θειικά, κάντε το επόμενο βήμα, κάνοντας επίδειξη του πλούτου σας και των ανέσεων που μπορείτε να της εξασφαλίσετε.
Ένα χρυσό κόσμημα είναι πάντα ευπρόσδεκτο δώρο και μια καλή αρχή. Δεν φτάνει όμως. Πρέπει να της δείξετε ότι έχετε ανέσεις και ότι μπορεί να τις απολαύσει κι εκείνη. Ακριβά αρώματα, πλούσια σπίτια, πολυτελείς μπανιέρες, σπάνια διακόσμηση, εντυπωσιακά έπιπλα είναι τα στοιχεία που θα τη γοητέψουν.
Αν σας αρέσει να κυκλοφορείτε με μια τόσο πολυέξοδη γυναίκα, γεμίστε τη δώρα, εξασφαλίστε της πολυτέλεια και θα είναι για πάντα δική σας.
Προσέξτε όμως να μην την αφήσετε να σας επιβληθεί απόλυτα γιατί μπορεί να σας κατευθύνει σε όλη σας τη ζωή, πράγμα που δεν είναι εύκολο να ανεχτεί ένας άντρας.
Είμαι η μεγάλη εξαίρεση από όσο φαίνεται. Τίποτα από αυτά δεν μου ταιριάζει. Ίσως φταίει κι ο ωροσκόπος στον αιγόκερω...

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 17:37, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
H Φοιβη ειναι διαβαστερο παιδι!!!
Εξσελενττττττττ!!!!!!!!!!!!

Πρωτον εχω συνδυασμο Κριος (H)-Καρκινος (Ω)-Ζυγος (Σ) γκχμμμμμ
Και κατα δευτερον δε θελω αλλα ψαριααααααααααααααα!!!! Γινεταιιιιιι?!!!!!
Δεν ταιριαζουμε ρε μανα μου...ουτε με φιλους ουτε με γκομενους...!
Και κατι ειδα για ευαισθητη ψυχη των ψαριων....αυτο απο ποτε ισχυει κι εγω γιατι δεν το εχω δει?? Α ναι ξερω ειναι κρυμμενη και καμμια φορα την αφηνετε να βγει και προς τα εξω!

Ο μι τζι, τι ψέμα!! Εκεί δεν ήσουν καλε όταν με γνώρισες;;;;;;; Και πόσο καιρό πριν που με ήξερες απ το στέκι.. Αχ αχ τπτ δεν εκτιμάτε εσείς οι Κριοί, τι-πο-τα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 18:10, 26-08-10:

Και το μονο σιγουρο ειναι οτι αναισθητα δεν ειναι σε κανεναν τομεα...υπαρχουν και χειροτερα ζωδια στο θεμα αυτο...βλ. κριους ή διδυμους ή ακομα καλυτερα αιγοκερους.

Για τον αιγόκαιρω δεν ισχύει κάτι τέτοιο.. Ο αιγόκερως κυριαρχείται απο τα συναισθήματα του άσχετα αν δεν θα το δείς ποτέ αυτό γιατί κρύβει καλά φυλαγμένα τα πραγματικά του αισθήματα..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:25, 26-08-10:

Είμαι η μεγάλη εξαίρεση από όσο φαίνεται. Τίποτα από αυτά δεν μου ταιριάζει.
τιποτα?
δυσκολα το πιστευω..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:21, 26-08-10:

ΠΑΙΔΙΑ...!!!!
Δεν ειπα οτι ειναι αναισθητοι!
Απλα καποιοι εκδηλωνουν την ευαισθησια τους και ειναι περισσοτερο ευσυγκινητοι απο καποιους αλλους!
Χαλαρωστε...και διδυμοι, και ψαρακια και αιγοκεροι!!!!!

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 21:50, 26-08-10:

Οι Σκορπιοί είναι τα καλύτερο ζώδια τι το ψάχνουμε τώρα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:53, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Deviance
Οι Σκορπιοί είναι το καλύτερο ζώδιο τη το ψάχνουμε τώρα
Ειλικρινα τωρα, το πιστευεις αυτο που λες?
Ειναι πολυ δυσκολο ζωδιο Ντεβ... να λεμε τα πραματα με τονομα τους...

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 22:08, 26-08-10:

γεια σας παιδια και απο εμενα!!!εδω καρκινακι με ωροσκοπο υδροχοο......πως με κοβετε ??τι εχετε να σχολιασετε ???

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 23:03, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ειλικρινα τωρα, το πιστευεις αυτο που λες?
Ειναι πολυ δυσκολο ζωδιο Ντεβ... να λεμε τα πραματα με τονομα τους...
Είμαστε αλλά αρέσουμε

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 23:42, 26-08-10:

Είμαστε αλλά αρέσουμε
δεν θα διαφωνήσω αλλά είστε και κάπως "εκδικητικά άτομα" νομίζω, αλλά και ερωτεύσιμα! χαλαλι σας βρε

εγώ( διδυμη) παντως με του ταύρους έχω μια παραπάνω συμπάθεια.. με όλους, αμέσως δένουμε

Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 00:42, 27-08-10:

Oι Σκορπιοί είναι ξαδερφάκια με τους Καρκίνους?

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 01:05, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
μάλιστα... στο χώρο βλέπουν τον Ταύρο, στην παρέα με βλέπουν για Σκορπιό και οι φίλοι μου με βλέπουν σαν Λιοντάρι.
Mήπως παίρνουν LSD ? Εγω παντως σαν ανθρωπο σε βλέπω.

Και κατα δευτερον δε θελω αλλα ψαριααααααααααααααα!!!! Γινεταιιιιιι?!!!!!
Δεν ταιριαζουμε ρε μανα μου...ουτε με φιλους ουτε με γκομενους...!
Ενταξει μανδάμ...αφου δεν τρώτε ψαρικό, θα σας σερβίρουμε καινουργιο ζώδιο, κατι σε θαλλασινο, μίξη σκορπιου με αστακό, "Ασταρπιό" ενα πραγμα.

... να λεμε τα πραματα με τονομα τους...
Hahahah...Καλυτερη ατακα στο τοπικ !

Να πω κι εγω κατι ; Εχετε προσεξει ποσο αστειο ειναι ολο αυτο με τα ζωδια ; Εαν οντως επαληθευονταν, το τοπικ θα ειχε το 10% των σελιδων

εντωμεταξυ τελικα διαβαζω οτι πρεπει μαλλον ΟΛΑ τα ζωδια να ειναι πολυ ευαισθητα, αλλα δε το δειχνουν ! Δεν εχει καμια σχεση με το οτι ολοι οι ανθρωποι αυτοματως εχουμε αμυνες για τις ευαισθησιες μας και τα πιο προσωπικα κομματια της ψυχης μας. Που αναλογα με την ιδιοσυγκρασια του καθενος, ο καθενας προστατευει περισσοτερο ή λιγοτερο....οοοχι...καμια σχεση. Ειναι τι λενε οι ζωδιακοι πινακες!

Και επειδη κανω και συλλογη απο ωραιες σκεψεις :

"All anyone can see in a birthchart are tendencies that will become facts if he does not do something to alter them."
~Isabel Hickey

"Superstition is to religion what astrology is to astronomy: the mad daughter of a wise mother."
~Voltaire

"The vast majority, who believe in astrology and think that the planets have nothing better to do than form a code that will tell them whether tomorrow is a good day to close a business deal or not, become all the more excited and enthusiastic about the bilge when a group of astronomers denounces it. "
~Isaac Asimov

"I don't believe in astrology; I'm a Sagittarius and we're skeptical."
~Arthur C. Clarke

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria....
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.

H maria.... έγραψε στις 01:59, 27-08-10:

Για τις γυναίκες Καρκίνους τι έχετε να πείτε?

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:50, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
"Superstition is to religion what astrology is to astronomy: the mad daughter of a wise mother."
~Voltaire

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:52, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τιποτα?
δυσκολα το πιστευω..
Κι όμως. Το μόνο που έχω από λιοντάρι είναι ο εγωισμός κι η περηφάνεια. Ούτε πρώτη θέλω να είμαι, ούτε τα κοσμήματα με συγκινούν, ούτε θέλω να πετύχω στα πάντα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:01, 27-08-10:

Κι όμως. Το μόνο που έχω από λιοντάρι είναι ο εγωισμός κι η περηφάνεια.
αα,μπραβο..αυτη ειναι η ουσια του ζωδιου..
αρχηγος και οργανωτικη εισαι?το χεις καθολου?γιατι και αυτο ειναι η ουσια του ζωδιου..

τα γυρω γυρω δεν ισχυουν συχνα..

οπως και εγω,,ειμαι βιαστικος,,ισχυρογνωμων.(το κυριοτερο ελαττωμα μου).και μου αρεσει η δραση..
βασικα χαρακτηριστικα του κριου,,και η παιδικοτητα βεβαια..

αλλα δεν εχω καθόλου το αρχηγικο στοιχειο-που λενε οτι να εχει συνηθως ο Κριος,,καθόλου,,και ουτε θα μπορουσα..δεν μπορω να οργανωσω κανεναν ουτε να παρω ευθυνες αλλων πανω μου..

ειμαι ενα δυναμικο παιδι..

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:13, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αα,μπραβο..αυτη ειναι η ουσια του ζωδιου..
αρχηγος και οργανωτικη εισαι?το χεις καθολου?γιατι και αυτο ειναι η ουσια του ζωδιου..
Καθόλου. Μου αρέσει βέβαια να γίνεται το δικό μου αλλά όχι από αρχηγιλίκι αλλά επειδή δε μου αρέσει να καταπιέζομαι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:43, 27-08-10:

Καθόλου. Μου αρέσει βέβαια να γίνεται το δικό μου αλλά όχι από αρχηγιλίκι αλλά επειδή δε μου αρέσει να καταπιέζομαι.
το ειδαμε και αυτο
λιονταρι χωρις αρχηγικες ικανοτητες..

για την ακριβεια,,Λεαινα..

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:48, 27-08-10:

Ο Lorien μπήκε για να μας πει τα γνωστά ορθολογικά του, αλλά άθελα του επαληθεύει ακόμα κι αυτός την Αστρολογία, γιατί είναι ένας αστρολογικός πασίγνωστος κανόνας ότι την εποχή που ο Ερμής είναι ανάδρομος, επιστρέφουν άνθρωποι που είχαν απομακρυνθεί από άλλους ανθρώπους ή ομάδες.
φιλάκια

Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Athinoul@91
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε στις 13:13, 27-08-10:

καλησπερα!!! μπορει καποιος να μου πει τι σημαινει ο αρης στο σκορπιο?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:22, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Athinoul@91
καλησπερα!!! μπορει καποιος να μου πει τι σημαινει ο αρης στο σκορπιο?
Ο Αρης στο Σκορπιό
Η θέση αυτή του Αρη χαρίζει βαθιά αισθήματα. Αν κατορθωθεί να αναπτυχθούν θετικά αποτελούν αληθινή δύναμη. Αν όμως η ενεργητικότητα και τα αισθήματα του μπλοκαριστούν η αρνητική πλευρά μπορεί να αποδεχτεί επικίνδυνη βγάζοντας σκληρότητα ζήλια και εκδικητικότητα. Επίσης το άτομο αυτό έχει μια τάση προς τον μυστικισμό. Ροπή του προς τα εκλεκτά φαγητά και ποτά μερικές φορές με υπερβολή ίσως σαν αντιστάθμισμα σε αισθηματικές απογοητεύσεις ή σε αδυναμία του ατόμου να εκφράσει θετικά τα αισθήματά του.

Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Athinoul@91
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε στις 13:37, 27-08-10:

Ο Αρης στο Σκορπιό
Η θέση αυτή του Αρη χαρίζει βαθιά αισθήματα. Αν κατορθωθεί να αναπτυχθούν θετικά αποτελούν αληθινή δύναμη. Αν όμως η ενεργητικότητα και τα αισθήματα του μπλοκαριστούν η αρνητική πλευρά μπορεί να αποδεχτεί επικίνδυνη βγάζοντας σκληρότητα ζήλια και εκδικητικότητα. Επίσης το άτομο αυτό έχει μια τάση προς τον μυστικισμό. Ροπή του προς τα εκλεκτά φαγητά και ποτά μερικές φορές με υπερβολή ίσως σαν αντιστάθμισμα σε αισθηματικές απογοητεύσεις ή σε αδυναμία του ατόμου να εκφράσει θετικά τα αισθήματά του.
ευχαριστω...αν και δεν νομιζω οτι ειμαι ζηλιαρα ή εκδικητικη...προς το παρον δεν με εχει επηρεασει αρνητικα αυτο ο Αρης

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:38, 27-08-10:

Ο Αρης στο Σκορπιό
θεόχαζη ερμηνεία όποια κι αν είναι η πηγή πάντως, από κάτι τέτοια δικαιολογώ τους εχθρούς της Αστρολογίας.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:28, 27-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Ο Lorien μπήκε για να μας πει τα γνωστά ορθολογικά του, αλλά άθελα του επαληθεύει ακόμα κι αυτός την Αστρολογία, γιατί είναι ένας αστρολογικός πασίγνωστος κανόνας ότι την εποχή που ο Ερμής είναι ανάδρομος, επιστρέφουν άνθρωποι που είχαν απομακρυνθεί από άλλους ανθρώπους ή ομάδες.
φιλάκια
Εχω μεγαλες υποψιες οτι ειχε να κανει με επιγειους ισχυρους παραγοντες το γεγονος!
ΥΓ: περασα απο τον Ερμη και λέει οτι εχει βαρεθει να τον λεμε αναδρομο, οπότε να περιμενετε εξελιξεις!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 15:54, 27-08-10:

Εχω μεγαλες υποψιες οτι ειχε να κανει με επιγειους ισχυρους παραγοντες το γεγονος!
οι οποίοι όμως φαίνεται να είναι αντικατοπτρισμοί πλανητικών συμβάντων. Είναι θέμα timing, αυτό είναι όλο, ούτε πλανητικές επιρροές ούτε τίποτα που να μπορεί να εξηγηθεί με την συμβατική λογική Κάποιοι φαίνεται ρυθμίζουν τα ρολόγια και σπάνε πλάκα μαζί μας.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:57, 27-08-10:

Είμαστε αλλά αρέσουμε
Μωρε δε λεω ναι, απαυτο δεν εχουμε προβλημα οταν αλλοι παλευουν να αρεσουν(ειμεθα και ψωνια δικαιως το συνεχιζω οπως βλεπεις) αλλα κοιτα δες τι διαβασα σε ενα βιβλιο που λεει τα παντα για τους ερωτικους πλανητες :
Μαζι με εναν σκορπιο ενας ανθρωπος θα περασει τις χειροτερες στιγμες μαζι του αλλα παραλληλα τις καλυτερες της ζωης του.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:57, 27-08-10:

εγω χτες που διαβασα ποστ του λοριεν στην αρχη νομιζα πως ημουν στην πρωτη σελιδα θεματος και πηγα να πατησω τελευταια σελιδα

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:11, 27-08-10:

θεόχαζη ερμηνεία όποια κι αν είναι η πηγή πάντως, από κάτι τέτοια δικαιολογώ τους εχθρούς της Αστρολογίας.
Eαν Δημητρη εχεις κατι καλυτερο να προσθεσεις, ειμαι ολη ΜΑΤΙΑ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 27-08-10 στις 17:01.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:44, 27-08-10:

οι οποίοι όμως φαίνεται να είναι αντικατοπτρισμοί πλανητικών συμβάντων. Είναι θέμα timing, αυτό είναι όλο, ούτε πλανητικές επιρροές ούτε τίποτα που να μπορεί να εξηγηθεί με την συμβατική λογική Κάποιοι φαίνεται ρυθμίζουν τα ρολόγια και σπάνε πλάκα μαζί μας.
Aπο που "φαινεται" ; Οπως τα ερμηνευει κανείς. Ειδικα αυτα τα ανεξηγητα. Ενταξει...και καποτε ο κεραυνός ήταν ο Διας που ειχε ταράξει μια σκορδαλιά...
(για να τιμουμε και τους μυθους μας )

Δηλαδη...ολα τα άλλα της αστρολογιας ειναι σοβαρα και με υποβαθρο ; Ρε συ...εχεις οντως χιούμορ!

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
εγω χτες που διαβασα ποστ του λοριεν στην αρχη νομιζα πως ημουν στην πρωτη σελιδα θεματος και πηγα να πατησω τελευταια σελιδα
Χαχαχαχαχαα! καλο!

Eαν Δημητρη εχεις καλυτερο να προσθεσεις, ειμαι ολη ΜΑΤΙΑ.
Μυγα εισαι ;

Εαν η αστρολογια ειναι γενικως κατι καλο να προσθεσει, θα το ειχε κανει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πατρεύς : 27-08-10 στις 19:27. Αιτία: απάντηση σε μήνυμα εκτός θέματος
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 16:56, 27-08-10:

Εαν η αστρολογια ειναι γενικως κατι καλο να προσθεσει, θα το ειχε κανει
με όλο το σεβασμό, στάνταρ άσχετος αλλά οκέυ, δεν είναι θέμα να πείσει ο ένας τον άλλον, ο καθένας με τις δοξασίες του.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 17:25, 27-08-10:

Καμια παρεξηγηση. Θα μιλησουν οι φωνες.

Ελα μη του το χαλας τωρα...αφου του αρεσουν αυτα!...
Οταν για ενα θεμα ακομα κι απο το το 10% που μαθαινουμε, μας δινει 99% σιγουρια οτι προκειται περι σαχλαμαρολογιας, ή εστω περι γνωστου περιεχομενου (ψυχολογικα προφιλ), με ψευτο-μυστικιστικο περιτυλιγμα και λογια χωρις αποτελεσματα, νομιζω οτι καλο ειναι να..παραμεινουμε "ασχετοι"

: Oκ αλλά σεβαστο ο καθενας να κανει οτι θελει στα θεματα πιστης.
: Η επιστημη = δοξασια ; (δλδ πιστη σε κατι χωρις αποδειξεις) ; Με ολο το σεβασμο...στανταρ ασχετoς με επιστημες

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 18:43, 27-08-10:

'Eλα Λόρυ εκτονώσου, καιρό είχες, και λίγα λες, πες κι άλλα να το χαρείς, βλακείες η Αστρολογία αλλά σε έσυρε πίσω ο ανάδρομος θες δεν θες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 19:10, 27-08-10:

Αν δουλευε η αστρολογια, θα ειχατε προβλεψει αν και ποτε θα ερθω και δε θα σας ηταν εκπληξη
Αλήθεια, πότε θα φυγω ; Τι μας λέει η Αστακαλυτερα-ρολογία ;
ΥΓ: ο αναδρομος ειπε οτι αν τον ξαναπεις ετσι θα σου στειλει μεγαλη συμφορά. Το νου σου!

Και για να μην ειμαστε και εκτος θεματος επειδη εδω ρωτανε μονο για ζωδια : Αν ισχυει το παρακατω :
"Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο, οι άλλοι βλέπουν το ζωδιό σου, όταν κάθεσαι στην παρέα, οι άλλοι βλέπουν τον ωροσκόπο σου, αλλά οι φίλοι σου βλέπουν την Σελήνη σου! "

τοτε το ζωδιό μας ειναι μια ψευδαίσθηση....ο ωροσκόπος μια μάσκα με τρυπες που καποιοι βλεπουν και κατι δικο σου...και η Σεληνη εκεινο που πραγματικα εισαι ;;;;

τοτε τι διαολο ασχολουμαστε ολοι με ζωδια και ωροσκοπους και οχι μονο με σεληνες ; Εγω δε θελω να ξερω το φαινεσθαι ρε αδερφε ! ουτε το "σχεδον τι ειναι ο αλλος" ! Αυτα τα βλεπω και μονος μου! Μπορεις να μου πεις με βαση πχ σεληνη κατι που ΕΙΝΑΙ ο αλλος και που επαληθευεται σχεδον παντα ; Να πω οτι μου χρησημευει καπου τουλαχιστον!

σεληνιάζομαι μ'αυτα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:25, 27-08-10:

'Eλα Λόρυ εκτονώσου, καιρό είχες, και λίγα λες, πες κι άλλα να το χαρείς, βλακείες η Αστρολογία αλλά σε έσυρε πίσω ο ανάδρομος θες δεν θες
Ωρε θα με πνιξεις!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:28, 27-08-10:

Και για να μην ειμαστε και εκτος θεματος επειδη εδω ρωτανε μονο για ζωδια : Αν ισχυει το παρακατω :
"Όταν μπαίνεις σε ένα χώρο, οι άλλοι βλέπουν το ζωδιό σου, όταν κάθεσαι στην παρέα, οι άλλοι βλέπουν τον ωροσκόπο σου, αλλά οι φίλοι σου βλέπουν την Σελήνη σου! "

τοτε το ζωδιό μας ειναι μια ψευδαίσθηση....ο ωροσκόπος μια μάσκα με τρυπες που καποιοι βλεπουν και κατι δικο σου...και η Σεληνη εκεινο που πραγματικα εισαι ;;;;

τοτε τι διαολο ασχολουμαστε ολοι με ζωδια και ωροσκοπους και οχι μονο με σεληνες ; Εγω δε θελω να ξερω το φαινεσθαι ρε αδερφε ! ουτε το "σχεδον τι ειναι ο αλλος" ! Αυτα τα βλεπω και μονος μου! Μπορεις να μου πεις με βαση πχ σεληνη κατι που ΕΙΝΑΙ ο αλλος και που επαληθευεται σχεδον παντα ; Να πω οτι μου χρησημευει καπου τουλαχιστον!

σεληνιάζομαι μ'αυτα!
Εσυ με ολους και σε καθε περιπτωση βγαζεις προς τα εξω το ακριβως ιδιο...?
Θα μας τρελλανΙειιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςς!!!!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 19:40, 27-08-10:

Δεν ειπα τετοιο πραγμα πιδιμ.

Λεω οτι ακομα κι αν ολα αυτα ειναι μερος του ποιοι ειμαστε, θα με ενδιεφερε πολυ περισσοτερο το τι ειναι καποιος εκει που μετραει, παρα "εκ πρωτης οψεος", ή "σε γνωστους-επιφανειακα δλδ". Αλλωστε ο καθενας εχει τα τειχη και τις αμυνές του, και προβαλλει μια δικη του εκδοση του εαυτου του. Μονο σε ειδικες καταστασεις και με το χρονο και απο κοντα, βρισκεις τι ειναι ο αλλος στα σημαντικα.

Ε και λεω, οτι αν αυτο ειναι η Σεληνη, ας το τσεκαρουμε να μη χανουμε χρονο βρε αδερφε !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 27-08-10 στις 20:06.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:57, 29-08-10:

Παρολο που ψαχνομαι με την αστρολογια, την πιστευω κατα το ημισυ. Το αλλο ημισυ μου κραζει υπερβολικα! Αμφισβητω λοιπον και αμφισβητω γενικα και πολυ....!
και.... αυτο ειναι της Σεληνης μου Λορι, αμφισβητιες καργα κι υπερβολικοι οσοι με Σεληνη στο Σκορπιο

Μη πορωνεστε βρε παιδια, κρατηστε μια μεση σταση!

Παράθεση

alice's cat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alice's cat
H alice's cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H alice's cat έγραψε στις 16:58, 29-08-10:

γεια σας κι από μένα, ιχθύς με ωροσκόπο κριό και σελήνη στον τοξότη (ξέρω και τα υπόλοιπα )

σχόλια ή μάλλον τα φώτα σας;

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 17:15, 29-08-10:

μπορεί να μου πει κάποιος υπεύθυνα ποιος 7#@864πλανήτης είναι ανάδρομος και πάνε όλα *&@#$%. ?
merci εκ των προτέρων

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:24, 29-08-10:

Απ ο,τι ειπωθηκε πιο πανω νομιζω ο gay ειναι αναδρομος, γιαυτο. Για ολους μας αυτο 4ημερο ηταν καπως
Περασε I guess

Παράθεση

Βουβαλης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βουβαλης
Ο Βουβαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Βουβαλης έγραψε στις 19:39, 29-08-10:

Gay αναδρομος ακουγεται μη gay!
You may smile now!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:10, 30-08-10:

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 00:13, 30-08-10:

Έλα mind θέλω και γώ ανάλυση τώρααααααα.... Έχω άκυρο συνδιασμό γιαυτό θέλω γνώμη εγκεκριμένου συνφωρουμήτη..
Ζώδιο: Αιγόκαιρως
Ωροσκόπος: Τοξότης

Ότι μου πεις εσύ θα πιστέψω.. Ούτε πανόπουλους ούτε σία.. χαχαχα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:37, 30-08-10:

Αισχος και τα δυο τι αλλο θες?

Ελα, παρε!

Ο ωροσκόπος στο Τοξότη δηλώνει προσαρμοστικότητα, αισιοδοξία και θετική στάση. Αγαπάει τη ζωή και θέλει να τη γευτεί στο πλήρες. Αντανακλά ζωντάνια ενθουσιασμό και ευθυμία.Απολαμβάνει τα ταξίδια και την εξερεύνηση, και αναζητά νέες εμπειρίες.
Έχει φιλοδοξία, αισιοδοξία και υψηλό ηθικό.

Τον διακρίνει εντιμότητα, ειλικρίνεια και έχει εξαιρετικές διανοητικές ικανότητες που τον κάνουν να αγαπάει τη μάθηση και την γνώση.Έχει ισχυρή θέληση και ικανότητα οργάνωσης, είναι πολύπλευρος και ασχολείται με πολλά πράγματα ταυτόχρονα χωρίς δυστυχώς να προσηλώνεται σε κάτι για πολύ καιρό με αποτέλεσμα να μην μπορεί να το ολοκληρώσει επιτυχώς.

Έχουν μια επιτακτική ανάγκη να αισθάνονται ελεύθεροι και πολλές φορές το κάνουν αυτό εις βάρος της προοπτικής μια οικογένειας.

Στην εμφάνιση, έχουν δεμένο κορμί, δυνατά πόδια και χαρούμενη παρουσία. Επαγγελματικά, είναι γεννημένος δάσκαλος, του αρέσει ο αθλητισμός και έχει ταλέντο στη ζωγραφική και το τραγούδι. Μπορεί να γίνει συγγραφέας, γιατρός και δημόσιος υπάλληλος ή γυμναστής.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ
ΤΟΞΟΤΗ: Μετά το μισό της χρονιάς θα μπορέσετε να προχωρήσετε σε αλλαγές. Μέχρι τότε κρατήστε αμυντική στάση.

Καλυμμενος?

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 00:42, 30-08-10:

Αισχος και τα δυο τι αλλο θες?

Ελα, παρε!

Ο ωροσκόπος στο Τοξότη δηλώνει προσαρμοστικότητα, αισιοδοξία και θετική στάση. Αγαπάει τη ζωή και θέλει να τη γευτεί στο πλήρες. Αντανακλά ζωντάνια ενθουσιασμό και ευθυμία.Απολαμβάνει τα ταξίδια και την εξερεύνηση, και αναζητά νέες εμπειρίες.
Έχει φιλοδοξία, αισιοδοξία και υψηλό ηθικό.

Τον διακρίνει εντιμότητα, ειλικρίνεια και έχει εξαιρετικές διανοητικές ικανότητες που τον κάνουν να αγαπάει τη μάθηση και την γνώση.Έχει ισχυρή θέληση και ικανότητα οργάνωσης, είναι πολύπλευρος και ασχολείται με πολλά πράγματα ταυτόχρονα χωρίς δυστυχώς να προσηλώνεται σε κάτι για πολύ καιρό με αποτέλεσμα να μην μπορεί να το ολοκληρώσει επιτυχώς.

Έχουν μια επιτακτική ανάγκη να αισθάνονται ελεύθεροι και πολλές φορές το κάνουν αυτό εις βάρος της προοπτικής μια οικογένειας.

Στην εμφάνιση, έχουν δεμένο κορμί, δυνατά πόδια και χαρούμενη παρουσία. Επαγγελματικά, είναι γεννημένος δάσκαλος, του αρέσει ο αθλητισμός και έχει ταλέντο στη ζωγραφική και το τραγούδι. Μπορεί να γίνει συγγραφέας, γιατρός και δημόσιος υπάλληλος ή γυμναστής.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ
ΤΟΞΟΤΗ: Μετά το μισό της χρονιάς θα μπορέσετε να προχωρήσετε σε αλλαγές. Μέχρι τότε κρατήστε αμυντική στάση.

Καλυμμενος?
Well, έχει πολλά στοιχεία που με χαρακτηρίζουν και μου φαινόταν πολύ περίεργο διότι δεν ανήκουν στο ζώδιο σε καμία περίπτωση.. Περίμενα μία καλύτερη εξειδίκευση του Αιγόκαιρως με οροσκόπο Τοξότη.. Όχι μια ξερή πρόταση... Έλα mind βάλε τα δυνατά σου!! By the way η αμυντική στάση θα συνεχιστεί για ένα ακόμα χρόνο για να μπορέσω να δρέψω μετά τους καρπούς της επιτυχίας... πφφ δύσκολοι καιροί για μπαλαρίνες

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:48, 30-08-10:

Και τι ειμαι γω, αστρολογος η μεντιουμ οραματιστρια?
Αλλοι, αν δωσεις περισσοτερη σημασια στο θεμα, το κατεχουν πιο πολυ. Εγω ειπαμε τα ημι-πιστευω!
Αυτα για την ωρα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους