Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,240 μηνύματα σε 93,258 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 1004 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 256)
Κριός
17
6,64%
Ταύρος
20
7,81%
Δίδυμοι
29
11,33%
Καρκίνος
23
8,98%
Λέων
20
7,81%
Παρθένος
19
7,42%
Ζυγός
24
9,38%
Σκορπιός
21
8,20%
Τοξότης
14
5,47%
Αιγοκερως
23
8,98%
Υδροχόος
26
10,16%
Ιχθεις
20
7,81%

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 06:06, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Προσωπικότητα με λίγα λόγια είναι. Συμφωνώ. Θα ρωτήσω τη γνώμη σου για κάτι σχετικό, περισσότερο ως αφορμή για να κινήσεις το ενδιαφέρον, εγώ έχω τις απαντήσεις μέσα μου αλλά θέλω να σε ρωτήσω Τι πιστεύεις ότι συμβαίνει
1 ) όταν ο Ωροσκόπος και οι ακμές μιας ''ψυχής'' βρίσκονται απέναντι από τον Ωροσκόπο και τις ακμές μιας άλλης ''ψυχής''.
2) όταν ο Ωροσκόπος και οι ακμές μιας ''ψυχής'' συμπίπτουν με τον Ωροσκόπο και τις ακμές μιας άλλης ''ψυχής''.

Μπορείς έστω γενικά να μας πεις τί περίπου συμβαίνει σε αυτά τα δυο ζευγάρια ?

Μ'αρέσει ο όρος ψυχή αντί άτομο από μεταφυσικό βίτσιο όπως λέει και κάποιος.

'Έχω κλείσει ως αστρολόγος, αστρονόμος, γιατρός, ψυχολόγος, φιλόσοφος, και όλα τα παρεμφερή. Ευχαριστώ για το σχόλιο σου για το μάτι μου, από κοντά έχω πολύ πιο τσακίρικα ματάκια. Προς το παρόν προτιμώ να κοιτάω τον έναστρο ουρανό και να ρεμβάζω.
Υπάρχει λόγος να παραμείνω σιωπηλός ή να λέω πολύ λίγα σχετικά με το θέμα Αστρολογία γιατί έχω μια πολύ εξτρίμ άποψη και θα τους μπλέξουμε.

Και στις δύο περιπτώσεις που αναφέρεις, έχουμε άτομα που οι Ωροσκόποι τους ανοίκουν στον ίδιο σταυρό [Σταθερό, Παρορμητικό, Μεταβλητό]
Αυτό τους προσδιορίζει κάποια όμοια χαρακτηριστικά.

Αν όμως, έχεις κατά νου..., να το πάμε πιο μακριά... και ρωτάς προκειμένου να καταλάβεις αν πρόκειται για καρμική σχέση..., για να το δούμε αυτό, δεν φθάνουν τα στοιχεία τα οποία μας δίνεις, θα πρέπει να συγκλίνουν και άλλοι παράγοντες...
Χωρίς όμως να αποκλείεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 06:09, 04-07-07:

Δεν είπα αυτό. Είπα ο Ωροσκόπος του ενός να είναι σε αντίθεση με τον Ωροσκόπο του άλλου στο πρώτο ζευγάρι και οι Ωροσκόποι να ταυτίζονται στο δεύτερο ζευγάρι.

Ξέρω τι είπες, η διευκρίνιση αυτή, δεν απευθυνόταν σε σένα.

Για την δική σου ερώτηση, ήδη έδωσα παραπάνω την απάντηση...

.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 06:12, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από lilith
Και στις δύο περιπτώσεις που αναφέρεις, έχουμε άτομα που οι Ωροσκόποι τους ανοίκουν στον ίδιο σταυρό [Σταθερό, Παρορμητικό, Μεταβλητό]
Αυτό τους προσδιορίζει κάποια όμοια χαρακτηριστικά.

Αν όμως, έχεις κατά νου..., να το πάμε πιο μακριά... και ρωτάς προκειμένου να καταλάβεις αν πρόκειται για καρμική σχέση..., για να το δούμε αυτό, δεν φθάνουν τα στοιχεία τα οποία μας δίνεις, θα πρέπει να συγκλίνουν και άλλοι παράγοντες...
Χωρίς όμως να αποκλείεται.
Για μένα τα μέλη του πρώτου ζευγαριού έλκονται, και τα μέλη του δεύτερου ζευγαριού ταυτίζονται Το πρώτο ζευγάρι είναι ετερώνυμα και το δεύτερο ομώνυμα, αυτό πιστεύω. Τα ετερώνυμα έλκονται και τα ομώνυμα απωθούνται.

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 06:25, 04-07-07:

Για μένα τα μέλη του πρώτου ζευγαριού έλκονται, και τα μέλη του δεύτερου ζευγαριού ταυτίζονται Το πρώτο ζευγάρι είναι ετερώνυμα και το δεύτερο ομώνυμα, αυτό πιστεύω. Τα ετερώνυμα έλκονται και τα ομώνυμα απωθούνται.

Αυτό έχει μια λογική, αλλά δεν ισχύει πάντα... έτσι απόλυτα όπως το αναφέρεις και θα σου εξηγήσω το γιατί.

Διότι ο κάθε Ωροσκόπος, δεν προσδίδει στο άτομο μόνο ένα χαρακτηριστικό.
Για παράδειγμα.
Εάν έχουμε ένα ζευγάρι που και οι δυο έχουν Ωροσκόπο Ταύρο, μπορεί μεν να έχουμε έντονη κόντρα, σε σχέση με το πείσμα και την ξεροκεφαλιά, αλλά στη σεξουαλικότητα ταιριάζουν πολύ.

Δεν είναι δηλαδή δεδομένο, ότι επειδή έχουν τον ίδιο Ωροσκόπο απωθεί ο ένας τον άλλον.

Άλλο παράδειγμα με δύο Σκορπιούς.
Δύο Σκορπιοί στη σεξουαλικότητα ταιριάζουν απόλυτα.

Όμως επαναλαμβάνω ότι είναι πολύ γενικευμένο έτσι όπως μου το λες...
Και δεν γίνεται να βγουν σοβαρά συμπεράσματα.

Σε μια συναστρία, ελέγχουμε πολλά στοιχεία, προκειμένου να βγάλουμε αξιόπιστα συμπεράσματα !!!

Νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πω.

.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 06:48, 04-07-07:

Αυτό έχει μια λογική, αλλά δεν ισχύει πάντα... έτσι απόλυτα όπως το αναφέρεις και θα σου εξηγήσω το γιατί.

Διότι ο κάθε Ωροσκόπος, δεν προσδίδει στο άτομο μόνο ένα χαρακτηριστικό.
Για παράδειγμα.
Εάν έχουμε ένα ζευγάρι που και οι δυο έχουν Ωροσκόπο Ταύρο, μπορεί μεν να έχουμε έντονη κόντρα, σε σχέση με το πείσμα και την ξεροκεφαλιά, αλλά στη σεξουαλικότητα ταιριάζουν πολύ.

Δεν είναι δηλαδή δεδομένο, ότι επειδή έχουν τον ίδιο Ωροσκόπο απωθεί ο ένας τον άλλον.

Άλλο παράδειγμα με δύο Σκορπιούς.
Δύο Σκορπιοί στη σεξουαλικότητα ταιριάζουν απόλυτα.

Όμως επαναλαμβάνω ότι είναι πολύ γενικευμένο έτσι όπως μου το λες...
Και δεν γίνεται να βγουν σοβαρά συμπεράσματα.

Σε μια συναστρία, ελέγχουμε πολλά στοιχεία, προκειμένου να βγάλουμε αξιόπιστα συμπεράσματα !!!

Νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πω.

.
Μιλάς για την περίπτωση ''ταύτιση ακμών''. Ξέρω τί κοιτάμε και πόσα πολλά στοιχεία πρέπει να υπολογίσουμε, τις ερωτήσεις τις κάνω με σκοπό να δουν πόσο δύσκολη υπόθεση είναι η Αστρολογία. Αν αρχίσουμε να γράφουμε με τους δικούς μας όρους είμαι σίγουρος ότι θα τους φανούν κινέζικα. Δεν πιστεύω ότι η ταύτιση ακμών βοηθάει, για την αντίθεση ακμών είμαι σχεδόν σίγουρος όμως ότι είναι πολύ ενθαρυντική. Τα μισά ζευγάρια που έχω ελέγξει έχουν αντίθεση ακμών πάντως.

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 07:09, 04-07-07:

Μιλάς για την περίπτωση ''ταύτιση ακμών''. Ξέρω τί κοιτάμε και πόσα πολλά στοιχεία πρέπει να υπολογίσουμε, τις ερωτήσεις τις κάνω με σκοπό να δουν πόσο δύσκολη υπόθεση είναι η Αστρολογία. Αν αρχίσουμε να γράφουμε με τους δικούς μας όρους είμαι σίγουρος ότι θα τους φανούν κινέζικα. Δεν πιστεύω ότι η ταύτιση ακμών βοηθάει, για την αντίθεση ακμών είμαι σχεδόν σίγουρος όμως ότι είναι πολύ ενθαρυντική. Τα μισά ζευγάρια που έχω ελέγξει έχουν αντίθεση ακμών πάντως.
Αναμφισβήτητα η αντίθεση έλκει περισσότερο, αλλά και η άλλη περίπτωση, δεν το αποκλείει το ενδεχόμενο έλξης σε κάποιες περιπτώσεις.

Ακριβώς αυτό που αναφέρεις θα πρέπει να καταλάβουν, η Αστρολογία είναι ολόκληρη επιστήμη... και δεν μπορεί ο καθένας αβασάνιστα... να λέει ότι του κατεβαίνει...

.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 07:44, 04-07-07:

Βρε παιδιά που τα έχετε μάθει όλα αυτά; Θέλω κι εγώ να μάθω να βγάζω συναστρίες!!

Αρχική Δημοσίευση από PYLH
ΑΙΓΟΚΕΡΩ:κυριαρχική,δεσποτική,υπεύθυνη

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 09:30, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Βρε παιδιά που τα έχετε μάθει όλα αυτά; Θέλω κι εγώ να μάθω να βγάζω συναστρίες!!
Τρόποι υπάρχουν πολλοί...

Θα πρέπει όμως να λάβεις υπόψη σου, ότι η Αστρολογία είναι μια ολόκληρη
επιστήμη. Και μάλιστα μια επιστήμη με πολλούς σημαντικούς και ενδιαφέροντες κλάδους... Όπως με όλες τις επιστήμες, όσο περισσότερο εντριφίσεις επάνω της, τόσο καλύτερα αποτελέσματα θα έχεις...

Χρειάζεται να έχεις όρεξη..., αλλά και χρόνο, για διάβασμα και για εξάσκηση πάνω στις εφαρμογές της, προκειμένου να φθάσεις σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο.

Για να μπορέσεις να μάθεις να εξετάζεις συναστρίες και να καταλήγεις σε σοβαρά συμπεράσματα..., θα πρέπει να προχωρήσεις περισσότερο από τα βασικά...

Εγώ ξεκίνησα πριν από αρκετά χρόνια, παρακολουθώντας τα δύο πρώτα μια σχολή, μετέπειτα έκανα και ένα χρόνο ιδιαίτερα μαθήματα και στη συνέχεια συνέχισα να διαβάζω μόνη μου.
Όμως ακόμα, υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα θέματα, επάνω στα οποία θέλω να προχωρήσω...

.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:03, 04-07-07:

χμμ...εγω γνωριζω τα εξης...

"Ο τρόπος που αγαπάμε, αλλά και το βάθος των συναισθημάτων που μπορούμε να εκφράσουμε και να μοιραστούμε δηλώνονται μέσα από τις ποιότητες της Αφροδίτης και της Σελήνης αντίστοιχα. Και σ' αυτό το σημείο θα επιχειρήσουμε να δούμε πώς η ζωδιακή θέση της Αφροδίτης και της Σελήνης στο γενέθλιο ωροσκόπιο μπορεί να μας δώσει κάποια στοιχεία γι' αυτό το τόσο σημαντικό κομμάτι της ύπαρξης μας, δηλαδή της συνύπαρξής μας με τους άλλους.

Η Αφροδίτη, πέρα από ένδειξη της προσωπικής μας αισθητικής και του τρόπου που ορίζουμε την τέχνη και την ομορφιά, είναι ο κατεξοχήν πλανήτης του έρωτα και η επιρροή της στο γενέθλιο χάρτη εστιάζεται κυρίως στο πώς εκφραζόμαστε στις προσωπικές αισθηματικές μας σχέσεις. Σχετίζεται ιδιαίτερα με την ικανότητά μας ν' αγαπάμε, να μοιραζόμαστε και να ελκύουμε τους άλλους. Ιδιαίτερα σε έναν γυναικείο χάρτη, η θέση της Αφροδίτης δηλώνει τη φύση της αγάπης που τη χαρακτηρίζει, ενώ στο χάρτη ενός άνδρα δηλώνει τον τύπο της γυναίκας που τον έλκει. Επειδή ακριβώς δεν απέχει περισσότερο από 45 μοίρες από τον Ήλιο, βρίσκεται ως επί το πλείστον στο ίδιο ζώδιο με το ηλιακό μας, πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχει συνέπεια στη συμπεριφορά μας τόσο στις συναναστροφές, όσο και στις πιο προσωπικές μας σχέσεις. Αν η Αφροδίτη βρίσκεται σε διαφορετικό ζώδιο από το ηλιακό μας, υπάρχει ένα στοιχείο ξαφνιάσματος των άλλων ως προς τη συμπεριφορά και προσέγγισή μας, καθώς δείχνουμε εκ πρώτης όψεως κάτι διαφορετικό από τα βασικά χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας.

Ο ρόλος λοιπόν που αναλαμβάνουμε να «παίξουμε», όταν θέλουμε όχι μόνο να φλερτάρουμε, αλλά και να προχωρήσουμε σε μια σχέση, φαίνεται μέσα από τη ζωδιακή θέση της Αφροδίτης. Είναι αναμφισβήτητα ένα βήμα προς το μεγαλύτερο βαθμό οικειότητας που μπορούμε να αποκτήσουμε με κάποιο άλλο άτομο, είναι θα λέγαμε ο μαγνητισμός που όλοι μας νιώθουμε όταν ένα νέο πρόσωπο μπαίνει στη ζωή μας ή που εκπέμπουμε στους άλλους.

Παρόλο που η Αφροδίτη σχετίζεται με την ερωτική προσέγγιση, δεν αντανακλά απαραίτητα τις βαθύτερες ανάγκες που θέλουμε να πληρωθούν μέσα από μια σχέση. Στο μονοπάτι που ακολουθούμε προς την άκρατη και ολοκληρωτική οικειότητα και το συναισθηματικό δόσιμο μέσα σε μία σχέση, ο ρόλος της Σελήνης είναι ιδιαίτερα καταλυτικός.

Η Σελήνη στην αστρολογία είναι το πρωταρχικό αρχέτυπο του θηλυκού και δηλώνει τη σχέση που έχουμε με τη μητέρα μας, τη βάση δηλαδή για κάθε μέλλουσα σχέση που θα κάνουμε. Κυβερνά λοιπόν, λόγω της θηλυκής της έκφρασης, τα ισχυρά συναισθήματα και τη θέρμη που νιώθουμε για ένα πρόσωπο. Αν ο Ήλιος θεωρείται το ατομικό μας κέντρο και η προσωπική μας ταυτότητα, η Σελήνη θα λέγαμε ότι είναι η αντανάκλαση του Ήλιου, δηλώνει τον τρόπο που αφομοιώνουμε πράγματα, νοιώθουμε ασφαλείς και εκφράζουμε την εμπιστοσύνη και ό,τι άλλο νιώθουμε.

Η οικειότητα, η οποία επιτυγχάνεται μέσα από την αναγνώριση και τη συνειδητοποίηση των βαθύτερων αναγκών που έχουμε μέσα από μία σχέση, αλλά και η διάθεση και το ρίσκο που παίρνουμε να τις μοιραστούμε με το πρόσωπο που αγαπάμε είναι άμεσα συνυφασμένες με τη Σελήνη. Αυτή ίσως η αδυναμία, το ρίσκο που παίρνουμε δηλαδή, είναι και η λέξη-κλειδί για κάθε προσωπική σχέση. Σε αντίθετη περίπτωση, όταν ουσιαστικά δε μοιραζόμαστε τα θέλω, τις επιθυμίες και τα όνειρά μας με το σύντροφό μας, ζούμε απλά παράλληλες ζωές.

Γνωρίζοντας λοιπόν τις ζωδιακές θέσεις της Αφροδίτης και της Σελήνης και λαμβάνοντας βέβαια υπόψη ότι δεν αποτελούν τον μοναδικό παράγοντα προσέγγισης τόσο πολύπλοκων ζητημάτων, όπως είναι οι ανθρώπινες σχέσεις (παίζει επίσης ρόλο η οικοθεσία, οι όψεις που σχηματίζονται κ.λπ.), μπορείτε να πάρετε μια ιδέα για το πώς προσεγγίζετε, αγαπάτε, αλλά και δίνεστε σε μια σχέση."

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:09, 04-07-07:

και οσον αφορα στον ωροσκοπο.....Ο Ωροσκόπος μας είναι η «μάσκα» μας, τα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά, οι οικογενειακές και οι καρμικές μας μεταβολές.Ο Ωροσκόπος μας είναι η μάσκα μας, αυτό, δηλαδή, που εκπέμπουμε προς τα έξω, αυτό που βλέπουν, σαν πρώτη εντύπωση, οι άλλοι για μας !
π.χ. Όταν θα μπούμε σε κάποιο χώρο αυτό που βλέπουν πρώτα οι άλλοι είναι ο Ωροσκόπος μας.
Όταν καθίσουμε σε ένα τραπέζι με φίλους αυτό που φαίνεται είναι το ζώδιό μας.
Και όταν ζεσταθούμε συναισθηματικά, με μία φιλική συζήτηση κ.λ.π. αυτό που φαίνεται είναι η Σελήνη μας.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 14:12, 04-07-07:

Αφού τη ζεις, τί θες να την μάθεις κιόλας ? Δεν κάθεσαι ήσυχη ?
Δεν έχεις δει την ταινία ''Παρακαλώ ένα προ...ένα προφι..προ.. Προφιτερόλ κύριε! Ναι, δεν θέλω να το μάθω, θέλω να το φάω''.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:14, 04-07-07:

Δεν έχεις δει την ταινία ''Παρακαλώ ένα προ...ένα προφι..προ.. Προφιτερόλ κύριε! Ναι, δεν θέλω να το μάθω, θέλω να το φάω''.
Eίμαι περίεργο πλάζμα εγώ, νι!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 14:16, 04-07-07:

Eίμαι περίεργο πλάζμα εγώ, νι!
Χαοτικό ον, Υδροχαοτικό. Το μυαλό του μέλλοντος οι περισσότεροι Υδρο-χάη.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 14:47, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

5ος Τύπος:
Ο Αναίσθητος (Συγγενή ζώδια: Αιγόκερως, Υδροχόος)

6ος Τύπος: Ο Τσιγκούνης (Συγγενή ζώδια: ΑιγόκερωςΖυγός)
7ος Τύπος: Για όλα φταίνε οι γονείς μου (Συγγενή Ζώδια: Καρκίνος � Αιγόκερως)
Νεράιδα δεν ξέρω από πού πείρες τις πληροφορίες, όμως με όσους αιγόκερους συναναστρέφομαι(και παραδόξως γνώρισα πολλα αγιοκεράκια στη ζωή μου) είναι πολύ διαφορετικά απ'ότι περιγράφει το κείμενό σου… μόνο αναίσθητους δεν τους κάνεις…αντιθέτως…νοιάζονται παρα, μα παρα πολύ για τους άλλους ης βάρος στον εαυτό τους…

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 15:08, 04-07-07:

-------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------

Καλά σου λέιιιιιιιιιιι.....!!!!!!!!!!!!!!!!
Γιατί ψάχνεσαι εσύ γλυκιά μου.....??? Φάε το προφιτερόλ σου, αλλά.....σιγά-σιγά.....με το μικρό το κουταλάκι......απόλαυσέ το !!!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 15:10, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Νεράιδα δεν ξέρω από πού πείρες τις πληροφορίες, όμως με όσους αιγόκερους συναναστρέφομαι(και παραδόξως γνώρισα πολλα αγιοκεράκια στη ζωή μου) είναι πολύ διαφορετικά απ'ότι περιγράφει το κείμενό σου… μόνο αναίσθητους δεν τους κάνεις…αντιθέτως…νοιάζονται παρα, μα παρα πολύ για τους άλλους ης βάρος στον εαυτό τους…
Και ξέρεις γιατί ? Γιατί ο Αιγόκερως είναι το σύμβολο του πατέρα. Ο άντρας - μπαμπάς. Καμμιά φορά δεσποτικός, αλλά κατά βάθος νοιάζεται. 'Οπως και ο Καρκίνος είναι η γυναίκα - μητέρα, η γυναίκα - θάλασσα, καμμιά φορά άστατη και σκοτεινή σαν τη θάλασσα, αλλά όχι κακιά. Νοιάζεται κι αυτή. Είναι ζώδια που το ένα βρίσκεται ακριβώς απέναντι απ'το άλλο στον ζωδιακό κύκλο, αυτό λέει κάτι.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:21, 04-07-07:

Βρε παιδιά αφού είπε η Νεράιδα ότι το κείμενο είναι χιουμοριστικό
chill.... εδώ εγώ αιγοκερίνα και δεν τσίμπησα
νομίζω ότι είμαι ένα τρανταχτό παράδειγμα ΜΗ αναισθησίας

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 15:35, 04-07-07:

Και ξέρεις γιατί ? Γιατί ο Αιγόκερως είναι το σύμβολο του πατέρα. Ο άντρας - μπαμπάς. Καμμιά φορά δεσποτικός, αλλά κατά βάθος νοιάζεται. 'Οπως και ο Καρκίνος είναι η γυναίκα - μητέρα, η γυναίκα - θάλασσα, καμμιά φορά άστατη και σκοτεινή σαν τη θάλασσα, αλλά όχι κακιά. Νοιάζεται κι αυτή. Είναι ζώδια που το ένα βρίσκεται ακριβώς απέναντι απ'το άλλο στον ζωδιακό κύκλο, αυτό λέει κάτι.
Γι΄ αυτό ακριβώς το λόγο, ο 10ος οίκος μας, είναι και ο 7ος του 4ου μας.

Αρχίσαμε δικέ μου..., αυτά που μου έλεγες το πρωί...

Παράθεση

PYLH

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη PYLH
H PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H PYLH έγραψε στις 15:48, 04-07-07:

Αναμφισβήτητα η αντίθεση έλκει περισσότερο, αλλά και η άλλη περίπτωση, δεν το αποκλείει το ενδεχόμενο έλξης σε κάποιες περιπτώσεις.

Ακριβώς αυτό που αναφέρεις θα πρέπει να καταλάβουν, η Αστρολογία είναι ολόκληρη επιστήμη... και δεν μπορεί ο καθένας αβασάνιστα... να λέει ότι του κατεβαίνει...

.
------------------------------------------------------------------------
Για να μην αναμασάω τα ίδια ......με κίνδυνο να μπερδευτουμε στις ακμές κλπ......δεν θα μπορούσε να δωθεί καλύτερη απάντηση . Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας ( και καθόλου κινέζικα δεν μ'ακούγονται όλ' αυτά, αν και δεν μπορώ να συγκρίνω τις λιγοστές γνώσεις μου, με τις δικές σας !!! )

Και το αναφέρω αυτό για να "είμαι ξεκάθαρη", πώς λίγα πράγματα γνωρίζω,...δεν είμαι αστρολόγος,....απλά προσπαθώ να μαθαίνω όλο και περισσότερα..., και χαίρομαι ιδιαίτερα που μπορώ να "το καταφέρνω", με την "βοήθεια" ανθρώπων που το'χουν ψάξει βαθύτερα και μοιράζονται αυτά που "γνωρίζουν" με τους άλλους !!! ( δεν το κάνουν όλοι...δυστυχώς, <γι'αυτούς>...)
-------------------------------------------------------------

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 04-07-07 στις 16:48. Αιτία: διόρθωση στο ξεχύλωμα της σελίδας :)
Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 15:54, 04-07-07:

χμμ...εγω γνωριζω τα εξης...

"Ο τρόπος που αγαπάμε, αλλά και το βάθος των συναισθημάτων που μπορούμε να εκφράσουμε και να μοιραστούμε δηλώνονται μέσα από τις ποιότητες της Αφροδίτης και της Σελήνης αντίστοιχα. Και σ' αυτό το σημείο θα επιχειρήσουμε να δούμε πώς η ζωδιακή θέση της Αφροδίτης και της Σελήνης στο γενέθλιο ωροσκόπιο μπορεί να μας δώσει κάποια στοιχεία γι' αυτό το τόσο σημαντικό κομμάτι της ύπαρξης μας, δηλαδή της συνύπαρξής μας με τους άλλους.

Η Αφροδίτη, πέρα από ένδειξη της προσωπικής μας αισθητικής και του τρόπου που ορίζουμε την τέχνη και την ομορφιά, είναι ο κατεξοχήν πλανήτης του έρωτα και η επιρροή της στο γενέθλιο χάρτη εστιάζεται κυρίως στο πώς εκφραζόμαστε στις προσωπικές αισθηματικές μας σχέσεις. Σχετίζεται ιδιαίτερα με την ικανότητά μας ν' αγαπάμε, να μοιραζόμαστε και να ελκύουμε τους άλλους. Ιδιαίτερα σε έναν γυναικείο χάρτη, η θέση της Αφροδίτης δηλώνει τη φύση της αγάπης που τη χαρακτηρίζει, ενώ στο χάρτη ενός άνδρα δηλώνει τον τύπο της γυναίκας που τον έλκει. Επειδή ακριβώς δεν απέχει περισσότερο από 45 μοίρες από τον Ήλιο, βρίσκεται ως επί το πλείστον στο ίδιο ζώδιο με το ηλιακό μας, πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχει συνέπεια στη συμπεριφορά μας τόσο στις συναναστροφές, όσο και στις πιο προσωπικές μας σχέσεις. Αν η Αφροδίτη βρίσκεται σε διαφορετικό ζώδιο από το ηλιακό μας, υπάρχει ένα στοιχείο ξαφνιάσματος των άλλων ως προς τη συμπεριφορά και προσέγγισή μας, καθώς δείχνουμε εκ πρώτης όψεως κάτι διαφορετικό από τα βασικά χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας.

Ο ρόλος λοιπόν που αναλαμβάνουμε να «παίξουμε», όταν θέλουμε όχι μόνο να φλερτάρουμε, αλλά και να προχωρήσουμε σε μια σχέση, φαίνεται μέσα από τη ζωδιακή θέση της Αφροδίτης. Είναι αναμφισβήτητα ένα βήμα προς το μεγαλύτερο βαθμό οικειότητας που μπορούμε να αποκτήσουμε με κάποιο άλλο άτομο, είναι θα λέγαμε ο μαγνητισμός που όλοι μας νιώθουμε όταν ένα νέο πρόσωπο μπαίνει στη ζωή μας ή που εκπέμπουμε στους άλλους.

Παρόλο που η Αφροδίτη σχετίζεται με την ερωτική προσέγγιση, δεν αντανακλά απαραίτητα τις βαθύτερες ανάγκες που θέλουμε να πληρωθούν μέσα από μια σχέση. Στο μονοπάτι που ακολουθούμε προς την άκρατη και ολοκληρωτική οικειότητα και το συναισθηματικό δόσιμο μέσα σε μία σχέση, ο ρόλος της Σελήνης είναι ιδιαίτερα καταλυτικός.

Η Σελήνη στην αστρολογία είναι το πρωταρχικό αρχέτυπο του θηλυκού και δηλώνει τη σχέση που έχουμε με τη μητέρα μας, τη βάση δηλαδή για κάθε μέλλουσα σχέση που θα κάνουμε. Κυβερνά λοιπόν, λόγω της θηλυκής της έκφρασης, τα ισχυρά συναισθήματα και τη θέρμη που νιώθουμε για ένα πρόσωπο. Αν ο Ήλιος θεωρείται το ατομικό μας κέντρο και η προσωπική μας ταυτότητα, η Σελήνη θα λέγαμε ότι είναι η αντανάκλαση του Ήλιου, δηλώνει τον τρόπο που αφομοιώνουμε πράγματα, νοιώθουμε ασφαλείς και εκφράζουμε την εμπιστοσύνη και ό,τι άλλο νιώθουμε.

Η οικειότητα, η οποία επιτυγχάνεται μέσα από την αναγνώριση και τη συνειδητοποίηση των βαθύτερων αναγκών που έχουμε μέσα από μία σχέση, αλλά και η διάθεση και το ρίσκο που παίρνουμε να τις μοιραστούμε με το πρόσωπο που αγαπάμε είναι άμεσα συνυφασμένες με τη Σελήνη. Αυτή ίσως η αδυναμία, το ρίσκο που παίρνουμε δηλαδή, είναι και η λέξη-κλειδί για κάθε προσωπική σχέση. Σε αντίθετη περίπτωση, όταν ουσιαστικά δε μοιραζόμαστε τα θέλω, τις επιθυμίες και τα όνειρά μας με το σύντροφό μας, ζούμε απλά παράλληλες ζωές.

Γνωρίζοντας λοιπόν τις ζωδιακές θέσεις της Αφροδίτης και της Σελήνης και λαμβάνοντας βέβαια υπόψη ότι δεν αποτελούν τον μοναδικό παράγοντα προσέγγισης τόσο πολύπλοκων ζητημάτων, όπως είναι οι ανθρώπινες σχέσεις (παίζει επίσης ρόλο η οικοθεσία, οι όψεις που σχηματίζονται κ.λπ.), μπορείτε να πάρετε μια ιδέα για το πώς προσεγγίζετε, αγαπάτε, αλλά και δίνεστε σε μια σχέση."

Κορίτσι μου, αυτά που μας γράφεις εδώ, είναι κάποιες από τις βασικές αρχές της Αστρολογίας, όπως αναφέρονται στα περισσότερα αστρολογικά βιβλία και κανείς δεν μπορεί να έχει αντίρρηση...

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 16:01, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
καλά...δεν το κατάλαβα ότι είναι χιουμοριστικό...

(τι είπατε? δεν έχω χιούμορ? σας άκουσα...)

τέλος πάντων... επειδή συμφωνώ με μια φίλη μας εδω ότι "η Αστρολογία είναι ολόκληρη επιστήμη" θα αρκεστώ στο να διαβάζω, αφού δεν έχω ιδέα περί ζωδίων...

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 16:17, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από PYLH
Για να μην αναμασάω τα ίδια ......με κίνδυνο να μπερδευτουμε στις ακμές κλπ......δεν θα μπορούσε να δωθεί καλύτερη απάντηση . Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας ( και καθόλου κινέζικα δεν μ'ακούγονται όλ' αυτά, αν και δεν μπορώ να συγκρίνω τις λιγοστές γνώσεις μου, με τις δικές σας !!! )

Και το αναφέρω αυτό για να "είμαι ξεκάθαρη", πώς λίγα πράγματα γνωρίζω,...δεν είμαι αστρολόγος,....απλά προσπαθώ να μαθαίνω όλο και περισσότερα..., και χαίρομαι ιδιαίτερα που μπορώ να "το καταφέρνω", με την "βοήθεια" ανθρώπων που το'χουν ψάξει βαθύτερα και μοιράζονται αυτά που "γνωρίζουν" με τους άλλους !!! ( δεν το κάνουν όλοι...δυστυχώς, <γι'αυτούς>...)

Κανείς δεν γεννήθηκε με γνώσεις αστρολογίας και όλοι μας από κάπου, κάποια χρονική στιγμή αρχίσαμε... Από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει και συνεχίζεις να ασχολείσαι, μπορείς να γίνεις καλύτερη από τον καθένα...

Σχετικά με τη μετάδοση της γνώσης..., όμως το πρόβλημα εδώ, είναι ότι η συζήτηση είναι πολύ γενική και δεν μπορεί ο ένας να γνωρίζει το επίπεδο του άλλου, αλλά ούτε και τους προβληματισμούς του, προκειμένου να μπορέσει να βοηθήσει εποικοδομητικά...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 04-07-07 στις 18:16. Αιτία: Διόρθωση στο ξεχείλωμα της σελίδας. :)
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 03:49, 05-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή

και να ηθελες να τσιμπησεις..δε θα υπηρχε λογος....αναφερεται στους αντρες....και οχι στις γυναικες...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 05-07-07 στις 03:58.
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 08:42, 05-07-07:

Έχει κάποιος εικόνα για άνδρα Κρυό και γυναίκα Ζυγό ;Θέλω να γελάσω

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:55, 05-07-07:

μπορείς να μου στείλεις κι εμένα??
Είμαι 21 Σεπτεμβρίου 1983
στο Μαρούσι Αττικής στις 2:15 τα ξημερωματα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 04:03, 06-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
μπορείς να μου στείλεις κι εμένα??
Αρχική Δημοσίευση από bunny
Είμαι 21 Σεπτεμβρίου 1983
στο Μαρούσι Αττικής στις 2:15 τα ξημερωματα
ηλιο στην παρθενο με ωροσκοπο καρκινο..σεληνη στους ιχθεις... ο ηλιος σου ειναι στον τριτο οικο που αντιπροσωπευεται απο το ζωδιο των διδυμων και η σεληνη σου στον ενατο οικο που αντιπροσωπευεται απο το ζωδιο του τοξοτη...
η προσωπικοτητα σου ειναι παρθενος-διδυμος (εξυπνη & πρακτικη,επικοινωνιακη & ευελικτη)
η ψυχη σου ειναι ιχθεις-τοξοτης (ευαισθητη & διαισθητικη, αισιοδοξη, καλοπροαιρετη &ανεξαρτητη)

Επίσης ο ηλιος σου παρουσιαζει τετραγωνο με τον πoσειδωνα σου (αρνητικη σχέση).Εξαιτιας αυτης της αρνητικης σχεσης το ατομο παρουσιαζει δυο μορφες:
τον καλό ή καλοπροαίρετο και τον πονηρό ή κουτοπόνηρο. Τύπος που συχνά βλέπει διαφορετικά τα πράγματα από ότι είναι και που τον εξυπηρετεί πάντα να τοποθετεί ένα πέπλο ψευδαίσθησης, ή να βλέπει τα πάντα τέλεια ενώ αποκαλύπτονται μετά από λίγο καιρό αρνητικά. Είναι ο τύπος που έχει θέληση για ανάπτυξη, αλλά μπερδεύει μέσα την φαντασία του, και έχει σαν αποτέλεσμα αυτή η προσωπικότητα να οδηγεί πολύ συχνά το γάμο του ή τη δουλειά του, τα οικονομικά του ή την σχέση του σε μια αποτελμάτωση.
Αυτοί οι τύποι ανθρώπων εκμεταλλεύονται ή τους εκμεταλλεύονται άλλοι καθαρά για προσωπικά οφέλη και στο τέλος είναι τα θύματα άλλων θυμάτων. Αυτά τα άτομα πολύ συχνά διαθέτουν μια έντονη διαίσθηση που πραγματικά αν την εκμεταλλευτούν σωστά μπορεί να γλιτώσουν "από του χάρου τα δόντια" που λέγεται.

Το ζώδιο του Αρη της μας λέει για τον τύπο του άνδρα που ικανοποιεί κυρίως το σεξουαλικό ένστικτο ή έστω τη συμπεριφορά μιας γυναικας.
Εχεις Άρη στον Λεοντα που σημαινει ότι βρίσκεται σε καλή θέση. Σε τραβάει η υπερηφάνεια του, το γόητρό του, το πληθωρικό και φανταχτερό του λάιφ στάιλ. Όχι πως δεν γοητεύεσαι από το επιφυλακτικό ή το αξιοπρεπές του ύφος, χαρακτηριστικά ιδιαιτέρως ελκυστικά για σενα αλλά γενικά σου αρέσει να απολαμβάνεις άντρες τολμηρούς και αποφασιστικούς. Οι αθλητικές ασχολίες και η διασκέδαση είναι σημαντικά για σενα γι αυτό και δεν σου ταιριάζουν οι υπερβολικά «σφικτοί» ή σοβαροί άνδρες. Ούτε οι τσιγκούνηδες, φυσικά. Θέλεις τους άνδρες γενναιόδωρους, αξιοπρεπείς, σίγουρους, κτητικούς και λίγο ζηλιάρηδες γιατί έτσι νιώθεις ζωντανή, επιθυμητή και ελκυστική.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 06-07-07 στις 04:14.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:27, 06-07-07:

σε τίποτα σχεδόν δεν έπεσε μέσα για εμένα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:42, 06-07-07:

εμένα έχει πέσει εντελώς μέσα αυτό που μου έβγαλε η Πύλη (που έχω και την εντύπωση ότι είναι και αρκετά πιο επιστημονικό)

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:45, 06-07-07:

μήπως δεν είπα σωστή ώρα θα ρωτήσω την μαμά μου

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:39, 06-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Έχει κάποιος εικόνα για άνδρα Κρυό και γυναίκα Ζυγό ;Θέλω να γελάσω
Κριός με Ζυγό: Ο Κριός δεν μπορεί να χειριστεί με επιτυχία την λαγνεία του Ζυγού. Είναι μία σχέση με ψευδεσθήσεις και ελπίδες που δεν ολοκληρώνονται ευκολα. Είναι τα δύο άκρα αντίθετα παρόλα αυτά μπορούν να κάνουνε ένα ταιριασό ζευγαροι. Είναι και οι δύο εξίσου απαιτητικοί φτάνει να καταλάβουνε ότι είναι ένα παιγνίδι που πρέπει να παίζουν και οι δύο σωστά.Είναι δηλαδή μία σχέση η οποία μπορεί να λειτουργήσει πάντα με συμβιβασμό και από τις δύο πλευρές.

και τωρα μπορεις να γελασεις!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 12:45, 13-07-07:

πείτε μου κι εμένα τον ωροσκόπο μου, πλιζπλιζπλιζπλιζ

πέμπτη, 15.00, 26/5/77.

και να βγει κάτι καλό ε????

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:47, 13-07-07:

Αθήνα;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:48, 13-07-07:

νι καλέ.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:51, 13-07-07:

Παρθένος!

Sun in Gemini, Moon in Virgo

You were born with the Sun in Gemini and the Moon in Virgo. Inwardly you are much more intellectual than your personality shows, and you are ambitious for intellectual self- improvement. Your internal make-up inclines you to all types of mental work. Your mind is versatile and inclined to change, but at the same time strong and positive. Your personality is not completely in agreement with these character indications. In a subtle fashion, fate may force you to become involved in activities that are not up to the level of your abilities. You are quite easy-going and perhaps, as a result, somewhat undecided about things. Your ambitions never leave the realm of the mind or become translated into action. You are perfectly happy without material wealth. Your pastimes are analysis, exercising critical faculties, and mental dissection. You are very likely to criticize others, but never with malicious intent. Cleanliness and neatness are necessary to your serene existence. You like serving others and are a devoted and obliging friend. You are swayed by external influence and the recommendation of others and find it difficult to follow your own will and inner voice. You are plagued by perennial doubt. You are very conceptual and engage in more mental than physical activity. You should open yourself to experience, think less, and try to surrender control. Your habit of analysis is essentially a defense. You feel that you are less the victim of events if you can achieve a total understanding of them.

Ascendant in Virgo, Mercury in the Eighth House

At the time of your birth the zodiacal sign of Virgo was ascending in the horizon. Its ruler Mercury is located in the eighth house. This indicates that throughout your life you will assume a reserved, quiet, analytical, critical, and receptive attitude. Although you are not an individual with a very strong ambition, you possess the ability to persevere and exert ingenuity. Some selfishness is noted. However, if you are able to counteract this trait with your natural helpful and sympathetic attitude and address your positive qualities to resolve the problems of others then you will accomplish your highest spiritual duties and your degree of consciousness and perception will be expanded. You are not afraid to work but you like to do things where you can use intellectual resources rather than mechanical ones. There is some independence here but don't try to be forceful about it because Virgo's natural habitat is one in which the person is led by some powerful authority and where the important decisions are best made by others. You are very attentive to detail and this makes you a good worker, especially so in those jobs that require a great deal of precision and observation. You have a desire for purity and though you don't mind relating to others there is something that you do dislike: continuous intrusion of your privacy. Business and practicality should be very important in your life. Although we are not advising you to turn against your natural traits, which make you slightly reserved, we would suggest that when in love you let yourself relax and respond so as to be able to return some of the affection you are receiving. Life will find you in many situations in which you will function as advisor and counsellor; make use of these opportunities to project the power of your creativeness. This denotes a life where death constitutes permanent preoccupation. Your consciousness is active and will be fully alert until the last day of your existence. Mentally, you are attracted by occult subjects and there is an inclination to study occult and metaphysical problems. Throughout life this position indicates a slight tendency to be fond of disputes and arguments and an inclination not to adhere completely to facts. Throughout your existence there are two things which you must try to avoid: first, do not let yourself become too preoccupied over trivial matters secondly, try always to adhere to the truth.

Venus in the Seventh House

Venus was found in your seventh house at the time of birth. Regarding marriage and other intimate relationships this is one of the best influences existing. You have been promised a happy relationship with a very attractive, lovely, and pleasing person. You have the potential to derive both emotional and financial gain through this connection. Your individuality is thrust toward the environment and this will lead to happiness as well as a psychological compensation for any disabilities. In your interaction with other human beings, there will be harmonious relationships. You will achieve balance through sentimental affection, aesthetics, art, and relationships.

Sun in the Ninth House

The Sun was found in the ninth house at the time of birth. This is an indication that your real self possesses an attraction to higher levels of thought. Additionally, this indicates that the most important realizations may come through the process of pure reasoning. You will tend to grow through the workings of your higher mind where you may find, after much striving, the creative principle and the power of self-expression. You possess a rather austere mind which is fearless, self-confident and keenly analytical. Regarding life events, you will be inclined to obtain success in subjects connected with law, religion, and possibly foreign lands.

Saturn in the Eleventh House

Saturn was found in the eleventh house at the time of birth. Psychologically, this denotes a rather hidden and limited view of your personal ambitions, your friendships, and of your future. You're very ambitious, cautious, just, patient, responsible, but perhaps, too serious. You're an individual with few friends and even there you may find that some of them will assist you with advice rather than with actual help in times of peril.

Moon in the Twelfth House

The Moon was in your twelfth house at the time of birth. Secretly, you enjoy a love of romance and adventure that lends a bit of excitement to your daydreaming. It is possible that the little popularity that you may enjoy in this life will be from some very reserved and secretive circles where your merits are recognized. It can be expected that you will be successful in positions that call for solitude or remote locations.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:55, 13-07-07:

θα μου πει καποιος τι σχεση υπαρχει σε υδροχοο κ παρθενο?
λοιπον 2 κολλητες παρθενες ο αντρας παρθενος ο πατερας παρθενος κ οι 2 συναδελφες παρθενες κ αυτες.... μπορει να μου πει καποιος?

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:59, 13-07-07:

Παρθένος!

Inwardly you are much more intellectual than your personality shows,
μόνο αυτό ισχύει κάποιος δε μας τα λέει καλά, τουτέστιν ή η μάμυ δε θυμάται καλά ή η πηγή τα λέει λάθος

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:59, 13-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
λοιπον 2 κολλητες παρθενες ο αντρας παρθενος ο πατερας παρθενος κ οι 2 συναδελφες παρθενες κ αυτες.... μπορει να μου πει καποιος?
όλοι παρθένοι είναι?????

ΑΚΟΜΑ?

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 13:01, 13-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
όλοι παρθένοι είναι?????

ΑΚΟΜΑ?
ναι κ ο μπαμπας μου ο κακομοιρος

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:02, 13-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
μόνο αυτό ισχύει κάποιος δε μας τα λέει καλά, τουτέστιν ή η μάμυ δε θυμάται καλά ή η πηγή τα λέει λάθος
Mη πυροβολείτε τον αγγελιοφόρο!

Εγώ είμαι Υδροχόος. Όταν κάποτε έμπλεξα με άντρα Παρθένο έκανα τέλειο σεχ μεν, αλλά κατά τα άλλα στους τρεις μήνες ήθελα να τον καθαρίσω.. πολύ στον κόζμο του ρε παιδάκι μου (και λένε πως οι νεροχύτες το έχουν αυτό, όχι οι αμάμητοι! )

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:09, 13-07-07:

Εγώ είμαι Υδροχόος. Όταν κάποτε έμπλεξα με άντρα Παρθένο έκανα τέλειο σεχ μεν, αλλά κατά τα άλλα στους τρεις μήνες ήθελα να τον καθαρίσω.. πολύ στον κόζμο του ρε παιδάκι μου (και λένε πως οι νεροχύτες το έχουν αυτό, όχι οι αμάμητοι! )
Εγώ κρατάω το τέλειο σεξ για το ζώδιο
Έλα μωρέ....δεν είμαστε και τοοοοοοοοοοοοσο στον κόσμο μας

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 15:42, 13-07-07:

Κριός με Ζυγό: Ο Κριός δεν μπορεί να χειριστεί με επιτυχία την λαγνεία του Ζυγού. Είναι μία σχέση με ψευδεσθήσεις και ελπίδες που δεν ολοκληρώνονται ευκολα. Είναι τα δύο άκρα αντίθετα παρόλα αυτά μπορούν να κάνουνε ένα ταιριασό ζευγαροι. Είναι και οι δύο εξίσου απαιτητικοί φτάνει να καταλάβουνε ότι είναι ένα παιγνίδι που πρέπει να παίζουν και οι δύο σωστά.Είναι δηλαδή μία σχέση η οποία μπορεί να λειτουργήσει πάντα με συμβιβασμό και από τις δύο πλευρές.

και τωρα μπορεις να γελασεις!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:12, 13-07-07:

Να σας πω....

θέλω χαρούλα.....

Καταρχήν τον ωροσκόπο μου [10/5/81, 20:00, Κέρκυρα]

και κατα δεύτερον να μου πείτε το...compatibility μου με Καρκίνους μπας και καταλάβω γιατί πέφτω από καρκίνο σε καρκίνο τα τελευταία χρόνια

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:16, 13-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
Να σας πω....

θέλω χαρούλα.....

και κατα δεύτερον να μου πείτε το...compatibility μου με Καρκίνους μπας και καταλάβω γιατί πέφτω από καρκίνο σε καρκίνο τα τελευταία χρόνια
Ηλιο στον ταυρο και σεληνη στον λεωντα με ωροσκοπο σκορπιο.

Ταύρος με Καρκίνο: Ο Ταύρος λατρεύει τον Καρκίνο για τα χαρακτηριστικά του γιατί είναι σχεδόν ίδια. Είναι εξίσου και οι δύο αξιαγάπητοι, άτομα υπεύθυνα. Ο Καρκίνος ανταποκρίνεται θαυμάσια στις ερωτικές διαθέσεις του Ταύρου. Ο Καρκίνος αφήνει ελεύθερο τον Ταύρο και έτσι εκείνος πράττει πιστεύοντας ότι έχει το επάνω χέρι, ενώ ωστόσο ο Καρκίνος εφαρμόζει αυτό που έχει στο μυαλό του. Συμπέρασμα, όταν συναντηθείτε απολαύστε τη σχέση σας, να είστε σίγουροι ότι θα προκύψει ένας καλός γάμος.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:01, 14-07-07:

θα μου πει καποιος?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:22, 14-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
Να σας πω....

θέλω χαρούλα.....

με βάση αυτά που έγραψε η νεράιδα, υπάρχει πολύ καλός λόγος!
άντε να φάμε και κουφέτα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:46, 14-07-07:

θα μου πει καποιος?
χμμμ...τι να σου πω...απο αυτα που γνωριζω....ειναι τελειως διαφορετικος ο υδροχοος απο την παρθενο...ο μεν υδροχοος ειναι ανθρωπος της περιπετειας , η δε παρθενος ιδιαιτερα συντηρητικη. Αν προσαρμοστει ο Υδροχοος και παψει να ειναι τοσο απροβλεπτος, ισως καταφερουν να συμβιωσουν....τον Υδροχοο τον ελκει ιδιαιτερως ο πουριτανισμος της παρθενου....αν ειναι και οι δυο χαλαροι, υπαρχει πιθανοτητα επιβιωσης της σχεσης....

αυτα τα ολιγα....

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H lilith έγραψε στις 22:33, 14-07-07:

.

Θα ήθελα να προσθέσω, ότι είναι πολύ γενικό το σχήμα που μπορούμε να αντιληφθούμε γνωρίζοντας μόνο το ζώδιο δύο ατόμων, ώστε να μπορούμε να βγάλουμε σοβαρά συμπεράσματα..., γύρω από το τι..., μπορεί να είναι αυτό, που γίνεται αιτία να έρθουν κοντά..., αυτά τα δύο άτομα και ακόμα περισσότερο αδύνατο, να κάνουμε και πιθανή πρόβλεψη..., για το πως μπορεί να εξεληχθεί μελλοντικά..., αυτή η συνάντηση...

Ο κάθε ένας μας, είναι απολύτως μοναδικός..., εξού και το ότι, ακόμα και δύο δίδυμα αδέλφια, που έχουν διαφορά στην ώρα γεννήσεως 5 με 10 λεπτά, τις περισσότερες φορές, είναι δύο εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες, με δύο εντελώς διαφορετικές πορείες ζωής...

Αν τα πράγματα ήταν τόσο απλά..., θα είμασθαν όλοι αστρολόγοι...!!!!

.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:01, 15-07-07:

.

Θα ήθελα να προσθέσω, ότι είναι πολύ γενικό το σχήμα που μπορούμε να αντιληφθούμε γνωρίζοντας μόνο το ζώδιο δύο ατόμων, ώστε να μπορούμε να βγάλουμε σοβαρά συμπεράσματα..., γύρω από το τι..., μπορεί να είναι αυτό, που γίνεται αιτία να έρθουν κοντά..., αυτά τα δύο άτομα και ακόμα περισσότερο αδύνατο, να κάνουμε και πιθανή πρόβλεψη..., για το πως μπορεί να εξεληχθεί μελλοντικά..., αυτή η συνάντηση...

Ο κάθε ένας μας, είναι απολύτως μοναδικός..., εξού και το ότι, ακόμα και δύο δίδυμα αδέλφια, που έχουν διαφορά στην ώρα γεννήσεως 5 με 10 λεπτά, τις περισσότερες φορές, είναι δύο εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες, με δύο εντελώς διαφορετικές πορείες ζωής...

Αν τα πράγματα ήταν τόσο απλά..., θα είμασθαν όλοι αστρολόγοι...!!!!

.
κουκλα μου, μια απλη συναστρια δοθηκε βασει των γενικων χαρακτηριστικων των ζωδιων....σαφως και απο ο,τι λεγεται χρειαζεται αναλυση αστρολογικου χαρτη για να καταληξει κανεις σε ιδιαιτερα συμπερασματα(δεν αναφερω το "σοβαρα", γιατι γενικως δεν παιρνω στα σοβαρα τπτ που εχει να κανει με την αστρολογια).

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:04, 15-07-07:

Ηλιο στον ταυρο και σεληνη στον λεωντα με ωροσκοπο σκορπιο.

Ταύρος με Καρκίνο: Ο Ταύρος λατρεύει τον Καρκίνο για τα χαρακτηριστικά του γιατί είναι σχεδόν ίδια. Είναι εξίσου και οι δύο αξιαγάπητοι, άτομα υπεύθυνα. Ο Καρκίνος ανταποκρίνεται θαυμάσια στις ερωτικές διαθέσεις του Ταύρου. Ο Καρκίνος αφήνει ελεύθερο τον Ταύρο και έτσι εκείνος πράττει πιστεύοντας ότι έχει το επάνω χέρι, ενώ ωστόσο ο Καρκίνος εφαρμόζει αυτό που έχει στο μυαλό του. Συμπέρασμα, όταν συναντηθείτε απολαύστε τη σχέση σας, να είστε σίγουροι ότι θα προκύψει ένας καλός γάμος.

merci!!!

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 16:07, 15-07-07:

γυναίκα παρθένος με άντρα καρκίνο ταιριάζει...?Εχω ακούσει ότι κάνει καλό συνδιασμό με τον κριό...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    MikeKou, νικος ρεθυμνο

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους