Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιnternet και ζήλεια

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 21:46, 26-06-05:

αν βλέπατε τον/την καλο/καλη σας να κανει chat με καποιον/α (αλλο φιλο) στο νετ και μαλιστα με καμερα θα σας πειραζε? και αν ναι θα το λεγατε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:48, 26-06-05:

Αναλογα με πιον/πια και σε τι στυλ. Αμα καταλαβενω πως κατι παει προς την πλευρα που δεν μου αρεσει θα με πειραζε και θα της το ελεγα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 21:53, 26-06-05:

Εμένα θα με πείραζε και να μιλάει στο τηλέφωνο με έναν τύπο αν δεν ήξερα πρώτα τι γίνεται με τον συγκεκριμένο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:11, 26-06-05:

Εμενα το αγόρι μου άπειρες φορές ξέρει οτι κάνω τσατ και ορισμένες με κάμερα και σπάνια ζηλευει γιατι ξέρει οτι οτι κάνω το κάνω φιλικά (ασχετως πως το βλεπει ο άλλος) και οτι δεν κάνω ποτέ cyber κλπ. Μόνο μια φορά ειχε τσαντιστει με έναν και όπως αποδειχτηκε μετά ειχε δίκιο γιατι ο τύπος μάλλον ειχε κ***λες...

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 16:14, 27-06-05:

Συμφωνώ με τον yiannis. Είτε τηλέφωνο είτε chat αν δε γνώριζα ποιος είναι θα ψιλοζήλευα.. Εντάξει όχι και να γίνει φασαρία αλλά θα έπεφτε "ανάκριση".. Δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης βέβαια αλλά απλά... ζήλιας!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 19:09, 27-06-05:

Ουτε εγώ μιλάω για φασαρία, αρκει να ήξερα ότι ο τύπος δεν την κοιτάζει διαφορετικά (δηλαδή να είναι gay)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:48, 27-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Ουτε εγώ μιλάω για φασαρία, αρκει να ήξερα ότι ο τύπος δεν την κοιτάζει διαφορετικά (δηλαδή να είναι gay)
Α δηλαδή όποιος δεν είναι γκευ γουστάρει την κοπέλα σου? Κανε λίγο κράτει βρε Γιάννη...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 19:52, 27-06-05:

Εννοήτε ότι ... κάνω πλάκα !!!! Δεν έχω τέτοια προβλήματα αρκεί να ξέρω τον τύπο (και που θα τον βρώ. Πάλι πλακα κάνω)

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 22:49, 27-06-05:

αν και γενικά ζηλεύω αρκετά .... έλεος όχι και από ίντερνετ...
αν με πείραζε φυσικά και θα το έλεγα καθώς είναι κάτι σημαντικό να λέει ο ένας στον άλλον τι τον πειράζει...

Παράθεση

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Iris_Didini
H Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Iris_Didini έγραψε στις 22:53, 27-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx
αν και γενικά ζηλεύω αρκετά .... έλεος όχι και από ίντερνετ...
αν με πείραζε φυσικά και θα το έλεγα καθώς είναι κάτι σημαντικό να λέει ο ένας στον άλλον τι τον πειράζει...
Όχι, όχι, δε ζηλεύω, είμαι άνθρωπος ανώτερος!
Πέρα από την πλάκα, όντως το Internet είναι το πιο ακίνδυνο γιατί λείπει εντελώς η προσωπική επαφή. Πάντως, αν με πείραζε κάτι ή είχα την εντύπωση ότι μια κατάσταση στο Διαδίκτυο είχε ξεπεράσει κάποια όρια, φυσικά και θα το έλεγα γιατί αυτός είναι ο μόνος τρόπος να λύσεις οποιοδήποτε πρόβλημα και να είσαι κοντά στο σύντροφό σου.

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 01:46, 28-06-05:

Μια γνωστή μου (κάτω των 30 ετών) δε μπορει να μπει πλέον στο internet γιατί μου μίλαγε και ζήλευε ο συζυγός της :/

Μου τη σπάει, τώρα μιλάμε μόνο όταν είναι στη δουλειά με άλλο account (για msn πάντα)

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 03:07, 28-06-05:

Εγω δεν εχω καμία ανθρωπίνως φυσιολογική αντίδραση. Και δεν κάνω πλάκα. Ούτε ζήλεια, ούτε απάθεια ούτε πλάκωσα κανέναν. Το πως τελικά αντιδρώ σας το αφήνω ως άσκηση για το σπίτι.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 07:16, 28-06-05:

εγω ζηλευω και ισως να το εκανα και θεμα, ισως και να ξεκατινιαζομουνα δεν ξερω

αυ το που ξερω παντως ειναι οτι ουτε σε εκεινον αρεσει να κανω εγω chat και οχι μονο δεν τον δικαιολογω αλλα θυγομαι κιολας τρομαρα μου!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:36, 28-06-05:

Κοίτα ρε τζίλι, καλά να μπείς στο τσάτ να μιλήσεις με την bunny ή με κανα φίλο σου, θα μουρμουρήσω,θα φάω τα νύχια μου αλλά εντάξει το κατανοώ..... αλλά αμα μιλάς με άτομα πχ στο #sex με το ανάλογο ύφος "κερνάει τσίπουρα το μαγαζί απόψε )ή με αυτόν που σου κανε καμάκι πριν απο 15 μέρες, τότε όχι μόνο είσαι για να ακούσεις όλους τους αγίους με τη σειρά (όχι εσυ, ξέρεις πως το λεω ) αλλά δε ξέρω κι εγω για τι άλλο. Εγω εχω αντιδράσει παλαιότερα έτσι και τελικά είχα δίκιο.

Βέβαια όπως είπα πιο πάνω, πλέον προτιμώ ανορθόδοξους τρόπους αντιμετώπισης. Ούτε ξύλο θα ρίξω, ούτε θα το παίξω μ@λ@κας... Είναι θέμα συναίσθησης. Πόσο σέβεσαι αυτόν με τον οποίο έχεις σχέση. Δε μπορεί ο άλλος να κάθεται ήρεμος και να έχει μια χαρά εικόνα για σένα, κι εσυ απο πίσω να του το παίξεις "καμμένη παρτίδα".

Μακάρι να ήμασταν στην εποχή του Νεάντερταλ, να χαμε κι ενα ρόπαλο... (συγνώμμη ρε κοπελιές αλλά κάτι "γυναικείες υπερελευθερίες" βλέπω τη σήμερον ημέρα και μου ρχεται να.......... )

ΥΓ: Τα ίδια ισχύουν και για κάποια μοσχάρια άντρες...δεν πάμε πίσω αλλά δεν προηγούμαστε στο να προκαλούμε ζήλεια.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 16:46, 28-06-05:

α ρε valder εισαι θεος...πανω απ'ολα με τρελανε η νεα σου υπογραφη...ο αντρας ο σωστος...σε παω

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 16:55, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
α ρε valder εισαι θεος...πανω απ'ολα με τρελανε η νεα σου υπογραφη...ο αντρας ο σωστος...σε παω
Τέτοια του λέτε και το έχει καβαλήσει!!!! δεν πειράζει όμως! Θα τον φτιάξει η κουμπάρα μου!!!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:58, 28-06-05:

Το καλάμι ε! Δεν καβαλάω τίποτε άλλο! Ιδίως πράγματα που σαλεύουν!

Δεν είναι θέμα καβαλήματος πάντως. Με αυτά που λεω αποκτώ πολλούς υποστηρικτές και πολλούς εχθρούς! Είναι ενα ρίσκο που πρέπει να πάρει κανείς όταν θέλει να είναι ειλικρινής και "αληθιστής" (ρεαλιστής στα βαρβαρικά)

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:27, 28-06-05:

κι εμένα δεν θα με πείραζε καθόλου να μιλάει με κάποια μέσω νετ βέβαια σε λογικά πλαίσια,φιλικά,έχω φίλους απο το νετ και μιλάμε και στο τηλ και δεν έχει πρόβλημα.

Αλλά ρε παιδιά αν αρχίζει ο άλλος να παίζει μέσω ιντερνετ ε τότε θα βιδωθω πολύ άγρια.
Μου έτυχε περιστατικό με κάποιον πρωην η πρώτη μεγάλη μου αγάπη(τώρα είμαι στην δεύτερη να φανταστείτε) ήμουν 3 χρόνια που βασανιζόμουν γι αυτόν και μπαίνω ένα βράδυ στο Ηellas και τον πετυχαίνω μέσα και αρχίσα να του μιλάω χωρίς να ξέρει πως είμαι εγώ και μου έστειλε γυμνες φωτό του,ε εκεί έπεσε τόσο πολύ στα μάτια μου που αναρωτήθηκα πως αγάπησα έναν τέτοιον άνθρωπο και το γελοίο είναι πως είχε σχέση εκείνο το διάστημα και εκτός απο αυτό μου έστελνε πως με αγαπάει,τέτοιοι αντρεσ είναι....

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:37, 28-06-05:

Από την στιγμή που μιλάω σε chat (καλή ώρα στο δικό σας ) δεν νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να του το απαγορέψω 'η να ζηλέψω...Αλλά και που να μην μίλαγα, πάλι δεν θα το είχα...τέσπα...Το θέμα είναι να υπάρχει εμπιστοσύνη...Ε...αν μου κάνει λαδιά μέσω net τι να πω; Όσο για την κάμερα....μμμμ....θα με πείραζε αλλά γκου χου γκου χου....Οπότε ξανά μούγκα

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:06, 29-06-05:

Αν η σχεση ειναι γερη, μου φαινεται παρανοϊκο να υπαρχει περιπτωση να γινει κατι με 'ιντερνετικο' ατομο.. Αν παρεις πρεφα οτι ο φιλος σου ψαχνεται και γι'αυτο μπαινει chat, ε τι να λεμε..

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 17:26, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
τέτοιοι αντρεσ είναι....
ειναι...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:39, 29-06-05:

Bunny ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ!

Κάτι τέτοιοι θέλουν κρέμασμα απο το κεφάλι με το οποίο "σκέφτονται" και μάλιστα σε κοινή θεα. Μετά παίρνεις ενα μαστίγιο λουσμένο με βενζίνη, τον κανεις μαύρο στο ξύλο και μετά ανάβεις και τσιγάρο Ο αναπτήρας ο ΖΙΠΠΟ δε λεω που θα πεταχτεί

Αυτά τα καθάρματα φταίνε που σας πληγώνουν και μετά όταν σας έχουμε εμείς μαζεύουμε τα κομμάτια σας ένα ενα, βοηθάμε στην αναδόμηση σας όσο κι αν μας πληγώνετε, ακριβώς επειδή σας λατρεύουμε και δε θα θέλαμε να είστε ποτέ μαζί μας σε ίδιες καταστάσεις....

Σπάσιμο στα γόνατα που θέλουν όλο δικό τους....

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 12:23, 30-06-05:

Ολο κ περισσοτερο συμπαθω αυτο τον valder ρε γμτ.Εχεις πιασει το νοημα των σχεσεων εσυ μου φαινεται...
Οσο για το τοπικ,ε,μια ενοχληση θα την ειχα κ θα εμπαινα σε πειρασμο να δω,αλλα αν δε μου εδειχνε εκεινη τα ΜΝΜτα,δεν θα εκανα τιποτα,θα την εμπιστευομουν νομιζω...

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 19:45, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Bunny ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ!

Κάτι τέτοιοι θέλουν κρέμασμα απο το κεφάλι με το οποίο "σκέφτονται" και μάλιστα σε κοινή θεα. Μετά παίρνεις ενα μαστίγιο λουσμένο με βενζίνη, τον κανεις μαύρο στο ξύλο και μετά ανάβεις και τσιγάρο# Ο αναπτήρας ο ΖΙΠΠΟ δε λεω που θα πεταχτεί#

Αυτά τα καθάρματα# φταίνε που σας πληγώνουν και μετά όταν σας έχουμε εμείς μαζεύουμε τα κομμάτια σας ένα ενα, βοηθάμε στην αναδόμηση σας όσο κι αν μας πληγώνετε, ακριβώς επειδή σας λατρεύουμε και δε θα θέλαμε να είστε ποτέ μαζί μας σε ίδιες καταστάσεις....

Σπάσιμο στα γόνατα που θέλουν όλο δικό τους....
έχεις απόλυτο δίκιο και η βλακεία είναι πως μετά τον χωρισμό ήμουν άστα να πάνε για 3 χρόνια δεν φαντάζεσαι...
πάλι καλά με έφερε στα ίσια μου ένας πρώ φίλος μου και νυν αγόρι μου(το μωρούλι μου το γλυκό)

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:24, 01-10-07:

Δεν με νοιάζει καθόλου, άς κάνει ότι θέλει, όσο για την ζήλεια δεν υπάρχει απο την δική μου μεριά, δεν με νοιάζει, ο καθένας είναι ελεευθερος να κάνει ότι θέλει, άλλο άν είναι επιλογή σου να κόψεις απο το τσάτ για χάρη του, επιδή εκείνος ζηλέυει, που το έχω κάνει μια φορά, λυπήθηκα γιατί με το άτομο εκείνο είχαμε κοινά ενδιαφέροντα αλλα όταν είδε ότι μηλάμε στο τσάτ και ότι στέλναμε και μυνήματα στο κινητό, δεν το είπε αλλα έσκυψε το κεφάλι και σταναχωρήθηκε, οπώτε πρέπει πιά απο μόνοι μας να καταλαβένουμε, όχι λόγο πίεσης αλλα λόγο αγάπης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 11:43, 01-10-07:

Π.χ. :
αν είχατε να δείτε τον φίλο σας λίγο καιρό, κ το 1ο πρωί που ξυπνάτε μαζί, εκείνος μπαίνει κατευθείαν σε ένα forum κ μετά συνομιλεί κ με 2 άτομα μσν...
Θα σας πείραζε ή όχι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 11:49, 01-10-07:

οχι βεβαια...δεν εχουμε τετοια κοληματα εμεις

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 12:02, 01-10-07:

Εγω ειμαι κολλημένος

Συμφωνω με τον Valder στα περισσοτερα και διαφωνω με την mania στο εξής...

Δεν παρατάω το forum και to chat αν έχω φίλους εκει μέσα και καλώς η κακώς δεν εχω αλλο τροπο να επικοινωνησω με αυτούς.(πχ ζει σαλονικη και εχω καρτα στο κινητο αντι συνδεση)
Το παρατάω γιατι ασχολούμε με την κοπέλα μου και μόνο πολλές ώρες οποτε βρίσκω τροπο να επικοινωνω με τους φίλους μου αλλιως.

Οτι κάνεις εχει καποια όρια για να μην πληγωσεις και να μην πληγωθείς. Και σε μια σχεση που εκτιμάς τον αλλον περιμενεις κατι αντιστοιχο...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:39, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από tserno
Εγω ειμαι κολλημένος

Συμφωνω με τον Valder στα περισσοτερα και διαφωνω με την mania στο εξής...

Δεν παρατάω το forum και to chat αν έχω φίλους εκει μέσα και καλώς η κακώς δεν εχω αλλο τροπο να επικοινωνησω με αυτούς.(πχ ζει σαλονικη και εχω καρτα στο κινητο αντι συνδεση)
Το παρατάω γιατι ασχολούμε με την κοπέλα μου και μόνο πολλές ώρες οποτε βρίσκω τροπο να επικοινωνω με τους φίλους μου αλλιως.

Οτι κάνεις εχει καποια όρια για να μην πληγωσεις και να μην πληγωθείς. Και σε μια σχεση που εκτιμάς τον αλλον περιμενεις κατι αντιστοιχο...
οταν λές αντίστοιχο τι ενοείς; οταν αγαπάς δεν θές αντάλαγμα, προσφέρεις σεν ανταλάσεις πχ δεν μου ζήτησε να διακόψω το φόρουμ αλλα όταν μηλάς με άντρα και σε κινητό και σε τσάτ και βλέπεις ότι ο άλλος ζηλέυει αλλα δεν θέλει να σε πιέσει και εσύ το καταλαβένεις, τότε το κόβεις, εγώ αυτό κάνω, δεν θέλω να τον βλέπω πιεσμένο, αυτό είναι το σωστό, για μένα

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:16, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Π.χ. :
αν είχατε να δείτε τον φίλο σας λίγο καιρό, κ το 1ο πρωί που ξυπνάτε μαζί, εκείνος μπαίνει κατευθείαν σε ένα forum κ μετά συνομιλεί κ με 2 άτομα μσν...
Θα σας πείραζε ή όχι?
Ναι...και πάρα πολύ!
όχι γιατί μπαίνει στο νετ...και την εφημερίδα να έπαιρνα ίσως πάλι θα με πείραζε
Ο λόγος; Έχουμε να βρεθούμε έστω και λίγο καιρό και θέλω χρόνο για τα δυο μας...και θέλω το πρωινό δικό μας, να κάνουμε τις χαζομαρούλες μας, να μιλήσουμε στο καφέ, να χουχουλιάσουμε μαζί....

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:22, 01-10-07:

"αν ζηλευεις εισαι αξιος της μοιρας σου" μου ειπε καποτε ενας φιλος στο στρατο.

σοφα λογια θα ελεγα...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:44, 01-10-07:

Και τι ηθελε να πει με αυτο ; Γιατι εμενα μου κανει λιγο σε μαθηματικο ατοπο ετσι οπως το ερμηνευω.

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 15:47, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Και τι ηθελε να πει με αυτο ; Γιατι εμενα μου κανει λιγο σε μαθηματικο ατοπο ετσι οπως το ερμηνευω.
Εγώ το ερμηνεύω ως "αυτοεκπληρούμενη προφητεία". Όταν πιστεύεις σε κάτι πάρα πολύ συμπεριφέρεσαι με τέτοιο τρόπο ώστε είτε να επιβεβαιώσεις αυτό που πιστεύεις, είτε να το κάνεις να συμβεί.

Σε υποσυνείδητο επίπεδο συνήθως...

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:48, 01-10-07:

μαλλον ηθελε να πει, εαν ζηλευεις, εχεις ανασφαλειες, αρα εισαι χαμενος απο χερι

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:02, 01-10-07:

Monaxos , ξερω τι λες, αλλα πως το συνδεεις με τη φραση αυτη ;

Ηunter, πόσοι δεν εχουν καμια ανασφαλεια ομως ; Υπαρχουν ;

Για να μην ζηλευουμε σε καμια περιπτωση απο ανασφαλεια για τη σχεση μας, θα πρεπει να υπαρχουν καποιες προυποθεσεις :
1.να υπαρχει μεγαλη αμοιβαια και εμπρακτα αποδεδειγμενη αγαπη
2.να υπαρχει ιδια ή παρομοια νοοτροπια, αναγκες, ιδιοσυγκρασια ή τροπος σκεψης.
3.να υπαρχει καλη και παραλληλη γραμμη ηθικης/αξιων.

Ποσο συχνο ειναι αυτο ; Ισως πιο συχνο ειναι, οταν βλεπουμε ζευγαρι που δεν υπαρχει ζηλεια, να απουσιαζει επειδη δεν ειναι και ιδιαιτερα σοβαρη η σχεση. Γιατι οι περιπτωσεις αυτες ειναι λιγο πιο συχνες απο αυτο που περιεγραψα παραπανω, οποτε...

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 16:41, 01-10-07:

Δεν έχω διαβάσει καμία από τις παραπάνω απαντήσεις, αλλά εμένα προσωπικά θα με προβλημάτιζε όπως το παρουσιάζεις....

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 16:47, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ναι...και πάρα πολύ!
όχι γιατί μπαίνει στο νετ...και την εφημερίδα να έπαιρνα ίσως πάλι θα με πείραζε
Ο λόγος; Έχουμε να βρεθούμε έστω και λίγο καιρό και θέλω χρόνο για τα δυο μας...και θέλω το πρωινό δικό μας, να κάνουμε τις χαζομαρούλες μας, να μιλήσουμε στο καφέ, να χουχουλιάσουμε μαζί....
α γεια σου...

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 16:50, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Π.χ. :
Θα σας πείραζε ή όχι?
αυτο δεν το ειχα δει πριν

ε ναι εκει θα τα επαιρνα στην κρανα και θα τη επαιρνε και θα την σηκωνε!

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε στις 16:53, 01-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
αυτο δεν το ειχα δει πριν

ε ναι εκει θα τα επαιρνα στην κρανα και θα τη επαιρνε και θα την σηκωνε!

ΛΟΛ

κ εγώ ρε παιδιά

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:35, 01-10-07:

Monaxos , ξερω τι λες, αλλα πως το συνδεεις με τη φραση αυτη ;

Ηunter, πόσοι δεν εχουν καμια ανασφαλεια ομως ; Υπαρχουν ;

Για να μην ζηλευουμε σε καμια περιπτωση απο ανασφαλεια για τη σχεση μας, θα πρεπει να υπαρχουν καποιες προυποθεσεις :
1.να υπαρχει μεγαλη αμοιβαια και εμπρακτα αποδεδειγμενη αγαπη
2.να υπαρχει ιδια ή παρομοια νοοτροπια, αναγκες, ιδιοσυγκρασια ή τροπος σκεψης.
3.να υπαρχει καλη και παραλληλη γραμμη ηθικης/αξιων.

Ποσο συχνο ειναι αυτο ; Ισως πιο συχνο ειναι, οταν βλεπουμε ζευγαρι που δεν υπαρχει ζηλεια, να απουσιαζει επειδη δεν ειναι και ιδιαιτερα σοβαρη η σχεση. Γιατι οι περιπτωσεις αυτες ειναι λιγο πιο συχνες απο αυτο που περιεγραψα παραπανω, οποτε...

Εδώ μιλάμε συγκεκριμένα για ζήλια επειδή ο άλλος τσατάρει ή χρησιμοποιεί το ίντερνετ, όχι γενικά κι αόριστα ζήλια που είναι και φυσιολογική για μένα αν είσαι ερωτευμένος (εντός ορίων πάντα). Εγώ πάντως για να απαντήσω κιόλας, ακόμα κι αν ψιλοζήλευα επειδή τον τσάκωσα να μιλάει με κάποια, δεν ξέρω αν θα έκανα σκηνή επειδή το να ζηλέψω κάτι τέτοιο μου φαίνεται χαζό.. πιο πιθανό είναι να του έκανα μια κουβέντα και να προσπαθούσα να μάθω γιατί θέλει να γνωρίσει νέο κόσμο με αυτό τον τρόπο, παρά να του κάνω σκηνή ζήλιας. Σε κάθε περίπτωση θα έκανα σκηνή αν το πισί ήταν το πρώτο πράγμα στο μυαλό του μόλις άνοιγε τα μάτια του, ενώ είμαι κι εγώ ξύπνια (δηλ όχι να κοιμάμαι εγώ και να πάει να χαζέψει επειδή ακόμα κοιμάμαι)- αλλά το ίδιο θα έκανα κι αν στην ίδια φάση έπιανε το τηλέφωνο, ή πεταγόταν πάνω να κάνει κάτι άλλο, ενώ έχουμε καιρό να βρεθούμε..

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 19:30, 01-10-07:

Μα τελικα τι ζηλευουμε, το οτι μιλαει με αλλα ατομα, ή οτι το κανει μεσω ίντερνετ ; Ποση και τι διαφορά εχει με το να πηγαινει για καφε με καποιο ατομο ;

Αυτο που ανεφερα νομιζω ισχυει για καθε περιπτωση ετσι κι αλλιως. Απλα πριν 15 χρονια δε θα χε τη δυνατοτητα του ίντερνετ και της webcam.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:34, 01-10-07:

Μα τελικα τι ζηλευουμε, το οτι μιλαει με αλλα ατομα, ή οτι το κανει μεσω ίντερνετ ; Ποση και τι διαφορά εχει με το να πηγαινει για καφε με καποιο ατομο ;
μα δεν εχει καμμια διαφορα....το ενα και το αυτο ειναι...
ειτε εκτος ειτε εντος νετ..αυτος που ειναι να ζηλεψει θα το κανει...η ανασφαλεια υπαρχει παντα...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 21:26, 01-10-07:

Αρα επανερχομαστε σε αυτο που ειπα στο ποστ 35

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:44, 01-10-07:

Άμα δεν πεις την τελευταία κουβέντα θα σκάσεις ε;
Προσωπικά δεν είπα πουθενά πως είχες άδικο σε όσα έγραψες, απλά σου είπα πως το θέμα είναι πιο εξειδικευμένο. Και αυτό που ήθελα επίσης να πω (αλλά δεν θυμάμαι να ειπα) είναι πως υπάρχουν άνθρωποι που ενώ γενικά δεν ζηλεύουν έχουν θέμα με το να μπαίνει ο σύντροφός τους στο Ίντερνετ.. επειδή θεωρούν πως το cyber seχ είναι πιο εύκολο να προκύψει απ' ότι το κανονικό σεξ!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 21:51, 01-10-07:

Μα εθεσα ερωτημα γιαυτο επιστρεφω, μηπως απαντηθει. Το θεμα μπορει να ειναι πιο ειδικο, αλλα οι αιτια ειναι κοινη στην ουσια. Εκτος αν, επαναλαμβανω, το προβλημα δεν ειναι που συναναστρεφεται με αλλο ατομο, αλλα το οτι το κανει μεσω νετ. Που δεν διαπιστωσα κατι τετοιο απο το αρχικο ποστ του τοπικ.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:54, 01-10-07:

Για να σου απαντήσω λοιπόν για μένα δεν υπάρχει άτομο χωρίς κανενός είδους ανασφάλεια, ούτε ζευγάρι χωρίς καθόλου ζήλια (εκτός κι αν δεν είναι σοβαρή η σχέση όπως λες κι εσύ/είναι fuck buddies). Και αυτα τα δύο είναι το ένα επακόλουθο του άλλου.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 07:26, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Για να σου απαντήσω λοιπόν για μένα δεν υπάρχει άτομο χωρίς κανενός είδους ανασφάλεια, ούτε ζευγάρι χωρίς καθόλου ζήλια (εκτός κι αν δεν είναι σοβαρή η σχέση όπως λες κι εσύ/είναι fuck buddies). Και αυτα τα δύο είναι το ένα επακόλουθο του άλλου.

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 17:55, 23-12-07:

Ο πρωην μου, ηξερα πως εμπαινε σε πολλα σαιτ γνωριμιων και ακομα και αν ηθελε απλα να κανει φιλικες γνωριμιες μεσα απ'αυτα, ποτε δεν μπορουσα να μην σκεφτομαι και το αλλο, πως καποια αλλη θα του εκανε κλικ και να ηθελε να τη γνωρισει διαφορετικα μετα. Ποτε δεν ξερεις. Ειμαι υπερβολικη?

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:10, 23-12-07:

Για εμένα ισχύει το εξής:
Αν κάποιος θέλει φίλιες/συζητήσεις μέσω νετ θα χαζεύει σε forum
Αν θέλει fuck buddies/σχέσεις κτλ θα χαζεύει σε date site.

.-

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:44, 23-12-07:

Μωρε τιποτα δεν ειναι απολυτο...
Λιγες σχεσεις & "σχεσεις" εχουν δημιουργηθει μεταξυ μελων ενος φορουμ...?
ντον-τ θινκ σοου....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διαγωνισμός για φθηνό ευρυζωνικό Ιnternet σε φοιτητές - Από Johnnaousa
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά Θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-07-12 στις 14:01.
    • Ζήλεια - Από piou*
      Το θέμα έχει λάβει 103 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-12-10 στις 13:24.
    • Ασυρματο Ιnternet - Από Ironboy
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-09 στις 09:30.
    • Ζήλεια!!!!!!!! - Από gatouni8400
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-03-09 στις 16:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους