Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γραφικός χαρακτήρας

~Lös~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 21:04, 06-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Ναι,απλώς θα μου δώσεις το χρόνο μου να ξεθάψω κάποια έκθεση.
χαχαχαα οκ ;P

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 21:22, 06-06-13:

(πάντα ήθελα να χρησιμοποιήσω το συμβολάκι του "σπασίκλα",επιτέλους!)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Γραφικός Χαρακτήρας.jpg
Εμφανίσεις:  580
Μέγεθος:  273,5 KB  
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:31, 06-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades

(πάντα ήθελα να χρησιμοποιήσω το συμβολάκι του "σπασίκλα",επιτέλους!)
Μα γιατί γιατί γιατί;
Γιατί βάζετε όλοι ασκήσεις Φυσικής οr sth like that.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 15:10, 09-06-13:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 20:52, 09-06-13:

Για αναλύστε το χαρακτήρα μου

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  IMG-20130609-01050.jpg
Εμφανίσεις:  276
Μέγεθος:  1,62 MB  
Παράθεση

aergos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aergos
Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 383 μηνύματα.

O aergos έγραψε στις 23:06, 09-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Για αναλύστε το χαρακτήρα μου
ευδιάθετη, χαμογελαστή, χαλαρή, δε σκας για μικροπράγματα, ελαφρώς ντροπαλή, κοκκινίζεις κάπως εύκολα, και μερικές φορές λίγο αγχώδης χωρίς ουσιαστικό λόγο

Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DanaiPsa
H DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε στις 21:08, 09-09-13:

θα μπορούσες να γίνεις ψυχολόγος!!

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:11, 09-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από DanaiPsa
θα μπορούσες να γίνεις ψυχολόγος!!
Για γραφολογία πας απο ψυχολογία ή νομική αν δεν με απατάει η μνήμη μου.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 01:30, 10-09-13:

Πως μπορειτε ολοι να εχετε σταθερο χαρακτηρα κι εγω οχι???

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 04:31, 10-09-13:

η μάσκα φταίει..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 09:02, 10-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Πως μπορειτε ολοι να εχετε σταθερο χαρακτηρα κι εγω οχι???
Ούτε εγώ έχω, αν δεις σε προηγούμενη σελίδα έχω δύο που δεν έχουν καμία σχέση ο ένας με τον άλλον.

Παράθεση

KeitApoel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KeitApoel
H KeitApoel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H KeitApoel έγραψε στις 21:17, 05-12-13:

Θέλω και εγώ ανάλυση παιδιά, αυτά τα γράμματα ειναι κάπως τα βιαστικά μου έχω και εκεινά που γράφω με την ησυχία μου έχει καμία σχέση ? ευχαριστώ

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  1415672_10202458890384403_1372346715_n.jpg
Εμφανίσεις:  152
Μέγεθος:  115,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1462059_10202458728780363_1717566596_n.jpg
Εμφανίσεις:  190
Μέγεθος:  161,1 KB  
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 13:08, 12-01-14:

Το τελευταίο χρόνικο διάσημα έχω αλλάξει το πως κάνω το σ μου, το δ μου το η μου και το ς μου. Και το χω κανει με τέτοιο τροπο ώστε να γράφω γρηγορότερα και να μην καταλαβαινει κανεις τίποτα φυσικά!

Όνομα:  image.jpg
Εμφανίσεις:  1308
Μέγεθος:  1,75 MB

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 13:56, 12-01-14:

Όνομα:  1534694_10201136417756565_1995067217_o.jpg
Εμφανίσεις:  428
Μέγεθος:  59,8 KB

Όνομα:  1597046_10201136418276578_386200974_o.jpg
Εμφανίσεις:  262
Μέγεθος:  53,9 KB

Να και τα δικά μου. Γενικά ακούω κακά σχόλια για αυτά.

Υ.Γ Αν παρατηρήσετε το "κ" το κάνω με 2 τρόπους.Ασυναίσθητα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:34, 12-01-14:

Να και τα δικά μου γράμματα

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  IMG_20140112_142900.jpg
Εμφανίσεις:  219
Μέγεθος:  1,17 MB  
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 14:46, 12-01-14:

@Εmilouko
+1
Μου θυμίζουν κάπως τα γράμματα της αδελφής μου.

@Gate4
Ωραία γράμματα! Eίναι "εμφάνιση". Νταξ το ξέρω. Τραγική παρατήρηση!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:54, 12-01-14:

Χαχαχαχαχα γαμώτο και το κοιτούσα το βιβλίο

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 22:45, 14-01-14:

Χαχαχα θα ανεβάσω και τα δικά μου να σας θαμπώσω

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 22:54, 14-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Συνημμένο Αρχείο 55834
Συνημμένο Αρχείο 55835

Καλά είναι τα γράμματά σου καλέ. Που να δεις τα δικά μου. Και είμαι σίγουρη ότι τα κακά σχόλια που ακούς δεν είναι τίποτα μπροστά σ'αυτά που λένε σ' εμένα.

Κάποια στιγμή ίσως βάλω και εγώ κανένα κείμενο να δείτε το γραφικό μου χαρακτήρα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 23:33, 14-01-14:

Ασχετη παρατηρηση: Γιατι όλοι ανεβάζετε φυσική, χημεία, βιολογια e cosi via..?? Χαθηκε να ανεβάσετε κανέναν Λειβαδίτη??

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 16:29, 15-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...
Ασχετη παρατηρηση: Γιατι όλοι ανεβάζετε φυσική, χημεία, βιολογια e cosi via..?? Χαθηκε να ανεβάσετε κανέναν Λειβαδίτη??
Αυτά μας είναι πρόχειρα φέτος.

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 20:04, 01-06-14:

Σημειώσεις Λατινικών... (ο δικός μου γραφικός χαρακτήρας)

Όνομα:  fwfwfw.jpg
Εμφανίσεις:  613
Μέγεθος:  652,3 KB

Παράθεση

Akatanomasty

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akatanomasty
H Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H Akatanomasty (Eruanne) έγραψε στις 20:10, 01-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από leouv
Σημειώσεις Λατινικών... (ο δικός μου γραφικός χαρακτήρας)
Συνημμένο Αρχείο 56932
Έτσι να μαζευόμαστε κι εμείς!
Θα ορκιζόμουν ότι είναι της κολλητής μου αλλά αυτή είναι θετική...τρομακτικό.....

(ρε Ε______ , μήπως είσαι και μου το κρύβεις?? )

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 20:22, 01-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akatanomasty
Έτσι να μαζευόμαστε κι εμείς!
Θα ορκιζόμουν ότι είναι της κολλητής μου αλλά αυτή είναι θετική...τρομακτικό.....

(ρε Ε______ , μήπως είσαι και μου το κρύβεις?? )
Χαχαχαχαχα όχι δεν είμαι η Ε______ Τόσο μεγάλη ομοιότητα; Ίσως στους ελληνικούς χαρακτήρες να διαφέρουμε κάπως!

Παράθεση

Hodor (Hodor)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Hodor
Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Hodor Ο Hodor θα είναι παντα εδω για εσας <3 έγραψε στις 20:57, 01-06-14:

Εμένα κάπως έτσι είναι------>

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 15:22, 01-08-14:

Εμένα τα δικά μου δεν τα λες τέλεια αλλά τουλάχιστον είναι ευανάγνωστα.
Τώρα πώς γίνεται και αλλάζει ο τρόπος γραφής μου στα αγγλικά δεν μπορώ να το καταλάβω.
Όποιος γνωρίζει ας κάνει μια ψυχανάλυση να δω τι θα πετύχει

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  DSC_0345.jpg
Εμφανίσεις:  207
Μέγεθος:  670,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC_0346.jpg
Εμφανίσεις:  192
Μέγεθος:  695,1 KB  
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 17:50, 01-08-14:

Για ποιο λόγο γράφετε με μεγάλου μεγέθους γραμματοσειρά;

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 18:38, 01-08-14:

Kαλά,ίσως να υπερβάλω λίγο, αλλά από τότε έχω να γράψω μεγάλο κείμενο
Έκανα πολύ ωραία γράμματα, πιο ωραία από αυτά που βλέπετε!
(Έχω ακούσει ότι τα μεγάλα,στρογγυλά γράμματα δείχνουν εγωισμό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει..!)

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  IMG_0638.JPG
Εμφανίσεις:  151
Μέγεθος:  60,3 KB  
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 22:33, 01-08-14:

Βάσια πρέπει να είσαι πολύ συναισθηματική κοπέλα, ε;

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 23:01, 01-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Για ποιο λόγο γράφετε με μεγάλου μεγέθους γραμματοσειρά;
Τα δικά σου ψιψιρολια να φανταστώ ε;

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 23:03, 01-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Τα δικά σου ψιψιρολια να φανταστώ ε;
χαχαχα...ναι

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 23:17, 01-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su
Το τελευταίο χρόνικο διάσημα έχω αλλάξει το πως κάνω το σ μου, το δ μου το η μου και το ς μου. Και το χω κανει με τέτοιο τροπο ώστε να γράφω γρηγορότερα και να μην καταλαβαινει κανεις τίποτα φυσικά!
Συνημμένο Αρχείο 55832
Μοιάζουν απίστευτα με μιας φίλης μου τα γράμματα! Πρέπει λοιπόν να είσαι πολύ κοινωνική, ευαίσθητη, συναισθηματική, ρομαντική και αυθόρμητη

Παράθεση

niek

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 12:05, 02-08-14:

Με ενδιαφέρει πολύ η γραφολογία.Έχω ακούσει ότι στο εξωτερικό οι εταιρείες προσλαμβάνουν γραφολόγους για να αναλυουν το γραφικό χαρακτήρα των μελλοντικών εργαζομένων και μα΄λιστα η αξιολόγηση αυτή μετραει πολύ.

Όσον αφορά το δικό μου γραφικό χαρακτήρα μάλλον είναι χάλια.Οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν τι γράφω αλλά εγώ καταλαβαίνω πάντα.Ανάλογα στιγμή και τι γράφω, τα γράμματα διαφέρουν σημαντικά.Στα αγγλικά κάνω εντελώς διαφορετικά πολύ ευανάγνωστα γράμματα.

Ένας καθηγητής μου είχε πει ότι θα αναγνώριζε το γραπτό μου ανάμεσα στα γραπτά του σχολείου ακόμα και αν δεν είχε όνομα, αλλά δεν έκανε ανάλυση.
Μία άλλη καθηγήτριά μου σε ένα διαγώνισμα είπε ότι αισθανόταν πως τα γράμματα θα βγουν από το γραπτό να την κατασπαράξουν! Πολύ περίεργο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη niek : 02-08-14 στις 12:12.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 14:13, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Βάσια πρέπει να είσαι πολύ συναισθηματική κοπέλα, ε;
Την έκανες την ανάλυση,ε; Ε, εντάξει, οχι ιδιαίτερα. Μια καθηγήτρια που ήταν ειδική σ'αυτο το θεμα μου ειχε πει οτι ειμαι άνθρωπος της οργάνωσης και ισχύει νομιζω

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 15:05, 02-08-14:

Είσαι, είσαι...άκου μένα που σου λέω..

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:37, 02-08-14:

Αυτό που όλοι κάνετε γαμάτα γράμματα και εγώ δεεεεν.

Χαχαχαχαχ. Θα ανεβάσω μια πρόσφατη όταν μπορέσω γιατί ο γραφικός μου χαρακτήρας έχει αλλάξει πολύ απ'την τελευταία φορά που τον έδειξα εδώ.

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza έγραψε στις 15:50, 02-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Συνημμένο Αρχείο 55834
Συνημμένο Αρχείο 55835

Χεχε πολιτεία
Ιησούς Χριστός Νικά Και Όλα Τα Κακά Σκορπά

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 17:06, 06-08-14:

Να και λιγο ΑΟΔΕ, σημειώσεις που έγραφα πριν τις εξετάσεις (και μάλιστα η οργάνωση, που έπεσε ). Τις βρήκα τυχαία σημερα

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  image.jpg
Εμφανίσεις:  112
Μέγεθος:  1,14 MB  
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Emilouko έγραψε στις 18:34, 06-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Χεχε πολιτεία
Ιησούς Χριστός Νικά Και Όλα Τα Κακά Σκορπά

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 19:15, 06-08-14:

Όνομα:  DSC_0560.jpg
Εμφανίσεις:  287
Μέγεθος:  84,3 KB
Αρχική Δημοσίευση από methexys
Να και λιγο ΑΟΔΕ, σημειώσεις που έγραφα πριν τις εξετάσεις (και μάλιστα η οργάνωση, που έπεσε ). Τις βρήκα τυχαία σημερα
Εγώ πάντως πάνω-πάνω διαβάζω Π.Ο.Δ.Ε.
...κατά τα άλλα μια χαρά είναι τα γράμματά σου!

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 21:08, 06-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
Συνημμένο Αρχείο 57546

Εγώ πάντως πάνω-πάνω διαβάζω Π.Ο.Δ.Ε.
...κατά τα άλλα μια χαρά είναι τα γράμματά σου!
Προγραμματισμός + Οργάνωση + Διοίκηση + Ελεγχος (ή ό,τι ήταν αυτό τέλος πάντων) =4 βασικές λειτουργίες του management!
Τα ξέχασες καλέ; γιατί; αυτά μένουν αξέχαστα χαχα και τα δικά σου είναι ωραία!

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 00:30, 07-08-14:

Γραφικός Χαρακτήρας και Προσωπικότητα!
Ο γραφικός χαρακτήρας «πυξίδα» της προσωπικότητας :Το πώς γράφουμε αποκαλύπτει στοιχεία για περίπου 5.000 διαφορετικά χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας, σύμφωνα με μελέτη

Εσείς γράφετε με μεγάλα κενά μεταξύ των λέξεων ή με μικρά, με μεγάλα ή μικρά γράμματα, με γράμματα στρογγυλεμένα ή μακρουλά; Αυτά και άλλα πολλά στοιχεία του γραφικού χαρακτήρα μας «μιλάνε» για την προσωπικότητά μας

Είστε άτομο εξωστρεφές ή μήπως είστε υπερόπτης με ροπή προς το ψέμα; Πιάστε μολύβι και χαρτί για να λάβετε την απάντηση! Μελέτη μιας μεγάλης αμερικανικής εταιρείας γραφικής ύλης (National Pen Company) δείχνει ότι ο γραφικός χαρακτήρας μπορεί να αποκαλύψει στοιχεία για περίπου 5.000 διαφορετικά χαρακτηριστικά της προσωπικότητας με βάση, μεταξύ άλλων, το πόσα κενά αφήνει ο καθένας μεταξύ των λέξεων, το πώς υπογράφει αλλά και το πώς ενώνει τα γράμματα μέσα σε μια λέξη.

Η γραφολογία

Η διαδικασία ανάλυσης του γραφικού χαρακτήρα ονομάζεται γραφολογία και ως σήμερα θεωρείται ψευδοεπιστήμη καθώς υπάρχουν αντιμαχίες σχετικά με το αν μπορεί να προσδιορίσει με ακρίβεια ψυχολογικά χαρακτηριστικά αλλά και στοιχεία της φυσιολογίας ενός ατόμου. Πάντως ορισμένες εταιρείες χρησιμοποιούν τη γραφολογία πριν από την πρόσληψη υπαλλήλων, ενώ η συγκεκριμένη διαδικασία έχει χρησιμοποιηθεί και σε δικαστικές υποθέσεις.

Τώρα η National Pen Company συνέλεξε στοιχεία διαφορετικών γραφολογικών μελετών και δημιούργησε ένα γράφημα που δείχνει πολλά για τον χαρακτήρα με βάση τον γραφικό... χαρακτήρα .

Σύμφωνα λοιπόν με αυτό το γράφημα, το μέγεθος των γραμμάτων δείχνει πολλά για την προσωπικότητα του ατόμου που τα γράφει. Οι άνθρωποι που γράφουν μικρά γράμματα τείνουν να είναι ντροπαλοί, επιμελείς και λεπτολόγοι, ενώ αντιθέτως όσοι κάνουν μεγάλα γράμματα είναι εξωστρεφείς και αγαπούν να βρίσκονται στο επίκεντρο της προσοχής.

Οταν πάλι τα γράμματα ενός ατόμου είναι μεσαίου μεγέθους (το επάνω μέρος των χαρακτήρων βρίσκεται στο μέσον μιας γραμμής στο τετράδιο), τότε πρόκειται για άτομο προσαρμοστικό.

Η κλίση των γραμμάτων

Αν ο γραφικός χαρακτήρας έχει κλίση προς τα δεξιά, το άτομο είναι ανοιχτό σε νέες εμπειρίες και απολαμβάνει να γνωρίζει καινούργια άτομα. Αν πάλι έχει κλίση προς τα αριστερά, τότε το άτομο είναι μάλλον εσωστρεφές. Οσοι γράφουν χωρίς κλίση των γραμμάτων προς κάποια κατεύθυνση είναι λογικοί και πρακτικοί. Με δεδομένο ότι η γραφολογική αυτή ανάλυση αφορά την αγγλική γλώσσα, υπάρχουν και λεπτομέρειες του γραφικού χαρακτήρα και κατ' επέκταση του χαρακτήρα του ατόμου... εις την αγγλικήν. Για παράδειγμα, όταν ένα άτομο γράφει τα γράμματα l (καλλιγραφικά) και e, το πόσο μεγάλη κάνει την «κουλούρα» των γραμμάτων μαρτυρεί πολλά: όταν η «κουλούρα» είναι μεγάλη το άτομο είναι χαλαρό, αυθόρμητο και χωρίς προκαταλήψεις. Οι μικρές «κουλούρες» των γραμμάτων υποδηλώνουν σκεπτικισμό, καθώς και περιορισμό από κάποιες δραστηριότητες που συνδέονται με ένταση.

Τα i και j
Ρόλο παίζει και πού ακριβώς βάζει ένα άτομο την «τελίτσα» επάνω από το i ή το j. Αν η τελίτσα μπαίνει πολύ επάνω από το γράμμα, μαρτυρεί ότι ο γράφων έχει μεγάλη φαντασία. Αν μπαίνει πολύ κοντά στο γράμμα, τότε ο γράφων είναι οργανωτικός και συμπονετικός. Οι αναβλητικοί τύποι βάζουν την «τελίτσα» του i ή του j στα αριστερά σε σύγκριση με το γράμμα, ενώ όσοι παλιμπαιδίζουν συνηθίζουν να ζωγραφίζουν έναν μικρό κύκλο αντί για την τελεία.

Εκείνοι που στο γράμμα t φτιάχνουν πολύ μεγάλη την οριζόντια γραμμή είναι αποφασιστικοί, ενθουσιώδεις αλλά και ξεροκέφαλοι. Οσοι κάνουν μικρή την οριζόντια γραμμή συνηθίζουν να είναι τεμπέληδες.

Τα τερτίπια τού ο
Οταν κάποιος γράφει το ο με κενό στην άκρη του κύκλου ή καλλιγραφικά κάνοντας μια μικρή κουλούρα στο επάνω μέρος του τείνει να είναι συζητήσιμος και κοινωνικός. Το κλειστό ο πάλι δείχνει άνθρωπο που του αρέσει η ιδιωτικότητα.

Συγχρόνως το να γράφει κάποιος πιέζοντας πολύ το μολύβι δείχνει υψηλά επίπεδα ενέργειας του οργανισμού, ενώ το αντίθετο μαρτυρεί κόπωση.

Οι ψεύτες

Αν πάλι αναζητάτε τους ψεύτες, αυτοί αποτυπώνονται στο... χαρτί μέσω αλλαγών στον γραφικό χαρακτήρα στο ίδιο κείμενο.

ΠΗΓΗ
Αρχική Δημοσίευση από methexys
Προγραμματισμός + Οργάνωση + Διοίκηση + Ελεγχος (ή ό,τι ήταν αυτό τέλος πάντων) =4 βασικές λειτουργίες του management!
Τα ξέχασες καλέ; γιατί; αυτά μένουν αξέχαστα χαχα
Χαχαχαχα οκ τότε!

Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 22:46, 28-05-17:

Τι ενδιαφέρουσα είναι η γραφολογία!
Οι απόψεις διίστανται για την αξιοπιστία της. Ξέρει κανείς όμως να μας κάνει καμιά ανάλυση να σκοτώσουμε την ώρα μας; (@GP369, μήπως εκτός από τεστ προσωπικότητας; )
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 09:10, 29-05-17:

Ξέρω εγώ ανεβάστε, φωτογραφίες με μια μικρή παράγραφο, κατά προτίμηση παντόγραμμα και θα σας πω. Η γραφή σας να είναι κανονική, μην κάνετε δηλαδή εσκεμμένα καλύτερα και πιο προσεγμένα γράμματα αλλά γράψτε όπως θα γράφατε κανονικά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hack3r : 29-05-17 στις 09:20.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 09:53, 29-05-17:

Πες μου μεγάλε τζεντάι, τι λέει για μένα το εξωελλαδικό ελληνικό κεφάλαιο του 19ου αι.;

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 09:57, 29-05-17:

Πως γίνεται όλα τα γράμματα να βρίσκονται στο ίδιο ύψος; How did you do this?
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 10:00, 29-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Πως γίνεται όλα τα γράμματα να βρίσκονται στο ίδιο ύψος; How did you do this?
.....νομίζω ότι αυτό είναι το φυσιολογικό.
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μιχάλης Τ.
Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε στις 10:31, 29-05-17:

Ωραία γράμματα, stefaniat!
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 10:39, 29-05-17:

Αν κατάφερα να φτιάξω εγώ τα γράμματά μου, όλοι μπορείτε. Σε ευχαριστώ!!
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 12:35, 29-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Πες μου μεγάλε τζεντάι, τι λέει για μένα το εξωελλαδικό ελληνικό κεφάλαιο του 19ου αι.;

Το πρώτο που καταλαβαίνεις από τα γράμματα σου αρχικά είναι πως είσαι άνθρωπος εσωστρεφής, αυτό φανερώνεται από το γεγονός ότι τα γράμματά σου είναι μικρά, δηλαδή κάτω από την μέση της γραμμής. Επίσης είσαι άνθρωπος που θέλει να γνωρίζει τους άλλους εις βάθος, του αρέσει η σωματική επαφή και χρειάζεται κάποιον για να αισθάνεται ασφάλεια, δεν σου αρέσει και τόσο η ελευθερία δηλαδή, αυτό το καταλαβαίνεις από την μικρή απόσταση μεταξύ των λέξεων σου. Τα γράμματά σου έχουν μια μικρή κλίση προς τα δεξιά που δείχνει ότι είσαι ανοιχτή σε νέες εμπειρίες και στο να γνωρίζεις νέα άτομα αλλά επειδή είναι πολύ μικρή η κλίση αυτό σημαίνει πως στην αρχή είσαι διστακτική. Τα κλειστά ο δείχνουν άτομο που του αρέσει η ιδιωτικότητά του και δεν θέλει να βγάζει την ζωή του στο γυαλί. Τα καλλιτεχνικά κεφαλαία επίσης δείχνουν άτομο παιχνιδιάρικο, με φαντασία που παλιμπαιδίζει. Το πυκνογραμμένο γραπτό χωρίς μεγάλα κενά στα πλάγια δείχνει άτομο επικοινωνιακό που έχει πολλά να πει. Οι τόνοι σου είναι κοντά στα γράμματα που σημαίνει πως είσαι άτομο οργανωτικό και συμπονετικό. Αν και δεν φαίνεται ξεκάθαρα από την φωτογραφία η πίεση στο χαρτί νομίζω πως είναι ελαφριά πράγμα που υποδηλώνει ευαισθησία και ενσυναίσθηση.

Επίσης η υπογραφή στο πάνω μέρος, δείχνει πως η καθηγήτρια σου είναι άτομο με υψηλή αυτοπεποίθηση.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους