Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Eurovision

ΞΕΠΛΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΞΕΠΛΑ
H ΞΕΠΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H ΞΕΠΛΑ έγραψε στις 11:30, 08-02-07:

Καλημέρα, καλημέρα
Για πέστε μου ακούσατε τα τρία υποψήφια τραγούδια για τη Eurovision;;;;
Ποια είναι η γνώμη σας;;;
Ποιο σας αρέσει καλύτερα;;;;
Για να βλέπω γνώμες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

duke nukem

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη duke nukem
Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O duke nukem έγραψε στις 15:48, 08-02-07:

Και τα 3 είναι αρκετά καλά, πιστεύω ότι φέτος η επιλογή θα είναι αμφίρροπη, θα περιμένω την τελική παρουσίαση για να διαλέξω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 16:19, 08-02-07:

Σήμερα είδα τις 3 συμμετοχές στο ίντερνετ. Καμία δεν μου άρεσε

Αν δεν είναι Lordi...

Πέρα από την πλάκα το στυλάκι τους δεν είναι κάτι καινούργιο. Ψιλοέθνικ αραβικές καταστάσεις με λίγο ανακάτεμα από τα ακούσματα της Ευρώπης/ΗΠΑ και να σου τα!

Αν το τραγούδι δεν κάνει μπαμ από μόνο του, αν δεν ξεχωρίσει από τα υπόλοιπα (ποιοτικά) δεν λέει. Για εμένα αξέχαστες συμμετοχές παραμένουν του Βελγίου με το Sanomi και των Lordi!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:15, 08-02-07:

Ναι.

Ποια είναι η γνώμη σας;;;
Καμια ελπιδα (αν υποτεθει οτι μας απασχολει το θεμα)

Ποιο σας αρέσει καλύτερα;;;;
Κανενα.
Και το εννοω. Κανενα δεν εχει να δωσει τιποτα.
Ουτε καν κατι.. να πεις εστω οτι να ρε, ακουσα και κατι διαφορετικο.
Τιποτα, τιποτα.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:49, 08-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΞΕΠΛΑ
Όχι, δεν ήξερα καν ότι βγήκαν
Απ' ό,τι έχω ακούσει όμως από πολλούς και τα τρία τα ίδια χάλια έχουν.

Μου φαίνεται ότι δεν θα στηρίξω Ελλάδα φέτος (όχι πως έχω ψηφίσει ποτέ) αλλά καμιά άλλη συμμετοχή μπας και πανηγυρίσω στο τέλος

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:58, 08-02-07:

H Ταμτα ηταν καλη.
Ο Σαρμπελ και το κομματι ("Γεια σου Μαρια"...στο καλο) ηταν τουλαχιστον για τα πανηγυρια.Και το κομματι του δαντη αρκετη κλεψαδουρα απο Baila Morena του Zucchero( ) και λιιιιιιιιιιιιιγο επιρεασμενο απο τους περσυνους Lordi.
Βασικα μονο μια φορα ακουσα το καθενα και θα προασπαθησω να μην τα ξαναπετυχω.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 20:17, 08-02-07:

Χαλια είναι όλα... το μόνο που μπορεί να σταθεί ειναι της Ταμτα!

ps. αν και ειμαι αντιθετος στις μπαλάντες σε αυτο το διαγωνισμό...
ps2. οποιος τα θέλει, pm με να σας πω απο που μπορειτε να τα "αγορασετε"

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 21:16, 08-02-07:

ο, τι να ναι.κατι πηρε τ'αυτι μου, ευτυχως που πηρε μονο κατι δλδ και οχι ολο
τα ιδια χαλια με τους περσινους κακασχημους.

Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris7
Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε στις 12:19, 10-02-07:

Από το μέλος lenia του www.periland.gr

ΤΑΜΤΑ http://www.youtube.com/watch?v=gK5ARJMSix0

SARBELhttp://www.youtube.com/watch?v=yTi-g8UlSoc

ΔΑΝΤΗΣ
http://www.youtube.com/watch?v=cu_IHO5ilFo

Χρήστος Δάντης, Τάμτα και Σαρμπέλ είναι οι τρεις καλλιτέχνες που διεκδικούν το εισιτήριο για τον ευρωπαϊκό διαγωνισμό τραγουδιού, τη Eurovision 2007, που θα πραγματοποιηθεί στις 12 Μαΐου στο Ελσίνκι.Η διαδικασία επιλογής τραγουδιού και ερμηνευτή φέτος αλλάζει, καθώς η ΕΡΤ, αντί να αναθέσει σε έναν καλλιτέχνη, όπως έκανε τα προηγούμενα χρόνια, αποφάσισε να επιλέξει ανάμεσα σε τρεις ερμηνευτές.Χρήστος Δάντης, Τάμτα και Σαρμπέλ θα ερμηνεύσουν αντίστοιχα τρία τραγούδια στην ειδική βραδιά στα τέλη Φεβρουαρίου, κατά τη διάρκεια της οποίας η κριτική επιτροπή της ΕΡΤ και το κοινό θα αποφασίσουν για τον ερμηνευτή και το τραγούδι που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο διαγωνισμό. Ο προϋπολογισμός θα ανέλθει στο ποσό των 700.000 ευρώ, δηλαδή το ίδιο ποσό που ίσχυε πριν από τη διοργάνωση του διαγωνισμού στην Αθήνα.

«Θέλουμε να δώσουμε περισσότερες ευκαιρίες σε περισσότερους ερμηνευτές και εφόσον η EBU δίνει απόλυτη αυτονομία να επιλέξει η κάθε δημόσια ευρωπαϊκή τηλεόραση το τραγούδι που θα την εκπροσωπήσει, εμείς αλλάξαμε φέτος τη διαδικασία» διευκρίνισε ο Γ.Χουλιάρας, εντεταλμένος σύμβουλος της ΕΡΤ, στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου για την Eurovision.

Η διοργάνωση της Αθήνας, είπε ο κ. Χουλιάρας, δημιούργησε πιο ευνοϊκό κλίμα σε πολλές χώρες της Eurovision, σε σχέση με την τηλεθέαση.

Φέτος, σημειώνεται ρεκόρ συμμετοχών στο διαγωνισμό, που φθάνει τις 42 χώρες, είπε η Φωτεινή Γιανουλάτου, διευθύντρια Διεθνών Σχέσεων της ΕΡΤ και εξήγησε ότι επιστρέφουν στο διαγωνισμό η Αυστρία και η Ουγγαρία, ότι η Σερβία και το Μαυροβούνιο θα διαγωνιστούν ως ξεχωριστά κράτη και ότι την παρθενική τους εμφάνιση θα κάνουν η Τσεχία και η Γεωργία.

Αρκετές χώρες έχουν ήδη ανακοινώσει τους ερμηνευτές και τα τραγούδια τους, όπως η Μολδαβία, η Ελβετία, η Ανδόρα, η Αλβανία, η Τουρκία, το Ισραήλ και η Γεωργία.

Σε ερώτηση εάν θα πρέπει να εκπροσωπεί την Ελλάδα τραγούδι με ελληνικό στίχο, ο Τζώνυ Καλημέρης, σύμβουλος του προέδρου της ΕΡΤ, απάντησε «ότι το τραγούδι θα αδικηθεί, εάν το πλατύ κοινό δεν καταλάβει το στίχο, γι' αυτό προτιμούμε ο στίχος να ερμηνεύεται στα αγγλικά ή σε άλλη γλώσσα, ευρέως γνωστή».

Η ΕΡΤ «θα αναζητήσει τα καλύτερα τραγούδια για να μας εκπροσωπήσουν» πρόσθεσε ο Αντώνης Ανδρικάκης, διευθυντής της ΕΡΑ
(από το www.fititis.gr)

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:22, 10-02-07:

αχ βρε θοδωρή μου.... υπάρχει σχετικό thread κι έχεις κάνει και του κόσμου τη δουλεια!!!!
Ένα τραγούδι για τη Eurovision

θα πρέπει να τα συγχωνεύσουμε....

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:31, 10-02-07:

Τωρα τα ειδα απ'τα βιντεακια που εβαλε ο θοδωρης.
Της ταμτα ειναι κατι διαφορετικο, αλλα μαλλον οχι για eurovision.
Του σαρμπελ ειναι για γελια, ειδικα εκει που λεει με υφος "γεια σου μαρια" ειναι τρελη 80ιλα!
Του δαντη σαχλαμαροειδες μου φανηκε :p
Κλασικα οπως καθε χρονο τα βρισκω ολα αθλια

Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris7
Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε στις 12:33, 10-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
αχ βρε θοδωρή μου.... υπάρχει σχετικό thread κι έχεις κάνει και του κόσμου τη δουλεια!!!!
Ένα τραγούδι για τη Eurovision

θα πρέπει να τα συγχωνεύσουμε....
Αφού πρέπει να συγχωνευτούνε,πρέπει να το κάνεις

Βάλε και την ψηφοφορία

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:59, 10-02-07:

λοιπόν... τωρα τα είδα κι εγω....

ΑΝ η Ταμτα έλεγε το τραγούδι του Δάντη θα ήταν ο καλυτερος (απ τους προτεινόμενους) συνδιασμους

Η Τάμτα είναι η καλύτερη σαν παρουσια....
Ποπάκι, tredy, φατσουλα, ομορφη, νεα κλπ κλπ
Μεγάλο plus το ότι θα μας δωσει βαθμους όλο το ανατολικό block όπως έγινε με τους Βόρειους και την Παπαρίζου Μην ξεχνάτε... είναι πολιτική η eurovision Κι οχι μουσικος θεσμός
Το τραγουδι της όμως... δεν ειναι καλο ΓΙΑ ΤΗΝ EUROVISION....
Οι μπαλάντες ήταν μπροστα μόνο στη δεκαετία του 80... ήθελε κάτι με ποιο νεύρο, χορό, σκηνική παρουσία... όχι μια όμορφη κοπελα να κλαψουρίζει Γιαυτο και πιστευω οτι το τραγουδι σαν τραγουδι του Δάντη ειναι πιο δυναμικο, πιο καλο για τη eurovision....

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:48, 10-02-07:

της Ταμτα είναι ωραίο πολύ ωραίο αλλά στην Γιουροβίζιον θέλουν κούνημα οπότε Σαρμπέλ

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 13:59, 10-02-07:

Eγω παλι απο ολα αυτα, αυτο που ακουω πιο "ανετα" ειναι του Δαντη.
Πιο ανεβασιαρικο χωρις να γινεται γελοιο.
Εχει και το μπουζουκακι του μεσα (ethnic στοιχειο κι ετσι)...νταξ καλο ειναι.

Η Ταμτα ειναι ωραια...με πολυ καλη φωνη,καλη παρουσια,αλλα το τραγουδι...πολυ νυστα για( πιστευω) για τα γουστα της Ευρωβιζιόν!

Ρε σεις...το τραγουδι του Sarbel κατι μου θυμιζει σαν μουσικη και ειδικα στην εισαγωγη...καποιο τραγουδι μου θυμιζει και σπαω το κεφαλι μου να βρω ποιο...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:13, 10-02-07:

Το τραγούδι του Σαρμπέλ είναι υπερβολικά αίσχος. ΧΑΛΙΑ! Κρίμα και είναι και κούκλος (αν και τρέντουλας) και θα μου άρεσε να μας εκπροσωπήσει.

Της Τάμτας μου άρεσε.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 20:29, 10-02-07:

Και εμενα ολα τραγικα μου φανηκαν. Αν επρεπε να διαλεξω ενα ομως, θα διαλεγα Σαρμπελ: Με το που ακουσα τον Δαντη με την αγριοφωναρα του να λεει ladies and gentlemen πηγα να πνιγω απο το γελιο. Τραγικος! Η Ταμτα μας καραξενερωσε, και περιμενα να σας πω την αληθεια να ειναι καλη, γιατι ομορφη κοπελιτσα, ωραια φωνη, χαρουμενα τραγουδακια.... αλλα πολυ κλαψουρισμα ρε παιδι μου. Οποτε μου μενει ο Σαρμπελ!

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 21:00, 10-02-07:

Eιμαι αναμεσα σε Ταμτα κι Δαντη.
Κουκλος ο Σαρμπελ αλλα δεν μπορω να βλεπω αντρα που το παιζει κι ζαν πρεμιε να λικνιζεται κι να μου χορευει τσιφτεντελια.Ελεος.
Ασε που απο φωνη δεν μου λεει τιποτα.

Παράθεση

ΞΕΠΛΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΞΕΠΛΑ
H ΞΕΠΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H ΞΕΠΛΑ έγραψε στις 16:06, 11-02-07:

Στο ποιός θέλω να με εκπροσωπίσει η απάντηση είναι η Τάμτα, ωραία φωνή, παρουσία και συμφωνία με τα στατιστικά που δείχνουν οτι οι περισότεροι που έχουν βγει πρώτοι είναι γυναίκες Συν και αυτό που ειπώθηκε από κάποιον στο φόρουμ, οτι θα μαζεύαμε και τους ψήφους από όλο το ανατολικό μπλοκ. Όμως για το τραγούδι (μπαλάντα), ενώ μ' αρέσει πολύ δεν το θεωρώ κατάλληλο για τη Eurovision. Θέλει κάτι πιο νταχτιρτντίδικο να γίνει σόου.
Του Σαρμπέλ δεν μου άρεσε καθόλου και για του Δάντη δεν εκφέρω γνώμη γιατί δεν μπορώ το ροκ. Πάντως και εμένα μου θύμισε Λόρντι

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 16:30, 11-02-07:

Μου αρέσει το τραγούδι του Sarbel!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 16:38, 11-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΞΕΠΛΑ
για του Δάντη δεν εκφέρω γνώμη γιατί δεν μπορώ το ροκ. Πάντως και εμένα μου θύμισε Λόρντι
Όχι και ροκ ο Δάντης!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:44, 11-02-07:

To Π@π@ριζουλίνι φυσικά

Από αυτά τα τρία, πάντως, μάλλον ο Δάντης πληροί τις προϋποθέσεις, ή καλύτερα έχει περισσότερες πιθανότητες να αποσπάσει κάτι καλό..

Αλλά αν δεν είναι Lordi...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 19:21, 11-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Όχι και ροκ ο Δάντης!
Nταξ'...αυτο το τραγουδι ψευτο-ροκακι ειναι.
Και γενικοτερα παλιοτερα ο Δαντης ειχε ροκ στοιχεια στα κομματια του.
Μετα το γυρισε και λιγο στα τζερτζελε ολε...

Εγω παντως χαλαρα θα ελεγα να στειλουμε την Θωδη με το
"scopia-scopia mi sco...scopia-scopia mi scopia il cuor'!"
Αλλα ετσι ειναι τα κυκλωματα της show βιζ...μπιζ εννοουσα!

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 20:17, 11-02-07:

Απο τα 3 τραγουδια του Δαντη ειναι αυτο που πιστευω κολλαει να παει στη γιουροβιζιον...Τα αλλα ειναι αισχος.....Τουλαχιστον του Δαντη ακουγεται!
Κ παλι 17 θα βγουμε ομως οποτε.....

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 20:29, 11-02-07:

Του Δάντη το θεωρώ σκουπιδοπανάθλιο...
Του Σαρμπέλ μπορώ να φανταστώ ...Να φοράει ένα Τ-shirt απο τα πανέρια της λαϊκής και να πιάσει κανά 3άρι - 5άρι ( Θυμάστε τον Ρώσο πέρυσι?Ε, κάτι τέτοιο)
Της Τάμτα είναι το πιο αξιοπρεπές....

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 22:58, 11-02-07:

Τάμτα rulez!

Πότε θα αποφασιστεί ποιό τραγούδι θα πάει;

-petros

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 00:52, 12-02-07:

Νομίζω πως ο Δάντης είναι εγγύηση.... και επειδή ξέρουμε ότι κατά κύριο λόγο τα τζερτζελοτράγουδα πουλάνε στην Γιουροβίζιον, νομίζω είναι το πιο κατάλληλο. Και της Τάμτα μ' αρέσει γιατί μου θυμίζει αυτό το τραγούδι της FYROM (αν θυμάμαι καλά!) πριν μερικά χρόνια που είχε πάρει καλή θέση και έχει και το θετικό ότι δίνει και ένα στοιχείο της ελληνικής γλώσσας. Του Σαρμπέλ δεν μου ανοίγει ...οπότε δεν μπορώ να πω αν μ 'αρέσει ή όχι!
Σημασία έχει όποιο τραγούδι και να περάσει, να έχουμε και μια πολύ καλή σκηνική παρουσία και φυσικά να γίνει η απαραίτητη προώθηση όπως και πρόπερσι με την θεά Παπαρίζου!!!

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 16:15, 12-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
της Ταμτα είναι ωραίο πολύ ωραίο αλλά στην Γιουροβίζιον θέλουν κούνημα οπότε Σαρμπέλ
Συμφωνώ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:16, 12-02-07:

η Ταμτα με το τραγουδι του Δαντη....

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 16:27, 12-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
η Ταμτα με το τραγουδι του Δαντη....
Σωστη!Αλλα στο ρεφρεν που λεει "...baby you're no Madonna";
Εμεις το λεμε οτι δεν εισαι Παναγια για αντρες και γυναικες αλλα στο εξωτερικο ισχυει το ιδιο;
Μπας και περασουν την Ταμτα για το χαμενος τριτο μελος των ΤΑΤU...

Τελος ακουσα οτι φετος θα γινουν δυο ψηφοφοριες.Μια για το τραγουδι και μια για τον καλλιτεχνη...
Ισχυει;Δηλαδη οτι καλλιτεχνης τραγουδι δεν πανε πακετο;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:49, 12-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Ισχυει;Δηλαδη οτι καλλιτεχνης τραγουδι δεν πανε πακετο;

Μακάρι... γιατί η Τάμτα με το τραγούδι του Δάντη έχει καλύτερες ελπίδες κι ας ειναι το τριτο (κι οχι το μακρυτερο ) χαμένο μέλος των Τατού

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 20:35, 12-02-07:

ρομπες θα γινουμε παλι................

μου θυμηζει εποχες Ρακιτζη, Μαντω, και κατι αλλους

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:06, 13-02-07:

Περιμένω πως και πως να ξεκινήσουν οι συζητήσεις του στυλ είμαστε φαβορί και το μόνο που έχουμε να φοβηθούμε είναι την Λετονία κτλ.
Η χαρά της τηλεθέασης!
Αντε για την 15 θέση φέτος!
Πάντως με τους Lordi στο στοίχημα πέρυσι πήγα ταμείο! Είχαν απόδοση 1 προς 25 ενώ η Βίσσυ 1 προς 3!!! Άπίστευτα σικέ,.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 16:48, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από AstRoPeLeKi
Του Σαρμπέλ δεν μου ανοίγει ...οπότε δεν μπορώ να πω αν μ 'αρέσει ή όχι!
Τυχερή εμένα άνοιξε
Το μόνο θετικό στον Σαρμπέλ ήταν πως είχε πιο αξιοπρεπή προφορά απο τους άλλους, η Ταμτα πατάει απίστευτα όλα τα ςςς στο ρεφρέν κι ο δε Δάντης πουτ δε κοτς νταουν σλοουλι βλαχοαγγλικά δεν θα καταλαβαίνουν οι άνθρωποι τι λέει
Απορώ γιατί δεν στέλνουν την κατά τ΄άλλα συμπαθέστατη Καλομοίρα που και native speaker είναι και κομμένη και ραμμένη για τέτοια πανηγυράκια.

Όσον αφορά τα τραγούδια, της Ταμτα με ένα πολύ καλό "σπρώξιμο" μπορεί να μπει δεκάδα. Για του Σαρμπέλ δεν ξέρω, παίζει να βρει κι υποστηρικτές ανάλογα με το ύφος που θα κινηθούν οι υπόλοιποι υποψήφιοι.Του Δάντη επιεικώς απαράδεκτο, τρώγεται σαν ήχος αλλά οι στίχοι ταιριάζουν περισσότερο σε λαικοποπ τύπου Σπασίμπα μπέιμπι παρά σε ροκ κομμάτι,άσε που κάπου νομίζω ότι λέει Elvis has left the building(omg).

Ξέρει κανείς τι άλλο θα δείχνει τη βραδιά του τελικού η τηλεόραση;

Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maroula_z
H maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H maroula_z έγραψε στις 17:01, 26-02-07:

Εγώ, απ'οτι βλέπω είμαι απο τους λίγους που υποστηρίζουν Σαρμπέλ. Όχι επειδή είναι τέλειο, αλλα μου αρέσει περισσότερο απο τα υπόλοιπα! Της Τάμπτα πχ καλό, αλλά αργό για την περίσταση, κι αυτός ο Δάντης πια......έλεος!!! Επαναλαμβάνεται τραγικά!! Η ίδια προφορά....το χτύπημα της μπότας....η ''δήθεν'' προφορά...το χαρακτηριστικό ''ουέμπα!!!'' στα κενά των στίχων.........τσ τσ τσ τσ......

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 17:20, 26-02-07:

Εγω χτες που ετυχε και ξανακουσα τον Σαρμπελ τελικα εκεινο που με χαλαει πραγματικα στο κομματι του ειναι το "Γεια σου Μαρια"...Ρε γαμωτο μονο εκεινο μου την σπαει τοσο πολυ.
δηλαδη ενω μου φανηκε ευχαριστο στο ακουσμα (στην αρχη το ειχα αντιπαθησει) τελικα καταλαβα οτι μονο ενα κομματι του ρεφρεν με χτυπαει στην παρεγκεφαλιδα τοσο πολυ που μου μουδιαζει το χερι...

Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maroula_z
H maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H maroula_z έγραψε στις 17:42, 26-02-07:

Εγω χτες που ετυχε και ξανακουσα τον Σαρμπελ τελικα εκεινο που με χαλαει πραγματικα στο κομματι του ειναι το "Γεια σου Μαρια"...Ρε γαμωτο μονο εκεινο μου την σπαει τοσο πολυ.
δηλαδη ενω μου φανηκε ευχαριστο στο ακουσμα (στην αρχη το ειχα αντιπαθησει) τελικα καταλαβα οτι μονο ενα κομματι του ρεφρεν με χτυπαει στην παρεγκεφαλιδα τοσο πολυ που μου μουδιαζει το χερι...

Γιατί......? Αφου το...το...το Μαρία είναι ωραίο όνομα....ε...ε?

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:46, 26-02-07:

Γιατί εγώ βλέπω Δάντη να μπένει; εκτώς και άν κάνουν πάλι αποτιχυμένη επιλογή για τάμτα

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 17:55, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από maroula_z
Γιατί......? Αφου το...το...το Μαρία είναι ωραίο όνομα....ε...ε?
Βρε το Μαρια μια χαρα ονομα ειναι δεν ειπα εγω το αντιθετο, αλλα οταν τον ακουω να μου λεει "ο...ο... Geia sou Maria", με χαλαει απιστευτα.
Γενικοτερα σε τραγουδια ΔΕΝ μου αρεσει να προσωποποιουνται και να ακουω ονοματα.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 17:56, 26-02-07:

Εγώ ψήφισα Δάντη. Δε μ' αρεσε η Τάμτα με μαζεμμένο μαλλί. Ούτε το τραγούδι της

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 17:58, 26-02-07:

δεν με ενδιαφέρει πιο τραγούδι θα στείλουμε. ελπίζω να πάει ένα αποτυχημένο τραγούδι μπας και δεν συμμετέχουμε του χρόνου

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:04, 26-02-07:

Βρε το Μαρια μια χαρα ονομα ειναι δεν ειπα εγω το αντιθετο, αλλα οταν τον ακουω να μου λεει "ο...ο... Geia sou Maria", με χαλαει απιστευτα.
Μι του, κάτι παθαίνω, ντρέπομαι δηλαδή που το 'χουν ακούσει κι οι ξένοι (όσοι μπόρεσαν)

Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Neverland_fairy
H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε στις 18:08, 26-02-07:

Εφόσον εκπροσωπούν τη χώρα μας (οι καλλιτέχνες), το λιγότερο που απαιτώ είναι να είναι Έλληνες. Δεν είναι θέμα ρατσισμού, απλά δε μπορώ να δεχθώ να εκπροσωπεί την Ελλάδα ένας Λιβανεζο-κύπριος ή μια Γεωργιανή. Συγνώμη, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:29, 26-02-07:

Τότε κακός μπήκε η Βίσση πέριση; τα παιδιά τα πάω πολλύ και οι δύο κάνουν σεμνά την δουλειά τους και δεν ενοχλούν κανένα, αλήμονο στους δικούς μας που τα βρήκαν όλα έτοιμα

Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε στις 18:37, 26-02-07:

Εφόσον θέλεις να το κάνουμε διάλογο, ναι Μάνια, κατ εμένα κακώς πήγε πέρσυ. Έχει γεννηθεί στην κύπρο, την είχε εκπροσωπήσει. Δεν τη χρειαζόμασταν νομίζω. Τόσους καλλιτέχνες έχουμε και κάθε μέρα ξεπετάγονται νέα φυντάνια. Ας τα δοκιμάζαμε.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 19:38, 26-02-07:

Οποιος νοιωθει Ελληνας, για μενα ειναι Ελληνας! Και προφανως και για οποιοδηποτε αλλο λαο. Neverland_fairy, μαντευω οτι δεν εχεις ζησει στο εξωτερικο, γιατι αλλιως θα καταλαβαινες πως ειναι να εχεις περασει τοσα χρονια σε καποιο μερος και ακομα να σε θεωρουν ξενο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 19:51, 26-02-07:

παιδιά τότε ούτε παπαρίζου θα είχαμε ουτε τίποτα, εγώ ξερετε τι ξέρω; η Βανδή ειναι απο δώ και το παίζει μάγκας και η Βίσση ειναι απο κύπρο και μετά την έξωδο στο νυχτερινό μαγαζί την βλέπεις να τρώει κουλουράκι με σισάμι, Η τάμτα θέλει να φέρει την Ελλάδα μπροστά(άσχετα αν αποτύχει) αλλα η Βανδή δεν θέλει να χάσει την αξιωπρέπιά της και το όνομα της αντί να προσπαθήσει για μάς, μην ειμαστε κακοι ο σαρμπέλ σε συνέντευξη ήταν με το κεφάλι κάτω όταν μηλούσε και δεν έδωσε σε κανέναν δικαίωμα και ο κάθε νίνο και κάτι άλλοι νέοι το πέζουν κάποιοι. θέλω να ομωλογίσω ότι αγαπώ τους ανθρώπους που θέλουν να βοηθήσουν και σιχαίνωμαι αυτούς που κοιτάζουν τον εαυτό τους και το όνομα. Συγνώμη αλλα αυτά πιστέυω

Ιο ιο μαζί σου +5 απο μένα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:23, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Απορώ γιατί δεν στέλνουν την κατά τ΄άλλα συμπαθέστατη Καλομοίρα που και native speaker είναι και κομμένη και ραμμένη για τέτοια πανηγυράκια.
μάλλον γιατί είναι άφωνη και φάλτσα

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 23:32, 26-02-07:

Συμφωνώ με την mania και την io-io, τι σημασία έχει η εθνικότητα; Αρκεί να νιώθει ο άλλος Έλληνας. Επιπλέον σιγά το χαζοδιαγωνισμό που θα παίξει και ρόλο η εθνικότητα. Μόνο στην Eλλάδα το παίρνουμε σοβαρά. Στις άλλες χώρες τον κοροιδεύουν..
Πάντως φέτος με τα τραγούδια που έχουμε ούτε στους πρώτους 20 δεν μας βλέπω εκτός κιαν βγάλουν το geia sou Maria απο το τραγούδι του Sarbel ή η Τάμτα πει το τραγούδι του Δάντη...Όπως και να 'χει θα γελάσουμε με τα χάλια μας..

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
μάλλον γιατί είναι άφωνη και φάλτσα

Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy έγραψε στις 23:40, 26-02-07:

Δεν οφείλω να αποδείξω πουθενά το τι έχω κάνει (και τι δεν έχω κάνει) στη ζωή μου. Απλά όπως ο καθένας μας έχει την άποψή του, ασκώ το δικαίωμα να την εκφράζω ελεύθερα.
Άλλο το να είσαι γόνος ελλήνων μεταναστών ( βλέπε Παπαρίζου) κι άλλο να είσαι διαφορετικής εθνικότητας από γενιές. Η Βίσση είναι ιδιαίτερη περίπτωση γιατί αν και είναι κύπρια καριέρα έκανε στην Ελλάδα. (ασχέτως αν δε μου αρέσει σαν τραγουδίστρια).

Και ναι, στο πανηγυράκι εφόσον πάμε και θέλουμε να έχουμε και αξιόλογες εμφανίσεις ας μη συναινούμε τόσο εύκολα στην κατακρεούργηση των όσων ελληνικών στοιχείων μας απομένουν. Και ναι, η καταγωγή είναι ένα από αυτά. ¨οπως είναι και η γλώσσα. Εγώ είμαι ενάντια στο γεγονός που τα κομμάτια της Ελλάδας είναι σε γλώσσα διαφορετική και δεν έχουμε στοιχεία του χαρακτήρα μας. Δηλαδή η Ελλάδα για τους ξένους θα πρέπει να είναι μέρος φτηνών διακοπών, σουβλάκι, μεθυσιών και ελαφριών ηθών? Ή θα πρέπει να γινόμαστε χαζοχαρούμενα κομμάτια του ευρωβιζιονόχλου ??

Μάλλον θα είμαι εγώ η μόνη παράξενη στον τόπο αυτό....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Eurovision 2016 - Από Γκρινιάρης Gkrr
      Το θέμα έχει λάβει 71 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-08-16 στις 18:00.
    • Eurovision 2012! - Από Εχέμυθη
      Το θέμα έχει λάβει 73 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-12 στις 22:45.
    • Eurovision 2011 - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 265 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-11 στις 00:19.
    • Eurovision 2010 - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 251 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-06-10 στις 22:22.
    • anti - Eurovision - Από actaestfaboula
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-05-07 στις 13:45.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους