Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,985 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κρητικοί χοροί

thanosf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanosf
Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O thanosf έγραψε στις 12:12, 02-02-10:

Σας αρέσουν οι Κρητικοί χοροί?

Γνωρίζετε να χορεύετε Κρητικά?

Αν ναι ποιός είναι ο αγαπημένος σας Κρητικός Χορός?

Εμένα πάντως είναι αυτός:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 02-02-10 στις 12:18. Αιτία: Επεξεργασία βίντεο youtube
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:17, 02-02-10:

Πρόσφατα ξεκίνησα παραδοσιακούς χορούς και μπορώ να πω από τους αγαπημένους μου είναι ο χανιώτικος. Με τρελαίνει αυτή η μουσική, με ξεσηκώνει. Θέλω πολύ να πάω στην Κρήτη σε κάποιο γάμο και να χορέψω εκεί με τους λεβέντες και τις λεβέντισσες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O thanosf έγραψε στις 12:19, 02-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Πρόσφατα ξεκίνησα παραδοσιακούς χορούς και μπορώ να πω από τους αγαπημένους μου είναι ο χανιώτικος. Με τρελαίνει αυτή η μουσική, με ξεσηκώνει. Θέλω πολύ να πάω στην Κρήτη σε κάποιο γάμο και να χορέψω εκεί με τους λεβέντες και τις λεβέντισσες!

Έλα όποτε θέλεις να πάμε σε γλέντι ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:28, 02-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanosf
Έλα όποτε θέλεις να πάμε σε γλέντι ...

Αχ ανυπομονώ να μάθω κι άλλους κρητικούς χορούς!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 16:04, 02-02-10:

χανιώτικος συρτός
λαζώτης
πεντοζάλης ή πεντοζάλι
σούστα κρητική
μαλεβυζιώτης

ο καθένας έχει τη χάρη του..... ο λαζώτης είναι ο πιο εύκολος
ο πεντοζάλης με τον μαλεβυζιώτη οι πιο δύσκολοι

και μην με ρωτήσετε πως το ξέρω......... τα ποδαράκια μου να ρωτήσετε!!!!!!!

Ένα ταξίδι στην τέχνη του κρητικού χορού

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 09-03-10 στις 13:05. Αιτία: Διόρθωση bbcode
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

O thanosf έγραψε στις 18:46, 02-02-10:

Τον Ανωγειανό πηδηχτό, τον ξέρεις?????

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:41, 08-02-10:

Τρελαίνομαι για τους κρητικους χορούς. Κάποια στιγμή θα ήθελα να μάθω. Αλλά μέχρι τότε απολαμβάνω τους αλλους να χορεύουν!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 14:11, 08-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanosf
Τον Ανωγειανό πηδηχτό, τον ξέρεις?????
όχι...........................

Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

O thanosf έγραψε στις 20:18, 11-02-10:

Αυτός είναι:

http://www.youtube.com/watch?v=0EeR236l1aA

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 18:43, 14-02-10:

Και εγώ στο Συρτό Χανίων έχω περιοριστεί

Παράθεση

dragon-r (rafaella)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dragon-r
H rafaella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H dragon-r rafaelito ........ έγραψε στις 11:19, 09-03-10:

ειμαι απο την κρητη κ ξερω να χορευω κρητικους χορους ειναι ωραιοι
εμενα μου αρεσει πολοι η σουστα ο χανιωτης κ ο σιγανος
αλλα απο μουσικη πρωτειμηση δεν εχω κανενα τραγουδι

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 18:13, 05-06-10:

ως γνησια κρητικια ξερω να χορευω ολους τους κρητικους παραδοσιακους χορους γιατι απο μικρη πηγαινα σε σχολη για αρκετα χρονια. ο μαλεβiζιωτης ειναι το καλυτερο μου αλλα χρειαζεται μεγαλες αντοχες και επισης η σουστα μου αρεσει γιατι μπορεις να κανεις απειρες φυγουρες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη t@nia : 05-06-10 στις 20:23.
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 18:21, 05-06-10:

μαλεβιζιώτης είναι

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:25, 05-06-10:

και η εδάδ από την κρήτη είναι , αλλά είναι πολύ ξενέρωτη και δεν χορεύει

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 20:26, 05-06-10:

μαλεβιζιώτης είναι
ενα λαθος εκανα κι εγω και δεν το ειδα αλλα τωρα το διορθωσα...!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 05-06-10 στις 20:30. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

O thanosf έγραψε στις 21:00, 08-10-12:

http://www.youtube.com/watch?v=z83wszXGVp0

Μαλεβιζιώτης!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:41, 09-10-12:

Χμ,ναι.Είναι οι μόνοι παραδοσιακοί χοροί που μ'αρέσουν (εκτός απ'το συρτό στα 3,χασάπικο,ζεμπεκιά και τη χασαπιά που είναι εύκολη)
Μια χρονιά στο δημοτικό είχα γραφτεί σε 'σχολή' παραδοσιακών χορών αλλά μάθαμε τα πάντα εκτός απο κρητικά και τσαντίστηκα και έφυγα..Το χασάπικο όμως το έμαθα και το λάτρεψα
Μάλιστα,η ξαδερφή μου μου είπε οτι έμαθε να χορεύει Πεντοζάλη και όταν έρθει στο χωριό θα της πω να με μάθει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Evdokia...

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evdokia...
H Evdokia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Evdokia... έγραψε στις 15:32, 03-12-12:

Όλοι τέλειοι είναι! Σούστα και Πεντοζάλι δύο αγαπημένοι! Πηγαίνω αρκετά χρόνια παραδοσιακά και έχω λατρέψει Κρήτη!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους