Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλείνετε ποτέ τον υπολογιστή σας;

Πόσες ώρες μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σας κατά τη διάρκεια του 24ώρου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 190)
Λιγότερο από 1 ώρα
1
0,53%
1 με 3 ώρες
15
7,89%
3 με 6 ώρες
30
15,79%
6 με 10 ώρες
38
20,00%
10 με 15 ώρες
33
17,37%
15 με 23 ώρες
22
11,58%
Ο υπολογιστής μου κλείνει μόνο σε περίπτωση γενικού black out
51
26,84%

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:04, 13-02-07:

Πόσο χρόνο μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σας; Κάνετε ποτέ shut down; Έστω ένα restart; Έχουν αρχίσει να υγροποιούνται τα κυκλώματα; Το μόντεμ σας τα 'χει παίξει; Η αυξημένη κίνηση από το ανεβοκατέβασμα επιβάλλει την παρουσία τροχονόμου; Φωνάζει "βοήθεια" το PC του στεκίτη;

.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 13-02-07 στις 04:14.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cristina

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cristina
H Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H Cristina έγραψε στις 05:47, 13-02-07:

hahaha

Κοίτα... Αν και τώρα το βασικό μου PCάκι είναι κλειστό από τις 9 του Γενάρη, πριν από τότε, έκλεινε σπανιότατα.
Σε γενικές γραμμές ήταν ανοιχτό πάντα, εκτός από τις φορές που δεν ήμουν μόνη στο σπίτι και έπρεπε να κοιμηθώ στον ίδιο χώρο με τα ανεμιστηράκια μου...
Α... Και αν μυριζόμουν κακό καιρό, βροχές, καιραυνούς, πτώση τάσης και άλλα τέτοια όμορφα...
Aaaaah... Πώς μου λείπει το PCάκι μου, η μουσικούλα μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 07:44, 13-02-07:

Δεν τον κλεινω σχεδων ποτε, αλλα και να τον κλεισω για κανα restart θα ειναι... 3 χρονια που τον εχω τον συγκεκριμενο, δεν τον θυμαμε ποτε σβηστο...

Παράθεση

kristalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kristalia
H kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H kristalia έγραψε στις 08:37, 13-02-07:

Shut down ???? Τί είναι αυτό????

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 08:49, 13-02-07:

εχουμε κανει την ΔΕΗ πλουσια.............

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:06, 13-02-07:

Kαι εμένα για κάνα ριστάρτ κλείνει μόνο και παίζεται κι αυτό.. Ε κι άμα λείπω από το σπίτι για μέρες.. (σπάνια έως ποτέ δηλαδή..)

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:22, 13-02-07:

Ναι αμε! Τον κλείνω κιόλας! Αυτή τη στιγμή είναι κλειστός.
Το κακό είναι που εγώ πάλι σε υπολογιστή μπροστά είμαι.. (στη δουλειά)

Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristinaki
H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε στις 10:35, 13-02-07:

Μενει ολο ανοιχτος γιατι ειτε κατεβαζω κατι ειτε δινω σε αλλους.Τοκακο ειναι οτι αφηνω προγραμματα αλλα ανοιχτα κι πολυ συχνα μου μιλουν κι δεν ειμαι εκει να απαντησω

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:28, 13-02-07:

Δεν τον κλείνω ποτέ, ακόμα και restart κάνω πολύυυ σπάνια και ο Πάνος συνεχώς με κατσαδιάζει γι'αυτό
Ο λόγος; Βαριέμαι να περιμένω να ανοίξει και να ανοίξω μετά όλα τα προγράμματα που θέλω απο την αρχή...

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 12:30, 13-02-07:

Από τις 8-9 το πρωί που ανάβει το κακόμοιρο, σβήνει μετά τις 2 το βράδυ κάθε μέρα...και πολλές φορές τον έχω αφήσει ανοιχτό για κανα τριήμερο. Βέβαια 2 φορές την έχω γλιτώσει πολύ φθηνά..μην πω και τζάμπα αφού ξαφνικά έσβησε ο υπολογιστής και δεν άναβε καθόλου και αφού του έκανα μια μικρή χειρουργική επέμβαση τον επανέφερα με επιτυχία! φιουυυ

Φυσικά θέλω να τον έχω συνέχεια ανοιχτό..αλλά μετά από αυτα τα δυο περιστατικά, ψιλοφοβήθηκα μην μου καεί με κανα απότομο μπλακ άουτ!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:32, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από AstRoPeLeKi
Από τις 8-9 το πρωί που ανάβει το κακόμοιρο, σβήνει μετά τις 2 το βράδυ κάθε μέρα...και πολλές φορές τον έχω αφήσει ανοιχτό για κανα τριήμερο. Βέβαια 2 φορές την έχω γλιτώσει πολύ φθηνά..μην πω και τζάμπα αφού ξαφνικά έσβησε ο υπολογιστής και δεν άναβε καθόλου και αφού του έκανα μια μικρή χειρουργική επέμβαση τον επανέφερα με επιτυχία! φιουυυ
Εμένα μου είχε τύχει να κολλήσει το κουμπί που τον ανοίγει και είχα φρικάρει! Μέχρι και τα κλάματα είχα βάλει (είμαι πολύ εθισμένη τελικά)

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 12:46, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εμένα μου είχε τύχει να κολλήσει το κουμπί που τον ανοίγει και είχα φρικάρει! Μέχρι και τα κλάματα είχα βάλει (είμαι πολύ εθισμένη τελικά)
Εμένα την πρώτη φορά ενώ ακουγόταν ο ήχος που ανοιγει το πισί, δεν έδειχνε τίποτα στην οθόνη.... σαν να είχε αποκοπεί ένα πράγμα η συνδεση κεντρικής μονάδας - οθόνης!
Και είχα και την αδελφή μου να μου λέει ότι τον έχω κάψει που είναι αναμμένος συνέχεια! Εκείνη είχε πανικοβληθεί και γω στον κόσμο μου....Αφού το ανεμιστηράκι λειτουργεί, "αποκλείεται να εχει καεί το τροφοδοτικό χρυσό μου" να της λέω.... και αφού έκανα μεταφορές δίσκου, τροφοδοτικού κλπ σε άλλη κεντρική μονάδα, και δεν δούλεψε, τα παράτησα για λίγο και αργότερα ξαναπροσπάθησα χωρίς να με πιάσουν τα νεύρα μου, τα ξαναμετέφερα όλα στην δικιά μου κεντρική μονάδα και επανήλθε!

Την 2η φορά το πατούσα και δεν υπήρχε καμιά μα καμιά ανταπόκριση από το γλυκό μου
Τον άνοιξα, τον καθάρισα καλά, ξανασύνδεσα όλα τα καλώδια και επανήλθε έτσι απλά!

Τελικά πρέπει να αλλάξω επάγγελμα

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:48, 13-02-07:

Το πισάκι μου παραμένει ανοιχτό 8 ώρες το λιγότερο. Αν έχω δουλειά και δεν σχολάσω στην ώρα μου τότε μένει ανοιχτός για όσο χρειαστεί.
Και πιστέψτε με, περιμένω πώς και πώς να έρθει η στιγμή που θα έκτελέσω αυτή την εξαιρετική εντολή, το shut down δλδ.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 13:27, 13-02-07:

Aπό τότε που έβαλα dsl το pc κλείνει ελάχιστα. Κυρίως λόγω του ατελείωτου download.

Ένα διάστημα μου είχε δημιουργηθεί ένα πρόβλημα. Ξεκόλλησε η βάση από ένα ανεμηστηράκι και άρχισε να παθαίνει υπερ8έρμανση και να κλείνει. Ευτυχώς το έλυσα και τώρα δουλεύει κανονικά.

Το μόνο που χρειάζεται όταν δουλεύει ασταμάτητα, είναι λίγη συντήρηση. Δλδ καμιά ανασυγκρότηση που και που και καθάρισμα τα ανεμιστηράκια.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ειδική κόλλα για να κολλήσω τη βάση ή να βάλω απλά μιά logo στιγμής?

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:27, 13-02-07:

Κι εγώ τον κλείνω σπάνια. Αν θέλω να λείψω μέρες από το σπίτι ή το πολύ-πολύ να κάνω restart όταν κολλήσει. Κι αισθάνομαι πολλές οικολογικές τύψεις με την σκέψη της ενέργειας που σπαταλάται άσκοπα. Αλλά κυρίως στην Γλασκώβη περνάω ΠΟΛΛΕΣ ώρες στον υπολογιστή. Αν ανοίξετε μια οποιαδήποτε πόρτα φοιτητή στις εστίες, αν δεν κοιμάται ή είναι στο μπάνιο, κατά 99% θα είναι μπροστά στον υπολογιστή!

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 16:49, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δεν τον κλείνω ποτέ, ακόμα και restart κάνω πολύυυ σπάνια και ο Πάνος συνεχώς με κατσαδιάζει γι'αυτό
Ο λόγος; Βαριέμαι να περιμένω να ανοίξει και να ανοίξω μετά όλα τα προγράμματα που θέλω απο την αρχή...
Αχ τι μου θυμίζεις ! Και για εμένα είναι ένας λόγος που το σκέφτομαι να κάνω restart, ως γνήσια πληροφορικάριος έχω πολλά προγράμματα να τρέχουν ταυτόχρονα. Όταν βγαίνω καμιά φορά μόνο τον κλείνω και αυτό όχι πάντα.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 16:54, 13-02-07:

Εμενα κλεινει καθε 2-3 μερες, αν και ψηφισα 15-23 ωρες. Γενικα προσπαθω να τον κλεινω το βραδυ, αλλα αν λειπω απο το σπιτι απο το απογευμα και μετα δεν κοιμαμαι εδω, μενει αναγκαστικα ανοιχτος!

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 16:54, 13-02-07:

Όταν είμαι μόνος μου, περισσότερο τα καλοκαίρια, δεν τον αφήνω ανοιχτό αν ξέρω πως θα λείψω για πολλές ώρες. Φοβάμαι μήπως γίνει τπτ, ειδικά αν έχει πολύ ζέστη.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:59, 13-02-07:

Εγώ πάλι τον κλείνω πού και πού, τώρα στην αρχή

Αυτή τη στιγμή είναι έτσι η κατάστασή του:

Να δω κι άλλους να ανεβάζουν τέτοια..

//ο γιές, κι εγώ φοβάμαι μην πάθει κάτι το πισί μου..

Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris7
Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε στις 17:07, 13-02-07:

Πολύ σπάνια (αν πέσει το ρεύμα ή αν καεί το τροφοδοτικό)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:13, 13-02-07:

Τι λες για αυτο Γιωργακι; Αν και βασικα το pc ειναι ανοιχτο περισσοτερο καιρο, μονο που ειχα ενα προβλημαμε την συνδεση και την εσβησα και την ξανα αναψα

Εγω ειμαι ο μονος που δεν ανυσηχει μην του παθει τπτ;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:17, 13-02-07:

Hola

Έχω δει και τέτοια που γράφουν 16 μέρες.. Μετά το τελευταίο restart εννοείται

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 17:28, 13-02-07:

πσσσσστ

σας σκιζω.....

Linux 2.4.31.
root@ns0:~# uname -a
Linux ns0 2.4.31 #6 Sun Jun 5 19:04:47 PDT 2005 i686 unknown unknown GNU/Linux
root@ns0:~# uptime
17:27:08 up 75 days, 20:43, 1 user, load average: 1.07, 1.02, 1.00
root@ns0:~#
Linux 2.4.31.
root@ns1:~# uname -a
Linux ns1 2.4.31 #6 Sun Jun 5 19:04:47 PDT 2005 i686 unknown unknown GNU/Linux
root@ns1:~# uptime
17:28:01 up 55 days, 4:54, 1 user, load average: 1.01, 1.02, 1.00
root@ns1:~#

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:30, 13-02-07:

Γιωργο εγω το πιο πολυ που θυμαμε το δικο μου pc ειναι 27 μερες.

hunter αν δεν μας ετρωγες εσυ πιος θα μας ετρωγε;

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 17:31, 13-02-07:

δεν βαζω του firewall το uptime γιατι θα κλαψουν μανες μετα

EDIT: αστες να κλαψουν

Red Hat Linux release 6.2 (Zoot)
Kernel 2.2.14-5.0smp on a 2-processor i686

poseidon(0):~# uname -a
Linux dot 2.2.14-5.0smp #1 SMP Tue Mar 7 21:01:40 EST 2000 i686 unknown
poseidon(0):~# uptime
5:34pm up 210 days, 6:14, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00
poseidon(0):~#

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:32, 13-02-07:

Εικονίτσες δεν έχει μπας και σκαμπάσουμε τίποτις;

Τι ψύκτη έχεις, Hunter; Ενισχυμένο; Μεγαλύτερο;

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 17:55, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Εικονίτσες δεν έχει μπας και σκαμπάσουμε τίποτις;

Τι ψύκτη έχεις, Hunter; Ενισχυμένο; Μεγαλύτερο;

σου κανουν οι εικονιτσες;;;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:11, 13-02-07:

Παναίαμ, τι ειν' τούτο;

Και όοολα αυτά μένουν ανοιχτά επί 3,5 μήνες;
Ο κοινός ψύκτης πόσο κρατάει;

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 18:13, 13-02-07:

υπαρχει air condition 18000 BTU μεσα σε αυτο το δωματιο

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:30, 13-02-07:

τις νύχτες που κοιμάμαι... κλεινει... δεν υπάρχει λογος να ειναι ανοιχτος
έτσι κι αλλιως τα κατεβάσματα θέλω να τα ελέγχω

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 18:31, 13-02-07:

Ο υπολογιστής μου κλείνει μόνο όταν φεύγω εκτός Αθηνών. Το ρεκόρ μου είναι 9 μέρες χωρίς restart
Και τον θόρυβο απ' τα ανεμιστηράκια τον ανέχομαι και όταν κοιμάμαι, έχω συνηθήσει

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:38, 13-02-07:

Κύριε των Δυνάμεων...Τι λέτε βρε παιδια...
Eιδικά ο Hunter με άφησε άφωνη.
To pc το κλείνω όταν κοιμάμαι γιατί με ενοχλεί ο θόρυβος που κάνει. Βέβαια δεν κοιμάμαι σχεδόν ποτέ αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Έτυχε πριν από τρεις μέρες να μου κάνει κάτι κουλά και να μην ανοίγει...προσπαθούσα 16 ώρες να το φτιάξω. Ευτυχώς τα κατάφερα..! Αλλά τα νεύρα μου είχαν τεντωθεί τόσο πολύ που στην κυριολεξία χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο...

Απορώ στις συναντήσεις του e-steki με τόσους καμμένους πως δεν γίνεται καμία ανάφλεξη ...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:41, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Κύριε των Δυνάμεων...Τι λέτε βρε παιδια...
Eιδικά ο Hunter με άφησε άφωνη.
Ο Hunter μιλάει κυρίως για αυτά της δουλειάς του βρε
Σιγα μην έχει τέτοια μηχανήματα για να μπαινει στο στέκι

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Απορώ στις συναντήσεις του e-steki με τόσους καμμένους πως δεν γίνεται καμία ανάφλεξη ...
κορυφαία ατάκα

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 20:03, 13-02-07:

το κλείνω, το κλείνω......κάθε μέρα

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 20:11, 13-02-07:

Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα (του shut down) στο pc...
Στη χρυσή φοιτιτική εποχή, επειδή κι εμένα και τον αδερφό μου μας ενοχλούσε ο ήχος του υπολογιστή το βράδυ, τον πήγαμε στην κουζίνα.Μπορούσαμε να φάμε κι αλλού, δεν ήταν ανάγκη να τρώμε στο τραπέζι της κουζίνας.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 20:14, 13-02-07:

Έχω να το κλείσω για πάααανω από ένα μηνα.. Και πάλι εκεινη τη φορα που το έκλεισα, δεν το έκλεισα εγώ ! Μπλόκαρε μονο του κι εκλεισε..
Ποτέ δεν το κλείνω! Μονο το κλειδωνω!!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:22, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Maggie
Έχω να το κλείσω για πάααανω από ένα μηνα.. Και πάλι εκεινη τη φορα που το έκλεισα, δεν το έκλεισα εγώ ! Μπλόκαρε μονο του κι εκλεισε..
Ποτέ δεν το κλείνω! Μονο το κλειδωνω!!
Συμφωνώ

Πέρα από την αλλαγή χρήστη ("Πλήκτρο των Windows" + L) πώς αλλιώς κλειδώνει;

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 20:58, 13-02-07:

είμαι η μόνη που το έχω γυρω στις 3 ώρες ανοιχτό??
Δεν έχω χρόνο
αλλά και να είχα θα φοβόμουν να το αφησω 24ωρα ανοιχτό μην καεί

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 21:00, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Συμφωνώ

Πέρα από την αλλαγή χρήστη ("Πλήκτρο των Windows" + L) πώς αλλιώς κλειδώνει;
A, εγω εχω λαπτοπ οποτε χαμηλωνω λιγο την οθονη κ κλειδωνει αυτοματα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:54, 13-02-07:

Παλιά έμενε ανοιχτός εικοσιτετράωρα ολόκληρα...
και μετά χάλασε!!!
Οπότε, πιο συντηρητικά...

Αλλά ψήφισα το "κλειστός 15 με 23 ώρες", γιατί με τη δουλειά... ε, δεν έχω ακόμα και τέλεια σύνδεση, ώστε να κατεβάζω....

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:56, 13-02-07:

Κάνει τόση πολλή φασαρία το λάπτοπ που τη νύχτα αναγκάζομαι να το κλείνω γιατί δε μπορώ να κοιμηθώ

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 21:58, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Maggie
A, εγω εχω λαπτοπ οποτε χαμηλωνω λιγο την οθονη κ κλειδωνει αυτοματα
νομιζω ειχα καπου διαβασει ενα αρθρο, οτι αυτο οχι μονο δεν εξοικονομει ενεργεια αλλα καταναλωνει και παρα πολλη.

εγω τον ενα τον κλεινω οταν δεν τον χρειαζομαι, τον αλλο δε τον εχω ανοιχτο τουλαχιτον 16 ωρες την ημερα, φτου να μην τον ματιασω

Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 11:21, 14-02-07:

Είχα κάποτε μόνο το iBook (φορητό της Apple) σπανίως το έσβηνα...Εδώ και 1,5 χρόνο που έχω και το MacMini το ίδιο. Εκεί που είχαμε έναν αναμμένο τώρα γίναν δύο. Χώρια οι εξωτερικοί σκληροί, το εξωτερικό recorder και πάει λέγοντας.

Βάλαμε και το DSL και μονίμως όλο και κάτι θα κατεβαίνει. Χώρια που στο φορητό παίζει μόνιμα ράδιο μέσω ΔΙκτύου.

Την τελευταία φορά που έκλεισαν (μόνο το μίνι, γιατί το φορητό έχει μπαταρία) ήταν όταν κόπηκε το ρεύμα (και δυστυχώς εδώ στην περιοχή μου το ρεύμα είναι πολύ μάπα).

Α! και ξέχασα να πω, πως η μαμά Apple κάνει μηχανάκια εντελώς αθόρυβα. Σπάνια θα ακούσεις τον ανεμιστήρα και μόνο αν το μηχάνημα κάνει βαριές δουλειές!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 23:02, 17-02-07:

Τον κλείνω όταν κοιμάμαι λωλ. Το pc είναι ακριβως στα πόδια του κρεβατιού και όσο να'ναι όταν έχει ησυχία ακούγεται (λίγο μεν, αλλά νταξ). Κατά τη διάρκεια της μέρας είναι αναμμένο τις περισσότερες φορές (όταν δεν προσπαθώ να κοιμηθώ δεν το ακούω σχεδόν καθόλου XD).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 23:16, 17-02-07:

Όταν έχω σχολείο τον ανοίγω το απόγευμα μέχρι τις δέκα και τις άλλες μέρες γύρω στις 9 ώρες

Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fallen_Angel
H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 08:20, 08-03-07:

Χαχαχα... Τελικά είμαστε πολλοί οι καμμένοι εδώ μέσα... Εγώ του κάνω κανένα restart κάθε 3-4 μέρες και καμιά φορά τον κλείνω το βράδυ αλλά σπάνια... Έτσι για αλλαγή... Με την dsl κατεβάζει συνέχεια!

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 19:24, 15-03-07:

Όχι μόνο δεν τον κλείνω αλλά τον έχω ανοίξει και από τα πλάγια για να πέρνει αέρα και να ακούω το βούισμα του όταν κοιμάμαι. Ακόμα και διακοπή να κάνει με το που έρθει το ρεύμα ξεκινάει μόνο του. Και του έχω φτιάξει μακροεντολές και αρχίζει μόνο του. Download και afk gamming.

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 16:20, 29-04-07:

Το δικό μου pc υποφέρει. Ανοίγει από τις 9π.μ. και κλείνει μετά τις 2π.μ.
Αλλά από τοτε που άλλαξα case και έχω 12αρια ανεμιστηράκια δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να το αφήσω και τη νύχτα ανοιχτό-αν θέλω να κατεβάσω κάτι το κάνω τότε...

Ακρα του τάφου σιωπή

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 18:44, 29-04-07:

Τον τελευταίο καιρό ανοίγει στις 7πμ και κλείνει στις 7μμ την αλλή μέρα.
Δηλαδή ποτέ

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 20:22, 29-04-07:

Οι περισσότεροι εξαρτούμαστε απο τη ΔΕΗ ε; ωραίο ποστοστό.

εμένα μένει και η σύνδεση παράλληλα ανοιχτή.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους