Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,735 μηνύματα σε 75,377 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 561 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλείνετε ποτέ τον υπολογιστή σας;

Πόσες ώρες μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σας κατά τη διάρκεια του 24ώρου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 190)
Λιγότερο από 1 ώρα
1
0,53%
1 με 3 ώρες
15
7,89%
3 με 6 ώρες
30
15,79%
6 με 10 ώρες
38
20,00%
10 με 15 ώρες
33
17,37%
15 με 23 ώρες
22
11,58%
Ο υπολογιστής μου κλείνει μόνο σε περίπτωση γενικού black out
51
26,84%

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 18:26, 04-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Κλεινει μονο αν πρεπει να γινει restar (εγκατασταση προγραματος, διακοπη ρευματος, καθαρισμος).

Για το ρευμα μην αγχωνεστε δε καταναλωνει και παρα πολυ. Κλεινετε την οθονη μονο.

Να χα με και πιο γρηγορο ίντερνετ...
+1000

κ εγώ δεν τον έκλεινα καθόλου...
μόνο τώρα με το λαπτοπ, τον κλείνω τα βράδια μόνο (νομίζω δεν πρέπει το λαπτοπ να μένει συνέχεια ανοιχτό, έτσι δεν είναι? υπερθερμένεται?τι παθαίνει?)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 599 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε: στις 18:29, 04-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
τον κλείνω τα βράδια μόνο (νομίζω δεν πρέπει το λαπτοπ να μένει συνέχεια ανοιχτό, έτσι δεν είναι? υπερθερμένεται?τι παθαίνει?)
Και αυτό υπερθερμένεται και ο Πλανήτης...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 18:39, 04-10-07:

(νομίζω δεν πρέπει το λαπτοπ να μένει συνέχεια ανοιχτό, έτσι δεν είναι? υπερθερμένεται?τι παθαίνει?)
Δεν παθαινουν τιποτα ετσι απλα.Ειναι σχεδιασμενα να δουλευουν 24 ωρες,7 μερες τη βδομαδα. (απλα πρεπει να φροντιζεις να αεριζεται σωστα)

Εγω πλεον τον κλεινω τα βραδια και οταν λειπω απο το σπιτι πολλες ωρες.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 19:10, 04-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
Και αυτό υπερθερμένεται και ο Πλανήτης...

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε: στις 19:11, 04-10-07:

Χωρίς να θέλω να θίξω, δεν είναι καθόλου αστείο..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 19:12, 04-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Δεν παθαινουν τιποτα ετσι απλα.Ειναι σχεδιασμενα να δουλευουν 24 ωρες,7 μερες τη βδομαδα. (απλα πρεπει να φροντιζεις να αεριζεται σωστα)

Εγω πλεον τον κλεινω τα βραδια και οταν λειπω απο το σπιτι πολλες ωρες.
thanxxxxx...

ε...τον φροντίζω αλλά πως να τον αερίζω καλά ντέ???
να τον πηγαίνω καμιά βολτίτσα στην βεράντα, λες?
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 19:13, 04-10-07:

Εμ, Αρκούρε νομίζω ότι υπερβάλεις. Αναμφίβολα θα πρέπει να δώσουμε προσοχή στο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής αλλά τα laptop ειδικά καίνε ελάχιστο ρεύμα. Μπορούμε να συμβάλουμε με άλλους τρόπους στην προστασία του περιβάλλοντος πολύ πιο ουσιαστικούς.

Και για να είμαι οντόπικ να πω ότι κλείνω τον υπολογιστή όταν κοιμάμαι γιατί οι ανοιχτές ηλεκτρονικές συσκευές την ώρα που κοιμάμαι είτε είναι αθόρυβες είτε όχι μου διαταράσσουν τον ύπνο.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 19:15, 04-10-07:

Χωρίς να θέλω να θίξω, δεν είναι καθόλου αστείο..
ούτε εγώ το θεωρώ αστείο...
κ να σου πω την αλήθεια ίσως όλων μας η απάντηση στο θέμα αυτό θα έπρεπε να ήταν "Ναι το κλείνουμε το pc"...αν θέλουμε να είμαστε ευαισθητοποιημένοι...

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Εμ, Αρκούρε νομίζω ότι υπερβάλεις. Αναμφίβολα θα πρέπει να δώσουμε προσοχή στο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής αλλά τα laptop ειδικά καίνε ελάχιστον ρεύμα. Μπορούμε να συμβάλουμε με άλλους τρόπους στην προστασία του περιβάλλοντος πολύ πιο ουσιαστικούς.

+1
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 04-10-07 στις 19:40. Αιτία: Ένωση δημοσιεύσεων. :)
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε: στις 19:15, 04-10-07:

Εμ, Αρκούρε νομίζω ότι υπερβάλεις. Αναμφίβολα θα πρέπει να δώσουμε προσοχή στο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής αλλά τα laptop ειδικά καίνε ελάχιστον ρεύμα. Μπορούμε να συμβάλουμε με άλλους τρόπους στην προστασία του περιβάλλοντος πολύ πιο ουσιαστικούς.

Ναι βρε Angie, αλλά το ένα φέρνει το άλλο, ξέρεις..
Και γενικά οι υπολογιστές έχει αποδειχτεί ότι δεν καίνε τόσο πολύ ρεύμα, αλλά καλό είναι να κάνουμε ό,τι μπορούμε..
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 19:39, 04-10-07:

Πλέον δε το κλείνω ποτέ.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 19:46, 04-10-07:

το βραδυ τον κλεινω
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 19:48, 04-10-07:

thanxxxxx...

ε...τον φροντίζω αλλά πως να τον αερίζω καλά ντέ???
να τον πηγαίνω καμιά βολτίτσα στην βεράντα, λες?
Απλα οι περιοχες απο τις οποιες εξαγεται ο αερας δεν πρεπει να φρασονται.

Και για να είμαι οντόπικ να πω ότι κλείνω τον υπολογιστή όταν κοιμάμαι γιατί οι ανοιχτές ηλεκτρονικές συσκευές την ώρα που κοιμάμαι είτε είναι αθόρυβες είτε όχι μου διαταράσσουν τον ύπνο.
Πιο εκνευριστικο κι απο κουνουπια!
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε: στις 21:39, 04-10-07:

ούτε εγώ το θεωρώ αστείο...
κ να σου πω την αλήθεια ίσως όλων μας η απάντηση στο θέμα αυτό θα έπρεπε να ήταν "Ναι το κλείνουμε το pc"...αν θέλουμε να είμαστε ευαισθητοποιημένοι...

Ακριβώς αυτό ήθελα να περάσω έμμεσα.
Την κίνηση για ευαισθητοποίηση..
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε: στις 21:57, 04-10-07:

Ακριβώς αυτό ήθελα να περάσω έμμεσα.
Την κίνηση για ευαισθητοποίηση..
Παράθεση

gregory1987 (Γρηγόρης)

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O gregory1987 έγραψε: στις 15:41, 12-12-07:

μονο το βραδυ γιατι ειναι φασαριοζικο το ατιμο...
Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O gsova έγραψε: στις 15:43, 12-12-07:

τον κλείνουμε για να κάνουμε οικονομία στο ρεύμα και καλό στο περιβάλλον.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marialena

Νεοφερμένος

H marialena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H marialena έγραψε: στις 15:49, 12-12-07:

Τσου!
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 16:28, 12-12-07:

Aκομα και τοτε που ειχα υπερχρονισει και ειχα το ισχυροτερο και πιο θορυβωδη ανεμιστηρα της αγορας στο φουλ, δε τον εκλεινα, εκανε δουλιες. Και ομως το συνηθισα. Πλεον τον ιδιο εχω αλλα δεν υπερχρονιζω και τον εχω σε χαμηλες στροφες. Θα εβαζα ενα audio clip αλλα δε βρισκω το μικροφωνο μου. Παντως ηταν 50-55 decibel
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 20:13, 03-04-08:

Εγώ έχω να τον κλείσω από τις διακοπές ρεύματος και πριν από τις διακοπές του ρεύματος δεν τον είχα κλείσει καθόλου από τον Οκτώβριο! (εντάξει ομολογώ έχω κάνει 2 restart, ένα για να εγκατασταθούν ενημερώσεις των παραθύρων και μία γιατί εγκατέστησα ένα πρόγραμμα που απαιτούσε επανεκκίνηση)
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε: στις 21:10, 03-04-08:

Συνήθως τον κλείνω όταν κοιμάμαι και όταν φεύγω από το σπίτι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια