Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,990 μηνύματα σε 75,408 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 619 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μια "Γη" ... δεν είναι αρκετή!

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 02:14, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
κανε μια και το αντιθετο, να δουμε και το Min!
Το έκανα πρίν, αλλά δεν το πόσταρα γιατί δεν είχε ενδιαφέρον.
Το min είναι 1.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Cancerman έγραψε: στις 08:59, 14-02-07:

CATEGORY GLOBAL HECTARES
FOOD 0.9
MOBILITY 0.1
SHELTER 0.4
GOODS/SERVICES 0.8
TOTAL FOOTPRINT 2.2

IN COMPARISON, THE AVERAGE ECOLOGICAL FOOTPRINT IN YOUR COUNTRY IS 5.1 GLOBAL HECTARES PER PERSON.

WORLDWIDE, THERE EXIST 1.8 BIOLOGICALLY PRODUCTIVE GLOBAL HECTARES PER PERSON.

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 1.2 PLANETS.

νοτ μπαντ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 09:13, 14-02-07:

2,4 planets

υγ..παλιοcancerman γιατι μου χαλας αυτο το γλυκο γατουλινι;;;;;
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,364 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 09:33, 14-02-07:

CATEGORYGLOBAL HECTARESFOOD 0.9
MOBILITY 0
SHELTER 0.7
GOODS/SERVICES 0.8
TOTAL FOOTPRINT 2.4

IN COMPARISON, THE AVERAGE ECOLOGICAL FOOTPRINT IN YOUR COUNTRY IS 5.1 GLOBAL HECTARES PER PERSON.

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 1.3 PLANETS.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 11:27, 14-02-07:

CATEGORY GLOBAL HECTARES
FOOD 1.2
MOBILITY 0.8
SHELTER 0.8
GOODS/SERVICES 1.8
TOTAL FOOTPRINT
4.6

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 2.6 PLANETS.

τώρα ένιωσα άσχημα ομολογώ... I guess θα έπρεπε να προσέχω περισσότερο....
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 12:13, 14-02-07:

1,4 πλανήτες για μένα
Αλλά συγνώμη, είναι δυνατόν να ρωτάει αν στο σπίτι σου έχεις ηλεκτρικό?
Συγνώμη αν κάνω κακό στη γη, αλλά χωρίς ηλεκτρικό και νερό εγώ δεν ζω. Ούτε μπορώ να πάω με τα πόδια από την Άνω Τούμπα στη Σίνδο (είναι μια απόσταση του στυλ Ομόνοια-Κηφησιά)
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,028 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 13:01, 14-02-07:

2.5 πλανητες για εμενα...
Νταξει καλα ειναι...εγω νομιζα οτι αν ηταν ολοι σαν εμενα θα χρειαζομασταν κανα καινουργιο γαλαξια.
(παντως ειναι λιιιιιιιιιιιγο υπερβολικο.....αλλα για πλακιτσα καλο ηταν)
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 13:16, 14-02-07:

CATEGORYGLOBAL HECTARES
FOOD1MOBILITY0.6
SHELTER0.7
GOODS/SERVICES1
TOTAL FOOTPRINT3.3

IN COMPARISON, THE AVERAGE ECOLOGICAL FOOTPRINT IN YOUR COUNTRY IS 5.3 GLOBAL HECTARES PER PERSON.

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 1.8 PLANETS.

Το έκανα με τα δεδομένα UK και μειώθηκε το σκορ μου!
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 13:22, 14-02-07:

CATEGORY GLOBAL HECTARES FOOD 0.9 MOBILITY 0.2 SHELTER 1 GOODS/SERVICES 1.8 TOTAL FOOTPRINT 3.9

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 2.2 PLANETS.
δε με χωράει ο πλανήτης... σταματήστε να κατέβω
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 13:24, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 3 PLANETS.

Αρχική Δημοσίευση από underwater

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 1.8 PLANETS.

Το έκανα με τα δεδομένα UK και μειώθηκε το σκορ μου!
Εδώ μιλάμε για μείωση κατά 40% !!!
Έχει τόση διαφορά η UK;;;

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 2.2 PLANETS.
δε με χωράει ο πλανήτης... σταματήστε να κατέβω
Έγραψες
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 13:40, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Εδώ μιλάμε για μείωση κατά 40% !!!
Έχει τόση διαφορά η UK;;;
Είναι το lifestyle μου τελείως διαφορετικό. Φαντάσου ας πούμε Αθήνα μένω στην μεγαλύτερη κατηγορία σπιτιού, εδώ στην μικρότερη.
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 14:03, 14-02-07:

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 1.7 PLANETS

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 14:24, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από prime
IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 1.7 PLANETS

Eλα βρε συ prime!!!Μια χαρα εισαι...
Εγω πιο πανω ειπα ψεματα και παλι δεν μαζευοταν...
Βασικα μου εγραψε"
"IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD ΒΕ F@CKED!"
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 14:28, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
"IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD ΒΕ F@CKED!"

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!
Thanks Mario, αλλά ξέρεις ότι μετά από αυτή τη δήλωση η μόνη λύση για το καλό όλων είναι να σε εκτοξεύσουμε στο διάστημα.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 14:37, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από prime
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!
Thanks Mario, αλλά ξέρεις ότι μετά από αυτή τη δήλωση η μόνη λύση για το καλό όλων είναι να σε εκτοξεύσουμε στο διάστημα.

Και μετα θα ειναι F@KED ολοκληρο το διαστημα...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 14:59, 14-02-07:

lol καλο!

πλακα πλακα ναι...
υπαρχουν κι αλλες μορφες ενεργειας παιδια...
το νερο και το ηλεκτρικο ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ με ΤΙΠΟΤΑ αλλα ειμαι απολυτα διατεθειμενη να εισαγω στην καθημερινοτητα μου και στο σπιτι μου ΟΠΟΙ εναλλακτικη μορφη ενεργειας που θα ειναι πιο φιλικη προς το περιβαλλον.

πχ, το βασικοτερο, Φυσικο αεριο. Ποσους τσακωμους εχω κανει ρε γμτ για να το βαλουν... τελικα νομιζω ειμαστε σε καλο δρομο, εχω πεισει το 40-50% των ενοικων στην πολυκατοικια..μου ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβω γιατι δεν το θελουν...ειλικρινα!
και λιγοτερο κακο στη φυση, και οικονομια στην τσεπη, αλλα δε θελουν να σκαψουν στην πορτα τους λενε,ποσο ελεος!

ειμαι λιγο οφφ τωρα, και ισως ο τιτλος θα πρεπε να συμπεριλαβει, πιο γενικα, κατι οικολογικο..
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,534 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 17:47, 14-02-07:

Ρε παιδια, εγω ξενερωσα! Στο mobility μου εβγαλε τοσο πολυ, μονο και μονο απο το αεροπλανο??? Ουτε ΜΜΜ χρησιμοποιω, ουτε αυτοκινητο ουτε τπτ, μονο τα ποδαρακια μου!!!!!! Ε τι να κανω, να μην παω σπιτι μου για διακοπες??

HERE ARE YOUR FOOTPRINT RESULTS:

CATEGORY GLOBAL HECTARES
FOOD 1.6
MOBILITY 1.5
SHELTER 0.8
GOODS/SERVICES 1.7
TOTAL FOOTPRINT 5.6

IN COMPARISON, THE AVERAGE ECOLOGICAL FOOTPRINT IN YOUR COUNTRY IS 5.3 GLOBAL HECTARES PER PERSON.

WORLDWIDE, THERE EXISTS 1.8 BIOLOGICALLY PRODUCTIVE GLOBAL HECTARES PER PERSON.

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 3.1 PLANETS.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη io-io : 14-02-07 στις 17:53. Αιτία: λαθος επιλογη :P και παλι χαλια ειμαι!!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 17:49, 14-02-07:

ε ναι νταξ, ετσι κι αλλιως και να μη πηγαινεw σπιτι σου η πτηση και παλι θα γινοταν...
ρυποι στον αερα παλι θα υπηρχαν..

οποτε αντε, εχεις την αδεια μας να πηγαινεις οποτε γουσταρεις και χeσε το mobility τους
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,639 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 18:16, 14-02-07:

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 2.1 PLANETS

Κι όλα αυτα επειδή έχω αυτοκινητο ρε φίλε?
Παράθεση

maroula_z

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H maroula_z έγραψε: στις 18:45, 15-02-07:

CATEGORY GLOBAL HECTARES FOOD 0.9 MOBILITY 0.1 SHELTER 0.5 GOODS/SERVICES 0.7 TOTAL FOOTPRINT 2.2

IF EVERYONE LIVED LIKE YOU, WE WOULD NEED 1.2 PLANETS.

καθόλου ασχημα!!!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια