Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,708 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παρθενία

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:53, 08-09-10:

Καταρχήν παρεξηγήσατε τι λέει η κοπέλα και πέσατε να τη φάτε. Λέει:

Αρχική Δημοσίευση από ΡΗΝΟΥΛΑ
απλά δε θέλω να κάνω σχέση ακόμα γιατί είμαι μόνο 17 χρονών (μικρή) και αν κάνω θα πέσει η επίδοσή μου στα μαθήματα. οπότε ξεχνάω τις υψηλές σχολές που θέλω να περάσω, γιατί εγώ δεν μπορώ να συνδυάσω και τα δύο (και μαθήματα και αγόρι).
Οτι αν λοιπόν έχει σχέση τώρα θα πρέπει να ξεχάσει τις υψηλές σχολές που θέλει να περάσει.

Κι εσείς λέτε:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Σαφώς, γιατί οι υψηλές σχολές εννοείται πως δε χρειάζονται διάβασμα.

Αρχική Δημοσίευση από Φιλιον_Τερας
ε
οπως ειπε η κιου εσ ελ βι, οι υψηλοβαθμες σχολες θελουν περισσοτερο διαβασμα απο οτι το σχολειο.
Ας διαβάζουμε καλύτερα προτού να ειρωνευόμαστε.

Κατά τα άλλα Ρηνούλα σε ευχαριστώ για την επεξήγηση που μου έδωσες, χαίρομαι που τελικά οι γονείς σου είναι ανοιχτόμυαλοι άνθρωποι και σε βοηθάνε. Αφοσιώσου λοιπόν στο σχολείο και τις εξετάσεις κι όταν έρθει η ώρα να γνωρίσεις αυτόν που θα αγαπήσεις και θα σε αγαπήσει, όλα θα πάρουν μόνα τους το δρόμο τους. Απλά μην κολλάς σε πράγματα όπως "κάθε άντρας θέλει μόνο το κρεβάτι" γιατί αυτό καμιά φορά ισχύει κι άλλες όχι. Στο χέρι σου είναι να επιλέξεις αυτόν που θέλει παραπάνω πράγματα από σένα από το κρεβάτι.

Καλή τύχη και καλή επιτυχία στα όνειρά σου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 12:21, 08-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Καταρχήν παρεξηγήσατε τι λέει η κοπέλα και πέσατε να τη φάτε. Λέει:
Δεν ειρωνεύτηκα άνευ υποβάθρου, παρακαλώ να κοιτάξεις την παράθεση την οποία... παρέθεσα στο post μου, το οποίο κατηγορείς ως αναίτιο.

Σε τελική ανάλυση, εδώ είναι φόρουμ και εμείς οι φορουμτζήδες τα ψειρίζουμε καλώς ή κακώς. Δεν πιστεύω πως η Αγνή Κορασίδα μπήκε να γράψει αυτά που έγραψε και περίμενε να την επικροτήσουμε όλοι, αυτό θα συνέβαινε μόνο αν επρόκειτο για φόρουμ των Amis. Ή αν ήθελε να μην μπορούμε να την πιάσουμε από πουθενά, ας ήταν πιο προσεκτική με τις διατυπώσεις της.

Και όχι δεν πέφτουμε να τηνε φάμε (keine Lust), όλοι λογικοί άνθρωποι είμαστε εδώ πέρα και καταλαβαίνουμε ότι ο καθένας είναι ελεύθερος να τρολλάρει/εκφράζει τις όποιες απόψεις του εφόσον δεν παραβιάζει άλλων τα δικαιώματα ή όρους της κοινότητας.

Κάπου έχει ξεφύγει η Προοδευτικότητα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:25, 08-09-10:

Μια διευκρίνιση για να διευκολύνουμε τη συζήτηση...
Το θέμα αναφέρεται γενικά για την Παρθενία.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος οποιαδήποτε γυναίκα να παίρνει προσωπικά όσα γράφονται εδώ, παρ' όλ' αυτά, καθετί που γράφεται, μοιραία σχολιάζεται.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:32, 08-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΡΗΝΟΥΛΑ
θα ήθελα να μπω στην ιατρική.
Περίμενα ν' ακούσω κάτι σε "Ηλεκτρολόγους" για να είμαι ειλικρινής.

Και νομίζεις ότι στην Ιατρική θα κάθεσαι... Θα πεθυμήσεις την Γ' Λυκείου, που είναι ΑΕΡΑΣ μπροστά στην Ιατρική.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 19:12, 08-09-10:

Ας διαβάζουμε καλύτερα προτού να ειρωνευόμαστε.
νομιζω οτι αυτο ισχυει για σενα! οχι για εμας.

θα ηθελα επισης να σου υπενθυμισω οτι η Ρηνουλα αναφερθηκε με εκφρασεις οπως "αθωοτητα", οτι θελει να μεινει "ανέγγιχτη" και τα λοιπα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 19:59, 08-09-10:

η παρθενια ειναι κακια,,και οπισθοδρομικη,,εκτος και αν σου κατσει εσενα..
τοτε νιωθεις σαν να βρηκες θησαυρο στην ερημο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 20:15, 08-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Περίμενα ν' ακούσω κάτι σε "Ηλεκτρολόγους" για να είμαι ειλικρινής.
Διακρίνω μια προκατάληψη συναδελφάκι, για με πήραν τα χρόνια και δεν καταλαβαίνω πλέον καλά??
Και νομίζεις ότι στην Ιατρική θα κάθεσαι... Θα πεθυμήσεις την Γ' Λυκείου, που είναι ΑΕΡΑΣ μπροστά στην Ιατρική.
Aν η 3η λυκείου είναι αέρας ή δεν είναι σε σχέση με την Ιατρική δεν θα το κρίνω (γιατί δεν συνηθίζω να μιλάω για πράγματα που μου είπαν/άκουσα, αλλά μόνο για αυτά που έζησα - και Ιατρική δεν έβγαλα για να ξέρω). Αυτό που θα θυμίσω σε όλους, γιατί αν και πιο μικροί από μένα φαίνεται προλάβατε και ξεχάσατε τις πανελλήνιες, ότι για μεγάλη μερίδα μαθητών οι πανελλήνιες είναι μονόδρομος και "Once in a lifetime". Ειδικά αν κάποιος γνωρίζει [που οι περισσότεροι το κάνουν] ότι στο πανεπιστήμιο δίνεις και ξαναδίνεις ένα μάθημα μέχρι να το περάσεις ενώ οι πανελλήνιες είναι μία φορά (που, ναι οκ δεν είναι μπλα μπλα μπλα, αλλα [Mode neraida on]μα τω Δία και την Αθηνά[Mode neraida off] όσοι περάσατε στην Ιατρική ή στις υψηλόβαθμες σχολές του πολυτεχνείου διαβάζατε ας πούμε μόνο από τον Μάρτη και μετά και μόνο για 10' στην τρίτη λυκείου Or s'th? και δεν είχατε κανένα άγχος(!), ούτε κανείς σας δεν "έκοψε" πράγματα από εκείνη τη χρονιά με την επωδό "όταν περάσω στο πανεπιστήμιο όλα θα φτιάξουν"!)
---------------------------
Τέσπα δεν έχει νόημα να επιμείνω. Καταλαβαίνω (μετά τις επεξηγήσεις) γιατί ο Φίλιον_Τέρας "παρεξηγήθηκε" και απάντησε σε απότομο ύφος και ναι, δεν είναι όλοι οι άντρες καθίκια που θέλουν να εκμεταλλευτούν τις αγνές κορασίδες, παρόλαυτα θα μου επιτρέψεις να νιώθω ότι ήσουν λίγο υπέρ το δέον εύθικτος (αν και δεν επιμένω πολύ, μάλλον κι εγώ θα ήμουν στη θέση σου)
Επίσης, θα μου επιτρέψετε να εκφράσω μια μικρή απογοήτευση και ενόχληση από το γεγονός ότι θεωρείτε (ή δείχνετε να θεωρείτε) δεδομένο ότι αν κάποια δηλώσει(και είναι) παρθένα από πίσω θα ...μπαίνουν τρένα και όχι απλώς ότι μπορεί όντως να μην έχει σεξουαλικές σχέσεις (πέρα από τις "αθώες" μορφές ίσως) αλλά οκ...as you wish.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 20:51, 08-09-10:

Aν η 3η λυκείου είναι αέρας ή δεν είναι σε σχέση με την Ιατρική δεν θα το κρίνω (γιατί δεν συνηθίζω να μιλάω για πράγματα που μου είπαν/άκουσα, αλλά μόνο για αυτά που έζησα - και Ιατρική δεν έβγαλα για να ξέρω). Αυτό που θα θυμίσω σε όλους, γιατί αν και πιο μικροί από μένα φαίνεται προλάβατε και ξεχάσατε τις πανελλήνιες, ότι για μεγάλη μερίδα μαθητών οι πανελλήνιες είναι μονόδρομος και "Once in a lifetime". Ειδικά αν κάποιος γνωρίζει [που οι περισσότεροι το κάνουν] ότι στο πανεπιστήμιο δίνεις και ξαναδίνεις ένα μάθημα μέχρι να το περάσεις ενώ οι πανελλήνιες είναι μία φορά (που, ναι οκ δεν είναι μπλα μπλα μπλα, αλλα [Mode neraida on]μα τω Δία και την Αθηνά[Mode neraida off] όσοι περάσατε στην Ιατρική ή στις υψηλόβαθμες σχολές του πολυτεχνείου διαβάζατε ας πούμε μόνο από τον Μάρτη και μετά και μόνο για 10' στην τρίτη λυκείου Or s'th? και δεν είχατε κανένα άγχος(!), ούτε κανείς σας δεν "έκοψε" πράγματα από εκείνη τη χρονιά με την επωδό "όταν περάσω στο πανεπιστήμιο όλα θα φτιάξουν"!)
αν ειναι να αρχιζουμε να λεμε ο καθε ενας οτιδηποτε μας ερθει πρωτο στο μυαλο, χωρις να κατανοουμε τι εχει γραψει ο συνομιλητης μαςκαι, εν συνεχεια, τι πραγματικα εννοει ο αλλος, τοτε πραγματικα θα φτασουμε σε μια δεδαλωδη και εκτος θεματος συζητηση. υστερα απο αυτο τον μικρο προλογο.

Ας αρχισουμε απο τα βασικα! οσοι θεωρουν οτι ειναι μονοδρομος να δωσουν πανελληνιες, θα θεωρουν οτι ειναι μονοδρομος να τελειωσουν τη σχολη στα 5 ετη. συμφωνουμε εδω; γιατι δεν ειναι ψυχοφθορο μονο να διαβαζεις για 6 μαθηματα σε μια χρονια που θα τα εξεταστεις στο τελος, αλλα ειναι πιο πολυ ψυχοφθορο να κανεις 7 μαθηματα, 3 με τα 4 εργαστηρια το εξαμηνο, να εχεις ΕΡΓΑΣΙΕΣ και να πρεπει να τηρησεις τις προθεσμιες. οποτε, ας ξεχασουμε και τις σχεσεις στο πανεπιστημιο, γιατι πολυ απλα, δεν θα υπαρχει ΧΡΟΝΟΣ γιατι πρεπει να περασουμε τα μαθηματα. χρησιμοποιοντας βεβαια τη λογικη σου, και εδω ειναι το δευτερο σημειο που πραγματικα με κανει να απορρω: "οσοι εχουν σχεση στη τριτη λυκειου, ξεκινουν τα διαβασματα τους 10' λεπτα το Μαρτη και δεν κανουν καμια μα καμια θυσια." θα αναφερω τη δικια μου εμπειρια. διαβασα πολυ παραπανω απο οσο ειχα διαβασει τις αλλες χρονιες, τα φροντηστηρια και οι ασκησεις μειωναν σε πολυ μεγαλο βαθμο τον ελευθερο μου χρονο. ομως και βολτες πηγαινα, για να συνελθω και τον χαβαλε μου εκανα και... ερωτευθηκα... χωρις αυτο αν επηρεασει τελικα την επιδοση μου στις πανελληνιες.

ολο μας λενε, περασε στο πανεπιστημιο και ολα θα φτιαξουν. αυτο ειναι ενα μεγαλο ΨΕΜΑ.για να τελειωσει την υψηλοβαθμη σχολη, πραγματικα θα ξενυχτησει πολλα περισσοτερα βραδια, απο οτι εκανε την τριτη λυκειου, θα αγχωθει πολυ περισσοτερο για τα μαθηματα και θα αφιερωσει πολυ περισσοτερες ωρες σε πρακτικα ζητηματα, τα οποια ερχονται μεσω των εργαστηριων. ΔΕΝ θα φτιαξει τιποτα απο μονο του, μονο που, πλεον, αλλαζει η κοινωνικη σου θεση, και γινεσαι, ως δια μαγειας, περισσοτερο...αρεστός;...αποδεκτός;.... απο διαφορες κοινωνικες ομαδες...οι γονεις σου και οι φιλοι τους ακουν την αποψη σου σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο απο οτι εκαναν. Γιατι; και στην τελικη, ΠΟΙΟΣ προαγει τετοιους μυθους;

Θεωρω, με βαση οσα ειπα παραπανω, οτι σχολες, οπως η ιατρικη και, απο προσωπικες εμπειριες, η Σχολη Ηλεκτρολογων Μηχανικων, ειναι πολυ πιο δυσκολες, απο τη μια χρονια των πανελληνιων, ενώ παρ'ολα αυτα δεν υπαρχει το τελεσιδικο. απο εκει και περα, δε θα φτασω στο σημειο να πω, οτι "μια σχεση θα καταστρεψει τις επιδοσεις μου" που μονο ως μια φθηνη δικαιολογια μπορω να την χαρακτηρισω. γιατι τοτε ας ξεχασει τη σχεση στη σχολη της, και μετα, ως εργαζομενη στην υπολοιπη ενηλικη ζωη της!

πίσης, θα μου επιτρέψετε να εκφράσω μια μικρή απογοήτευση και ενόχληση από το γεγονός ότι θεωρείτε (ή δείχνετε να θεωρείτε) δεδομένο ότι αν κάποια δηλώσει(και είναι) παρθένα από πίσω θα ...μπαίνουν τρένα και όχι απλώς ότι μπορεί όντως να μην έχει σεξουαλικές σχέσεις (πέρα από τις "αθώες" μορφές ίσως) αλλά οκ...as you wish.
ποιοι ακριβως θεωρουνε; γιατι με τον τροπο που το παρουσιαζεις, μου φαινεται οτι πιστευεις οτι η πλειονοτητα, αν οχι η ολοτητα, το στηριζει αυτο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:14, 08-09-10:

αν ειναι να αρχιζουμε να λεμε ο καθε ενας οτιδηποτε μας ερθει πρωτο στο μυαλο, χωρις να κατανοουμε τι εχει γραψει ο συνομιλητης μαςκαι, εν συνεχεια, τι πραγματικα εννοει ο αλλος, τοτε πραγματικα θα φτασουμε σε μια δεδαλωδη και εκτος θεματος συζητηση. υστερα απο αυτο τον μικρο προλογο.
Συμφωνώ. Ας το σταματήσουμε όλοι μαζί λοιπόν.
Ας αρχισουμε απο τα βασικα! οσοι θεωρουν οτι ειναι μονοδρομος να δωσουν πανελληνιες, θα θεωρουν οτι ειναι μονοδρομος να τελειωσουν τη σχολη στα 5 ετη. συμφωνουμε εδω;
όχι
Kαι εδώ μιλά η εμπειρία

γιατι δεν ειναι ψυχοφθορο μονο να διαβαζεις για 6 μαθηματα σε μια χρονια που θα τα εξεταστεις στο τελος, αλλα ειναι πιο πολυ ψυχοφθορο να κανεις 7 μαθηματα, 3 με τα 4 εργαστηρια το εξαμηνο, να εχεις ΕΡΓΑΣΙΕΣ και να πρεπει να τηρησεις τις προθεσμιες. οποτε, ας ξεχασουμε και τις σχεσεις στο πανεπιστημιο, γιατι πολυ απλα, δεν θα υπαρχει ΧΡΟΝΟΣ γιατι πρεπει να περασουμε τα μαθηματα. χρησιμοποιοντας βεβαια τη λογικη σου, και εδω ειναι το δευτερο σημειο που πραγματικα με κανει να απορρω: "οσοι εχουν σχεση στη τριτη λυκειου, ξεκινουν τα διαβασματα τους 10' λεπτα το Μαρτη και δεν κανουν καμια μα καμια θυσια." θα αναφερω τη δικια μου εμπειρια. διαβασα πολυ παραπανω απο οσο ειχα διαβασει τις αλλες χρονιες, τα φροντηστηρια και οι ασκησεις μειωναν σε πολυ μεγαλο βαθμο τον ελευθερο μου χρονο. ομως και βολτες πηγαινα, για να συνελθω και τον χαβαλε μου εκανα και... ερωτευθηκα... χωρις αυτο αν επηρεασει τελικα την επιδοση μου στις πανελληνιες.
Βρε καλό μου ποιός διαβάζει τώρα ό,τι θέλει? Πού είπα εγώ τα παραπάνω για τις σχέσεις??? Το παράδειγμα ήταν για την ΄απαξίωση' της προσπάθειας της τρίτης λυκείου και για ατάκες του στυλ "καλά η τάδε σχολή είναι μανίκι η 3η λυκείου είναι αέρας". Ε, δεν είναι τι να κάνουμε τώρα(!). Ένας από τους λόγους είναι το άγχος της "μοναδικής ευκαιρίας", ένας άλλος ότι το "λάθος" είναι σχεδόν ασυγχώρητο αν στοχεύεις κάπου με βάση 19+ και υπάρχουν και άλλοι (συμπεριλαμβανομένης πολλές φορές της πίεσης από γονείς) που δεν έχει νόημα να αναλύσω
ολο μας λενε, περασε στο πανεπιστημιο και ολα θα φτιαξουν. αυτο ειναι ενα μεγαλο ΨΕΜΑ.για να τελειωσει την υψηλοβαθμη σχολη, πραγματικα θα ξενυχτησει πολλα περισσοτερα βραδια, απο οτι εκανε την τριτη λυκειου, θα αγχωθει πολυ περισσοτερο για τα μαθηματα και θα αφιερωσει πολυ περισσοτερες ωρες σε πρακτικα ζητηματα, τα οποια ερχονται μεσω των εργαστηριων.
Θα το ξέρεις γιατί είσαι φοιτητής, ή τουλάχιστον θα έπρεπε να το ξέρεις. Για μένα και για πολλούς ακόμα ίσχυε, φαντάζομαι δεν έχω κατέβει από άλλο πλανήτη. Είναι άλλο το άγχος που περιγράφεις από αυτό που ενέχουν οι πανελλήνιες. Και μόνο το γεγονός ότι -θεωρητικά- τα ξενύχτια είναι για πράγματα που επέλεξες να σπουδάσεις και όχι για αυτά που "πρέπει", + όπως ξανάπα, οτι δεν είναι τόσο έντονο το αγχος γιατί εχεις κι άλλες πολλές ευκαιρίες...
ΔΕΝ θα φτιαξει τιποτα απο μονο του, μονο που, πλεον, αλλαζει η κοινωνικη σου θεση, και γινεσαι, ως δια μαγειας, περισσοτερο...αρεστός;...αποδεκτός;.... απο διαφορες κοινωνικες ομαδες...οι γονεις σου και οι φιλοι τους ακουν την αποψη σου σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο απο οτι εκαναν. Γιατι; και στην τελικη, ΠΟΙΟΣ προαγει τετοιους μυθους;
Συμφωνώ γενικά, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με τις σπουδές, Imo, αλλά με την διεργασία της "ενηλικίωσης" που συμπίπτει σε πολλούς με τα χρόνια των σπουδών. so? Ποιός υποστήριξε ότι η περίοδος των σπουδών είναι η γη της επαγγελίας και δεν το κατάλαβα???
Θεωρω, με βαση οσα ειπα παραπανω, οτι σχολες, οπως η ιατρικη και, απο προσωπικες εμπειριες, η Σχολη Ηλεκτρολογων Μηχανικων, ειναι πολυ πιο δυσκολες, απο τη μια χρονια των πανελληνιων, ενώ παρ'ολα αυτα δεν υπαρχει το τελεσιδικο. απο εκει και περα, δε θα φτασω στο σημειο να πω, οτι "μια σχεση θα καταστρεψει τις επιδοσεις μου" που μονο ως μια φθηνη δικαιολογια μπορω να την χαρακτηρισω. γιατι τοτε ας ξεχασει τη σχεση στη σχολη της, και μετα, ως εργαζομενη στην υπολοιπη ενηλικη ζωη της!
Ρε συναδελφάκι [δεν το ξερα, εδώ από Αθήνα ή Θεσ/νικη,Πάτρα,Ξάνθη,Ηράκλειο?] τι μου λες τώρα? Αντιλαμβάνεσαι ότι έχεις "ξεφύγει"? Φυσικά και δεν είπα ότι μια σχέση μπορεί να 'καταστρέψει' τις επιδόσεις (προσωπικά είχα σχέση στη Γ' Λυκείου και μάλιστα με άτομο που δεν στόχευε να περάσει κάπου-ήτοι ήταν ""κάκιστη"" επιρροή με αυτή την έννοια), είπα ότι μου φαίνεται πολύ λογικό (με βάση τη δικιά μου κοσμοθεωρία) κάποιος να επιλέγει να μην κάνει σχέση αν νιώθει ότι δεν θα καταφέρει να συγκεντρώνεται! Προσωπικά και στο Λύκειο και στο πολυτεχνείο, ήμουν [και είμαι] άνθρωπος που αν πει "τώρα διαβάζω" κλειδώνει όλο το σύμπαν απέξω και δεν τον νοιάζει αν καίγεται ο κόσμος! Γνωρίζω όμως και πάρα πολλούς (συμπεριλαμβανομένης μιας καλής φίλης) που εδώ είχε το βιβλίο της Χημείας και έμενε 5 ώρες πάνω από μια σελίδα να ονειροπολεί τον καλό της που δεν είναι μαζί τώρα και πρέπει να κάτσει να διαβάσει! έ, και δεν διάβαζε όπως καταλαβαίνεις, αλλά έγραψε κάτι ωραιότατα ερωτικά γράμματα που του τα έδινε την επόμενη μέρα (καθότι στη δική μου παλαιολιθική εποχή δεν είχαμε κινητά να ανταλλάζουμε sms). Αν κάποιος αναγνωρίζει ότι δεν μπορεί πετύχει να είναι συνεπής αλλά νιώθει ότι κάτι θα τον αποσπάσει θα τον κρεμάσουμε στο απόσπασμα?
Τον χάνω το συλλογισμό σου
ποιοι ακριβως θεωρουνε; γιατι με τον τροπο που το παρουσιαζεις, μου φαινεται οτι πιστευεις οτι η πλειονοτητα, αν οχι η ολοτητα, το στηριζει αυτο.
Αναζήτησε μνμ στις προηγούμενες σελίδες αναφορικά με τις ανατολικές (και όχι μόνο) χώρες και τις συνήθειες. Αν ήμουν εγώ αυτή τη φορά υπερευαίσθητη, my bad, ζητάω συγγνώμη.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 21:30, 10-09-10:

Πού είπα εγώ τα παραπάνω για τις σχέσεις??? Το παράδειγμα ήταν για την ΄απαξίωση' της προσπάθειας της τρίτης λυκείου και για ατάκες του στυλ "καλά η τάδε σχολή είναι μανίκι η 3η λυκείου είναι αέρας".
το θεμα ειναι οτι ΕΣΥ δεν ειπες τιποτα για τις σχεσεις, ομως το ατομο που απευθυνθηκαμε ειπε. και συγκρητικα με πολλες σχολες, η 3η λυκειου ειναι αερας

Θα το ξέρεις γιατί είσαι φοιτητής, ή τουλάχιστον θα έπρεπε να το ξέρεις. Για μένα και για πολλούς ακόμα ίσχυε, φαντάζομαι δεν έχω κατέβει από άλλο πλανήτη. Είναι άλλο το άγχος που περιγράφεις από αυτό που ενέχουν οι πανελλήνιες. Και μόνο το γεγονός ότι -θεωρητικά- τα ξενύχτια είναι για πράγματα που επέλεξες να σπουδάσεις και όχι για αυτά που "πρέπει", + όπως ξανάπα, οτι δεν είναι τόσο έντονο το αγχος γιατί εχεις κι άλλες πολλές ευκαιρίες...
και ναι και οχι, εξαρταται με το ποσο μπορει να σε στηριξουν οικονομικα οι δικοι σου. και αυτο δεν νομιζω να αναιρει το γεγονος οτι πολλες σχολες ειναι πολυ πιο δυσκολες!
Αναζήτησε μνμ στις προηγούμενες σελίδες αναφορικά με τις ανατολικές (και όχι μόνο) χώρες και τις συνήθειες. Αν ήμουν εγώ αυτή τη φορά υπερευαίσθητη, my bad, ζητάω συγγνώμη.
ειναι λαθος τους αν γενικευουν, αλλα διαφορες κοπελες που προερχονται απο συντηρητικές οικογενειες οντως υιοθετουν αυτη την αντιληψη.
ωρίζω όμως και πάρα πολλούς (συμπεριλαμβανομένης μιας καλής φίλης) που εδώ είχε το βιβλίο της Χημείας και έμενε 5 ώρες πάνω από μια σελίδα να ονειροπολεί τον καλό της που δεν είναι μαζί τώρα και πρέπει να κάτσει να διαβάσει! έ, και δεν διάβαζε όπως καταλαβαίνεις, αλλά έγραψε κάτι ωραιότατα ερωτικά γράμματα που του τα έδινε την επόμενη μέρα (καθότι στη δική μου παλαιολιθική εποχή δεν είχαμε κινητά να ανταλλάζουμε sms). Αν κάποιος αναγνωρίζει ότι δεν μπορεί πετύχει να είναι συνεπής αλλά νιώθει ότι κάτι θα τον αποσπάσει θα τον κρεμάσουμε στο απόσπασμα?
επειδη ακριβως εγω ερωτευθηκα (καψουριαστηκα οπως θελετε να το πειτε) δεν επηρεασε εμενα. επειδη γνωριζω για φιλους και ατομα που εκαναν σχεσεις οι οποιες τελικα τους βοηθησαν να ισορροπουν κ.ο.κ. και αριστευσαν και αυτοι στις πανελληνιες.

Αν κάποιος αναγνωρίζει ότι δεν μπορεί πετύχει να είναι συνεπής αλλά νιώθει ότι κάτι θα τον αποσπάσει θα τον κρεμάσουμε στο απόσπασμα?
αυτος ο καποιος δεν γνωριζει καν! αλλα σιγουρα δεν προκειται να τον κρεμασουμε.

όχι
Kαι εδώ μιλά η εμπειρία
σωστα το επιχειρημα μου δεν ειναι καν ορθo

Παράθεση

ria17 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria17
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ria17 έγραψε στις 14:15, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Diinekis82
Ετυχε να βρεθω σε μια παρεα ενηλικων κοριτσιων φοιτητριων και επειτα που εκανα μια κουβεντα με μια κοπελα της παρεας, εμαθα οτι πολλες απο αυτες ακομα δεν ειχαν χασει ο,τι πολυτιμοτερο ειχαν...
Παντα πιστευα οτι οι γυναικες ωριμαζουν πιο γρηγορα απο τους αντρες και κανουν ερωτα σε πολυ μικρες ηλικιες απο οτι οι αντρες, εκανα λαθος, αναρωτιεμαι που οφειλεται, γινεται πιο συντηρητικη η κοινωνια μας?
συντηρητικη ειναι η κοινονια μας!απλως δεν το δειχνει!3ερεις ποσες κοπελες ειναι συντηριτικες κ δεν το δειχνουν?ουυυυυυ!
να σου πω εγω συχενομαι τον συντηρικισμο..δεν θεωρω την παρ9ενια κατι πολυτιμο σιγα...3εφτιλα ειναι μετα τα 18 να μην εχεις επαφες!

-19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:20, 19-09-10:

και αν δεν έχει επαφές με προσωπική επιλογή, εσένα τι σε πειράζει;

γτ πρέπει όλοι και όλες να κάνουν το ίδιο;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 14:46, 19-09-10:

Ξεφτίλα?

Και μετά αναρωτιόμαστε πως τα κοριτσάκια το κάνουν από τα 12.Αν υπάρχουν κάποιοι που χαρακτηρίζουν ως ξεφτίλα ένα άτομο 19 χρονών που δεν έχει επαφές(δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά ria17) τότε πάμε όλοι μαζί να φουντάρουμε.

Δεν το θεωρώ ντροπή κάποιος να μην έχει επαφές.Δεν γίνεται να κρίνεις κάποιον από τις σεξουαλικές του επαφές.Αυτό είναι ξεφτίλα για μένα.
Θες να μείνεις παρθένος/α μέχρι τον γάμο?Για πάντα? Με γεια σου,με χαρά σου.

Φυσικά και διαφέρουν οι λόγοι από άτομο σε άτομο.Και αυτό είναι που πρέπει να σεβόμαστε

Δεν έχω συναντήσει και πολλές κοπέλες που να μην έχουν επαφές μέχρι τα 18 τους(καλώς ή κακώς).Ίσως να ήταν τυχαίο αυτό που αναφέρθηκε στο πρώτο ποστ.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:33, 19-09-10:

Ειναι θεμα επιλογης, ας μην προβαινουμε καλυτερα σε χαρακτηρισμους.
Και ξερετε γιατι? Γιατι ισως οι χαρακτηρισμοι θεωρηθουν και λιγακι ασχετοσυνη και παρωπιδισμος οπως τον λεω και δε το λεω για να θιξω αλλα για να σκεφτειτε οσοι χαρακτηριζετε τους αλλους (αγαμητες τις παρθενες και κομπλεξικες η ξεφτιλες, πορνες και περιγελως της μη) πως τα μυαλα μας πρεπει ναναι ορθανοιχτα, να χουμε και τις δυο περιπτωσεις κατα νου, χωρις απολυτοτητες, παντα θα μαθανουμε κατι νεο.
Κι εδω σταματα η δικηγορια μου

Παντως σημερα οι ανθρωποι χαιρονται τον ερωτα απο νωρις, σε αντιθεση με παλαιοτερα. Δε τους πολυενδιαφερει η ακεραιοτητα του παρθενικου υμενα. Οι παλιες παρθενορραφες ανηκουν πια στο χρονοντουλαπο. Επιστημες εχουν αποδειξει πως(Κοιν/για, Κοιν. ανθρωπο/για) μια γυναικα που δεν ειναι παρθενα σημερα δε θεωρειται ουτε ντροπη, ουτε ανηθικη, ουτε πορνη.

Αν το δουμε απο ορμονικης αποψης, ο εγκεφαλος δεν αντιλαμβανεται αν η γυναικα κανει σεξ ή αυνανιζεται, οι ουσιες που εκρηγνυνται ειναι οι ιδιες(ακομα κι αν δεν υπαρχει διεισδυση, η γυναικα μπορει να ερθει σε οργασμο, κλειτοριδικα) Οποτε δε θεωρειται ''αναγκη'' ας το πουμε οπως δλδ το νερο, το φαγητο. Ομως! κατα τη γνωμη μου παντα ειναι κυριως ψυχολογικη που εχει σα συνεπεια μετα απο καιρο (αν δλδ μια γυναικα 23 χρονων σαν εμενα ας πουμε, αν δεν εχει ερθει σε επαφη) θα εχει περισσοτερα γυναικολογικα προβληματα(το εχω συναντησει και το εχω συζητησει με τα κοριτσια). Κι αυτα, μεσα απο νευρωσεις, ψυχολογικα, υστεριες, ισως και ψυχωση καμμια φορα (τα συζητουσα προσφατα και με τον γυναικολογο μου, που τυγχανει να τα λεμε σα φιλοι)

Παντως θεωρω πως αν ενα ατομο δεν συνεβρισκεται ερωτικα(και δε μιλω μονο για πραξη αυτοικανοποιησης) δημιουργουνται διαφορα οπως να γινει αγριο με τσιτα το νευρικο του συστημα. Δεν μπορει ρε γαμωτο, καποια στιγμη εχει την αναγκη να αγγιξει και να τον αγγιξουν, να αγκαλιασει και να τον αγκαλιασουν, να φιλησει ενα κορμι και να του το φιλησουν, να νιωσει ενα με τον αλλο κι ολες αυτες οι σκεψεις με επιλογη την παρθενια, φερουν σταδιακα-μακροπροθεσμα μια διαφορετικης φυσης ψυχολογικη κατασταση. Δε λέω -πατε πηδηχτειτε- σε καμμια περιπτωση, ειναι καθαρα επιλογη κι αυτο ειναι το γουστοζικο σε σχεση με παλιοτερα που ηταν καταναγκασμος. Οπως εγω ειχα, σε φυσιολογικη θεωρω ηλικια να συνευρεθω ερωτικα, την επιλογη η να περιμενω να παντρευτω μεχρι να νιωσω τον αλλο στο πετσι μου, η να το κανω με αυτον που ημουν ερωτευμενη και να το ζησω σημερα, τωρα, αυτην την στιγμη. Και απο τοτε να το λαχταρω ολο και περισσοτερο γιατι μου αρεσει και με καλμαρει.

Kατι ιστορικο που εχω διαβασει. Ο Ιουλιος Καίσαρας σε ρωμαικο εργο ειχε γραψει οτι στους Γερμανους η παρθενια θεωρειτο'' μεγιστη αρετη'' γιατι δυναμωνε τους πολεμιστές στις μάχες, κι αυτο φανταζομαι γιατί ενισχυόταν η αγριοτητα και η σκληροτητα τους....

Τουλαχιστον οσες κοπελες επιλεγουν την παρθενια, ας εχουν τα παντα κατα νου, συνειδητοποιημενα δηλαδη να βαδιζουν σε αυτη την επιλογη κι οχι επειδη ετσι ''μεγαλωσαν'' η επειδη θελουν να ξεχωριζουν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 19-09-10 στις 15:49.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:36, 19-09-10:

Αν το δουμε απο ορμονικης αποψης, ο εγκεφαλος δεν αντιλαμβανεται αν η γυναικα κανει σεξ ή αυνανιζεται, οι ουσιες που εκρηγνυνται ειναι οι ιδιες
αμφισβητήσιμο και επικινδυνο..
δεν θελω να το δεχτω,,
τοτε γιατι να κανει σεξ με ανδρα,,αν νιωθει ακριβως την ιδια ηδονη μονη της..

το ξαναλεω,,επικινδυνο..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:13, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αμφισβητήσιμο και επικινδυνο..
δεν θελω να το δεχτω,,
τοτε γιατι να κανει σεξ με ανδρα,,αν νιωθει ακριβως την ιδια ηδονη μονη της..

το ξαναλεω,,επικινδυνο..
Μα τι με ρωτας τωρα και ντρεπομαι να σου πω λεπτομερως τη διαφορα?Θα προσπαθησω.
Ε αλλο πραμα βρε Αγγελε η διεισδυση, αλλο η αυτοικανοποιηση. Οι ιδιες ουσιες εκρηγνυνται, οργασμος ο ενας οργασμος κι ο αλλος, ηδονη το ενα ηδονη το αλλο αλλα δεν ειναι το ιδιο (ψυχολογικα, συνασθηματικα, εγκεφαλικα πως να το πω) οταν εχεις το αρσενικο διπλα σου, πανω σου, κατω σου wherever τελοσπαντων
Ασε και το αλλο, μη το θεωρεις επικινδυνο μη στα φορεσει η αλλη με το χερι της. Αν εχετε χημεια εσενα θα προτιμα
Καταλαβες τωρα?
Ε κι αμα δε καταλαβες, θα σου πει λεπτομερειες αλλο κοριτσι

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:21, 19-09-10:

Η παρθενία καλό είναι να χάνεται όσο το δυνατόν νωρίτερα, και η σωματική και η παρθενία του μυαλού, και για γυναίκες και για άντρες.

-9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 16:32, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μα τι με ρωτας τωρα και ντρεπομαι να σου πω λεπτομερως τη διαφορα?Θα προσπαθησω.
Ε αλλο πραμα βρε Αγγελε η διεισδυση, αλλο η αυτοικανοποιηση. Οι ιδιες ουσιες εκρηγνυνται, οργασμος ο ενας οργασμος κι ο αλλος, ηδονη το ενα ηδονη το αλλο αλλα δεν ειναι το ιδιο (ψυχολογικα, συνασθηματικα, εγκεφαλικα πως να το πω) οταν εχεις το αρσενικο διπλα σου, πανω σου, κατω σου wherever τελοσπαντων
Ασε και το αλλο, μη το θεωρεις επικινδυνο μη στα φορεσει η αλλη με το χερι της. Αν εχετε χημεια εσενα θα προτιμα
Καταλαβες τωρα?
Ε κι αμα δε καταλαβες, θα σου πει λεπτομερειες αλλο κοριτσι
αχ κοπέλα μου...
πόσο φυσιολογικά μιλάς

έχουμε πήξει από μπαρούφες από άλλες κοπέλες

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:36, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
γτ πρέπει όλοι και όλες να κάνουν το ίδιο;
Γιατί είναι αρκετά πιθανό να το δουν ανταγωνιστικά το θέμα αυτό μεταξύ τους.
Είθισται να αρχίζει το σεξ μία κοπέλα και να ζηλέψουν οι φίλες της, οπότε αρχίζουν να οργώνουν όλο το αγροτικό και επαρχιακό δίκτυο του Κιλκίς και της ευρύτερης Μακεδονίας.

Δεν αναφέρομαι φυσικά στα άτομα που ορθώς δεν δίνουν σημασία στην προσωπική ζωή των φίλων τους.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 16:42, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Η παρθενία καλό είναι να χάνεται όσο το δυνατόν νωρίτερα, και η σωματική και η παρθενία του μυαλού, και για γυναίκες και για άντρες.
Με εκπλήσεις δυσάρεστα.Θα το έλεγες αυτό σε μια συζήτηση πατέρα-κόρης?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:42, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ria17
συντηρητικη ειναι η κοινονια μας!απλως δεν το δειχνει!3ερεις ποσες κοπελες ειναι συντηριτικες κ δεν το δειχνουν?ουυυυυυ!
να σου πω εγω συχενομαι τον συντηρικισμο..δεν θεωρω την παρ9ενια κατι πολυτιμο σιγα...3εφτιλα ειναι μετα τα 18 να μην εχεις επαφες!
Ξεφτίλα είναι να πάω να το κάνω από τα 13 μου για να μη φτάσω τα 18 και είμαι παρθένα.
Ξεφτίλα είναι να κάνω ό,τι κάνω για τα μάτια του κόσμου και να το παίζω "γκομένα" και σκληρή και "ουάου".
Ξεφτίλα είναι να λες ότι είναι ξεφτίλα να μην έχεις επαφές μετά 18.

Εντωμεταξύ, δεν είναι θέμα συντηριτισμού, είναι θέμα προσωπικότητας. Αν ο άλλος δε θέλει να το κάνει, δε το κάνει γιατί έτσι γουστάρει, όχι επειδή είναι συντηριτικός, ή επειδή είναι 18 ή 15.
Το θέμα είναι να γίνει όποτε το θέλεις όχι όποτε ΠΡΕΠΕΙ.

Βτω, λέτε μόνο για 2 άκρα. Ή η κοπέλα πρέπει να είναι συντηρητικιά ή πρέπει να' ναι τάνα.
Υπάρχει και ενδιάμεσο, you know.

17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη worshipperjesus
Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O worshipperjesus έγραψε στις 16:48, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Εγώ είμαι η απόδειξη ότι η παρθενία ωφελεί τον άνθρωπο.

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 16:49, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Το θέμα είναι ότι ξέρω πολλούς δήθεν προοδευτικούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που σαν γονείς είναι πολύ συντηρητικοί σε βαθμό που να περιορίζουν την προσωπικότητα του παιδιού τους. Να φοβάσαι αυτούς που έχουν πολύ ελεύθερες απόψεις. Δεν έχω καταλάβει ειλικρινά τι σημαίνει προοδευτικός και τι συντηρητικός στο θέμα του έρωτα, του σεξ και της παρθενίας. Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσο τα επιβαλλόμενα κανονιστικά πρότυπα είναι ορθά, διότι ως γνωστόν η κοινωνία μας πάει κατά διαόλου σε όλους τους μη επιστημονικούς τομείς, δηλ., σε ότι έχει να κάνει με την ανθρώπινη σχέση και προσωπικότητα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 16:58, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από worshipperjesus
Εσύ εισαι η αποδειξη οτι η παρθενιά μετα απο καποια ηλικια εχει side effects

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:05, 19-09-10:

Το θέμα είναι ότι ξέρω πολλούς δήθεν προοδευτικούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που σαν γονείς είναι πολύ συντηρητικοί σε βαθμό που να περιορίζουν την προσωπικότητα του παιδιού τους. Να φοβάσαι αυτούς που έχουν πολύ ελεύθερες απόψεις.
το πετυχες..
αλλο προς τα εξω..αλλο στην οικογενεια...

Ξεφτίλα είναι να πάω να το κάνω από τα 13 μου για να μη φτάσω τα 18 και είμαι παρθένα.
Ξεφτίλα είναι να κάνω ό,τι κάνω για τα μάτια του κόσμου και να το παίζω "γκομένα" και σκληρή και "ουάου".
Ξεφτίλα είναι να λες ότι είναι ξεφτίλα να μην έχεις επαφές μετά 18.

Εντωμεταξύ, δεν είναι θέμα συντηριτισμού, είναι θέμα προσωπικότητας. Αν ο άλλος δε θέλει να το κάνει, δε το κάνει γιατί έτσι γουστάρει, όχι επειδή είναι συντηριτικός, ή επειδή είναι 18 ή 15.
Το θέμα είναι να γίνει όποτε το θέλεις όχι όποτε ΠΡΕΠΕΙ.

Βτω, λέτε μόνο για 2 άκρα. Ή η κοπέλα πρέπει να είναι συντηρητικιά ή πρέπει να' ναι τάνα.
Υπάρχει και ενδιάμεσο, you know.
αν ειχα καπελο θα στο εβγαζα..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 17:06, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Το θέμα είναι ότι ξέρω πολλούς δήθεν προοδευτικούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που σαν γονείς είναι πολύ συντηρητικοί σε βαθμό που να περιορίζουν την προσωπικότητα του παιδιού τους. Να φοβάσαι αυτούς που έχουν πολύ ελεύθερες απόψεις. Δεν έχω καταλάβει ειλικρινά τι σημαίνει προοδευτικός και τι συντηρητικός στο θέμα του έρωτα, του σεξ και της παρθενίας. Επίσης, δεν ξέρω κατά πόσο τα επιβαλλόμενα κανονιστικά πρότυπα είναι ορθά, διότι ως γνωστόν η κοινωνία μας πάει κατά διαόλου σε όλους τους μη επιστημονικούς τομείς, δηλ., σε ότι έχει να κάνει με την ανθρώπινη σχέση και προσωπικότητα.
Nικο αυτη ειναι η διαφωνια που εχω με εσενα,και την εχει και οποιος αλλος ψηφισε αρνητικά πριν.Ακομη και πραγματα σωστα να λες καμια φορα,με το να συνεχίζεις να απαξιώνεις πλειοψηφίες (γυναικών-καθηγητών-Ελληνων κλπ κλπ,οτιδήποτε)προδιαθέτει τον αλλον στο να απορρίψει ό,τι λες.Οπως και στο προηγούμενο ποστ σου,που είπες "εχουμε πήξει στις μπαρούφες απο γυναίκες"αν θυμαμαι.Πριν απαντήσεις "το αν αγαπαω τις γυναίκες ειναι δικη μου υποθεση" σκεψου σαν καποιος που δεν ξέρει το Νικο,και διαβαζει αυτο το πραγμα.Οταν μιλάς με ατομα που δε σε γνωριζουν προσωπικά,οι γενικευσεις ειναι λογικο να παρεξηγουνται,και τιποτα δεν ειναι αυτονόητο.Καλυτερο για σενα πρωτων θα ειναι να το σκεφτεις.Απλα γνώμη μου.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 17:07, 19-09-10:

το πετυχες..
αλλο προς τα εξω..αλλο στην οικογενεια...
κοινωνία ηθοποιών

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 03:43, 28-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από worshipperjesus
Βεβαίως, ως ένας σύγχρονος Αδάμ. Να μην παραλείψουμε την εκδοχή του στην Φιλιππινέζικη μυθολογία βεβαίως-βεβαίως.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DriveIn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DriveIn
Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O DriveIn έγραψε στις 19:17, 22-02-11:

Ναι, πολύ πιο συντηρητική. Γι' αυτό από τα 16 ξεσκίζονται εδώ τα κοριτσάκια και μάλιστα χωρίς προφυλάξεις. Απλά έπεσες στην περίπτωση παρθενοπαρέας. Σπάνιο δείγμα ειδικά για τα ελληνικά δεδομένα, αλλά τις συγχαίρω που τουλάχιστον δεν διαθέτουν το κορμί τους σαν κρέας. Αρκεί βέβαια να μην το παρακάνουν και να χαρούν σύντομα τον έρωτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 00:18, 23-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Audit01
LOL παρθενες τι ειναι αυτο ?? Υπαρχουν ??
Απο οσο γνωριζω οι περισσοτερες εχουν πηδηχ... απο τα 15 τους.
Οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα συμφωνα και με τα πιστευω ορισμενων...
Τι να λεμε τωρα....αστο καλυτερα.
τοσο αφυσικο σου φαινεται?εγω εκανα σεξ σε αρκετα μεγαλη ηλικια και ο ανδρας μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει(μαλλον θεωρουμε κατι αφυσικο ε)νομιζω σε υπαρχουν στανταρ σε αυτα τα θεματα

οταν λεω λεγαλη ηλικια μην φανταστειτε τρελο νουμερο,στα 19 μου,απλα στις μερες μας συνηθως τα κοριτσια αρχιζουν την ερωτικη τους ζωη απο πιο μικρη ηλικια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 23-02-11 στις 08:39. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:56, 23-02-11:

τοσο αφυσικο σου φαινεται?εγω εκανα σεξ σε αρκετα μεγαλη ηλικια και ο ανδρας μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει(μαλλον θεωρουμε κατι αφυσικο ε)νομιζω σε υπαρχουν στανταρ σε αυτα τα θεματα
μακαρι να βρω και γω καποτε μια τετοια γυναικα..

απλα στις μερες μας συνηθως τα κοριτσια αρχιζουν την ερωτικη τους ζωη απο πιο μικρη ηλικια...
και συμφωνα με τους γιατρους ζημια κανουν..

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 14:31, 24-02-11:

Ίσως αν δεν ήταν τόσο κολλημένοι οι άνθρωποι στο να βάζουν ταμπέλες "παρθένα" ή "ξεπεταγμένη", να μην έκαναν τόσο βιαστικές κινήσεις τα κοριτσάκια και να μην πληγώνονταν. Να έκαναν έρωτα και όχι σεξ και όποτε εκείνες ένιωθαν πραγματικά έτοιμες. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα κορίτσια που... "μπαίνουν από μικρά στα βάσανα" όπως λένε κάποιοι, απλά θέλω αν κάποια στιγμή κάνω ένα κοριτσάκι, να μη φοβάμαι οτι θα βιαστεί να κάνει σεξ για να μην τη λένε παρθένα. Όπως επίσης για να εξηγούμαστε δεν θέλω να βρίσκομαι ούτε και στο άλλο άκρο, να κάνω δηλαδή ένα κοριτσάκι που να φοβάται να κάνει σεξ γιατί μπορεί να χάσει το... "πολυτιμότερο"... Τι χαρακτηρισμός κι αυτός...

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:01, 24-02-11:

χάσει το... "πολυτιμότερο"
My preeciouuusss....

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GreekCthulhu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GreekCthulhu
Ο GreekCthulhu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O GreekCthulhu Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν.. έγραψε στις 15:28, 24-02-11:

Εγώ νόμιζα ότι η γενιά μου ήταν ποιο συντηρητική στο συγκεκριμένο θέμα και ότι οι νέες γενιές είναι ποιο.. ανετες. Αν κρίνω και από αδελφές φίλων μου, τις ιστορίες που ακούω.. Πάντως οι νέες γενιές όσον αφορά τα ρούχα είναι όντως κάπως ποιο ξεπεταγμενες. Ουε και αλίμονο έτσι και βλέπαμε στα 90ς κάποια κοπελίτσα να φοράει ξωβυζα και ξέκωλα, ενω σήμερα έχει γίνει καθημερινό φαινόμενο, καθε μερα στα τραίνα τις βλεπω.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 20:22, 24-02-11:

γιατί γίνεται τόσος ντόρος στην Ελληνική κοινωνία γι' αυτό το θέμα; μήπως θέλουμε να φανούμε στα μάτια των άλλων;

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 19:22, 26-02-11:

μακαρι να βρω και γω καποτε μια τετοια γυναικα..

και συμφωνα με τους γιατρους ζημια κανουν..
εχω ακουσει οτι υπαρουν βεβαια και ανδρες που δεν θα ηθελαν με τιποτα να εχουν παρθενα γυναικα....τη λογικη τους δεν την καταλαβαινω ..δηλαδη για να παντρευτουν καποια πρεπει να εχει παει με ολους τους ανδρες...?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 26-02-11 στις 21:07. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:34, 26-02-11:

χω ακουσει οτι υπαρουν βεβαια και ανδρες που δεν θα ηθελαν με τιποτα να εχουν παρθενα γυναικα....τη λογικη τους δεν την καταλαβαινω ..δηλαδη για να παντρευτουν καποια πρεπει να εχει παει με ολους τους ανδρες...?
ειναι σαν τα αυτοκινητα ισως που καλυτερα να παιρνεις στρωμενα μετα απο 30-40χιλ χλμ,,παρα καινουρια..

εγω διαφωνω...ο χαρακτηρας μετραει περισσοτερο,,αυτο που εκπεμπει ο αλλος,,τα αλλα ερχονται δευτερα..

Παράθεση

quaker

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη quaker
Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O quaker έγραψε στις 20:56, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από *natalia5555*
εχω ακουσει οτι υπαρουν βεβαια και ανδρες που δεν θα ηθελαν με τιποτα να εχουν παρθενα γυναικα....τη λογικη τους δεν την καταλαβαινω ..δηλαδη για να παντρευτουν καποια πρεπει να εχει παει με ολους τους ανδρες...?
Μετα ομως, παραξενευονται μολις την δουν στα τεσσερα, καθως γυριζουν στο σπιτι απο ακυρωμενο επαγγελματικο ραντεβου.

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 22:50, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny Cash
Βίκυ μην είσαι ευγενική ...
Το σωστό ερώτημα είναι "Μα καλά κάνεις πικραμένος δεν δέχτηκε να τους ανεχτεί για μια βραδιά"

To ζήτημα είναι να θέλουν να ανεχτούν ο ένας τον άλλον για πολλές βραδιές και όχι για μία...
Το να βρεθεί κάποιος να "σε ανεχτεί για μια βραδιά" νομίζω, πως οι περισσότεροι από εμάς θα δηλώσουν, πως είναι εύκολο να το βρεις. Και μην ακούσω ως απάντηση ότι "όταν ξεκινάς μια σχέση δεν γνωρίζεις πού θα καταλήξει", διότι αναφέρομαι στην περίπτωση όπου "καταλαβαίνουμε" ότι, πχ, ο άλλος το πάει για μια "αρπαχτή", χωρίς να έχει στο μυαλό του τη διάρκεια. Κάποιες κοπέλες και κάποιοι άντρες, όταν ξεκινούν μια σχέση θα ήθελαν να μην τελειώσει "σε μια βραδιά". Όταν λοιπόν διαπιστώνουν πως το περιεχόμενο της "σχέσης" είναι αυτό που περιγράφεις, ήτοι το σεξ για μια βραδιά, τότε μπορει και να την "κάνουν", να κόψουν ρόδα μυρωμένα, να μην προχωρήσουν στο "τετελεσμένον", πώς το λένε...Έχει σχέση με το αν μπορείς να νιώσεις ασφάλεια δίπλα στον άλλον...

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 23:42, 26-02-11:

ειναι σαν τα αυτοκινητα ισως που καλυτερα να παιρνεις στρωμενα μετα απο 30-40χιλ χλμ,,παρα καινουρια..
Υπαρχουν και καποιοι που προτιμουν να τα ...στρώνουν μόνοι τους!

Αλλη αισθηση!!!

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Alessandra έγραψε στις 01:10, 27-02-11:

^^Αυτοί είναι και οι μάγκες.

Διάβασα σε ένα ποστ ότι αμφισβητήθηκε η υγεία των γυναικών που έχουν περάσει τα 20 χρόνια ηλικιακά χωρίς να έχουν ολοκληρωμένη σχέση. Επειδή εγώ δε θα αμφισβητούσα ποτέ την "υγεία" μιας κοπέλας ή ενός άντρα στην αντίστοιχη περίπτωση, μπορείτε να μου εξηγήσετε τι εννοείτε ακριβώς; Νομίζω ο Johnny Cash το ανέφερε. Δηλαδή, πώς νοσεί το άτομο; Ευχαριστώ.
Καλά, και να μην μου εξηγήσεις Παναγιώτη, δεν πειράζει. Προσωπικά, θεωρώ πως δεν υφίσταται καμία νόσος και καμία μ@λ@κί@ στη συγκεκριμένη περίπτωση. Νομίζω πως η αναρώτηση, αν είναι υγιές ή όχι να μην έχεις ολοκληρωμένη σχέση μετά τα 20, πηγάζει από άλλους λόγους, πχ ίσως από μια απόρριψη, δεν είναι αντικειμενική. Είναι βράδυ, μετά τις 12 και λέμε αλήθειες... Έχω πιει κι ένα μοχίτο, δικαιολογούμαι..

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 01:39, 27-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
^^Αυτοί είναι και οι μάγκες.
Νομίζω πως η αναρώτηση, αν είναι υγιές ή όχι να μην έχεις ολοκληρωμένη σχέση μετά τα 20, πηγάζει από άλλους λόγους, πχ ίσως από μια απόρριψη, δεν είναι αντικειμενική. Είναι βράδυ, μετά τις 12 και λέμε αλήθειες... Έχω πιει κι ένα μοχίτο, δικαιολογούμαι..

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Alessandra έγραψε στις 01:47, 27-02-11:

Ευχαριστώ κι ανταποδίδω. Aν και θα ήταν προτιμότερο να γράψεις λογάκια, το οποίο, βέβαια, προϋποθέτει σκέψη. Δύσκολο.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dennisrom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dennisrom
Ο dennisrom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O dennisrom έγραψε στις 18:37, 02-03-11:

Είμαι 21 αλλά δεν έχω κάνει ακόμα ολοκληρωμένη σχέση.Πρόβλημα είναι όταν το θεωρείς εσύ πρόβλημα και το σκέφτεσαι συνέχεια.Όλα είναι στο μυαλό.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 21:01, 02-03-11:

Υπαρχουν και καποιοι που προτιμουν να τα ...στρώνουν μόνοι τους!

Αλλη αισθηση!!!
μιλαμε ακομα για ανθρωπους παντα...

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 01:34, 06-03-11:

Φυσικα!

Αυτο ομως δε σημαινει πως οι ενέργειες επι πραγματων δεν αφορουν / προβαλλονται (δυστυχως) ΚΑΙ (σε) αυτους!

Ειναι υποκριτικο να παραβλεπουμε ισχυοντες - και εφαρμοστεους και σε ανθρωπους- παραλληλισμους.....

Τον ανθρωπο,πράγμα τον εχουμε καταντησει ουτως ή αλλως...

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 15:28, 07-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Φυσικα!

Αυτο ομως δε σημαινει πως οι ενέργειες επι πραγματων δεν αφορουν / προβαλλονται (δυστυχως) ΚΑΙ (σε) αυτους!

Ειναι υποκριτικο να παραβλεπουμε ισχυοντες - και εφαρμοστεους και σε ανθρωπους- παραλληλισμους.....

Τον ανθρωπο,πράγμα τον εχουμε καταντησει ουτως ή αλλως...
εχμ δεν ξερω αν τον εχουμε καταντησει (εγω προσπαθω να μην το κανω, και αυτή θεωρω σωστη κατευθυνση) εσυ παντως φαινεται να εχεις χτισει ηδη την αποψη σου σε αυτό το κομμάτι.
επισης, παραλληλισμοί υπάρχουν πολλοί και διαφορετικοί, και η επιλογή τους είναι ενδεικτική της ιδιοσυγκρασίας και των απόψεων του ατόμου που τους χρησιμοποιεί.

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 15:36, 07-03-11:

ποτέ δεν κατάλαβα την υπογραφή σου

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 17:07, 07-03-11:

ισως ειναι και αυτο ενδεικτικό της ιδιοσυγκρασιας μου

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους