Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,489 μηνύματα σε 94,331 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 706 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Θέλετε να κάνετε παιδιά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 178)
Ναι, σίγουρα.
51
28,65%
Ναι, αν βρω τον κατάλληλο σύντροφο/έρθει η σωστή ώρα.
71
39,89%
Όχι, δεν θέλω καθόλου.
28
15,73%
Μάλλον όχι, το σκέφτομαι όμως.
16
8,99%
Δεν ξέρω/δεν με ενδιαφέρει/ό,τι προκύψει.
12
6,74%

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:51, 28-06-05:

Θελετε παιδια; Αν ναι σε τι ηλικια; Ποσα; Καπια προτιμησει σε φυλο;

Εγω θα ηθελα να κανω ενα αγορι, μετα τα 30 αλλα και πριν τα 40. Τωρα αναλογα με σχεσης, εξελιξει κτλ πιστευω πως και ενα κοριτσακι 3-4 χρονια αργοτερα ειναι οτι πρεπει

[edit by emufear: Μπήκε τόνος στον τίτλο του θέματος]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:54, 28-06-05:

Εγώ μια κόρη και ένα αγόρι με όποια σειρά και αν έρθουν!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:56, 28-06-05:

όοοοοχι το κοριτσάκι πρεπει να ειναι μεγαλύτερο γιατι αλλιώς θα το δέρνει το αγοράκι όταν θα ειναι μικρα!

Το ιδανικό για μένα πάντως θα ήταν να κάνω δίδυμα ενα αγόρι κ ενα κορίτσι. Ξέω όμως οτι ειναι πολυ μικρές οι πιθανότητες για κατι τέτοιο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 14:57, 28-06-05:

Τρία ή τέσσερα ανάλογα με αν θα έχω την οικονομική άνεση να τα μεγαλώσω με αξιοπρέπεια. Θα ήθελα το πρώτο πριν τα τριάντα, αλλά έτσι όπως πάω δεν προλαβαίνω! Και βασικά παιδιά θέλω, γάμο *δε θέλω...

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
όοοοοχι το κοριτσάκι πρεπει να ειναι μεγαλύτερο γιατι αλλιώς θα το δέρνει το αγοράκι όταν θα ειναι μικρα!
Εμ... εγώ είμαι μεγαλύτερη από τον αδερφό μου και τον πλάκωνα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 18-02-10 στις 16:06.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:00, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle

Το ιδανικό για μένα πάντως θα ήταν να κάνω δίδυμα ενα αγόρι κ ενα κορίτσι. Ξέω όμως οτι ειναι πολυ μικρές οι πιθανότητες για κατι τέτοιο.
Δεν έχεις και άδικο, κανένα χρόνο αν έχουν διαφορά δεν θα ήταν άσχημα έιναι καλο τα παιδιά να έχουν μικρή διαφορά στην ηλικία

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:07, 28-06-05:

Εγώ θέλω αγοράκι και να το κάνω λίγο πριν τα 30

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Δεν έχεις και άδικο, κανένα χρόνο αν έχουν διαφορά δεν θα ήταν άσχημα έιναι καλο τα παιδιά να έχουν μικρή διαφορά στην ηλικία
Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου για πρώτη φορά.
Παίζει σημαντικό ρόλο το πως θα μεγαλώσουν τα παιδιά οι γονείς,γιατί η ζήλεια ανάμεσα στα αδέρφια δημιουργείται απο τους ίδιους τους γονείς.
Εγώ με τηνα δερφή μου έχουμε 7 χρόνια διαφορα και έχουμε τελεια σχέση σαν να είαμστε στην ιδια ηλικία λέμε τα πάντα και κάνουμε πολλά πράγματα μαζί(μην πάει το μυαλό σας στο πονηρο).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 18-02-10 στις 16:07.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:15, 28-06-05:

Δεν θα συμφωνήσουμε . Πως έγινε αυτό ...που αφήσαμε να πάνε τα πράγματα . Και εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 1 χρόνο διαφορά και τα πηγένουμε πολύ καλά. Μήπως αυτό ισχύει για αγόρια?

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 15:18, 28-06-05:

Θα ήθελα πολλά παιδάκια (εντάξει όχι και καμιά ντουζίνα, 3-4-5 )! Όταν βέβαια οι συνθήκες είναι οι ιδανικές..

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:19, 28-06-05:

Δεν θα συμφωνήσουμε# . Πως έγινε αυτό# ...που αφήσαμε να πάνε τα πράγματα# . Και εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 1 χρόνο διαφορά και τα πηγένουμε πολύ καλά. Μήπως αυτό ισχύει για αγόρια?
Όχι βρε δεν είανι μόνο για αγόρια απλα΄εννοώ πωσ γι ατην σχέση που θα έχουν τα παιδιά μεταξύ τους έχει σημασία το πως θα τα μεγαλώσουν τα παιδιά. Είχα συμμαθήτριες που είχαν 10 μήνες διαφορά και όμως μάλωναν συνέχεια και δεν μπορούσαν να τα βρουν μεταξύ τους γιατί η μεγάλη ηταν άριστη μαθήτριακαι η μικρή χάλια και οι γονείς έιχαν σαν το τέλειο παιδί το πρώτο και είναι φυσικό να υπάρχουν συγκρούσεις.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:43, 28-06-05:

Εσύ κουνελάκι πόσα παιδιά σκοπέυεις να κάνει 70 η 80 ?

Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη trelokotsidou
H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε στις 15:45, 28-06-05:

Εγώ θέλω να κάνω γιους! ε φτάνουν νομίζω
Γύρω στα 30 νομίζω είναι καλά

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 16:26, 28-06-05:

Δεν θα συμφωνήσουμε# . Πως έγινε αυτό# ...που αφήσαμε να πάνε τα πράγματα# . Και εγώ με τον αδερφό μου έχουμε 1 χρόνο διαφορά και τα πηγένουμε πολύ καλά. Μήπως αυτό ισχύει για αγόρια?
και εγω με την αδελφη μου εχουμε 1 χρονο διαφορα και εχουμε καταπληκτικη σχεση

στην οικογενεια μου δεν υπαρχουν αγορια εχω μονο ξαδελφες οποτε θα μου ηταν ποιο ευκολο να μεγαλωσω ενα κοριτσακι αφου με τις ξαδελφες μου εχουμε 10 και 15 χρονια διαφορα και τις εχω ζησει πολυ, εχω σαν να λεμε προυπηρεσια, απο την αλλη πιστευω οτι θα ζησω πρωτογνωρα πραγματα μεγαλωνοντας ενα αγορακι και θα μ'αρεσε και αυτο πολυ

αν ερχοταν το Φθηνοπορο του 2008 θα ειμουν ευτυχης

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:52, 28-06-05:

Εσύ κουνελάκι πόσα παιδιά σκοπέυεις να κάνει 70 η 80 ?
Κάπου εκεί υπολογίζω αν βέβαια και ο κούνελος είνα ικαρπερός

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 23:40, 28-06-05:

τρια παιδάκια... 1 αγόρι και 2 κορίτσια... γύρω στα 27 νομίζω είναι καλά σαν ηλικία...

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 23:48, 28-06-05:

Εγώ δεν ξέρω πότε θέλω και αν θέλω, αλλά αν έρθει θέλω μόνο κοριτσάκια!!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:56, 28-06-05:

3 παιδάκια...2 κορίτσια...ένα αγόρι...σειρά δεν με ενδιαφέρει και ηλικία μετά τα 30 και πριν τα 40...απλά δεν με βλέπω πιο νωρίς

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:38, 29-06-05:

3 παιδιά κι εδω κυρ πελαργέ .....μετά τα 30 για 2 λόγους: Θα μου άρεσε να ζήσω με τη σύζυγο ενα δυο χρόνια γάμου "άνετα" χωρίς τις υποχρεώσεις των παιδιών που θα σου στερούν διακοπές, εξόδους κλπ και φυσικά για χρηματικούς λόγους! Αν θέλει ο άντρας και η γυναίκα κάνουν και 12 παιδιά αλλά με τέτοια έξοδα πως να συντηρήσεις μια οικογένεια με πάνω απο 3 παιδιά....και να δουλεύουν και οι δυο γονείς. Τρέλα!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 05:03, 29-06-05:

Ενα αγορι κι ενα κοριτσι, το αγορι μεγαλυτερο για να γνωριζει η μικρη αγορακια, κι αν γινεται να ναι ησυχα αλλιως θα τα πνιξω. Φχαρστω!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 19:39, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou
Εγώ θέλω να κάνω γιους!# # ε φτάνουν νομίζω
Γύρω στα 30 νομίζω είναι καλά
To 30 είναι ηλικία η πόσα παιδιά θές ??????

Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε στις 19:53, 29-06-05:

η ηλικία βέβαια!
αν και με 30 γιους θα έκανα 6 ομάδες μπάσκετ-> πολλά money->

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:36, 29-06-05:

Χμμ εγώ θέλω max 2 παίδια με την σκέψη ότι έτσι θα είναι πιο ευκόλο να τα ελένχω....
φύλο μάλλον προτίμω κοριτσάκια και ηλικία δεν ξέρω... Όταν αποκτήσω οικονομική άνεση

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 23:16, 29-06-05:

Εγώ θέλω ένα αγόρι κ ένα κορίτσι σε μικρή ηλικία.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:32, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou
η ηλικία βέβαια!
αν και με 30 γιους θα έκανα 6 ομάδες μπάσκετ-> πολλά money->

ΝΑι αλλα και τι money θα χρηαζοσουναοσπου να τα φτασεις στο σειμειο να παιζουν σε ομαδες...

Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou έγραψε στις 23:48, 29-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
ΝΑι αλλα και τι money θα χρηαζοσουναοσπου να τα φτασεις στο σειμειο να παιζουν σε ομαδες...
Βρε ξέρεις ποια είμαι εγώ κι η σκούφια μου από που κρατεί???

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 12:46, 30-06-05:

Θελω 3 παιδια οπωσδηποτε κ αν εχω κ φραγκα δεν με χαλαγαν κ αλλα!Η γυναικα θα ποναει!(πλακα κανω φυσικα).Γουσταρω απιστευτα τα παιδια,κυριως διοτι η σκεψη οτι θα τα μεγαλωσω κ θα τα κανω σαν τα μουτρα μου με εξιταρει!

Παράθεση

epidromi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη epidromi
Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O epidromi έγραψε στις 13:49, 30-06-05:

Φαντάσου όμως να μην τους αρέσει το Star Wars

Παράθεση

goldy (Χρύσα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη goldy
H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Γραμματέας . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H goldy έγραψε στις 09:58, 01-07-05:

Εγώ θέλω 3 παιδιά. Στα 28 θάταν τέλεια ηλικία για το πρώτο αλλά έτσι όπως πάω δεν με βλέπω να τ΄ αποκτώ σύντομα. Μάλλον μετά τα 30 ........

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:34, 01-07-05:

Τα 30 τελικά είναι καλη ηλικία. όταν είσαι 50 το παιδί σου θα έιναι 20 καλή αναλογία

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 10:48, 01-07-05:

Νηστικα μεχρι να πεθανουν τοτε ή να τους αρεσει!

Παράθεση

trobas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη trobas
Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O trobas έγραψε στις 23:01, 03-07-05:

2 αγορακια εγω θελω

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:44, 04-07-05:

Εγώ πάλι θα ήθελα τουλάχιστον μια κοράκλα...
άλλη φάση τα φουστάκια και τα κορδελάκια

το πότε.....
δεν πιστεύω ότι σε τόσο σημαντικά γεγονότα της ζωής μας υπάρχουν ή πρέπει να μπουν χρονοδιαγράμματα....
όποτε.... και αν...

Καλώς ή κακώς... ευτυχώς ή δυστυχώς.... η ζωή δε μας τα φέρνει όπως τα υπολογίζουμε τις περισσότερες φορές....
Αν ήθελα απλά και εγωιστικά ένα παιδί θα το είχα τώρα...
τη δυνατότητα να το μεγαλώσω μόνη μου την έχω (και οικονομικά και από άποψη συμπαράστασης της οικογένειας μου... τσεκαρισμένο αυτό)

όποτε λοιπόν θα βρεθεί ο άνθρωπος που θα θέλει να ολοκληρώσει έναν από τους λόγους της ύπαρξης του μαζί μου.... τότε... θα....

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 16:10, 04-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gianakin

Νηστικα μεχρι να πεθανουν τοτε ή να τους αρεσει!
Φαντάσου να ακούνε Βολάνη

Παράθεση

Αλεξάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλεξάνδρα
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Αλεξάνδρα έγραψε στις 01:52, 09-07-05:

Εγω να απαντήσω σε αυτό το θέμα ή δεν κάνει επειδη εχω ήδη 1 γιο;
Λοιπόν εγω θέλω 3 παιδάκια.
2 γιους ο ενας μας έκανε την τιμή και μας ήρθε και 1 κόρη για να μην έχει παράπονο και ο άντρας μου.
Φιλιά.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:20, 10-07-05:

εγω π'αλι δεν έχω καταλήξει...2 ή 4 θα ήθελα...αλλά επειδή 2 μου κάνουν λίγα, 4 πάλι πολλά ...μάλλον στο μεσο όρο θα καταλήξω... Τώρα τί; Θα ήθελα οπωσδήποτε ένα κοριτσάκι και από εκει και πέρα ότι είναι να έρθει ας έρθει με το καλό (ακόμα και μόνο αγοράκια να έρθουν δλδ δεν θα...στενοχωρηθώ κιόλας!!!)

Τώρα το πότε... Δεν ξέρω...παλιά (εκεί στα 18-19 μου) έλεγα ότι θα ήθελα γύρω στα 28 να παντρευτώ και πριν 30αρήσω να έχω κάνει τουλ ένα παιδί...Αλλά όπως έχουν τα πράγματα στη ζωή μου δεν με βλέπω πριν τα 30 να...γίνομαι μάνα!!! ("Θοδωρή, εγώ πότε θα γίνω μάνα;;;" )

Παράθεση

katerina21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina21
H katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H katerina21 έγραψε στις 18:00, 10-07-05:

αγαπαω πολλυ τα παιδακια και τωρα αμα μπορουσα θα εκανα ενα αλλα μαλλον μετα τα 25 θα αποκτισω

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 07:43, 21-08-05:

εγω θελω δυο κοριτσια και 30 χρονων ειναι πολυ καλα

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 374 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 12:47, 21-08-05:

Εγώ θέλω ένα κοριτσάκι, αλλά στο πολύύύύύύ μακρινό μέλλον!

Όσο για ηλικία, ε, τι ηλικία βρε παιδιά, νεογέννητο θα είναι

Για 35 με 40 το βλέπω. Αν δεν ήταν η καταραμένη η εμμηνόπαυση θα το έκανα και αργότερα (να έχω κάνει το κουμάντο μου, να έχω τη δουλίτσα μου, τα λεφτουδάκια μου, να έχω τελειώσει την πλύση εγκ... εεε... εννοώ να έχω οικοδομήσει μια άρτια και σταθερή σχέση με τον άνθρωπό μου )

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:54, 21-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster
Εγώ θέλω ένα κοριτσάκι, αλλά στο πολύύύύύύ μακρινό μέλλον!

Όσο για ηλικία, ε, τι ηλικία βρε παιδιά, νεογέννητο θα είναι

Για 35 με 40 το βλέπω. Αν δεν ήταν η καταραμένη η εμμηνόπαυση θα το έκανα και αργότερα (να έχω κάνει το κουμάντο μου, να έχω τη δουλίτσα μου, τα λεφτουδάκια μου, να έχω τελειώσει την πλύση εγκ... εεε... εννοώ να έχω οικοδομήσει μια άρτια και σταθερή σχέση με τον άνθρωπό μου )
Σωστά όλα αυτά αλλά στα 50 σου για παράδειγμα πιστεύεις ότι θα μπορείς να συννενοηθείς με το παιδί σου όταν έχετε 50 χρόνια διαφορά? Γιατι εγώ βλέπω ότι με τον πατέρα μου που με περνάει κάπου 40 χρόνια και δεν μπορούμε να συννενοηθούμε με τίποτα... Με τη μάνα μου που έχουμε 34 χρόνια διαφορά κάτι γίνεται αλλά και πάλι υπάρχει χάσμα...

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 374 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 19:04, 21-08-05:

Α,εγώ δε θα έχω τέτοιο πρόβλημα! Είμαι πολύ μαγκιόρα και προχωρημένη!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:06, 07-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster
Α,εγώ δε θα έχω τέτοιο πρόβλημα! Είμαι πολύ μαγκιόρα και προχωρημένη!
Εγώ πιστεύω πως όταν κάνεις μεγάλη παιδί όσο μαγκιόρα και αν είσα θα κουράζεσαι πιο εύκολα και δεν θα έχεις την υπομονή να ασχολείσαι παρα παρα πολύ μαζί του με αποτέλεσμα να μην υπάρχει συνενόηση.

Παράθεση

Natalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Natalia
H Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Natalia έγραψε στις 11:14, 18-10-05:

Όσα ήθελα.....τόσα μου ήρθαν..
Δίδυμα κοριτσάκια...

Όμορφες οι σκέψεις σας και με πήγαν πολύ μακριά....
Μάλλον είμαι η "μαμά" της όλης παρέας....

Ό,τι κι αν αποφασίσετε να κάνετε όμως, θυμηθείτε πως πάνω από όλα, να είναι γερά......

Το πότε θα έρθουν, πως θα έρθουν δυστυχώς ή ευτυχώς δεν εξαρτάται πάντα από εμάς.

Όσο για το χάσμα ηλικιών και το αν υπάρχει είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα.
Είμαι 35 και η μητέρα μου 50 αλλά...καμία σχέση.
Δεν είναι πάντα θέμα ηλικίας, αλλά θέμα παιδείας. Κι όχι πάντα αυτή που αποκομίζουμε από το σχολείο.
Με τα παιδιά μου έχω 30 χρόνια διαφορά, ευελπιστώ ότι θα τα πηγαίνουμε καλά...
Δεν μπόρεσα δυστυχώς να τα προυπαντήσω νωρίτερα, καθώς το θέμα "εξωσωματική" ήταν από ταμπού έως απαγορευμένο δια ροπάλου.

Jenny μου, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ένα γερό και υγιές μωράκι....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Αλεξάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλεξάνδρα
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Αλεξάνδρα έγραψε στις 19:24, 20-10-05:

Ευχαριστώ πολύ Ναταλία μου.
Να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου.
Φιλιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Embrance

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Embrance
Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O Embrance έγραψε στις 03:51, 01-11-05:

Εγω θα ηθελα παιδια σε οποιαδηποτε ηλικια!(Ακομη και τωρα που ειμαι 1
Θα ηθελα 3 παιδια,εκ των οποιων το ενα κοριτσι.
Σκεφτομαι επισης σοβαρα το ενδεχομενο να υοθετησω και κανενα(αν εχω 2 δικα μου + 1 υοθ.[παλι δικο μου ετσι?] = 3 ΟΛΟΚΛΗΡΑ παιδια!)
Αλα αυτο δεν εξαρτατε μονο απο εμενα,αλα και απο την συντροφο που θα εχω και το τι θελει και αυτη.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:47, 01-11-06:

Δύο θέλω κι εγώ. Γερά να είναι, κι ό,τι θέλει ας έρθει!!
Από ηλικία... Ε, στα 28 μεριά έλεγα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 03:08, 02-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
3 παιδάκια...2 κορίτσια...ένα αγόρι...σειρά δεν με ενδιαφέρει και ηλικία μετά τα 30 και πριν τα 40...απλά δεν με βλέπω πιο νωρίς
Πώς και μου είχε ξεφύγει αυτό το θέμα; Λοιπόν Vkey θυμάσαι που μου είχες βάλει ένα + σε άλλο θέμα επειδή είχα πει ότι μ΄αρέσουν τα παιδιά; Λοιπόν είδα κι αυτό εδώ που έχεις γράψει και γέλασα αρκετά... Οκ ταιριάζουν οι απόψεις μας περί παιδιών .

Λοιπόν κι εγώ 3 σκέφτομαι. 2 κορίτσια και 1 αγόρι, ή όπως θέλουν, όμως ένα σίγουρα κορίτσι! Θα προτιμούσα πρώτο ένα κοριτσάκι. Εγώ θα ήθελα ήδη να έχω κάνει ένα τουλάχιστον, όμως πρέπει πρώτα να έχω βρει και την βασίλισσά μου, έτσι δεν πάει; Επομένως το βλέπω κι εγώ για μετά τα 30. Επίσης θα πρέπει η βασίλισσα να συμφωνεί με τη άποψή μου περί παιδιών. Τέλος θα πρέπει να υπάρχει και μια σχετική οικονομική άνεση για τα 3 παιδιά! Πάντως μέχρι τώρα (και φίλες και σχέσεις) η άποψή τους είναι: 1) ένα παιδί και πολύ είναι, 2) ένα ή το πολύ δύο, 3) είπες κάτι για τρία παιδιά; Μόνο αν η μια από τις δύο γέννες είναι δίδυμα!

Οπότε δύσκολα τα πράγματα για μένα! Πρέπει να συνεχίσω το ψάξιμο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 16:25, 02-11-06:

Εγώ θελω να κάνω ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι ...

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 17:13, 02-11-06:

δυο παιδια.ενα αγορι και ενα κοριτσι.το αγορι δυο χρονια μεγαλυτερο να προσεχει και την αδερφη του στην εφηβεια.αντε γιατι πολυ ξεσαλωσαμε

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 20:15, 02-11-06:

Εγω το μονο που δεν θελω ειναι να παντρευτω τωρα για παιδια...............βλεπουμε......

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 03:03, 03-11-06:

Μωρέ, ας είναι υγιές/υγιή.. κι ας είναι ό,τι θέλουν κι όσα έρθουν...!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 09:33, 03-11-06:

αχ.. παιδάκια... αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα ηθελα οσο πιο πολλα γινεται (εχω ενα θειο που εχει 8!!!)
αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα... μαλλον δύο με τρία.. κοριτσάκι οπωσδήποτε το πρώτο (καλά και αγοράκι να ειναι δεν με χαλάει) και αγοράκι το δεύτερο.. για το τρίτο δεν έχω προτίμηση αλλα μαλλον κοριτσάκι πάλι...
για ηλικία.. ε, σε κανά δυό χρόνια θα ήθελα να κάνω το πρώτο..

αλλά όπως λέει και το γιδάκι, "μωρέ, ας είναι υγιές/υγιή.. κι ας είναι ό,τι θέλουν κι όσα έρθουν...!"

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ria99

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους