Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,957 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 484 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ενδιαφέρουσες ασκήσεις πάνω στη θεωρία αριθμών!

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 13:58, 17-02-07:

Μια και διαπίστωσα ότι αρέσει σε αρκετούς από εδώ η Θεωρία Αριθμών ορίστε μια μικρή ασκησούλα....

Ο αριθμός 5.230.096.303.003.196.309.630.967 είναι πρώτος????

Όποιος τη λύσει κερδίζει.....το χειροκρότημα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,534 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 14:05, 17-02-07:

Οχι.
(Δε λεω την απαντηση, να το δει και κανενας αλλος)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 14:09, 17-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Οχι.
(Δε λεω την απαντηση, να το δει και κανενας αλλος)

Γιαααα στείλτην μου με pm να σε τσεκάρω...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:32, 17-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
Μια και διαπίστωσα ότι αρέσει σε αρκετούς από εδώ η Θεωρία Αριθμών ορίστε μια μικρή ασκησούλα....

Ο αριθμός 5.230.096.303.003.196.309.630.967 είναι πρώτος????

Όποιος τη λύσει κερδίζει.....το χειροκρότημα!
Done κι από μενα
Λύση με πμ.

//Για να μη μου απαντάει σωστή θα 'ναι
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 14:39, 17-02-07:

Io-io είσαι ολόσωστη!!!!!(Όπως περίμενα δηλαδή)

Γιώργο,ναι αλλά πως κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα?
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:44, 17-02-07:

Γιώργο,ναι αλλά πως κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα?
Απλά δοκίμασα
Αααα, δεν χωράει "αν" δεν καθόταν. Μου κάθησε . Είναι ικανή συνθήκη

Και γι' αυτό το 'λυσα σε 2 λεπτά
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 14:46, 17-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Απλά δοκίμασα
Αααα, δεν χωράει "αν" δεν καθόταν. Μου κάθησε . Είναι ικανή συνθήκη

Και γι' αυτό το 'λυσα σε 2 λεπτά

Οκ,θα προσθέσουμε τον όρο λοιπόν,χωρίς απευθείας δοκιμή διαίρεσης!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:53, 17-02-07:

Οκ,θα προσθέσουμε τον όρο λοιπόν,χωρίς απευθείας δοκιμή διαίρεσης!
Ναι, διαιρείται με το 3
Κρίμα που δεν με πρόλαβες
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 14:58, 17-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Ναι, διαιρείται με το 3
Κρίμα που δεν με πρόλαβες
Δεν πειράζει βρε,άλλωστε με ένα κομπιουτεράκι είναι προφανές!

Η ουσία είναι να καταλήξεις στο αποτέλεσμα αυτό γρήγορα,εύκολα αλλά χωρίς απευθείας διαίρεση!

Περιμένω απαντήσεις!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:22, 17-02-07:

Easy. Στέλνω pm
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 17:31, 17-02-07:

Σωστή και η Michelle!

Io-io μια και ήσουν η πρώτη που απάντησε,μπορείς να πεις την απάντηση και δημοσίως να την δει όλος ο κόσμος?
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 17:56, 17-02-07:

Άλλο ένα προβληματάκι από Θεωρία Αριθμών...

Η διαφορά ενός ακέραιου διψήφιου αριθμού από τον ανάποδό του (δηλάδή αυτόν που έχει τα ψηφία ανάποδα) είναι 27.Ποια είναι η διαφορά των ψηφίων του αριθμού?

Ε?Ποια?
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:07, 17-02-07:

3

Σε λίγο βάζω τη λύση με spoiler tag

Edit1: Η λύση θα προστεθεί αργότερα λοιπόν.
Edit2: Voila
Edit3: Τελικά δεν θα τη βάλω... Είμαι σταθερός χαρακτήρας, ε;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 18-02-07 στις 02:24.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 18:10, 17-02-07:

Όχι!!! Με πμ!!! Θέλω να το λύσω κι εγώ!
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 18:15, 17-02-07:

Σωστός ο Γιώργος!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 18:15, 17-02-07:

Sent pm
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε: στις 18:17, 17-02-07:

Σωστή και η Michelle!!!

(Καλά ρε,δεν σας προλαβαίνω εσάς!)
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 21:33, 17-02-07:

check mine too...
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,627 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 21:47, 17-02-07:

....και το δικό μου και το δικό μου...
......Και βάλε κι άλλα μας αρέσουν
Μου χανε λείψει κι οι γρίφοι της ντου τουλάχιστον να έχουμε αυτά
Παράθεση

tanos56

Δραστήριο Μέλος

Ο tanos56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O tanos56 έγραψε: στις 23:10, 17-02-07:

Ο αριθμός 3. Απόδειξη
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: doc θ.α.doc (15,5 KB, 293 αναγνώσεις)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια