Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένα παλιά τραγούδια

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:04, 26-05-08:

Ξερει. Για να το ποσταρε θα το κανε σερτς πριν, χαλοουυυυ
(Τελικα τις σερτς δεν τις θυμαται κανεις; )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 00:07, 26-05-08:

Μα καλά, πώς και δεν ανέφερε κανείς ως τώρα τους A-HA????

http://www.youtube.com/watch?v=B1pb1IZcaiQ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:09, 26-05-08:

Τους A-HA τους εχω για παλιοτερους. Εγω βαρια βαρια ενα "take on me" τους να ακουγα τοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:11, 26-05-08:

Omg, πάρτυ με techno και φάντα...

κιλλ μι πλιζ.

Ο "ύμνος" της εποχής:

http://www.youtube.com/watch?v=gzyFmilkd80

Επίσης αξιοσημείωτοι καλλιτέχνες ήταν και οι ακόλουθοι:

http://www.youtube.com/watch?v=eqmr7JvLcGg

μα κόλλημα μεγάλο είχα φάει με το...

http://www.youtube.com/watch?v=il9nlRFXcR0

...θε μου ίνα κατεδίωξες με?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:13, 26-05-08:

Θυμηθηκα και τον καλοκαιρινο υμνο που λιωωωναμε για να πετυχουμε το βιδεοκλιπ

ASWAD - SHINE
http://www.youtube.com/watch?v=rnCFSKv49a4

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:15, 26-05-08:

Scatman? Τι έβαλες ρε, τι θα με κάνετε να κατεβάσω σήμερα δεν ξέρω.

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 00:16, 26-05-08:

Να ήμουν πέντε χρονώ τότε ;

http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc

Θυμάμαι φυσικά τις Certz. Από τις αγαπημένες μου! Αυτή με τους ροζ κόκκους κυρίως!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 00:20, 26-05-08:

Και ας συνεχίσουμε με ένα ακόμα άκρως ποιοτικόν άσμα...

http://www.youtube.com/watch?v=_r0n9Dv6XnY

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 00:22, 26-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Μανιτσα μη με λες εμενανε για Τριστανους και Ιζολδες γιατι βαργεμε να ψαχνω τι ηταν αυτοι. (Αλλα μολις εμαθα οτι ο Τριστανος και η Ιζολδη αποτελεί έναν από τους ποιητικότερους θρύλους του Μεσαίωνα στην υπόθεση του οποίου ο Ρίχαρντ Βάγκνερ εμπνεύσθηκε το ομώνυμο λυρικό τρίπρακτο δράμα, έργο του, που κατέχει έξέχουσα θέση στην ιστορία της Όπερας, η πρώτη του οποίου και δόθηκε στο Βασιλικό Θέατρο Μονάχου στις 10 Ιουνίου 1865.)

Δεν το θυμαμαι αυτο το βιδεοκλιπ που λες, αλλα θα ζητησω απο τον ΤεοΡακ να το παιξει κανα βραδακι στο στυλ ελληνικο.
Θυμαμαι μονο αυτο με τη Μενεγακη τοτε που ηταν σμιχτοφρυδα, και το αλλο με τον λατρεμενο Πουφ.

(Μην ανησυχεις σε λεω, δεν εχω κινδυνο.. Θα σου χορευω μεχρι το τελος του κοζμου και δε θα συμβει τιποτα. Δε χανω με τιποτα επετειο του χαμου του Παυλου για ενα τσιφτετελι.)
Είδες τι μαθαίνεις κοντά μου;

Το βίδεο που λέω είναι σχετικά πρόσφατο, πριν 2-3 χρόνια πρέπει να βγήκε, αλλά δεν θυμάμαι περισσότερα ίνφο αυτή τη στιγμή, θα το κοιτάξω αύριο αν το θυμηθώ. Α ρε Πουφ, Α ΡΕ ΠΟΥΦ. Σ' έχω πάντοτε μαζί μου.

(<3 Γι' αυτό σ' αγαπώ.)

Πάντα σε συμπαθούσα, αλλά μετά από αυτό, σε ανακηρύσσω επίτιμο Άγιο των απανταχού λυρικοκαμμένων. Έκανες δυο* ανθρώπους ευτυχισμένους, σου χρωστάμε αιώνια ευγνωμοσύνη, word.
*myself+shaman

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:23, 26-05-08:

Ειμαι σε κατασταση αμοκ

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:23, 26-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Και ας συνεχίσουμε με ένα ακόμα άκρως ποιοτικόν άσμα...

http://www.youtube.com/watch?v=_r0n9Dv6XnY
Αυτο μεχρι και για μενα ειναι ιστορια

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 00:30, 26-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Το βίδεο που λέω είναι σχετικά πρόσφατο, πριν 2-3 χρόνια πρέπει να βγήκε, αλλά δεν θυμάμαι περισσότερα ίνφο αυτή τη στιγμή, θα το κοιτάξω αύριο αν το θυμηθώ. Α ρε Πουφ, Α ΡΕ ΠΟΥΦ. Σ' έχω πάντοτε μαζί μου.
Αρα ειναι ακομα μαζι με την Κωνσταντινα; Με κανεις τοσο ευτυχισμενη!

Και δυο τελευταια για καληνυχτες :p

Ace of base - All that she wants
http://www.youtube.com/watch?v=SjJwqDa1QVI

Roxette - The look
http://www.youtube.com/watch?v=HtZg2FzQyME

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 00:52, 26-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Αρα ειναι ακομα μαζι με την Κωνσταντινα; Με κανεις τοσο ευτυχισμενη!
I know λατρεμένη, I know. I made your day. \m/

Και από μια καμένη κασέτα το κάτωθι.
http://www.youtube.com/watch?v=0OgMVNQ5hG0

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:21, 26-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
The Exploited, Sex Pistols, Ramones, The Varukers, Discharge...
Δεν μπορει να υπηρχαν μονο οι Cure...
ναι ναι...και Sex Pistols και Ramones... αλλά οκ μέχρι εκεί.... είπαμε... ακούγαμε ταυτόχρονα και duran duran καθώς και U2 και Mandonna

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 08:36, 26-05-08:

Βαριά λαικά, απο καζατζίδη μπέλου μέχρι ραφαέλα καρά, είμουν του βαριού, μετά όταν μπήκα στην εφηβία πρόσθεσα συνδιασμό πύξ λάξ, ντάρκ τράνς και πουλόπουλο

Είμουν στρημογμένη και η μόνη λύση ήταν ή του βάθους ή το υψους, άκουγα ότι άσχετο σε μία ώρα αχαλήνοτου μίξ, ξένου ελληνικού

Πάντως η μάνα μου φώναζε, σβήσε πιά το πράμα αυτό κατάθληψη μας έπιασε και μετά απο λίγο σβήσε αυτό το πράγμα δεν λέγετε μουσική αλλα θόρυβος

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 10:03, 26-05-08:

Ωραιο θεμα..Λοιπον εγω χωριζω την μουσικη που ακουγα ανα ηλικια:
1.Πρωτη δημοτικου με Τεταρτη ακουγα πολυ Michael Jackson και κατι αλλες χαζομαρες στυλ Rick Asley.
2.Πεμπτη με Εκτη το γυρισα σε Iron Maiden,AC-DC και Bon Jovi.
3.Στο γυμνασιο Πυξ-Λαξ,Guns 'n' Roses,Offspring και Cranberries.
4.Στο Λυκειο θεωρουσα πια ξενερωτους τους πυξ-λαξ και κολλησα με Τρυπες,Ξυλινα σπαθια,διαφανα κρινα απο ελληνικα και Smashing Pumpkins, James, Placebo κ.α. απο ξενα..

Ενδιαμεσα φυσικα ειχα ακουσει κατα καιρους και Καλλιρη,Μπιγαλη(αχ μελισσουλα,μελισσακι..) και πολλα αλλα cult κομματια..

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 18:51, 26-05-08:

Aχ τι μου θυμίσατε....

Λοιπόν, τέλη δημοτικού (νομίζω :S) είχα φάει ένα τρελλό κόλλημα με Kylie Minogue & Jason Donovan [για ευνόητους λόγους ο δεύτερος, έλεος δλδ κ αφού δεν μ' αρέσουν καν οι ξανθοί]
Συνήλθα γρήγορα ευτυχώς από αυτό το "παραλήρημα" κ συνέχισα με :
Aha,
Europe (ναι αυτό το ένα κ μοναδικό κομμάτι που έγινε επιτυχία),
Bon Jovi,
Scorpions,
Enigma,
REM,
New Order,
Guns n Roses
κ άλλους, ουφ δεν θυμάμαι τώρα.

Κ επειδή όταν αναφέρομαι σε εκείνη την εποχή θυμάμαι χαρακτηριστικά 2 κομμάτια, τα ποστάρω :
NEW ORDER "Τrue Faith"
http://www.youtube.com/watch?v=og1HAkjOuL0

REM "The one I love"
http://www.youtube.com/watch?v=8AKycxKtHLo

Φοιτήτρια είχα πιάσει το ελληνικό ρεπερτόριο καθώς πήγαινα σε κάτι ελληνάδικα στέκια που τραγουδούσαν κάτι συμφοιτητές μου κ άκουγα, για ένα φεγγάρι, Πυξ Λάξ (ενώ πιο μικρή τους σνόμπαρα επειδή τους άκουγε η αδελφή μου μανιωδώς), επίσης Ξύλινα Σπαθιά, Τρύπες (είχα πάει σε όλες τις συναυλίες τους στην Θεσ/νίκη), Παύλο Σιδηρόπουλο, Βασ. Παπακωνσταντίνου, Κατσιμιχαίους, Διονύση Σαββόπουλο, Σωκράτη Μάλαμα, Αλκίνοοο Ιωαννίδη....κ άλλους παρόμοιους (πιάσατε το νόημα) [επίσης, ήταν η μοναδική περίοδος που άκουγα ελληνικά μετά από αυτό, το έκοψα!]

Ποστάρω το κορυφαίο :

Δ. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ Η Δημοσθένους Λέξις
http://www.youtube.com/watch?v=HIjfZIWumVc
"Κι αν βγω απ' αυτή τη φυλακή κανείς δε θα με περιμένει
οι δρόμοι θα 'ναι αδειανοί κι η πολιτεία μου πιο ξένη
τα καφενεία όλα κλειστά κι οι φίλοι μου ξενιτεμένοι
αέρας θα με παρασέρνει κι αν βγω απ' αυτή τη φυλακή.

Κι ο ήλιος θ' αποκοιμηθεί μες στα ερείπια της Ολύνθου
θα μοιάζουν πράγματα του μύθου κι οι φίλοι μου και οι εχθροί
μαρμαρωμένοι θα σταθούν οι ρήτορες κι οι λωποδύτες
ζητιάνοι εταίρες και προφήτες μαρμαρωμένοι θα σταθούν

Μπροστά στην πύλη θα σταθώ με τις κουβέρτες στη μασχάλη
κι αργοκουνώντας το κεφάλι θα χαιρετήσω το φρουρό
χωρίς βουλή χωρίς Θεό σαν βασιλιάς σ' αρχαίο δράμα
θα πω τη λέξη και το γράμμα μπροστά στην πύλη θα σταθώ.
"

Αχ τι αναμνήσεις ρε......
Δεν συνεχίζω γτ μελαγχολώωωωωωω....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Niyia : 26-05-08 στις 18:56.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 20:24, 26-05-08:

Για να βάλω και εγώ μερικά κλιπ...

Έχουμε και λέμε:

panx romana: διακοπές στο χακί
http://www.youtube.com/watch?v=RHu1pHSktTI

γενιά του χάους: μπασταρδοκρατία
http://www.youtube.com/watch?v=P3tDSCGhgnw

stress: λέρος
http://www.youtube.com/watch?v=x0-irNHzLm4

γενιά του χάους: λύτρωση (άθλια ποιότητα)
http://www.youtube.com/watch?v=gikC_nLKB5o

γενιά του χάους: μαύρο (καθαρό ντοκουμέντο)
http://www.youtube.com/watch?v=XHEnFG-BWcc

Kυριολεκτικά, έβραζε το αίμα μου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BAD MAIPH
H BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H BAD MAIPH έγραψε στις 14:56, 27-05-08:

Το καλο ή κακο ειναι πως αυτα που ακουγα στα νιατα μου, τα ακουνε και τωρα.
Δεν υπαρχουν πια καλα ελληνικα κομματια;

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 16:18, 27-05-08:

Στα νιάτα μου, άκουγα μόνο τσάμικα και καλαματιανά, αφού ήμουν, όπως γνωρίζετε, συμμαθητής με τον Κολοκοτρώνη.

Το περίεργο είναι ότι όλα όσα βάλατε στα ποστ σας, τα έχω ακούσει και τα γνωρίζω. Μάλλον είμαι φιλόμουσος τελικά...

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 18:58, 27-05-08:

Borat αγορι μου προσκυναω...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 16:07, 28-05-08:

Φυσικά, δεν μπορούσα κι εγώ ως νιάτο (αααααχχχ) να μην έχω χτυπηθεί με τη "Μπασταρδοκρατία", τους έχω δει και ζωντανά να το τραγουδάνε. Κάποια μέρα μάλιστα, σε μια συναυλία, είπαν πως δεν θέλουν να παίξουν το εν λόγω άσμα, επειδή λέει είχε πλέον παλιώσει και δεν τους εξέφραζε. Κόντεψαν να φάνε ξύλο κι αν ήθελαν ας μην το έπαιζαν...

Θα συμπληρώσω και τους "Αντίδραση" με το ομώνυμο τραγούδι και επίσης το ασυναγώνιστο "Αλήτες είναι...", όπου στην αρχή του τραγουδιού ακουγόταν η φωνή της μάνας του Καλτέζα...

Παράθεση

Lorelai (Νατασα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorelai
H Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H Lorelai έγραψε στις 16:31, 28-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
5η-6η δημοτικού άκουγα Offspring.
1η γυμνασίου άκουγα τα hits της χρονιάς (zombienation, freestyler και δε συμμαζεύεται)
2α γυμνασίου έμαθα τους Zeppelin.
3η γυμνασίου έμαθα τους Maiden και τους Priest
1η λυκείου έμαθα τους Annihilator, τους Celtic Frost, τους Opeth...

Η γκαρνταρόμπα μου περιλαμβάνει ακόμα μπλουζάκια Maiden και Zeppelin.

(α, και για Καλλίρη έχω ένα cd από την αδερφή μου, αυθεντικό, αν ενδιαφέρεσαι στο γράφω!)
Ω θεοι ειναι σαν να ακουω τη δικη μου μουσικη καριερα!Εγω βεβαια ξεκιναω πιο περιεργα. Με χρονολογικη σειρα:
(Περιπου 5-7 χρονων)
Beatles
Διαφορα κουλα Latin συγκροτιματα
Britney
Offspring (Pretty fly for a white guy και why don't you get a job)
(καπου στην 4η δημοτικου)
Planet Funk (Chase the Sun)
Eiffel 65 (Blue!)
Darude (Sandstorm)
Freestyler - Zombie Nation
Bon Jovi (It's my life)
(1η γυμνασιου)
Maiden
Blind Guardian
Stratovarius
(τωρα)
ΤΟ ΧΑΟΣ ^^

Το απιστευτο κολλημα Standstorm

http://www.youtube.com/watch?v=PSYxT9GM0fQ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorelai : 28-05-08 στις 16:53.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:48, 28-05-08:

Των Αντιδραση εχω εναν δισκο, πρεπει να ειναι ο τελευτεος τους, και μαμαει ασχημα! Δεν ξερω αν αυτο το πραγμα ειναι πανκ η hardcore η metal, αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:27, 29-05-08:

omg...
Μαχαιρίτσα, Τσακνή, Παπακωνσταντίνου, Σιδηρόπουλο...
Nirvana, Radiohead, Smashing Pumkins, Cranberries, Pink Floyd, Take That, Bush, Pearl Jam, Soundgarden, Moby...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:16, 30-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Των Αντιδραση εχω εναν δισκο, πρεπει να ειναι ο τελευτεος τους, και μαμαει ασχημα! Δεν ξερω αν αυτο το πραγμα ειναι πανκ η hardcore η metal, αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο!
Ο τελευταίος δεν είχε καμία σχέση με τα παλιά, τα παλιά ήταν σαφώς ανώτερα.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:10, 15-07-08:

Kαι επανέρχομαι με κάποια από τότε που το αίμα έβραζε:
http://www.youtube.com/watch?v=3kbW4ibIF8U
http://www.youtube.com/watch?v=28ow4TLMTqM
http://www.youtube.com/watch?v=2bKL1ptf71M
http://www.youtube.com/watch?v=v2Gv3X-iyR8
http://www.youtube.com/watch?v=sZtszXnG11E
http://www.youtube.com/watch?v=syrrhcq3aMw

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:44, 15-07-08:

Ωραιος Borat!

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 07:32, 18-07-08:

Ελληνικό ροκ, τα hits της εποχής και κάποια metal groups στο δημοτικό. Τα hits της εποχής, underground hip hop, heavy metal, hardcore, punk και λίγη electro στο γυμνάσιο. Σχεδόν τα πάντα στο Λύκειο, εκτός από μια περίοδο ανάμεσα σε 2α-3η Λυκείου που άκουγα σχεδόν αποκλειστικά extreme metal.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 22:47, 22-07-08:

Το μπιτακι που στοιχειωσε το γυμνασιο
http://www.youtube.com/watch?v=2WpwNJx91UQ
(Προσκυνω alpha και ψαχνω φθηνο dvd recorder..)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:50, 22-07-08:

Macarena

Όλοι το ακούγαμε!!!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:27, 23-07-08:

To σιχαινόμουν απίστευτα...

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 16:02, 23-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
To σιχαινόμουν απίστευτα...
Εγώ το σιχαινόμουν από τις τόσες φορές που το είχα ακούσει!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 09:58, 07-08-08:

TΙ καλύτερο;
http://www.youtube.com/watch?v=M_bvT-DGcWw

Φυσικά και οι στίχοι μπορούν κάλλιστα να έχουν διφορούμενη σημασία αλλά...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:44, 11-11-09:

Μάλλον χάλασε το ξυπνητήρι μου σήμερα, διότι ξύπνησα το '82...

http://www.youtube.com/watch?v=mr7vWlRNR-o

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:17, 11-11-09:

Mερικα απ' αυτα στα πολυ νιατα μου...

http://www.youtube.com/watch?v=ZOU8GIRUd_g

&

http://www.youtube.com/watch?v=AyCQq00VR3Q

&

http://www.youtube.com/watch?v=R5nE1J0lKpY

&

http://www.youtube.com/watch?v=GQ5eZSa7URA

&

http://www.youtube.com/watch?v=SjJwqDa1QVI

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 11-11-09 στις 11:47.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 12:14, 11-11-09:

εγώ είμαι νια ακόμα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:31, 11-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
εγώ είμαι νια ακόμα
Να σ' πω, μιλαμε για ηλικιες 10-16, οταν αναφερομαστε στα νιατα μας και οχι για τα 20+

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:01, 11-11-09:

Τι ακούγατε στα νιάτα σας;

"Kάτσε διάβασε ρε άχρηστο!"

πς: και τρύπες.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 13:36, 11-11-09:

τα στρουμφακια

τοσο νιατο ειμαι

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 13:39, 11-11-09:

Όταν ήμουν πιτσιρίκι, άκουγα τα εξής είδη:

1. Ποπ μουσική των αρχών της δεκαετίας του '90 (Πωλίνα, Δάκης, Δάντης κλπ). Δακτυλικά αποτυπώματα, Ανατολίτισσα, Θωρακισμένη Mercedes και άλλα τέτοια
2. Πολύ Πάριο που άρεσε (και ακόμα αρέσει) στη μητέρα μου (εμένα τότε δε μου άρεσε καθόλου)
3. Άφθονο Στράτο Διονυσίου
4. Γενικά όλα τα λαϊκά της εποχής αλλά και παλιότερα (Μητροπάνος, Πίτσα Παπαδοπούλου κλπ
5. Μάκη Χριστοδουλόπουλο (δική μου επιλογή, ήταν το πρώτο cd που είχα αγοράσει)
6. Χρήστο Κυριαζή (Μου θυμίζεις τη μάνα μου...)
7. Μανώλη Λιδάκη (ελπίζω να σταματήσει τις βλακείες κι ήταν κι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής)
8. Σαν έφηβος, είχα τρέλα με το Νταλάρα. Τρέλα όμως.
9. Πέρασα κι εγώ τη ροκ φάση μου με Παπακωνσταντίνου/Κατσιμιχαίους/Πυξ λαξ/Τσακνή και τα τοιαύτα
10. Γύρω στα 17-18 γνώρισα και αγάπησα τα παραδοσιακά τραγούδια (εξαιτίας και του ότι άρχισα να μαθαίνω Βυζαντινή μουσική) τα οποία αδικούσα πριν χαρακτηρίζοντάς τα "Βλάχικα"
11. Μια περίοδο πριν 2-3 χρόνια είχα τρέλα με το Στέλιο Καζαντζίδη.

Γενικά πάντως, κυρίως Ελληνικά άκουγα. Ξένα ελάχιστα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:46, 11-11-09:

Ποσο νιατα δηλαδη??
Δηλαδη τωρα ειμαι μεγαλη??

αν εννοεις πολυυυυυ μικρουλα παιδακι ακουγα ρουβα, μπριτνευ σπιαρς, backstreet boys, spice girls και ελληνικα γαρμπη, βανδη, βισση, παριο, γονιδη, κι οσα ακουγα στο σπιτι μαρινελλα, αλεξιου κλπ.
Αργοτερα ροκεψα ελληνικη και ξενη ροκ, psychedelic πολυ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στα τελη γυμνασιου αρχες του λυκειου τα χορευαμε κιολας χαχχ παπακωντσαντινου με τρελα, τρυπες με ΤΡΕΛΑΑΑ κλπ. Ημουν φαν(μαρεσε να χορευω) της rnb και hip hop αλλα οχι με μανια, κυριως επειδη ακουγαν φιλοι μου τοτε ακουγα κι εγω, πηγαινα παρεα τους σε μαγαζια που επαιζε αυτη η μουσικη και προσπαθουσ να ντυθω αναλογα, ψιλοτζιφος βεβαια, μαθημενη στη μαυριλα καλη- κακη δεν αλλαζεις ευκολα ακουσματα.

Ακομα ροκιες ακουω και ηλεκτρονικη, μου ειναι οικεια στην ιδιοσυγκρασια μου δεν νομιζω ναλλαξει ποτε αυτο.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:10, 11-11-09:

όταν ήμουν έφηβη
http://www.youtube.com/watch?v=og1HAkjOuL0
New Order - True Faith
http://www.youtube.com/watch?v=gCWyYOOS8FQ
Wild Boys Duran Duran
http://www.youtube.com/watch?v=whBI5p69JDc
Χάρης & Πάνος Κατσιμίχας: Ριτα Ριτάκι

μην με ρωτήσετε πως συνδυάζονται, τότε ακούγαμε πολλά και διάφορα, άλλωστε η μουσική εξημερώνει τα ήθη ή τα εξαγριώνει; χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ............................δεν θυμάμαι

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 18:27, 11-11-09:

http://www.youtube.com/watch?v=VnjWfG0C-J0
Αυτούς κ μόνο αυτούς σαν υπνοτισμένη.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:50, 11-11-09:

κι όταν ήμουνα παιδάκι άκουγα πολύ μαρίζα κωχ

http://www.youtube.com/watch?v=U9crT6RJ8gM

http://www.youtube.com/watch?v=Adj5S6PScio

http://www.youtube.com/watch?v=50RMmtgVPwY

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 19:56, 11-11-09:

http://www.youtube.com/watch?v=b6b4F3KTrB8

Από τα πρώτα τραγούδια που μου άρεσαν ποτέ

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 20:24, 11-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από sourtouki
http://www.youtube.com/watch?v=VnjWfG0C-J0
Αυτούς κ μόνο αυτούς σαν υπνοτισμένη.

Έτσι.

http://www.youtube.com/watch?v=cOrc37wNUqU

http://www.youtube.com/watch?v=cOrc37wNUqU

http://www.youtube.com/watch?v=HY7wuV_C1oI

http://www.youtube.com/watch?v=HY7wuV_C1oI

http://www.youtube.com/watch?v=AWfx2bY37no

http://www.youtube.com/watch?v=AWfx2bY37no

http://www.youtube.com/watch?v=IcsaBKoK9-o

http://www.youtube.com/watch?v=IcsaBKoK9-o

Έτσι!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:32, 11-11-09:

http://www.youtube.com/watch?v=NgO5Pn-TDMU

πολύ λα-λα εποχή η εφηβεία μου!

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 22:09, 11-11-09:

Τι ακούγατε στα νιάτα σας;
http://www.youtube.com/watch?v=WT5DMVwk9eY

...κι ακόμη.

everytime you need me i'll be here

everytime you leave me i'll be near

everytime you hold me like you do

i'm so in love with youuuuu

Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 02:07, 12-11-09:

Αχχ, ούτε ηλεκτρικό δεν είχαμε τότε ...
και δεν εννοώ βρε σεις σιδηρόδρομο
Αχχ, Δανάη τι άλλο ...

http://www.youtube.com/watch?v=OB0EIyPUxB4

Αντε και σε πιο νέα έκδοση για τους μεταπολεμικούς

http://www.youtube.com/watch?v=uLoCpN0HGIc

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους