Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,922 μηνύματα σε 74,640 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι περιοδικά και εφημερίδες διαβάζετε;

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 00:40, 08-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Εδώ και λίγους μήνες έχω κολλήσει άγρια με τη FreePress εφημερίδα LifO.
last in first out ??? LOL :p

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 01:02, 08-05-06:

εγς παλι μονο κομιξ πειραζει???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:12, 08-05-06:

Τον τελευταιο καιρο εχω τρελαθει με το soul.. Θυμιζει athens voice μονο που εχει ακομη πιο ατελειωτη υλη :p

Παράθεση

Soptep

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Soptep
Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O Soptep έγραψε στις 02:41, 08-05-06:

Απο εντυπο υλικο δεν διαβαζω τιποτα (εκτος απο σπανιες εξαιρεσεις), χρησιμοποιω αποκλειστικα το διαδικτυο.

Εφημεριδες: Ελευθεροτυπια (enet.gr) και Εθνος (ethnos.gr). Αν υπαρχει χρονος ριχνω τυχαια καμια ματια και σε αλλες.
Portal: in.gr , pathfinder.gr , insomnia.gr , greektechforum.com και τα υπολοιπα απο διαφορα Rss Feeds.
Aθλητικα: contra.gr

Γενικοτερα θεωρειτε αξιοπιστο το υλικο για θεματα ενημερωσης που υπαρχει στο διαδικτυο? Δηλαδη αν ηταν να επιλεξετε την Online εκδοση της εφημεριδας απο την εντυπη τι θα προτιμουσατε?

Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^^Vampire^^
H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε στις 23:03, 08-05-06:

Διάβαζα ένα ωραίο περιοδικό πριν μερικά χρόνια. Το after crime. Δυστυχώς δεν εκδίδεται πια...

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 23:50, 09-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain
Αυτό με τα 4 DVD κάθε 15 μέρες.. ξέρετε ποιο λέω..

Το ιντερνετ προσφέρει καλύτερη ενημέρωση από τα περιοδικά αλλά οι τσόντες αργούν να κατέβουν..

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:46, 10-05-06:

σπάνια εφημερίδες, κυρίως κυριακάτικες.... ξες εκεί με τον καφε στην βεράντα πρωι πρωι και τα πουλάκια τσιου τσιου (αλλά επειδή σπανίως ξυπνάω νωρίς την κυριακή, πάει σπανίως και η εφημερίδα )

κάθε μήνα σταθερά εδώ και 14 μήνες που κυκλοφορεί, science illustrated

αν πέσει στα χέρια μου κανα γυναικείο περιοδικό (βλέπε γάμος κλπ όταν πάω κομμωτήριο)

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 11:59, 10-05-06:

Από εφημερίδες την Ναυτεμπορική και την Ελευθεροτυπία
Από περιοδικά το "Φόρμα" το "Γαιόραμα" και το "National Geografic"

Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aayla
H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Aayla έγραψε στις 14:44, 10-05-06:

Δυστυχώς έχω αρρώστια με τα περιοδικά και αυτό έχει πολλές επιπτώσεις...(βλ. ελλειπής χώρος αποθήκευσης, γκρίνια συζύγου, ασύμφορο οικονομικά "χόμπυ", αντιοικολογικό κτλ... )...Ανελλιπώς παίρνω τα:
Σινεμά
Real Simple
In Style
Elle
Το παιδί μου κι εγώ (συνδρομή)

όσο μπορώ παίρνω τα:
National Geographic
Science Illustrated (φοβερό!)
Real Food
Vita
Prevention
Κόμιξ
...χμμμ, αυτά κυρίως...
Από εφημερίδες, τις κυριακάτικες κυρίως Βήμα \ Ελευθεροτυπία \ Τα Νέα

Αυτά τα ολίγα!

Α! Παίρνω μερικές φορές και περιοδικά ξένου τύπου, κυρίως το Empire & το Vanity Fair....(δε μου έφταναν τα ελληνικά...)

Παράθεση

lost_in_space

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lost_in_space
Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O lost_in_space έγραψε στις 19:29, 10-05-06:

Ram
Linuxformat
Και κανένα άλλο αν το δω και έχω λεφτά απάνω μου

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 19:51, 10-05-06:

Από εφημερίδες:
Την Κυριακή μόνο, "Το Βήμα" και αν δεν το βρω ό,τι άλλο ενδιαφέρον έχει.
Από περιοδικά:
Κάθε μήνα θα πάρω είτε το RAM είτε το PC-MAGAZINE ανάλογα ποιό έχει κάτι που με ενδιαφέρει. Μερικές φορές δεν παίρνω και κανένα.
Πιό παλιά έπαιρνα το FREE, τώρα το παίρνω σπάνια.
Καμιά φορά παίρνω MAXIM, FHM, NITRO, Men's Health και γενικά διάφορα αντρικά περιοδικά.
Πολύ σπάνια αν πάρω το National Geographic ή το Focus και διάφορα επιστημονικά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maik85 : 10-05-06 στις 19:54.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 21:41, 10-05-06:

PC Master...Αυτά

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 21:57, 10-05-06:

PC Magazine

Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Crow_of_Darkness
Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε στις 10:00, 14-05-06:

Από εφημερίδες, ρίχνω μια ματιά στα ΝΕΑ καθημερινά, που παίρνει ο πατέρας μου και το ΒΗΜΑ κάθε Κυριακή. Από περιοδικά, κάθε μήνα παίρνω το GAMES. Απευθύνεται σε ηλικίες μικρότερες από τη δική μου, όμως τί να κάνουμε έχω μανία με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια και είναι από τα φτηνότερα του χώρου. Μακάρι να είχα τα χρήματα να παίρνω και άλλα. Κάποια με ενδιαφέρουν πολύ αλλά...

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 13:16, 14-05-06:

Διαβάζω το Σάββατο τα ΝΕΑ,και την Κυριακή Βήμα και Ελευθεροτυπία.Αν εξαιρέσεις τις πολιτικές μη αντικειμενικές απόψεις,οι εφημερίδες είναι εξαιρετικές.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 18:28, 14-05-06:

Από περιοδικά PC Master.Εφημερίδες δεν διαβάζω.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:54, 26-04-07:

όπως λέει και το αγαπημένο μου στρουμφάκι "μου την δίνουν τα περιόδικά" δεν μπορώ όλο βλακείες έχουν άντε κανένα νάσιοναλ τζιογκράφικ και καλό είναι, όσο για τις εφημερίδες Ροδιάκή μια φορά το μήνα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:47, 26-04-07:

Απο περιοδικά είμαι φαν της ..ποιότητας: Cosmopolitan, Pink Woman και Glamour (αν και μόνο το Cosmo παίρνω οπωσδήποτε ΚΑΘΕ μήνα )

Από εφημερίδες, δεν έχω κάποια συγκεκριμένη, αγοράζω καμιά Κυριακάτικη που και που ανάλογα με τα ένθετα ή τα cd/dvd που έχουν.. και διαβάζω βασικά τα ένθετα, σπάνια διαβάζω την εφημερίδα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 12:52, 26-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Απο περιοδικά είμαι φαν της ..ποιότητας: Cosmopolitan, Pink Woman και Glamour (αν και μόνο το Cosmo παίρνω οπωσδήποτε ΚΑΘΕ μήνα )

Από εφημερίδες, δεν έχω κάποια συγκεκριμένη, αγοράζω καμιά Κυριακάτικη που και που ανάλογα με τα ένθετα ή τα cd/dvd που έχουν.. και διαβάζω βασικά τα ένθετα, σπάνια διαβάζω την εφημερίδα!

μαζι με την καγιρα...
επισης διαβαζω οτι πεσει στα χερια μου απο διακοσμηση μεχρι...οτι μπορει να βαλει ο νους....μου αρεσουν και τα περιοδικα που μιλανε για ταξιδια...το voyager πχ τα περιοδικα μαγειρικης...gourmet, γαστρονομος, κλπ κλπ....

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:47, 26-04-07:

Από ελληνικά Cosmopolitan ΠΑΝΤΑ, αλλά επειδή μου αρέσουν τα γυναικεία περιοδικά θα πάρω και Glamour και Madame Figaro και περιοδικά με προορισμούς. Από εφημερίδες Ελευθεροτυπία, αλλά περισσότερο ειδήσεις κοιτάζω στο internet.

Εδώ παίρνω το Glamour και ότι μου κινήσει την περιέργεια από γυναικεία.

Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asterismos
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε στις 15:37, 26-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
όπως λέει και το αγαπημένο μου στρουμφάκι "μου την δίνουν τα περιόδικά" δεν μπορώ όλο βλακείες έχουν άντε κανένα νάσιοναλ τζιογκράφικ και καλό είναι ....
Συμφωνώ και επαυξάνω. Επίσης διαβάζω και τα ένθετα των εφημερίδων που ασχολούνται με διάφορες επιστημονικές ανακαλύψεις κλπ.

Ολα τα άλλα περιοδικά τα θεωρώ σπατάλη χρημάτων.

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 15:46, 26-04-07:

Τίποτα απ'όλα

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 21:17, 26-04-07:

Όχι και σπατάλη... Εγώ διαβάζω Ελευθεροτυπία (ελέω γονέων οπότε την έχω δωρεάν), Αυγή και ενίοτε Καθημερινή, που έχει τα καλύτερα πολιτιστικά. Από περιοδικά, το Δίφωνο, το Διαπασών, το Διαβάζω και το All Star Basket. Α, και τις Στιγμές, κρητικό περιοδικό, για να κρατάω επαφές με την πατρίδα

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 21:23, 26-04-07:

Δεν διαβάζω συστηματικά ούτε εφημερίδες ούτε περιοδικά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:24, 27-04-07:

Α.. κι αν πέσει στα χέρια μου περιοδικό με συνταγές το ξεκοκαλίζω!

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kazmir84
Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O kazmir84 έγραψε στις 22:05, 27-04-07:

Αυτή τη βδομάδα πήρα και διάβασα το περιοδικό Σινεμά. Έχει πέσει πολύ η ποιότητά του ρε γμτ. Κρίμα, κάποτε ήταν σούπερ.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:08, 27-04-07:

Τώρα τελευταία διαβάζω το "The Economist" φοβερές αναλύσεις

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:20, 27-04-07:

...Θα συνεχίσετε να με κάνετε παρέα αν σας πω πως δεν έχει τύχει ποτέ να διαβάσω (ξεφυλλίσω έστω) το Cosmopolitan?

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 08:33, 28-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
...Θα συνεχίσετε να με κάνετε παρέα αν σας πω πως δεν έχει τύχει ποτέ να διαβάσω (ξεφυλλίσω έστω) το Cosmopolitan?
οου οου οου σιξ χαντρεντ σιξτι σιξ

εγω εχω την τυχη να μου ερχονται ΟΛΕΣ οι πρωινες και απογευματινες στο γραφειο, και επισης τα πιο πολλα περιοδικα, αλλα τα μονο που διαβαζω ειναι τα τεχνολογικα

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 09:26, 28-04-07:

Σ' εμάς πάλι έρχονται όλες οι αθλητικές και βαριέμαι να τις διαβάζω. Δεν φτάνει που όλη μέρα ασχολούμαι με αθλητικά (δουλεύω σε ένα αθλητικό site)

Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη drteddy
Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O drteddy έγραψε στις 09:31, 28-04-07:

Στο μόνο περιοδικό που έχω παραμείνει "πιστός" είναι το National Geographic που είμαι συνδρομητής του από το πρώτο τεύχος (Οκτώβριος 199.
Κατά τα άλλα, διαβάζω πολλές εφημερίδες που έχουν διαδικτυακή παρουσία σχεδόν καθημερινά. Παλιότερα τα Σαββατοκύριακα αγόραζα "Τα ΝΕΑ", "Καθημερινή", "ΕΛευθεροτυπία", 'ΤΟ ΒΗΜΑ", αλλά πλέον εκεί που έχουν πάει οι τιμές δε συμφέρει. Πολύ σπάνια να πάρω κάποια που έχει καμιά ενδιαφέρουσα ταινία (που δεν μπορώ να βρω με άλλο τρόπο !) ή όταν θέλω καινούριες συνταγές!!!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:33, 28-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
εγω εχω την τυχη να μου ερχονται ΟΛΕΣ οι πρωινες και απογευματινες στο γραφειο, και επισης τα πιο πολλα περιοδικα, αλλα τα μονο που διαβαζω ειναι τα τεχνολογικα

Μπορώ να καβατζώσω όσα γυναικεία περιοδικά σου στέλνουν;

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:49, 28-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από drteddy
Στο μόνο περιοδικό που έχω παραμείνει "πιστός" είναι το National Geographic που είμαι συνδρομητής του από το πρώτο τεύχος (Οκτώβριος 199.
Κατά τα άλλα, διαβάζω πολλές εφημερίδες που έχουν διαδικτυακή παρουσία σχεδόν καθημερινά. Παλιότερα τα Σαββατοκύριακα αγόραζα "Τα ΝΕΑ", "Καθημερινή", "ΕΛευθεροτυπία", 'ΤΟ ΒΗΜΑ", αλλά πλέον εκεί που έχουν πάει οι τιμές δε συμφέρει. Πολύ σπάνια να πάρω κάποια που έχει καμιά ενδιαφέρουσα ταινία (που δεν μπορώ να βρω με άλλο τρόπο !) ή όταν θέλω καινούριες συνταγές!!!
Τα ίδια διαβάζουμε με εξαίρεση τα ΝΕΑ που δεν μου αρέσουν καθόλου λόγω πολιτικής άποψης. Η Ελευθεροτυπία είναι πιο δημοκρατική αλλά απ'ότι μαθαίνω πάει για κλείσιμο λόγω φοβερών χρεών. Την Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία την θέλω κυρίως για το περιοδικό Ε (έχει και τον Αρκά τελευταία σελίδα). Διαβάζω επίσης πολλά γερμανικά και αγγλικά περιοδικά και συνήθως οnline το Stern που έχει και καταπληκτικές φωτογραφίες και καλλιτεχνικούς διαγωνισμούς φωτογραφίας. Το Focus είναι κι αυτό πολύ καλό. Αλλά που είναι οι παλιές χρυσές εποχές που κυκλοφορούσε το Readers Digest στα ελληνικά, ο Ταχυδρόμος, οι Εικόνες και το ΕΝΑ ; Ααααχ, αυτές ήταν εποχές, που'σαι ρε Κοσκωτά To National Geographic μου αρέσει και μένα, και βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και το περιοδικό ΓΕΩΤΡΟΠΙΟ που εκδίδει μια φορά την εβδομάδα η Ελευθεροτυπία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 28-04-07 στις 14:58.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:36, 01-05-07:

Δεν αγοράζω συνειδητά κάτι, αλλά όποτε μπορώ, θα ψάξω τις κυριακάτικες εφημερίδες! Έτσι, πέρα από την επισκόπηση της ίδιας της εφημερίδας, θα διαβάσω οπωσδήποτε το Βηmagazino, Έψιλον... ε, άμα το 'χω μπροστά μου και το Big Fish.

Πού και πού κάνω την ατασθαλία και παίρνω κάτι γυναικείο ή κουτσομπολίστικο, πχ InTouch ή και Cosmo.

Λατρεύω όμως το Spiegel ή και το Stern ενώ "βουτάω" ευχαρίστως και το Weltwoche του ιχλίμπεντιχ!

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 20:19, 03-04-08:

Ήδη στα περίπτερα έχουν κυκλοφορίσει 2 τεύχοι με αυτά τα καταπληκτικά σκυλάκια φωτογραφιμένα με ευρυγώνιο φακό!
Τρυφερά πλάσματα που γεννήθηκαν από την πρωτοποριακή ιδέα ενός Ιάπωνα φωτογράφου...

Εσείς τα έχετε αγοράσει???
Πώς τα βρίσκετε??? Δεν είναι κούτσικα???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ninaki : 03-04-08 στις 20:27. Αιτία: Προσθήκη εικόνων
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 13:03, 23-11-08:

μ αρέσουν από εφημερίδεσ η athens voice και η lifo.άμα βρω και καμιά φορα τη faq. από περιοδικά διαβάζω το cosmo και το free. και τώρα άρχισα να διαβάζω και το γραφίστας.. μ αρέσουν και τα περίεργα περιοδικά. όπως το mystery.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:24, 23-11-08:

Σε σχέση με 1μιση χρόνο που είχα γράψει έχω διαφοροποιηθεί λίγο:

Δεν είμαι φανατική με εφημερίδες, διαβάζω των γονιών μου, ξεφυλλίζω και θα σταθώ σε κάτι συγκεκριμένο αν το βρω ενδιαφέρον. Τις Κυριακές ο μπαμπάς παίρνει πολλές, οπότε έχω και διαβάζω. Μου αρέσει πολύ το περιοδικό της Καθημερινής.

Περιοδικά παίρνω Cosmo, Diva και πολλές φορές Madame Figaro, Marie Claire και Votre Beaute που είναι μέσα στο Θέμα. Όταν θέλω να ταξιδέψω παίρνω και περιοδικά με προορισμούς. Είμαι συνδρομήτρια στο βρετανικό Glamour κι αν βρω παίρνω και το Company και είμαι φανατική του free press, κυρίως Lifo και Look.

Ότι και να μου δώσεις θα το διαβάσω παρόλα αυτά.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 14:46, 12-08-09:

Τον σνομπάρω κάπως τον παραδοσιακό τύπο είναι η αλήθεια. Τα περιοδικά που αγόραζα συστηματικά ήταν το Metal Hammer το οποίο εγκατέλειψα όταν συνειδητοποίησα πως σε κάθε σελίδα βλασφημούσα για κάτι και το Focus που επίσης εγκατέλειψα όταν συνειδητοποίησα ότι με φόρτωνε πληροφορίες τις οποίες ξεχνούσα την επόμενη μέρα.

Πρόσφατα, με την ευγενική συνδρομή ενός καλού ανθρώπου, ανακάλυψα το Ζενίθ, που με ενθουσίασε με τη θεματολογία, το βάθος επεξεργασίας και τις πολλαπλές εκλάμψεις που μου δημιούργησε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 15:50, 12-08-09:

Από εφημερίδες διαβάζω Ελευθεροτυπία, Νέα και μερικές φορές το Κυριακάτικο Έθνος αν έχει κανένα καλό DVD, και μια φορά το μήνα παίρνω την Καθημερινή επειδή έχει μέσα το περιοδικό "Φωτογράφος".
Επίσης, όχι τακτικά, αραιά και που, παίρνω περιοδικά για computers, χωρίς να έχω προτίμηση σε κάποιο, όποιο μου γεμίσει το μάτι εκείνη τη στιγμή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kwstas21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kwstas21
Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O kwstas21 Den eimaste kala dn exoume mualo!!! xD έγραψε στις 13:17, 24-08-09:

απο μικρος διαβαζα hardcore περιοδικα οπως : μικυ μαους,ντοναλντ,κομιξ,αστεριξ κ οβελιξ,λουκη λουκ,αρκα κ.α

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 18:55, 07-04-14:

Έχετε κάποιο αγαπημένο περιοδικό το οποίο να διαβάζετε συστηματικά και τι θεματολογίας είναι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 19:32, 07-04-14:

Διαβάζω διάφορα που παίρνω από τις κυριακάτικες εφημερίδες (τύπου BHMAdeco που τα κρατάω κιόλας) ή τα γυναικεία και φυσικά τα ευρείας ύλης που δίνουν. Πρόσφατα έπεσα όμως πάνω σε ένα πολύ αγαπημένο μου περιοδικό που το έπαιρνα ως φοιτήτρια, το Εντευκτήριο. Πρόκειται για λογοτεχνικό περιοδικό! Είναι μάλιστα ωραία δεμένο σαν βιβλίο και εύκολα αποθηκεύεται στη βιβλιοθήκη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:44, 07-04-14:

Εγώ διαβάζω τελευταία εφημερίδες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εφημερίδες - Από internet_robber
      Το θέμα έχει λάβει 41 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-11-16 στις 22:16.
    • Γαλλικά περιοδικά - Από Pantelis_P
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-01-15 στις 18:11.
    • Τι περιοδικά διαβάζετε στο WC; - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 95 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-05-13 στις 22:29.
    • Γυναικεία περιοδικά - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-11 στις 12:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους