Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,103 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,211 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα σημάδια του έρωτα

the metal boy (Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη the metal boy
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O the metal boy έγραψε στις 16:12, 11-03-10:

αληθεια πως ξερετε οτι εχετε ερωτευτει καποιον/α ;;;αλλα λεμε για ερωτα και οχι αγαπη (αν τα λεω σωστα το 1ο ειναι λιγο πρωσορινο-μια ερχεται μια φευγει)...
ποια ειναι τα "συμπτωματα" ;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 17:08, 11-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από the metal boy
αληθεια πως ξερετε οτι εχετε ερωτευτει καποιον/α ;;;αλλα λεμε για ερωτα και οχι αγαπη (αν τα λεω σωστα το 1ο ειναι λιγο πρωσορινο-μια ερχεται μια φευγει)...
ποια ειναι τα "συμπτωματα" ;;;
Το τελευταίο. 'Οταν την γνώρισα είχαμε συμφωνήσει την πρώτη μέρα να μην φάμε έξω αλλά στο σπίτι, και να ήμουν εγώ αυτός που θα μαγείρευε, γιατί δεν πίστευε ότι μπορούσα, αλλά για εκείνη τα μπορούσα όλα και το είχα μάθει. 'Ετσι λοιπόν μαγείρεψα μα κάηκα γιατί γυρνούσα κάθε δυο λεπτά και την κοίταζα σαν αποβλακωμένος αντί να κοιτάζω το φαί, χαμογελώντας της συνέχεια. Της είπα ότι είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου και το εννοούσα. Το φαγητό δεν κάηκε. Δεν κοιμηθήκαμε καθόλου, οι ερωτευμένοι δεν κοιμούνται. Το πρωί φύγαμε μαζί, την κοίταζα επίσης σαν χαζός χαμογελώντας κρατώντας της το χέρι μέσα στο ταξί. 'Ηταν όλα πολύ εύκολα.

Κρίμα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 00:17, 13-03-10:

πω πω! δε θυμαμαι! αληθεια! νομιζω οτι εχω πααρα πολυ καιρο να ερωτευτω....απο την εφηβεια μου! δεν πιστευω οτι οσα ενιωσα μετα ηταν ερωτας, αλλά άλλα πραγματα....
απ οτι θυμαμαι παντως τον σκεφτομουν συνεχως, ολα αρχιζαν αργα και στο τελος απλα με κατεκλυζαν τα συναισθηματα, και θυμαμαι οτι συγκρατουσα στη μνημη μου τρελες λεπτομεριες για τον τροπο που κινουταν, για τον τροπο που τοποθετουσε τα χερια του (τα λατρευα τα χερια του).....
αληθεια ρε παιδια ξερω οτι σιγουρα εμπλουτιζονται τα συναισθηματα με τα χρονια, το δει και στη ζωη μου αυτο, αλλα ηθελα να ρωτησω, αλλαζουν και τα συμπτωματα του ερωτα? μηπως οταν και αν τον ξανανιωσω να ειναι διαφορετικος? για αποκαλυψτε μου το αποσταγμα της εμπειριας σας.....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 01:38, 13-03-10:

Έρωτας, πιο υπέρτατος από κάθε άλλο συναίσθημα, πιο φωτεινός και απʼ τον ήλιο, πιο δυνατός και από ανεμοστρόβιλο. Συγκλονίζει όλο σου το είναι, σε αλλάζει. Το κέντρο του κόσμου σου δεν είναι πια ο εαυτός σου αλλά Αυτός. Το χαμόγελο του, το άγγιγμά του, τα μάτια του. Ονειροβατείς. Περπατάς και τον ακούς να σου ψιθυρίζει στο αυτί ή τον βλέπεις να σου γνέφει. Όπου και να κοιτάξεις είναι εκεί. Είναι εθισμός. Είναι αρρώστια. Νιώθεις ότι σʼ ολόκληρη τη γη δεν υπάρχει πιο ευτυχισμένος άνθρωπος από σένα, πιο πλήρης. Ξαφνικά πιάνεις τον εαυτό σου να απορεί “Πως ζούσα χωρίς αυτόν;”

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:43, 13-03-10:

δε μου κολλαει υπνος τα βραδυα!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 01:47, 13-03-10:

μυριζω το αρωμα του παντου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κατανταει τρελο ωρες ωρες.........

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:55, 01-04-10:

Το χαζό χαμόγελο ή μία ανεξήγητη λύπη...αυτά είναι τα συμπτώματα για μένα.

Νομίζω...

Μπορεί...

Δεν ξέρω...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rapounzel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Rapounzel
H Rapounzel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Rapounzel έγραψε στις 14:42, 01-04-10:

Εξαιρετική αναφορα...σου εύχομαι να το νιώθεις ακόμα..

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 16:06, 01-04-10:

είχα διαβάσει κάπου ότι: Ο έρωτας είναι ο θρίαμβος του παραλογισμού πάνω στην λογική και νομίζω έχει δόση αλήθειας ..
τα "στάνταρ/κυρίαρχα" θα έλεγα συμπώματα για έμενα ειναι:
η ευχαρίστηση που νοιώθω όταν τον κοιτάζω
η ανάγκη που έχω, για να τον δω
η αδυναμία μου να τον αποχωριστώ
οι δυνατοί κτύποι της καρδιάς μου όταν τον αγγίζω
και η -ανεξήγητη λύπη- που είπε η Μάρω βέβαια η δύναμη όλων αυτών αλλάζουν ανάλογα με το άτομο
και φυσικά υπάρχουnν και ακόμα ποιο πολλά συναισθήματα/καταστάσεις καθώς ο κεθένας το βιώνει με δικό του ιδιαίτερο τρόπο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Loth : 01-04-10 στις 16:34.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους