Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση με laser

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 20:25, 03-06-08:

Κοίτα κάτω από το αυτί δεν έκανα τίποτε και ποτέ, όπως και στο μουστάκι. Γι αυτό ίσως χρειάστηκαν λίγες συνεδρίες. Τώρα για το μπικίνι χρησιμοποιώ ξυράφι, γι αυτό δεν ξέρω πόσες φορές θα πάω. Και τι θα κάνω ανάμεσα στις συνεδρίες θα μου πουν εκεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:29, 03-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από olibos2008
'Εχω κάνει κάτω από τ αυτί ( χρειάστηκαν 4 συνεδρίες) στο μουστάκι ( 3 συνεδρίες) και από τότε δεν έχουν ξαναβγεί. Τώρα θα πάω για το μπικίνι. Εκει επειδή οι τρίχες είναι πιό σκληρές ίσως χρειαστούν περισσότερες. Αλλά θα πρέπει να πάω τώρα πριν αρχίσω τα μπάνια. Δεν επιτρέπεται η ηλιοθεραπεία τις μέρες εκείνες. Γενικά η έκθεση στον ήλιο.
Αυτο με την εκθεση στον ηλιο ειναι λιγο σχετικο..εγω περσι το καλοκαιρι....την ιδια μερα πηγαινα για μπανιο και δεν ειχα κανενα προβλημα ερεθισμου..
Απλα δεν κανει να μαυρισεις ενω κανεις αποτριχωση, γιατι εαν μαυρισεις θα χρησιμοποιησουν πολυ χαμηλη ενταση και δε θα εχει τα επιθυμητα αποτελεσματα, οποτε δωρον αδωρο..
Γι αυτο ειναι καλυτερα ειδικα οταν κανεις κανει χερια, ποδια, μπικινι που ειναι μερη που μαυριζουν..ή να μην εκτεθει στον ηλιο μεχρι να τελειωσει τελειως τις συνεδριες(δυσκολο την περιοδο του καλοκαιριου), ή να κανει μολις μπει το καλοκαιρι και τις επομενες αφου χασει το μαυρισμα...
Και οχι μεταξυ των συνεδριων δεν κανεις κανενος ειδους αλλης αποτριχωσης ....σε παει πισω..το μονο που μπορει κανεις να κανει ειναι με ξυριστικη μηχανη να τις "κοντο-κουρευει" και οχι κοντρα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 20:32, 03-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Γενικά τι κάνετε ανάμεσα στις συνεδρίες, αποτρίχωση κανονικά;
Ανάμεσα στις συνεδρίες, δεν κάνεις τπτ απολύτως
Οι τρίχες, επειδή σε ξυρίζουν πριν το laser, θα έχουν ήδη βγει (φαντάσου σαν να έχεις ξυριστεί μόνη σου) αλλά όμως η διαφορά είναι ότι αντί να μεγαλώνουν κανονικά αυτές πέφτουν από μόνες τους εφόσον το laser τις αποδυναμώνει. Σε 40 ημέρες πηγαίνεις ξανά για την επόμενη συνεδρία, οπότε η νέα τριχοφυία που έχει βγει "ακτινοβολείται" ξανά κ.ο.κ..

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 20:44, 03-06-08:

Εμένα προσωπικά (είμαι και μελαχροινή) δεν με ξυρίσανε όσον αφορά (κάτω απ τ αυτί και στο μουστάκι). Απλά μου βάζανε πριν την συνεδρία μια αλοιφή για να μουδιάσει η περιοχή και να μην πονάω τόσο. Και μεταξύ των συνεδριών μεσολαβούσε 1 βδομάδα, όχι περισσότερο. 40 μέρες (μεταξύ των συνεδριών) ότι χρειάζονται δεν μου είπε ποτέ ο κ.Βουκίδης.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 20:54, 03-06-08:

Α, συγγνώμη, εγώ δεν μιλούσα για περιοχές στο πρόσωπο αλλά στο σώμα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:04, 03-06-08:

Κοριτσια..εξαρταται απο το ποσο σκουρα ειναι τριχα..ποσο λευκο δερμα εχεις...απο το ποσο εντονο προβλημα εχεις και απο το σημειο που θα κανεις αποτριχωση, το ποσες συνεδριες χρειαζονται και ποσο διαστημα μεσολαβει....
Αλλα και για προσωπο...η μια εβδομαδα ειναι πολυ μικρο χρονικο διαστημα....δλδ σου εβγαιναν μεσα σε μια εβδομαδα? Με ποια λογικη εκανες καθε εβδομαδα και μια?

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H olibos2008 έγραψε στις 21:14, 03-06-08:

Σίγουρα παίζει ρόλο αν είσαι σκούρος ή ανοιχτόχρωμος, πόση τριχοφυία έχεις, σε πιο σημείο. Για μένα ναι 5 μέρες μεσολαβούσαν ανάμεσα στις συνεδρίες. Γιατρός δεν είμαι για να ξέρω. Τι να σου πώ.

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_s
H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 16:54, 02-07-08:

Καλησπερα!! Απο οτι βλεπω εχουν πολλες γυναικες το προβλημα που εχω κι εγω. Θηλακιτιδα με αηδιαστικα σημαδια στα ποδια, χρηση make up, και σκεψεις για laser.....Ποιο make up χρησιμοποιείτε; Εχω της coverderm αλλα με δυσκολευει. Εχετε ιδεα κανενα καλο σε spray; Νομιζω οτι πρεπει αυτα να εχουν την καλύτερη εφαρμογη..

Παράθεση

anna_33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_33
H anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H anna_33 έγραψε στις 00:08, 12-07-08:

Γεια σε όλους και όλες.

Σκέφτομαι φέτος να καταφύγω για πρώτη φορά σε αποτρίχωση με laser γιατί βαρέθηκα το ξύρισμα...

Έχει κάποιος/κάποια εμπειρία από το θέμα? Να μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο ή κάποιον γιατρό ?

Thaaaaaaaaaaaanx...

Παράθεση

kallia88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kallia88
H kallia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H kallia88 έγραψε στις 22:47, 01-09-08:

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον γιατρό για να κάνω κι εγώ αποτρίχωση λέιζερ στο μπικίνι και γελάκι σε όλη την περιοχή γιατί έχω κάποιου είδους αλλεργία στο ξυράφι. όσο για το κερί δεν αντέχω τον πόνο! Πείτε μου και την τιμή παρακαλώ! Ευχαριστώ...!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 01-09-08 στις 22:51. Αιτία: Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ όταν αφορούν ολόκληρο το μήνυμα
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 22:51, 01-09-08:

ΑΑααααα και εγώ έχω ραντεβού την ΠΑρασκευή για να κάνω σε μια περιοχή λέιζερ..
Είμαι απο την Καβάλα.. να προτείνω κατι δεν ξερω.. αλλά κάθε επίσκεψη μου είπε 50 ευρώ.. πολύ μικρή περιοχή. Είναι η τιμή ανάλογα τα κτυπίματα που θα κάνει... με το μηχάνημα. Πιστέυω να βοηθησα λίγο με την τιμή.

Παράθεση

kallia88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kallia88
H kallia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H kallia88 έγραψε στις 00:03, 02-09-08:

Εγώ ρώτησα σήμερα σε ενα κέντρο αισθητικής και μου ειπαν πως για το μπικίνι κ γενικά για την περιοχή αυτή θα κοστίσει 150 ευρώ περίπου τη φορά...Σε ευχαριστώ πάντως!

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 10:29, 14-03-09:

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε τι διαφορα του λειζερ και της φωτολυσης. ειναι καλυρερο το ενα απο το αλλο??
θελω παρα πολυ να κανω κατι γιατι καθε 5 μερες πρεπει να κανω μουστακι και τελευταια παρουσιασα και προβλημα με κυστες στη μασχαλη απο τριχα που γυρισε (τις κανω με ξυραφι) και εχω απελπιστει και τρομοκρατηθει στην ιδεα να το παθαινω ολο αυτο.
πεστε μου παρακαλω τις ιδεες σας. βασικα φοβομουνα να το κανω εως τωρα λογω πιθανων παρενεργειων..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elpap
H elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H elpap έγραψε στις 08:52, 13-11-09:

Εγώ πάντως που κάνω λειζερ πληρώνω 30 ευρώ για το μουστάκι και 50 για το μπικίνι.Επίσης άν δεν πέσουν όλες οι τρίχες με την εφαρμογή,κάνω συμπληρωματική επίσκεψη μετά απο 15 μέρες και μου κάνουν όσες έχουν μείνει δωρεάν.Παιδιά το λειζερ είναι ιδιαίτερη περίπτωση.Θέλει προσοχή που θα πάς.Εκεί που πάω εγώ πήγαινε η μητέρα μου και έκανε τα πόδια της.Τώρα δεν έχει ούτε 1 τρίχα.
Υπάρχουν κέντρα αισθητικής απατεώνες,όπως υπάρχουν και δερματολόγοι και αισθητικοί χωρίς συνείδηση.Αυτό που πάω εγώ ανήκει σε αλυσίδα αισθητικής,αλλα έχει ανεξαρτητοποιηθεί εντελώς.

moonlight με την φωτόλυση θα χρειαστείς πολλές συνεδρίες(ίσως διπλάσιες απο το λειζερ)και ίσως και να μήν φύγουν ποτέ οι τρίχες εντελώς.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 13-11-09 στις 09:39. Αιτία: merge
Παράθεση

cassandr202

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cassandr202
H cassandr202 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H cassandr202 έγραψε στις 14:43, 13-11-09:

Aααααααααααα νομίζω ότι με κλέβουνεεεε!!!
Εγώ έκανα παλιά σε κέντρο αισθητικής λέιζερ αλλά είχα αγοράσει πακέτο συνεδριών οπότε δεν θυμάμαι πόσο πήγαινε η φορά και είχα κι αυτό που λες με το δωρεάν συμπληρωματικό, αλλά λόγω απόστασης αναγκάστικα να καταφύγω σε μια δερματολόγο, η οποία μου παίρνει 80? για άνω χείλος-πηγούνι,και μάλιστα την τελευταία φορά δεν έκανε καν εκείνη το λέιζερ, ήρθε ρύθμισε την ένταση και άφησε μια βοηθό να με χτυπήσει. Φυσικά διαμαρτυρήθηκα γιατί αν είναι να σκάω 80? (ας μη μιλήσω γι απόδειξη ) και να το κάνει όποιος να ναι, βρίσκω και με λιγότερα.

Εσείς πονάτε στο λέιζερ? Εγώ ήξερα ότι ήταν ανώδυνο,αλλά σκυλοπονάω,παλιά κιόλας κοκκίνιζα και πρηζόμουν για ώρες, τώρα ευτυχώς μέσα σε 2 ωρίτσες έχω ξαναγίνω άνθρωπος

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:46, 13-11-09:

Σωτηρια μεγαλη το λειζερ, το συστηνω σε ολες ανεπιφυλακτα!
Εχω βρει την ησυχια μου πραγματικα!
Οχι ομως σε κεντρα αισθητικης γιατι εξαπατουν, παρα μονο σε δερματολογικο ιατρειο.

κασσανδρα, εγω δεν πονεσα ιδιαιτερα, δεν ειναι ακριβως πονος αλλα ελαφρυ καψιμο, ειναι θεμα δερματος και σημειου. εξαρταται λοιπον σε ποιο σημειο το κανες, παιζει ρολο και το χερι του γιατρου. αργοτερα απαιτειται κρεμα για τον ερεθισμο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:58, 13-11-09:

Ο πονος εχει να κανει κυριως με το ποσο χοντρη και σκουροχρωμη ειναι η τριχα και σε καμμια περιπτωση με το χερι του γιατρου. Και η γιαγια σου να στο κανει, εαν ειναι να πονεσεις, θα πονεσεις....
Παντως, οσο περισσοτερο πονας, τοσο πιο αποτελεσματικο ειναι. Εγω πχ που ποναω σε ελαχιστα σημεια και ιδιαιτερως υποφερτα, δεν εχω και καλυτερα αποτελεσματα...Φταει το ανοιχτοχρωμο της τριχας. Εαν ειχα σκουροχρωμες, θα τις ειχα ηδη ξεφορτωθει.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:00, 13-11-09:

χμ, δεν το γνωριζα αυτο. Ισως δε ποναω επειδη ειμαι ξανθια, ανοιχτη δηλαδη.
αποτελεσματα εχει ομως. μηπως χρειαζεσαι περισσοτερες φορες εσυ απο τις πιο σκουροχρωμες?
δε βαριεσαι, σημασια εχει οτι ξεφορτωνομαστε κερια, ξυραφακια και τις τριχες!
αυτη η διαδικασια για μενα ηταν παντα απο τις πιο βαρετες, εχανα χρονο σε ξυρισμα ενω ειχα να κανω ποσα ακομα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:07, 13-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
χμ, δεν το γνωριζα αυτο. Ισως δε ποναω επειδη ειμαι ξανθια, ανοιχτη δηλαδη.
αποτελεσματα εχει ομως. μηπως χρειαζεσαι περισσοτερες φορες εσυ απο τις πιο σκουροχρωμες?
Τις ξανθες δεν τις βλεπει το λειζερ, οποτε δεν προκειται ποτε να τις ξεφορτωθω..Οι καστανες εχουν φυγει οι πολλες, αλλα ναι χρειαζεται κανεις αρκετες συνεδριες και γενικως πλεον δεν τους εμπιστευομαι στο θεμα εντασης. Θελω να πω πως προκειμενου να παρει καποιος και αλλες συνεδριες, υπαρχει πιθανοτητα να χρησιμοποιουν χαμηλοτερη ενταση απο οσο πρεπει.
Δλδ σου δινει 6 για ποδια, αλλα οφειλει πριν απο αυτο να σου πει, αναλογα με το χρωμα της επιδερμιδας και το χρωμα και παχος της τριχας ποσες θα χρειαστεις...πανω - κατω γνωριζουν. Αμ δε σου λενε ομως την αληθεια...αλλα πως με 6 θα εισαι οκ και στο τελος επειδη μπηκες στο χορο να συνεχιζεις να αγοραζεις κι αλλες...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:29, 13-11-09:

Πάντως εγώ πάω σε δερματολόγο όποτε δεν έχω στάνταρ...
Μέχρι στιγμής πάω κάθε ενάμιση μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!
Η διαφορά είναι αισθητή!
Αλλά πονάειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....λες και με τσιμπάνε με καρφίτσες...ειδικά στο μουστάκι δεν αντέχω...
Τι τραβάμε κι εμείς οι γυναίκες!

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H elpap έγραψε στις 00:00, 14-11-09:

Εγώ παιδιά την έχω ξαναπεί την άποψη μου.Θέλει πολύ καλό ψάξιμο το πού θα κάνεις την εφαρμογή.

Υπάρχουν κέντρα αισθητικής απατεώνες(μέχρι και δάνεια σου έβγαζαν και δέν το είχες καταλάβει),όπως υπάρχουν και καραγκιόζηδες δερματολόγοι(μεγάλο κόστος,καθόλου απόδειξη,χαμηλή ένταση).Επίσης κάποιοι και απο τις 2 παραπάνω κατηγορίες χρησιμοποιούν φωτόλυση και όχι λειζερ και πολλές φορές χρεώνουν ακόμα και ακριβότερα απο το λειζερ λέγοντας οτι είναι καινούριο μηχάνημα και είναι ακριβότερο.

Ρωτήστε τους τη μάρκα του μηχανήματος που χρησιμοποιούν και ψάξτε το στο Internet πριν πετάξετε τα λεφτά σας.

Και για να πώ και την δική μου εμπειρία, κάνω σε κέντρο γνωστού ομίλου αισθητικής.Εκεί έκανε και η μητέρα μου τα πόδια.Παρόλα αυτά,το έψαξα πρίν πάω κι εγώ εκεί.Έχουν το καλύτερο λειζερ που κυκλοφορεί.Επίσης το συγκεκριμένο κέντρο το αγόρασε μία γιατρός,και έχει βελτιώσει ακόμα περισσότερο τις εφαρμογές.Όσο για τις τιμές,στο 1/3 απο αυτό που ήταν(έχω αναφέρει παραπάνω τιμές μεμονωμένων εφαρμογών).Για να μήν πώ για εξυπηρέτηση.......Το μέγιστο που έχει χρειαστεί να περιμένω στο σαλόνι είναι 15 λεπτά(μία φορά συνέβη τον Ιούνιο που είχε τρελή δουλειά).Η κολητή μου που πάει σε δερματολόγο πληρώνει τα διπλά και περιμένει 1 1/2 με 2 ώρες για να μπεί στο ''ραντεβού''.Όταν της λέω να έρθει μαζί μου να δοκιμάσει μια φορά, η απάντηση της είναι.....''ε μωρέ δέν πειράζει..άστο....έχω συνηθίσει εκεί....τον ξέρω τόσο καιρό....άλλωστε δέν έχω κανένα παράπονο....''

Συγνώμη αλλα εγώ θα είχα.............

Συμπέρασμα:Μακρυά απο καραγκιόζηδες και απατεώνες!

Αυτιά για σήμερις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

feniaa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη feniaa
H feniaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H feniaa έγραψε στις 19:00, 14-11-09:

elpap μπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποιον όμιλο αισθητικής πηγαινεις???

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 23:31, 14-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από feniaa
elpap μπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποιον όμιλο αισθητικής πηγαινεις???
Θα σου απαντήσω prive γιατι δέν ξέρω αν επιτρέπεται στο forum.

Παράθεση

zetapap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zetapap
H zetapap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H zetapap έγραψε στις 22:00, 13-12-09:

μπορεις να μου πεις και εμενα σε ποιο κεντρο πηγαινεις? ψαχνω εδω και καιρο και εχω απογοητευτει γιατι δεν μπορω να βρω καποιο αξιοπιστο και σε λογικη τιμη... ευχαριστω!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 13-12-09 στις 22:06. Αιτία: greeklish
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 01:30, 14-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από zetapap
μπορεις να μου πεις και εμενα σε ποιο κεντρο πηγαινεις? ψαχνω εδω και καιρο και εχω απογοητευτει γιατι δεν μπορω να βρω καποιο αξιοπιστο και σε λογικη τιμη... ευχαριστω!!
Πόλύ ευχαρίστως αλλα prive

Παράθεση

zetapap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zetapap
H zetapap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H zetapap έγραψε στις 10:44, 14-12-09:

καλημερα!!ευχαριστω!μμμμ...πως γινεται να μου πεις prive?εννοεις pm?μπορεις να μου στειλεις?δεν ξερω ακομη πως λειτουργει το forum,ειμαι καινουρια εδω!

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 11:13, 14-12-09:

Μπές στο προφιλ σου και στα μηνύματα σου ή πάτα πάνω σε μένα και θα δείς συνομιλία μας.

Πάτα πάνω στο εικονίδιο σου και δές τη συνομιλία μας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 14-12-09 στις 12:13. Αιτία: merge
Παράθεση

Giwrgitsa13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giwrgitsa13
H Giwrgitsa13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Giwrgitsa13 έγραψε στις 22:17, 05-01-10:

Καλησπέρα παιδιά! Έχω κάνει κι εγώ κάποιες συνεδρίες για λέιζερ. Αλλά δεν είμαι και πολυ ευχαριστημένη και έχω δώσει πολλά λεφτά. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι αξιόπιστο; Συγκεκριμένα αν γίνεται στην Αθήνα. Ευχαριστώ!

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 02:42, 20-01-10:

τελικα εκανε καμια σας λειζερ να μας πει τα αποτελεσματα???
να το τολμησουμε ? ναι?οχι? γιατι?
πολυ ενδιαφερον θεμα
εχω ακουσει τιμη 300 Ε για ολο το νινι την επισκεψη,σε δερματολογο,θελει λεει 6-7 επισκεψεις....πολλα ευρωπουλα...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:56, 20-01-10:

Να τολμησεις! Κι οχι μονο μπικινι. Λυνει προβληματα! Ουτε ξυραφακια, ουτε αποτριχωτικες, ουτε τραβηγματα με κερι, ουτε ερεθισμους, ουτε τιποτα.
Ειμαι τοσο κατα της τριχας στη γυναικα οσο υπερ στον αντρα!
Οχι φωτολυση, αλλα λειζερ. Ανωδυνο σχετικα και σε δερματολογο. Οι τιμες ποικιλλουν. Αν μενεις Αθηνα μπορω να σου στειλω με πμ πληροφοριες.
Τα χρηματα βεβαια που ειπες που φαινονται πολλα. Η επισκεψη 300 ευρω? Εισαι σιγουρη?

Απο τοτε που ξεκινησα προτρεπω ολες να το κανουν!
Προσωπικα σε μερικα χρονια θα χω ξεχασει τι θα πει εντελως ξυραφακι και ταλαιπωρια!!

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 03:02, 20-01-10:

Να τολμησεις! Λυνει μεγιστα προβληματα! Ουτε ξυραφακια, ουτε αποτριχωτικες, ουτε τραβηγματα με κερι, ουτε ερεθισμους, ουτε τιποτα.
Ειμαι τοσο κατα της τριχας στη γυναικα οσο υπερ στον αντρα!
Οχι φωτολυση, αλλα λειζερ. Ανωδυνο σχετικα και σε δερματολογο. Οι τιμες ποικιλλουν. Αν μενεις Αθηνα μπορω να σου στειλω με πμ πληροφοριες.
Απο τοτε που ξεκινησα προτρεπω ολες να το κανουν! Προσωπικα σε μερικα χρονια θα χω ξεχασει τι θα πει εντελως ξυραφακι και ταλαιπωρια!!

δε μενω αθηνα αλλα εχω πολλες φιλες--ερχομαι που και που για βολτα-- στειλε να χω μια ιδεα και βλεπουμε!

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 08:52, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
τελικα εκανε καμια σας λειζερ να μας πει τα αποτελεσματα???
να το τολμησουμε ? ναι?οχι? γιατι?
πολυ ενδιαφερον θεμα
εχω ακουσει τιμη 300 Ε για ολο το νινι την επισκεψη,σε δερματολογο,θελει λεει 6-7 επισκεψεις....πολλα ευρωπουλα...
Εγώ για μπικίνι+string πληρώνω 70,μου δίνουν πάντα απόδειξη και επειδή το έχω ψάξει στο Internet .....μπορώ να σας πώ οτι κάνω με το καλύτερο Laser της αγοράς.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:30, 20-01-10:

Μια παρατηρηση μοναχα...ποτε δεν αρκουν οι 6-7 συνεδριες που σας προτεινουν για κανενα σημειο του σωματος...παντα να υπολογιζετε τις διπλες. Ακομα κι εκεινες οι κοπελες που εχουν καταμαυρη τριχα σε συνδυασμο με καταλευκο δερμα χρειαζονται περισσοτερες...
300? την επισκεψη?! Για κεινο το σημειο?! Ιλεος... Σε κοροιδευουν ματια μου...!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:57, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από elpap
Εγώ για μπικίνι+string πληρώνω 70,μου δίνουν πάντα απόδειξη και επειδή το έχω ψάξει στο Internet .....μπορώ να σας πώ οτι κάνω με το καλύτερο Laser της αγοράς.

Σε δερματολογο ή αισθητικο?

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 21:56, 20-01-10:

Σε δερματολογο ή αισθητικο?
Ούτε το ένα ούτε το άλλο.Κάνω σε κέντρο γνωστής αλυσίδας.Το συγκεκριμένο το έχει αγοράσει franchise μία γιατρός.Τις εφαρμογές εκεί τις κάνουν μόνο γιατροί.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:00, 20-01-10:

Αλήθεια, έκανε καμία απο σας και σε πόδια;

Πόσο πλήρωνε την επίσκεψη;

Νισάφι πια, αυτές οι αποτριχώσεις/αποτριχωτικές μηχανές/ξυραφάκια/κλπ τρώνε τόσο χρόνο, τόσο συχνά που αν δούλευα αυτό το χρόνο θα έβγαζα άνετα τα χρήματα του laser! Τέρμα πια!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 22:11, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αλήθεια, έκανε καμία απο σας και σε πόδια;

Πόσο πλήρωνε την επίσκεψη;

Νισάφι πια, αυτές οι αποτριχώσεις/αποτριχωτικές μηχανές/ξυραφάκια/κλπ τρώνε τόσο χρόνο, τόσο συχνά που αν δούλευα αυτό το χρόνο θα έβγαζα άνετα τα χρήματα του laser! Τέρμα πια!
Εγώ έκανα τις γάμπες 1η φορά πρίν 2 μήνες.Πλήρωσα 150 ευρώ.Τόσα πρέπει να είναι και για τους μηρούς νομίζω.Οτι ξεμπερδεύεις με τα ξυραφάκια.....δέν το συζητώ.Τώρα ετοιμάζομαι να ξανακλείσω ραντεβού πάλι.2 μήνες free απο το ξύρισμα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:13, 20-01-10:

Δηλαδή αν θες να κάνεις πόδια και μπικίνι θες γύρω στα 350 την επίσκεψη;

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 22:20, 20-01-10:

Δηλαδή αν θες να κάνεις πόδια και μπικίνι θες γύρω στα 350 την επίσκεψη;
yeap

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:44, 20-01-10:

Μαλιστα...

Μεταξύ των επισκέψεων, μένεις καθόλου με τρίχες; Αν ναι, τι επιτρέπεται να κάνεις γι'αυτό;

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 08:47, 21-01-10:

Μαλιστα...

Μεταξύ των επισκέψεων, μένεις καθόλου με τρίχες; Αν ναι, τι επιτρέπεται να κάνεις γι'αυτό;
Όχι.Μετά την επίσκεψη ξαναπάω σε 15 μέρες και κάνω συμπληρωματική δωρεάν συνεδρία.Άν δέν έχουν πέσει κάποιες,τις ξαναχτυπάνε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:57, 21-01-10:

Όχι.Μετά την επίσκεψη ξαναπάω σε 15 μέρες και κάνω συμπληρωματική δωρεάν συνεδρία.Άν δέν έχουν πέσει κάποιες,τις ξαναχτυπάνε.
Aυτο που λες γινεται στην 1η συνεδρια και οχι στις επομενες.

Παντως στα ποδια εχω δει τρομερη βελτιωση παρολο που δεν εχω
πολυ σκουροχρωμες τριχες και πολλες. Οπως επισης και μια φιλη μου, η οποια ειχε εντονη τριχοφυια στα ποδια.
Το θεμα ειναι πως εαν καθεσαι στον ηλιο το καλοκαιρι, πρεπει να περασουν πολλοι μηνες μετα δλδ να ρθει Ιανουαριος για να κανεις την επομενη συνεδρια, ωστε να εχεις χασει το οποιο μαυρισμα. Διαφορετικα δε σε συμφερει να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση. Οσο πιο λευκο ειναι το δερμα σου, τοσο μεγαλυτερη ενταση χρησιμοποιουν στο μηχανημα και τοσο πιο αποτελεσματικο ειναι. Γι αυτο και το λειζερ ειναι σουπερ αποτελεσματικο στις πολυ σκουροχρωμες τριχες σε συνδυασμο με οσο το δυνατον πιο λευκο δερμα γινεται.

Και εαν θυμαμαι καλα, ειχα παρει για τα ποδια πακετο των 6 συνεδριων και κοστιζε γυρω στα 1000?.

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 10:49, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Aυτο που λες γινεται στην 1η συνεδρια και οχι στις επομενες.

Παντως στα ποδια εχω δει τρομερη βελτιωση παρολο που δεν εχω πολυ σκουροχρωμες τριχες και πολλες. Οπως επισης και μια φιλη μου, η οποια ειχε εντονη τριχοφυια στα ποδια.
Το θεμα ειναι πως εαν καθεσαι στον ηλιο το καλοκαιρι, πρεπει να περασουν πολλοι μηνες μετα δλδ να ρθει Ιανουαριος για να κανεις την επομενη συνεδρια, ωστε να εχεις χασει το οποιο μαυρισμα. Διαφορετικα δε σε συμφερει να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση. Οσο πιο λευκο ειναι το δερμα σου, τοσο μεγαλυτερη ενταση χρησιμοποιουν στο μηχανημα και τοσο πιο αποτελεσματικο ειναι. Γι αυτο και το λειζερ ειναι σουπερ αποτελεσματικο στις πολυ σκουροχρωμες τριχες σε συνδυασμο με οσο το δυνατον πιο λευκο δερμα γινεται.

Και εαν θυμαμαι καλα, ειχα παρει για τα ποδια πακετο των 6 συνεδριων και κοστιζε γυρω στα 1000?.
Σε βρίσκω απόλυτα ενημερωμένη για το laser
Όσο για την συμπληρωματική συνεδρία,εκεί που πάω εγώ έχεις δωρεάν μετά απο κάθε συνεδρία και όχι μόνο μετά την 1η σου.Για την τιμή που αναφέρεις για τα πόδια,ψάξε λίγο καλύτερα τα χαρτιά σου,γιατι λίγο δύσκολο να αφορά ολόκληρα τα πόδια....Για γάμπες ή μηρούς ναι.Και για τα 2......μόνο άν είναι γνωστός σου θα σου έκανε αυτήν την τιμή.Και ειδικά πρίν χρόνια που το laser ήταν πανάκριβο!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:07, 21-01-10:

Σε βρίσκω απόλυτα ενημερωμένη για το laser
Όσο για την συμπληρωματική συνεδρία,εκεί που πάω εγώ έχεις δωρεάν μετά απο κάθε συνεδρία και όχι μόνο μετά την 1η σου.Για την τιμή που αναφέρεις για τα πόδια,ψάξε λίγο καλύτερα τα χαρτιά σου,γιατι λίγο δύσκολο να αφορά ολόκληρα τα πόδια....Για γάμπες ή μηρούς ναι.Και για τα 2......μόνο άν είναι γνωστός σου θα σου έκανε αυτήν την τιμή.Και ειδικά πρίν χρόνια που το laser ήταν πανάκριβο!
Ε ναι, το συγκεκριμενο ινστουτο το εχει η ξαδερφη του γαμπρου μου κι ειχα ειδικο πακετο.
Αλλα αυτο που ειπες με τις δωρεαν συμπληρωματικες ειναι ενδιαφερον...

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 21:16, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Ε ναι, το συγκεκριμενο ινστουτο το εχει η ξαδερφη του γαμπρου μου κι ειχα ειδικο πακετο.
Αλλα αυτο που ειπες με τις δωρεαν συμπληρωματικες ειναι ενδιαφερον...
Εμ είπα κι εγώ........

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:34, 22-01-10:

Έχω την εντύπωση πάντως ότι η ασφάλεια καλύπτει την αποτρίχωση σε δερματολόγο.
Η μητέρα μου συγκεκριμένα στην επαρχία, με ασφάλεια δημοσίου δεν πληρώνει τίποτα!
Μου πρότεινε να ψάξω κι εγώ έναν αντίστοιχο δερματολόγο εδώ, αλλά ακόμα δεν το ΄χω πάρει απόφαση.
Απ΄όσα λέτε πάντως εδώ, δε νομίζω να έχω και τόσες πολλές πιθανότητες να βρω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:13, 22-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Απ΄όσα λέτε πάντως εδώ, δε νομίζω να έχω και τόσες πολλές πιθανότητες να βρω
Γιατί;
Αν είναι δωρέαν, τι σε πειράζει να μην γίνει και τέλεια;

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως!! Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Τι της γράφει ο δερματολόγος στις αποδείξεις;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:22, 22-01-10:

Γιατί;
Αν είναι δωρέαν, τι σε πειράζει να μην γίνει και τέλεια;

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως!! Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Τι της γράφει ο δερματολόγος στις αποδείξεις;
Δεν κατάλαβες, να βρω δερματολόγο στην Αθήνα, που να το κάνει δωρεάν έχω μικρές πιθανότητες

Αν δε δικαιολογείται η αποτρίχωση από τα ταμεία, τότε φαντάζομαι της γράφει κάτι άλλο.
Θα ρωτήσω και θα σας πω.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:27, 22-01-10:

Γιατί; Αφού αυτός πληρώνεται, από το ταμείο.

Επίσης, υπάρχουν ταμεία (πχ το ΤΣΜΕΔΕ) που πληρώνεις εσύ κανονικά και στα επιστρέφουν αργότερα.

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε στις 11:23, 23-01-10:

Γιατί; Αφού αυτός πληρώνεται, από το ταμείο.

Επίσης, υπάρχουν ταμεία (πχ το ΤΣΜΕΔΕ) που πληρώνεις εσύ κανονικά και στα επιστρέφουν αργότερα.
Δέν νομίζω οτι το κάνουν πολλοί δερματολόγοι αυτό.Συνήθως το κάνουν συμβεβλημένοι στα ταμεία ιατροί.Και επειδή δέν είναι και τόσο....νόμιμοι,δέν το ρισκάρουν και τόσο στην Αθήνα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ροζ ελαφαντάκι

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους