Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση με laser

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:51, 23-01-10:

Χμμμ...αυτο που γνωριζω για τα δημοσια ταμεια ειναι οτι δικαιολογουν την ηλεκτρολυση (λεγομενη ριζικη) και αυτη μονο εαν προκειται περι ιατρικης πραξης για θεραπευτικους σκοπους. Οτι δικαιολογουν και λειζερ δεν το γνωριζω. Προφανως για να κανει λειζερ η μητερα της, θα ισχυει, αλλα ειμαι σιγουρη πως θα πρεπει να εχει δικαιολογηθει ο θεραπευτικος σκοπος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 12:33, 27-01-10:

κοριτσια καμια απο θεσνικη που να πηγε καπου και να εμεινε ευχαριστημενη ή και δυσαρεστημενη? η αθηνα μου πεφτει πολυ μακρια για καθε 2 μηνες!επειδη το εψαξα λιγακι για θεσνικη κατεληξα σε δυο, ο ενας πλαστικος χειρουργ. και ο αλλος δερματολογος.απο οτι καταλαβα ο πλαστικος καινει μονος του τις εφαρμογες ενω ο δερματολογος εχει κοπελες.

επισης εμαθα οτι τα καλυτερα λειζερ ειναι το διοδικο και του αλεξανδριτη.εχει καμια σας πληροφοριες να μας δωσει?
φοβαμαι για εγκαυματα κτλ...

επισης ερωτηση για οσες το εχουν κανει:υποθετω οτι ειστε τελειως γυμνες απο κατω οταν κανετε μπικινι? πωπω παλι κατακοκκινη θα γινω!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:22, 27-01-10:

Eρώτηση...

Λέω να κάνω μπικίνι και κοιλιά και η δερματολόγος μου είπε ότι σε 8 επισκέψεις τέλειωσα...
Ισχύει;
Α...και η τιμή 90 ευρώ η επίσκεψη!
Νεράιδα...τα φώτα σου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:28, 27-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Eρώτηση...

Λέω να κάνω μπικίνι και κοιλιά και η δερματολόγος μου είπε ότι σε 8 επισκέψεις τέλειωσα...
Ισχύει;
Α...και η τιμή 90 ευρώ η επίσκεψη!
Νεράιδα...τα φώτα σου!
Χμ...να σε πω...
Εαν δεν εχεις καταμαυρες τριχες και καταλευκο δερμα, ωστε να χρησιμοποιησει μεγαλη ενταση, τοτε οχι. Εμενα μου ειχαν πει σε 6 και στανταρντ χρειαζονται οι διπλες.
Εγω βεβαια δεν εχω αρκετα σκουροχρωμες τριχες και ας ειναι λευκο το δερμα μου...Tα καλοκαιρια δε που παιρνω χρωμα, μεχρι να φυγει το μαυρισμα που δε φευγει ποτε τελειως, υπαρχει προβλημα.

Εαν σου ειπαν ετσι ομως, υπαρχει μια περιπτωση να τους στριμωξεις λεγοντας τους, πως σε περιπτωση που δεν εχεις "τελειωσει" με τις 8, να σου υπογραψουν πως μετα θα συνεχισεις με δωρεαν συνεδριες. Αν αρνηθουν, τοτε να εισαι σιγουρη πως δεν αρκουν.

90? η συνεδρια ειναι πολλα νομιζω. Μπορουν και καλυτερες τιμες να σου δωσουν. Φαντασου οτι εγω ειχα παρει με 500? και μπικινι και μασχαλες (απο 6 συνεδριες στο καθε σημειο). Ηταν προσφορα καλοκαιρινη βεβαια, αλλα οπως βλεπεις η δυνατοτητα για φθηνοτερα υπαρχει. Εκει που πηγαινω παντως παλι κατι τετοιες προσφορες εχουν, αλλα δε θυμαμαι τις τιμες ακριβως.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 27-01-10 στις 13:38.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:37, 27-01-10:

Mαύρη μαυρίλα πλάκωσε είναι

Είμαι και μελαμψούλα οπότε κάτι γίνεται

Α...και μου είπε ότι θα το χτυπάω κάθε 3 μήνες...

Ουφ...τι τραβάμε κι εμείς οι γυναίκες!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:42, 27-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Mαύρη μαυρίλα πλάκωσε είναι

Είμαι και μελαμψούλα οπότε κάτι γίνεται

Α...και μου είπε ότι θα το χτυπάω κάθε 3 μήνες...

Ουφ...τι τραβάμε κι εμείς οι γυναίκες!
Το οτι εχεις σκουροχρωμη επιδερμιδα, ξερεις, δε βοηθαει και τοσο
Κοιτα, το ποσο συχνα θα το "χτυπας", εχει να κανει με τι αποτελεσμα θα εχεις. Εαν εχεις γινει θαμνος νωριτερα, θα αναγκαστεις Ασε τι λεει, στην πραξη θα δεις...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:04, 27-01-10:

Xμμμ...έχω μέχρι τέλη Φεβρουάριου να αποφασίσω...
Και νόμιζα ότι ήταν υπερ ότι είμαι μελαμψούλα

Μ' αρέσει που 90 ευρώ είναι για εμένα προσφορά

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 15:13, 27-01-10:

Νομίζω ότι οι σκουρόχρωμες επιδερμίδες είναι πιο επιρρεπείς στο να πάθουν εγκαύματα από το lazer. Κοίτα να είσαι πολύ προσεκτική με τις οδηγίες που θα σου δώσουν για αντηλιακά, ιδρώτα, έκθεση στον ήλιο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:11, 27-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Νομίζω ότι οι σκουρόχρωμες επιδερμίδες είναι πιο επιρρεπείς στο να πάθουν εγκαύματα από το lazer.
Ισχυει αυτο που λες, διοτι η περιεκτικοτητα της μελανινης ειναι μεγαλυτερη στις σκουροχρωμες απ ο,τι στις ανοιχτοχρωμες επιδερμιδες, γι αυτο και χρησιμοποιουν χαμηλοτερες εντασεις με αποτελεσμα να αργει το αποτελεσμα.
Βεβαια εχει να κανει και με τον τυπο του λειζερ που χρησιμοποιει ο γιατρος. Υπαρχει εκεινο με
υψηλη απορροφηση απο τη μελανινη το οποιο ενδυκνειται κυριως για ανοιχτοχρωμες επιδερμιδες. Υπαρχει εκεινο που εχει μεγαλυτερη διεισδυση στο δερμα και μικροτερη απορροφηση απο τη μελαμινη.

Και τα ατομα με σκουροχρωμες επιδερμιδες για να εχουν αποτελεσμα πρεπει οι τριχες τους να ειναι πιο σκουρες απο την επιδερμιδα τους. Διαφορετικα δεν...

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 16:14, 28-01-10:

βρε κοριτσια κανεις απο θεσνικη που να ξερει???

ξερει κανεις τη διαφορα μεταξυ διοδικο και αλεξανδριτη?

Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elpap
H elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H elpap έγραψε στις 00:23, 30-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
βρε κοριτσια κανεις απο θεσνικη που να ξερει???

ξερει κανεις τη διαφορα μεταξυ διοδικο και αλεξανδριτη?
Απο όσο ξέρω ο αλεξανδρίτης έχει καλύτερη απορρόφηση στον θύλακα της τρίχας,οπότε τον εξουδετερώνει και πιό γρήγορα.

Παράθεση

maxmolto

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maxmolto
Ο maxmolto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O maxmolto έγραψε στις 17:30, 30-01-10:

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το λέιζερ και θέλω να μου πείτε κάποιον αρκετά καλό ! δερματολόγο θέλω λέιζερ για το πρόσωπο !! Ευχαριστώ ! Για Αθήνα μόνο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 30-01-10 στις 17:43. Αιτία: Κεφαλαία
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 23:52, 31-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από elpap
Απο όσο ξέρω ο αλεξανδρίτης έχει καλύτερη απορρόφηση στον θύλακα της τρίχας,οπότε τον εξουδετερώνει και πιό γρήγορα.

εγω παλι ακουσα το αντιθετο!!??οτι το διοδικο ειναι καλυτερο. τι ισχυει τελικα???

κανεις να μοιραστει την εμπειρια του βρε παιδια??

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 00:16, 01-02-10:

εγω παλι ακουσα το αντιθετο!!??οτι το διοδικο ειναι καλυτερο. τι ισχυει τελικα???
Ω θε, ω θε!
Διάβαζα "δυαδικό"!
Δεν είμαι καλά, δεν είμαι καλά. Εφιαλτης μου χουν γίνει.

Κατά τ' άλλα συνεχίστε!

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 00:36, 08-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Να τολμησεις! Κι οχι μονο μπικινι. Λυνει προβληματα! Ουτε ξυραφακια, ουτε αποτριχωτικες, ουτε τραβηγματα με κερι, ουτε ερεθισμους, ουτε τιποτα.
Ειμαι τοσο κατα της τριχας στη γυναικα οσο υπερ στον αντρα!
Οχι φωτολυση, αλλα λειζερ. Ανωδυνο σχετικα και σε δερματολογο. Οι τιμες ποικιλλουν. Αν μενεις Αθηνα μπορω να σου στειλω με πμ πληροφοριες.
Τα χρηματα βεβαια που ειπες που φαινονται πολλα. Η επισκεψη 300 ευρω? Εισαι σιγουρη?
βρηκα πλαστικο χειρουργο θεσσαλονικη με 60Ε μπικινι!
εκλεισα αυτη την εβδομαδα παω
εχει διοδικο λειζερ
αυτα
το μονο ντρεπομαι γιατι την εφαρμογη θα την κανει αυτος και ...καταλαβαινεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 08-02-10 στις 00:45. Αιτία: Συμπληρωσα το [/quote], το οποίο παρελήφθη εκ παραδρομής
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:48, 08-02-10:

Δεν ειναι προβλημα αν ειναι αντρας. Εχουν δει τοσα και τοσα.
Δεν γνωριζω τι ειναι το διοδικο (?!)
Καλα μου φαινονται τα χρηματα και λιγα.
Καλη αρχη λοιπον!

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 22:33, 11-02-10:

λοιπον πηγα και γω εκανα λειζερ, τωρα θα περιμενω να πεσουν οι τριχες να δω αποτελεσματα!

και ναι ναι χορηγε επειδη ντρεπομουνα λιγακι--ασε που ποναει τελικα το ατιμο--δεν το εκανα ολο οπως ηθελα αλλα σχεδον ολο ----εμειναν τα πολυ κρυφα σημεια!
μου πηρε μονο 50Ε και την επομενη θα κανω και ποδια και μουστακι μονο με 200Ε!!!
ο γιατρος ηταν νεος και πολυ ευγενικος και φιλικος!

εδω επειδη ειναι επαρχια ειναι πιο ακριβοι--αν και πηγα μοναχα σε δυο να ρωτησω
ο ενας μου ειπε τρελα λεφτα!

ο αλλος 1300Ε για ποδια για 4 συνεδριες και οτι δεν χρειαζονται παραπανω φορες ---ακυρο?εγω ξερω οτι θελει 6 με 8 φορες τουλαχιστον!!!!

και τις εφαρμογες δεν τις κανουν οι ιδιοι οι γιατροι αλλα κοπελες αισθητικοι!

τεσπα εγω κατεληξα σε αυτον ελπιζω να δω καλα αποτελεσματα

αντε φιλακια----

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:45, 11-02-10:

Τι εννοείς θα περιμένεις να πέσουν;
Δηλαδή όταν φεύγεις από εκεί έχεις ακόμα τρίχες;
Και πότε πέφτουν;

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 22:58, 11-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Και πότε πέφτουν;

όταν τις ξυρίσεις με ξυραφάκι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:08, 11-02-10:

Προφανως εννοει μολις τις ξαναβγουν.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:49, 12-02-10:

Όταν κάνεις λέιζερ οι τρίχες καίγονται...
Ξαναβγαίνουν όμως καμένες οι οποίες θα πέσουν μόνες τους και μετά θα έχεις δέρμα μωρού

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 08:46, 12-02-10:

λοιπον πηγα και γω εκανα λειζερ, τωρα θα περιμενω να πεσουν οι τριχες να δω αποτελεσματα!

και ναι ναι χορηγε επειδη ντρεπομουνα λιγακι--ασε που ποναει τελικα το ατιμο--δεν το εκανα ολο οπως ηθελα αλλα σχεδον ολο ----εμειναν τα πολυ κρυφα σημεια!
μου πηρε μονο 50Ε και την επομενη θα κανω και ποδια και μουστακι μονο με 200Ε!!!
Μια χαρα τιμη ειναι...

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Και πότε πέφτουν;

Οπως ειπε και η Βικυ καιγονται και μεσα σε μια εβδομαδα πεφτουν μονες τους.

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 12:08, 12-02-10:

Εκανα και εγώ την πρώτη μου συνεδρία την προηγουμενη Πέμπτη! Στον δερματολόγο που πήγα στην Καλλιθέα μου στοιχίζει 60? η επίσκεψη για μπικίνι ολικό.Πόνεσε θα έλεγα αρκετά οπέτε αναγκάστηκε να μου μειώσει την ενταση. Περασαν 8 μερες αλλα δεν έχω δει ακομη κανενα αποτελεσμα.... Να ανησυχω λετε?Και επισης μπορω να βαλω ξυραφάκι η θα επηρρεασω τν διαδικασία ετσι?Η μονη διαφορα που βλεπω είναι η αργη ανάπτυξη της τριχας..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:50, 12-02-10:

Ξυραφακι μη χρησιμοποιησεις σε καμμια περιπτωση.
Κανε υπομονη και θα πεσουν μονες τους...
Και τωρα εαν προσπαθησεις να τις τραβηξεις μια - μια θα βγουν.

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 14:10, 12-02-10:

Πριν την επομενη συνεδρια ομως δεν θα πρεπει να τισ κοψω εστω λίγο;
Υπαρχει μια κρεμα με την οποια μειωνεται ο πονος στο λειζερ,ξερει κανεις κάτι για αυτήν?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:36, 12-02-10:

Εσυ μονη σου δε θα πειραξεις τιποτα...εαν χρειαστει την ημερα που θα πας, διοτι πρεπει να εχουν ενα συγκεκριμενο μηκος για να εχει αποτελεσμα, θα χρησιμοποιησουν εκεινοι κουρευτικη μηχανη.
Περι κρεμας δε γνωριζω, αλλα να εχεις υποψιν σου οτι η πρωτη φορα που το τσιμπημα αυτο σου ειναι "αγνωστο" θα ειναι λιγο δυσκολη, αλλα στις επομενες συνεδριες αρχιζεις να συνηθιζεις...Οποτε ας μην εχεις τοση ανησυχια...ρωτησε το γιατρο σου βεβαια αν μπορει να χρησιμοποιησει κατι..

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 19:53, 12-02-10:

εμενα ο πλαστικος μου ειπε οτι μπορω να ξυριστω κανονικα κ οτι οσες τριχες ειναι να φυγουν θα φυγουν κ οσες ειναι να ξαναβγουν θα ξαναβγουν-δεν υπαρχει κανενα προβλημα.μου ειπε ακομα κ αποτριχωση οτι μπορω να κανω, εως κ 20 μερες πριν την επομενη εφαρμογη λειζερ.

και αυτο που σας λεω μου το εχουν πει και αλλες κοπελες που κανουν λειζερ.

αννουλα με τι λειζερ κανεις? διοδικο η αλεξανδριτη? και ως τωρα τι μεθοδο χρησιμοποιουσες? μονο μπικινι εκανες?
να συγκρινουμε αποτελεσματα!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:41, 12-02-10:

Ξυρισμα??

Εμενα μου το απαγορευει. Αλλα και να μη μου το απαγορευε, δε θα το κανα.
Οσες κανουν μασχαλες αναρωτιεμαι τι κανουν με αυτο το θεμα...
Κι ειχα(εχω) σκοπο να κανω παντου, να μην υπαρχει ουτε μια, ουτε δειγμα.

Ερωτηση κρισεως. Με ενημερωσε μια κυρια που κανε λειζερ πως παρολο που ολοκληρωσε τις συνεδριες και σταματησαν να βγαινουν οι τριχες, μετα απο 2 χρονια της ξαναεμφανιστηκαν. Μου ειπε πως μπορει σε καποιες και πανω στο εξαμηνο να ξαναβγουν κι εγω ερχομαι και ρωτω. Ισχυει? Ε τοτε τι το κανουμε το λειζερ? Υποτιθεται πως ξεμπερδευεις μια για παντα. Ημουν τοσο σιγουρη και μετα απαυτο... μπηκα σε σκεψεις.

Τι ξερετε?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:32, 12-02-10:

Ξυρισμα??

Εμενα μου το απαγορευει. Αλλα και να μη μου το απαγορευε, δε θα το κανα.
Οσες κανουν μασχαλες αναρωτιεμαι τι κανουν με αυτο το θεμα...
Κι ειχα(εχω) σκοπο να κανω παντου, να μην υπαρχει ουτε μια, ουτε δειγμα.

Ερωτηση κρισεως. Με ενημερωσε μια κυρια που κανε λειζερ πως παρολο που ολοκληρωσε τις συνεδριες και σταματησαν να βγαινουν οι τριχες, μετα απο 2 χρονια της ξαναεμφανιστηκαν. Μου ειπε πως μπορει σε καποιες και πανω στο εξαμηνο να ξαναβγουν κι εγω ερχομαι και ρωτω. Ισχυει? Ε τοτε τι το κανουμε το λειζερ? Υποτιθεται πως ξεμπερδευεις μια για παντα. Ημουν τοσο σιγουρη και μετα απαυτο... μπηκα σε σκεψεις.

Τι ξερετε?
Εμενα παντως η δερματολογος μου εχει απαγορευσει καθε αλλου ειδους αποτριχωσης, διοτι επιβραδυνεται το αποτελεσμα. Το μονο που μου εχει επιτρεψει ειναι να τις ψαλιδιζω.
Περι επανεμφανισης, ισχυει, αλλα οχι σε ολους και σε καμμια περιπτωση στο συνολο των τριχων.
Μπορει να εμφανιστουν καποιες τριχες μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου...Και αυτο συμβαινει κυριως στο προσωπο και το στηθος που ειναι ορμονικα επηρεαζομενες περιοχες.
Προσωπικα, προτιμω να κανω δυο θεραπειες το χρονο, παρα ξυριζω π.χ μασχαλες καθε δυο μερες...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 00:52, 13-02-10:

απο οσο το εψαξα στο νετ
το λειζερ προσφερει 80% περιπου απαλλαγη απο τις τριχες για παντα!!!
ενα 20% δε φευγει ποτε!! μονο αν κανεις 1-2 συνεδριες το χρονο μπορεις να γλυτωνεις το ξυρισμα!!!!
αυτο μου το ειπε και ο πλαστικος μου.
οπου αλλου ρωτησα με διαβεβαιωσαν 1000% οτι με 5 φορες ξεμπερδεψα μια για παντα!!!! μουφα!!!!!!
επισης με καμια 20αρια αλλες κοπελες που μιλησα καθως και με αλλους 2 δερματολογους ολοι ειπαν οτι ενδιαμεσα μπορω αφοβα και ανετα να ξυριζομαι.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:58, 13-02-10:

Για να δουμε... ναμαστε εδω σε καμια 3ετια να λεμε τα αποτελεσματα...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:54, 13-02-10:

οπου αλλου ρωτησα με διαβεβαιωσαν 1000% οτι με 5 φορες ξεμπερδεψα μια για παντα!!!! μουφα!!!!!
Σε τετοιες περιπτωσεις αυτο που πρεπει να γινει ειναι να τους βαλει κανεις να υπογραψουν πως θα συνεχισει τις θεραπειες φρι οφ τσαρτζ στην περιπτωση που δεν εχει το επιθυμητο αποτελεσμα, δλδ αυτο για το οποιο τον εχουν διαβεβαιωσει.
Να δουμε τοτε τι θα κανουν...
Εγω παντως σε περιπτωση που αγορασω αλλο πακετο για οποιοδηποτε μερος του σωματος, εχω σκοπο να το κανω. Κι εαν θελουν, καλως, εαν οχι ακομα καλυτερα, γιατι θα φανουν αναξιοπιστοι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 17:56, 13-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Σε τετοιες περιπτωσεις αυτο που πρεπει να γινει ειναι να τους βαλει κανεις να υπογραψουν πως θα συνεχισει τις θεραπειες φρι οφ τσαρτζ στην περιπτωση που δεν εχει το επιθυμητο αποτελεσμα, δλδ αυτο για το οποιο τον εχουν διαβεβαιωσει.
Να δουμε τοτε τι θα κανουν...
Εγω παντως σε περιπτωση που αγορασω αλλο πακετο για οποιοδηποτε μερος του σωματος, εχω σκοπο να το κανω. Κι εαν θελουν, καλως, εαν οχι ακομα καλυτερα, γιατι θα φανουν αναξιοπιστοι.

σωστη!!!
εσυ εμεινες ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα?ποσσες συνεδριες χρειαστηκες και σε ποια μερη του σωματος εκανες?με αλεξανδριτη εκανες?

μια κοπελα μου ειπε οτι εκανε μουστακι και ενω απαλλαχτηκε απο τις τριχες εκεινο το σημειο μαυριζει πιο πολυ απο το υπολοιπο προσωπο το καλοκαιρι. ισχυει???

επισης σε ενα δερματολογο που ρωτησα αυτη που εκανε την εφαρμογη λειζερ --που φυσικα δεν ηταν γιατρος!!!!!!!----μου ειπε οτι στον ποπο δεν χτυπαει η χτυπαει μονο μια φορα γιατι ειναι ο σφιγκτηρας λεει και μπορεις να παθεις ακρατεια...????? ισχυει???η κοτσανα ηταν??εμενα μου φανηκε λιγακι κουλο παντως!!!!!!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:45, 13-02-10:

Επειδη εχω καταλαβει οτι αυτες οι συνεδριες που σου λενε οτι θα φτασουν για να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα, δεν ισχυει, κατι που δεν το γνωριζα οταν αγοραζα τα πακετα σε αρκετα σημεια, απο αυτη την αποψη ευχαριστημενη δεν ειμαι.
Βεβαια δεν εχω αρκετα σκουροχρωμες τριχες, που σημαινει οτι θα παιδευτω αρκετα.
Το σιγουρο ειναι οτι διαφορα βλεπεις...π.χ στο προσωπο πλεον βγαζω ελαχιστες και μετα απο κανα τριμηνο. Στα ποδια εχω κανει 3 ή 4 και επισης βγαινουν λιγες, αλλα δεν ειχα και ιδιαιτερα πολλες. Στο μπικινι εχω κανει 6 οπου στα πλαινα δε βγαζω πλεον, αλλα στο επιμαχο σημειο, βγαζω ακομα. Στις μασχαλες επισης πλεον μου βγαινουν μονο οι ανοιχτοχρωμες καστανες και το πιθανοτερο ειναι οτι δε θα απαλλαχθω απο αυτες ποτε.
Σε γενικες γραμμες, θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενη...απλα ισως να επελεγα 2 σημεια οπου θα εδινα ολα τα χρηματα, παρα να τα μοιραζα σε διαφορα σημεια οπως εκανα και να αναγκαζομαι να παρω κι αλλες για να εχω το αποτελεσμα που θελω.
Βεβαια σε καμμια περιπτωση δε θα επελεγα αλλον τροπο αποτριχωσης, μονο που θα ειχα κανονισει διαφορετικα τη συμφωνια, δεσμευοντας τους για το αποτελεσμα εκεινο που με διαβεβαιωναν οταν ηθελαν να παρουν να ζεστα μου ευρωπουλα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:54, 13-02-10:

Παρα πολυ καλη ιδεα. Θελει θαρρος. Μαρεσει...
(οφ τοπικ : το ξερατε πως σε καταστηματα, αν θελεις να κανεις αλλαγη, αν ζητησεις τα χρηματα σου πισω, ειναι υποχρεωμενοι να στα δωσουν? Καποιες γυναικες εχουν κανει φασαρια γι αυτο, προειδοποιωντας πως αν δε τα παρουν πισω, θα απευθυνθουν στη Γραμμη Καταναλωτη. Φυσικα οι καταστηματαρχες ανησυχουν κι ετσι κανουν πισω. Αυτο, για να το χουμε κατα νου, κι οχι πως απαραιτητα στην αλλαγη πρεπει ντε και καλα να παρεις κατι αλλο.)

μου ειπε οτι στον ποπο δεν χτυπαει η χτυπαει μονο μια φορα γιατι ειναι ο σφιγκτηρας λεει και μπορεις να παθεις ακρατεια...????? ισχυει???η κοτσανα ηταν??!
Αμαν μωρε κρις!! Εχεις κι ενα στομα ρε πουλακι μου, σε καλο σου, μεκανες και ξεραθηκα κυριολεκτικα!!!

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 16:28, 15-02-10:

Αμαν μωρε κρις!! Εχεις κι ενα στομα ρε πουλακι μου, σε καλο σου, μεκανες και ξεραθηκα κυριολεκτικα!!!

μα αυτη απο μονη της μου το ειπε !!!! εγω ουτε καν τη ρωτησα!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 15-02-10 στις 17:27. Αιτία: Διόρθωση στο quote
Παράθεση

matsa84

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη matsa84
H matsa84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H matsa84 έγραψε στις 21:46, 21-02-10:

γενικά αν γνωριζετε κάποιον με καλές τιμές κ σίγουρο αποτέλεσμα στείλτε μου πλιζ... Το πήρα απόφαση να κάνω αλλά μένω περιστέρι κ δεν ξέρω κανέναν εδώ. Από ότι βλέπω προτιμάτε δερματολόγους...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη matsa84 : 21-02-10 στις 21:59.
Παράθεση

Hara_GD

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Hara_GD
H Hara_GD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Hara_GD έγραψε στις 20:35, 20-03-10:

Καλησπερα σε ολες! Εγω πηγαινω σε καποια ποοοολυ γνωστη ιδιωτικη κλινικη στην κηφισια και θεωρω οτι μου πιανουν.... μπλα μπλα μπλα!
Αν εχετε καποιον να μου προτεινετε σας παρακαλω στειλτε μου ενα μειλ!
Νεραιδα σε παρακαλω αν μπορεις πες μου κι εσυ που πηγαινεις!
Εγω κανω λειζερ περιπου εναμιση χρονο.... ειλικρινα οποια θελει να κανει να μην το σκεφτει καν... εγω εχω αρχισει να καθαριζω εντελως σε καποιες περιοχες και σιγα σιγα εχω σκοπο να κανω σε ολο το σωμα!

Παράθεση

dora.dk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dora.dk
H dora.dk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H dora.dk έγραψε στις 13:33, 20-05-10:

καλησπέρα!!!
εγώ από τον αύγουστο του 2009 πηγαίνω κάθε μηνα και κάνω "φωτοαποτριχωση".είχε πακέτο προσφοράς 250 ευρώ για πόδια και όλο το μπικίνι.όχι μονο στο πλάι αλλα από μπροστά μέχρι πίσω.μου είχε πει πως σε 8 επισκέψεις θα είχαμε τελειώσει,άντε το πολύ σε 10..έχω ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα και πολύ σκούρα και χοντρή τρίχα. Έχω κάνει τις 8 επισκέψεις αλλα ακόμη έχω πολλές,εννοείτε πως δεν έχω όπως πριν,αλλα σίγουρα χρειάζονται άλλες τόσες επισκέψεις για φύγουν τελείως(και αν φύγουν)τον προηγούμενο μηνα που πήγα και έκανα μου πέταξε το εξής:είμαστε στη μέση τις θεραπείας.... δηλαδή όλα αυτά που μου είπε απ την αρχή ήταν λόγια του αέρα και πρέπει να πληρώσω δηλαδή αλλα τόοοσα λεφτά....δεν έχω πάει ξανά από το τέλος των 8 επισκέψεων και δεν ξέρω τι να κάνω..θέλω να φύγουν οριστικά οι τρίχες αλλα έχω απογοητευτεί τόσο που δεν μπορώ να εμπιστευτώ τίποτα κανέναν..θέλω κάποια να μου πει σίγουρα για κάποια μέθοδο που έχει δει αποτελέσματα και είναι φτηνή.. από θεσσαλονίκη! (στο μπικίνι έχουν όμως φύγει σχεδόν όλες..)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 20-05-10 στις 14:09. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

fan-ta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fan-ta
H fan-ta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H fan-ta έγραψε στις 00:38, 26-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από elpap
Εγώ για μπικίνι+string πληρώνω 70,μου δίνουν πάντα απόδειξη και επειδή το έχω ψάξει στο Internet .....μπορώ να σας πώ οτι κάνω με το καλύτερο Laser της αγοράς.

θα μπορουσες σε παρακαλω πολυ να μου πεις και εμενα σε ποιο ινστιτουτο πηγαινεις??? εχω κουραστει με τις τριχες που γυρνανε προσ τα μεσα και κανουν σπυρακια μ πυον...

Παράθεση

PPOOPPII

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PPOOPPII
H PPOOPPII αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H PPOOPPII έγραψε στις 22:31, 23-08-10:

ψαχνω καποια να μου πει για το ινστιτουτο που αναφερει η elpap....οποια γνωριζει παρακαλω να μου πει ειμαι απεγνωσμενη.....thanks..!

Παράθεση

maggie_nm

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maggie_nm
H maggie_nm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maggie_nm έγραψε στις 21:01, 22-09-10:

και γω θα ηθελα αν ξερει καποια ποιο ειναι αυτο το ινστιτουτο να μου στειλει πμ παρακαλω.. ευχαριστω!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 20-11-10 στις 01:44. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:26, 19-11-10:

Ερώτηση προς όσες έχουν κάνει laser, γιατί αν και διάβασα όλο το θέμα από την αρχή, δε βγάζω άκρη.
Έχω αποφασίσει να κάνω σε πόδια, μπικίνι και άνω χείλος και είμαι σε φάση αναζήτησης γιατρού.
Ωστόσο, απ'ότι προβλέπεται, μέχρι να βρω γιατρό, να κανονιστούν όλα και να κάνω την πρώτη συνεδρία, θα περάσει τουλάχιστον καμιά βδομάδα. Εγώ όμως σε μερικές μέρες πρέπει να κάνω πάλι αποτρίχωση για εχμμ...ευνόητους λόγους (να βάλω φούστα ας πούμε ). Μέχρι τώρα έκανα κερί για χρόνια. Μήπως πρέπει να ξεκινήσω ξυράφι, ώστε όταν πάω στη συνεδρία να έχουν "ξεμυτίσει" όσο το δυνατόν περισσότερες (ας πούμε στην παρούσα φάση φαίνονται οι μισές και έχω να κάνω αποτρίχωση κοντά μήνα);
Επίσης, αν τελικά βρω γιατρό γρήγορα και κάνω σύντομα την πρώτη συνεδρία, σε τι χρονικό διάστημα από τότε θα ...βλέπονται τα πόδια μου; (δηλαδή θα είναι χωρίς ερεθισμούς, τρίχες κτλ) Κάτι διάβασα ότι οι τρίχες υπάρχουν ακόμα μετά τη συνεδρία και ...πέφτουν 1 βδομάδα μετά, ισχύει;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:06, 20-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Ερώτηση προς όσες έχουν κάνει laser, γιατί αν και διάβασα όλο το θέμα από την αρχή, δε βγάζω άκρη.
Έχω αποφασίσει να κάνω σε πόδια, μπικίνι και άνω χείλος και είμαι σε φάση αναζήτησης γιατρού.
Ωστόσο, απ'ότι προβλέπεται, μέχρι να βρω γιατρό, να κανονιστούν όλα και να κάνω την πρώτη συνεδρία, θα περάσει τουλάχιστον καμιά βδομάδα. Εγώ όμως σε μερικές μέρες πρέπει να κάνω πάλι αποτρίχωση για εχμμ...ευνόητους λόγους (να βάλω φούστα ας πούμε ). Μέχρι τώρα έκανα κερί για χρόνια. Μήπως πρέπει να ξεκινήσω ξυράφι, ώστε όταν πάω στη συνεδρία να έχουν "ξεμυτίσει" όσο το δυνατόν περισσότερες (ας πούμε στην παρούσα φάση φαίνονται οι μισές και έχω να κάνω αποτρίχωση κοντά μήνα);
Επίσης, αν τελικά βρω γιατρό γρήγορα και κάνω σύντομα την πρώτη συνεδρία, σε τι χρονικό διάστημα από τότε θα ...βλέπονται τα πόδια μου; (δηλαδή θα είναι χωρίς ερεθισμούς, τρίχες κτλ) Κάτι διάβασα ότι οι τρίχες υπάρχουν ακόμα μετά τη συνεδρία και ...πέφτουν 1 βδομάδα μετά, ισχύει;

Λια μου, εαν πρεπει οπως-και-δηποτε να βαλεις π.χ. φουστα, απο τη στιγμη που εχεις αποφασισει να κανεις λειζερ, ξυρισε τις κανονικα και μετα κανε υπομονη να σου βγουν ολες οι τριχες κανονικα, ωστε να εχει μια σωστη εικονα αυτος που θα σε αναλαβει...

Να σε ρωτησω, το οποιο μαυρισμα που μπορει να ειχες αποκτησει κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου, εχει φυγει? Διοτι εαν δεν...πολυ πιθανο (ή μαλλον σιγουρα, εαν ειναι σωστος επαγγελματιας) να σου πουν πως δεν μπορεις να κανεις ακομα και πως θα πρεπει να το αναβαλεις για αργοτερα. Δεν αξιζει να δωσεις χρηματα και να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση...πεταμενα χρηματα ειναι.

Τωρα οσον αφορα στο ποτε φευγει ο ερεθισμος...μεσα σε μια μερα οι οποιες κοκκινιλες θα εχουν φυγει. Απο κει και περα, η αληθεια ειναι πως δεν πεφτουν ολες κατευθειαν και μπορει να χρειαστουν και 2 βδομαδες...Αλλα αυτο μπορεις να το "βοηθησεις" κανοντας σκραμπ χρησιμοποιωντας παραλληλα ενα σφουγγαρι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:54, 20-11-10:

Λια μου, εαν πρεπει οπως-και-δηποτε να βαλεις π.χ. φουστα, απο τη στιγμη που εχεις αποφασισει να κανεις λειζερ, ξυρισε τις κανονικα και μετα κανε υπομονη να σου βγουν ολες οι τριχες κανονικα, ωστε να εχει μια σωστη εικονα αυτος που θα σε αναλαβει...

Να σε ρωτησω, το οποιο μαυρισμα που μπορει να ειχες αποκτησει κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου, εχει φυγει? Διοτι εαν δεν...πολυ πιθανο (ή μαλλον σιγουρα, εαν ειναι σωστος επαγγελματιας) να σου πουν πως δεν μπορεις να κανεις ακομα και πως θα πρεπει να το αναβαλεις για αργοτερα. Δεν αξιζει να δωσεις χρηματα και να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση...πεταμενα χρηματα ειναι.

Τωρα οσον αφορα στο ποτε φευγει ο ερεθισμος...μεσα σε μια μερα οι οποιες κοκκινιλες θα εχουν φυγει. Απο κει και περα, η αληθεια ειναι πως δεν πεφτουν ολες κατευθειαν και μπορει να χρειαστουν και 2 βδομαδες...Αλλα αυτο μπορεις να το "βοηθησεις" κανοντας σκραμπ χρησιμοποιωντας παραλληλα ενα σφουγγαρι.
Το ξέρω αυτό για το μαύρισμα. Ναι, έχει φύγει, άλλωστε αποφεύγω τον ήλιο το καλοκαίρι γιατί μαυρίζω πολύ εύκολα και δε μου αρέσει.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 21:04, 20-11-10:

Το ξέρω ότι ειναι θέμα για γυναίκες όμως απ'ότι βλέπω ξέρετε πολλά πράγματα για το θέμα και είναι κάτι που θέλω απο καιρό να ρωτήσω.

Εχω πάρα πολύ πυκνά και πολύ σκληρά γένια. Θα ήθελα να σταματήσω να ξυρίζομαι αν αυτό είναι δυνατόν. Ποτέ δεν μου πήγαιναν μούσια μουστάκια οπότε σκέφτηκα την ριζική αποτρίχωση με λειζερ. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

Είναι μόνιμη; Δεν θα ξαναχρειαστεί;
Θα φύγουν όλες;
Είναι επικίνδυνο για τα μάτια τη μύτη τα αφτιά ή κάτι άλλο στο κεφάλι;
Κοστίζει πολύ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 23:55, 20-11-10:

Έλα παναζία μου!

Κι εγώ έχω πυκνά και κατσαρά μαλλιά, που μου σπάνε τα νεύρα γιατί φουντώνουν και θέλουν περιποίηση, να πάω να κάνω αποτρίχωση με laser για να μείνω καραφλή;
Και δεν είναι τόσο άστοχος ο παραλληρισμός, γιατί ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί είναι για τους άντρες τα γένεια.
dont do it

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:02, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Έλα παναζία μου!

Κι εγώ έχω πυκνά και κατσαρά μαλλιά, που μου σπάνε τα νεύρα γιατί φουντώνουν και θέλουν περιποίηση, να πάω να κάνω αποτρίχωση με laser για να μείνω καραφλή;
Και δεν είναι τόσο άστοχος ο παραλληρισμός, γιατί ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί είναι για τους άντρες τα γένεια.
dont do it
Είναι εντελώς άστοχος, διότι εσύ δεν ξυρίζεις το κεφάλι σου.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 00:23, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Είναι μόνιμη; Δεν θα ξαναχρειαστεί;
Θα φύγουν όλες;
Είναι επικίνδυνο για τα μάτια τη μύτη τα αφτιά ή κάτι άλλο στο κεφάλι;
Κοστίζει πολύ;
Δε ξέρω πολλά για αυτές τις επεμβάσεις (αφού δεν ενδιαφέρθηκα εγώ ή κανα γνωστός/η μου ακόμα)

-Ο θύλακος τη; τρίχας έχει την ιδιότητα να αναγενάται (από κύτταρα του υγιού ιστού που έχουν μείνει στην επιδερμίδα. Για να γίνει επιθυμητό αποτέλεσμα πρέπει η διαδικασία laser να επαναλαμβάνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα (κάθε 2 βδομάδες αρχικά μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα στην συνέχεια) μέχρι να σταματήσει ο θύλακος να παράγει τρίχα.

-Δεν είμαι πάλι σίγουρος αλλά κατά βάση παίζει να μην φύγουν όλες αλλά σίγουρα θα φύγει ένα μεγάλο ποσοστό ειδικά σε πυκνές περιοχές για να εξασθενήσει θέλει πολλές συνεδρίες.
- Δεν είναι επικύνδινο (γιατί τα μηχανήματα είναι αρκετά ακριβή και πειράζουν μόνο την επιδερμίδα), παρόλα αυτά κατά την διάρκεια της επέμβασης και στα μεσοδιαστήματα των επεμβάσεων πρέπει να αποφεύγεται η επαφή με υπεριώδη ακτινοβολία. (ηλιος)
- Τα λεφτά για ολική αποτρίχωση είναι πολλά ( μέχρι 600 ευρώ με τουλάχιστον 6 συνεδρίες οι οποίες πρέπει να γίνουν σε κοντικό χρονικό διάστημα αλλιώς δεν εχει νόημα). Γενικά δεν πρέπει να κοιτάζει κανείς τοσο τον ιατρό όσο το μηχανημα (όσο πιο καινούριο τόσο πιο ασφαλές, τόσο πιο αποδοτικό)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 21-11-10 στις 00:56.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:54, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
- Τα λεφτά για ολική αποτρίχωση είναι πολλά (600 ευρώ η συνεδρία με τουλάχιστον 6 συνεδρίες οι οποίες πρέπει να γίνουν σε κοντικό χρονικό διάστημα αλλιώς δεν εχει νόημα).
Πολλά λες. Τα μισά το πολύ.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ροζ ελαφαντάκι

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους