Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,077 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση με laser

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 06:36, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Είναι εντελώς άστοχος, διότι εσύ δεν ξυρίζεις το κεφάλι σου.
Πόσο μάλλον κάθε μέρα. Εκτός και άν θέλεις να μοιάζεις με γύφτο οπότε το κάνεις κάθε 4-5 μέρες. Και μοιάζεις με γύφτο αν οι τρίχες σου είναι σε σημεία διπλές και τριπλές, ή γυρίζουν συχνά πρός τα μέσα αν ξυρίσεσαι κάθε μέρα, οπότε δεν ξυρίζεσαι κάθε μέρα. Ή άν το δέρμα του προσώποιυ σου είναι peaux de bebe και το ξύρισμα το ερεθίζει εύκολα ή το ξεραίνει, ή κόβεσαι ή, αν πάς να τα αποφύγεις όλα αυτά με την ξυριστική μηχανή, σε καθημερινή βάση, απλά στρίβει τις τρίχες τόσο πολύ που το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο.

Αποτέλεσμα; Αναγκαστικά Αρναούτογλου, και με τις τριπλές τρίχες απο αυτόν και πιο μαύρες. Οπότε η ριζική αποτρίχωση θα ήταν λύση.

Όμως έκατσα και διάβασα κάποιες σελίδες του θέματος εδώ και η γενική ιδέα που έχω είναι ότι είναι πολύ δύσκολο και τα αποτελέσματα πολύ διαφορετικά. Κυκλοφορούν πολλοί απατεώνες και τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα για 300-400 ευρώ προκειμένου να γλυτώσεις απο το βραχνά όμως έλα που δεν έχει αποτέλεσμα. Οι γυναικείες τρίχες δεν είναι τόσο χοντρές, ή σκληρές, όμως οι τρίχες του ποδιού είναι καμποσο και του μπικίνι σίγουρα αρκετά χοντρές. Κι εκεί βλέπω πολλές που έχουν κάνει πάρα πολλές φορές μέχρι να φτάσουν σε ένα αποτέλεσμα τουλάχιστον ανεκτό.

Η σύζυγος μου που κάνει συχνά κερί, έχει σημαντικότατη αραίωση στις τρίχες της με την πάροδο των ετών. Θα έκανα κι εγώ κερί όμως είναι τόσο πυκνές οι τρίχες μου που φοβάμαι ότι θα μου βγεί και το δέρμα μαζί με αυτές.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και πάλι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 06:38, 21-11-10:

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις. Και να μη φύγουν όλες, θα φύγει σίγουρα ένα 80%, οπότε θα γλιτώσεις σημαντικά. Τις υπόλοιπες, τις κάνεις και κερί

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 11:16, 21-11-10:

Είναι εντελώς άστοχος, διότι εσύ δεν ξυρίζεις το κεφάλι σου.
Ναι, έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, αλλά δεν είπα "ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί, είναι για τους άντρες το μούσι" αλλά τα γένεια, σαν χαρακτηριστικό θηλυκότητας ή αρρενωπότητας αντίστοιχα.

Δεν μπορώ να φανταστώ έναν άντρα χωρίς καθόλου γένεια και έναν σπανό που έχω δει όλο κι όλο είχε μια "περίεργη" αλαβάστρινη επιδερμίδα που δε με παρέπεμπε σε αρσενικό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:18, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ναι, έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, αλλά δεν είπα "ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί, είναι για τους άντρες το μούσι" αλλά τα γένεια, σαν χαρακτηριστικό θηλυκότητας ή αρρενωπότητας αντίστοιχα.

Δεν μπορώ να φανταστώ έναν άντρα χωρίς καθόλου γένεια και έναν σπανό που έχω δει όλο κι όλο είχε μια "περίεργη" αλαβάστρινη επιδερμίδα που δε με παρέπεμπε σε αρσενικό.
Υποθέτω είναι στον άνθρωπο. Εγώ πχ δεν θα είχα πρόβλημα, ίσα ίσα που τα γένεια γρατζουνάνε κιόλας.
Άλλωστε απ'όσο ξέρω ο Buggs είναι παντρεμένος, οπότε φαντάζομαι η γυναίκα του συμφωνεί και δεν το βρίσκει αντισεξουαλικό.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 11:47, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ναι ναι, αυτό είναι ακριβώς ο στόχος, peux de bebe !

Υποθέτω είναι στον άνθρωπο. Εγώ πχ δεν θα είχα πρόβλημα, ίσα ίσα που τα γένεια γρατζουνάνε κιόλας. Άλλωστε απ'όσο ξέρω ο Buggs είναι παντρεμένος, οπότε φαντάζομαι η γυναίκα του συμφωνεί και δεν το βρίσκει αντισεξουαλικό.
Η γυναίκα μου δεν ανέχεται να είμαι αξύριστος ούτε μια μέρα. "Αχ τί ωραίος που είσαι όταν είσαι φρεσκοξυρισμένος.." ή "τι ωραίος που ήσουν τότε που ήσουν διευθυντής πωλήσεων και ξυριζόσουν κάθε μέρα και φορούσες τα κουστούμια σου" και όλες αυτές οι γαληφιές.
Φυσικά και εγώ δεν θέλω να είμαι σα γύφτος, όμως το δέρμα μου υπέφερε πάντα απο το ξύρισμα. Οπότε απο τότε ηδη που δούλευα σανανεξάρτητος γραφίστας, αφήνω το δέρμα μου να ξεκουράζεται ανάμεσα στα ξυρίσματα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 13:58, 21-11-10:

Μήπως να προσπαθήσεις με μια ακριβή ξυριστική μηχανή. (είναι μερικές που δουλεύουν μαζί με αφρό και πραγματικά κάνουν καλή δουλειά).

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:22, 21-11-10:

H τιμη που σου δινουν εχει να κανει με την εκταση της περιοχης που θελεις να κανεις αποτριχωση.
Τα 600? που ειπωθηκαν θεωρω πως ειναι υπερβολικα για μια συνεδρια ανδρικο φουλ φεις. Πανω απο 150? η συνεδρια για φουλ φεις σε γυναικειο προσωπο δεν κοστιζει. Και αυτο περιλαμβανει παρειες, ανω και κατω χειλος, σαγονι και ενιοτε κατω απ' αυτο.
Σε περιπτωση που σας δωσουν πακετο συνεδριων και σας πουν οτι "τοσες" θα χρειαστειτε για να φυγουν, φροντιστε το τελευταιο να εξασφαλισετε γραπτως, διοτι κατα πασα πιθανοτητα θα χρειαστειτε τις διπλες.
Εχετε υποψιν πως το λειζερ ειναι αποτελεσματικοτερο (απο θεμα χρονου και χρηματων) σε εκεινα τα ατομα που εχουν λευκη επιδερμιδα και πολυ σκουρες τριχες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 21-11-10 στις 14:41.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 16:01, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
H τιμη που σου δινουν εχει να κανει με την εκταση της περιοχης που θελεις να κανεις αποτριχωση.
Τα 600? που ειπωθηκαν θεωρω πως ειναι υπερβολικα για μια συνεδρια ανδρικο φουλ φεις. Πανω απο 150? η συνεδρια για φουλ φεις σε γυναικειο προσωπο δεν κοστιζει. Και αυτο περιλαμβανει παρειες, ανω και κατω χειλος, σαγονι και ενιοτε κατω απ' αυτο.
Σε περιπτωση που σας δωσουν πακετο συνεδριων και σας πουν οτι "τοσες" θα χρειαστειτε για να φυγουν, φροντιστε το τελευταιο να εξασφαλισετε γραπτως, διοτι κατα πασα πιθανοτητα θα χρειαστειτε τις διπλες.
Εχετε υποψιν πως το λειζερ ειναι αποτελεσματικοτερο (απο θεμα χρονου και χρηματων) σε εκεινα τα ατομα που εχουν λευκη επιδερμιδα και πολυ σκουρες τριχες.
Αν και η απάντηση σου δεν απευθύνεται προσωπικά σε μένα, ευχαριστώ Νεράίδα. απότι διάβασα σε προηγούμενες απαντήσεις σου οι συνεδρίες είναι πολλές μέχρι να φύγουν τελικά όλες οι τρίχες. Αν λοιπόν υποθέσουμε ότι η μια συνεδρία είναι 150 ευρώ, επι 8 συνεδρίες που θα χρειαστούν αν το κατάλαβα καλά μέχρι να μήν χρειάζεται πλέον να ξυρίζομαι, κάνουν 1200 ευρώ. Το υπολογίζω σωστά;

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 16:03, 21-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Μήπως να προσπαθήσεις με μια ακριβή ξυριστική μηχανή. (είναι μερικές που δουλεύουν μαζί με αφρό και πραγματικά κάνουν καλή δουλειά).
Η Braun ήταν καλή και απαλή και δεν μου έκανε ερεθισμό. Μ'αυτή ξυριζόμου και όταν ήμουν διευθυντής πωλήσεων που είχε καλομάθει στην άψογη εμφάνιση μου και η σύζυγος. Ομως ενεκα οι χοντρές τρίχες έσπαγε διαρκώς το πλέγμα της

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:33, 26-12-10:

Έκανα την πρώτη συνεδρία τη Δευτέρα, και ακόμη δεν έχουν πέσει (μου είπε βέβαια σε 1 βδομάδα με 10 μέρες πέφτουν, δεν έχουν περάσει ακόμα).
Δε μου λέτε, όσοι έχετε κάνει στις πόσες μέρες άρχισαν να πέφτουν;

Παράθεση

ballou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ballou
H ballou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ballou έγραψε στις 13:11, 01-02-11:

Θα μπορούσε κάποια κοπέλα να μου προτείνει και εμένα έναν δερματολόγο που έχει συνεργαστεί και έχει μείνει ικανοποιημένη. Ρώτησα την δική μου εχθές αλλά μου ζήτησε 150 Ευρώ για άνω χείλος και πηγούνι. Μου φάνηκαν αρκετά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:24, 01-02-11:

εστειλα πμ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 21:12, 25-03-11:

κοριτσια εγω πηγαινω σε ενα κεντρο για αποτριχωση με λειζερ αλλα μου εχουν πει οτι γενικά ποτέ το προβλημα δε λυνεται εντελως. δηλαδη οι τριχες να μην ξαναβγαινουν ποτε. παντα θα ξαναβγαινουν, απλα οσο περνα ο καιρός θα ειναι ολο και πιο αδυναμες και αραιες, και θα ερχομαι ολο και πιο σπανια για συνεδρια(πραγμα που μεχρι τωρα ισχυει).
βλεπω ομως συχνα σε διαφημιστικα κλπ τη λεξη "οριστικη" αποτριχωση και αναρωτιεμαι, αν ισχυει, μηπως δινω τα λεφτα μου τσαμπα.
σ εσας τι συμβαινει? η αποτρίχωση ήταν οντως οριστικη ή όχι?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:16, 25-03-11:

Εγώ έκανα την πρώτη επίσκεψη το Δεκέμβρη (σε δερματολόγο) και το αποτέλεσμα είναι φοβερό, από την πρώτη επίσκεψη κιόλας!

Αλλά είναι σχετικά ακριβή, €600 ανά επίσκεψη (για μπικίνι, μηρούς, γάμπες, μασχάλες, άνω χείλος)

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 21:47, 25-03-11:

και καθε ποτε πηγαινεις?

Παράθεση

xrysa87

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrysa87
H xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H xrysa87 έγραψε στις 00:00, 01-04-11:

Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω ρε κοριτσια οσες εχετε κανει laser μετα τις πρωτες μερες πως ειναι? εμενα φαινονται ειναι φυσιολογικο? και μου πε δυο μερες πριν παω για την επομενη επισκεψη να τις ξυρισω αλλα μου φανηκε καπως περιεργο! συμφωνειτε?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:00, 01-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
και καθε ποτε πηγαινεις?
Προχθες έκανα τη 2η επίσκεψη, 3μιση μήνες μετά.

Αρχική Δημοσίευση από xrysa87
Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω ρε κοριτσια οσες εχετε κανει laser μετα τις πρωτες μερες πως ειναι? εμενα φαινονται ειναι φυσιολογικο? και μου πε δυο μερες πριν παω για την επομενη επισκεψη να τις ξυρισω αλλα μου φανηκε καπως περιεργο! συμφωνειτε?
Ναι, φυσιολογικά είναι όλα αυτά.

Παράθεση

xrysa87

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrysa87
H xrysa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H xrysa87 έγραψε στις 09:26, 01-04-11:

Σευχαριστω για την απαντηση! εμενα η δερματολογος που παω μου ειπε οτι πρεπει να γινονται οι συνεδριες καθε 1,5 μηνα! Εσυ που κανεις? Πονας? Εγω πεθαινω στον πονο γιατι εχω παρα πολλες τριχουλες και ειναι και παρα πολυ σκληρες! Αλλα αν τις ξαναξυρισουμε μετα την πρωτη συνεδρια για να παμε στη δευτερη δεν θα ξαναδυναμωσουν παλι?

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 22:42, 01-04-11:

Προχθες έκανα τη 2η επίσκεψη, 3μιση μήνες μετά.
κρατησε τοσο πολυ? ουαου. εγω που κανω ανω χειλος-πηγουνι παω καθε δυο μηνες πλεον. μου εχουν πει οτι στο μελλον μπορει να ειναι ακομη πιο σπανια, αλλα οπως και να χει για πρωτη φορα ειναι εντυπωσιακα μικρο διαστημα 3,5 μηνες!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:16, 02-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από xrysa87
Σευχαριστω για την απαντηση! εμενα η δερματολογος που παω μου ειπε οτι πρεπει να γινονται οι συνεδριες καθε 1,5 μηνα! Εσυ που κανεις? Πονας? Εγω πεθαινω στον πονο γιατι εχω παρα πολλες τριχουλες και ειναι και παρα πολυ σκληρες! Αλλα αν τις ξαναξυρισουμε μετα την πρωτη συνεδρια για να παμε στη δευτερη δεν θα ξαναδυναμωσουν παλι?
Κι εγώ πονάω, και η Emla (η κρέμα) δε βοηθάει πολύ
Όχι πάντως, δε δυναμώνουν με ένα ξύρισμα, αυτό έλειπε.
κρατησε τοσο πολυ? ουαου. εγω που κανω ανω χειλος-πηγουνι παω καθε δυο μηνες πλεον. μου εχουν πει οτι στο μελλον μπορει να ειναι ακομη πιο σπανια, αλλα οπως και να χει για πρωτη φορα ειναι εντυπωσιακα μικρο διαστημα 3,5 μηνες!
Στο πρόσωπο είναι διαφορετικά, κι εμένα βγαίνουν πιο γρήγορα εκεί (αλλά δεν τις αφήνω και ήσυχες όπως πρέπει, οπότε δεν ξέρω αν φταίει το laser ή ότι απλά δεν τις χτυπάει το laser όλες γιατί ποτέ δεν έχουν βγει όλες).

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:31, 02-04-11:

€600 ανά επίσκεψη (για μπικίνι, μηρούς, γάμπες, μασχάλες, άνω χείλος)

Πετάτε 600 ευρώ για αποτρίχωση;;;;;;

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Roben twn Xazwn
Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 15:10, 02-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Himela

όχι , τις τρίχες πετάμε

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:44, 02-04-11:

Νομίζεις ότι εσύ πετάς λιγότερα; Για υπολόγισε πόσο θα ξοδέψεις όλη σου τη ζωή. Και για πολύ χειρότερο αποτέλεσμα (ερεθισμοί, θυλακίτιδες, άγριες τρίχες που ξαναβγαίνουν, άπαπα). Απλά τα δίνεις λίγα λίγα. Για να μην αναφέρω πόσες εργατώρες ξοδεύουν οι γυναίκες σε αυτό συνολικά, οι οποίες επίσης κοστίζουν αφού θα μπορούσες να δουλεύεις instead και να βγάζεις χρήματα την ώρα αυτή. Προσωπικά χρεώνω την ώρα μου 35 ευρώ, επί 3 ώρες το μήνα που αφιέρωνα τουλάχιστον = 1200 ευρώ το χρόνο. Σε λιγότερο από 3 χρόνια θα τα έχει βγάλει τα λεφτά του το laser.

Like it or not, η εμφάνιση στην εποχή μας μετράει, και για τα 2 φύλα. Και η καλή αποτρίχωση είναι και θέμα αισθητικής και υγιεινής. Το να στρουθοκαμηλίζεις και να το παίζεις ότι είσαι υπεράνω και όλα αυτά δε μετράνε, δε σημαίνει ότι θα το βλέπουν και όλοι γύρω σου έτσι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:50, 02-04-11:

Απλά νομίζω οτι είναι λίγο προκλητικό στην εποχή μας να ξοδεύει κάποιος 600 ευρώ για αποτρίχωση.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:52, 02-04-11:

Απλά νομίζω οτι είναι λίγο προκλητικό στην εποχή μας να ξοδεύει κάποιος 600 ευρώ για αποτρίχωση.
Προκλητικό; Για ποιόν;
Και επαναλαμβάνω, νομίζεις ότι εσύ συνολικά θα ξοδέψεις λιγότερα επειδή τα δίνεις λίγα λίγα; Για κάτσε και υπολόγισε το

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 16:11, 02-04-11:

αμα θελω να κανω και στο υπολοιπο σωμα (στους μηρους μ ενδιαφερει πιο πολυ) ποσο καιρο πρεπει να περιμενω απο τη μερα που χρησιμοποιησω κερι?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:12, 02-04-11:

αμα θελω να κανω και στο υπολοιπο σωμα (στους μηρους μ ενδιαφερει πιο πολυ) ποσο καιρο πρεπει να περιμενω απο τη μερα που χρησιμοποιησω κερι?
Το λιγότερο 1.5 μήνα. Ωστόσο μπορείς να ξυρίζεσαι μέχρι και 3-4 μέρες πριν τη συνεδρία.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:12, 02-04-11:

Προκλητικο για ποιον;Γιατι δινεις εσυ λογαριασμο στον διπλανο σου που και πως ξοδευεις τα χρηματα σου;Σαφως και το λειζερ συνεπαγεται ενα πολλαπλασιο κοστος απο αλλες μεθοδους αποτριχωσης ,αλλα εφοσον γινει σωστα και απο ιατρο επιφερει μονιμο αποτελεσμα και απο την αποψη αυτη και οικονομικα συμφερει.Επισης το δερμα δεν υποφερει πλεον απο θυλακιτιδες κλπ.Σε τελικη αναλυση ο καθενας μετραει τα υπερ και τα κατα και πραττει αναλογως χωρις να δινει και λογαριασμο στον πλησιον του...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:17, 03-04-11:

Ξέρει κανείς σας κάποιον που όντως δεν χρειάστηκε ξανά επίσκεψη από κάποιο σημείο και μετά; Γιατί εγώ δεν ξέρω.. και φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει, απλώς νιώθω πως δεν είναι ό,τι πιο υγιεινό και αν δεν είναι και απόλυτα αποτελεσματικό, σε συνδυασμό με το ότι έχει ένα σχετικά μεγάλο κόστος, ίσως τελικά και να μην αξίζει. Γι' αυτό ρωτάω: ξέρει κάποια σας μια γυναίκα που όντως απαλλάχτηκε οριστικά από την τριχοφυία της και δεν ξαναχρειάστηκε επίσκεψη;

Παράθεση

papaki1333

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη papaki1333
H papaki1333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H papaki1333 έγραψε στις 12:50, 05-04-11:

Κορίτσια, μπορείτε σας παρακαλώ να μου στείλετε σε πμ τις διευθύνσεις δερματολόγων καθώς και την τιμή ανά συνεδρία;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 05-04-11 στις 12:58. Αιτία: greeklish
Παράθεση

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ
H ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ .................... έγραψε στις 23:19, 29-05-11:

μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε και εμενα??? ευχαριστω!!

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 23:44, 29-05-11:

εγώ το σκ'εφτομαι πάρα πολύ για αποτρίχωση με λέιζερ..για το μονο που δεν είμαι σίγουρη είναι το πόσο υγιεινό είναι...

Παράθεση

ioanna!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioanna!!
H ioanna!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ioanna!! έγραψε στις 18:55, 08-06-11:

κοπέλλες να κάνετε laser..και γω το σκεφτόμουν, τώρα έχει ενάμιση χρόνο που κάνω και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!είδα πάρα πολύ διαφορά σε σχέση με το κερί και ο πόνος είναι πολύ πολύ λίγος...

Παράθεση

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

H ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ .................... έγραψε στις 19:16, 08-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ioanna!!
κοπέλλες να κάνετε laser..και γω το σκεφτόμουν, τώρα έχει ενάμιση χρόνο που κάνω και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!είδα πάρα πολύ διαφορά σε σχέση με το κερί και ο πόνος είναι πολύ πολύ λίγος...
πηγαινεις σε καποιο δερματολογο ή σε ινστιτουτο?

Παράθεση

ioanna!!

Νεοφερμένος

H ioanna!! έγραψε στις 16:47, 09-06-11:

σε δερματολόγο πάω..

Παράθεση

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

H ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ .................... έγραψε στις 17:40, 09-06-11:

σε δερματολόγο πάω..
αα..και ειναι καλος???σου περνει πολλα λεφτα???

Παράθεση

ioanna!!

Νεοφερμένος

H ioanna!! έγραψε στις 20:17, 10-06-11:

Ναι, είμαι ευχαριστημένη! Ε κοίταξε, τα χέρια είναι 100 ευρώ κάθε φορά... πρόσωπο είναι 35 ευρώ.. Btw από Κύπρο είμαι. Φαντάζομαι εσύ είσαι από Ελλάδα?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 10-06-11 στις 21:10. Αιτία: greeklish
Παράθεση

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

H ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ .................... έγραψε στις 16:21, 11-06-11:

Ναι, είμαι ευχαριστημένη! Ε κοίταξε, τα χέρια είναι 100 ευρώ κάθε φορά... πρόσωπο είναι 35 ευρώ.. Btw από Κύπρο είμαι. Φαντάζομαι εσύ είσαι από Ελλάδα?
ναι απο Ελλαδα ειμαι..αλλα και οι τιμες εδω πανω κατω ιδιες ειναι απο οσο εχω ψαξει...εγω ειμαι ακομα στη σκεψη για το αν θα παω..σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παντως

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:13, 11-06-11:

Τα 35 που λες για το προσωπο, αφορουν σε φουλ φεις ή καποια συγκριμενη περιοχη?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 18:18, 11-06-11:

Ναι, είμαι ευχαριστημένη! Ε κοίταξε, τα χέρια είναι 100 ευρώ κάθε φορά...
!!!!!!!!

Τζίζους !! πεταμένα λεφτά για κάτι που μπορείτε να κάνετε μόνες σας.

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 18:35, 11-06-11:

η καλυτερη μεθοδος ποια ειναι?λειζερ παλμικο φως κλπ κλπ????
ποσες φορες θελει να το κανεις ια να μην ξαναβγει τπτ?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:49, 11-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove

Τζίζους !! πεταμένα λεφτά για κάτι που μπορείτε να κάνετε μόνες σας.
Tι ακριβως να κανουμε μονες μας βρε Δοκτωρα?!
Λειζερ?!

Αρχική Δημοσίευση από Freya
η καλυτερη μεθοδος ποια ειναι?λειζερ παλμικο φως κλπ κλπ????
Αρχική Δημοσίευση από Freya
ποσες φορες θελει να το κανεις ια να μην ξαναβγει τπτ?
Το λειζερ...
Εξαρταται απο το χρωμα της τριχας και της επιδερμιδας, το παχος αυτης, καθως επισης κι απο την περιοχη.
Οταν προκειται για ορμονοεξαρτωμενη (παρειες, γραμμη κοιλιας, πηγουνι,περιοχη γυρω απο τις θηλες) τοτε χρειαζονται περισσοτερες συνεδριες.
Οπως κι εαν εχει, τα αποτελεσματα ειναι ορατα, αλλα χρειαζονται χρηματα και υπομονη.
Το λειζερ δε φερει βεβαιως αποτελεσματα στις ξανθες και λευκες τριχες.
Αυτααααααα...

Ξεχασα να αναφερω πως δεν εχει αποτελεσμα στις πολυ μελαχρινες επιδερμιδες (η μελανινη στο δερμα τραβαει την ενεργεια του λειζερ).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 11-06-11 στις 19:15. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:14, 11-06-11:

Γι αυτό όσες πολύ μελαχρινές ή πολύ ξανθές, καλύτερα ας βρίσκουν διαφορετικούς τρόπους αποτρίχωσης

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 20:19, 11-06-11:

Tι ακριβως να κανουμε μονες μας βρε Δοκτωρα?!
Λειζερ?!
Τα χέρια έγραψε. Είναι το μόνο εύκολο, με ταινία πως το λέτε αυτό, χρατς χρουτς ή αποτριχωτική κρέμα. Να τρέχετε να πληρώνετε 100 Ευρό !!! για μια τέτοια δουλειά ; Για το υπόλοιπο σώμα το καταλαβαίνω.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:23, 11-06-11:

Τα χέρια έγραψε. Είναι το μόνο εύκολο, με ταινία πως το λέτε αυτό, χρατς χρουτς ή αποτριχωτική κρέμα. Να τρέχετε να πληρώνετε 100 Ευρό !!! για μια τέτοια δουλειά ; Για το υπόλοιπο σώμα το καταλαβαίνω.
Oι κρεμες και οι ταινιες κανουν μια τρυπα στο νερο!
Ειδικα οι κρεμες! Ειναι σα να τις ξυριζεις. Ουσιαστικα αυτο κανουν.
Τελος παντων...η πιο αποτελεμαστικη μεθοδος για μονιμο αποτελεσμα ειναι η χρηση λειζερ.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 20:45, 11-06-11:

Oι κρεμες και οι ταινιες κανουν μια τρυπα στο νερο!
Ειδικα οι κρεμες! Ειναι σα να τις ξυριζεις. Ουσιαστικα αυτο κανουν.
Τελος παντων...η πιο αποτελεμαστικη μεθοδος για μονιμο αποτελεσμα ειναι η χρηση λειζερ.
Οι ταινίες κάνουν τέλεια δουλειά. 'Οταν μετά αρχίσουν να μεγαλώνουν οι τρίχες, είναι σαν βελούδινες. Οι κρέμες πράγματι όχι, άσε που γεμίζεις σπυριά και είναι καρκινογόνες. Πάντως όπως και να έχει, θυμάμαι πριν από 4 χρόνια περίπου μια αισθητικός φίλη μου έπαιρνε πολύ λιγότερα, και πρόσφατα που ρώτησα μια άλλη μου είπε ότι παίρνει τριαντακάτι μόνο για πλάτη με κερί. Το 100 Ευρό για τα χέρια μόνο είναι κλοπή και επιπλέον, μια ειδικός σε μεγάλο κέντρο αισθητικής όταν την είχα ρωτήσει πριν από δυο χρόνια αυτήν, μου είχε πει ότι το λέιζερ δεν έχει μόνιμο αποτέλεσμα. Ακόμα, ένας σπουδαίος δερματολόγος είχε πει δημόσια το 1996 ότι σε τριάντα χρόνια θα ξέρουμε τις παρενέργειες του λέιζερ σε σχέση με τον καρκίνο. Δηλαδή παραδέχτηκε με άλλα λόγια ότι δουλεύουν με μια γενιά πειραματόζωων.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:15, 12-06-11:

ένας σπουδαίος δερματολόγος είχε πει δημόσια το 1996 ότι σε τριάντα χρόνια θα ξέρουμε τις παρενέργειες του λέιζερ σε σχέση με τον καρκίνο. Δηλαδή παραδέχτηκε με άλλα λόγια ότι δουλεύουν με μια γενιά πειραματόζωων.
Ποιός και πού;

Πηγή

Ευχαριστώ

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 10:58, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ποιός και πού;

Πηγή

Ευχαριστώ
Tζερμιάς. Στον ANT1 ή στο Mega.

Παρακαλώ.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:18, 12-06-11:

Tζερμιάς. Στον ANT1 ή στο Mega.

Παρακαλώ.
Αυτό δε θεωρείται πηγή.

Συνέντευξη του Χριστόφορου Τζερμιά για την λέιζερ αποτρίχωση: Ξεκινά τη συνέντευξή του με τη φράση '' Η ακίνδυνη δέσμη λέιζερ...

Είναι ο ιδρυτής των Laserline Clinics.

'<<Τα εξελιγμένα Δερματολογικά Laser αποτρίχωσης 4ης γενιάς είναι πλέον σε θέση να προσφέρουν την καλύτερη και αποτελεσματικότερη λύση στο πρόβλημα της ανεπιθύμητης τριχοφυίας με τρόπο γρήγορο, ανώδυνο και ασφαλή.>> Χριστόφορος Τζερμιάς

''Ανέκαθεν με ενοχλούσε και με θύμωνε η παραφιλολογία'' Ανώνυμος

Υποσημείωση για τα νέα παιδιά που διαβάζουν: Σήμερα, δισεκατομμύρια γυναίκες (κι άνδρες) σε όλο τον κόσμο, κάνουν αποτρίχωση λέιζερ σε εξειδικευμένα δερματολογικά ιατρεία με την έγκριση της Δερματολογικής και Αφροδισιακής Εταιρείας. Το να τίθεται στο τραπέζι το ζήτημα ''Καρκίνος'', χωρίς πηγές και αποδεικτικά στοιχεία, είναι πολύ σοβαρό. Όταν έχουμε να κάνουμε με την υγεία, δε σπέρνουμε τον φόβο, ούτε τρομοκρατούμαστε. Αντιθέτως, ψάχνουμε, ερευνούμε, σιγουρευόμαστε, αποδεικνύουμε κι έπειτα δηλώνουμε.

Σε όποιον δεν άρεσε το ποστ των πηγών μου... του εύχομαι να κάνει αποτρίχωση λέιζερ γιατί τσούζει το άτιμο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 12-06-11 στις 13:29.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 13:28, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αυτό δε θεωρείται πηγή.

Συνέντευξη του Χριστόφορου Τζερμιά για την λέιζερ αποτρίχωση: Ξεκινά τη συνέντευξή του με τη φράση '' Η ακίνδυνη δέσμη λέιζερ...

Είναι ο ιδρυτής των Laserline Clinics.

'<<Τα εξελιγμένα Δερματολογικά Laser αποτρίχωσης 4ης γενιάς είναι πλέον σε θέση να προσφέρουν την καλύτερη και αποτελεσματικότερη λύση στο πρόβλημα της ανεπιθύμητης τριχοφυίας με τρόπο γρήγορο, ανώδυνο και ασφαλή.>> Χριστόφορος Τζερμιάς

''Ανέκαθεν με ενοχλούσε και με θύμωνε η παραφιλολογία'' Ανώνυμος

λολ Ο ίδιος το έχει πει σε παλιότερες εκπομπές. Του είχε ξεφύγει φαίνεται. Τί λέει εδώ μου είναι αδιάφορο. Φάσκει και αντιφάσκει. Τι μου έχουν πει επίσης άλλοι δερματολόγοι λιγότερο γκλάμουρους δεν περιγράφεται. Αυτά, και κακώς σου απάντησα.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ροζ ελαφαντάκι

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους