Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,923 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση με laser

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε: στις 03:02, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Να τολμησεις! Λυνει μεγιστα προβληματα! Ουτε ξυραφακια, ουτε αποτριχωτικες, ουτε τραβηγματα με κερι, ουτε ερεθισμους, ουτε τιποτα.
Ειμαι τοσο κατα της τριχας στη γυναικα οσο υπερ στον αντρα!
Οχι φωτολυση, αλλα λειζερ. Ανωδυνο σχετικα και σε δερματολογο. Οι τιμες ποικιλλουν. Αν μενεις Αθηνα μπορω να σου στειλω με πμ πληροφοριες.
Απο τοτε που ξεκινησα προτρεπω ολες να το κανουν! Προσωπικα σε μερικα χρονια θα χω ξεχασει τι θα πει εντελως ξυραφακι και ταλαιπωρια!!

δε μενω αθηνα αλλα εχω πολλες φιλες--ερχομαι που και που για βολτα-- στειλε να χω μια ιδεα και βλεπουμε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H elpap έγραψε: στις 08:52, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
τελικα εκανε καμια σας λειζερ να μας πει τα αποτελεσματα???
να το τολμησουμε ? ναι?οχι? γιατι?
πολυ ενδιαφερον θεμα
εχω ακουσει τιμη 300 Ε για ολο το νινι την επισκεψη,σε δερματολογο,θελει λεει 6-7 επισκεψεις....πολλα ευρωπουλα...
Εγώ για μπικίνι+string πληρώνω 70,μου δίνουν πάντα απόδειξη και επειδή το έχω ψάξει στο Internet .....μπορώ να σας πώ οτι κάνω με το καλύτερο Laser της αγοράς.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 09:30, 20-01-10:

Μια παρατηρηση μοναχα...ποτε δεν αρκουν οι 6-7 συνεδριες που σας προτεινουν για κανενα σημειο του σωματος...παντα να υπολογιζετε τις διπλες. Ακομα κι εκεινες οι κοπελες που εχουν καταμαυρη τριχα σε συνδυασμο με καταλευκο δερμα χρειαζονται περισσοτερες...
300? την επισκεψη?! Για κεινο το σημειο?! Ιλεος... Σε κοροιδευουν ματια μου...!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,601 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 16:57, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από elpap
Εγώ για μπικίνι+string πληρώνω 70,μου δίνουν πάντα απόδειξη και επειδή το έχω ψάξει στο Internet .....μπορώ να σας πώ οτι κάνω με το καλύτερο Laser της αγοράς.

Σε δερματολογο ή αισθητικο?
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H elpap έγραψε: στις 21:56, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Σε δερματολογο ή αισθητικο?
Ούτε το ένα ούτε το άλλο.Κάνω σε κέντρο γνωστής αλυσίδας.Το συγκεκριμένο το έχει αγοράσει franchise μία γιατρός.Τις εφαρμογές εκεί τις κάνουν μόνο γιατροί.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:00, 20-01-10:

Αλήθεια, έκανε καμία απο σας και σε πόδια;

Πόσο πλήρωνε την επίσκεψη;

Νισάφι πια, αυτές οι αποτριχώσεις/αποτριχωτικές μηχανές/ξυραφάκια/κλπ τρώνε τόσο χρόνο, τόσο συχνά που αν δούλευα αυτό το χρόνο θα έβγαζα άνετα τα χρήματα του laser! Τέρμα πια!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε: στις 22:11, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αλήθεια, έκανε καμία απο σας και σε πόδια;

Πόσο πλήρωνε την επίσκεψη;

Νισάφι πια, αυτές οι αποτριχώσεις/αποτριχωτικές μηχανές/ξυραφάκια/κλπ τρώνε τόσο χρόνο, τόσο συχνά που αν δούλευα αυτό το χρόνο θα έβγαζα άνετα τα χρήματα του laser! Τέρμα πια!
Εγώ έκανα τις γάμπες 1η φορά πρίν 2 μήνες.Πλήρωσα 150 ευρώ.Τόσα πρέπει να είναι και για τους μηρούς νομίζω.Οτι ξεμπερδεύεις με τα ξυραφάκια.....δέν το συζητώ.Τώρα ετοιμάζομαι να ξανακλείσω ραντεβού πάλι.2 μήνες free απο το ξύρισμα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:13, 20-01-10:

Δηλαδή αν θες να κάνεις πόδια και μπικίνι θες γύρω στα 350 την επίσκεψη;
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε: στις 22:20, 20-01-10:

Δηλαδή αν θες να κάνεις πόδια και μπικίνι θες γύρω στα 350 την επίσκεψη;
yeap
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 22:44, 20-01-10:

Μαλιστα...

Μεταξύ των επισκέψεων, μένεις καθόλου με τρίχες; Αν ναι, τι επιτρέπεται να κάνεις γι'αυτό;
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε: στις 08:47, 21-01-10:

Μαλιστα...

Μεταξύ των επισκέψεων, μένεις καθόλου με τρίχες; Αν ναι, τι επιτρέπεται να κάνεις γι'αυτό;
Όχι.Μετά την επίσκεψη ξαναπάω σε 15 μέρες και κάνω συμπληρωματική δωρεάν συνεδρία.Άν δέν έχουν πέσει κάποιες,τις ξαναχτυπάνε.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 09:57, 21-01-10:

Όχι.Μετά την επίσκεψη ξαναπάω σε 15 μέρες και κάνω συμπληρωματική δωρεάν συνεδρία.Άν δέν έχουν πέσει κάποιες,τις ξαναχτυπάνε.
Aυτο που λες γινεται στην 1η συνεδρια και οχι στις επομενες.

Παντως στα ποδια εχω δει τρομερη βελτιωση παρολο που δεν εχω
πολυ σκουροχρωμες τριχες και πολλες. Οπως επισης και μια φιλη μου, η οποια ειχε εντονη τριχοφυια στα ποδια.
Το θεμα ειναι πως εαν καθεσαι στον ηλιο το καλοκαιρι, πρεπει να περασουν πολλοι μηνες μετα δλδ να ρθει Ιανουαριος για να κανεις την επομενη συνεδρια, ωστε να εχεις χασει το οποιο μαυρισμα. Διαφορετικα δε σε συμφερει να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση. Οσο πιο λευκο ειναι το δερμα σου, τοσο μεγαλυτερη ενταση χρησιμοποιουν στο μηχανημα και τοσο πιο αποτελεσματικο ειναι. Γι αυτο και το λειζερ ειναι σουπερ αποτελεσματικο στις πολυ σκουροχρωμες τριχες σε συνδυασμο με οσο το δυνατον πιο λευκο δερμα γινεται.

Και εαν θυμαμαι καλα, ειχα παρει για τα ποδια πακετο των 6 συνεδριων και κοστιζε γυρω στα 1000?.
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε: στις 10:49, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Aυτο που λες γινεται στην 1η συνεδρια και οχι στις επομενες.

Παντως στα ποδια εχω δει τρομερη βελτιωση παρολο που δεν εχω πολυ σκουροχρωμες τριχες και πολλες. Οπως επισης και μια φιλη μου, η οποια ειχε εντονη τριχοφυια στα ποδια.
Το θεμα ειναι πως εαν καθεσαι στον ηλιο το καλοκαιρι, πρεπει να περασουν πολλοι μηνες μετα δλδ να ρθει Ιανουαριος για να κανεις την επομενη συνεδρια, ωστε να εχεις χασει το οποιο μαυρισμα. Διαφορετικα δε σε συμφερει να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση. Οσο πιο λευκο ειναι το δερμα σου, τοσο μεγαλυτερη ενταση χρησιμοποιουν στο μηχανημα και τοσο πιο αποτελεσματικο ειναι. Γι αυτο και το λειζερ ειναι σουπερ αποτελεσματικο στις πολυ σκουροχρωμες τριχες σε συνδυασμο με οσο το δυνατον πιο λευκο δερμα γινεται.

Και εαν θυμαμαι καλα, ειχα παρει για τα ποδια πακετο των 6 συνεδριων και κοστιζε γυρω στα 1000?.
Σε βρίσκω απόλυτα ενημερωμένη για το laser
Όσο για την συμπληρωματική συνεδρία,εκεί που πάω εγώ έχεις δωρεάν μετά απο κάθε συνεδρία και όχι μόνο μετά την 1η σου.Για την τιμή που αναφέρεις για τα πόδια,ψάξε λίγο καλύτερα τα χαρτιά σου,γιατι λίγο δύσκολο να αφορά ολόκληρα τα πόδια....Για γάμπες ή μηρούς ναι.Και για τα 2......μόνο άν είναι γνωστός σου θα σου έκανε αυτήν την τιμή.Και ειδικά πρίν χρόνια που το laser ήταν πανάκριβο!
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 11:07, 21-01-10:

Σε βρίσκω απόλυτα ενημερωμένη για το laser
Όσο για την συμπληρωματική συνεδρία,εκεί που πάω εγώ έχεις δωρεάν μετά απο κάθε συνεδρία και όχι μόνο μετά την 1η σου.Για την τιμή που αναφέρεις για τα πόδια,ψάξε λίγο καλύτερα τα χαρτιά σου,γιατι λίγο δύσκολο να αφορά ολόκληρα τα πόδια....Για γάμπες ή μηρούς ναι.Και για τα 2......μόνο άν είναι γνωστός σου θα σου έκανε αυτήν την τιμή.Και ειδικά πρίν χρόνια που το laser ήταν πανάκριβο!
Ε ναι, το συγκεκριμενο ινστουτο το εχει η ξαδερφη του γαμπρου μου κι ειχα ειδικο πακετο.
Αλλα αυτο που ειπες με τις δωρεαν συμπληρωματικες ειναι ενδιαφερον...
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε: στις 21:16, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Ε ναι, το συγκεκριμενο ινστουτο το εχει η ξαδερφη του γαμπρου μου κι ειχα ειδικο πακετο.
Αλλα αυτο που ειπες με τις δωρεαν συμπληρωματικες ειναι ενδιαφερον...
Εμ είπα κι εγώ........
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,077 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 14:34, 22-01-10:

Έχω την εντύπωση πάντως ότι η ασφάλεια καλύπτει την αποτρίχωση σε δερματολόγο.
Η μητέρα μου συγκεκριμένα στην επαρχία, με ασφάλεια δημοσίου δεν πληρώνει τίποτα!
Μου πρότεινε να ψάξω κι εγώ έναν αντίστοιχο δερματολόγο εδώ, αλλά ακόμα δεν το ΄χω πάρει απόφαση.
Απ΄όσα λέτε πάντως εδώ, δε νομίζω να έχω και τόσες πολλές πιθανότητες να βρω
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:13, 22-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Απ΄όσα λέτε πάντως εδώ, δε νομίζω να έχω και τόσες πολλές πιθανότητες να βρω
Γιατί;
Αν είναι δωρέαν, τι σε πειράζει να μην γίνει και τέλεια;

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως!! Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Τι της γράφει ο δερματολόγος στις αποδείξεις;
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,077 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 15:22, 22-01-10:

Γιατί;
Αν είναι δωρέαν, τι σε πειράζει να μην γίνει και τέλεια;

Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως!! Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Τι της γράφει ο δερματολόγος στις αποδείξεις;
Δεν κατάλαβες, να βρω δερματολόγο στην Αθήνα, που να το κάνει δωρεάν έχω μικρές πιθανότητες

Αν δε δικαιολογείται η αποτρίχωση από τα ταμεία, τότε φαντάζομαι της γράφει κάτι άλλο.
Θα ρωτήσω και θα σας πω.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:27, 22-01-10:

Γιατί; Αφού αυτός πληρώνεται, από το ταμείο.

Επίσης, υπάρχουν ταμεία (πχ το ΤΣΜΕΔΕ) που πληρώνεις εσύ κανονικά και στα επιστρέφουν αργότερα.
Παράθεση

elpap

Νεοφερμένος

H elpap έγραψε: στις 11:23, 23-01-10:

Γιατί; Αφού αυτός πληρώνεται, από το ταμείο.

Επίσης, υπάρχουν ταμεία (πχ το ΤΣΜΕΔΕ) που πληρώνεις εσύ κανονικά και στα επιστρέφουν αργότερα.
Δέν νομίζω οτι το κάνουν πολλοί δερματολόγοι αυτό.Συνήθως το κάνουν συμβεβλημένοι στα ταμεία ιατροί.Και επειδή δέν είναι και τόσο....νόμιμοι,δέν το ρισκάρουν και τόσο στην Αθήνα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια