Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση με laser

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 22:24, 05-10-12:

Καλά όλα αυτά που λέτε, ξέρουμε όμως τι επιπτώσεις μπορεί να υπάρχουν αργότερα...??
Μια συμμαθήτριά μου έκανε στο μουστάκι και όταν της ξαναβγήκε ήταν πολύ,πολύ,πολύ πιο έντονο απ'ότι αρχικά....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 08:56, 18-10-12:

όταν λέμε ολικη ..τι εννοούμε?
πααααααααντου? ακομα και στα πιο αποκρυφα σημεια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 08:57, 18-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Anna-anna94
εχω κανει ηδη στις μασχαλες,σε δερματολογο,αλλα εμαθα για το ορμονικο μετα απο τις 2 πρωτες συνεδριες για αυτο και αναρωτιεμαι,μη κανω και τζαμπα λειζερ
τι εννοεις εμαθες για το ορμονικο?
το λειζερ εχει επιπτωσεις εκει?
η ενζυμικη τι ειναι?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isida!!! : 18-10-12 στις 09:25.
Παράθεση

Anna-anna94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anna-anna94
H Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Anna-anna94 έγραψε στις 15:06, 18-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από isida!!!
τι εννοεις εμαθες για το ορμονικο?
το λειζερ εχει επιπτωσεις εκει?
η ενζυμικη τι ειναι?
εννοω οτι εμαθα οτι εχω ορμονικο προβλημα με τα ανδρογονα αφ'οτου ειχα κανει λειζερ στις μασχαλες...
το λειζερ ομως απο οτι μου ειπαν εχει επιπτωσεις σε περιοχες που ειναι ορμονοεξαρτωμενες (οι μασχαλες δεν ειναι ορμονοεξαρτωμενη περιοχη)για την ενζυμικη το μονο που ξερω ειναι οτι σου αφαιρουν τις τριχες με κερι και μετα σου ιοντοφορουν ενζυμα που αναστελλουν τι τριχοφυια αλλα δεν ξερω αν εχει μονιμα αποτελεσματα

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 17:45, 18-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Anna-anna94
εννοω οτι εμαθα οτι εχω ορμονικο προβλημα με τα ανδρογονα αφ'οτου ειχα κανει λειζερ στις μασχαλες...
το λειζερ ομως απο οτι μου ειπαν εχει επιπτωσεις σε περιοχες που ειναι ορμονοεξαρτωμενες (οι μασχαλες δεν ειναι ορμονοεξαρτωμενη περιοχη)για την ενζυμικη το μονο που ξερω ειναι οτι σου αφαιρουν τις τριχες με κερι και μετα σου ιοντοφορουν ενζυμα που αναστελλουν τι τριχοφυια αλλα δεν ξερω αν εχει μονιμα αποτελεσματα
ααα , και ειχες εσυ καποιο προβλημα?
δλδ σε περιοχες ορμονοεξαρτωμενες το λειζερ δεν εχει αποτελεσμα?

Παράθεση

Anna-anna94

Νεοφερμένος

H Anna-anna94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Anna-anna94 έγραψε στις 17:50, 18-10-12:

ααα , και ειχες εσυ καποιο προβλημα?
δλδ σε περιοχες ορμονοεξαρτωμενες το λειζερ δεν εχει αποτελεσμα?
ναι εχω λιγο αυξημενα τα ανδρογονα λογω πολυκυστικων ωοθηκων
απο οσο ξερω το λειζερ στις ορμονοεξαρτωμενες περιοχες χρειαζεται περισσοτερες συνεδριες για να δεις διαφορα

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 17:56, 18-10-12:

μάλλον και εγω πρεπει να αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα..σε αυτη την περιπτωση λοιπον δεν υπαρχει τροπος να ξεφορτωθεις την ανεπιθυμητη τριχοφυια? (μονιμα εννοω , αλλιως εχουμε και τα κερια)

Παράθεση

Anna-anna94

Νεοφερμένος

H Anna-anna94 έγραψε στις 18:11, 18-10-12:

μάλλον και εγω πρεπει να αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα..σε αυτη την περιπτωση λοιπον δεν υπαρχει τροπος να ξεφορτωθεις την ανεπιθυμητη τριχοφυια? (μονιμα εννοω , αλλιως εχουμε και τα κερια)
αυτο αναρωτιεμαι κι εγω γιατι υποτιθεται οτι το λειζερ προσφερει μονιμα αποτελεσματα ..

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 18:27, 18-10-12:

κατι για χαπακια που μειωνουν τα ανδρογονα που εχω ακουσει ισχυει?
και ελπιζω η μειωση της τριχας ναι ειναι επιλεκτικη...μη χασουμε στα καλα καθουμενα και τη μαλλουρα μας!
γενικα πιστευω οτι η τριχα ειναι ενα αλυτο και ΕΠΩΔΥΝΟ θεμα...

Παράθεση

Anna-anna94

Νεοφερμένος

H Anna-anna94 έγραψε στις 19:30, 18-10-12:

κατι για χαπακια που μειωνουν τα ανδρογονα που εχω ακουσει ισχυει?
και ελπιζω η μειωση της τριχας ναι ειναι επιλεκτικη...μη χασουμε στα καλα καθουμενα και τη μαλλουρα μας!
γενικα πιστευω οτι η τριχα ειναι ενα αλυτο και ΕΠΩΔΥΝΟ θεμα...
εγω παιρνω αντισυλλυπτικα για να μειωθουν τα ανδρογονα αλλα μου ειπε και η ενδοκρινολογος οτι δεν θα εξαφανιστουν ετσι ξαφνικα οι τριχες,θελει λεει λειζερ μετα τους 6 μηνες θεραπειας..τα μαλλακια δεν τα εχω χασει παντως χαχαχα
οντως η τριχα ειναι αλυτο προβλημα και εγω εχω πελαγωσει λιγο γιατι δεν θελω να περνω χαπια για πολυ καιρο

Παράθεση

Κaterina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κaterina
H Κaterina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Κaterina έγραψε στις 20:11, 11-04-13:

Καλησπέρα... Έκανα laser στο μπικίνι τη Δευτέρα και μου είπαν ότι σε 5 μέρες αυτές οι μαύρες κοντές τριχούλες θα έχουν φύγει... Αν δεν φύγουν μέχρι το Σάββατο ξέρει κάποιος αν μπορώ να χρησιμοποιήσω ξυραφάκι;;; (Φεύγω το σκ για Σαντορίνη και θέλω οπωσδήποτε να ξεμπερδέψω με αυτό το θέμα!!!)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 11-04-13 στις 20:49. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 21:17, 11-04-13:

Ξυραφάκι μπορείς πάντα να χρησιμοποιείς. Αν θέλεις να κάνεις αποτρίχωση με κερί, κι αυτό γίνεται, αλλά μετά πρέπει να περιμένεις περίπου ένα μήνα για την επόμενη συνεδρία, καθώς το κερί αφαιρεί την τρίχα από τη ρίζα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 21:25, 11-04-13:

Αφού έκανες laser, νομίζω θα ήταν καλύτερο να μην βάλεις ξυράφι. Κάνε υπομονή και σιγά σιγά με ένα άγριο σφουγγάρι "βοήθα" να φύγουν οι τριχούλες. Κρίμα είναι να βάλεις ξυράφι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

penthesilia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη penthesilia
H penthesilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H penthesilia έγραψε στις 15:24, 13-11-13:

γνωρίζετε να μου προτείνετε δερματολόγο για αποτρίχωση με βελόνα στα Δυτικά Προάστια;

Παράθεση

Stamatopoulos (Κωστής Σταμόπουλος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stamatopoulos
Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Stamatopoulos έγραψε στις 21:31, 08-01-14:

Καλησπέρα!!
Αυτά που θα πω είναι αντιεπαγγελματικά (δερματολόγος είμαι) αλλά είναι η αλήθεια:
Δυστυχώς δεν έχουμε ακόμα καλό laser αποτρίχωσης. Έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολλά laser (από YAG μέχρι αλεξανδρίτη IPL φωτολύσεις κλπ). Δεν υπάρχει laser που να πετυχαίνει πλήρη αποτρίχωση. Ναι σίγουρα θα έχεις μείωση αλλά πλήρη ποτέ. Αμέσως μετά την θεραπεία είναι το δέρμα "γυαλί" και μετά από λίγες βδομάδες αρχίζουν να ξαναβγαίνουν. Εξάλλου για να καταστρέψεις τη ρίζα της τρίχας πρέπει να την πετύχεις στη φάση που "γεννιέται". Στατιστικά ένα 30% είναι σε αυτή τη φάση. Φαντάσου δηλαδή ότι με κάθε θεραπεία πετυχαίνεις στην καλύτερη 30% μείωση των τριχών. Με τη δεύτερη θεραπεία δε θα πετύχεις άλλο 30%, αλλά 30% των υπολοίπων 70% άρα σύνολο περίπου 20% των συνολικών τριχών κοκ..
Επίσης αν υπάρχει ορμονικό θέμα (θυρεοειδής, πολυκυστικές κλπ.) ό,τι και να κάνεις δεν θα έχει το παραμικρό αποτέλεσμα. Πρώτα λύσε το ορμονολογικό πρόβλημα και μετά το laser.
Τέλος από τα laser (για μένα πάντα) σχετικά καλύτερο αποτέλεσμα έχει το Nd:YAG, γενικότερα από θεραπείες αποτρίχωσης η ηλεκτροαποτρίχωση (την οποία δεν κάνει κανείς πλέον για λόγο χρόνου).
Ευχαρίστως απαντάω σε απορίες σχόλια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ar94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ar94
H ar94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ar94 έγραψε στις 07:03, 30-04-14:

γεια σας, εχω ξεκινήσει laser σε μπικινι και μασχαλες και εχω κανει ηδη τις δυο πρώτες συνεδρίες. το πρόβλημα μου ειναι οτι καθυστέρησα αρκετα την δεύτερη επειδη δεν ειχε ελευθερο ραντεβού (2μισι μήνες)
οι τριχες είχανε βγει και για ενα διάστημα 3 εβδομάδων τις ξυριζα. ηθελα να ρωτησω αν αυτο θα επηρεάσει την διαδικασία η θα καθυστερήσει το αποτέλεσμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:42, 30-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από ar94
γεια σας, εχω ξεκινήσει laser σε μπικινι και μασχαλες και εχω κανει ηδη τις δυο πρώτες συνεδρίες. το πρόβλημα μου ειναι οτι καθυστέρησα αρκετα την δεύτερη επειδη δεν ειχε ελευθερο ραντεβού (2μισι μήνες)
οι τριχες είχανε βγει και για ενα διάστημα 3 εβδομάδων τις ξυριζα. ηθελα να ρωτησω αν αυτο θα επηρεάσει την διαδικασία η θα καθυστερήσει το αποτέλεσμα.
Καλό είναι να το αποφεύγεις, αλλά δεν είναι δα και το τέλος του κόσμου. Κι εγώ το είχα κάνει και το τελικό αποτέλεσμα είναι σούπερ.

Παράθεση

ar94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ar94
H ar94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ar94 έγραψε στις 18:36, 30-04-14:

σε ευχαριστω πολυ ! ποσες συνεδριες χρειαστηκες?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:40, 30-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από ar94
σε ευχαριστω πολυ ! ποσες συνεδριες χρειαστηκες?
Δεν ξέρω, γιατί έκανα διαφορετικά πράγματα κάθε φορά. Πχ τα τελευταία 1-2 χρόνια πήγαινα κυρίως για μασχάλες-μπικίνι-άνω χείλος, γιατί με τα πόδια ήμουν οκ. Πρόσφατα έκανα άλλη μία συνεδρία στο μισό μηρό γιατί είχαν βγει κάποιες και με ενοχλούσαν. Για τα πόδια θα έλεγα 5-6 σύνολο?
Αν και η δερματολόγος μου είναι αρκετά πιο ακριβή από το ΜΟ (αλλά πολύ καλή).

Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Animus99
H Animus99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Animus99 έγραψε στις 23:27, 16-05-14:

Εχουμε και λέμε:600 ευρώ συνολικά για πόδι ολόκληρο και μπικινι ολόκληρο..τονίζω οτι το ποσο αυτο περιέχει απεριοριστες συνεδρίες..π.χ αν νομίζω οτι πρέπει να επαναληφθεί,το κανω χωρίς περαιτέρω κόστος...να το επιχειρησω ή θέλουν να με αφαιμαξουν οικονομικά στο κέντρο αισθητικής;

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 03:36, 17-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Animus99
Εχουμε και λέμε:600 ευρώ συνολικά για πόδι ολόκληρο και μπικινι ολόκληρο..τονίζω οτι το ποσο αυτο περιέχει απεριοριστες συνεδρίες..π.χ αν νομίζω οτι πρέπει να επαναληφθεί,το κανω χωρίς περαιτέρω κόστος...να το επιχειρησω ή θέλουν να με αφαιμαξουν οικονομικά στο κέντρο αισθητικής;
Αποτρίχωση laser με Αλεξανδρίτη (που είναι το τελευταίο που χρησιμοποιείται) γίνεται σε ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ. Στο κέντρο αισθητικής κάποια άλλη μέθοδο θέλουν να χρησιμοποιήσουν και σαφέστατα να σε αφαιμάξουν με τη "προσφορά".

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 10:44, 17-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Αποτρίχωση laser με Αλεξανδρίτη (που είναι το τελευταίο που χρησιμοποιείται) γίνεται σε ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ. Στο κέντρο αισθητικής κάποια άλλη μέθοδο θέλουν να χρησιμοποιησουν και σαφέστατα να σε αφαιμάξουν με τη "προσφορά".
Συμφωνώ. Και εγώ σε δερματολόγο πάω. Λέιζερ με αλεξανδριτη κάνω. Δύο επισκέψεις και ενα επαναληπτικό μέχρι στιγμής στο μπικίνι( τα επαναληπτικα είναι δωρεάν) και μετά από δυο μήνες από την τελευταία φορά μόνο λιγο χνουδι εχω. Οι τριχες ως δια μαγείας εξαλείφωνται

Δοκίμασα να κάνω και πόδια αλλά επειδή είμαι ξανθιά, δυστυχώς δεν είχα αποτέλεσμα οπότε η γιατρός μου ειπε να συνεχίσω μόνο με αποτρίχωση. Πάντως αξίζει κορίτσια το λέιζερ! Απαλό δέρμα σαν του μωρού!

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 22:12, 17-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Συμφωνώ. Και εγώ σε δερματολόγο πάω. Λέιζερ με αλεξανδριτη κάνω. Δύο επισκέψεις και ενα επαναληπτικό μέχρι στιγμής στο μπικίνι( τα επαναληπτικα είναι δωρεάν) και μετά από δυο μήνες από την τελευταία φορά μόνο λιγο χνουδι εχω. Οι τριχες ως δια μαγείας εξαλείφωνται

Δοκίμασα να κάνω και πόδια αλλά επειδή είμαι ξανθιά, δυστυχώς δεν είχα αποτέλεσμα οπότε η γιατρός μου ειπε να συνεχίσω μόνο με αποτρίχωση. Πάντως αξίζει κορίτσια το λέιζερ! Απαλό δέρμα σαν του μωρού!
Εγώ κάνω παρειές και πηγούνι και σκέφτομαι από χειμώνα τα πόδια. Συμφωνώ πως αξίζει τα λεφτά του!

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 09:37, 18-05-14:

κορίτσια εγώ τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω! μετά από πολύ ψάξιμο και επιφύλαξη... σε πρόσωπο θα κάνω (λίγες έχω αλλά δεν μπορώ άλλο με τα κεριά και τα τσιμπήδια) . έλεγα να το ξεκινήσω από σεπτέμβρη που δεν θα είμαι μαυρισμένη-που δεν θα έχει τόσο ήλιο. εσείς πότε θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να ξεκινήσω; ισχύει ότι το καλοκαίρι πρέπει να το σταματάμε ετσι;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 12:30, 18-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από elena
κορίτσια εγώ τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω! μετά από πολύ ψαξιμο και επιφύλαξη... σε πρόσωπο θα κάνω (λίγες έχω αλλά δεν μπορώ άλλο με τα κεριά και τα τσιμπήδια) . έλεγα να το ξεκινήσω από σεπτέμβρη που δεν θα είμαι μαυρισμένη-που δεν θα έχει τόσο ήλιο. εσείς πότε θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να ξεκινήσω; ισχύει ότι το καλοκαίρι πρέπει να το σταματάμε ετσι;
Και γω ύστερα από ψάξιμο και επιφύλαξη ξεκίνησα. Ομως διαπίστωσα πως δεν υπάρχει λόγο ανησυχίας αρκεί να πας σε κςποιο έμπειρο και γνώστη δερματολόγο. Κατεληξα στο λέιζερ καθως εχω αρκετά ευαίσθητο δέρμα και η αποτρίχωση με κερί μου προκαλούσε θυλακιτιδα και ερεθισμό.

Το καλοκαίρι το σώμα μαυρίζει και το λέιζερ δρα άριστα σε ανοιχτοχρωμες επιδερμίδες με σκουροχρωμες τριχες. Οπότε το καλοκαίρι αντενδεικνυται. Δε ξέρω αν πρέπει να σταματάς το καλοκαίρι οπωσδήποτε αλλά αυτα θα στα πει καλυτερα ο γιατρός. Καλή αρχή!

Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Animus99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Animus99 έγραψε στις 13:19, 18-05-14:

Και γω ύστερα από ψάξιμο και επιφύλαξη ξεκίνησα. Ομως διαπίστωσα πως δεν υπάρχει λόγο ανησυχίας αρκεί να πας σε κςποιο έμπειρο και γνώστη δερματολόγο. Κατεληξα στο λέιζερ καθως εχω αρκετά ευαίσθητο δέρμα και η αποτρίχωση με κερί μου προκαλούσε θυλακιτιδα και ερεθισμό.

Το καλοκαίρι το σώμα μαυρίζει και το λέιζερ δρα άριστα σε ανοιχτοχρωμες επιδερμίδες με σκουροχρωμες τριχες. Οπότε το καλοκαίρι αντενδεικνυται. Δε ξέρω αν πρέπει να σταματάς το καλοκαίρι οπωσδήποτε αλλά αυτα θα στα πει καλυτερα ο γιατρός. Καλή αρχή!
Και εμενα με ταλαιπωρει η θυλακιτιδα δυστυχως...Και ως ανοιχτοχρωμη,μου προκαλει κοκκινα σημαδακια το κερι...

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ έγραψε στις 13:46, 18-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Animίδια
Και εμενα με ταλαιπωρει η θυλακιτιδα δυστυχως...Και ως ανοιχτοχρωμη,μου προκαλει κοκκινα σημαδακια το κερι...
μια απο τα ιδια! Ουσα ξανθιά ειχα καιρό αυτό το πρόβλημα. Τώρα ησύχασα!

Είμαστε και γειτονισσες! Ελληνικό εσύ, Αργυρούπολη εγω!χαχα

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:42, 18-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stamatopoulos
Καλησπέρα!!
Αυτά που θα πω είναι αντιεπαγγελματικά (δερματολόγος είμαι) αλλά είναι η αλήθεια:
Δυστυχώς δεν έχουμε ακόμα καλό laser αποτρίχωσης. Έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολλά laser (από YAG μέχρι αλεξανδρίτη IPL φωτολύσεις κλπ). Δεν υπάρχει laser που να πετυχαίνει πλήρη αποτρίχωση. Ναι σίγουρα θα έχεις μείωση αλλά πλήρη ποτέ. Αμέσως μετά την θεραπεία είναι το δέρμα "γυαλί" και μετά από λίγες βδομάδες αρχίζουν να ξαναβγαίνουν. Εξάλλου για να καταστρέψεις τη ρίζα της τρίχας πρέπει να την πετύχεις στη φάση που "γεννιέται". Στατιστικά ένα 30% είναι σε αυτή τη φάση. Φαντάσου δηλαδή ότι με κάθε θεραπεία πετυχαίνεις στην καλύτερη 30% μείωση των τριχών. Με τη δεύτερη θεραπεία δε θα πετύχεις άλλο 30%, αλλά 30% των υπολοίπων 70% άρα σύνολο περίπου 20% των συνολικών τριχών κοκ..
Επίσης αν υπάρχει ορμονικό θέμα (θυρεοειδής, πολυκυστικές κλπ.) ό,τι και να κάνεις δεν θα έχει το παραμικρό αποτέλεσμα. Πρώτα λύσε το ορμονολογικό πρόβλημα και μετά το laser.
Τέλος από τα laser (για μένα πάντα) σχετικά καλύτερο αποτέλεσμα έχει το Nd:YAG, γενικότερα από θεραπείες αποτρίχωσης η ηλεκτροαποτρίχωση (την οποία δεν κάνει κανείς πλέον για λόγο χρόνου).
Ευχαρίστως απαντάω σε απορίες σχόλια.
Που μπορούμε να βρούμε το Nd:YAG, ή την ηλεκτροαποτρίχωση στα Βόρεια Προάστια της Αττικής?
Μας εξηγείς λίγο τί ακριβώς είναι αυτά τα δύο? Δεν τα έχω ξανακούσει.

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 19:11, 18-05-14:

σε ευχαριστώ! εγώ για μεγαλύτερη ασφάλεια θα το ξεκινήσω από σεπτέμβρη, γιατί είμαι και αρκετά φοβιτσιάρα.. θα κάνω λίγη υπομονή ακόμη..για να είμαι πιο σίγουρη..

Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Animus99 έγραψε στις 12:23, 19-05-14:

μια απο τα ιδια! Ουσα ξανθιά ειχα καιρό αυτό το πρόβλημα. Τώρα ησύχασα!

Είμαστε και γειτονισσες! Ελληνικό εσύ, Αργυρούπολη εγω!χαχα
αληθεια??ελα να μαζευομαστε οι των νοτιοανατολικων προαστιων

Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Animus99 έγραψε στις 13:30, 18-06-14:

Τελικα εκλεισα για τον σεπτεμβρη συνεδριες σε δερματολογικο ιατρειο που κανει και λειζερ.. μπορει καποια να μου δωσει ενα μπουσουλα σχετικα με τις ενεργειες που πρεπει να κανω ΠΡΙΝ το λειζερ??

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 16:44, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Animus99
Τελικα εκλεισα για τον σεπτεμβρη συνεδριες σε δερματολογικο ιατρειο που κανει και λειζερ.. μπορει καποια να μου δωσει ενα μπουσουλα σχετικα με τις ενεργειες που πρεπει να κανω ΠΡΙΝ το λειζερ??
Τίποτα. Μόνο να μην τις αφαιρέσεις από τη ρίζα, γιατί πρέπει να υπάρχει θύλακας. Α, και μην γίνεις κατράμι από την ηλιοθεραπεία, ώστε να μπορεί να σου τις χτυπήσει το Σεπτέμβρη. Αυτά. Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα πήγα για τη 3η συνεδρία στο πρόσωπο και πάλι από Σεπτέμβρη.

Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Animus99 έγραψε στις 23:50, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Τίποτα. Μόνο να μην τις αφαιρέσεις από τη ρίζα, γιατί πρέπει να υπάρχει θύλακας. Α, και μην γίνεις κατράμι από την ηλιοθεραπεία, ώστε να μπορεί να σου τις χτυπήσει το Σεπτέμβρη. Αυτά. Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα πήγα για τη 3η συνεδρία στο πρόσωπο και πάλι από Σεπτέμβρη.
Ok!!!thank you

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:27, 14-07-14:

Εγώ φέτος το καλοκαίρι ύστερα από ένα περιστατικό με θυλακίτιδα στα πλαϊνά στο μπικίνι μου είπε η δερματολόγος ότι η μόνη επιλογή μου πια είναι το λέιζερ στο μπικίνι,το οποίο και σκέφτομαι μετά το πέρας του καλοκαιριού να ξεκινήσω. Να σημειώσω ότι έχω δοκιμάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και δεεεεν. Με τρομοκρατεί το θέμα του πόνου, του γεγονότος ότι υπάρχουν 800 είδη λέιζερ και φυσικά και το οικονομικό.
Θα σας ήμουν υπόχρεη αν με κατατοπίζατε κάπως. Ευχαριστώ προκαταβολικά.!

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 21:23, 15-07-14:

Ειναι πολυ της μοδας τωρα τελευταια η αποτριχωση με laiser ... εχει κανει κανεις και αν ναι ποσο κοστιζει και ποσο διαρκει ?

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 21:31, 15-07-14:

Διαρκει ουτε πεντε λεπτα!Μολις γυρισα μια φιλη μου απο εκει πριν λιγο!
Κοστος κανει πενηντα αλλα πληρωσε 40(παζαρια)!
Γενικα αξιζει!
Σας θελουμε ατριχες εννοειτε!

Παράθεση

haroula

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη haroula
H haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 311 μηνύματα.

H haroula έγραψε στις 19:31, 01-08-14:

καλησπέρα κ εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι. Πριν πας για λέιζερ οι τρίχες πρέπει να είναι ξυρισμένες; Αν πχ θέλω να κάνω λέιζερ στα χέρια οι τρίχες θα ξυριστούν επιτόπου και μετά θα χτυπηθούν έτσι; ευχαριστώ.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:52, 01-08-14:

Σου λένε να τις ξυρίσεις 2-3 μέρες πριν, για να έχουν μεγαλώσει λίγο, αλλά και να μην το κάνεις, δεν τρέχει μία.

Παράθεση

haroula

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη haroula
H haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 311 μηνύματα.

H haroula έγραψε στις 20:04, 01-08-14:

θενκς. απλά κάπου είχα διαβάσει ότι αν δεν ξυριστούν είναι επικίνδυνο, κάτι τέτοιο...

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 23:49, 01-08-14:

Αν χρειαστεί στα ξυρίζουν κι οι ίδιοι. Αλλά καλύτερα να μιλήσεις με το ινστιτούτο/ιατρείο στο οποίο θα πας για να σε καθοδηγήσουν κατάλληλα!

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 00:20, 02-08-14:

Εγώ ξεκίνησα λέιζερ στις μασχάλες και έχω κάνει ήδη 2 συνεδρειες.Ο πόνος αντέχεται και χαίρομαι που σε λίγους μήνες θα έχω ξεμπερδέψει οριστικά!Το μόνο που σκέφτομαι είναι το αν είναι "υγιές" να κάνεις λέιζερ στις μασχάλες γιατί από το σημείο αυτό περνανε διάφοροι λεμφαδένες και είναι αρκετά ευαίσθητο.Ο πιο ασφαλής τρόπος σίγουρα είναι το ξυράφι αλλά δεν θέλω με τίποτα να ξεκινήσω ξυράφι γιατί θα εξαπλωθούν και θα φαίνονται άσχημα.(Πριν το λέιζερ τις έκανα με το σιλκ επιλ και ήμουν μια χαρά).Τι λέτε;Είναι όντως επικίνδυνο;

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena έγραψε στις 12:04, 02-08-14:

εγώ δεν θα έκανα στις μασχάλες laser..έχω ρωτήσει γιατρούς κατά καιρούς (κ εγώ και γνωστοί μου) και μου έχουν πει ότι όντως δεν είναι ακίνδυνο..κάποιοι λένε ότι ούτε κερί δεν κάνει ούτε κρέμες αποτριχωτικές..
αλλά εσύ αφού το έχεις ξεκινήσει λογικά θα το συνεχίσεις..ίσως θα έπρεπε να το ψάξεις λίγο πιο πριν
πάντως το ξυράφι είναι η χειρότερη μέθοδος αποτρίχωσης για μένα.. αλλά και τι να κάνεις..εσύ τουλάχιστον θα ξενοιάσεις

Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 11:09, 30-11-14:

Καλησπερα σας! Μηπως γνωριζετε ποσες μερες πριν απο το λειζερ πρεπει να αποτριχωθουν τα ποδια?

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 14:18, 30-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από μαρινακι96
Καλησπερα σας! Μηπως γνωριζετε ποσες μερες πριν απο το λειζερ πρεπει να αποτριχωθουν τα ποδια?
δεν ξέρω με σιγουριά να σου πω, αλλά μια φίλη μου που έκανε λέιζερ στα χέρια της είχε πει η αισθητικός να ξυρίσει τις τρίχες και να πάει για λέιζερ όταν θα έχουν αρχίσει να βγαίνουν δηλ σε ένα μέτριο στάδιο, ούτε υπερβολικά κοντές ούτε πολύ μακριές. οπότε υπολόγισε πόσο καιρό θα πάρει να αρχίσουν να βγαίνουν οι τρίχες ξανά. αν κάνεις με ξυράφι σε 2-3 μέρες νομίζω θα είναι εντάξει, για αποτρίχωση με κερί πιο μεγάλο χρονικό διάστημα σίγουρα.

Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 16:02, 30-11-14:

Έγινε σε ευχαριστώ πολύ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 30-11-14 στις 19:45. Αιτία: Κεφαλαία
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:04, 30-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από aye
δεν ξέρω με σιγουριά να σου πω, αλλά μια φίλη μου που έκανε λέιζερ στα χέρια της είχε πει η αισθητικός να ξυρίσει τις τρίχες και να πάει για λέιζερ όταν θα έχουν αρχίσει να βγαίνουν δηλ σε ένα μέτριο στάδιο, ούτε υπερβολικά κοντές ούτε πολύ μακριές. οπότε υπολόγισε πόσο καιρό θα πάρει να αρχίσουν να βγαίνουν οι τρίχες ξανά. αν κάνεις με ξυράφι σε 2-3 μέρες νομίζω θα είναι εντάξει, για αποτρίχωση με κερί πιο μεγάλο χρονικό διάστημα σίγουρα.
Δε θέλει να΄χει βγει τρίχα. Το λέιζερ έχει στόχο το θήλακα της τρίχας,όχι την τρίχα. Επομένως,και να ξυριστεί το βράδυ και να πάει κανείς την αμέσως επόμενη μέρα να κάνει λέιζερ είναι το καλύτερο. Αν έχει βγει τρίχα,δε θα΄χει αποτέλεσμα.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:40, 30-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Δε θέλει να΄χει βγει τρίχα. Το λέιζερ έχει στόχο το θήλακα της τρίχας,όχι την τρίχα. Επομένως,και να ξυριστεί το βράδυ και να πάει κανείς την αμέσως επόμενη μέρα να κάνει λέιζερ είναι το καλύτερο. Αν έχει βγει τρίχα,δε θα΄χει αποτέλεσμα.
κι όμως η φίλη μου πήγαινε με τρίχα και την επομένη του λέιζερ ήταν ακόμα με τρίχες οι οποίες με ένα απαλό τράβηγμα έφευγαν. ήταν σα να "μαδούσε" σιγά σιγά.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:56, 30-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από aye
κι όμως η φίλη μου πήγαινε με τρίχα και την επομένη του λέιζερ ήταν ακόμα με τρίχες οι οποίες με ένα απαλό τράβηγμα έφευγαν. ήταν σα να "μαδούσε" σιγά σιγά.
Βασικά εξαρτάται και το είδος του λέιζερ.
Άλλα θέλουν να χτυπήσουν μόνο τη ρίζα και δεν έχουν αποτέλεσμα αν έχει φυτρώσει η τρίχα,ενώ άλλα έχουν both ways.

Παράθεση

HappyDays

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HappyDays
H HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H HappyDays έγραψε στις 20:48, 15-12-14:

Έχω μια απορία: γιατί ρωτάτε εδώ για πράγματα που κανονικά θα έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει εκεί που θα κάνετε το λέιζερ; Ρωτάτε πχ πότε να ξυρίσετε τις τρίχες πριν το λέιζερ. Αυτό δεν έπρεπε να σας το είχαν πει; Κι ακόμα αν το "ξέχασαν", γιατί δεν παίρνετε τηλέφωνο να ρωτήσετε; Στο κάτω-κατω της γραφής αυτοί έχουν και την ευθύνη του αποτελέσματος. Το έχετε σκεφτεί ότι μετά μπορεί να σας πουν "δεν έφυγαν οι τρίχεςγιατί τις είχες ξυρίσει 2 μέρες πριν, ενώ εγώ δεν σου είπα κάτι τέτοιο"? Εμένα ο γιατρός που πήγα μου με είχε μισή ώρα και μου μίλαγε συνέχεια για το "πως" και το "γιατί". Δεν πάτε για πεντικιούρ, κορίτσια. Για μια ιατρική πράξη πάτε. ΠΡΕΠΕΙ να σας ενημερώσει ο γιατρός κι όχι αρπα-κόλα.

Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 14:39, 01-01-16:

Χέυ γκέρλς! Ηθελα να ανοιξω ενα θεμα για την αποτριχωση με λειζερ, αλλά βρήκα αυτό οπότε θα γράψω εδώ.
Πριν μερικούς μήνες (από τον σεπτεμβριο) ξεκίνησα αποτρίχωση με λειζερ σε όλο το σώμα. Όταν λέω όλο το σώμα εννοώ όλο όλο εκτός από τα φρύδια. Δηλαδή, μαγουλα (γιατί είχα μερικες), παρειες, μουστάκι, λαιμό (στο λαιμο έκανα μια βλακεία παλαιότερα -τραβουσα μερικες με το τσιμπιδακι και πολλαπλασιάστηκαν- και είχα αρκετές), στήθος, μασχάλες, χερια, κοιλια, μπικίνι (όλο όλο μέχρι πισω) και ολόκληρα τα πόδια μέχρι και τα δάχτυλα του ποδιού.
Σε πρόσωπο, λαιμό στήθος, μασχάλες έκανα αλεξανδριτη (που δεν απαιτεί ξύρισμα και τα υπόλοιπα με το διοδικο (που θέλει ξύρισμα τη νύχτα της προηγούμενης από την συνεδρια). Στις περιοχές με αλεξανδριτη εχω κάνει μέχρι τώρα τρεις συνεδρίες. Στις υπόλοιπες που έκανα διοδικο μέχρι τώρα έχω κάνει δυο συνεδρίες.
Στο παρελθόν στο πρόσωπο και το λαιμό έχω κάνει 10 συνεδρίες ηλεκτρολυση (σε δερματολογο). Ηλεκτρολυση είναι οι βελόνες. Πολύς πόνος, δεν το συζητώ.
Πριν το λέιζερ σε όλο το σώμα έκανα αποτριχωση με κερί (ακόμη και μασχάλες και μπικινι). Δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ ξυράφι.
Έχω λευκό δέρμα (πααααααρα πολύ λευκο) και τρίχα χοντρή, άγρια, μεγάλη και κατάμαυρη (ακόμη και μετά από 12 χρόνια αποτριχωσης με κερί δεν μειώθηκε ούτε στο ελαχιστο).
Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω, κορίτσια, είναι αν υπάρχει κάποια που να έχει κάνει λειζερ και να έχει ξεμπερδέψει. Και με αυτο εννοώ να πηγαίνει να κάνει μια συνεδρία μια ή δυο φορές το χρόνο και ενδιάμεσα να μην έχει ανάγκη να κάνει τίποτα άλλο για τις τρίχες. Αν δηλαδή υπάρχει κάποιο success story από τη χρήση λειζερ.
Αν μπορειτε πείτε μας ποσά χρόνια κάνετε, περίπου πόσες συνεδρίες, τι είδος λειζερ κάνετε (κυριως), ποιες περιοχές χτυπάτε, και τι δέρμα και τρίχα έχετε.
Έχω επενδύσει τόσο χρήμα, πόνο και χρήμα στην αποτρίχωση όσο δεν λέγεται. Θέλω να
δω αν υπάρχουν άλλες που σώθηκαν για να ελπίζω ότι θα γλιτώσω και γω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ροζ ελαφαντάκι

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους