Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,180 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αδιαφορία για το περιβάλλον

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 21:02, 13-06-13:

η περιβαλλοντική καθαριότητα πρέπει να αρχίσει πρώτα από αυτούς που καπνίζουν που πετάνε τα τσιγάρα όπου βρουν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlias-ccp

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Hlias-ccp
Ο Hlias-ccp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Hlias-ccp . έγραψε στις 21:06, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από κους
η περιβαλλοντική καθαριότητα πρέπει να αρχίσει πρώτα από αυτούς που καπνίζουν που πετάνε τα τσιγάρα όπου βρουν..
Αυτοί λυπάμαι που το λέω αλλά είναι οι τελευταίοι που θα βάλουν μυαλό.
Είναι και το μέγεθος του σκουπιδιού τέτοιο (γόπα) που "προσφέρεται" για πέταμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 21:11, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlias-ccp
Αυτοί λυπάμαι που το λέω αλλά είναι οι τελευταίοι που θα βάλουν μυαλό.
Είναι και το μέγεθος του σκουπιδιού τέτοιο (γόπα) που "προσφέρεται" για πέταμα.
φίλε,πώς αλλιώς όμως θα σβήνουν το τσιγάρο εκτός από το να το πετάνε κάτω και να το πατάνε;

(πολλές φορές δε το πατάνε καν)

Παράθεση

Hlias-ccp

Αποκλεισμένος χρήστης

O Hlias-ccp . έγραψε στις 21:13, 13-06-13:

Έστι όπως το έγραψες στην αρχή ψάρωσα.
Μια χαρά μπορούν όμως και τα σβήνουν (κρατώντας το μισό) όταν έρχεται το λεωφορείο και δεν προλαβαίνουν να το τελειώσουν.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 21:15, 13-06-13:

Έστι όπως το έγραψες στην αρχή ψάρωσα.
Μια χαρά μπορούν όμως και τα σβήνουν (κρατώντας το μισό) όταν έρχεται το λεωφορείο και δεν προλαβαίνουν να το τελειώσουν.
αλήθεια; δε το έχω παρατηρήσει..τι να πεις..εδώ βλέπω να καπνίζουν μέσα στα βαγόνια....

Παράθεση

Hlias-ccp

Αποκλεισμένος χρήστης

O Hlias-ccp . έγραψε στις 21:20, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από κους
αλήθεια; δε το έχω παρατηρήσει..τι να πεις..εδώ βλέπω να καπνίζουν μέσα στα βαγόνια....
Αυτό που σου λέω το έχω δει αρκετές φορές.
Από την άλλη αυτό που μου λες δεν το έχω πετύχει ποτέ.

Τέλος πάντων, δεν λέω να κάνουμε σαν υστερικοί με την οικολογία, απλά 2-3 καθημερινά πράγματα αν γίνονται από όλους θα έχουμε μακροχρόνια καλύτερα αποτελέσματα.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 21:25, 13-06-13:

Αυτό που σου λέω το έχω δει αρκετές φορές.
Από την άλλη αυτό που μου λες δεν το έχω πετύχει ποτέ.

Τέλος πάντων, δεν λέω να κάνουμε σαν υστερικοί με την οικολογία, απλά 2-3 καθημερινά πράγματα αν γίνονται από όλους θα έχουμε μακροχρόνια καλύτερα αποτελέσματα.
επιβάλλεται..τώρα μπορεί να μην αντιλαμβανόμαστε τις συνέπειες από τη ρίψη των σκουπιδιών αλλά σε λίγα χρόνια θα υπάρχουν δραματικές αλλαγές στο πλανήτη...
ας επιβληθούν, επιπλέον, πρόστιμα σε όσους δε μαζεύουν τα περιττώματα των σκύλων τους...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:58, 20-09-13:

Πριν ξαναπετάξετε κάποιο σκουπίδι στο δρόμο ή στη θάλασσα, δείτε αυτό:

Η ταινία Midway εστιάζει σε μία αδιανόητη περιβαλλοντική τραγωδία. Σε ένα από τα πιο απομονωμένα και ερημικά νησιά του πλανήτη, δεκάδες χιλιάδες μωρά άλμπατρος κείτονται νεκρά, με τα σώματά τους γεμάτα πλαστικά μέρη από τα σκουπίδια του Pacific Garbage Patch. Η ομάδα των κινηματογραφιστών επισκέφτηκε πολλές φορές το νησί, καταγράφοντας τον κύκλο ζωής των πτηνών, τη θλίψη και τον τρόμο της τραγωδίας, η οποία συνεχίζεται. Μέσα από αυτή τη διαδικασία, ανακάλυψαν μία απρόσμενη ομορφιά, κι έναν τρόπο αποδοχής και κατανόησης.

Είδα το τρέιλερ μόνο, κι έμεινα σιωπηλή για αρκετή ώρα... Πρόσφατα, σε ένα ελληνικό νησί, με κοιτούσαν σα να ήμουν τρελή, ενώ μάζευα από το νερό σακούλες και δίχτυα, αλλά και αφίσες κέντρων διασκέδασης... Σε μία από τις πιο φημισμένες παραλίες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους