Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,075 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,154 μηνύματα σε 92,198 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 542 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:07, 04-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Σε φάση άγχους για το αποτέλεσμα μιας προσπάθειας

Προσπαθησες κι αυτο εχει σημασια!! Οποτε τωρα χαλαρωσε και περιμενε τα αποτελεσματα!!! Χωρις αγχος!!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,601 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 19:15, 04-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Προσπαθησες κι αυτο εχει σημασια!! Οποτε τωρα χαλαρωσε και περιμενε τα αποτελεσματα!!! Χωρις αγχος!!!!

Προσπαθώ ακόμα... Ο ''τελικός'' θα έρθει σε λίγο. Απλώς, για εμένα είναι σημαντικό... Είναι μια δοκιμασία για τον εαυτό μου... Γι αυτό που θέλω να κάνω στην ζωή μου...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:32, 04-03-15:

Προσπαθώ ακόμα... Ο ''τελικός'' θα έρθει σε λίγο. Απλώς, για εμένα είναι σημαντικό... Είναι μια δοκιμασία για τον εαυτό μου... Γι αυτό που θέλω να κάνω στην ζωή μου...
Υπομονη τοτε.... κι ολα θα πανε καλα!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,601 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 19:34, 04-03-15:

Υπομονη τοτε.... κι ολα θα πανε καλα!
Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!
Να βγω από αυτή τη φάση άγχους επιτέλους!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:55, 04-03-15:

Συγχυστηκα στο αλλο θεμα που εγραφα ... αλλα επανερχομαι στα δικα μου...

Σημερα ειναι μια απο τις πιο ευτυχισμενες μερες της ζωης μου!!!
Και παρολο που ειμαι πτωμα, δεν μπορω να κοιμηθω....
Αλλα πρεπει να ξεραθω καποια στιγμη....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 11:09, 05-03-15:

Συγχυστηκα στο αλλο θεμα που εγραφα ... αλλα επανερχομαι στα δικα μου...

Σημερα ειναι μια απο τις πιο ευτυχισμενες μερες της ζωης μου!!!
Και παρολο που ειμαι πτωμα, δεν μπορω να κοιμηθω....
Αλλα πρεπει να ξεραθω καποια στιγμη....

ωραία αυτή η αίσθηση που η χαρά δεν σε αφήνει να κοιμηθείς!

εγώ διανύω μία από τις ''όχι και τόσο καλές'' φάσεις της ζωής μου..ελπίζω να είναι φάση .....
διαρκεί πολύ και έχω αρχίσει να ανησυχώ..
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:23, 05-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από elena

ωραία αυτή η αίσθηση που η χαρά δεν σε αφήνει να κοιμηθείς!

εγώ διανύω μία από τις ''όχι και τόσο καλές'' φάσεις της ζωής μου..ελπίζω να είναι φάση .....
διαρκεί πολύ και έχω αρχίσει να ανησυχώ..
Αχ ωραια ειναι ναι, αλλα αμα εισαι πολυ χαρουμενη δεν μπορεις καπως να το βγαλεις, σε πιανει και ανησυχια!! Χαχα! Θυμαμαι παντα οταν μου συνεβαινε κατι πολυ πολυ καλο, μετα το αισθημα χαρας κι ευτυχιας, ερχοταν και ενα αισθημα θλιψης, ειναι το συναισθημα να θες να το μοιραστεις εκεινη την στιγμη! Αυτο επαθα το βραδυ αλλα σημερα εχω χαρα πιο προσγειωμενη απο χθες και την ευχαριστιεμαι καλυτερα!!

Ελενακι, οτι ασχημο μας συμβαινει αλλαζει καποια στιγμη. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο! Αυτο που δεν αλλαζει ειναι τα σοβαρα θεματα υγειας και ο θανατος! Αυτο να σκεφτεσαι κι ολα καλα θα πανε!!!
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 11:52, 05-03-15:

Αχ ωραια ειναι ναι, αλλα αμα εισαι πολυ χαρουμενη δεν μπορεις καπως να το βγαλεις, σε πιανει και ανησυχια!! Χαχα! Θυμαμαι παντα οταν μου συνεβαινε κατι πολυ πολυ καλο, μετα το αισθημα χαρας κι ευτυχιας, ερχοταν και ενα αισθημα θλιψης, ειναι το συναισθημα να θες να το μοιραστεις εκεινη την στιγμη! Αυτο επαθα το βραδυ αλλα σημερα εχω χαρα πιο προσγειωμενη απο χθες και την ευχαριστιεμαι καλυτερα!!

Ελενακι, οτι ασχημο μας συμβαινει αλλαζει καποια στιγμη. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο! Αυτο που δεν αλλαζει ειναι τα σοβαρα θεματα υγειας και ο θανατος! Αυτο να σκεφτεσαι κι ολα καλα θα πανε!!!
ναι..είναι αυτή η γλυκιά ανησυχία..της ευτυχίας! χαίρομαι που τη ζεις!! είναι τόσο όμορφο να βλέπεις ανθρώπους χαρούμενους (ή έστω να διαβάζεις )
σε ευχαριστώ ! ελπίζω να γυρίσει ο τροχός..άνοιξη έρχεται.. ήλιο θα έχουμε..τι στο καλό.. (αν και οι όμορφες μέρες δεν έχουν τον ήλιο ανάγκη..αλλά ο ελύτης λέει ότι την άνοιξη αν δεν την βρεις ΤΗΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ..ουφ πάλι σαλάτα τις έκανα τις σκέψεις μου..)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:56, 05-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από elena
ναι..είναι αυτή η γλυκιά ανησυχία..της ευτυχίας! χαίρομαι που τη ζεις!! είναι τόσο όμορφο να βλέπεις ανθρώπους χαρούμενους (ή έστω να διαβάζεις )
σε ευχαριστώ ! ελπίζω να γυρίσει ο τροχός..άνοιξη έρχεται.. ήλιο θα έχουμε..τι στο καλό.. (αν και οι όμορφες μέρες δεν έχουν τον ήλιο ανάγκη..αλλά ο ελύτης λέει ότι την άνοιξη αν δεν την βρεις ΤΗΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ..ουφ πάλι σαλάτα τις έκανα τις σκέψεις μου..)
Στο αφιερωνω παρολο που δε με τρελαινει ο Ρουβας αλλα κολλαει!!

και

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 964 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 13:01, 05-03-15:

Όλα μπέρδεμα..... :/
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,598 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:38, 06-03-15:

Μεσ' την τρελή χαρά για κάποιο λόγο.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 13:22, 07-03-15:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

x_xChristine (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη x_xChristine
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

H x_xChristine έγραψε στις 13:54, 11-03-15:

Σε φάση "θέλω να δουλέψω σκληρά για να καταφέρω όσα θέλω" και "θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα"
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,234 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 17:00, 11-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από x_xChristine
Σε φάση "θέλω να δουλέψω σκληρά για να καταφέρω όσα θέλω" και "θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα"
να 'ξερες πόσο σε καταλαβαίνω
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,632 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:56, 11-03-15:

Σε...... περίεργη. Φάση.
Από τη μια θέλω να'ρθει το καλοκαίρι να χαλαρώσω, κι από την άλλη δε θέλω περάσει ο καιρός, ή να σταματήσει ο χρόνος στον αύγουστο. :/
Ένα μπάχαλο. Δε βαριέσαι.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:52, 11-03-15:

Σε φάση που δεν θέλω να βγαίνω από το σπίτι.Δεν βρίσκω πια ενδιαφέρον στις βραδινές εξόδους, ούτε στους καφέδες.Θέλω μόνο να πηγαίνω στη σχολή και μετά να γυρνάω σπίτι και να κοιμάμαι ή να βλέπω ταινίες.
Μ'έχουν πιάσει οι μοναξιές μου!
Παράθεση

bella92

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bella92
H bella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H bella92 :) έγραψε στις 09:28, 12-03-15:

σε φαση καταθλιψης..... σαν κατι να λειπει απ τη ζωη μου....
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:01, 12-03-15:

Ειπαμε σε φαση ευτυχιας αλλα και ανησυχίας ταυτόχρονα...

Πως γινεται? Ε γινεται!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 02:18, 27-03-15:

Δυσκολεμένη, περίεργη, πιεστική, γεμάτη, καινούρια σε κάποιες φάσεις, όμορφη με εκπλήξεις, με πίεση και όνειρα, με έξοδα, άλογα, έρωτες νοσταλγίες, τεράστιες μοναξιές, επεξεργασίες, πολλές ταινίες, φιλοσοφίες και ανακούφιση.
Παράλληλα βαριέμαι λίγο.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:29, 27-03-15:

Σε φάση "δε μπορώ μακριά σου, μετακόμισε σε μένα να σε βλέπω όλη μέρα να τελειώνουμε επιτέλους".
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 09:07, 28-03-15:

Σε φαση αχχχχχ (ξανα)
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 19:10, 30-03-15:

....
Παράθεση

Secret Life (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Secret Life
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Secret Life έγραψε στις 23:10, 30-03-15:

Σε φάση "Πριν τις Πανελλήνιες"
τα λόγια περιττά...

"πανελλήνιες και σχέση δεν πάνε μαζί.."
Ντάξει, μπορεί.. Αλλά οι περισσότεροι συμμαθητές μου έχουν σχέση. Μια χαρά τα καταφέρνεις.
Ναι, είναι και ανάλογα τη σχέση.. αλλά άμα υπάρχει συνεννόηση και κατανόηση, ίσα ίσα που θα σε βοηθήσει και στις δύσκολες στιγμές.
Και ναι.. είναι τέλειος.. (αγόρι μου <3 )

Σε αυτή τη φάση.. από την μία κλάματα, από την άλλη γέλια, απ' την παράλλη έρωτες..
Αχταρμάς
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 03:02, 01-04-15:

Σε φάση να σκέφτομαι το βράδυ ένα σωρό που "θα" κάνω το πρωί και τελικά να μην κάνω τίποτα, αρρωστημένη κατάσταση, δεν βγάζει πουθενά όμως. Κάθε βραδύ θα, και κάθε πρωί σε λίγο. Ε, και αυτό επαναλαμβάνεται καθημερινά. Από "θα" αρχίζει και η θάλασσα και δεν τελειώνει πουθενά.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 08:24, 11-04-15:

Σε φαση σωματικης κουρασηςςςςς!!!!
Θελω υπνοοο!!!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 17:19, 12-04-15:

Σε φάση ανυπομονησίας και αγωνίας. 15 μέρες έμειναν. Άντε να περάσουν να ξέρω αν θα κλαίω ή αν θα πετάω στα σύννεφα. Τελειώνετε όμως. Δεν έχω άλλη υπομονή να περιμένω.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:19, 12-04-15:

Σε φάση "αγαπώ τη φύση".

Nuff said.

Θέλω το παγωτάκι μου, τη μηχανούλα μου και να ξαμολυθώ στα όρη στ'άγρια βουνά.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:08, 14-04-15:

Ειμαι χαρουμενη αλλα εχω και αρκετο αγχος!!!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 00:12, 18-04-15:

σε φάση "μωρή Άλμα, κάτσε τον κώλο σου να κάνεις τις αφίσες, το σπν θα σε περιμένει"
Παράθεση

wherever

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη wherever
H wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

H wherever έγραψε στις 13:37, 18-04-15:

"Δεν μπορεις να κανεις συνεχεια οτι θελουν οι αλλοι, εχεις και τα δικα σου θελω δεν εισαι πλεον παιδι εχεις και δικες σου ευθυνες!!"
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panagiotis849
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Panagiotis849 #Panos έγραψε στις 13:12, 27-05-15:

Σε φάση... Εξετάσεων
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:42, 31-05-15:

σε κάποια φάση που το μόνο που θέλω είναι αγκαλιές. πολλές ζεστές αγκαλιές. και δε το περνάω τώρα, αλλά τον τελευταίο μισό χρόνο. δε θέλω τίποτα άλλο, ούτε καν να βγαίνω, μόνο ζεστές αγκαλιές
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 533 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 17:06, 31-05-15:

σε φάση που χρειάζομαι κάποιον να μου εξηγήσει τι είναι διάβασμα και πως γίνεται
κάθομαι και κοιτάζω το βιβλίο. απλά
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,552 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:11, 31-05-15:

Σε φάση οικονομικής αφαίμαξης. Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο και πήγα βόλτα τη βαφτιστήρα μου στο Μαναστηράκι. Της το είχα υποσχεθεί. Ε, περιττό να σας πω ότι μου έφυγαν 70 ευρώ, για να ικανοποιήσω όλες τις επιθυμίες της. Όλο μου ζητούσε. Τι ρούχα από τα τουριστικά μαγαζιά, τι κοσμήματα, τι παγωτά κτλ.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:01, 31-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Σε φάση οικονομικής αφαίμαξης. Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο και πήγα βόλτα τη βαφτιστήρα μου στο Μαναστηράκι. Της το είχα υποσχεθεί. Ε, περιττό να σας πω ότι μου έφυγαν 70 ευρώ, για να ικανοποιήσω όλες τις επιθυμίες της. Όλο μου ζητούσε. Τι ρούχα από τα τουριστικά μαγαζιά, τι κοσμήματα, τι παγωτά κτλ.

Χαλαλι της μωρε!
Αλλα αλλη φορα να εισαι προετοιμασμενη, ειτε να ξερεις πως τοσα θα χαλασεις, ειτε να την πας καπου που δε θα χει μαγαζια!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:01, 31-05-15:

Εγω ειμαι σε φαση αναμονης........
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,601 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:03, 31-05-15:

Πόσω χρονών είναι που ζητούσε ρούχα και κοσμήματα χωρίς να έχει συναίσθηση ότι ξόδεψες τόσα?
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 23:14, 31-05-15:

Εγώ θα γίνω κακιά και θα πω ότι τα παιδιά με το να παίρνουν πάντα αυτό που θέλουν, όταν το θέλουν, όπως το θέλουν, κακομαθαίνουν. Μετά ποιος φταίει άραγε; :/

On:
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,234 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:28, 01-06-15:

σε φαση που βαριεμαι να κουνησω και το μικρο μου δαχτυλακι
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,552 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 09:54, 01-06-15:

Χαλαλι της μωρε!
Αλλα αλλη φορα να εισαι προετοιμασμενη, ειτε να ξερεις πως τοσα θα χαλασεις, ειτε να την πας καπου που δε θα χει μαγαζια!
Ναι, δεν έχεις άδκο. Συνήθως πάντα μπαίνει ένα όριο, αλλά είχε τα γενέθλιά της χτες. Είμαστε Διδυμάκια και οι δύο.
Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Πόσω χρονών είναι που ζητούσε ρούχα και κοσμήματα χωρίς να έχει συναίσθηση ότι ξόδεψες τόσα?
Είναι 15 ετών κι έχει άποψη για όλα. Την έχει και η μάνα της πολύ καλομαθημένη. Τώρα αντί να κοιτάει τις βόλτες θα έπρεπε να διαβάζει για τις εξετάσεις της.

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Εγώ θα γίνω κακιά και θα πω ότι τα παιδιά με το να παίρνουν πάντα αυτό που θέλουν, όταν το θέλουν, όπως το θέλουν, κακομαθαίνουν. Μετά ποιος φταίει άραγε; :/
On:
Σ' αυτό δεν έχεις άδικο, αλλά, όταν η μάνα της δεν της βάζει όρια, είναι αδύνατο να σεβαστεί τα δικά μου όρια. Αν δεν τη φρεναρα, ήταν ικανή να μου ζητήσει πράγματα αξίας 1.000 ευρώ!!! Μου λέει σε κάποια φάση: "Δεν γινόταν να είχα μια πλούσια νονά", λες και τα 70 ευρώ είναι λίγα.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 09:56, 01-06-15:

Σ' αυτό δεν έχεις άδικο, αλλά, όταν η μάνα της δεν της βάζει όρια, είναι αδύνατο να σεβαστεί τα δικά μου όρια. Αν δεν τη φρεναρα, ήταν ικανή να μου ζητήσει πράγματα αξίας 1.000 ευρώ!!! Μου λέει σε κάποια φάση: "Δεν γινόταν να είχα μια πλούσια νονά", λες και τα 70 ευρώ είναι λίγα.
Eντάξει, αυτό είναι αχαριστία τώρα.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 09:58, 01-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Eντάξει, αυτό είναι αχαριστία τώρα.
Ε, ναι.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 10:16, 01-06-15:

Πέρα από το γεγονός οτι τα 70 ευρώ είναι υπέρ αρκετά, ίσως θα πρέπει να καταλάβει, πως μια πλούσια νονά θα της πάσαρε εκεί 200 ευρώ να πάρει ότι θέλει, θα την επισκεφτόταν 1 φορά στα 2 χρόνια και δεν θα έπερνε ουτε το 1/20 της αγάπης που έχει πάρει από την νονά που έχει τώρα. Τα χρήματα δεν κάνουν τον καλό άνθρωπο. Ίσα ισα αυτοί που τα έχουν, νομίζουν πως μπορούν να, καλύψουν το κενό που αφήνουν με τα παιδιά τους, τα ανίψια τους, τα βαπτιστικά τους. Και τότε, αν είχε μια τέτοια νονά θα ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕ να είχε μια νονά που να μην είναι πλούσια αλλά να την αγαπάει πραγματικά
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 10:27, 01-06-15:

Πέρα από το γεγονός οτι τα 70 ευρώ είναι υπέρ αρκετά, ίσως θα πρέπει να καταλάβει, πως μια πλούσια νονά θα της πάσαρε εκεί 200 ευρώ να πάρει ότι θέλει, θα την επισκεφτόταν 1 φορά στα 2 χρόνια και δεν θα έπερνε ουτε το 1/20 της αγάπης που έχει πάρει από την νονά που έχει τώρα. Τα χρήματα δεν κάνουν τον καλό άνθρωπο. Ίσα ισα αυτοί που τα έχουν, νομίζουν πως μπορούν να, καλύψουν το κενό που αφήνουν με τα παιδιά τους, τα ανίψια τους, τα βαπτιστικά τους. Και τότε, αν είχε μια τέτοια νονά θα ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕ να είχε μια νονά που να μην είναι πλούσια αλλά να την αγαπάει πραγματικά
Έχεις, δίκιο, κορίτσι μου, αλλά δεν έχουν όλοι/ες τη δική σου ωριμότητα, για να τα καταλάβουν αυτά.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,601 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:40, 01-06-15:

Βρε κόψε της λίγο τον βήχα! Στην χειρότερη όταν βγαίνετε δίνε της από πριν το χαρτζιλίκι που της αναλογεί σαν δώρο, όσο και αν είναι, και ξέρω γω κέρνα την και φαγητό μετά.
Θα έλεγα να μιλήσεις στην μάνα της, αλλά αυτές οι συμπεριφορές κάπως αποκτώνται.
Εγώ 70-100 ευρώ παίρνω από την νονά μου όλο τον χρόνο σε γενέθλια και γιορτή, και είμαι υπερευχαριστημένη. Τόσα δίνω και στην κόρη της που είναι βαφτιστήρι δικό μου (αν και λόγω ηλικίας παίρνω και διάφορα μικροδωράκια ).
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 10:50, 01-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Βρε κόψε της λίγο τον βήχα! Στην χειρότερη όταν βγαίνετε δίνε της από πριν το χαρτζιλίκι που της αναλογεί σαν δώρο, όσο και αν είναι, και ξέρω γω κέρνα την και φαγητό μετά.
Θα έλεγα να μιλήσεις στην μάνα της, αλλά αυτές οι συμπεριφορές κάπως αποκτώνται.
Εγώ 70-100 ευρώ παίρνω από την νονά μου όλο τον χρόνο σε γενέθλια και γιορτή, και είμαι υπερευχαριστημένη. Τόσα δίνω και στην κόρη της που είναι βαφτιστήρι δικό μου (αν και λόγω ηλικίας παίρνω και διάφορα μικροδωράκια ).
Έλα ντε! Εδώ δεν τα διαθέτω ούτε για τον εαυτό μου.
Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 11:00, 01-06-15:

Είμαι σε πολύ καλή φάση! Ροκάρω και γουστάρω!!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:04, 01-06-15:

Επειδή βαριέμαι να παραθέσω μηνύματα, θα πω μόνο οτι και εγώ που έχω νονό σχετικά "πλούσιο" δεν απαιτώ τον ουρανό με τα άστρα.
Τον βλέπω μια στο τόσο και τα δώρα μου τα φέρνει κατά παραγγελία (ας πούμε με παίρνει τηλέφωνο στις γιορτές και με ρωτάει "τι να σου φέρω;" και λέω "οτι θες αρκεί να μην είναι επίσημο γιατί ξέρεις πως θα πάει χαμένο" ξέρωγω) και ποτέ δεν είναι πολλά και πανάκριβα.
Και να ήθελα να τον βλέπω συχνότερα δε μπορώ γιατί ταξιδεύει συνεχώς.

Αλλά όταν βρισκόμαστε δε κοιτάω να τον αφαιμάξω οικονομικά, ίσα που επειδή είναι γιατρός πάω και του σηκώνω όλα τα βιβλία και μετά πάω με απορίες και απαιτώ να μου τις εξηγήσει. Αλλά θα προτιμούσα να έχω έναν νονό που τον βλέπω πιο συχνά εννοείται.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 15:17, 01-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Επειδή βαριέμαι να παραθέσω μηνύματα, θα πω μόνο οτι και εγώ που έχω νονό σχετικά "πλούσιο" δεν απαιτώ τον ουρανό με τα άστρα.
Τον βλέπω μια στο τόσο και τα δώρα μου τα φέρνει κατά παραγγελία (ας πούμε με παίρνει τηλέφωνο στις γιορτές και με ρωτάει "τι να σου φέρω;" και λέω "οτι θες αρκεί να μην είναι επίσημο γιατί ξέρεις πως θα πάει χαμένο" ξέρωγω) και ποτέ δεν είναι πολλά και πανάκριβα.
Και να ήθελα να τον βλέπω συχνότερα δε μπορώ γιατί ταξιδεύει συνεχώς.

Αλλά όταν βρισκόμαστε δε κοιτάω να τον αφαιμάξω οικονομικά, ίσα που επειδή είναι γιατρός πάω και του σηκώνω όλα τα βιβλία και μετά πάω με απορίες και απαιτώ να μου τις εξηγήσει. Αλλά θα προτιμούσα να έχω έναν νονό που τον βλέπω πιο συχνά εννοείται.
Η δικιά μου βαφτιστήρα, πέρα από τα ρούχα και τα κοσμήματα που μου ζήτησε, ήθελε να φάει και πλουσιοπάροχα και για να φέρω τον προϋπολογισμό στα ίσα του εγώ έφαγα μόνο ένα τοστ με τυρί στο εστιατόριο. Μιλάμε για τέτοια αυταπάρνηση. Άλλη φορά 50 ευρώ στο χέρι και τέρμα.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:31, 01-06-15:

Η δικιά μου βαφτιστήρα, πέρα από τα ρούχα και τα κοσμήματα που μου ζήτησε, ήθελε να φάει και πλουσιοπάροχα και για να φέρω τον προϋπολογισμό στα ίσα του εγώ έφαγα μόνο ένα τοστ με τυρί στο εστιατόριο. Μιλάμε για τέτοια αυταπάρνηση. Άλλη φορά 50 ευρώ στο χέρι και τέρμα.
Κάνε της καμιά πλάκα τις επόμενες 3-4 φορές, δώσε της ένα 20ρικο και κέρνα την ένα σουβλάκι. Θα ξινίσει, θα στραβώσει, αλλά μπορεί και να καταλάβει ότι ο ρόλος του πνευματικού/ής πατέρα/μητέρας δεν είναι να μας πηγαίνει για ψώνια στο Κολωνάκι. Άμα δεις ότι το καταλαβαίνει, δίνε της 30-40 και κέρνα την φαγητό. Θα αρχίσει να τα εκτιμάει πολύ περισσότερο. Ή στην τελική, μην βγαίνετε για ψώνια άμα είναι να σου βάζει βδέλλες στην τσέπη και να τρως πατατάκια για να μην ξοδέψεις πολλά. Πάτε μόνο για φαγητό, σινεμά, θέατρο, πάρτην με το αυτοκίνητο για βόλτα, οτιδήποτε για να σταματήσει να κάνει στο μυαλό της "νονά=καλό χαρτζιλίκι". Και μεταξύ μας, 50 την φορά είναι πολλά. 50 στα γενέθλια, 50 στην γιορτή, 50 τα Χριστούγεννα, 50 το Πάσχα, 50 τον 15αύγουστο, 50 κάθε άλλη από τις πόσες φορές ακόμα θα την δεις, πρέπει να βάζεις στην άκρη έναν μισθό μόνο γι αυτήν.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Potentia, Satan Claus

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενικό Που βρίσκεστε στην ύλη; - Από johngreek_mad
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θεωρητική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-02-10 στις 16:13.
    • Γενικό Πού βρίσκεστε στην ύλη; - Από Iliaso
      Το θέμα έχει λάβει 29 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-09 στις 16:25.
    • Φυσική Που βρίσκεστε στη φυσική; - Από heracliulas
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Γυμνασίου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-03-09 στις 23:38.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους