Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φωτογραφίες - ενθύμια από πρώην

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 13:51, 18-03-10:

Γενικά κρατάτε "αρχείο" με φωτογραφίες που έχετε απο το ετερον σας ημισυ;;
Με το τέλος μιας σχέσης κρατατε φωτογραφίες και ενθύμια ή πηγαίνουν στα σκουπίδια;;

Εγω προσωπικά έχω ολόκληρο αρχείο απο βιντεο,φωτο,δωράκια,ενθύμια(εισιτηρια κτλ) άλλα παρατηρώ οτι πολλοί φίλοι μου δεν είναι έτσι και μάλιστα πολλοι με κοροιδεύουν.....Εσείς τι λέτε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:46, 18-03-10:

Όλα τα κρατάω, αλλά όχι ως αρχείο, απλώς δεν μπω και στην διαδικασία πχ να διαγράψω φωτογραφίες ή να πετάξω δώρα, εκτός από όταν χαλάσουν/φθαρούν. Γενικώς αντιμετωπίζω όλα τα ενθύμια όπως θα αντιμετώπιζα και τα δικά μου πράγματα. Άλλωστε η ζωή μου είναι, δεν απαρνούμαι ένα κομμάτι μόνο και μόνο γιατί τελείωσε..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:00, 19-03-10:

Για να φερει καποιος τον τιτλο του "πρωην", σημαινει οτι "φινιτο λα μιουζικα" και πως ειναι σα να μην υπηρχε ποτε στη ζωη μου.(ναι ναι, εγω δεν ανηκω στους πολιτισμενους που συνηθιζουν να διατηρουν "καλες" σχεσεις με τους πρωην συντροφους και ποτε δε χωριζω ηρεμα)
Οποτε οταν καποιος εχει "σβησει" μεσα μου, τοτε και τα δωρα του, οι φωτογραφιες και τα ενθυμια γενικοτερα δε θα σημαινουν για μενα πλεον κατι... Θα μου ειναι αδιαφορα και συνηθως καπου παραπεταμενα, καταχωνιασμενα...
Μονο καποια γραμματα απο την πρωτη μου αγαπη με συγκινουν ακομα, οταν καποιες φορες πεφτουν στα χερια μου, ψαχνοντας στα συρταρια για καποιο αλλο ασχετο πραγμα...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 00:10, 19-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Για να φερει καποιος τον τιτλο του "πρωην", σημαινει οτι "φινιτο λα μιουζικα" και πως ειναι σα να μην υπηρχε ποτε στη ζωη μου.(ναι ναι, εγω δεν ανηκω στους πολιτισμενους που συνηθιζουν να διατηρουν "καλες" σχεσεις με τους πρωην συντροφους και ποτε δε χωριζω ηρεμα).
O τίτλος πρώην καθιερώνεται τις περισσότερες φορές μόνο όταν έρθει και κατσικωθεί στη θέση του ο νυν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:14, 19-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
O τίτλος πρώην καθιερώνεται τις περισσότερες φορές μόνο όταν έρθει και κατσικωθεί στη θέση του ο νυν.
Οπως κι εαν εχει, μικρη η σημασια του.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:20, 19-03-10:

Εχεις/δεν εχεις ενθυμια, αμα ερθει η αναμνηση, η χαρτουρα λιγη σημασια εχει μπροστα στα συναισθηματα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:20, 19-03-10:

δε κραταω τιποτα. feel free to go on.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:22, 19-03-10:

Όσα ενθύμια χρειάζεται να κρατήσω από προηγούμενες σχέσεις, υπάρχουν σε ασφαλές και απροσπέλαστο σημείο: Στο κεφάλι μου

Υπάρχει βέβαια κι ένα ενθύμιο 14ων ετών με δική του προσωπικότητα που ζει και αναπνέει...

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 01:33, 19-03-10:

εξαρταται...
αν δε θες και δεν εχεις να θυμασε τιποτα καλο, πετα τα ολα...
εμενα μ αρεσει να βλεπω φωτο με πρωην, γελαω, θυμαμαι...και πως να πεταξεις φωτο απο ωραιες στιγμες ειδικα αν εχεις ζησει χρονια με καποιον?
δεν το θεωρω κακο...ουτε περιεργο.και αν ο φιλος μου εχει φωτο με πρωην δε με πειραζει.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:57, 19-03-10:

ειμαι ατομο που η θεα πραγματων και προσωπων με ενοχλει. δεν θελω να βλεπω και δεν θελω να ακουω κατι που εχει τελειωσει γιατι δεν μου κανει καλο.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:38, 28-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
ειμαι ατομο που η θεα πραγματων και προσωπων με ενοχλει. δεν θελω να βλεπω και δεν θελω να ακουω κατι που εχει τελειωσει γιατι δεν μου κανει καλο.
Γι'αυτό υπάρχουν οι ντουλάπες ή τα κουτιά! (Πλακίτσα!)

Προσωπικά πετάω ελάχιστα "άχρηστα" πράγματα, και κρατάω την ουσία. Μου αρέσει. Δεν το θεωρώ αρχείο και ούτε ποτέ θα βάλω στην σειρά τα πράγματα με αλφαβητικη σειρά ή χρονολογική σειρά και θα τα αναπολώ. Ούτε καν. Απλά θεωρώ κρίμα ένα κομμάτι της ζωής μου να πεταχτεί. Γιατί όπως και να τελείωσε κάτι, ότι και να έγινε το θεωρώ άσχημο οι αναμνήσεις να πεταχτούν στα σκουπίδια.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:06, 29-03-10:

Γι'αυτό υπάρχουν οι ντουλάπες ή τα κουτιά! (Πλακίτσα!)
ναι αλλα εγω επειδη ειμαι σαν τα παιδακια που αμα τους πεις μην το ανοιξεις εκεινο το κουτακι το πρωτο πραγμα που θα κανω ειναι να το ανοιξω τοτε καλυτερα να μου το πεταξεις για να ειμαστε σειφ

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 09:44, 29-03-10:

Ενώ δεν έχει τύχει το συγκεκριμένο, γενικά μου αρέσει να κρατάω ενθύμια από σημαντικές στιγμές και γεγονότα οπότε με μεγάλη ευκολία θα το έκανα.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 11:17, 29-03-10:

Ακόμα και σε περιόδους που δεν ήθελα να θυμάμαι σχέσεις και καταστάσεις δεν κατέστρεφα τίποτα, είχα σκίσει κάτι σελίδες με ποιήματα αλλά και πάλι δεν τις έκανα κομφετί και δεν τις πέταξα. Δεν πετάω ποτέ ενθύμια από πρώην ακόμα κι αν έληξε άδοξα το θέμα, θέλω να θυμάμαι τις στιγμές και τους παράγοντες που συνέβαλλαν στο να διαμορφώσω ένα σημαντικό τμήμα του χαρακτήρα μου. Ο πρώην μου για παράδειγμα δεν κρατούσε τίποτα και εκνευριζόταν κιόλας όταν συζητούσαμε και του έλεγα ότι έχω αρχείο κι ένα κουτάκι με αντικείμενα.

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 19:06, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Υπάρχει βέβαια κι ένα ενθύμιο 14ων ετών με δική του προσωπικότητα που ζει και αναπνέει...
Ελα μαμά σταμάτα

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:07, 29-03-10:

νιωθω πολυ περηφανη γιατι μολις χτες διεγραψα 897 μηνυματα του απο το κινητο μου μετα απο τοσους μηνες χωρισμου.

ααα

και τον αριθμο.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:10, 29-03-10:

Μέγα λάθος.
Τον αριθμό τον κρατάμε, σε περίπτωση που ο λεγάμενος κάνει το λάθος να πάρει τηλέφωνο, να ξέρουμε να μην του απαντήσουμε.

(καλά, πλάκα κάνω...δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αλλά για να φτάνεις να σβήνεις τον αριθμό, πάει να πει ότι δεν θέλεις περαιτέρω επικοινωνία)

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 19:10, 29-03-10:

Ότι μπαίνει ( ψηφιακό,αναλογικό αρχείο ) δεν ξαναβγαίνει.
( κατά παράφραση του ότι γράφει δεν ξεγράφει )

Κακό, καλό, πάντα έχει κάτι να μου διδάξει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:14, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Μέγα λάθος.
Τον αριθμό τον κρατάμε, σε περίπτωση που ο λεγάμενος κάνει το λάθος να πάρει τηλέφωνο, να ξέρουμε να μην του απαντήσουμε.

(καλά, πλάκα κάνω...δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αλλά για να φτάνεις να σβήνεις τον αριθμό, πάει να πει ότι δεν θέλεις περαιτέρω επικοινωνία)

μπααα... καλα εκανα.

δεν εμπιστευομαι τον ευατο μου εχοντας τον αριθμο του.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κοντός123

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κοντός123
Ο Κοντός123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O Κοντός123 έγραψε στις 14:58, 25-04-10:

Τον αριθμό τον σβήνεις αλλά έλα που τον έχεις μάθει απο έξω ...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 15:09, 25-04-10:

εγώ δεν σβήνω τίποτα, ειδικά με ανάδρομο.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:46, 25-04-10:

Κάτι έχω με τις στέκες και τα πιαστράκια, δεν εξηγείται αλλιώς! Από 3 πρώην μου έχω μαζέψει στέκες, πιαστράκια, κοκκαλάκια....

Από μια άλλη καλοκαιρινή περιπετειούλα έχω μαζέψει ένα στριγκάκι... Το βρήκε ο πατέρας μου που χε έρθει επίσκεψη σπίτι μου, ανοίγοντας το συρτάρι στο κομοδίνο και είπε όλο καμάρι "Καλό! Καλό!"

Μια άλλη κοπελίτσα, μου είχε χαρίσει ένα πουλοβεράκι και 2 πορσελάνινα κουνελάκια που τα χω στην κουζίνα.

Μια άλλη ένα σκυλάκι με μια μουσούδα καρδούλα που γράφει "I love you"

Από τη μεγάλη μου αγάπη, έχω ενθύμιο ένα λάστιχο για τα μαλλιά μου που τα είχα μακριά τότε, ένα σωρό φωτογραφίες που τις έχω σε 3 δίσκους backuped για να μη τις χάσω ποτέ, 2 ασημένιες μπιλίτσες από το tunic της που είχαν πέσει στο πάτωμα και τις βρήκα αφότου έφυγε για το σπίτι της την 1η φορά, καθώς και μια μπλούζα Esprit δώρο έκπληξη γενεθλίων, για την οποία μπλούζα έχω γίνει έξαλλος όταν μου τη λέρωσαν με καφέ.

Γενικά έχω έναν κανόνα:

Δεν πετάμε τίποτε, δεν σβήνουμε τίποτε, δεν ξεχνάμε τίποτε. Το επόμενο πρέπει να έρθει και να επικρατήσει γιατί είναι καλύτερο από το προηγούμενο και όχι επειδή σβήσαμε και ξεχάσαμε το προηγούμενο. Η μαγκιά είναι να θυμάσαι το προηγούμενο αλλά παρόλαυτά να επιλέγεις το επόμενο με βάση την καλύτερη αξία του. Μόνο έτσι ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:06, 26-04-10:

Αχ λατρεύω τα πράγματα, δένομαι μαζί τους. Κρατάω γράμματα, ραβασάκια, πολλές βλακείες όχι μόνο από γκόμενους αλλά κι από φίλες. Εισιτήρια από πλοία, πακέτα τσιγάρα από ιδιαίτερες περιστάσεις (), ό,τι βλακεία μου έρθει. Πρόσφατα διάβαζα κάτι σημειώματα που γράφαμε στο σχολείο με τη φίλη μου και της έλεγα για τον έρωτά μου για κάποιον Γιάννη που πια δε θυμάμαι καν ποιος είναι! Έχει πλάκα.

Όσο για φωτογραφίες με γκόμενους, προτιμώ να μην τις κοιτάω γιατί στεναχωριέμαι αν είχαν άδοξο τέλος. Γενικά οι φωτογραφίες είναι άσχημο πράγμα, μια πλάνη. Αποτυπώνεις μια στιγμή ευτυχίας και μετά μελαγχολείς που τελείωσε.

Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 20:13, 26-04-10:

Οντως αυτο με τις φωτογραφιες το εχω σκεφτει και εγω.....Και επειδη έχω το συνήθειο να στολίζω το δωμάτιο με φωτογραφίες απο αυτόν που έχω σε κάθε περίοδο (π.χ αυτη τη στιγμή έχω έναν μεγάλο πίνακα ανακοινώσεων με 9 φωτογραφίες με την αγαπη μου...) κάθε φορά που χωρίζω πρέπει να τις βγάζω απο την κορνίζα και να τις βαζω καπου αλλού...Ταλαιπωρία!!!

Παράθεση

spiros4312

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spiros4312
Ο spiros4312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O spiros4312 έγραψε στις 11:52, 28-04-10:

Μετα απο 3 χρονια περιπου σχεσης, τα 2 πρωτα τελεια.. και στον τελευταιο.. να ζεις στην κοροιδια, το ψεμα και τις απιστιες, τοτε πως να κρατησω πραγματα?? Της τα πηγα την πρωτη φορα.. δεν τα δεχτηκε κι αντι να τα πεταξω τα κρατησα και ξανακαναμε μια προσπαθεια.. αλλα η κοροιδια, το ψεμα και η απιστια συνεχιστηκαν. Δεν μπορεσα να τα πεταξω.. Της τα πηγα και τα φυλαξε.. Δεν θελω να εχω τπτ απο εκεινη! Ας τα κρατησει να θυμαται πως μου συμπεριφερθηκε.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 21:44, 29-04-10:

Όχι,δεν κραταω ποτε τιποτα,αυτα που θελω/ηθελα να κρατησω βρισκουν χωρο στο μυαλο και στην καρδια.

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 19:41, 01-05-10:

οχι συνηθως δεν πεταω τιποτα...μεχρι και κατι γρμματακια απο το δημοτικο εχω...

Παράθεση

dianechristy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dianechristy
H dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H dianechristy έγραψε στις 20:27, 01-05-10:

Τα κραταω όλα... Αλλα σε μερη που δεν μπορει να τα βρει κανεις... Εκτος απο μια ανθοδεσμη με 30 τριανταφυλλα που την εχω και την κοιταω καθε μέρα και θυμαμαι τις ωραιες μας στιγμες και όχι το άθλιο τελος που έδωσε αυτος μετα απο 2,5 χρόνια.....
Οι αναμνησεις ειναι ωραιο πραγμα... Το θεμα ειναι να μην ζεις μέσα σε αυτες.. Απλα.. να τα θυμασαι που και που...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 20:37, 01-05-10:

Αχ, με συγκινησατε ολοι με τα αναμνηστικα που κρατατε (αν και δεν διαβασα το θεμα). Θελω να σας πω οτι και εγω κραταω το ενα και το ιδιο ενθυμιο απο ολες τις περασμενες σχεσεις...

...την αποχαιρετιστηρια μουντζα

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:55, 01-05-10:

συνήθως κρατάω κάτι που ζήτησα εγώ να μου δώσει όταν είμασταν στη σχέση [πχ αν φορούσε ένα πέτσινο βραχιόλι ή καποιο δαχτυλίδι ή κάποιο κασκόλ και απλά του το ζήτησα στη συγκεκριμένη φάση που είμασταν μαζί και είχε συμβεί κάτι ιδιαίτερο και μοναδικό ]....... τα υπόλοιπα όλα ας πάνε στο καλό δεν με ενδιαφέρει είτε τα έχω είτε δεν τα έχω...

μεγαλύτερο ενδιαφέρον θα είχε να τα κρατήσεις για να τα δείξεις στα εγγόνια σου, παρά να ανοίγεις το μπαούλο και απλά να τα κοιτάζεις και να θυμάσαι - η ζωή ειναι μπροστά, όχι πίσω και αμα είσαι μόνο συλλεκτης στιγμών και δώρων απλά δεν ζεις, απλά θυμάσαι - ....... άλλωστε είναι όμορφο ενα νέο παιδί να βλέπει πως ήταν η γιαγιά του στα νειάτα της, τι σκεφτόταν, πως αγαπούσε, τι έγραφε για τον έρωτα......ποια πρόσωπα αγάπησε και λάτρεψε στη ζωή της.......αλλά δεν είναι αναγκαία για τον εαυτό σου και τη ζωή σου.....

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 22:44, 01-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Για να φερει καποιος τον τιτλο του "πρωην", σημαινει οτι "φινιτο λα μιουζικα" και πως ειναι σα να μην υπηρχε ποτε στη ζωη μου.(ναι ναι, εγω δεν ανηκω στους πολιτισμενους που συνηθιζουν να διατηρουν "καλες" σχεσεις με τους πρωην συντροφους και ποτε δε χωριζω ηρεμα)
Οποτε οταν καποιος εχει "σβησει" μεσα μου, τοτε και τα δωρα του, οι φωτογραφιες και τα ενθυμια γενικοτερα δε θα σημαινουν για μενα πλεον κατι... Θα μου ειναι αδιαφορα και συνηθως καπου παραπεταμενα, καταχωνιασμενα...
Μονο καποια γραμματα απο την πρωτη μου αγαπη με συγκινουν ακομα, οταν καποιες φορες πεφτουν στα χερια μου, ψαχνοντας στα συρταρια για καποιο αλλο ασχετο πραγμα...
--offtopic--
Πως γίνεται πάντα να συμφωνώ μαζί σου.. πάντα όμως...

Παράθεση

Katerina_patmos (κατερινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina_patmos
H κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτμος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H Katerina_patmos έγραψε στις 13:23, 03-07-10:

Εχω κρατήσει ελάχιστα πράγματα, μιας και δεν είχα και πολλές σχέσεις. Ενα σημείωμα και ένα γράμμα έχω κρατήσει για να θυμάμαι κάτι βρε αδερφε!!! τα υπόλοιπα δυνήθως τα εξαφανίζω αν και δεν έχω εχθρικές σχέσεις με τους πρών μου! Απλά δεν θέλω ναέχω πισογυρίσματα και κρατάω λίγα και καλα μόνο σαν ανάμνηση...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ζήλεια για πρώην! - Από green-panther
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-02-14 στις 20:56.
    • Η πρώην μου και ο κολλητός μου - Από Emile
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-07-12 στις 23:33.
    • Τι ήθελε να πει ο πρώην; - Από venividivici
      Το θέμα έχει λάβει 46 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-02-10 στις 12:55.
    • Υστερική πρώην; - Από neraidoula
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χωρισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-02-08 στις 16:00.
    • Πρόβλημα με τον πρώην - Από ScoobyDoo
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χωρισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-04-07 στις 22:51.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους