Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυμναστήριο ή κάποια πολεμική τέχνη;

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 18:46, 20-03-10:

Λοιπόν έχω έρθει αντιμέτωπος με το παραπάνω δίλημμα.
Σε αυτό το σημείο έφτασα γιατί από τα 8 μου ασχολούμε εντατικά με διάφορα αθλήματα αλλά λόγω φοιτητικής ζωής σε άλλη πόλη δεν μπορώ να συνεχίσω.Από την άλλη όμως φαντάζομαι ότι με τόσα χρόνια σε ομαδικά αθλήματα το να πάω απλά σε γυμναστήριο δεν θα μου αρέσει-θα βαριέμαι-θα το παρατήσω για αυτό σκέφτομαι σοβαρά την εναλλακτική κάποιας πολεμικής τέχνης του στυλ box-kick boxing-mai thai μιας και έχω την κατάλληλη σωματοδομή και θα είναι στο πλαίσιο μίας ομάδας η προπόνηση.Έχεις κάποιος αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο?
Έχετε να προτείνετε κάτι?
Ασχολείτε κανείς με κάτι από τα παραπάνω για να μου πει εντυπώσεις?
please...δεν μπορώ άλλο να κάθομαι...

Υ.Γ αν κάποιος είναι και στην πάτρα και απαντήσει ακόμα καλύτερα!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 18:56, 20-03-10:

Υπάρχουν μερικά γυμναστήρια, που εκτός από από την κλασσική γυμναστική με βάρη έχουν και τμήματα κικ-μπόξινγκ και έχουν και πισίνα για κολύμβηση.
Δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο βέβαια, αλλά αν έχεις προσέξει κανενα γυμναστήριο κοντά σου, μπορείς να πας να ρωτήσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:46, 21-03-10:

Οι πολεμικές τέχνες συνοδεύονται συνήθως από μία πολύ ευχάριστη, παιχνιδιάρικη, δυναμική και παρεΐστικη ατμόσφαιρα, ενώ είναι πολύ καλή φυσική αγωγή. Αν είσαι βέβαιος ότι οι προπονητές έχουν καλή κατάρτηση προπονητολογίας, θα περάσεις πολύ καλά και δε θα βαριέσαι καθόλου να πας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 00:29, 22-03-10:

Το ότι υπάρχουν γυμναστήρια που κάνουν και διάφορα προγράμματα το ξέρω αλλά για να είσαι βέβαιος ότι πιάνει τόπο ο χρόνος που επενδύεις όπως και τα χρήματά σου φυσικά θα πρέπει να ξέρεις ότι ο προπονητής είναι γνώστης του αντικειμένου και όχι κανένας τυχάρπαστος γι'αυτό και προσανατολίζομαι στη λύση του συλλόγου.
δυστυχώς δεν έχω γνωρίσει κανέναν στην πάτρα που να μπορεί να με βοηθήσει πάνω στο θέμα για αυτό βγήκα στην γύρα!

Παράθεση

summer life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη summer life
Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O summer life έγραψε στις 01:06, 22-03-10:

Καταρχάς μπράβο που ασχολείσαι με τον αθλητισμό. Είναι κάτι που κάνει καλό και στη σωματική αλλά και στη ψυχική υγεία. Προσωπικά πάω γυμναστήριο και μ αρέσει πολύ απ την άλλη τα αθλήματα είναι μία ωραία ιδέα απλά δεν το έχω δοκιμάσει. Αν θες να κάνεις κάτι ομαδικό και να εξειδικευτείς κάπου συγκεκριμένα τότε σίγουρα λύση είναι τα αθλήματα. Καλή συνέχεια ότι και αν διαλέξεις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:31, 22-03-10:

Εγω λεω πολεμικη τεχνη παντως. Δε μου πολυαρεσουν τα γυμναστηρια και τα οργανα. Στογυμναστηριο προτιμω πιλατες και γιογκα, λιγο αεροβια και διαδρομο. Φυσικα σαουνα αμα εχει.

Καποτε ηθελα να μαθω μια πολεμικη τεχνη για... γυναικες που φορανε τακουνια. Μη γελατε. Υπεθετα πως... για φαντασου να στη πεσει καποιος στο δρομο και να σαι με το τακουνι? Εκει τι κανεις, ε? Μονο με τη τσαντα στο κεφαλι μπορει να μηνμπορεις να αποφυγεις. Και που χρονος να βγαλεις το τακουνι να το φερεις στο κεφαλι??
Ε, με κοροιδευαν οι φιλοι, με αποθαρρυναν και δε πηγα ποτε να το κανω, ουτε καν να ρωτησω.
Μωρε θα το κανω κι αυτο, στα σχεδια ειναι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 02:10, 22-03-10:

γιατι δε πας να γραφτεις σε καποια τοπικη ομαδα ποδοσφαιρου ή μπασκετ ή βολει---αναλογως τι αθλημα εκανες κ τι σου αρεσει?
ή πανε τεννις!! τωρα που εφτιαξε και ο καιρος σουπερ!
ή καθιερωστε με φιλους 2-3 φορες την εβδομαδα 5χ5 ή μπασκετακι στη γειτονια?...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 06:28, 22-03-10:

για να μην ξεφεύγουμε πολύ θα σας παραθέσω το βιογραφικό μου για να με πείτε και εσείς...

λοιπόν έχω στο ενεργητικό μου 5 χρόνια κολύμβηση τα 2 σε αγωνιστικό επίπεδο
4,5 χρόνια χάντμπωλ πάντα στο αντρικό από τα 14 μου
2 χρόνια βόλευ και
άπειρες ώρες μπάσκετ και ποδοσφαίρου από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου (3+ συνεχόμενες ώρες κάθε μέρα ιδιαίτερα τα καλοκαίρια) σε άκρως ανταγωνιστικό επίπεδο μιας και είμαι από τους τυχερούς που μεγάλωσαν σε περιοχή με γήπεδα και αλάνες και του δίναμε και καταλάβαινε.
λόγω χρόνου για μετακινήσεις δεν μπορώ να ασχοληθώ με χάντμπωλ και κολύμβηση που το κατέχω και τα άλλα αν τα ξεκινήσω σε στυλ προπόνησης θα χάσω την χαρά του παιχνιδιού στις διακοπές με την παρέα(κάποιοι θα καταλαβαίνουν τι εννοώ)
γι'αυτό και είμαι τόσο προβληματισμένος,δεν μπορώ να κάθομαι.
είναι κάτι που πλέον με αρρωσταίνει ως κατάσταση όχι μόνο από άποψη εξωτερικής εμφάνισης αλλά και από εκτόνωση και χαλάρωση που πλέον δεν υπάρχει!

τέλος πάντων τα γράφω για να σας δώσω να καταλάβετε ότι είμαι ιδιάζουσα περίπτωση

υ.γ.άντε να δεις κάπου την mindcircus και να πας να της μιλήσεις έχει φάει τακουνιά και δεν το πήρες και είδηση

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 10:30, 22-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από kritikaros
Λοιπόν έχω έρθει αντιμέτωπος με το παραπάνω δίλημμα.
Σε αυτό το σημείο έφτασα γιατί από τα 8 μου ασχολούμε εντατικά με διάφορα αθλήματα αλλά λόγω φοιτητικής ζωής σε άλλη πόλη δεν μπορώ να συνεχίσω.Από την άλλη όμως φαντάζομαι ότι με τόσα χρόνια σε ομαδικά αθλήματα το να πάω απλά σε γυμναστήριο δεν θα μου αρέσει-θα βαριέμαι-θα το παρατήσω για αυτό σκέφτομαι σοβαρά την εναλλακτική κάποιας πολεμικής τέχνης του στυλ box-kick boxing-mai thai μιας και έχω την κατάλληλη σωματοδομή και θα είναι στο πλαίσιο μίας ομάδας η προπόνηση.Έχεις κάποιος αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο?
Έχετε να προτείνετε κάτι?
Ασχολείτε κανείς με κάτι από τα παραπάνω για να μου πει εντυπώσεις?
please...δεν μπορώ άλλο να κάθομαι...

Υ.Γ αν κάποιος είναι και στην πάτρα και απαντήσει ακόμα καλύτερα!!!
Η δική μου άποψη για τα γυμναστήρια δεν είναι και η καλύτερη. Βασικά τα βαριέμαι μέχρι θανάτου ..... Νομίζω ότι κάποιο άθλημα, όπως π.χ. τέννις ή σκουός, κάποια πολεμική τέχνη ή ο χορός είναι σαφώς καλύτερα. Για μένα τουλάχιστον, τα αθλήματα είναι καλύτερα! Έχεις ένα στόχο, βρε παιδί μου ....
Επίσης αν θες μπορείς και να καθιερώσεις ένα τρεξιματάκι 1-2 φορές την εβδομάδα, ειδικά με παρεούλα είναι πολύ ωραίο. Πολεμική τέχνη δεν έχω κάνει και δεν μπορώ να σου πω (θα ήθελα πολύ, ίσως στο μέλλον να το δοκιμάσω), τέννις έχω κάνει και μου άρεσε πολύ. Και φυσική κατάσταση και στόχος και η δυνατότητα να παίζεις με φίλους!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:46, 22-03-10:

εμενα μου αρεσει το γυμναστηριο!!! Δεν το βρισκω καθολου βαρετο ειδικα οταν συναγωνιζεσαι με γνωστους σου! Καθε μερα ακολουθεις διαφορετικο προγραμμα και ειναι αδυνατο να βαρεθεις. Πολεμικες τεχνες δεν εχω δοκιμασει ακομα, αλλα θα ηθελα να μαθω ninjutsu. Για να διαλλεξεις τι θελεις να κανεις, πρεπει να ξερεις και τι θελεις να κανεις με το σωμα σου. Αν θες να αυξησεις την μυικη σου μαζα τοτε πρεπει να επιλεξεις γυμναστηριο και ασκησεις με βαρη. Αν απλα θελεις να γυμναζεσαι, τοτε μια πολεμικη τεχνη θα ηταν μια χαρα. Θα μπορουσες να πηγαινεις και για καθημερινο τρεξιμο, ποδηλατο κτλ!

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 16:32, 23-03-10:

το τρέξιμο μια χαρά είναι αλλά για να πάω για τρέξιμο χρειάζομαι μεταφορικό μέσο μέχρει εκεί(μένω σχεδόν στο κέντρο της πάτρας γαρ,και δεν είναι και τόσο φιλική η πόλη...)και άντε πάω με λεωφορείο μετά από μια ωρίτσα τρέξιμο πως θα μπεις στο λεωφορείο?θα σε πετάξει ο οδηγός έξω με τις κλωτσές(!!!)
το θέμα βαρεμάρα το θίγω γιατί έχω συνηθίσει να γυμνάζομαι σε ομαδικές δραστηριότητες και δεν ξέρω κατά πόσο θα άντεχα μία τέτοιου είδους ρουτίνα για πολύ.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:51, 25-03-10:

Πολεμική τέχνη. Αλλιώς κολυμβητήριο...

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 02:12, 28-03-10:

πρόσφατα μου πρότειναν και την κωπηλασία και οφείλω να πω ότι με δελέασε αρκετά μήπως παρ'ελπίδα έχει κάποιος κάποια εμπειρία-γνώση επ'αυτού?

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 02:27, 28-03-10:

Ρωτα τι θελεις για κωπηλασια?

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O kritikaros έγραψε στις 11:59, 28-03-10:

βασικά έψαξα να βρω τη σελίδα της ομοσπονδίας για να πάρω από εκεί πληροφορίες αλλά βρήκα μόνο μία ομοσπονδία φίλων και κάτι τέτοια.
κατά δεύτερων πόσες ωρες χρειάζονται για τις προπονήσεις,πόσο θα κοστίζει,αν χρειάζεται εξοπλισμός και αν ναι ποιο είναι το κόστος του σε χοντρικά πλαίσια πλαίσια όχι πχ χ,5 ώρες ή ψ,37 ευρώ.
αν έχεις και καμιά ιδέα από πάτρα σχετικά με το θέμα ακόμα καλύτερα.

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 04:25, 15-12-12:

Πατε γυμναστηριο; Σας αρεσει; Σας βοηθαει; Γιατι πατε; Εμενα δε μου αρεσει, το βαριεμαι. Αλλα ειναι κ κατι αλλο. Δε μου αρεσει που καθομαι πχ 1 ωρα εκει και δεν εχω να μιλησω σε ανθρωπο ενω ειμαι με αλλα 50 ατομα. Δεν το αντεχω. Ειμαι σε φαση που εχω αναγκη επικοινωνια και μαλιστα ουσιαστικη επικοινωνια. Επισης, δε μου αρεσει ο χωρος του γυμναστηριου, η μουσικη ειναι αφορητη και τηλεοραση βλεπεις χωρις να ακους. Επισης, με χαλαει γιατι στα αποδυτηρια βλεπω ωραια γυμνασμενα σωματα και με πιανει ζηλια και δεν αντεχω τη ζηλια. Για τους λογους αυτους σκεφτηκα να μην ξαναπαω. Ουτε τα ομαδικα με τρελαινουν. Λεω να πηγαινω να κανω μιση ωρα ελλειπτικο και αυτο μονο. Καμια αλλη ιδεα για να γυμναζομαι εκτος γυμναστηριο; Δε θελω να ειμαι και εντελως αγυμναστος.

Σημείωση:
Τα μηνύματα 16 έως 20 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Γυμναστήριο".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 15-12-12 στις 22:05. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λιβία Αυγούστα
H Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

H Λιβία Αυγούστα έγραψε στις 05:39, 15-12-12:

Το trolling ειναι πλεον απο τα πιο δημοφιλη αθληματα στην Ελλαδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λιβία Αυγούστα : 15-12-12 στις 05:46.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:26, 15-12-12:

Το γυμναστήριο είναι πολύ βαρετό, έχω χάσει άπειρα λεφτά σε συνδρομές και ποτέ δεν πήγα πάνω από 5 φορές μέσα στον χρόνο που είχα πληρώσει. Πρέπει να περιμένεις σε μηχανήματα μερικές φορές, διάφορα λιγούρια σε κοιτάνε όταν κάνεις ασκήσεις, στα ομαδικά πρέπει να πηγαινεις συγκεκριμένες ώρες λες και έχεις ραντεβού, αν δεν είναι κοντά στο σπίτι σου πρέπει να έχεις το άγχος που να παρκάρεις (συν την βενζίνη) και όλες αυτές οι επαναλήψεις είναι κατά τη γνώμη μου ανούσιες. Νιώθω σαν το χάμστερ στο κλουβί που τρέχει στη ρόδα του χωρίς να πηγαίνει πουθενά. Ασε που ποτέ δεν βρίσκω όρεξη/χρόνο να πάω.
Ο τρόπος που γυμνάζομαι είναι 2 σε ένα: κάνω όλες τις δουλειές του σπιτιού (και τις εξωτερικές) και πάω όπου μπορώ με πόδια και συγκοινωνία. Ετσι δεν χάνω χρόνο και λεφτά σε γυμναστηρια και καταλήγω να "τρέχω" όλη μέρα. Αν βάλεις σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, τακτοποίηση, πλύσιμο ρούχων, απλωμα, σιδέρωμα, μαγείρεμα, πλύσιμο πιάτων, ψώνια σουπερ-μάρκετ, λογαριασμούς, εφορία, τα μαθήματά μου, επισκευές στο σπίτι, καθάρισμα αυτοκινήτου και ένα σωρό άλλα που προκύπτουν έκτακτα, κάθε μέρα έχω τόσα πολλά που απορώ πως κάποιος θα μπορούσε να τα κάνει και να προλαβαίνει να δουλεύει κιόλας ή να κάνει κάποιο χόμπι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,196 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 12:38, 15-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Το γυμναστήριο είναι πολύ βαρετό, έχω χάσει άπειρα λεφτά σε συνδρομές και ποτέ δεν πήγα πάνω από 5 φορές μέσα στον χρόνο που είχα πληρώσει. Πρέπει να περιμένεις σε μηχανήματα μερικές φορές, διάφορα λιγούρια σε κοιτάνε όταν κάνεις ασκήσεις, στα ομαδικά πρέπει να πηγαινεις συγκεκριμένες ώρες λες και έχεις ραντεβού, αν δεν είναι κοντά στο σπίτι σου πρέπει να έχεις το άγχος που να παρκάρεις (συν την βενζίνη) και όλες αυτές οι επαναλήψεις είναι κατά τη γνώμη μου ανούσιες. Νιώθω σαν το χάμστερ στο κλουβί που τρέχει στη ρόδα του χωρίς να πηγαίνει πουθενά. Ασε που ποτέ δεν βρίσκω όρεξη/χρόνο να πάω.
+1
Και αθλητισμό να θέλεις να κάνεις- που αξίζει- ελέω κρίσης, οι εγκαταστάσεις υπολειτουργούν.

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firefly13
Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 17:23, 15-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Πρέπει να περιμένεις σε μηχανήματα μερικές φορές, διάφορα λιγούρια σε κοιτάνε όταν κάνεις ασκήσεις, στα ομαδικά πρέπει να πηγαινεις συγκεκριμένες ώρες λες και έχεις ραντεβού, αν δεν είναι κοντά στο σπίτι σου πρέπει να έχεις το άγχος που να παρκάρεις (συν την βενζίνη)

οτι νανε

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 22:39, 24-12-12:

Σε κάθε άνθρωπο ταιριάζει διαφορετική μορφή γυμναστικής, αλλά αν είσαι τύπος που βαριέται με τα βάρη και τα σχετικά, ίσως είναι καλύτερο να κάνεις κάποια μορφή πολεμικής τέχνης που γυμνάζει αποτελεσματικότατα το σώμα.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 22:53, 24-12-12:

Σκέφτομαι πολεμική τέχνη στο μέλλον, συν του συστηματικού τρεξίματος (και το καλοκαίρι της κολύμβησης). Και γυμνάζεσαι και μαθαίνεις να αμύνεσαι.

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 13:56, 04-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Και γυμνάζεσαι και μαθαίνεις να αμύνεσαι.
Και το δεύτερο απ' ότι φαίνεται έχει αρχίσει να γίνεται απαραίτητο στις μέρες μας...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:28, 17-01-13:

Για μένα η σύγκριση πολεμικών τεχνών με το γυμναστήριο δε θα έπρεπε να αφορά τόσο την αυτοάμυνα, μιας και μαθαίνεις να είσαι ενδεχομένως λίγο πιο έτοιμος εάν χρειαστεί να αμυνθείς. Ή, ακόμα καλύτερα, να μη χάσεις εντελώς την ψυχραιμία σου. Προς Θεού μη νομίσετε ότι επειδή πάει κανείς ένα χρόνο σε κάποια πολεμική τέχνη, μπορεί να αφοπλίσει ληστή.
Όχι ότι δεν ωφελεί σε τίποτα, είναι ένα χόμπι πέρα από μία άσκηση, και σε "ταξιδεύει". Η επανάληψη κινήσεων που εμπνεύστηκαν από τα ζώα, για τις πιο παραδοσιακές πολεμικές τέχνες, σε χαλαρώνει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πηγαίνετε στο γυμναστήριο; - Από DrJu5tM3
      Το θέμα έχει λάβει 396 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-02-16 στις 18:44.
    • Γυμναστήριο ΑΠΘ - Από Χριστίνα...
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-08-15 στις 10:03.
    • Ποια είναι η αγαπημένη σας πολεμική τέχνη ; - Από metalhead
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-15 στις 13:13.
    • Γυμναστήριο ΠΑΠΕΙ - Από jordaninio
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-11 στις 23:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους