Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,964 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές απορίες και πρόβληματα σχετικά με την DSL

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:12, 20-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
εγώ προσωπικά στους περισσότερους λέω "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι". μπορεί να πληρώνω περισσότερα στον οτε, αλλά τα κερασάκια μου δεν έχουν σκουλήκια :p. άμα ωριμάσουν μετά από καιρό και οι υπόλοιποι πάροχοι, βλέπουμε. προς το παρόν, ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.
+1

Ο ΟΤΕ σε μεγάλες πόλεις ειδικά μπορεί να κάνει την ενεργοποίηση και σε μια μέρα πλέον. Το σούπερ αργότερο είναι 10 εργάσιμες. (Εκτός και αν δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες, κάτι που πλέον συμβαίνει σπάνια)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:05, 21-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
+1

Ο ΟΤΕ σε μεγάλες πόλεις ειδικά μπορεί να κάνει την ενεργοποίηση και σε μια μέρα πλέον. Το σούπερ αργότερο είναι 10 εργάσιμες. (Εκτός και αν δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες, κάτι που πλέον συμβαίνει σπάνια)
Εμένα μου 'κανε 1 μήνα.

(κι υπήρχαν πόρτες )

Αρχές του 2007 όλο αυτό.

Πότε είπαμε ότι ο ΟΤΕ θα βγάλει αυτό το "εντός δικτύου ΟΤΕ";

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 01:24, 21-10-07:

όταν οι εναλλακτικοί αρχίσουν να περιλαμβάνουν τις κλήσεις φαξ στο πακέτο των δωρεάν αστικών - υπεραστικών κλήσεων τους :p.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:46, 21-10-07:

Εντάξει δεν είναι τόσο τραγικά αλλά κυρίως τόσο μονόπλευρα τα πράγματα.

Σίγουρα η forthnet δεν το κάνει επίτηδες, δεν είναι λογικό να το κάνει επίτηδες. Βασικά η έννοια της επιχειρηματικότητας στην Ελλάδα πρώτη φόρα αντιμετωπίζει τέτοια ευρύτητα. Είναι απόλυτα λογικό να υπάρχουν τέτοιες καταστάσεις. Ξαφνικά μια εταιρία βρέθηκε να πρέπει να υποστηρίξει 150.000 συνδρομητές και άλλους τόσους υποψηφίους. Ναι μεν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας πρέπει να αντιμετωπίσουν πολύ περισσότερους αλλά αυτές οι εταιρίες έφτασαν σε αυτό το σημείο σίγα σιγά αλλά το κυριότερο είναι ότι το support δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία.

Από την στιγμή που βλέπω ότι η forthnet προσπαθεί να αλλάξει, π.χ. το νέο τηλεφωνικό κέντρο 13831 έχει κάπως λιγότερη αναμονή, είμαι σίγουρος ότι μηνύσεις που θεωρούν σαν δεδομένο ότι αυτή η κατάσταση είναι επιθυμητή από τη forthnet είναι τουλάχιστον άτοπες.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:37, 21-10-07:

Μεμονωμενες περιπτωσες του ποσο αργησε μια ενεργοποιηση, δεν εχουν πολλη σημασια. Στατιστικα τι γινεται να κοιταμε, ενα μεσο ορο δλδ.
Παντως η λυση με το καλυτερο λογο ταχυτητας/τιμης φαινεται να ειναι το 2play της forthnet με τα 24ΜΒit (που οι περισσοτεροι πιανουν τα μισα βεβαια, αλλα για το ποσο που δινεις παλι πιο γρηγορα από άλλους εισαι). Βεβαια αν δεν εισαι σε περιοχη που υποστηριζει η εταιρια, πιανεις μονο 1MBit...

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:15, 21-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ξαφνικά μια εταιρία βρέθηκε να πρέπει να υποστηρίξει 150.000 συνδρομητές και άλλους τόσους υποψηφίους. Ναι μεν οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας πρέπει να αντιμετωπίσουν πολύ περισσότερους αλλά αυτές οι εταιρίες έφτασαν σε αυτό το σημείο σίγα σιγά αλλά το κυριότερο είναι ότι το support δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία.
σωστό αυτό για το support, αλλά κάτσε ρε συ. αν δε μπορούσε να σηκώσει τέτοιο βάρος (που δε μπορεί), ας μην το διατυμπάνιζε! τουλάχιστον πλέον έχω την αίσθηση ότι έχει κόψει τις διαφημίσεις (στη φορθνετ αναφέρομαι) μιας και πήραν χαμπάρι ότι δε μπορούν προς το παρόν να τα βγάλουν πέρα με τέτοιους ρυθμούς εισροής υποψηφίων.

Από την στιγμή που βλέπω ότι η forthnet προσπαθεί να αλλάξει, π.χ. το νέο τηλεφωνικό κέντρο 13831 έχει κάπως λιγότερη αναμονή, είμαι σίγουρος ότι μηνύσεις που θεωρούν σαν δεδομένο ότι αυτή η κατάσταση είναι επιθυμητή από τη forthnet είναι τουλάχιστον άτοπες.
το κάπως λιγότερη αναμονή δεν το σχολιάζω... απλά έχει λιγότερα σλοτς πλέον με αποτέλεσμα αν μπεις στην ουρά, να εξυπηρετηθείς πιο γρήγορα. αλλά βέβαια πλέον μπαίνεις (προφανώς) πολύ δυσκολότερα στην αναμονή! btw, τον συνδρομητή δε νομίζω να τον απασχολεί ιδιαιτέρως αν ή όχι η φορθνετ επιθυμεί αυτή την κατάσταση (που προφανώς δεν την επιθυμεί, αυτό μας έλειπε κιόλας ), αλλά αν μπορεί να ανταπεξέλθει ή όχι.

για τις καθυστερήσεις στην ενεργοποίηση που λες λοριεν (διαφωνώ μαζί σου, πιστεύω πως ο μέσος όρος αναμονής είναι πολύ μεγάλος), υπάρχει ένας πολύ καλός τρόπος να μην περιμένεις πολύ. κάνεις την αίτησή σου (κατά προτίμηση πας μια βόλτα από καλλιθέα να την αφήσεις), περνάει μισός-ένας μήνας και μετά στέλνεις χαρτιά για κατάργηση. να δεις εκεί για πότε θα σε έχουνε συνδέσει .

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:48, 21-10-07:

@weak, συμφωνώ μαζί σου ... όμως για να αλλάξουμε την κατάσταση δεν πρέπει να λέμε στην forthnet αντιμετώπισε μας με καλύτερο τρόπο. Αλλά υιοθέτησε τις τεχνικές management που χρησιμοποιούν οι μεγάλες εταιρίες στο εξωτερικό

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:14, 21-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
για τις καθυστερήσεις στην ενεργοποίηση που λες λοριεν (διαφωνώ μαζί σου, πιστεύω πως ο μέσος όρος αναμονής είναι πολύ μεγάλος)
Δεν εγραψα οτι ειναι μικρός. Ειπα να κοιταμε το μεσο ορο και οχι τα "εμενα αργησε 5 χρονια", "εμενα το εβαλαν σε 5 λεπτα".

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 15:22, 21-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Μεμονωμενες περιπτωσες του ποσο αργησε μια ενεργοποιηση, δεν εχουν πολλη σημασια. Στατιστικα τι γινεται να κοιταμε, ενα μεσο ορο δλδ.
Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Δεν εγραψα οτι ειναι μικρός. Ειπα να κοιταμε το μεσο ορο και οχι τα "εμενα αργησε 5 χρονια", "εμενα το εβαλαν σε 5 λεπτα".
ογκέυ, τώρα έγινες πιο κατανοητός

Παράθεση

LiZardKing69 (Δημητρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LiZardKing69
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O LiZardKing69 http://farmaki-on.blogspot.com/ έγραψε στις 10:43, 15-11-07:

Παιδια καλημερα, απο εχθες το βραδυ εχω ενα προβληματακι με την συνδεση μου και θα ηθελα τα φωτα σας αν γινεται...
Εχω το 2play της forthnet και απο χθες το βραδυ δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μονο με την ethernet του router. Δεν μου δινει/βρισκει ip και δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα, αν συνδεσω ομως και το usb τοτε μπαινω αλλα με πολυ χαμηλη ταχυτητα. Μου χει σπασει τα νευρα!
Μιλησα και με τους τεχνικους της εταιριας και θα με παρουν τηλ λεει να μου πουν ......
Οτι να ναι.... Αny ideas?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:54, 15-11-07:

Μάλλον πρόβλημα της Forthnet. Περίμενε τηλεφώνο τους

Παράθεση

LiZardKing69 (Δημητρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O LiZardKing69 http://farmaki-on.blogspot.com/ έγραψε στις 13:32, 15-11-07:

Μάλλον πρόβλημα της Forthnet. Περίμενε τηλεφώνο τους
Ευχαριστω

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 00:41, 17-11-07:

Από προσωπική εμπειρία, περίμενα 5 μέρες τηλέφωνό από forthnet σχετικά με πρόβλημα στην γραμμή μου και η γραμμή έφτιαξε μόνο αφού τους ξαναπήρα εγώ τηλέφωνο και μετά από απειλές για καταγγελία. Δυστυχώς απ' ό,τι είδα, μόνο έτσι καταλαβαίνουν προκειμένου να κάνουν κάτι..

Παράθεση

LiZardKing69 (Δημητρης)

Νεοφερμένος

O LiZardKing69 http://farmaki-on.blogspot.com/ έγραψε στις 13:11, 17-11-07:

Το προβληματακι με λιγο ψαξιμο στην σελιδα του router και στις συνδεσεις το ελυσα, οσο για την forthnet..... οσο πηραν εσας αλλο τοσο πηραν και εμενα...

Παράθεση

koulee

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη koulee
Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O koulee έγραψε στις 21:56, 07-12-07:

καλησπέρα...
για πείτε μου φίλοι μου..μου τελείωσε η σύμβαση 1 χρόνου που είχα με την forthnet adsl 768 και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω...
να ξανακάνω άλλη σύμβαση στις ίδιες ταχύτητες??? ή να περιμένω αυτο το γρήγορο internet ποι λένε γιατί εδώ δεν έχει έρθει ακόμα(καβαλα)...όσον αφορά προσφορές στις εταιρείες ποια βρίσκετε καλύτερη(οικονομηκότερη)????

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 22:15, 07-12-07:

Απο μια προσφατη μινι-ερευνα που εκανα, μαλλον η forthnet ηταν η οικονομικοτερη με τις νεες ταχυτητες. Απο κει και περα, προσωπικα θα εξεταζα κι αλλους παραγοντες περα απο το οικονομικο, οπως : υποστηριξη, πραγματικη ταχυτητα-ποιοτητα γραμμης, τι αναγκες ταχυτητας εχω...

Παράθεση

gregory1987 (Γρηγόρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gregory1987
Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O gregory1987 έγραψε στις 15:30, 12-12-07:

παιδια και εγω πιστευω πως η 4νετ ειναι η καλυτερη.εγω προς το παρον εχω 1mb απο την αλτεκ και περιμενω κανα διμηνο να ερθουν τα 24(λεμε τωρα) της 4νετ!!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:03, 19-12-07:

Συνδέθηκα σήμερα στη ΝΕΤΟΝΕ!

16 Mbit download (κατέβασμα αρχείων με ταχύτητα πάνω από 1 MB/s)
1 Mbit Upload (όσο είναι, δε δοκίμασα ακόμα)

2 Τηλεφωνικές γραμμές, *Το παλιό μου 210 και ενα νεο 211* με άψογη ποιότητα στις κλήσεις.

Τελειωμένη υπόθεση οι άλλες εταιρίες...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:29, 02-01-08:

Τελευταία ακούω πως πολλοί συνδρομητές ΟΤΕ που πραγματοποιούν αναβαθμίσεις (ακόμα κι η αυτόματες αναβαθμίσεις 768 Kbit >> 1 Mbit) παρουσιάζουν συχνότατους αποσυγχρονισμούς (ή δεν συγχρονίζονται καν).

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Ν' ανησυχώ;

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 20:38, 02-01-08:

Όντως τελευταία όσοι πραγματοποιούν αναβαθμίσεις με αλλαγή ethernet dslam (για 4 mb και πάνω) αντιμετωπίζουν συχνά αυτό το πρόβλημα το οποίο όμως λύνεται σχετικά γρήγορα.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:39, 02-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Όντως τελευταία όσοι πραγματοποιούν αναβαθμίσεις με αλλαγή ethernet dslam (για 4 mb και πάνω) αντιμετωπίζουν συχνά αυτό το πρόβλημα το οποίο όμως λύνεται σχετικά γρήγορα.
Τι εννοείς ethernet dslam? Βασικά τι άλλο θα μπορούσε να είναι; (Φυσικά μέσα στο ethernet περιλαμβάνω και το 1gbit/s

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 11:13, 03-01-08:

Ρε παιδια χελπ γιατι εχω πελαγωσει...

Αυτος ο αποσυγχρονισμος που λετε πρεπει να ναι αυτο που μου συμβαινει...

Κοβεται η συνδεση μου καθε τοσο η σερνεται για λιγο τεσπα. Η vivodi λεει οτι δεν ειναι δικο της το προβλημα κι εγω τα πηρα και λεω να φυγω. Ισως φταιει και το ρουτερ που ειναι παλιο, ξερω γω; Μου συμβαινει αυτο κανα μηνα τωρα.
Το θεμα ειναι, να φυγω; Και που να παω; Θελω το πιο γρηγορο ιντερνετ - ειναι θεμα δουλειας. Και τεχνικη εξυπηρετηση ρε γμτ οταν την χρειαζομαι. Κι αξιοπιστια. Πολλα θελω. Α και ρουτερ με 4 LAN - τωρα ετσι το λενε αυτο; Τεσπα θελω να συνδεσω 4 PC.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:23, 03-01-08:

Το τι router θα έχεις είναι εντελώς άσχετο με τον provider (πλέον)

Το ποίος φταίει είναι πολύ δύσκολο να το διαπιστώσεις. Αν μένεις σε πολυκατοικία βρες κανέναν που έχει adsl και ρώτα τον αν έχει καλές επιδόσεις.

Αν θέλεις να αλλάξεις εταιρία θα σου πρότεινα Forthnet (***) και Altecnet (***) και HOL (**). Πολύ δυναμικές εταιρίες

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 20:17, 03-01-08:

Τι εννοείς ethernet dslam? Βασικά τι άλλο θα μπορούσε να είναι; (Φυσικά μέσα στο ethernet περιλαμβάνω και το 1gbit/s
Bασικά πρόκειται για μια 'εσωτερική' αλλαγή γιατί οι ταχύτητες 4-8-24 χρησιμοποιούν διαφορετική τεχνολογία (από το 1-2 gbit/s, ) , την adsl 2+ Εκτός από αυτό όσες συνδέσεις έχουν ATM πρωτόκολλο επικύρωσης πρέπει να μετατραπούν σε Ethernet. (για συνδέσεις ΟΤΕ μιλάω πάντα)

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 17:24, 07-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Ρε παιδια χελπ γιατι εχω πελαγωσει...

Αυτος ο αποσυγχρονισμος που λετε πρεπει να ναι αυτο που μου συμβαινει...

Κοβεται η συνδεση μου καθε τοσο η σερνεται για λιγο τεσπα. Η vivodi λεει οτι δεν ειναι δικο της το προβλημα κι εγω τα πηρα και λεω να φυγω. Ισως φταιει και το ρουτερ που ειναι παλιο, ξερω γω; Μου συμβαινει αυτο κανα μηνα τωρα.
Το παθαίνουμε και εμεις αυτό εδω και 2 βδομαδες απο forthnet (λόγω αναβαθμίσεων)
Το θεμα ειναι, να φυγω; Και που να παω; Θελω το πιο γρηγορο ιντερνετ - ειναι θεμα δουλειας. Και τεχνικη εξυπηρετηση ρε γμτ οταν την χρειαζομαι. Κι αξιοπιστια. Πολλα θελω.
Αυτό ειναι θέμα περιοχής κατά κύριο λόγω.Δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστη λύση ειναι ο οτε για περιοχες οπου δεν υπαρχει πληρως ιδιοκτητο δικτυο αλλου παρόχου.
Α και ρουτερ με 4 LAN - τωρα ετσι το λενε αυτο; Τεσπα θελω να συνδεσω 4 PC.
Aν εχεις μονο μια υποδοχη lan ,αυτο λύνεται και με switch και μοιράζεις τη συνδεση στα υπολοιπα pc.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 13:58, 30-01-08:

Καλησπέρα.Επιτέλους μετά απο 10 μήνες αναμονής(δεν είναι και λίγο)ενεργοποιήθηκε η Forthnet 2 play.Είδα απ'το router ότι έχω 16 mbps download και 1 upload.Με το upload,όλα μια χαρά,φυσιολογικές ταχύτητες...με το download όμως...θεωρητικά θα έπρεπε να πιάνω 2 mbps το maximum.Άντε πες 1.Αλλά μέχρι στιγμής πάνω από 123 δεν έχω καταφέρει να πιάσω.Κλειδώνει στα 120 περίπου.Είναι τραγική ταχύτητα γιαυτό μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?Δε μπορεί έτσι απλά να μην πάει πάνω από 120!Thanks

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 20:40, 19-02-08:

Έχει βελτιωθεί η ταχύτητα σου καθόλου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 21:43, 28-08-08:

Τελικά δεν είχα ενεργοποιηθεί πλήρως.Τώρα είναι μια χαρά η ταχύτητα(έχει πέσει φυσικά λίγο στα 15mbps).Αποσυνδέσεις δεν έχω καθόλου(πολύ σπάνια) και από τηλεφωνία είμαι πολύ ευχαριστημένοςΓενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα από τη Forthnet(Router Siemens Cl-110).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:15, 28-08-08:

Μια συμβουλή, επειδή το Siemens CL-110 ζέστενε παρά πολύ εύκολα, με αποτέλεσμα να σε αποσυνδέει για αυτό το λόγο προσπάθησε να το έχεις σε δροσερό μέρος.

Παράθεση

elenakot

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenakot
H elenakot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H elenakot έγραψε στις 19:29, 18-09-08:

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Έβαλα στο λάπτοπ το ίντερνετ που είχα crypto της forthnet..Στο λάπτοπ έχω vista.Κατέβασα τα καινούργια drivers και μπήκε κανονικά..ένα πρόβλημα έχω..με πετάει έξω από το ίντερνετ πολύ συχνά..
Τί να κάνω;;..και το εικονίδιο που κάνω σύνδεση όταν με πετάξει έξω δε λειτουργεί καθόλου..

helpppppp!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 18-09-08 στις 22:06. Αιτία: μετατροπή greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:18, 20-09-08:

Σίγουρα δεν είναι πρόβλημα της Forthnet;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:23, 21-09-08:

Μαλλον δεν ρωτάω σε καλό σημείο, αλλά θα χρειαστώ να βάλω νέα σύνδεση.. έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι οικονομικό και κυρίως αξιόπιστο ή να βάλω απλά οτενέτ να τελειώνω;

Σημείωση ΟΔ: Το μήνυμα αυτό προήλθε από άλλο θέμα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 21-09-08 στις 19:20. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:00, 21-09-08:

Connex από εμένα kajira. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι περισσότερο αξιόπιστο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 21-09-08 στις 19:21. Αιτία: Σημείωση
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 18:41, 21-09-08:

Σε ένα δίμηνο λήγει η ετήσια δέσμευση που έχω με την Forthnet(double-play στα 24mbps, καθαρά πιάνω 11-15mbps), αλλά είμαι γενικότερα δυσαρεστημένος από τη forthnet κ 8α ψάξω για άλλη εταιρεία.

Πιστεύω 8α ήταν καλό να βάζαμε κ μια ψηφοφορία στο θέμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 21-09-08 στις 19:21. Αιτία: Σημείωση
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:30, 21-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Μαλλον δεν ρωτάω σε καλό σημείο, αλλά θα χρειαστώ να βάλω νέα σύνδεση.. έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι οικονομικό και κυρίως αξιόπιστο ή να βάλω απλά οτενέτ να τελειώνω;
Δεν θα σου πρότεινα otenet ή ΟΤΕ. Έχουν πολύ χαμηλή απόδοση στην τιμή.

Αν θέλεις, πάρε μόνο ADSL από forthnet το economy και 20? το μήνα έχεις ADSL2 με ταχύτητες εως 24 (υπολόγισε 16-19 να είσαι μέσα) . Αν δηλαδή εξαιρέσεις το γεγονός θα είσαι κάπου στα 16 με 19mbps και έχω στα 24 τότε το το δίκτυο δουλεύει πολύ καλά.
Αρχική Δημοσίευση από borat
Connex από εμένα kajira. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι περισσότερο αξιόπιστο.

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Σε ένα δίμηνο λήγει η ετήσια δέσμευση που έχω με την Forthnet(double-play στα 24mbps, καθαρά πιάνω 11-15mbps), αλλά είμαι γενικότερα δυσαρεστημένος από τη forthnet κ 8α ψάξω για άλλη εταιρεία.

Πιστεύω 8α ήταν καλό να βάζαμε κ μια ψηφοφορία στο θέμα.
Τι πρόβλημα έχεις;

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 22:19, 21-09-08:

Προβλημα-τα...

Τα προβλήματα ξεκίνησαν από την πρώτη στιγμή που έβαλα το double play(Νοέμβριος 2007). Αρχικά είχαμε χοντρό πρόβλημα με το τηλέφωνο. Μας παίρναν κ μιλούσε χωρίς να μιλάμε, κοβόταν ενώ μιλούσαμε, το σηκώναμε κ έδειχνε νεκρό κ διάφορα τέτοια. Χρησιμοποιώ 3 πληθυντικό γιατί όλη αυτή την ταλαιπωρία την είχε όλη η οικογένειά μου για κοντά 2 εβδομάδες. Μετά από πολλά τηλεφωνήματα κ άπειρη αναμονή, έφτιαξε τελικά το πρόβλημα κ λέω, άντε αρχή είναι, έτυχε.

Αρχικά το ίντερνετ είχε κ αυτό προβλήματα αρχικά μαζί με το τηλέφωνο, αλλά κ μετά που φτιάχτηκε το τηλέφωνο, συνέχισε να μην συγχρονίζει καλά. Με εκφοβισμό για καταγγελία κ φωνές τελικά διόρθωσαν το πρόβλημα κ συγχρόνιζα με 19 περίπου. Μετά μες τον Γενάρη-Φερβρουάριο δεν θυμάμαι καλά, αρχίζει η μεγάλη ταλαιπωρία.................

Επί περίπου 3 μήνες(!!!), το ίντερνετ σερνόταν, (στα 8 mbps έκανα πάρτυ), έκανε αποσυνδέσεις είτε μόνο του, είτε όταν μιλούσαμε στο τηλέφωνο, αν με ένα θαύμα το τηλέφωνο κ το ιντερνετ λειτουργούσαν μαζί ο ήχος ήταν άθλιος κ έπρεπε να πέσει το ιντερνετ για να ακούμε καθαρά κ άλλα τέτοια ωραία.

Να μην τα πολυλογώ, για ένα τρίμηνο, έχω μιλήσει με μια στρατιά "τεχνικούς", έχω κάνει ό,τι μ@λ@κια μου έχουν πει, κ ενώ οι "τεχνικοί" ισχυρίζονταν πως από τα γραφεία τους βλέπαν τη γραμμή μου "καθαρή", καταλαβαίνω πλέον πως κάτι άλλο παίζει κ δεν φταίει ο εξοπλισμός στο σπίτι μου. -Για να γελάσουμε, αναφέρω πως ενας τεχνικός που ακουγόταν κ πολύ μάγκας κ γνώστης, επειδή εκείνες τις μέρες έτυχε να βρέχει, απέδωσε τις αποσυνδέσεις στην υγρασία.........- Ζητάω να ρθει τεχνικός και η απάντηση ήταν πως δεν υπάρχει τεχνικός Αν έχεις τον Θεό σου, εταιρεία που λέει πως δίνει υπηρεσίες ίντερνετ κ τηλεφωνίας, δεν είχε τεχνικούς.

Αφού έφτασα στο αμήν, στέλνω μια επιστολή με κοινοποίηση στη ΕΕΤΤ, και αναφέρω ό,τι μου έχουν πει όλο αυτό το διάστημα, τί προβλήματα έχω, κλπ κλπ. Αποτέλεσμα, την επόμενη μέρα με παίρνουν τηλ. από Forthnet για να κλειστεί ραντεβού με τεχνικό........... Aφού έκανα όλη αυτή την φασαρία, βγήκε πως το πρόβλημα ήταν σε μια καλωδίωση του ΟΤΕ.

Σε όλα αυτά, αν προσθέσεις πως η απόκρυψη αριθμού εμφανίζεται κ φεύγει, όποτε θέλει, αναλυτική δεν παίρνω στα χέρια μου άσχετα αν εχω πάρει πάνω απο 10 τηλέφωνα κ έχω στείλει 3 mail, εεε τί να κάνω σε αυτή την εταιρεία??

Το πρόβλημα πιστεύω είναι πως γέμισαν πελάτες απότομα, χωρίς να έχουν το κατάλληλο προσωπικό να τους εξυπηρετήσει, την κατάλληλη τεχνογνωσία και γενικά είναι ανέτοιμοι σε όλους τους τομείς να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις των πελατών τους. Γι' αυτό είμαι ανάμεσα στο να διαλέξω αναλλακτικό, ή τον κλασικό ΟΤΕ, με το φέσι των παγίων..

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:14, 22-09-08:

Πάντως για Forthnet έχω ακούσει κι εγώ διάφορα με το νετ, γι' αυτό δεν την προτιμώ. Τώρα μπαίνω με connx του γείτονα (από σήμερα μου δώσανε παςς), οπότε θα δω πως πάει..

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 00:21, 22-09-08:

Προβλημα-τα...
κ ενώ οι "τεχνικοί" ισχυρίζονταν πως από τα γραφεία τους βλέπαν τη γραμμή μου "καθαρή", καταλαβαίνω πλέον πως κάτι άλλο παίζει κ δεν φταίει ο εξοπλισμός στο σπίτι μου. -Για να γελάσουμε, αναφέρω πως ενας τεχνικός που ακουγόταν κ πολύ μάγκας κ γνώστης, επειδή εκείνες τις μέρες έτυχε να βρέχει, απέδωσε τις αποσυνδέσεις στην υγρασία.........- Ζητάω να ρθει τεχνικός και η απάντηση ήταν πως δεν υπάρχει τεχνικός Αν έχεις τον Θεό σου, εταιρεία που λέει πως δίνει υπηρεσίες ίντερνετ κ τηλεφωνίας, δεν είχε τεχνικούς.
Είχαμε τα ίδια με τη 4νετ στην Αθήνα.Τελικά μετά από καταγγελία στο ΕΕΕΤ και από άπειρα τηλεφωνήματα μπας και εντοπίσουν το πρόβλημα , τα μαζέψαμε και πήγαμε στον ΟΤΕ.Κι εδώ δεν είναι τόσο ρόδινα,αλλά τελικά μάλλον καταντήσαμε να διαλέγουμε τον λιγότερο "προβληματικό" πάροχο.

Κοίτα να δεις που ολοι φεύγουμε απο τον οτε και γυρνάμε πάλι πίσω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:35, 22-09-08:

Το πρόβλημα πιστεύω είναι πως γέμισαν πελάτες απότομα, χωρίς να έχουν το κατάλληλο προσωπικό να τους εξυπηρετήσει, την κατάλληλη τεχνογνωσία και γενικά είναι ανέτοιμοι σε όλους τους τομείς να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις των πελατών τους.
Ακριβώς, προσωπικά κρίνω την forthnet από το τελευταίο τρίμηνο και μετά που αρχίζει και σταθεροποιείτε από άποψη εισροής νέων πελατών

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 01:29, 25-09-08:

Λοιπόν. Επειδή περιμένω να ενεργοποιηθεί το broadband και εν τω μεταξύ λήγει η υπάρχουσα σύνδεση, κινδυνεύω σοβαρά να βρεθώ χωρίς ίντερνετ . Από adsl κάρτες εκτός της netkey της forthnet έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 12:19, 25-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Λοιπόν. Επειδή περιμένω να ενεργοποιηθεί το broadband και εν τω μεταξύ λήγει η υπάρχουσα σύνδεση, κινδυνεύω σοβαρά να βρεθώ χωρίς ίντερνετ . Από adsl κάρτες εκτός της netkey της forthnet έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;
Με μπέρδεψες βασικά. Υποθέτω ότι με το broadband εννοείς της On Telecoms; Γιατί το adsl είναι γενικά broadband.

Οπότε έχεις ήδη γραμμή adsl ενεργοποιημένη και απλά περιμένεις να ενεργοποιηθεί και η σύνδεση σου ή είχες από άλλη εταιρεία adsl και αλλάζεις;

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 14:19, 25-09-08:

Έχω ενεργοποιημένη adsl γραμμή και μπαίνω στο ιδιόκτητο της forthnet (λάθος που πέταξα το broadband εδώ ) και για μισό μήνα κατά τα φαινόμενα ΔΕ θα έχω ίντερνετ...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 17:38, 25-09-08:

Συγνώμη που ίσως καταντάω κουραστικός με τις ερωτήσεις, αλλά δεν έχω καταλάβει

Λήγει η σύνδεση που έχεις με την Forthnet και θα μεταβείς σε άλλη εταιρεία (ποια αν επιτρέπεται; ); Γιατί αφού είσαι στο ιδιόκτητο της Forthnet, αν πας σε άλλη εταιρεία θα πρέπει να αλλάξεις και γραμμή, πράγμα που σημαίνει ότι θα μείνεις όχι μόνο χωρίς internet, αλλά και χωρίς γραμμή, δηλαδή δεν θα έχει νόημα όποια κάρτα adsl και να δοκιμάσεις (no γραμμή, no internet ).

Επίσης, χωρίς να ξέρω τους λόγους που θέλεις να αλλάξεις δίκτυο και υποθέτωντας ότι το κάνεις μόνο γιατί λήγει η σύνδεση, εγώ θα πρότεινα (αν δεν έχεις δεσμευτεί κάπου) να ανανεώσεις με την Forthnet μιας και απ' όσο ξέρω έχει τις καλύτερες τιμές της αγοράς, αλλά είναι και η πιο "ασφαλής" εναλλακτική.

Η μόνη περίπτωση που τα πράγματα θα είναι πιο άμεσα είναι να κάνεις μετάβαση στο δίκτυο του ΟΤΕ, γιατί τότε οι διαδικασίες θα είναι πιο σύντομες, αλλά και πάλι θα μείνεις κάποιο διάστημα (εκτιμώ γύρω στις 5 εργάσιμες) χωρίς γραμμή.

Ελπίζω να έχω καταλάβει καλά και να μην λέω μπαρούφες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 19:51, 25-09-08:

Έχω forthnet μέσω ΑΡΥΣ και έκανα αίτηση για να μπω στο ιδιόκτητο της forthnet. Στο μεταξύ λήγει η υπάρχουσα σύνδεση και μέχρι να ενεργοποιηθεί στο ιδιόκτητο θα πάρει καμιά δεκαπενταριά μέρες (και σε αυτές τις μέρες λογικά η γραμμή θα είναι ως έχει, άντε χωρίς καθόλου ίντερνετ να μείνω δυο τρεις μέρες, σωστά;! Αν όχι, μετακομίζω από τώρα σε ίντερνετ καφέ). Ε γι'αυτές τις μέρες ψάχνω κάρτα
Ευχαριστώ πάντως που προσπαθείς να με καταλάβεις fandago, το εκτιμώ

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 20:10, 25-09-08:

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή σου;

Προσωπικά είχα Forthnet μέσω ΑΡΥΣ και έκανα επίσης αίτηση για ιδιόκτητο. Σύνδεση στο Internet δεν έχασα παρά μόνο για 3-4 ώρες για τις διαδικασίες μετάβασης στο ιδιόκτητο. Αν εννοείς ότι έχεις προπληρώσει μια σύνδεση από πακέτο (adsl in a box πχ) και αυτή λήγει, τότε αν εσύ ΔΕΝ την διακόψεις, θα συνεχίσεις να έχεις σύνδεση με τις μηνιαίες χρεώσεις (θα σου έρθει λογαριασμός), μέχρι να μπεις στο ιδιόκτητο όπου και τότε θα σταματήσουν όλοι οι άλλοι λογαριασμοί και θα έχεις μόνο της Forthnet. Κατάλαβες ή σε μπέρδεψα;

Η καλύτερη και σιγουρότερη λύση πάντως είναι, να πάρεις το 13831 και να ρωτήσεις τους ίδιους

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 20:42, 25-09-08:

Είχα προπληρωμένη σύνδεση εξάμηνη, δεν πλήρωνα με το μήνα δηλαδή. Τώρα διαβάζω ότι μπορώ να ζητήσω παράταση, θα επικοινωνήσω να ενημερωθώ Αλήθεια, σε σένα πόσες μέρες έκανε να ενεργοποιηθεί η 24άρα;

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:27, 25-09-08:

Είχα ζητήσει double play πριν ακόμα αποκτήσω ιδιόκτητο δίκτυο, γιατί θα είχα 4mbps σύνδεση και τις δωρεάν απεριόριστες κλήσεις. Από τη στιγμή που ανακοινώθηκε (δεν είναι απαραίτητο ότι είχαν τελειώσει οι εργασίες) ότι μπήκε ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή μου, η αίτηση μου για το ιδιόκτητο ενεργοποιήθηκε μετά από ένα μήνα. Από την ενεργοποίηση της αίτησης και μετά, τους πήρε 17 εργάσιμες για να μπω στο ιδιόκτητο.

Οπότε αν έχεις ήδη ιδιόκτητο στην περιοχή, υπολόγιζε γύρω στις 20 μέρες, αν όχι 20 μέρες αφότου μπει ιδιόκτητο

Επίσης για αποφυγή δυσάρεστων εκπλήξεων, να υπενθυμίσω ότι η προσφορά είναι για ταχύτητες ΜΕΧΡΙ 24mbps, κάτι που εξαρτάται κυρίως από την καλωδίωση σου και την απόσταση σου από το βρόγχο.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 21:46, 25-09-08:

Έχει κάλυψη η περιοχή μου και αυτά για την ταχύτητα τα ξέρω, όπως και να χει και με 4άρια θα είμαι ευχαριστημένη, θα μου φαίνεται ότι κατεβάζω με την ταχύτητα του φωτός -ποτέ μα ποτέ δε θα ξεχάσω τις dial up μέρες!- Είκοσι μέρες ε; Μπα γύρω στον ενάμιση μήνα υπολογίζω, πέρασαν ήδη 25 μέρες από τότε που έκανα την αίτηση.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 12:28, 01-10-08:

Και να που έμεινα χωρίς ίντερνετ και αναγκάζομαι να γράφω από ίντερνετ καφέ τώρα. Τουλάχιστον πρόλαβα να λιώσω για ένα σαββατοκύριακο ακριβώς μετά την εξεταστική...

Η ιστορία έχει ως εξής: Μου στάλθηκε μήνυμα από τη forthnet ότι ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου. Όμως όταν πήγα να συνδεθώ το μόντεμ δεν έβλεπε adsl γραμμή, ούτε καν αναβόσβηνε το λαμπάκι. Σιγουρεύτηκα ότι το πρόβλημα δεν προέρχεται από εμένα (δοκιμάζοντας δύο μόντεμ και ελέγχοντας τα καλώδια) και δήλωσα βλάβη. Τακτική της εταιρίας στην περίπτωση αυτή είναι να ενημερώνουν τον ΟΤΕ πρώτα. Ε, με παίρνει πρωί πρωί ένας τεχνικός του ΟΤΕ και μου λέει ότι το πρόβλημα εμπίπτει στη δικαιοδοσία της forthnet. Τώρα περιμένω να στείλει η forthnet τεχνικό. Έχοντας διαβάσει άπειρες ιστορίες τρόμου στα τεχνολογικά σάιτ έχω φρικάρει λίγο. ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΟΥ

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:36, 01-10-08:

Υποθέτω σε 5 μέρες θα είσαι Okey ... η forthnet τι σου είπε;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους