Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,028 μέλη και 2,416,103 μηνύματα σε 75,336 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 601 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Rap

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 00:39, 24-02-07:

Αναρωτιεμαι αν ασχολειται κανεις εδω στο στεκι με χιπ χοπ
κατα προτιμηση σοβαρα πραματα ξενο και ελληνικο...

για να δουμε ...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 02:59, 27-02-07:

y0
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε: στις 04:59, 27-02-07:

Θα το κρατήσουμε αληθινό και στα στενά του στεκιού? Sounds great..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 02:06, 01-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Θα το κρατήσουμε αληθινό και στα στενά του στεκιού? Sounds great..
δύσκολο.
είστε μόνο εσύ και ο βαγγέλης.
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka έγραψε: στις 02:35, 01-03-07:

Νομίζω ότι τελικά θα το αφήσουμε να πεθάνει.
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε: στις 02:46, 01-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Νομίζω ότι τελικά θα το αφήσουμε να πεθάνει.
εγώ πάλι είμαι σίγουρος
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 03:43, 01-03-07:

κι εγώ πάντως είμαι μέσα... αν και δεν ειμαι φανατικός του είδους αναγνωρίζω οτι κάποιες φορές "μετράει" και μάλιστα πολύ!!!

ps. Ini Kamoze - Here Comes The Hotstepper
na na na naaaa nana aaaaa
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Founes : 01-03-07 στις 04:43.
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 21:02, 01-03-07:

παιδες...
οσοι σας ενδιαφερει λιγο
τσεκαρετε γαλλικο χιπ χοπ
ειναι φοβαρα ποιοτικο...
πολλοι θεωρουνε την καλυτερη σκηνη αυτη του γαλλικου χιπ χοπ παγκοσμιος...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:23, 01-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από vaguraw
παιδες...
οσοι σας ενδιαφερει λιγο
τσεκαρετε γαλλικο χιπ χοπ
ειναι φοβαρα ποιοτικο...
πολλοι θεωρουνε την καλυτερη σκηνη αυτη του γαλλικου χιπ χοπ παγκοσμιος...
Αν και είμαι ο πιο άσχετος από χιπ-χοπ και τέτοια, ομολογώ πως ισχύει. Το επιβεβαιώνει η αδερφή μου που ακούει χιπ-χοπ και τέτοια.

Απλώς δεν ξέρει Γαλλικά.
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka έγραψε: στις 00:35, 17-09-07:

Δεν έχω να προσθέσω κάτι, τα είπατε όλα, ο μόνος σκοπός του post αυτού είναι να χειροκροτήσει το ακόλουθο quote για καθαρά προσωπικούς λόγους:
Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Τα χιπ-χοπ,ραπ,και ροκ ελληνικα συγκροτηματα εχουν πολυ πιο ωριμο (και πολυεπιπεδο) στιχο. Ακομα και οταν μιλησουν για αγαπη.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 10:19, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Τα χιπ-χοπ,ραπ,και ροκ ελληνικα συγκροτηματα εχουν πολυ πιο ωριμο (και πολυεπιπεδο) στιχο. Ακομα και οταν μιλησουν για αγαπη.
Υπαρχουν τετοια ελληνικα συγκροτηματα?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 19-09-07 στις 14:39. Αιτία: Post splitted.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 11:14, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil

Υπαρχουν τετοια ελληνικα συγκροτηματα?
Ναι βρε! Τουλαχιστον πριν 5 χρονια που ασχολουμουν με το ειδος υπηρχαν καποια πολυ καλα!
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 11:18, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Ναι βρε! Τουλαχιστον πριν 5 χρονια που ασχολουμουν με το ειδος υπηρχαν καποια πολυ καλα!
Πες μου κανενα πλιζ.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 11:25, 18-09-07:

Χμ, Active Member ας πουμε, που ειναι Low Bap βεβαια αλλα και αυτο εντασσεται γενικοτερα στο hip hop. Μαζι τους ειναι και πολλοι αλλοι τραγουδιστες (π.χ. Sadahzinia) που κανουν και δουλειες ομαδικες αλλα και προσωπικες. Επισης FF.C., και οι Ροδες ειναι ψιλο-hip hop αν και ασχολουνται και με αλλα ειδη. Θυμαμαι ακουγα και Razastarr και μου αρεσαν παρα πολυ, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν υπαρχουν ακομα.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε: στις 11:37, 18-09-07:

Χμ, Active Member ας πουμε, που ειναι Low Bap βεβαια αλλα και αυτο εντασσεται γενικοτερα στο hip hop. Μαζι τους ειναι και πολλοι αλλοι τραγουδιστες (π.χ. Sadahzinia) που κανουν και δουλειες ομαδικες αλλα και προσωπικες. Επισης FF.C., και οι Ροδες ειναι ψιλο-hip hop αν και ασχολουνται και με αλλα ειδη. Θυμαμαι ακουγα και Razastarr και μου αρεσαν παρα πολυ, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν υπαρχουν ακομα.
Οι ροδες δεν νομιζω οτι ανηκουν σε καποια απο αυτες τις "κατηγοριες" αν και απο αυτους ειχαμε μικρο δειγμα δουλειας και ξαφνικα χαθηκαν.
Οι active member -αν δεν κανω λαθος- πλεον δεν υπαρχουν σαν συγκροτημα ή κατι εχω χασει.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 11:40, 18-09-07:

Οι ροδες δεν νομιζω οτι ανηκουν σε καποια απο αυτες τις "κατηγοριες" αν και απο αυτους ειχαμε μικρο δειγμα δουλειας και ξαφνικα χαθηκαν.
Οι active member -αν δεν κανω λαθος- πλεον δεν υπαρχουν σαν συγκροτημα ή κατι εχω χασει.
Οι Active Member υπαρχουν, απλα εχει φυγει ο Νικητας (και παιζει να εχει μπει η Sadahzinia) και εχει φτιαξει τις Ροδες. Ειπα και πριν οτι οι Ροδες δεν ειναι καθαρα hip hop, αλλα εχουν αρκετα τετοια στοιχεια!

Επισης, οι Ροδες ετοιμαζουν δευτερο cd νομιζω.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε: στις 13:20, 18-09-07:

Οι Active Member υπαρχουν, απλα εχει φυγει ο Νικητας (και παιζει να εχει μπει η Sadahzinia) και εχει φτιαξει τις Ροδες. Ειπα και πριν οτι οι Ροδες δεν ειναι καθαρα hip hop, αλλα εχουν αρκετα τετοια στοιχεια!
..και ο δημιουργος των active member (Foxmoor). Σωστα.
Δισκογραφικα εχω να ακουσω κατι 2-3 χρονια νομιζω -ισως δεν παρακολουθω πολυ- γι'αυτο δεν ημουν σιγουρη αν "υπαρχουν".
Θενξ παντως.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 13:47, 18-09-07:

..και ο δημιουργος των active member (Foxmoor). Σωστα.
Δισκογραφικα εχω να ακουσω κατι 2-3 χρονια νομιζω -ισως δεν παρακολουθω πολυ- γι'αυτο δεν ημουν σιγουρη αν "υπαρχουν".
Θενξ παντως.
Εδω λεει οτι το τελευταιο τους cd ηταν το 2006.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:51, 18-09-07:

Βορεια Αστερια, Αλυτοι Γριφοι, Σκωτινη πλευρα, Ελευθερος υποκοσμος, Κοινονικη Φυγη

Βεβαια δεν ειναι τπτ τεραστια συγκροτιματα... Τα Βορεια Αστερια νομιζω ειναι αρκετα γνωστοι, αλλα ο Ελευθερος υποκοσμος πχ ειναι κατι παιδια στην Ροδο που εχουν βγαλει ενα δισκακι και το χαριζουν χερι με χερι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 18-09-07 στις 13:59.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε: στις 16:41, 18-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Βορεια Αστερια, Αλυτοι Γριφοι, Σκωτινη πλευρα, Ελευθερος υποκοσμος, Κοινονικη Φυγη

Βεβαια δεν ειναι τπτ τεραστια συγκροτιματα... Τα Βορεια Αστερια νομιζω ειναι αρκετα γνωστοι, αλλα ο Ελευθερος υποκοσμος πχ ειναι κατι παιδια στην Ροδο που εχουν βγαλει ενα δισκακι και το χαριζουν χερι με χερι
Σορυ, αλλα αυτα δεν τα εχω καν ακουστα οποτε δεν μπορω να κρινω, αν ανηκουν σε αυτες τις κατηγοριες ή οχι.

Εδω λεει οτι το τελευταιο τους cd ηταν το 2006.
Θενξ και παλι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος