Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,310 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκουλαρίκι στο φρύδι...

μπαμπης5304

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μπαμπης5304
Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O μπαμπης5304 έγραψε στις 21:25, 04-04-10:

γεια σας....εχω εδω και λιγο καιρο την απορια αν υπαρχει σκουλαρικι για το φρυδι αλλα να ειναι μαγνητακι γιατι δεν θελω να μπλεχτω με τρυπες και τετοια πραγματα...1)τα βαριεμαι γτ θα θελει περιποιηση και τετοια και 2)προς αποφυγη μολυνσεων....

Οποιος γνωριζει σχετικα με το θεμα ας απαντησει....θα τ εκτιμουσα!

Thank's in advance!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 657 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 21:54, 04-04-10:

Ρώτα κάποια φίλη σου που ψωνίζει συχνά σκουλαρίκια. Μάλλον θα ξέρει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:27, 04-04-10:

Ή κάνεις τρύπα ή δεν κάνεις. Ψεύτικα πράγματα εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου.

Το piercing είναι ιδεολογία, δεν είναι μόδα. Μην το βλέπουμε τόσο επιπόλαια.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni8400
H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε στις 23:45, 04-04-10:

Μου αρέσει παρα πολυ το σκουλαρίκι στο φρύδι σε ένα αγόρι αλλα τώρα αυτο που λες μου φαινεται δύσκολο να γίνεται..όλη την ώρα θα σκέφτεσαι μη σου πέσει το σκουλαρίκι καταρχήν..αλλά ρώτα εσύ να μάθεις καλύτερα!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tazoulini (maria)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tazoulini
H maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H tazoulini έγραψε στις 16:00, 05-05-10:

Εγώ πάντως που έκανα δεν το μετάνιωσα...Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο μαγνητάκι για το φρύδι....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:47, 05-05-10:

Μαγνητακι? Και δε ''φευγει''? Μια κινηση να κανεις με το κεφαλι σου θα φυγει. Η λιγο να πειραξεις εκει, παλι θα φυγει. Αυτη τη δουλεια θα κανεις, βαλε βγαλε?
Θα συμφωνησω με Μαρω, η κανεις η δεν κανεις τρυπα, πραγματι ειναι ιδεολογια.

Το μαγνητακι μου θυμιζει henna αντι για tattoo. Αν εχεις αμφιβολιες, μην το κανεις ακομα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jimmaki
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε στις 22:03, 05-07-10:

βασικα ο μονος λογος για τον οποιο δε θα σου προτεινα να κανεις τρυπα ειναι γιατι υπαρχει κινδυνος να παθεις πτωση βλεφαρου(ετσι εχω ακουσει) αν γινεται να βαλεις μαγνητακι δοκιμασετο ισως να ειναι μια πολυ καλη λυση

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 23:01, 05-07-10:

δε νομιζω να γινεται να βαλεις μαγνητακι στη συγκεκριμενη περιοχη...ε και στο κατω κατω αμα θελεις πολυ να εχεις σκουλαρικι,κανε τρυπα...

Παράθεση

incredikid (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη incredikid
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O incredikid έγραψε στις 11:18, 06-07-10:

Προσωπικά και εμένα μου αρέσει πολύ, αλλά δεν θα σου πρότεινα να κάνεις στην συγκεκριμένη περιοχή γιατί όντως είναι λίγο επικίνδυνο. Μαγνητάκι είναι σχεδόν απίθανο πιστεύω... Είναι λίγο περίεργο το σημείο για μαγνητάκι. Τώρα όσον αφορά την ιδεολογία συμφωνώ ότι υπάρχει και δεν έχω να πω τίποτα πάνω σε αυτό.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:42, 06-07-10:

Το piercing είναι ιδεολογία, δεν είναι μόδα.
η ιδεολογια του piercing ειναι μοδα...
μεταβεβαια απο χιλιαδες χρονια στους μαυρους και πρωτογονους τους αφρικης..

παμε μπροστα σαν κοινωνια..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tempo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tempo
Ο tempo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O tempo έγραψε στις 13:28, 22-07-10:

μια ερώτηση: αν το μετανιώσει κάποιος για τον x ή y λόγο τι κάνει; η τρύπα κλείνει μόνη της;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:47, 22-07-10:

Yeap.
Οπουδήποτε κάνεις τρύπα, αν δε βάλεις κάποιο σκουλαρίκι, κλείνει από μόνη της με τον καιρό.

right?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:30, 22-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Yeap.
Οπουδήποτε κάνεις τρύπα, αν δε βάλεις κάποιο σκουλαρίκι, κλείνει από μόνη της με τον καιρό.

right?
Αν στο ''οπουδήποτε'' εννοείς και την τρίπα στο αυτί, όχι, δεν ισχύει σε όλους. Σε κάποιους μένει ανοιχτή η τρύπα ακόμα και αν έχουν να βάλουν σκουλαρίκι ένα χρόνο...
Πάντως γενικά στη μύτη,φρύδι κλείνουν εύκολα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:38, 22-07-10:

Ναι το ξέρω. Στο αυτί δε κλείνει έυκολα. Και γω μικρή δεν έβαζα για κάτι χρόνια σκουλαρίκια και δεν έκλεισαν, αλλά ξέρω από φίλες που τους έκλεισαν πανεύκολα. Στα άλλα σημεία σε όλους κλείνουν. Εξάλλου για φρύδι ρώτησε.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 15:44, 22-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Yeap.

right?
Δεν ισχύει απαραίτητα αυτό, νομίζω οτι έχει να κάνει και με το που έχεις κάνει το piercing

Εγώ πχ είχα κάνει septum piercing στα 15 μου και ενώ τα τελευταία 2 χρόνια δεν το βάζω καθόλου, η τρύπα δεν έχει κλείσει. Το ευχάριστο της υπόθεσης είναι οτι λόγω της ανατομίας του σημείου δεν φαίνεται καθόλου αν δεν το προσέξει ο άλλος. Ωστόσο, στα αυτιά π.χ, αν δεν βάλω σκουλαρίκι για 1-2 βδομάδες κάνει αμέσως πετσούλα και αρχίζει να κλείνει...

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 16:00, 22-07-10:

εμένα κλείνει σε μερικές ώρες άμα μείνει κενή

π.σ. τι άστατα πλάΖματα οι γυναίκες - έχει όνομα μάρα , το αλλάζει σε οφελία και τώρα ξαναβάζει σε παρένθεση το μάρα

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:35, 25-07-10:

Σκουλαρίκι στο φρύδι...

Το φαντάζομαι,
σε μηχανάκι τζίελεξ με εξάτμιση μπουρί να ακούγεται ο μονοκύλινδρος
σα τρακτέρ που το παρακολουθείς σε αγρό και εντυπωσιάζεσαι με το
φαινόμενο Ντόπλερ,
το μαλλάκι κλασσικός φράχτης, υποψία καμπούρας,
σκύψιμο και "κλείσιμο" των γονάτων γύρω από τον 50 cc μανιασμένο κινητήρα,
μάλμπορο κόκκινο μαλακό στη κωλότσεπη του ληβάης 501
και σάπιο παπουτσάκι μιλένιουμ νάηκ.

Ω φευ, τι θυμάμαι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katrin294

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katrin294
H katrin294 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H katrin294 έγραψε στις 21:33, 19-09-10:

Προσωπικά είχα κάνει μια τρύπα ψηλά στο αυτί πρίν 8 χρόνια. Για 7 συνεχόμενα χρόνια φόρουσα συνέχεια σκουλαρίκι σε αυτό το σημείο, σπάνια να περναγε μέρα που να μη βάλω και τον περισσότερο καιρό φορούσα και χονρό. Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν το σιχάθηκα και γενικά σιχάθηκα όλα τα piercing και tatoo και η γνώμη μου δεν αλάζει πλέον, ( ευχαριστώ αυτόν που με έκανε να καταλάβω πόσο ηλήθια ήμουν όλα αυτά τα χρόνια ). Λοιπόν τώρα σε αυτους τους 10 μήνες που δε βάζω τίποτα,η τρύπα έχει κλείσει πάρα πολύ που δε φαίνεται σχεδόν καθόλου. Το οτι σε κάποια άτομα αργεί να κλείσει δε σημαίνει που δε θα κλείσει ποτέ ( αυτό είναι χαζό να το πείς ). Απλά διαφέρει απο οργανιζμό σε οργανιζμό. Σε εμένα ευτυχώς εδειξε γρήγορα καλό σημάδι και πιστεύω οτι σε άλλο ένα χρόνο δε θα φαίνεται καθόλου. Απλά όσοι και όσες θέλετε να κάνετε μη το κάνετε απο θέμα να τραβάτε την προσοχή, κάτι ξέρω επαυτού

Παράθεση

Williams

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Williams
H Williams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Williams έγραψε στις 12:13, 04-01-11:

Είναι ανάλογα τον κάθε άνθρωπο
εγώ ας πούμε έκανα τρύπα στο κάτω χείλος μου και χωρίς σκουλαρίκι κλείνει σε πολύ λίγο, το σημάδι όμως δεν φεύγει εύκολα.
Μια άλλη φίλη μου έκανε τρύπα και το σημάδι δεν φαινόταν την δεύτερη μερα

Παράθεση

Ariah.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ariah.
H Ariah. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Ariah. έγραψε στις 15:44, 10-02-11:

και εγω 8ελω.οταν μεγαλωσω αλλα ειδα μια εικονα που σου πιανουν με ενα τσιμπιδακι φρυδιων το κρεας,το τραβανε προς τα εξω και επειτα σου βαζουν ενα πραμα σαν κατσαβιδι για την τρυπα,ew.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 05:04, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ariah.
και εγω 8ελω.οταν μεγαλωσω αλλα ειδα μια εικονα που σου πιανουν με ενα τσιμπιδακι φρυδιων το κρεας,το τραβανε προς τα εξω και επειτα σου βαζουν ενα πραμα σαν κατσαβιδι για την τρυπα,ew.
Αααχχχ εγώ ήθελα να κάνω έτσι γίνεται? τρομακτικό ακούγεται

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 12:23, 12-06-11:

Σκέφτομαι έντονα τους τελευταίους μήνες ,για σκουλαρίκι στο φρύδι ,αλλά δεν εχω ψάξει καθόλου τι παίζει με τις μολύνσεις . Επίσης , εαν θελήσω να το βγάζω και να το βάζω σχετικά συχνά ,είναι εύκολο ;

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 13:20, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Επίσης , εαν θελήσω να το βγάζω και να το βάζω σχετικά συχνά ,είναι εύκολο ;
Για να μην το βλέπουν οι δικοί σου?

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 13:49, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Για να μην το βλέπουν οι δικοί σου?
Μπα. Δεν έχουν θέμα . Στον χώρο εργασίας ,ίσως υπάρχει πρόβλημα

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:33, 12-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
η ιδεολογια του piercing ειναι μοδα...
μεταβεβαια απο χιλιαδες χρονια στους μαυρους και πρωτογονους τους αφρικης..

παμε μπροστα σαν κοινωνια..
δεν το βλέπω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexkolokas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexkolokas
Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O alexkolokas Ο Λεωνιδας ΓΑΜΙΣΕ μονο με 300 έγραψε στις 23:16, 13-07-11:

παιδια θελω να κανω σκουλαρικη στο φρυδι αλλα βρισκω μπροστα τους γωνοις μου νομιζουν οτι θα παθω βλεφαροπτοση αλλα εγω το θεμα το εψαξα και δεν ηπαρχει περιπτοση για βλεφαροπτοση αλλα δεν με πιστευουν τι να κανω για να τους πεισω??? αν γραφω σε λαθος στειλη πειτε μου γιατι δεν ειξερα που να γραψω

Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,414 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 23:19, 13-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από alexkolokas
παιδια θελω να κανω σκουλαρικη στο φρυδι αλλα βρισκω μπροστα τους γωνοις μου νομιζουν οτι θα παθω βλεφαροπτοση αλλα εγω το θεμα το εψαξα και δεν ηπαρχει περιπτοση για βλεφαροπτοση αλλα δεν με πιστευουν τι να κανω για να τους πεισω??? αν γραφω σε λαθος στειλη πειτε μου γιατι δεν ειξερα που να γραψω
Για να μην το κουράζουμε , έχεις 2 επιλογές :

1)Να κάνεις την τρύπα κρυφά και να δεχθείς τις συνέπειες στο σπίτι.
2)Να κάτσεις στ' αυγά σου κι να τους ακούσεις.

Παράθεση

alexkolokas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexkolokas
Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O alexkolokas Ο Λεωνιδας ΓΑΜΙΣΕ μονο με 300 έγραψε στις 23:38, 13-07-11:

εχεις δικιο

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:09, 14-07-11:

Οι βλεφαριδες σου δε θα πεσουν. Λιγο φρυδακι ομως παιζει να σου μεινει στο χερι, αν και λογικα θα'χεις δει σε οσους εχουν πως στην ακρη λειπει κομματι κι αυτο δε διορθωνεται. Στις κοπελες δεν τιθεται μεγαλο ζητημα αφου ουτως η αλλως διορθωνουν το σχημα και το στρωνουν. Στους ανδρες ομως φαινεται εντονα. Θα ελεγα να μη βιαστεις, εισαι πολυ μικρος 13, περιμενε κανα δυο χρονια η κανε στο αυτι ξερω γω

Παράθεση

sotosskar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sotosskar
Ο sotosskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O sotosskar έγραψε στις 10:10, 28-09-12:

γεια σας. ειμαι 17 χρονον και ενδιαφερομαι για μια τριπα στο φρυδι. εχω ακουσει πολλα και διαφορα για τις τριπες στο φρυδι αλλα δεν ξερω τι απο ολα αυτα να πιστεψω τελικα.αλλοι μου λενε οτι μπορει να πεσει το φρυδι μου .αλλοι μου λενε οτι πρεπει να σταματησω να αθλουμε για να μην χτυπησω.και αλλοι μου λενε οτι η τρυπα στο φρυδι ποναει τρελα... θελω να κανω τις εξης ερωτησεις:
1) η τρυπα στο φρυδι ποναει???
2) ποιοι ακριβως ειναι οι κινδυνοι που διατρεχω?
3)μπορει να μου πεσει το φρυδι??(αυτοσ ειναι ο μεγαλητερος λογοσ που αγχονομαι)
4)ποσο καιρο κανει για να επουλοθει η πληγη ωστε να αλλαξω σκουλαρικι??
5)αμα βγαλω το σκουλαρικι ποσο καιρο κανει ή ποσεσ ωρες κανει για να κλεισει η τρυπα???(δεν θελω να το φοραω παντα...)
6) αφινει μονιμο συμαντι???
7)μπορει να μου πετιχουν νεωρο ????
ποσο καιρο μενει πρισμαινο??
9)ισχιει οτι αν φοραω βαρει σκουλαρικι μπορει να μου πεσει το φρυδι??
10) πειτε μου αν υπαρχει κανενασ κινδινοσ που δεν αναφερα....ή δεν ξερω..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

sotosskar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sotosskar
Ο sotosskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O sotosskar έγραψε στις 11:01, 29-09-12:

ρε παιδια απαντηστε μου ειναι συμαντικο...:/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sunday(atlie)
H sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H sunday(atlie) Τωρα ξερεις το δρομο.. ακολουθησε τον. έγραψε στις 11:35, 29-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από sotosskar
γεια σας. ειμαι 17 χρονον και ενδιαφερομαι για μια τριπα στο φρυδι. εχω ακουσει πολλα και διαφορα για τις τριπες στο φρυδι αλλα δεν ξερω τι απο ολα αυτα να πιστεψω τελικα.αλλοι μου λενε οτι μπορει να πεσει το φρυδι μου .αλλοι μου λενε οτι πρεπει να σταματησω να αθλουμε για να μην χτυπησω.και αλλοι μου λενε οτι η τρυπα στο φρυδι ποναει τρελα... θελω να κανω τις εξης ερωτησεις:
5)αμα βγαλω το σκουλαρικι ποσο καιρο κανει ή ποσεσ ωρες κανει για να κλεισει η τρυπα???(δεν θελω να το φοραω παντα...)
Το αν πονάει σχετικό είναι. Και αν πονάει δηλαδή, δε θα τη κάνεις;
Τους κίνδυνους γοογλαρε τους.
Εξαρτάται σε ποιο σημείο θα την κάνεις για να χτυπήσει ή όχι νεύρο. Σημασία έχει σε ποιον θα πας να στην κάνει την τρύπα. Και στο πάνω μέρος του αυτιού μπορείς να χτυπήσεις νευρό μπορεί και όχι. ΌΛα τα υπόλοιπα πας σε ένα μαγαζί και τα ρωτάς. Λίγο δύσκολο να βρεις όλες τις απαντήσεις σου εδώ. Καλύτερα να ενημερωθείς από ειδικό. Να είσαι και σίγουρος.

Παράθεση

Σφεντονας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σφεντονας
Ο Σφεντονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Τρίκερι (Μαγνησία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O Σφεντονας έγραψε στις 11:35, 29-09-12:

1. Οπου κι αν κανεις τρυπα ποναει, αλλου λιγοτερο αλλου περισσοτερο, αλλα δεν ειναι κατι, το συνηθηζεις.
2. Πολλοι κινδυνοι υπαρχουν, κυριως μολυνσης.
3. Αν χτυπησει φλεβα τοτε ειναι πολυ πιθανο να σου πεσει. Δε ξερω ουτε εχω δει καποιον που να το εχει παθει αλλα μπορει να συμβει.
4. Ενα μηνα νομιζω, μπορει και παραπανω.
5. Η τρυπα στο φρυδι δεν κλεινει νομιζω (δεν ειμαι και σιγουρος).
6. Λογικα ναι, "αφινει μονιμο συμαντι".
7. Ναι.
8. Δε ξερω δεν απαντω.
9. Ισχυει. Σπανιως μεν αλλα μπορει.
10. Ναι υπαρχουν διαφοροι κινδυνοι αλλα αν θες τοσο πολυ να κανεις τρυπα στο φρυδι το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να το ψαξεις και να βγαλεις δικα σου συμπερασματα, ωστε να σιγουρευτεις.

Η αποψη μου ειναι πως δε χρειαζεται να κανεις τρυπα στο συγκεκριμενο σημειο. Στο αυτι αν κανεις μια χαρα εισαι, ασε που σε λιγα χρονια δεν θα θες να εχεις τρυπα στο φρυδι και τοτε θα ειναι αργα.

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 20:00, 30-09-12:

Αν πεσεις σε εμπειρο δεν ποναει καθολου. Ισως νιωσεις μια μικρη ενοχληση οταν θα σου περναει το σκουλαρικι, αλλα μη φανταστεις τιποτα τρελο.. Για το αν θα σου χτυπησει νευρο ή οχι ακουγονται πολλα και αλλοι λενε πως αυτα ειναι μυθος, αλλοι πως δεν ειναι... Εγω δε τα πολυπιστευω αυτα..Το τρυπημα ειναι πολυ επιφανειακο και γιαυτο το λογο, νομιζω, πως αν βγαλεις το σκουλαρικι σου κλεινει γρηγορα η τρυπα. Ειχα κανει πριν 4 χρονια και ο κρατησα ενα χρονο, δε μου αφησε κανενα σημαδι.. Καλο ειναι να το κρατησεις 20 μερες - 1 μηνα πριν αλλαξεις σκουλαρικι και εννοειται καθημερινες πλησεις με καταλληλο σαπουνι τον πρωτο καιρο...επισης πρεπει να κουνας και λιγο πανω κατω το σκουλαρικι (χωρις να το βγαλεις)...και οσο μπορεις μη το πειραζεις/πιανεις με βρωμικα χερια...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους