Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,797 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι ηθικά σωστό το τρίτο πρόσωπο σε ένα ερωτικό τρίγωνο να ενημερώσει τον απατημένο

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:59, 26-02-07:

ποιός τη είπε έτσί; δεν ειναι και ναι μισέλ πράγματι πο***να δεν ειναι, απλά το φτέξιμο για μένα ειναι γιατί να απατιούντε γενικά τα ζευγάρια;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 12:03, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
απλά θα έθετα σαν όρο να "πιστωθώ" κι εγώ με μια, δηλαδή να μπορώ να κάνω το ίδιο κάποια στιγμή, χωρίς "κυρώσεις" απο τον άλλον. Τώρα το αν θα την "εξαργύρωνα" είναι άλλο θέμα.
Μισελόνι μου εδώ ομολογώ ότι σε έχασα!!!
Τι είναι βρε τα κέρατα?Μάρκες να τις κερδίζεις και να τις εξαργυρώνεις?Στο μοντ παρνέ είστε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:21, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
Μισελόνι μου εδώ ομολογώ ότι σε έχασα!!!
Τι είναι βρε τα κέρατα?Μάρκες να τις κερδίζεις και να τις εξαργυρώνεις?Στο μοντ παρνέ είστε?
Ο καθένας στη σχέση του θέτει τους δικούς του κανόνες. Εμένα αυτό μου φαίνεται πιο δίκαιο. Μιλάμε βέβαια για πολύ λίγες περιπτώσεις, αν γινόταν συνήθεια τότε κάτι δεν θα πήγαινε καλά στη σχέση. Αλλά για μικρή συχνότητα τέτοιων περιστατικών (πχ μία κάθε 3 χρόνια για παράδειγμα), θα το κατανοούσα πιστευω.

Αρχική Δημοσίευση από mania
ποιός τη είπε έτσί; δεν ειναι και ναι μισέλ πράγματι πο***να δεν ειναι, απλά το φτέξιμο για μένα ειναι γιατί να απατιούντε γενικά τα ζευγάρια;
Διότι πολλές φορές ο χαρακτήρας είναι αδύναμος και οι πειρασμοί πολλοί (και το λέω αυτό χωρίς να έχω απατήσει ποτέ μου, και χωρίς να έχω απατηθεί (ή τουλάχιστον να το ξέρω) ποτέ μου).

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:35, 26-02-07:

Εγω παντως στην θεση του αντρα της Ναντιας, θα ηθελα να το ξερω.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 12:50, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Μισό λεπτάκι βρε Μάριε, κανείς δεν τον κατηγόρησε γιατί κοιμήθηκε με την κοπέλα.Όμως το να το παίζει μετά ηθικολόγος, να νοιώθει "τύψεις" και να θέλει να προειδοποιήσει τον σύζυγο για το τι γυναίκα έχει, είναι το λιγότερο υποκρισία
Σοζ κιολας αλλα ειπα εγω πουθενα το αντιθετο;
Το γραπτο μου ηρθε σαν συνεχεια αυτου που εγραψε ο Αlex πιο πανω.
Ρολο να δικαιολογησω και να κατηγορισω καποιον δεν ειχα και δεν θα αποκτησω ποτε.
Η απιστια ειναι ενα απο τα πραγματα που σιχαινομαι οσο τιποτα στην ζωη μου οσο και αν φαινομαι "απλουστευτης" σε αυτα που γραφω.

Τα υπολοιπα που γραφεις δεν τα κανω παραθεση γιατι δεν εχω να πω κατι διαφορετικο.
Και προσωπικα δεν θα ελεγα τιποτα στον αντρα της,αλλα αν ημοιυν ο απατημενος θα ηθελα να το ξερω....Τραγικο ετσι;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:52, 26-02-07:

να ρωτήσω κάτι?

αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα τον στείλουν στο νοσοκομείο... θα το έκανε?
αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα φάει φυλακή... θα το έκανε?

Μήπως η "ηθική" του σταματάει όταν οι επιπτώσεις έχουν αντίκτυπο ΜΟΝΟ στους άλλους?

Εξω απ το χορό... πολλά τραγούδια λέμε!!!
Είναι πολύ εύκολο να είσαι "τίμιος"
Το δύσκολο είναι να είσαι ΤΙΜΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 19:58, 26-02-07:

+100000 στην Κουε. Και μενα μου φαινεται τελειως εγωιστικο. Και αν συνεβαινε σε μενα, ακομα και αν ημουν η απατημενη, δεν θα ηθελα να ερθει η αλλη και μου πει "Ξερεις, το εκανα με τον καλο σου." Ε, αει και.

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 14:31, 27-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
να ρωτήσω κάτι?

Μήπως η "ηθική" του σταματάει όταν οι επιπτώσεις έχουν αντίκτυπο ΜΟΝΟ στους άλλους?

Εισαι Θεα.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:37, 27-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
να ρωτήσω κάτι?

Να ρωτηξω κατι γιατι εν θυμαμαι;;;;
Γιατι του εγγυαται κανεις οτι αν του το πει ο αλλος μπορει να μην τον κανει ασηκωτο στο ξυλο;
Καλα για την φυλακη δεν παιζει κατι τετοιο...αλλ ευλογο το ερωτημα
Για τα υπολοιπα συμφωνω εξ απολυτως αλλα ερχομαι στο πιο ευλογο ερωτημα της mania αν θυμαμαι πιο πανω που ρωτουσε γιατι θα πρεπει στο φιναλε για γινονται τετοιες κ@λοκαταστασεις.
Ελα μου ντε;
Μαλλον γιατι οι ορμονες ειναι πιο ισχυρες...γ@μω την απιστια μου μεσα!
Τσαντιστηκα τωρα...φευγω!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:48, 27-02-07:

α)την ρουφιανιά πολύ αγάπησαν τον ρουφιάνο κανείς και β)μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια.
genau!
ολα τα ποστ της Κλεφτρας με βρισκουν συμφωνη....

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:15, 27-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Να ρωτηξω κατι γιατι εν θυμαμαι;;;;
Γιατι του εγγυαται κανεις οτι αν του το πει ο αλλος μπορει να μην τον κανει ασηκωτο στο ξυλο;
η "λογική" λέει ότι δεν θα τον δείρει... ίσα ίσα που θα του χρωστάει (και καλά) αιώνια ευγνομωσύνη που του άνοιξε τα μάτια

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 16:51, 27-02-07:

όχι, δεν είναι ηθικά σωστό.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 11:09, 03-03-07:

Sorry παιδιά αν εμένα ερχότανε κάποια να μου πει πως πήγε με τον άντρα μου και θα ήθελε να το ξέρω γιατί νιώθει τύψεις κτλ, θα φερόμουν πολύ πολιτισμένα :
1) θα την τσουρομαδούσα
2) εκτώς από το να βγάλω αφίσα της σε όλους τους δρόμους που κυκλοφωρεί (με τηλέφωνα κ διευθήνσεις τύπου ανοίξαμε και σας περιμένουμε) θα την έκανα να μην μπορεί να ξαναβγεί από το σπίτι της!
Συμπέρασμα το κέρατο ότι κι αν γίνει όσο πολιτισμένος και συζητήσημος άνθρωπος κι αν είσαι, δεν θες να το μάθεις και ειδικά από κάποιον-α ξένο-η!! Τώρα αν στο πεί το αίτερον ήμιση, μπορεί και να γλυτώσει
Οσο για το τι είναι ηθικά σωστό, τώρα το θυμηθήκαμε? Δλδ όταν πάμε με κάποια-ον που είναι παντρεμένη-ος ξέρουμε που "μπλέκουμε" αν δεν το αντέχουμε απλά δεν το κάνουμε! Οσο για τον κερατά (sorry αλλά όσο ευγενικά και να το έλεγα αυτή είναι η ουσία) αν δεν θέλει να το δεί, ότι και να του πείς απλά θα τον μπερδέψεις.. Πόσοι το ξέρουν και κάνουν το κοροϊδο? Ή πόσοι προτιμούν να μην το΄μάθουν ποτέ?
Πάντως ότι σχέση κι αν έχεις με τον ένα από το ζευγάρι πιστεύω πως δεν έχεις το δικαίομα να ανακατευτείς, ας τα βρούν ή ας φαγοθούν μόνοι τους!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:16, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από torry
Sorry παιδιά αν εμένα ερχότανε κάποια να μου πει πως πήγε με τον άντρα μου και θα ήθελε να το ξέρω γιατί νιώθει τύψεις κτλ, θα φερόμουν πολύ πολιτισμένα :
1) θα την τσουρομαδούσα
2) εκτώς από το να βγάλω αφίσα της σε όλους τους δρόμους που κυκλοφωρεί (με τηλέφωνα κ διευθήνσεις τύπου ανοίξαμε και σας περιμένουμε) θα την έκανα να μην μπορεί να ξαναβγεί από το σπίτι της!
Συμπέρασμα το κέρατο ότι κι αν γίνει όσο πολιτισμένος και συζητήσημος άνθρωπος κι αν είσαι, δεν θες να το μάθεις και ειδικά από κάποιον-α ξένο-η!! Τώρα αν στο πεί το αίτερον ήμιση, μπορεί και να γλυτώσει
Στον άντρα σου θα έκανες απλά μια σκηνή;Για να καταλάβω

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 13:12, 03-03-07:

Στον άντρα σου θα έκανες απλά μια σκηνή;Για να καταλάβω
Μάλλον θα του έσπαγα κάτι βαρύ στο κεφάλι .
Ειλικρηνά δεν ξέρω πως ακριβώς θα αντιδρούσα, είμαι από τα άτομα που προτιμούν να μην το μάθουν ποτέ και αν είναι κάτι που γίνεται συστηματικά θα ήθελα να έχει την ειλικρήνια να μου πει τέλος βαρέθηκα, ψάχνομαι αλλού! Τώρα αν γίνει μια φορά υπό Χ συνθήκες και δεν είναι κάτι που μπορεί να τον επιρεάσει απέναντί μου, θα προτιμούσα να μην το μάθω ποτέ! Θα έσπαγε κάτι μέσα μου σίγουρα. Δεν ξέρω αν θα του συγχωρούσα ποτέ μια απιστία, ξέρω όμως οτι χώρια του θα υπέφερα! Γι αυτό ξεχωρίζω μια εφήμερη περιπέτεια από την συνεχή αναζήτηση περιπετειών ή από μια παράνομη σχέση (κάτι που δεν θα συγχωρούσα και δεν θα δικαιολογούσα με τίποτα, γιατί θα σήμαινε πως από καιρό έχει τελειώσει μαζί μου και δεν έχει τα κότσια να το πει!!)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:14, 03-03-07:

Διαφωνώ με την Torry.

Οκ, είναι πιο δυσάρεστο, να στο λένε άλλοι, και ειδικά το τρίτο πρόσωπο...

Αλλά για μένα υπάρχουν δύο περιπτώσεις:
  • Πρόκειται για παράλληλη σχέση.
    Τότε για μένα σημαίνει το καμπανάκι του χωρισμού. Ναι, οκ, ίσως το σκεφτώ λίγο παραπάνω, αν είμαι πχ παντρεμένη, κλπ κλπ... αλλά την παράλληλη σχέση δεν είμαι σε θέση να τη δεχτώ ή να τη δικαιολογήσω.
  • Πρόκειται για κάτι της μίας νύχτας...
    Εκεί κάτι μπορεί να υπάρξει, ένα περιθώριο για συγχώρεση, μία εξήγηση!
Αλλά για να μν ξεφεύγω... Για μένα, τη στιγμή που ο άλλος κάνει παράλληλη σχέση, έχει ήδη εκθέσει και υποβαθμίσει τη σχέση μας. Ειδικά αν έχουν μάθει κι άλλοι για αυτό. Οπότε, ίσως είναι λίιιγο καλύτερα, αν το μάθω από τον ίδιο... ίσως.
Αν κάνει ένα σύντομο παραστράτημα... θα περιφρονήσω την άλλη, που θα έρθει με τα μαντάτα.. και θα απορήσω αν σκόπευε να μου το πει, εκεί θα επέλθει μία κρίση... αλλά ειδικά αν δε νιώσω ότι έχει φθαρεί η σχέση, απλά θα ρίξω μαύρους κεραυνούς κακού κάρμα στην άλλη και θα συνεχίσω τη ζωή μου.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 13:19, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Διαφωνώ με την Torry.

Οκ, είναι πιο δυσάρεστο, να στο λένε άλλοι, και ειδικά το τρίτο πρόσωπο...

Αλλά για μένα υπάρχουν δύο περιπτώσεις:
  • Πρόκειται για παράλληλη σχέση.
    Τότε για μένα σημαίνει το καμπανάκι του χωρισμού. Ναι, οκ, ίσως το σκεφτώ λίγο παραπάνω, αν είμαι πχ παντρεμένη, κλπ κλπ... αλλά την παράλληλη σχέση δεν είμαι σε θέση να τη δεχτώ ή να τη δικαιολογήσω.
  • Πρόκειται για κάτι της μίας νύχτας...
    Εκεί κάτι μπορεί να υπάρξει, ένα περιθώριο για συγχώρεση, μία εξήγηση!
Αλλά για να μν ξεφεύγω... Για μένα, τη στιγμή που ο άλλος κάνει παράλληλη σχέση, έχει ήδη εκθέσει και υποβαθμίσει τη σχέση μας. Ειδικά αν έχουν μάθει κι άλλοι για αυτό. Οπότε, ίσως είναι λίιιγο καλύτερα, αν το μάθω από τον ίδιο... ίσως.
Αν κάνει ένα σύντομο παραστράτημα... θα περιφρονήσω την άλλη, που θα έρθει με τα μαντάτα.. και θα απορήσω αν σκόπευε να μου το πει, εκεί θα επέλθει μία κρίση... αλλά ειδικά αν δε νιώσω ότι έχει φθαρεί η σχέση, απλά θα ρίξω μαύρους κεραυνούς κακού κάρμα στην άλλη και θα συνεχίσω τη ζωή μου.
Περίπου το ίδιο λέμε αν δεις το τελευταίο μου post, απλά θα τα έβαζα πιο πολύ με την άλλη γιατί με το να μου πει τι συνέβει θα επεδίωκε να μας χωρήσει! Μου φαίνεται χειρότερο και πιο π**στικο από το να τον διεκδικήσει με άλλους τρόπους.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:27, 03-03-07:

Ναι, το έγραψα πριν απαντήσεις ξανά!
Απλά δεν ξέρω, δεν το βλέπω ντε και καλά σαν προσπάθεια να μας χωρίσει. Θα μπορούσε να 'ναι για να τα "προλάβει" αυτή σε σένα, και καλά να βγει αυτή η τίμια και ειλικρινής... ή κάτι άλλο...
Σημασία έχει ότι σε απάτησε ο σύντροφός σου, από κει και πέρα, η άλλη είναι το παρατράγουδο.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 13:44, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ναι, το έγραψα πριν απαντήσεις ξανά!
Απλά δεν ξέρω, δεν το βλέπω ντε και καλά σαν προσπάθεια να μας χωρίσει. Θα μπορούσε να 'ναι για να τα "προλάβει" αυτή σε σένα, και καλά να βγει αυτή η τίμια και ειλικρινής... ή κάτι άλλο...
Σημασία έχει ότι σε απάτησε ο σύντροφός σου, από κει και πέρα, η άλλη είναι το παρατράγουδο.
Μπά δεν μπορώ να το δώ τόσο απλά. Αν ήθελε να το παίξει τίμια θα μπορούσε να πει "πρόσεχε τον άντρα σου, ξενοκοιτάω και μου την έπεσε"! Από την στιγμή που πήγε μαζί του δεν θέλει το καλό μου ούτε μπορεί να αποποιηθεί των ευθυνών της με το να μου το πει!
Βέβαια εδω μιλάμε για αντρες και οι αντρες εχουν εναν περίεργο κωδικα τιμής και ειλικρηνιας μεταξύ τους. Για εναν αντρα αυτή που του την κάνει ειναι π**τανα και ο αλλος που πηγε μαζι της απλά ενας αντρας που κάποια του κατσε μια και ενέδωσε όπως θα επρεπε (αφου δεν μπορει λόγω "φυσης" να αντισταθει!) Ετσι δεν λένε όλοι?"Ε αντρας ειμαι πόσο να αντισταθώ αμα μου κ@λ@τριβεται η αλλη?

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 17:28, 03-03-07:

Κατά τη γνώμη μου (και για να επαληθεύσω το ρητό) θα πρέπει να το πει...στη μάνα του,στη μάνα της,στη μάνα του φίλου,στον φίλο.στον γείτονα,στον μπακάλη (αν έχει delivery στον εκάστοτε Ζήκο),στον μηχανικό που του φτιάχνει το αμάξι,στην κομμώτρια της γειτονιάς,στον πιτσαδόρο,στον οδηγό του ΚΤΕΛ Ιωαννίνων (που φέρνει την πεθερά από το χωριό),στον σκουπιδιάρη και στην κυρα-Θοδώσαινα (ξέρεις την απέναντι γριούλα)....διότι ως γνωστόν...Ο ΚΕΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!!!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 20:54, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
1) Να μην μπλεχτεί άλλο ανάμεσα στο ζευγάρι, να τους αφήσει να τα βρούν μόνοι τους.
2) Στο μέλλον να προσέχει πού βάζει το πουλάκι του, αν δεν αντέχει τις τύψεις

Ακριβώς αυτό!
Αν ερχόταν κάποιος και μου έλεγε οτι "πήγα με τη γυναίκα σου"
θα τον σαπιζα στο ξύλο και γενικά θα κακοπέρναγε!

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε στις 21:14, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από eilikrinis
Κατά τη γνώμη μου (και για να επαληθεύσω το ρητό) θα πρέπει να το πει...στη μάνα του,στη μάνα της,στη μάνα του φίλου,στον φίλο.στον γείτονα,στον μπακάλη (αν έχει delivery στον εκάστοτε Ζήκο),στον μηχανικό που του φτιάχνει το αμάξι,στην κομμώτρια της γειτονιάς,στον πιτσαδόρο,στον οδηγό του ΚΤΕΛ Ιωαννίνων (που φέρνει την πεθερά από το χωριό),στον σκουπιδιάρη και στην κυρα-Θοδώσαινα (ξέρεις την απέναντι γριούλα)....διότι ως γνωστόν...Ο ΚΕΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!!!

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 17:38, 07-03-07:

Η γιαγιά μου, όταν ήτανε περίπου 40 ετών και της τηλεφώνησε η γκόμενα του πα΄πού μου για να της πει "ξέρετε, θα σας χωρίσω, εγώ ήμουν χθες με τον άντρα σας", μου είπε ότι της απάντησε "σας ευχαριστώ πολύ! με ξεκουράζετε!"

(χωρίς πλάκα).

Παράθεση

Niki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 18:46, 08-03-07:

Νομίζω ότι ο απατημένος οφείλει να είναι σε θέση να διαπιστώσει μόνος του ότι ... σέρνει έλκυθρο . Τί πάει να πει πρέπει ;; Όταν έκανε ό,τι έκανε τί είχε στο μυαλό του ;;;; Να το κάνει και μετά να πάει να τα πει όλα στον /στην απατημένο/η ; Δεν τον αφορά από την στιγμή που θέλει απλά να περάσει καλά . Το τι θα κάνει το ζαυγάρι είναι δκαίωμα και επιλογή του

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:53, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από briki
Η γιαγιά μου, όταν ήτανε περίπου 40 ετών και της τηλεφώνησε η γκόμενα του πα΄πού μου για να της πει "ξέρετε, θα σας χωρίσω, εγώ ήμουν χθες με τον άντρα σας", μου είπε ότι της απάντησε "σας ευχαριστώ πολύ! με ξεκουράζετε!"

(χωρίς πλάκα).

Φοβερή η γιαγιά!Καλά Ξηγήθηκε !

Πάντως συμφωνώ ότι αυτό είναι ένα πρόβλημα του ζευγαριού. Οποιοσδήποτε τρίτος αφού έκανε ότι έκανε πρέπει να κάνει στην άκρη μετά.

Παράθεση

Niki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 18:54, 08-03-07:

Και πάνω από όλα με αξιοπρέπεια

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:45, 13-03-07:

Ένα ρητό των γυναικών της Σμύρνης, από την οποία κατάγονται οι πρόγονοί μου, ήταν ότι "Ο άντρας ανήκει σε όλες τις γυναίκες και τον έχει αυτή που ξέρει να τον κρατήσει". Αν και ακούγεται κατά βάση φαλλοκρατικό, να είστε βέβαιοι ότι οι γυναίκες αυτές ήξεραν να κάνουν το κουμάντο τους. Σε αυτό το πλαίσιο, αυτή με την οποία (θεωρητικά πάντα) πήγα, άρα της έδωσα το δικαίωμα, μπορεί να επιλέξει να με διεκδικήσει και κάτι τέτοιο δεν μπορεί να κριθεί με ηθικά κριτήρια, αλλά μόνο με κριτήρια ωμού ανταγωνισμού. Θέλω να πω ότι ο τελευταίος που θα μπορούσε να την κατηγορήσει για ανηθικότητα θα ήμουν εγώ! Αφού μάλιστα εγώ επέλεξα να δημιουργήσω την παράλληλη σχέση, θα πρέπει να είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω τις συνέπειές μου. Φυσικά τα ίδια ισχύουν και για τα δυο φύλα. Από κάποια άποψη, η αλήθεια οφελεί και τον/την απατημένο της σχέσης, αφού του/της δίνεται η ευκαιρία να γνωρίζει τι συμβαίνει και να επιλέξει τι θα κάνει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους