Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,715 μέλη και 2,404,348 μηνύματα σε 74,736 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 539 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αεροπορικά εισιτήρια

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 17:03, 10-12-06:

Ξέρετε αν κάποιος πάει 1-2 μέρες πριν την πτήση του στο αεροδρόμιο και αν υπάρχουν κενές θέσεις στο αεροπλάνο, αν παίζει να τον αφήσουν να ταξιδέψει;

Έχω τελειώσει με μαθήματα, σήμερα-αύριο τελειώνω και με χαιρετούρες με τα παιδιά εδώ και μου φαίνεται βουνό να περιμένω ως την Τετάρτη που πετάω. Εντάξει, δεν λέω πώς είναι κάτι να περιμένω 2 μέρες παραπάνω, αλλά μωρέ γιορτάζει κι ο μπαμπάς μου την Τρίτη, βλακεία για μια μέρα να μην είμαι.

Να το τολμήσω να σκάσω μύτη στο αεροδρόμιο 1-2 μέρες νωρίτερα και να πώ και καλά "μπέρδεψα τις μέρες"; Είναι μήπως μπούρδα η σκέψη;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:19, 10-12-06:

Αυτο μου ακουγετε λιγο ακυρο, δεν νομιζω να υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να σε αφησουν να φυγεις. Αν ομως παρεις τηλεφωνω στην εταιρια και τους πεις οτι εγινε κατι σοβαρο (πχ προβλημα υγιας καπιου συγκενη) και οτι θελεις να ταξιδεψεις νωριτερα ισως να σε αφησουν να τους δωσεις πισω το εισιτριο και να σου δωσουν αλλο, ισως και να σε χρεωσουν λιγο ομως. Δεν ξερω μπορει να ειναι κοτσανα και αυτα που λεω εγω και να ειναι μια χαρα αυτο που λες εσυ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 17:27, 10-12-06:

Ευχαριστώ Κρόνε. Αυτό που ξέρω ότι γίνεται σίγουρα με την έξτρα χρέωση είναι αν χάσεις την πτήση σου, συνήθως σε αφήνουν να πετάξεις με την επόμενη και πληρώνεις κάτι. Αλλά για πριν την κανονική πτήση δεν ξέρω.

Μια συγκάτοικος μου είπε ότι αν πέσω σε "καλό" υπάλληλο παίζει να με αφήσει.

Το να πάρω τηλ. και να πω ιστορίες δεν παίζει, πολύ Φώσκολος, εντάξει, αν γίνεται να κάνω κάτι ok, αλλά να μην ταλαιπωρηθώ και κάψω και πολύ φαιά ουσία.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 17:29, 10-12-06:

Ο αδερφος μου ειχε βγ[αλει εισητηριο και επειδη χρειαστηκε να φυγει νωριτερα πηγε στο γεαφειο μεσω του οποιου εβγαλε το εβγαλε πηραν απο εκει τηλεφωνο την εταιρεια, τους ειπαν οτι ειναι "αναγκη" και αν μπορει να φυγει (αν φυσικα υπηρχε πτηση) και αφου εδωσε ολα τα στοιχεια, του αλλαξαν ημερομηνια και εφυγε κανονικα 3 μερες νωριτερα.Δεν θυμαμαι μνο αν ειχε επιβαρυνθει.
Καλυτερα να παρεις τηλεφωνο παρα να τρεχεις στα αεροδρομια με βαλιτσες κτλ κτλ.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 17:34, 10-12-06:

Ευχαριστώ και σένα Μάριε. Η βλακεία είναι ότι έχω κλείσει το εισιτήριο μέσω internet, οπότε δεν έχω κάπου να απευθυνθώ.
Γι'αυτό και σκέφτηκα να πάω με την βαλίτσα στο αεροδρόμιο, μήπως και με λυπηθούν. Εντάξει, όπως τα λέτε πολύ διαδικασία φαίνεται, μάλλον να κάτσω στα αυγά μου.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 17:48, 10-12-06:

Παρε ενα τηλεφωνο πες οτι ειναι αναγκη να φυγεις νωριτερα και αν υπαρχει πτηση "παρακαλεσε" τους να σε στριμωξουν.
Πιστεψε με δεν χανεις απολυτως τιποτα να το δοκιμασεις.Μονο κερδισμενη μπορεις να βγεις.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 17:52, 10-12-06:

Λες; Καλά, θα πάρω. Πτήση σίγουρα υπάρχει, είναι καθημερινές. Θέσεις δεν ξέρω αν θα υπάρχουν και καλή διάθεση. Anyway, ας μην πτοούμαι.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 19:14, 10-12-06:

Κοίτα, εξαρτάται από την εταιρία... Αν θέλουν μπορούν να σου πουν να πληρώσεις διαφορά...
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 22:37, 10-12-06:

Τα παντα εξαρτώνται απο την εταιρεία.Αν έχεις βρει εισητήριο μέσω κάποιας προσφοράς δλδ πολύ φθηνότερο απο την κανονική τιμή δεν θα μπορείς να το αλλάξεις.Διαφορετικά έχεις την δυνατότητα να το κανεις "ανοιχτο" ή αν είσαι σίγουρος για το ποτε θα ταξιδεψεις να αλλάξεις ημ/νιες.
Δεν διευκρινίζεις αν έχεις κάνει απλά κράτηση το εισητήριο ή αν το έχεις εξωφλήσει με πιστωτική.

Όπως και να χει κάθε εταιρεία έχει την πολιτική της και μόνο αν πάρεις τηλ. θα μάθεις.Γεγονός είναι πως έχεις την δυνατότητα να ακυρώσεις και να αλλάξεις την κράτηση χωρίς καμμία χρέωση.Αν έχει εκδοθεί εισητήριο δλδ έχεις ήδη πληρώσει θα σου παρακρατηθεί ένα ποσο ως ακυρωτικά αναλογα με το ποσο νωρίς το ακύρωσες και μετα θα κλεισεις εισητηριο εκ νεου στην πτηση που θες.Εισητήρια υπάρχουν ακόμη και τλτ στιγμή απλα είναι πολύ ακριβά και συνήθως πρώτη θέση.Πάντως όλα εξαρτώνται απο την εταιρεια.

Αυτή η κουφή ιδέα του να πας στο check-in και να πεις ότι μπερδεύτηκες δεν θα σου βγει σε καλό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 00:14, 11-12-06:

Κι εμενα καλυτερο μου ακουγεται το τηλεφωνο πιο πριν, μην κουβαλας και τσαμπα τις βαλιτσες αν δε γινεται!
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 00:43, 11-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Τα παντα εξαρτώνται απο την εταιρεία.Αν έχεις βρει εισητήριο μέσω κάποιας προσφοράς δλδ πολύ φθηνότερο απο την κανονική τιμή δεν θα μπορείς να το αλλάξεις.
Ναι, το εισιτήριό μου είναι προσφορά, το έχω κλείσει πολύ καιρό πριν και είναι από τα και καλά φτηνά της εταιρείας γι'αυτούς που τα κλείνουν νωρίς-νωρίς. Βασικά ξέρω ότι δεν αλλάζουν (προσπάθησα πριν 1,5 μήνα να αλλάξω την επιστροφή και δεν γινόταν, οπότε για γυρισμό έβγαλα καινούρια με την πασπαρτού Easy ).

Anyway, θα δοκιμάσω τις λύσεις Founes και τηλ. κι αν δεν βγει κάτι ok, άλλωστε Τετάρτη έρχομαι και τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι μακριά! Οπότε μην ασχολείστε άλλο με την πάρτη μου και καίτε φαιά ουσία.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 13-11-09 στις 01:09. Αιτία: Προσαρμογή στο θέμα
Παράθεση

azaza09

Νεοφερμένος

H azaza09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H azaza09 έγραψε: στις 13:03, 05-01-07:

Δέκα χρόνια λειτουργεί η ιστοσελίδα www.ba.com , της British Airways και η αεροπορική εταιρεία προσφέρει στους ταξιδιώτες τη δυνατότητα, την 10η Ιανουαρίου 2007, να αγοράσουν το εισιτήριό τους στην οικονομική θέση για το Λονδίνο από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη αποκλειστικά μέσω της ιστοσελίδας, στη συμβολική τιμή των 10 ευρώ για απλή μετάβαση, χωρίς τους φόρους.

Το ταξίδι πρέπει να πραγματοποιηθεί μέχρι τις 31 Μαρτίου 2007.

Πηγή : http://www.naftemporiki.gr/news/story.asp?id=1285465
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 18:47, 05-01-07:

Μια χαρα!!!

Να ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται, οτι οι φόροι είναι κάτι λιγότερο απο 100euro !
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,003 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:42, 05-01-07:

Έτσι από περιέργεια, τα αεροπορικά εισιτήρια δεν έχουν 19% φόρο ;
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 21:05, 05-01-07:

περιλαμβάνεται στην τιμή(το πιθανότερο) ή στους φόρους αεροδρομίου.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,003 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:16, 05-01-07:

Ναι όμως είπες ότι οι φόροι είναι λίγοτερο από 100? ... Αν ισχύει ότι το ΦΠΑ των εισητηρίων είναι 19% δεν θα έπρεπε να είναι ο φόρος γύρω στα 2?;
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 21:32, 05-01-07:

ρε παιδια μήπως ειναι λίγο μουφιά??
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:41, 05-01-07:

Δεν νομίζω ολόκληρη Nαυτεμπορική να βγάλει μούφα είδηση
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 21:47, 05-01-07:

εκτος απο αυτό, μην τρελενεστε με την τιμή...

υπάρχουν εισιτήρια απο 0,1Ε... απλά στην Ελλάδα λόγο των πολύ μεγάλων εξόδων αεροδρομίου, δεν ερχονται όλες οι αεροπορικές... Βασιλιάδες οι Άγγλοι που έχουν εισιτήρια απο 0.1, 5, 7, 10Ε...
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 21:56, 05-01-07:

συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα.....
πετάνε με 10 $ ?
με τους φόρους μέσα?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους