Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ερωτικά δώρα και χωρισμός

love_rebel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη love_rebel
Ο love_rebel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O love_rebel έγραψε στις 21:33, 25-02-07:

Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum.
Σαν πρώτο μου post, θέλω να κάνω μια ερώτηση που με απασχολεί τον τελευταίο καιρό και με αφορμή ένα πρόσφατο χωρισμό.

Αν υποθέσουμε οτι κάνετε ένα ερωτικής φύσης δώρο στο/στη σύντροφο σας (sex toys, sexy εσώρουχα κλπ), το θεωρείτε σωστό να τα χρησιμοποιήσει αυτά και με τους επόμενους συντρόφους του/της?

Αυτό βέβαια ίσως είναι διαφορετικό για τα εσώρουχα και διαφορετικό για τα sex toys και άλλων ειδών δώρα.

Περιμένω εναγωνίως τις απαντήσεις σας...

Υ.Γ. Το topic το ανοίγω σε αυτή την κατηγορία και οχι στο Έρωτας και Sex, γιατί πιστευώ οτι είναι ζήτημα καθαρά αισθηματικής φύσης...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 21:35, 25-02-07:

....να τα πλύνει όμως πρώτα ε?

και να τα χρησιμοποιησει δηλ. τι έγινε? σάμπως και θα είσαι μπροστά όταν είναι με τον καινούριο γκόμενο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:39, 25-02-07:

Ναι μωρέ... Αντικείμενα είναι.
Και ερωτικά δώρα ξαναχρησιμοποιώ, και από τήν κούπα που μου έκανε ο πρώην ακόμα πίνω καφέ. Ένα και το αυτό.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_rebel

Νεοφερμένος

Ο love_rebel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O love_rebel έγραψε στις 21:41, 25-02-07:

Η ερώτηση είναι αν θα σε ενοχλούσε και αν αυτό είναι λογικό/δικαιολογημένο... Προφανώς και αν είναι να το κάνει θα το κάνει.

Και η άλλη ερώτηση θα ήταν αν θα έκανες εσύ κάτι αντίστοιχο.

Παράθεση

δi0m (diomidis)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη δi0m
Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O δi0m έγραψε στις 21:42, 25-02-07:

Αυτα τα πραγματα ειναι αναλογα ποσο συναισθηματικος ανθρωπος εισαι...αλλοι δν θελουν να ξαναδουν πραγματα του/τις πρωην τους,αλλοι θελουν να τα βλεπουν και να τα χρησιμοποιουν...αρκει βεβαια να μην προσβαλεται και ο καινουριος τους συντροφος...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:52, 25-02-07:

Σε μένα αναφέρεσαι; Γιατί νομίζω ότι ήμουν μεν έμμεση, αλλά σαφής.

Ναι, εγώ θα το έκανα, και το κάνω...
Και για μένα είναι αυτονόητο, ότι αφού κάνω κάτι, το δέχομαι κι όταν μου το κάνουν. Και στην τελική, πρώην είναι, ας κάνει ό,τι θέλει...

Παράθεση

love_rebel

Νεοφερμένος

O love_rebel έγραψε στις 21:56, 25-02-07:

@Γιδι : Οχι... Η απάντηση ήταν προς τον dooo. Αλλά πρόλαβες και απάντησες στο ενδιάμεσο...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 21:57, 25-02-07:

σου απαντώ εμμέσως, πλην σαφώς: τα δώρα είναι δώρα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:52, 25-02-07:

με το ίδιο σκεπτικό δεν θα έπρεπε να ξαναδωρίσουμε ποτέ την "καρδιά" μας αν τη δωρίσαμε μία φορά κάπου....

τα δώρα είναι δώρα όπως λέει και η doo και ο καθένας τα κάνει ότι θέλει.
(αν γουστάρει τα κάνει και προσάναμα στο τζάκι!)

Τέλος καλό είναι να μην δενόμαστε συναισθηματικά με ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.
(δεν ξανακάνω σεξ σε αυτό το κρεβάτι??? είχα κάνει μαζί του.... )

Για να γίνω πιο σαφής, αν δεν έγινα ακόμα
ΑΝ χωρίσω... τι με νοιάζει εμένα με ποιά θα χρησιμοποιεί το σώβρακο ή τις χειροπέδες που του πήρα
Η ουσία έτσι κι αλλιώς και η πίκρα θα είναι εντελώς αλλου!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 22:29, 05-09-08:

Βρήκα θέμα ξεχασμένο... χιχιιχιχ

Δωρα, του πρώην;
Θέλω να σας πω, οτι μια φορά μετάνιωσα για δώρο που πήρα... και μετά απο λίγο χώρισα.....
Του πήρα ένα εξωτερικό σκληρό....και πολλά λεφτά, και λίγο το διαστημα που είμασταν μαζί, και πόσο ηλίθια φάνηκα.
Και μετά από καιρο ήθελα εξωτερικό σκληρό και το θυμηθηκα... και έκλαψα με μάυρο δάκρυ
Αλλά πήγα και πήρα έναν ίδιο σε ροζ χρωματάκι όμως κουκλί σκέτο....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Katerina Kechaya

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Katerina Kechaya
H Katerina Kechaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Katerina Kechaya έγραψε στις 01:16, 07-09-08:

Oλη αυτη η κουβεντα μου θυμιζει κατι απο εικονολατρεια..
Καποτε, ειχα κανει την παλαβομαρα και επεστρεψα ολα τα δωρα και οσα περισσεψαν τα ξεφορτωθηκα κακην κακως..
Οταν ο θυμος καταλαγιασε το μετανιωσα οικτρα!! Και οταν ερωτευτηκα ξανα και μπορουσα να δω το παρελθον με καθαρη ματια, θεωρησα εξαιρετικα ανωριμη την πραξη μου.
Με εναν ανθρωπο που εχεις περασει ενα διαστημα, με τον οποιο εχεις δεθει και δοθει, ερχεται καποια στιγμη που αναζητας τις αναμνησεις..ετσι οπως μας αρεσει να ξετυλιγουμε τα τετραδια του Δημοτικου στα οποια ανταλλασαμε μηνυματα κατα την διαρκεια του μαθηματος με τις κολλητες μας.. (και ποιος δεν το εχει κανει!).

..Οσο για την μετεπειτα χρηση των δωρων, εξαρταται και παλι απο το κατα ποσο εχεις καταφερει να ξεπερασεις τις μνημες και να τα αντιμετωπισεις ως σκετα αντικειμενα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 19:34, 07-09-08:

Με εναν ανθρωπο που εχεις περασει ενα διαστημα, με τον οποιο εχεις δεθει και δοθει, ερχεται καποια στιγμη που αναζητας τις αναμνησεις..

+φωνώ, μα έχω προτίμηση στις ακριβές αναμνήσεις, και δεν μου αγοράζουν καμμία τέτοια

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:00, 05-01-13:

πως συμπεριφέρεστε στα δώρα που έχετε από τους πρώην σας; τα κρατατε ή τα πετάτε; τα κρυβετε; τα χαρίζετε;
μιλάμε για βιβλία που έχουν αφιερώσεις, καθημερινά πράγματα όπως κούπες, μπρελόκ, μπλουζάκια, καπέλα, κολώνιες ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να έχετε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:04, 05-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
πως συμπεριφέρεστε στα δώρα που έχετε από τους πρώην σας; τα κρατατε ή τα πετάτε; τα κρυβετε; τα χαρίζετε;
μιλάμε για βιβλία που έχουν αφιερώσεις, καθημερινά πράγματα όπως κούπες, μπρελόκ, μπλουζάκια, καπέλα, κολώνιες ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να έχετε.
Τι τα κάνουμε με τα καθημερινά πράγματα, ε;

Θα απαντήσω με παράδειγμα. Μία πρώην μου, μου είχε κάνει δώρο μία σακούλα με προφυλακτικά από τα Hondos (και ένα λιποζάν). Χωρίσαμε. Τα προφυλακτικά τα χρησιμοποίησα με τις επόμενες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 22:11, 05-01-13:

Κάποια τα κράτησα κάποια όχι...

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:16, 05-01-13:

ελα μωρε τα προφυλακτικά

μιλαμε για πραγματα με συναισθηματική αξία.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:22, 05-01-13:

Πράγματα καθημερινής χρήσης [σαν αυτά που αναφέρεις] γενικά συνεχίζω να τα χρησιμοποιώ, δεν βρίσκω λόγο να σταματήσω.
Τώρα αν έχουν πάνω αφιερώσεις και τα συναφή μάλλον δεν θα τα είχα σε ... κοινή θέα. Τώρα να τα πετάξω κιόλας (πχ. βιβλία) δεν μου πάει, αν για όποιο λόγο δεν ήθελα να τα έχω καν σπίτι μου, μάλλον θα τα χάριζα κάπου.

Παράθεση

london_viola (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη london_viola
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H london_viola έγραψε στις 18:41, 06-01-13:

ολα αυτα που λες είναι δειγμα αγαπης απο την τοτε σχεση και για οποιο λογο κι αν χωρισεις δειχνει/θυμιζει οτι καποτε ησουν ευτυχισμενος/η με καποιο ατομο και σου εκανε αυτα τα δωρα... οχι και να τα πεταξεις, ενταξει (ειδικα αν ειναι και αξιας)... δεν εχει ιδιαιτερο νοημα.... εκτος πια κι αν δε θες τιποτα μα τιποτα που να τον/την θυμιζει και το δεις τα πεταω ολα στα σκουπιδια(οχι μονο τα δωρα, μεταφορικα μιλωντας) και κανω μια νεα αρχη -το οποιο προσωπικα το εχω κανει....

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 19:09, 06-01-13:

Να τα πετάξω; ΟΥΤΕ ΚΑΝ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΡΕ;
Μια φορά πήγα να το κανώ και σκατούλες, το μετάνιωσα και τα έβαλα πάλι πίσω στη θέση τους.
Κρατάω άλλα κι άλλα, πχ τα εισιτήρια από κοινές μας διακοπές ή φωτογραφίες και θα πετάξω τα δώρα;
Σίγουρα θα τα κρατήσω κάπου κρυμμένα, να ξέρω ότι βρίσκονται κοντά μου και όταν το πάρω απόφαση ότι δεν τα έχω πια (συναισθηματική) ανάγκη θα τα χαρίσω κάπου ή πολύ θα τα απομακρύνω ίσως στην αποθήκη (πολύ μακριά θα μου πεις τα πας, αλλά νταξ άλλο να τα έχεις κάτω από το κρεβάτι και να τα ανοίγεις κάθε λίγο και άλλο να τα έχεις στο υπόγειο και να τα βλέπεις μια φορά το χρόνο που τυχαίνει να πας κάτω.)

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 19:25, 06-01-13:

Εγω οταν τα κοιταω δε θυμαμαι καν οτι ειναι δωρα ή και να το θυμηθω δε νιωθω κατι οποτε αν μαρεσουν και ειναι χρησιμα τα κραταω

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:12, 06-01-13:

Εγώ κάνω κάτι πιο αποτελεσματικό: τα μεταφέρω όλα στο σπίτι μου στην Αθήνα, σε έναν συγκεκριμένο χώρο. Δεν τα πετάω μεν, αλλά τα κρατάω εντελώς out of reach.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 15:24, 07-01-13:

η λυση του γιωργου μ αρεσει! μακαρι να ειχα δευτερο σπιτι

london_viola με καταλαβες...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:41, 07-01-13:

Δεν έχω και πολλά πράγματα από πρώην (ήταν άφραγκοι, οπότε λογικό). Κάτι λίγα που έχω είναι αξεσουάρ ένδυσης, τα οποία απλά τα έχω στο πατρικό γιατί ο boyfriend ξέρει από ποιόν είναι και δεν του αρέσει να τα φοράω. Εχω κρατήσει και κάτι φωτογραφίες στο flickr... Αυτά.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:07, 07-01-13:

Φαντάζομαι πως εξαρτάται από τον τρόπο του χωρισμού.
Αν μια κοπέλα την κερατώσουν, υποθέτω πως τα πετάει όλα..
Αν χωρίσει με φιλικές διαδικασίες, τότε ίσως τα κρατάει για λόγους χρηστικούς ή για ενθύμια..

Προσωπικά δεν έχω τίποτα από το παρελθόν.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 16:20, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Δεν έχω και πολλά πράγματα από πρώην (ήταν άφραγκοι, οπότε λογικό)
κριστινελ σ αγαπω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 16:28, 07-01-13:

απο την αλλη, άφραγκοι άφραγκοι, αλλά για "αξεσουάρ ένδυσης" είχαν O_O
για πες, δαντελωτά;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:32, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
απο την αλλη, άφραγκοι άφραγκοι, αλλά για "αξεσουάρ ένδυσης" είχαν O_O
για πες, δαντελωτά;
Nαι, ένα βραχιόλι είχε μαύρη δαντέλα πάνω, πως το βρήκες?

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 17:01, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Nαι, ένα βραχιόλι είχε μαύρη δαντέλα πάνω, πως το βρήκες?

με ξέχασες κιόλας....

Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 17:52, 07-01-13:

ρουχα η αξεσουαρ , για κανενα λογο δε τα ξαναφορας , οπως και να εληξε το σκηνικο . Εκτος κι αν ειναι πια η περιπτωση που βλεπουμε σε κατι ταινιες και σειρες που μετα το χωρισμο , μενουν οι καλυτεροι φιλοι , δινουν συμβουλες σχεσεων ο ενας στον αλλον , κανουν και προξενια και κατι τετοια . Αρρωστα πραγματα δηλαδη. Και γενικα , προτιμοτερο να μη κρατας τιποτα γενικως.

Παράθεση

london_viola (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη london_viola
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H london_viola έγραψε στις 18:55, 07-01-13:

london_viola με καταλαβες...

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Αν μια κοπέλα την κερατώσουν, υποθέτω πως τα πετάει όλα..
exactly! το κακο βεβαια ειναι οτι δε βοηθαει πουθενα..... οποτε ξανα, αν ειναι τιποτα χρησιμο κ σ'αρεσει μπορεις να το κρατησεις, σιγα... επειδη θα εχεις κατι δικος του/της δε σημαινει οτι θα τον/την θυμασαι κιολας, εκτος αν εχει αφιερωση (που τα ρουχα ας πουμε, ρολογια κτλ δεν εχουν συνηθως...) για παραδειγμα, ειχα αγορασει σε καποιον δερματινο πορτοφολι για επετειο. αφου χωρισαμε πολυ χλωμο το βλεπω να το περαξε....

Παράθεση

Giot1981

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giot1981
Ο Giot1981 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Giot1981 έγραψε στις 17:34, 15-02-13:

Σε περίπτωση που ο/η πρώην σας, σας επέστρεφε ότι του/της είχατε δωρίσει, απλά με ένα δέμα του ταχυδρομειου. Πως θα σας έκανε να νιώθετε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 18:27, 15-02-13:

Θα την ειχα ξεγραψει τελειως και θα εβρισκα καινουργια κοπελα να της δωρισω τα επιστραφεντα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 19:46, 15-02-13:

Από τα πιο παλιά κόλπα για να πληγώσεις τον άλλο μετά το χωρισμό.
Και καλά σε απαξιώνω τόσο που επιστρέφω τα δώρα και μάλιστα με ταχυδρομείο για να
μην υπάρχει οποιαδήποτε μεταξύ μας επαφή.

Ούτε καν να ασχοληθείς.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 20:56, 15-02-13:

απαισιο.
και γω σκεφτηκα να τα επιστρεψω αλλα υπεθεσα οτι θα προσεβαλα τον αλλον... και ετσι ειναι, εάν καποιος σου τα έχει δωσει με την καρδιά του.
πωπω...

**εκτός και αν ειχες κανει καμιά χοντρή βλακεία οποτε δικαιολογείται

Παράθεση

Giot1981

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giot1981
Ο Giot1981 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Giot1981 έγραψε στις 04:39, 16-02-13:

ciela, απαίσιο σαν κίνηση απο τον άλλο ή σαν δική σου κίνηση;;; Και prime γιατί να πληγωθεί κάποιος απο μια κατάσταση που δημιούργησε ο ίδιος όταν μάλιστα ο άλλος του τα επιστρέφει προς πάσα χρήση αντί να τα πετάξει;;;
Μια εποχή ήμουν με μία κοπέλα και παρόλο που μέναμε κοντά της άρεσε να αλληλογραφούμε, αρωμάτιζε μάλιστα μεχρι και τα επιστολόχαρτα. Όταν ήρθε η ώρα η στερνή ένα ωραίο πρωί είδα όλη μου την αλληλογραφία δίπλα στον κάδο των σκουπιδιών της πολυκατοικίας μου. Προφανώς ήρθε η ίδια και τα άφησε. Με ενόχλησε το γεγονός οτι πέταξε τις σκέψεις μου στα σκουπίδια ενώ θα μπορούσε να τα αφήσει στην πόρτα μου.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 05:33, 16-02-13:

Τελικά ισχύει απόλυτα αυτό που λένε πως ποτέ δεν ξέρεις κάποιον πραγματικά, μέχρι (και αν) έρθει η ώρα να χωρίσετε..

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 09:43, 16-02-13:

Και άντε καλά να τα επιστρέψεις εσύ από μόνος σου, που ναι, είναι απαίσιο. Αλλά όταν σου το ζητάει ο άλλος; "Θέλω τα δώρα μου πίσω."

Ναι, μου έχει συμβεί!! Κι επειδή τον αγνόησα με τη λογική 'this is not happening', μου το ζήτησε μάλιστα πολλές φορές και μέσω κοινών γνωστών! Ε, κάποια στιγμή μου την έδωσε τόσο, που την ψαλίδισα την μπλούζα. Σταδιάλα. (Κι όχι, δεν ήμουν τόσο κακιά, ώστε να του την έστελνα πίσω ψαλιδισμένη. )

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:41, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lilla My
Και άντε καλά να τα επιστρέψεις εσύ από μόνος σου, που ναι, είναι απαίσιο. Αλλά όταν σου το ζητάει ο άλλος; "Θέλω τα δώρα μου πίσω."

Ναι, μου έχει συμβεί!! Κι επειδή τον αγνόησα με τη λογική 'this is not happening', μου το ζήτησε μάλιστα πολλές φορές και μέσω κοινών γνωστών! Ε, κάποια στιγμή μου την έδωσε τόσο, που την ψαλίδισα την μπλούζα. Σταδιάλα. (Κι όχι, δεν ήμουν τόσο κακιά, ώστε να του την έστελνα πίσω ψαλιδισμένη. )
Ξεφτίλα να σου ζητάει πίσω τα δώρα!!!!!!!!!
Έλεος!!!!!

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 13:44, 16-02-13:

ειναι απαίσιο κ από τις δυο πλευρές

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 14:07, 16-02-13:

Ε ενταξει δεν ειναι παντα ετσι. Αμα ο άλλος σου εχει κανει δωρο αμαξι αξιας 12000 ευρω κι εσυ την επομενη μερα πας και τον κερατωσεις...Ε, δεν μπορεις να τον πεις και γουρουνι αν στο ζητησει πισω

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 14:45, 16-02-13:

12.000 ευρώ;
νταξει ρε θύμιο δε μιλάμε για τέτοια δώρα...
(υπαρχουν τέτοια; )

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 15:02, 16-02-13:

Μην το λες. Φυσικα και υπάρχουν. Αμα ειναι ματσωμενος ο άλλος θα κολωσει να βαλει βαθια το χερι στη τσεπη; Βεβαια, σε τετοια περιπτωση εσυ εισαι αυτη που θα επρεπε να ανησυχησει...Γιατι για να σου κανει τετοιο δωρο, παει να πει οτι προηγουμενως την εχει κανει τη βρωμοδουλεια

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 15:06, 16-02-13:

βασικα αμα σου χει κανει κατι πολυ ακριβο πιστευω οτι ειναι γαιδουριά και να το κρατήσεις γιατί θα μοιάζει με εκμετάλλευση. γενικά υπάρχει ένα κρισιμο threshold χρηματων πριν από το οποίο είναι ντροπή να επιστρέψεις δώρο και μετά από το οποίο είναι γαιδουριά να μην το επιστρέψεις (ή έστω να μην προσπαθήσεις να το επιστρέψεις)

εδιτ: παίζει ρόλο βέβαια κ η παλαιότητα του δώρου καθώς και το πως χωρισε το ζευγάρι... νταξει τελος η υπερανάλυση

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Happily.Motionless

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους