Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποπλάνηση 11χρονης μέσω διαδικτύου

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:17, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Θα σου πω δυο πραγματακια επιγραμματικα γιατι θεωρω ασκοπο και τα συναφη πλεον το να συνεχισω να ασχολουμαι με τις αποψεις σου εδω.
Σε παρακαλω πολυ, κανε μια ερευνα στο διαδικτυο περι παιδεραστιας και παιδοφιλιας, πριν συνεχισεις να γραφεις.
Επισης, αν και ισως να σου ειναι δυσκολο, προσπαθησε να διαβαζεις οσες φορες κρινεις αναγκαιο τις αναρτησεις μου, πριν να απαντησεις σε αυτες. Ισως θα επρεπε να τις παρεις απο την αρχη στο εν λογω θεμα.

Ευχαριστω πολυ και ευχομαι να μην πρεπει να ανταπαντησω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 11-04-10 στις 20:23. Αιτία: προσθήκη spoiler για μείωση του scrolling
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 20:22, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Επισης, αν και ισως να σου ειναι δυσκολο, προσπαθησε να διαβαζεις οσες φορες κρινεις αναγκαιο τις αναρτησεις μου, πριν να απαντησεις σε αυτες. Ισως θα επρεπε να τις παρεις απο την αρχη στο εν λογω θεμα.
Με μισεί πολύ.... Θέλει να με σκοτώσει διαβάζοντας τα ποστ της....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ουτιδανός (Shizoid)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ουτιδανός
Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Ουτιδανός are you staring at me? έγραψε στις 21:16, 11-04-10:

Με μισεί πολύ.... Θέλει να με σκοτώσει διαβάζοντας τα ποστ της....
Its a dirty job, but someone's gotta do it.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 21:29, 11-04-10:

Κάποιοι μαθαίνουν την άσχημη πλευρά της ζωής
εγκυκλοπαιδικά
και κάποιοι εμπειρικά.

Προβληματικές οικογένειες,
άτυχα παιδιά.

Τι 11, τι 15, τι 20,
τι νόμιμο, τι παράνομο,
τι ηθικό, τι ανήθικο,
που πας ρε μαλάκα,
με την κόρη σου;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ουτιδανός (Shizoid)

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Ουτιδανός are you staring at me? έγραψε στις 22:03, 11-04-10:

με τη δικη σου κορη παω ρε μεγαλε, οχι με τη δικη μου.. (απαντα ο μαλακας του παραδειγματος)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:43, 12-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Achilles

Κάποιοι μαθαίνουν την άσχημη πλευρά της ζωής
εγκυκλοπαιδικά
και κάποιοι εμπειρικά.

Προβληματικές οικογένειες,
άτυχα παιδιά.

Τι 11, τι 15, τι 20,
τι νόμιμο, τι παράνομο,
τι ηθικό, τι ανήθικο,
που πας ρε μαλάκα,
με την κόρη σου;

Δε μετανιωσα ποτε που σε ''e- παντρευτηκα''.

''που πας ρε μαλάκα,
με την κόρη σου;''

(Παντα ξερω τι κανω σε αυτη τη ζωη τελικα, κι ας τρωγομαι.)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 12-04-10 στις 00:59. Αιτία: ''που πας... σου'' ^^
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 01:38, 12-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Καποτε στο τρενο ημουν με μια φιλη...
...ειχε κολλησει ολοκληρος πανω στο μπουτι μου και τριβοταν. Το ιδιο ειχε κανει και στη φιλη
Ααααα τώρα κατάλαβα τι παίζει!!!!! Είχα δει κι εγώ κάποτε σε τρόλεϊ, από τις εξαιρετικά σπάνιες φορές που χρησιμοποιώ ΜΜΜ, ένα τύπο πίσω από δυο κοπέλες που στεκόταν η μία δίπλα στην άλλη στραμένες προς το παράθυρο, και όχι απλώς τριβόταν, αλλά έμοιαζε να χορεύει rock n roll..!
Tο πρόσωπο του είχε πάρει μια περίεργη μαυρoκόκκινη απόχρωση, σχεδόν είχε αρχίσει να μπλεδιάζει, και φαντάστηκα ότι θα ακούει τίποτα Abyssic Death Metal μουσική!!!!!
Κοιτάζω στα αυτιά του για ακουστικά, τίποτα ....οι κοπέλες μάλιστα, εντελώς απαθείς συνομιλούσαν μεταξύ τους και αυτό με μπέρδευε περισσότερο

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 12-04-10 στις 06:19.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 04:09, 12-04-10:

Λοιπόν όντως ο Ουτιδανός έχει δίκιο, το θέμα έχει πλάκα στο ύφος που διαπραγματεύεται.

Μερικές παρατηρήσεις, εμπνεύσεις (αι οποίαι πρέπει να έχουν κάποια σχέση με τη συμφόρηση):

1. η νάρκη του δικάσιμου και του αοράτου εδωλίου δε ξέρω κατά πόσο είναι ορατή
ή απελπιστικά θαμμένη για τα μάτια μερικών που συνεισφέρουν στη συζήτηση.

Κάποιοι γράφουν με το ένα χέρι σαν να κρατούν με το άλλο το δικόγραφο...
Κάποιοι άλλοι πλέκουν ρομαντικά σενάρια και ομολογώ ότι πετυχαίνουν ένα
ωραίο εργόχειρο -για τα γούστα μου-, σωστό προικιό.

Άλλοι με γνώμονα το νόμο και την ηθική,
έχουν αρχίσει ράλυ ξεχνώντας να βάλουν λασπωτήρα στους πίσω τροχούς...

Όποιος νιώθει να φωτογραφίζεται, θα του φυλάξω ένα αρνητικό.

2. Αύριο το χρέος αποφασίζει την ξεφτίλα
σήμερα το πάθος είναι ανύπαρκτο
αύριο αποφασίζεται η αποζημίωση για ηθική βλάβη (?) , ψυχική οδύνη (?)
χθες όμως ήμουν ερωτευμένος μαζί σου...ξέρεις...

Μελαγχολική αλληλουχία...πολύ όμως

3. Ερώτηση: Άραγε μπορεί ένας άντρας 40+ να πει σε μια 11χρονη ό,τι ονειρεύεται
όπως το τραγούδησε η Μέριλυν Μονρόε στο I wanna be loved by you
γιατί βρήκε το θηλυκό που του ξύπνησε ό,τι κοιμόταν για καιρό;

Συμπληρωματική ερώτηση: αν το 11 είναι δείκτης παιδικότητας
και το 40 δείκτης γήρανσης και αυτά τα δύο είναι ασύμβατα και δε συναντώνται σε Κ.Σ.
τότε γιατί όσο μεγαλώνουμε ξεμωραινόμαστε?
Θέλω να πω μήπως αντι να κατηγορούμε το 40 για παιδοφιλίες, σοδομισμούς, κατακρεούργηση -29 βαθμών ψυχής
θα'πρεπε να κάνουμε και μια μικροσκοπία στη μητέρα Φύση;
Μήπως υστερεί η ηθική μας και είμαστε ένα τσακ πριν τον κλονισμό;

4. Πόσα και πόσα χαρακτικά της ψυχής δεν είχαν για μια στιγμή τουλάχιστον μια στέρνα δίκιο
ή δεν αποδείχθηκαν μόνο νομικοί φραγμοί και τίποτε περισσότερο;
Θυμίζω περιστατικό Βελγίδας (νομίζω) δασκάλας που έμεινε έγκυος
από τον 13χρονο μαθητή της,
την φυλάκισαν,
αποφυλακίστηκε και ξανάμεινε έγκυος
και εντέλει αν ήθελε τα παιδιά του πιστσιρικά
κι ο πιτσιρικάς ήθελε την δασκάλα του σαν μοναδική
μανούλα των παιδιών του (τρε ρομαντίκ)
που το κόλλημα?
Να πω που? κυρία κυρία να πω να πω ?
Το κόλλημα συνίσταται ότι χάσανε καιρό με τα δικαστήρια
τις φυλακές και την κατακραυγή.

Το όλο θέμα είναι κατα συντριπτικό ποσοστό στο ποιοι μπλέκουν
τα πόδια τους και κάνουν κακό χ 1000. Αυτό και μόνο...

Μη πάμε σε περιπτώσεις αλλότριες (με βιασμούς μωρών, εμπόριο σάρκας κλπ.
γιατί ζεσταίνω μούντζες)

5. Με πόσα ανόητα κουτρουβαλήματα στην υπομονή δεν υποφέραμε τους αδαείς
που μας τυφλώνουν με τις υστερίες τους και τις βαβούρικες μονοδιάστατες ηθικολογίες τους
με επίκληση στα βιώματα τους (ποιος χέστηκε) ή σε ψυχαναλυτικές προεκτάσεις της εποχής του χαλκού.

6. ο έπαινος για όσους περιγράφω στο 5 δεν είναι παρά μονάχα ένα σοβαρό αίσθημα προτίμησης στο
να πεθαίνουμε μόνοι αντί να γλυκαίνουμε τη ζωή με έρωτα. (που χρόνια δεν κοιτά)

7. λες ρε παιδί μου και το τομάρι τους σώζεται επειδή γνωρίζουν πόσο καλά ριζωμένη είναι
μέσα τους η βεβαιότητα για το δίκαιο της γνώμης τους.
Μπορείς να κοιτάξεις έναν από αυτούς τότε (με τη σπίθα σιγουριάς στο μάτι)
φέρνοντας τα λόγια του στις διαστάσεις του ορατού,
απ'όπου και να κοιτάξεις όμως
μια λάμπα πέφτει στο σκοτάδι και χάνεται. Τζίφος.

8. Είναι αστείο τελικά. Φαίνεται πως και τα σκυλιά απέκτησαν συνήθειες εκλεπτυσμού.
Δεν καταδέχονται να μπουν στο μπαρ αν δεν υπάρχει κάποιος ευγενής
να τους ανοίξει την πόρτα (που φυσικά θα συμφωνεί απόλυτα με την γνώμη τους).

9. Αν το θέμα ήταν εξώφυλλο εφημερίδας,
θα έβαζα χαλαρά το σνομπισμός από κλειδαρότρυπα

10. Το απειλές και κίνδυνοι του διαδικτύου είναι
κάτι σαν το απειλές και κίνδυνοι από ένα CRM
όπου πάντα θα υπάρχει κάποιος υπάλληλος να περάσει τα προσωπικά σου data
πριν ενεργοποιηθείς στην φορθνετοχολτελασοτέ.

Είναι να μη μπεις στο μάτι.
Εν προκειμένω όμως το ειδικόν (40χρονος/11χρονη) δε στοιχειοθετεί
κατηγορία, απειλή ή κίνδυνο επειδή τα κανάλια υποκαθιστούν τους εισαγγελείς στη μπανανία Γκρις.

11. Το ιντερνετ για ένα λόγο μου αρέσει.
Γιατί μπορείς να γνωρίζεσαι χωρίς να το κουνάς ρούπι.
Αν θέλει και αν θες, όλες οι επαφές στα όρια κι από πάνω το παιχνίδι
Σε τοποθετώ κατά την τρεμούλα ενός απροσδόκητου συναπαντήματος
εκεί που θα μας βγάλει.

(αν είναι να μας βγάλει πάνω στον λούτσο μου, τότε το τρέμουλο αξίζει δυο φορές)

12. Είναι αστείο να είσαι όμορφος όταν δεν έχεις εμπειρία στη μοναξιά.
Μα αν θες να σπάσεις αυτή τη πλεκτάνη που λέγεται "ευπαρουσίαστο"
πρέπει να σπάσεις και τον μοναχισμό σου.
Μόνο έτσι χτυπάει η καρδιά ηχηρά (εύθυμα ή πένθιμα θα δείξει).

Όμωςςςςςςς......

υπάρχουν νεαρά κορίτσια που δεν μοιάζουν με τίποτα,
το χαμόγελό τους έχει χλωμιάσει κατά το: "είμαι μια ανέραστη παιδούλα αφού δεν ξέρω τη θεωρία της σχετικότητας".

Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που κρύβονται πίσω από ιερά προσχήματα τότε.

Νομίζουν τη μητρότητα μια καλλιέργεια πνεύματος.
Νομίζουν τη ζωή όπως τη θέλουν κομμένη και ραμμένη στα μέτρα ενός αισθήματος τρέλας.

Για να κρύψουν τη λυσσαλέα προτροπή του έρωτα
πίσω από τράπεζες μετράνε ελεημοσύνες.

Με ψυχοφάρμακα σταθεροποιητικής φύσης έχουν την εντύπωση
πως θα σε σπρώξουν στο κλουβί και το έκθεμα θα κελαϋδίζει
Πρόβα λιονταριού σε μια προβιά καναρινιού.

Κι εμείς τι κάνουμε?
Κλέινουμε ένα περιστατικό σε μια λεπτομερή ψυχολογία
κι ύστερα αποστεγνώνουμε τα συμπεράσματα κατά το ιδιαίτερο σκάκι μας.

Η σειρά σου. Η σειρά μου.
Τώρα ελπίζουμε σε μια καλή παρτίδα.

Όλοι οι ανέραστοι ενωθείτε και ρίξτε στο χαλί τα ηθικά σας κομμάτια.
Θα είναι σα να κατασκευάζετε μια φιλοσοφία στα τριάντα σας υπολογίζοντας
αισθήματα γηρατειών π'ακόμα δεν ήρθαν.

13. Εγώ προσωπικά όταν εκλείπει η ερωτική γιορτή
δεν ανοίγω σταρ τσάνελ αλλά φροντίζω πάντα να απουσιάζω.
Όποιος αμφιβάλλει για αυτό δεν έχει παρά να κοιτάξει
τα αποτελέσματα που φέρνει ένα αυθεντικό αίσθημα και να το επιβεβαιώσει.

14. Δεν είναι ο ρόλος ττων γονιών. Το ίδιο το παιδί είναι.

15. Τρυφεροί ψυχοπομποί ΜΠΟΡΕΙ να είναι τεμνόμενοι δύο ΤΟΣΟ διαφορετικών
ηλικιών άτομα.

16. Παρατηρήσεις σουλατσαδόρου: μην προβάλλετε τις επιθυμίες/ηθικές σας στις ζωές των άλλων
επειδή εκκρεμεί δίκη και ακαταδίκαστα έχετε κιόλας στήσει κρεμάλα.
Οι μισοί να γίνετε δικηγόροι και τότε τα ξαναλέμε.

17. Μʼένα τρόπο έχετε γίνει το περιεχόμενο του οδυνηρού εκθέματος για τα περαστικά μάτια του πλήθους.

18. Πρέπει να γνωρίζετε πως τα πλάσματα των μεγάλων βυθών παράγουν πάντα το δικό τους φως.
Μην τα πιέζετε να κοιτάξουν με το δικό σας.
Ιδιαιτέρως πολύ να αποφεύγετε τα όντα εκείνα που τεμπελιάζουν
ήσυχα στους πάτους της αβύσσου.
Μιλώ για κατσαρίδες της θάλασσας ή για τα καλαμάρια βαμπίρ,
ενδεχομένως και για άλλα, πιο τρομαχτικά πλάσματα.

Όταν ανάμεικτα με ηδονή στα χρυσώματα μιας εξασθένησης του χρώματος
γυρεύετε τον εαυτό σας στα σκοτεινά βάθη,
αναρωτηθείτε πρώτα απ όλα,
τι στην ευχή γυρεύει εκεί κάτω η τρυφερή παιδούλα από τον έρωτα ..

Αλλά αναρωτηθείτε με κατάδυση στα άδυτα, όχι εξ'επιφανείας
κι ούτε με ύφος κατηγορηματικό.

Τελειώνω (: skoupisma_idrwta: ) με ένα σημείο όπου πρέπει να φέρουμε
στο μυαλό μας με τις περιγραφές του Baudellaire:
τη μάνα εκείνη που τρέχει στο απαγχονισμένο πτώμα του γιου της
κάτω από τη σκηνή της δημόσιας τιμωρίας
και παίρνει το σχοινί που τον έπνιξε για να το πουλήσει στους συλλέκτες..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δεσμώτης : 12-04-10 στις 04:20.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 10:15, 12-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
!!! Το κρατώ στο προσωπικό μου ανθολόγειο ως μελλοντικό του επίλογο! Να ζεις, φίλε μου και πάντα να χαίρεσαι! Κάποτε είχα γράψει "Ου με καθεύδει το του Δεσμώτου μεγαλείο", αλλά σήμερα, με έκανες να ...ξαναονειρευτώ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 12-04-10 στις 17:15. Αιτία: πρόσθήκη spoiler για λιγότερο scrolling
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάξιμος
Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 15:01, 12-04-10:

Οι σεμνότυφοι και οι πουριτανοι άντρες και γυναίκες έχουν καταστρέψει τη γή. Οι άντρες επειδη δεν τους σηκώνεται και οι γυναίκες επειδή δεν τελειώνουν. Κι αυτό γιατί, αντί να διορθώσουν την δυστυχία τους, την έχουν ... εκλογικεύσει και κυρίως νομιμοποιήσει. Τη δυστυχία και τη μιζέρια τους, για να μήν πω την ψυχοπάθεια τους, την έκαναν .... νόμο για όλους τους υπόλοιπους !
Την υπογραφή μου και ... έστω και άν πάσχω απο πριαπισμό, όχι όπου κι'όπου φίλε μου Buggs.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 15:04, 12-04-10:

Μόνο σε ένα σημείο θέλω να απαντήσω του Bugs που νομίζω ότι έχω κάτι να προσθέσω.
Κατ αρχάς ευχαριστώ που εκανες περίληψη γιατι με βοήθησε να παρακολουθήσω το θέμα που έχει γίνει τεράστιο:
Θα ξαναπώ για χιλιοστή φορά αυτό που θελω να πώ, πολυ περιληπτικά μπάς και το εμπεδώσεις εσύ και όλη η ανάλογη παράταξη. Από την εισαγωγή του θέματος, το ιστορικο δηλαδή, μου δημιουργήθηκε έντονα η εντύπωση ότι
Η μικρή ήθελε τον εραστή της
Ο σαραντάχρονος ήταν ευγενικός μαζί της
Δεν την πίεσε πουθενά, δεν την έδειρε και δεν την κτύπησε
Μετά την πράξη η μικρή σοκαρίστηκε
Υστερα που μίλησε στους γονείς της προέκυψε το θέμα βιασμού
Η όλη ιστορία θα μπορούσε πράγματι να έχει σε έναν οποιοδήποτε βαθμό αυτά τα χαρακτηριστικά, και θα υποθέσω ότι τα έχει χάριν του επιχειρήματος. Πάλι έχουμε "βιασμό" (δεν ξέρω αν υπάρχει ξεχωριστή εγκληματολογικά ορολογία για αυτό που περιγράφω). Η κοπελίτσα δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει λόγω της ηλικίας της. Ο τύπος έχει συναίσθηση του γεγονότος αυτού και παρ όλα αυτά αφού τη βλέπει στο ραντεβού συνεχίζει στη σχέση αντί να της πει ότι στο τζάμπο έχουν έκπτωση σε όλες τις κάρτες πόκεμον για να ξεκουμπιστεί. Το σωστό θα ήταν να την απομακρύνει παρ όλο που του αρέσει, επειδή καταλαβαίνει ότι δεν έχει ακόμα το μυαλό να συναινέσει και εκεί είναι που πράττει παράνομα και ανήθικα. Ακόμα δηλαδή και αν η κοπέλα βγει και δηλώσει ότι "ναι τον ήθελα, πήγα με τη θέλησή μου" δεν είναι ελαφρυντικό (ίσως είναι το γεγονός ότι δεν υπήρξε φυσικός βιασμός, δηλαδή δεν αντιστάθηκε η κοπέλα, αφού μπορεί αυτό να αποτελεί ξεχωριστό αδίκημα, αλλά γι αυτό θα πρέπει να αποφανθεί το δικαστήριο και δεν μπορώ να το κρίνω).
Τώρα το ενδεχόμενο να μη του είπε την πραγματική του ηλικία ενώ θα το δεχτώ κι εδώ σαν πιθανότητα. Ενώ είναι ένδειξη ότι μπορεί να "ήθελε" δεν αποτελεί ελαφρυντικό για το πρώτο αδίκημα που περιγράφω: ως ανήλικη δεν είναι υπεύθυνη να δηλώσει την ηλικία της, και ένας νοήμον άνθρωπος που βλέπει ένα κοριτσάκι τέτοιας ηλικίας να "του κουνιέται" πρέπει να υποψιαστεί ότι μπορεί να του πει οτι είναι μεγαλύτερη. Γι αυτό υπάρχει ενα ηλικιακό buffer zone, παλι δηλαδή και 16-17 να ήταν το κορίτσι ενώ δεν είναι τυπικά παράνομο / ανήθικο πάλη βλέπουμε επιφυλακτικά μια τέτοια σχέση με ενα 40αρη για τέτοιους λόγους.

PS: Bugs αν δεν έπιασα σωστά τη θέση σου συγχώρεσε με, είναι μακρύ και δύσκολο στην παρακολούθηση το thread.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 16:27, 12-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Γι αυτό υπάρχει ενα ηλικιακό buffer zone, παλι δηλαδή και 16-17 να ήταν το κορίτσι ενώ δεν είναι τυπικά παράνομο ...
Φίλε Γκαντέμη, στην Κύπρο είναι παράνομο εάν δεν έχεις κλείσει τα 17. Ο λόγος που έβαλα τις πληροφορίες από τη wiki, είναι για να δείξω στην ουσία αυτό που πολύ ωραία έθεσε ο Expy:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, ότι δεν υπάρχουν μοτίβα. Δεν μπορούμε να πούμε σε καμία περίπτωση ότι το σεξ επιτρέπετε από μια ηλικία και πάνω, νομίζω ότι ούτε οι γονείς δεν μπορούν κρίνουν πότε το παιδί τους είναι έτοιμο. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να δώσουμε στους εφήβους τα skills που θα τους επιτρέπουν να πάρουν την σωστή απόφαση.
Ο νόμος ορίζει την ηλικία από την οποία ένας νέος άνθρωπος μπορεί να συναινέσει και η συναίνεσή του να είναι νόμιμη. Τα ηλικιακά όρια του νόμου κυμαίνονται από τα 12 μέχρι και τα 19. Αυτό από μόνο του δεν σας λέει κάτι;
Προφανώς κατά περίπτωση, έχει δοθεί βαρύτητα πέραν της πνευματικής ωριμότητας που μπορεί να χαρακτηρίσει έγκυρη τη συναίνεση και στη σωματική και την ψυχική ωριμότητα, καθώς και σε πολιτισμικούς, θρησκευτικούς και γεωγραφικούς παράγοντες.
Παρ' όλα αυτά το βρίσκω πολύ πιθανό να υπάρξει άτομο σεξουαλικά ώριμο στα 12, σε χώρα που η νομοθεσία το επιτρέπει στα 19.

Εγώ για παράδειγμα, έκανα πρώτη φορά έρωτα στα 16 με άνδρα 7 χρόνια μεγαλύτερό μου, τον οποίο μετά από άλλες σχέσεις, τα έφερε έτσι η ζωή που τον παντρεύτηκα και είναι πατέρας της κόρης μου. Θεωρώ μάλιστα την πρώτη εμπειρία μου πολύ θετική για όλη την υπόλοιπη σεξουαλική μου ζωή και είναι για μένα μια γλυκιά ανάμνηση. Δεν νομίζω ότι για τα Ελληνικά δεδομένα η σχέση αυτή ήταν εξωφρενική, στην Κύπρο και σε άλλες χώρες όμως θα ήταν παράνομη.

Γνωρίζω επίσης, συμμαθήτριες της κόρης μου από την εποχή που ήταν 11 και 12 ετών, που έχουν φωτογραφίες στο Facebook, το MSN και αλλού, που κάνουν ακόμη κι εμένα να κοκκινίζω και ψευδώνυμα που δεν θα χρησιμοποιούσαν οι περισσότεροι ούτε για πλάκα. 12 ετών δηλώνουν ευθαρσώς πουτανάκια και οι γονείς κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, ότι το μπουμπούκι τους είναι μικρό για τέτοια πράγματα... Εάν σε αυτά τα κορίτσια δεν έχει μιλήσει κάποιος για τις σεξουαλικές σχέσεις και τις προφυλάξεις εντός και εκτός διαδικτύου, ποιος ξέρει τι τα περιμένει...
Μητέρα αναισθησιολόγος, με γιο στην έκτη δημοτικού, έλεγε στις υπόλοιπες μαμάδες όταν η κόρη μου ήταν σ' αυτήν την ηλικία, τη μέρα που πήγαμε να πάρουμε βαθμούς, ότι το παιδί έχει τόσο έντονες σεξουαλικές ορέξεις, που ψάχνουν τρόπο να τις ικανοποιήσουν, χωρίς να του αφήσουν τραύματα. Αν έκαναν πως δεν καταλαβαίνουν, θα ήταν χειρότερα.

Ας αφήσουμε το νόμο και το νόμιμο στην άκρη. Γνωρίζουμε πολύ λίγα για το περιστατικό -όσα χρειάζεται να γνωρίζουμε ίσως, όπως είπε και η ruko- αλλά δεν νομίζω ότι μπορούμε να βγάλουμε εύκολα συμπεράσματα για το ποιόν των εμπλεκόμενων και να τους κρεμάσουμε στο Σύνταγμα.

Η ευθύνη βαρύνει εξ' ορισμού τους ενήλικες, εφ' όσον αυτοί κρατούν στα χέρια τους τη διαχείριση της ευαίσθητης ψυχής των ανηλίκων. Και οι γονείς και ο ...άρρωστος καζανόβας (πατέρας 2 ανήλικων παιδιών, όπως διαβάζω) έχουν μερίδιο στην ευθύνη και εύχομαι πραγματικά να έχει δίκιο ο Buggs και να της φέρθηκε τουλάχιστον με τρυφερότητα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, αναρωτιέμαι επίσης αν τα όσα θα ακολουθήσουν από εδώ και πέρα, θα είναι πολύ πιο βίαια για την ψυχούλα της (δικαστήρια, δημοσιότητα) από μια ερωτική συνεύρεση.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 16:51, 12-04-10:

Η κοπελίτσα δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει λόγω της ηλικίας της.
Φυσικά και έχει κάθε δικαίωμα να συνεναίσει, ακριβώς λόγω της ηλικίας της και της γενικότερης κοινωνικής τοποθέτησης. Από άγνοια, παιδικότητα, αφέλεια, υπερβολικές ορμές και χίλιες αλλες δικαιολογίες ανάμεσα στις οποίες και ότι κανείς δεν θα την χώσει μέσα και όλοι θα την δούν εξ ορισμού σαν το θύμα. Όλα αυτά της δίνουν δυστυχώς όλα τα δικαιώματα.

Το σωστό θα ήταν να την απομακρύνει παρ όλο που του αρέσει, επειδή καταλαβαίνει ότι δεν έχει ακόμα το μυαλό να συναινέσει και εκεί είναι που πράττει παράνομα και ανήθικα.
Σωστό... λάθος... Το να σκοτώνεις δεν είναι σωστό όμως το να σκοτώνεις στον πόλεμο είναι. Το να σκοτώνεις στον πόλεμο σαν ναζί δεν είναι σωστό, να σκοτώνεις ομως ναζί είναι... Σαν αυτοί να μήν είναι γιοι κάποιων, αδερφοί, αγαπημένοι κάποιων...

Επειδή λοιπόν ακριβώς όλα είναι τόσο μα τόσο ρευστά και σχετικά, εγώ έκανα στο πόστ μου εκείνο (δεν θυμάμαι ποιό είναι) τελείως σαφές ΓΙΑΤΙ δεν θα έπρεπε ο καθένας μας να το κάνει ακόμη και υπο ιδανικές συνθήκες ανάμεσα σ'αυτόν και το κοριτσάκι. Εν περιλήψει πάλι, γιατί, ακόμη και άν όλα είναι μέλι γάλα ανάμεσα στους δυο εραστές, η κοινωνία θα χώσει φυλακή τον εραστή και, θα είναι ακόμη πιο ανελέητη, ψυχικά, με το κοριτσάκι.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:13, 12-04-10:

ανάμεσα στις οποίες και ότι κανείς δεν θα την χώσει μέσα και όλοι θα την δούν εξ ορισμού σαν το θύμα.
η κοινωνία θα χώσει φυλακή τον εραστή και, θα είναι ακόμη πιο ανελέητη, ψυχικά, με το κοριτσάκι.
Αντιφάσκεις μέσα στο ίδιο ποστ βρε Buggs. Τελικά έχει κοινωνικά το ακαταλόγιστο το κοριτσάκι, ή όχι;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 18:14, 12-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αντιφάσκεις μέσα στο ίδιο ποστ βρε Buggs. Τελικά έχει κοινωνικά το ακαταλόγιστο το κοριτσάκι, ή όχι;
Η κοινωνική αντιμετώπιση είναι διπρόσωπη. Νομικά λοιπόν το κοριτσάκι είναι το θύμα του βρωμογερου, αν όμως τολμήσει να πεί ότι όχι, δεν βιάστηκε, και ότι ο εραστής της την σεβάστηκε, τότε θα την βιάσουν όλοι οι άλλοι με την άποψή τους !

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 19:50, 12-04-10:

απλα καποιες επιπροσθετες πληροφοριες.. ο συγκεκριμενος ειχε σχεση με αλλα δυο κοριτσια 14 και 15 ετων τις οποιες γνωρισε απο το φεις. αυτο ειναι δικη του παραδοχη καθως επισης και το οτι ειχε και σεξουαλικες σχεσεις μαζι τους.
επισης κοριτσακι 13 χρονων απο το περιβαλλον του κατεθεσε οτι απο τα 11 του ερχοταν σε σεξουαλικη επαφη μαζι του.
και τωρα συνεχιστε...

Παράθεση

Ουτιδανός (Shizoid)

Νεοφερμένος

O Ουτιδανός are you staring at me? έγραψε στις 20:16, 12-04-10:

Δηλαδη ηταν πολυ μερακλης ο τυπας και μαλιστα επαγγελματιας ετσι; Λοιπον στη φυλακη κατι τετοιους τους εξηγουν τι πα να πει βυσινο γι' αυτο και λενε "να λοιπει το βυσινο" μολις βγουνε απο κει.

Να κανουμε λεω εναν ερανο να του αγορασουμε δωρο ενα τσιγγινο σωβρακακι, σαν του Λεσλυ Νιλσεν...

Ειμαι βεβαιος πως θα του χρειαστει στη μελλοντικη ζωη του... Ευτυχως κερδισε και πρωταθλημα ο βαζελος και η βαζελινη θα ρεει αφθονη στην αγορα...

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 20:24, 12-04-10:

Φυσικά και έχει κάθε δικαίωμα να συναινέσει, ακριβώς λόγω της ηλικίας της και της γενικότερης κοινωνικής τοποθέτησης. Από άγνοια, παιδικότητα, αφέλεια, υπερβολικές ορμές και χίλιες αλλες δικαιολογίες ανάμεσα στις οποίες και ότι κανείς δεν θα την χώσει μέσα και όλοι θα την δούν εξ ορισμού σαν το θύμα. Όλα αυτά της δίνουν δυστυχώς όλα τα δικαιώματα.
Εννοώ νομικά δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει. Όπως αν έπρεπε να υποβληθεί σε μια επικίνδυνη εγχείρηση που κανονικά απαιτεί συναίνεση του ασθενούς ο νόμος ορίζει ότι το δικαίωμα το έχουν οι γονείς της και όχι η ίδια. Ομοίως για το θέμα του σεξ δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει η ίδια.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 07:52, 13-04-10:

Εννοώ νομικά δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει. Όπως αν έπρεπε να υποβληθεί σε μια επικίνδυνη εγχείρηση που κανονικά απαιτεί συναίνεση του ασθενούς ο νόμος ορίζει ότι το δικαίωμα το έχουν οι γονείς της και όχι η ίδια. Ομοίως για το θέμα του σεξ δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει η ίδια.

Δηλαδή τι θα της κάνουν, νομικά, άμα συνεναίσει; Θα της βάλους πρόστιμο ή θα την χώσουν φυλακή; έβαλα και μια θετική στον Ουτιδανό παραπάνω έτσι για να μπώ κι εγώ στο κλίμα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 13-04-10 στις 10:33. Αιτία: split προς μεταφορά σε off topic
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 10:36, 13-04-10:

http://www.sigmalive.com/news/local/256529

εδω θα ακουσετε τις τελευταιες εξελιξεις επι του θεματος. δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα με τον εν λογω 'κυριο'.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:42, 13-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight

εδω θα ακουσετε τις τελευταιες εξελιξεις επι του θεματος. δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα με τον εν λογω 'κυριο'.
Ε ναι επρεπε να παρουσιαστουν κι αλλα κοριτσια, θυματα του, για να πειστουν μερικοι, πως προκειται για ψυχικα αρρωστο ανθρωπο.
Δεν ηταν αρκετο το ενα...αφου υπηρχε και η πιθανοτητα ενος μεγαλου ερωτα μεταξυ μιας 11ονης και ενος 39ονου...
Ω Δια και Αθηνα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 11:13, 13-04-10:

Ε ναι επρεπε να παρουσιαστουν κι αλλα κοριτσια, θυματα του, για να πειστουν μερικοι, πως προκειται για ψυχικα αρρωστο ανθρωπο
Δεν ηταν αρκετο το ενα...αφου υπηρχε και η πιθανοτητα ενος μεγαλου ερωτα μεταξυ μιας 11ονης και ενος 39ονου...
..... Ω Δια και Αθηνα.
Ε έπρεπε, δεν έπρεπε; Ω Δία και Αθηνά ! Αντε αέρα πατέρα θα μας πετάνε δυο λέξεις κείμενο που μπορεί να σημαίνουν χίλια πράγματα, θα πηγαίνει το μυαλό μας στο χειρότερο, και μετά θα ορμάμε "εσύ και ο γρύλος σου" ;

Υ.Γ. εμένα μου αρέσει πάντα η πιθανότητα ενός μεγάλου έρωτα με οποιοδήποτε στύλ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:21, 13-04-10:

Υ.Γ. εμένα μου αρέσει πάντα η πιθανότητα ενός μεγάλου έρωτα
Kι εμενα παιδι μου.
Σορρυ ομως που οι "αρρωστημενες" καταστασεις δεν ειναι της αρεσκειας μου.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 11:32, 13-04-10:

Σορρυ ομως που οι "αρρωστημενες" καταστασεις δεν ειναι της αρεσκειας μου.
Γιατί σόρρυ, ούτε εμένα είναι. Όμως σκέψου να την αγάπαγε πραγματικά ο 39άρης. Δεν είναι φοβερά ρομαντικό; Σκέψου την μικρή αναγκασμένη, εκ των συνθηκών, να μιλήσει σε κάποιον, να μιλούσε στη μαμά της κι εκείνη να την διέσυρε, όπως και την διασύρει; Αν το σενάρι είναι αυτό....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:35, 13-04-10:

Αστο ρε Μπαγκς...
Μην αρχισουμε παλι τα ιδια.
ακου εκει 39 ετων να ερωτευτει παιδακι πεμπτης ή εκτης δημοτικου...κβατς

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 11:46, 13-04-10:

Αστο ρε Μπαγκς...
Μην αρχισουμε παλι τα ιδια.
ακου εκει 39 ετων να ερωτευτει παιδακι πεμπτης ή εκτης δημοτικου...κβατς

Δηλαδή μόνο και απο την ηλικία εσύ το θεωρείς απίθανο . Ε , απ΄ότι φαίνεται λόγω επαγγέλματος εγώ θεωρώ τα πάντα πιθανά, οργιάζει και η φαντασία... Πάντως γενικά δεν πάει πρώτα το μυαλό μου στη βρωμιά και στο κακό... Δεν σου δημιουργεί περιέργεια που ο τύπος είχε τόσες επαφές και τώρα μόνο τον ανακάλυψαν; Οτι δεν εκπόρνευσε καμία απο τις άλλες; Οτι δεν βίασε καμία; Είναι πολύ περίεργη περίπτωση, παραδέξου το

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:04, 13-04-10:

Ριξε μια ματια...

Τα παιδιά πολύ σπάνια αναφέρουν την κακοποίησή τους. Συνήθως φοβούνται μήπως τα κατηγορήσουν οι γονείς τους. Η κακοποίηση συνήθως αποκαλύπτεται όταν ένας ενήλικας την αντιληφθεί ή όταν ένα παιδί το αναφέρει σʼ έναν ενήλικα (συνήθως όχι το γονέα), ή όταν ένας γιατρός διαπιστώσει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης στο σώμα του παιδιού. Επίσης, η κακοποίηση μπορεί να γίνει αντιληπτή ή να αποκαλυφθεί από το ίδιο το παιδί όταν αυτό ενηλικιωθεί κι έχει τη δυνατότητα να αναγνωρίσει τη φύση της εμπειρίας του.
Όμως, τα παιδιά ʽμιλούνʼ για την κάθε είδους κακοποίησή τους με έμμεσους τρόπους. Συνήθως, τα παιδιά των οποίων έχει κακοποιηθεί ο σεξουαλικός τους εαυτός, μπορεί:
  • Να έχουν άστατο ύπνο, συχνούς εφιάλτες και διαταραχές στην όρεξή τους.
  • Να έχουν νέους φόβους και φοβίες (π.χ. για ένα πρόσωπο, μια κίνηση ή ένα μέρος) που δεν εξηγούνται εύκολα από τους γονείς, και όσους γνωρίζουν την ιδιοσυγκρασία του παιδιού.
  • Να έχουν περίεργη σεξουαλική συμπεριφορά για την ηλικία τους - που συχνά περιλαμβάνει στοιχεία ενήλικης σεξουαλικής συμπεριφοράς (π.χ. λεξιλόγιο, κινήσεις) που φαίνονται ξένα πάνω τους.
Αντωνίου Άρτεμις, Σύμβουλος Ψυχολόγος και Συνθετική Θεραπεύτρια, BSc (Hons), MSc

Οπως καταλαβαινεις, οχι δε μου φαινεται περιεργο που τωρα τον ανακαλυψαν.
Το περιεργο (και οχι μονο) ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν να τον δικαιολογησουν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 13:11, 13-04-10:

ρε παιδια μα θα μας λουλανετε εντελως? ο τυπος το χει κανει σε αλλα τρια κοριτσια, και αυτα που βγηκαν στην επιφανεια και παραδεκτηκε. τα χει ερωτευτει ολα?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:19, 13-04-10:

ρε παιδια μα θα μας λουλανετε εντελως? ο τυπος το χει κανει σε αλλα τρια κοριτσια, και αυτα που βγηκαν στην επιφανεια και παραδεκτηκε. τα χει ερωτευτει ολα?
Μα όταν εκφράσαμε αυτή την άποψη, δεν ξέραμε παρά μόνο τα αρχικά δεδομένα.

@Buggs: Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα έγραψες στα τελευταία ποστ, κι εμένα αυτή είναι η άποψη μου ακριβώς. Τελικά εμείς οι "ανήθικοι" ζούμε σε έναν πιο όμορφο κόσμο μου φαίνεται... Ίσως τελικά η φαινομενική ανηθικότητα να είναι απαραίτητη προϋπόθεση ρομαντισμού. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, πολύ ενδιαφέρον correlation.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 13:34, 13-04-10:

Desmoti, θα σχολιάσεις με τον (εκτενή) ποιητικό σου τρόπο ή θα γίνω (ευσύνοπτος) συγκεκομμένος πεζός και θα τα πω εγώ;

Koρίτσια, εδώ δεν έχουμε καθήσει στο εδώλιο τον σκορδοπ@ύτσ@γλ@υ πως τον λένε, και σε λίγο θα εκδώσουμε ...ετυμηγορία εις βάρος του!!!!!!!!!!!
Mε αφηρημένες έννοιες και χαρακτήρες παίρνουμε (με αφορμή συγκεκριμένους) θέση στα fora του...διαπλεκόμενου διαδικτύου (αφού δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτα) αλλιώς δεν θα είχαμε ρόλο συζητητή αλλά....Δικαστή*** (στην έξω φυλακή μας)

Δεν μας ενδιαφέρει λοιπόν ο ...σκορδοπ@ύτσ@γλ@υ αυτός καθεαυτός αλλά η....μυρωδιά (ή βρώμα) που αποπνέει εκ παραλλήλου το aftershave του.
Η ζωή ξέρετε είναι παράξενη, αλλά όχι για μας τους αποπάνω, του "ρετιρέ"! Εμείς είμαστε Παναγίες, αρκεί να το δηλώσουμε (σε forum)

moonlight, τίποτα άλλες πληροφορίες για την προσωπική του ζωή έχεις....χρωστούσε κάπου λεφτά;

ΥΓ χρειάζομαι μερικές αρνητικές σε τούτο το θέμα, γιατί έχω αρχίσει να αισθάνομαι σα....μ@λ@κ@ς από τις
τόσες θετικές! Ευχαριστώ....

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 13-04-10 στις 13:44. Αιτία: *****ου+τις= παραγοντίσκος (δεύτερο βιολί) με σύνδεση στο internet
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 13:58, 13-04-10:

Οι γιοί μου όταν ήταν 4-5 στην Λιβύη, και ένας αράπης φύλακας του σχολείου εκεί που έπαιζαν μαζί του, τους ζήτησε να του δείξουν το πουλί τους, μας το είπαν αμέσως. Οπότε με αυτούς που δεν τα λένε τί να υποθέσω; Ότι για κάποιο λόγο πιστεύουν τον Χ ξένο περισσότερο φίλο απο τους γονείς τους;

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Μα όταν εκφράσαμε αυτή την άποψη, δεν ξέραμε παρά μόνο τα αρχικά δεδομένα.

@Buggs: Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα έγραψες στα τελευταία ποστ, κι εμένα αυτή είναι η άποψη μου ακριβώς. Τελικά εμείς οι "ανήθικοι" ζούμε σε έναν πιο όμορφο κόσμο μου φαίνεται... Ίσως τελικά η φαινομενική ανηθικότητα να είναι απαραίτητη προϋπόθεση ρομαντισμού. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, πολύ ενδιαφέρον correlation.
"η φαινομενική ανηθικοτητα" ...! Αν συνεχίσεις έτσι Λία θα με κάνεις να σου πω τον τίτλο του επόμενου βιβλίου μου που δεν τον έχω αποκαλύψει ούτε στη μάνα μου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 13-04-10 στις 15:18. Αιτία: προσαρμογή προς μεταφορά off-topic
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 15:06, 13-04-10:

Δηλαδή τι θα της κάνουν, νομικά, άμα συνεναίσει; Θα της βάλους πρόστιμο ή θα την χώσουν φυλακή;
Όχι δε θα της κάνουν τίποτα, απλώς δεν μπορεί να συνεναίσει. Εγώ άμα σου πω ότι δέχομαι να μείνεις στο Μαξίμου δεν θα μου κάνουν τίποτα, απλά εσύ δεν μπορείς να μείνεις στο Μαξίμου.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 15:15, 13-04-10:

Όχι δε θα της κάνουν τίποτα, απλώς δεν μπορεί να συνεναίσει. Εγώ άμα σου πω ότι δέχομαι να μείνεις στο Μαξίμου δεν θα μου κάνουν τίποτα, απλά εσύ δεν μπορείς να μείνεις στο Μαξίμου.
Ε αυτό έλειπε να είχε φαντασίωση με τον ΓΑΠ.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 19:14, 13-04-10:

moonlight, τίποτα άλλες πληροφορίες για την προσωπική του ζωή έχεις....χρωστούσε κάπου λεφτά;
οι ειρωνειες να λειπουν παρακαλω γιατι εγω δεν ειρωνευτηκα κανενα παρα μονο παραθεσα στοιχεια και σχολια απο ειδησεις. αν θελετε τα ακουτε αν θελετε οχι.
δυστυχως ή ευτυχως εχουμε καποια πληροφορηση απο τα μεσα μαζικης ενημερωσης και σας εχω παραθεσει και λινκ για να ακουσετε και μονοι σας.
κανεις δεν δικασε κανενα παρα μονο σχολιασε. εξ'αλλου νομιζα οτι σε καθε θεμα που ανοιγεται εδω αυτο κανουμε. δεν το ξερα οτι αλλου συζηταμε και αλλου δεν συζηταμε γιατι ετσι το βλεπουν μερικοι.
επισης θα επαναλαβω για ακομα μια φορα οτι τα στοιχεια που προεκυψαν εναντιον του υποπτου τα εχει παραδεκτει ο ιδιος οπως ειπωθηκε στο δικαστηριο. αυτα εγω σχολιασα.

το οτι η κοπελιτσα μιλαγε οντως μαζι του και δεκτηκε να παει σε καποιο μερος μαζι του και να κανει οτι εκανε κανεις δεν το αμφισβητησε ουτε το δικαιολογησε. αυτο ομως δεν θετει αμοιρο ευθυνων ενα σαρανταρη που εσκεμμενα πλησιαζε μικρα κοριτσακια για να φλερταρει και να κανει οτι εκανε.
θα μου επιτρεψετε να πω οτι αυτα τα παιδακια σ'αυτην την ηλικια οσο πιο μεγαλα και αν φαινονται δεν παυουν απο του να ειναι παιδια. πολυ πιο ευκολα καποιος μπορει να παραμυθιασει ενα 11χρονο κοριτσακι απο ενα πιο μεγαλο και να μην ακουω χαζα. εδω μεγαλες γυναικες παραμυθιαζονται...
ευχομαι κανεις μας να μην βρεθει στη δυσαρεστη θεση του γονιου που θα ερθει το παιδι του να του πει ή θα φτασει στα αυτια του οτι εγινε κατι παρομοιο και εκει να δω ποσοι απο μας θα κατσουν τοσο ηρεμα και ομορφα να λενε αυτα που λενε..
κανεις δεν τον δικασε. κανεις δεν τον εκρινε. αλλα ουτε κανεις να τον στεψει και αθωο ή αμοιρο ευθυνων γιατι αυτος ηταν ο ενηλικας στην ολη υποθεση.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:37, 13-04-10:

κανεις δεν τον δικασε. κανεις δεν τον εκρινε. αλλα ουτε κανεις να τον στεψει και αθωο ή αμοιρο ευθυνων γιατι αυτος ηταν ο ενηλικας στην ολη υποθεση.
Αυτό ακριβώς ίσως είναι το πρόβλημα αυτής εδώ της συζήτησης moon. Αρκετοί τον έκριναν κι αρκετοί τον "δίκασαν" ίσως και με δικαιολογημένες κρίσεις. Όμως όποιος δεν τον έκρινε και δεν τον "δίκασε", αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον αντιμετωπίζει ως αθώο και άμοιρο ευθυνών. Όποιος δεν τον καταδίκασε, αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον υποστηρίζει... Και όλα αυτά, πριν ακόμη τον καταδικάσουν τα αρμόδια όργανα.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 19:46, 13-04-10:

βρε εδω που ειμαστε κανεις δεν εχει την δυνατοτητα να κανει τιποτα απο αυτα. δε πανα λεμε οτι λεμε στην τελικη το δικαστηριο θα κρινει.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:35, 13-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αυτό ακριβώς ίσως είναι το πρόβλημα αυτής εδώ της συζήτησης moon. Αρκετοί τον έκριναν κι αρκετοί τον "δίκασαν" ίσως και με δικαιολογημένες κρίσεις. Όμως όποιος δεν τον έκρινε και δεν τον "δίκασε", αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον αντιμετωπίζει ως αθώο και άμοιρο ευθυνών. Όποιος δεν τον καταδίκασε, αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον υποστηρίζει... Και όλα αυτά, πριν ακόμη τον καταδικάσουν τα αρμόδια όργανα.
Λυπαμαι Isi, αλλα στο δικο μου το μυαλο δε χωραει καμμια προσπαθεια δικαιολογησης, κατανοησης ενος παιδοφιλου.
Και το τι ετσι παιδοφιλια δεν ειναι αποκυημα της φαντασιας μου, αλλα ειδικων επιστημονων.
Ειτε μας αρεσει ειτε οχι οι "ορεξεις" για ενδεκαχρονα δηλωνουν παιδοφιλια.-
Και πραγματικα ευχομαι να μη χρειαστει ποτε να ερθω αντιμετωπη με αυτη τη διαταραχη σε προσωπικο επιπεδο.

Και μια παρενθεση...κανενας δε θεωρηθηκε ΑΥΤΟΜΑΤΑ οτι τον αντιμετωπιζει ως αθωο και αμοιρο ευθυνων, επειδη δεν τον εκρινε. Τα γραφομενα εκεινων που προσπαθησαν να τον δικαιολογησουν υπαρχουν στο θεμα. Συνεπως, αυτοματως καμμια ιδεα και αποψη δεν κριθηκε. Ας μη δημιουργουνται εσφαλμενες εντυπωσεις.
Και στην τελικη θα προτιμουσα να μου ελεγε καποιος πως θεωρει οτι για εκεινον ο ορος παιδοφιλια σημαινει το απολυτο τιποτα και να τελειωνε εκει η αντιπαραθεση, παρα να γραφω τα ιδια και τα ιδια σε τοσες σελιδες.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 21:02, 13-04-10:

Σκόρπιες σκέψεις:
  • έρχεται η στιγμή που ο κόσμος γίνεται αναμμένο τσιγάρο
    που το σβήνεις πάνω σου δίχως πόνο
    καθώς (ανα)παράγεις θεωρίες τηλεδικαστηρίων
    με το πρόσωπο πιτσιρίκας σε πρώτο πλάνο
    κι αριθμό λήψης 40 όπου αναλαμβάνει ο Σάουρον
    με θέμα τα πάθη του σώματος
    που ανέβηκε στη γη για να γλυτώσει το ξεσηκωμό
    κι έτσι όπως ανέβηκε χρεωμένος λόγια,
    συναντά άνεργους ψυχολόγους να μιλούν για οργκ, τρολ
    και άλλα ασχημομούρικα beasts με τέτοια λεπτομέρεια
    που απορείς αν ήταν κι αυτοί κάποτε...
  • Είναι πάντα πολύ εύκολο να αρπάζουμε βίους
    σέρνοντάς τους σ'έναν κόσμο ξεφτίλας και άμυνας
    που ακατάπαυστα παράγει λόγω εξημέρωσής του με την παγοκυστική ηθική
    οδηγώντας σε δεσμά τον διάλογο με ένα γκρεμώδες μπονζάϊ...
  • σε ένα ποίημα του Γελασάκη Μιχαήλ
    αποτυπώνεται πλήρως το προφίλ των ηρώων και επικριτών του στόρι:

Για τον 40ρη (ίσον με 3 13ρηδες + 1 χρόνο ανεμελιάς) θα ταίριαζε η πρώτη στροφή:
    Έτοιμος από πάντα για νέα ήθη
    Για νέα πρόσωπα, για νέες εκδρομές
    Μόνο που σε κατασπάραξαν τα πλήθη
    Και το μυαλό σου επιτοίχιο εκκρεμές.
  • Για το κορίτσι η τρίτη (που τα βυζάκια του τώρα αρχίζουν να μελώνουν):

Έτοιμη από πάντα για νέους δρόμους
    Για νέα βήματα, για νέα ουρλιαχτά
    Κι αν σου κόψανε τα χέρια απʼ τους ώμους
    Θα έχεις πάντα τα φτερά σου ανοιχτά
  • Για τους αυστηρούς επικριτές, η δεύτερη:

Έτοιμος από πάντα για νέα λάθη
    Για νέα όνειρα και νέες φυλακές
    Καιρός ανάποδος. Ο πηλός σε πλάθει
    Και σε μιαν έρημο σα δέντρο μόνο καις.
  • Την τέταρτη στροφούλα τη διαπλάθω ακόμα μέσα μου...
  • Ο Ελύτης (για κάποιους αλήτης και παιδόφιλος δια της γραφής) το 1939:

Τα δυνατά λουλούδια με τον ήλιο μέσα τους

Άνοιξη σφήκα του χεριού
    Άνοιξη «μη» «θα μας δούνε» «τέρας»
    Και το τέρας που γύριζε σαν τη λαντέρνα
    Και η χούφτα η βάναυση που καρτερούσε:

Χάιντε η ριξιά να βρει το ζάρι της
    Άνοιξη παραπάτημα των κήπων

Άνοιξη «Μήνιν άειδε...»
    Θεά! Και τι σγουρά τα σκοτεινά τα μέρη!
    Και τα χείλη τι ζάχαρη βιολέτας!
    Και τι κηπάκι
    Τα λυτά
    Νωπά
    Μαλλιά
    Στην απαλή κοιλιά η ανάσα τι ταξίδι!
    Άνοιξη μισοζαλισμένο ερείπιο
    Άνοιξη μούρο αδάγκωτο
    Άνοιξη βιδωτό φιλί
    Άνοιξη χάσμα της λιποθυμίας
    Άνοιξη no nein και non!
    Τα κορίτσια δάγκωναν στη γομολάστιχα
    Και τινάζανε πίσω το κεφάλι
Σαν
    Να τραβούσαν
Έξω
    Του σφαγμένου πετεινού τα σπλάχνα

Τα κομμάτια τα σπλάχνα μες στα δόντια τους
    Άνοιξη δόντι λυσσαλέο

Άνοιξη φούξια του παροξυσμού

Άνοιξη αρτεσιανόν ηφαίστειο
    Κι άλλα κρυμμένα πίσω απ' το φεγγίτη

Που πάλευαν τις ρόδινες κορδέλες

Μια στιγμού-

Λα μόνο

Τα γυμνά στήθη
    Τα τρεμάμενα σπάρτα μες στους κάμπους

Όπου ευφραίνονται οι ακρίδες
    Άνοιξη σάλτο της ακρίδας

Άνοιξη μήτρα σκοτεινή

Άνοιξη πράξη ακατονόμαστη
    Στ' ανοιχτά χαρτιά και στα βιβλία
    Μια κηλίδα
    Μωβ
    Πήγαιν'
    Ερχότανε
    Τα χυμένα νερά τα γυμνωμένα μέλη
    Λάμπανε πίσω απ' το παντζούρι
    Άνοιξη άνοιξη σαλπάροντας

Άνοιξη άνοιξη σημαιοστόλιστη

Άνοιξη «αντίο αντίο παιδιά!»
  • Κατά το παραπάνω:
    Άνοιξη, μας βρήκανε στα φόρα οι ηθικολόγοι
    και οι γυρολόγοι του δέοντος και του πρέποντος
    και όλης της must απαρτίας για να καταλαβαίνουν κι οι τουρίστες
    μη τους βιάσουμε και τα δικά τους τα παιδιά.
    Κλείστε τα παντζούρια και κλείστε τα καλά,
    μπας και δουν απ'τα μισάνοιχτα το κωλοδάχτυλο που το σαλιώνεις
    πριν εισχωρήσει στο μουσκεμένο ...κλπ. κλπ.

Ο Ελύτης σήμερα θα άφριζε στα πέλαγα
    θα έμπαινε στις χορδές τόξου και θα εκτοξευόταν
    προς τον αγαπημένο του βιγλάτορα ήλιο
    μπας και ξεφύγει από τη μπόχα των ηθικά φρόνιμων.

Ειλικρινά, ανάμεσα σε έναν αρρωστημένο παιδεραστή
    και το μέσο όρο ηθικολογίας των εδώ παρισταμένων,
    προτιμώ να χαζεύω παιδάκια να μπερδεύουν τις γλώσσες τους
    ή έναν ενήλικα άντρα να θωπεύει το ασχημάτιστο στήθος της ανιψιάς του.

• Παρατηρώ ένα είδος δικαίωσης κατά το βαρύτερο μορφικό φύλλωμα
    κι όσο μάλιστα κάποιος έγραφε προσπαθώντας να λαδώσει τις εικόνες του
    τόσο πιο πολύ χαιρόταν, ηθικολογώντας πάντα..

Επίδειξη χοντροπετσίας που βλέπω μόνο στους λόγους των παπάδων,
    στα έργα των παπάδων και στα ηθικοπλαστικά βιβλία κάντε αυτό κι όχι το άλλο.
  • το αίσθημα της αγνότητας
    και κάθετι αίσθημα
    στη σάρκα φυτρώνει
    με ρίζες που φτάνουν πάντα στην Ψυχή.

Για ό,τι ξεριζώνεται απο κει την ευθύνη έχουν
    καλογερίστικες στολές αντιπροσώπων αγιοσύνης,
    οι πουριτανικές σχολές υπο το φως της πανσελήνου
    κι όχι η ερωτική πράξη ανάμεσα σε μικρούς και μεγάλους.

Καλό πασ-όβερ να 'χουμε και τα μυαλά στα κάρβουνα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:10, 13-04-10:

Καλα ρε Μπαγκς, ''στακα'', γιατι το 10 αρι που χα στη Ερευνα πρεπει καπως να το αξιοποιω, ακομα κι εδω.
Πρωτα γραφεις αυτο,

Δηλαδή μόνο και απο την ηλικία εσύ το θεωρείς απίθανο .Πάντως γενικά δεν πάει πρώτα το μυαλό μου στη βρωμιά και στο κακό... Δεν σου δημιουργεί περιέργεια που ο τύπος είχε τόσες επαφές και τώρα μόνο τον ανακάλυψαν; Οτι δεν εκπόρνευσε καμία απο τις άλλες; Οτι δεν βίασε καμία; Είναι πολύ περίεργη περίπτωση, παραδέξου το
Μετα γραφει η Νεραιδα αυτο, που ρχεται σε αντιθεση με αυτο που λες
Ριξε μια ματια...

Οπως καταλαβαινεις, οχι δε μου φαινεται περιεργο που τωρα τον ανακαλυψαν.
Το περιεργο (και οχι μονο) ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν να τον δικαιολογησουν.

.. και πας και της χωνεις θετικη οτι συμφωνεις μαζι της?
Τι τρεχει με την παρτη σου?
Θες να μας λαλησεις ολους?

Τη μια ετσι, την αλλη γιουβετσι?
Δε θα παρω, μιλ μερσι.
Μουνλαιτ, δωσε κι αλλα φωτα φιλεναδα, αν και νομιζω αυτα αρκουν. Δεν ειναι τυχαια ολα αυτα τα περιστατικα που ανεφερες με τον τυπο αυτον. Επισης, θα συμφωνησω πως υπαρχουν πολλα παιδακια που δεν εχουν μαθει να λενε ''οχι'' απο το σπιτι τους, κι αυτος αυτα ψαχνει.

Αν συνεχίσεις έτσι Λία θα με κάνεις να σου πω τον τίτλο του επόμενου βιβλίου μου που δεν τον έχω αποκαλύψει ούτε στη μάνα μου
Ε πες το ντε οτι γραφεις νεο βιβλιο και οτι μας εχεις για πειραματαζωα. Τουλαχιστον ποσοστα θα παρουμε?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 12-05-10 στις 11:04. Αιτία: Διαστήματα και προσαρμογη στους ορους χρησης + split
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 23:04, 13-04-10:

"...χωρίς μέχρι στιγμής να δώσει γραπτή κατάθεση, για τις συνθήκες υπό τις οποίες παρεκινείτο στη διακόρευση ανηλίκων κοριτσιών". Τρομερή ατάκα!! Δεν θα ξαναγράψω, δηλώνω ανικανότητα. Νενικήκάς με δημοσιογραφίσκη...

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Μα καλά, δεν έχεις παρατηρήσει πως από τους μυριάδες τρόπους με τους οποίους μπορεί κάποιος να ερωτευτεί ή να τελέσει την ερωτική πράξη, όλοι πλην ενός και μόνο ενός θεωρούνται ανήθικοι; Δεν έχεις δει τους ανέραστους που η μόνη τους ηδονή είναι να καταδικάζουν τους έρωτες των άλλων; Δεν γελάς διαβάζοντας τούτο το θέμα;

Εγώ ξέρεις γιατί δεν έγραφα μέχρι τώρα; Γιατί μου είχε κοπεί η αναπνοή από τα γέλια...

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
ΥΓ χρειάζομαι μερικές αρνητικές σε τούτο το θέμα, γιατί έχω αρχίσει να αισθάνομαι σα....μ@λ@κ@ς από τις
τόσες θετικές! Ευχαριστώ...
Ε, πάρε ρε χαμένε μια θετική κι από μένα για να αισθανθείς ακόμη καλύτερα...

Οι γιοί μου όταν ήταν 4-5 στην Λιβύη, και ένας αράπης φύλακας του σχολείου εκεί που έπαιζαν μαζί του, τους ζήτησε να του δείξουν το πουλί τους, μας το είπαν αμέσως.
Τον αράπη τι τον είχαν εκεί, προς γνώσιν και συμμόρφωσιν; Ωραίο εκπαιδευτικό σύστημα, μα τον άγιο!! Είναι αυτό που έλεγε ο Χάρρυ Κλυνν: "Πάντως εμείς να ξέρετε, τον αράπη τον έχουμε"...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 13-04-10 στις 23:47. Αιτία: σιγά μη σου απαντήσω...
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:14, 13-04-10:

Αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το αστείο στο να θεωρεί κάποιος πως το να πάει ένας 40άρης με μια 11χρόνη είναι παιδοφιλία σε κάθε περίπτωση, υπό οποιεσδήποτε περιστάσεις, ανεξάρτητα από το τι λένε στις ειδήσεις ή στο Διαδίκτυο ή στο καφενείο της γειτονιάς σας. Εκτός κι αν θεωρείτε εαυτούς υπεράνω και νομίζετε ότι μπορείτε να μειώσετε οποιαδήποτε άποψη δεν συμφωνεί με την δική σας.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:21, 13-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το αστείο στο να θεωρεί κάποιος πως το να πάει ένας 40άρης με μια 11χρόνη είναι παιδοφιλία σε κάθε περίπτωση, υπό οποιεσδήποτε περιστάσεις, ανεξάρτητα από το τι λένε στις ειδήσεις ή στο Διαδίκτυο
Αναρωτιέμαι (χωρίς να απευθύνομαι σε σένα) εάν μπορούμε να δώσουμε έναν κοινό ορισμό όλοι μαζί για την πρέπουσα ηλικιακή διαφορά καθώς και πού ξεκινά η παιδοφιλία και πού τελειώνει...

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Εκτός κι αν θεωρείτε εαυτούς υπεράνω και νομίζετε ότι μπορείτε να μειώσετε οποιαδήποτε άποψη δεν συμφωνεί με την δική σας.
Δεν ξέρω, ας μας πει ο φάντα.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 23:24, 13-04-10:

Εγώ νομίζω ότι οι Buggs, _daemon_, Subject to Change και Great Chaos είναι κλώνοι.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

O Δεσμώτης έγραψε στις 23:34, 13-04-10:

Καλα ρε Μπαγκς, στακα γιατι το 10 αρι που χα στη Ερευνα πρεπει καπως να το αξιοποιω ακομα κι εδω.

10ρι στην έρευνα;
Στην έρευνα για ουρανό ενώ μετρούσες τα βήματά σου στο βυθό της αβύσσου;

Τώρα, περιμένεις αναβαθμολόγηση ή το 10ρι κατοχυρώθηκε?

Μουνλαιτ, δωσε κι αλλα φωτα φιλεναδα, αν και νομιζω αυτα αρκουν.
Όχι άλλα φώτα,
θα πάθω φωτογκαγκαγκίτιδα.
Το σύνδρομο του ουγκουντούγκου από το πολύ φως
που δεν είναι άλλο από μια παροδική έκλαμψη από φτέρνισμα

Εχω απολυτη εμπιστοσυνη στη νοημοσυνη της πλειοψηφιας του κοσμου....

Ευτυχώς που τύποι σαν τον Γαλιλαίο δεν είχαν εμπιστοσύνη στη κραταιά άποψη
και σήμερα ο κόσμος δε πιστεύει (πια) ότι η Γη είναι το συμπαντικό κέντρο.
Όμως μιας κι εσύ παραδέχεσαι την ορθότητα της γνώμης της πλειονότητας
μάλλον θα πιστεύεις ότι είσαι ο ομφαλός της Γης κι όλοι κινούνται τριγύρω από σένα,
τη γραφή σου, την έρευνα σου, τα αρθράκια σου, κοκάκια.

Αν επειδή λένε πολλοί κάτι αυτό γεννά μέσα σου πιο πολυ πίστη
τότε να ξαναελέγξεις την ευκολία να πιστεύεις γιατί η πίστη ποτέ
δεν ήταν θέμα ποσοστών αλλά θέμα ζέσης, ουσίας, εξάχνωσης...

Πραγματικά με τέτοια που διαβάζω όπως στο #142,
σκέφτομαι σοβαρά να γίνω παιδόφιλος όχι από γνήσια θέληση
μα από βδελυγμία για τα αγκομαχητά και τον μυρμηγκισμό
και τις μυρωδιές που αποπνέουν τρομαγμένα φτωχά και τσιμπλιάρικα
που ερευνούν τίποτε περισσότερο από τις ωχρές ζωές τους, δίχως να το ξέρουν
με επίφαση τυμπανοκρουσίες και ίλιγγο και καταστροφολαγνικά
κι αναστατώσεις και προαίσθηση ταραχής και άλλα 584 και...

Ξέρεις, mindcircus, τι είναι νίκη σε ανθρώπους
με το ήθος του αυτοδιαφημιζόμενου μεταδιδακτορικού searcher
που αναζητούν συμμάχους για να συνθλίψουν ό,τι αυτοί
δεν μπορούν να συνθλίψουν γιατί η πιεστική δύναμη της δικής τους πατούσας
είναι σα να περνάει από πάνω σου ένα καρμπόν που πέφτει απο την κορυφή
ενός ουρανοξύστη?

Είναι να σου γλείφουν τ' @ρχίδια (ή το μουν@κι)
συν γυναιξί και τέκνοις,
εκείνοι που όπως είπες
θέλουν ψέκασμα με τέζα...

Και τέλοσπάντων θα φοράω κάτι απωθητικό,
για να μην έχουμε κι ατυχήματα...

Εγώ κι ΟΛΟΙ οι άλλοι που έχουν άλλη άποψη,
όχι κουμπωμένη επάνω στην airport extreme βάση του σέρβερ
της ηθικής που εκπροσωπείς...

Μέχρι τη θέσπιση της επετείου του κενού,
στην αφετηρία της εαυτότητας (όπου κι αν βρίσκεται)
μπορείς να στέλνεις στο διάολο όσους θέλεις,
αλλά αν κρατάς εντομοκτόνο,
να θυμάσαι μόνο πως κάποιοι έχουν αποκτήσει ανοσία στη δραστική του ουσία.

Κοινώς, προσωπικά εγώ δε σκαμπάζω.

υγ. επίτρεψέ μου κι ένα ψυχο-λογάκι (δικαιούμαι κι εγώ ένα ή να δώσω το ποσοστό μου για τη μονοπωλιακή πατέντα?):

Με ένα τρόπο παραμένεις καρφωμένη στον εαυτό σου
ενώ διαρκώς απομακρύνεσαι..

(ένας συγκερασμός ανάμεσα στη Ρέα και στον Κρόνο)
Έτσι επειδή το προσέχω καιρό, τώρα...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:36, 13-04-10:

Κοινός ορισμός Ίσι, προφανώς και δεν μπορεί να υπάρξει, αφού πρέπει κάθε φορά να εξετάζονται οι συγκεκριμένες συνθήκες.
Όμως μια ηλικιακή διαφορά της τάξεως των 30 χρόνων στην οποία μάλιστα το ένα μέλος είναι κάτω των 15, όσο να πεις, δεν είναι ό,τι ακριβώς σε κάνει να πιστέψεις πως υπήρξε το φοβερό love story και πάθος και από τις δύο πλευρές..

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 23:56, 13-04-10:

Καταρχάς δεν στέκι αυτό από άποψη βιολογική το σώμα μιας κοπέλας δεν έχει ωριμάσει στα 11 μερικές καλά καλά δεν έχουν περίοδο και θα έρθει σε σεξουαλική επαφή με εναν 40ρι πάτε καλά? Και μην πετάτε μπαρούφες του στυλ ήθελε τη πάει να πει ήθελε? Όσο εύκολο είναι να πείσεις ένα παιδί να φάει το φαΐ του άλλο τόσο είναι να ρίξει ένας 40ρις μια 11χρονι στο κρεβάτι.. Άρε λιθοβολισμό που θέλουν κάποιοι η κρεμάλα είναι πολύ ήπια για κάτι τέτοιους. Να ήταν σε καμιά ανατολική χωρά θα του κόβανε την τσουτσουνα..

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 00:30, 14-04-10:

Δηλαδή εάν πήγαινε με 18άρη θα σου φαινόταν σωστότερο; Εάν ναι, για ποιο λόγο ο 40άρης έχει κάτι το χυδαίο, αυτός και το ...πτηνόν του, το οποίο δεν το έχει ο 18άρης;

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 00:37, 14-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Δηλαδή εάν πήγαινε με 18άρη θα σου φαινόταν σωστότερο; Εάν ναι, για ποιο λόγο ο 40άρης έχει κάτι το χυδαίο, αυτός και το ...πτηνόν του, το οποίο δεν το έχει ο 18άρης;
Γενικότερα δεν είμαι υπέρ της σεξουαλικής επαφής ανεξάρτητου διαφοράς ηλικίας πριν από μια ορισμένη ηλικία κύριος για βιολογικούς λογούς. Στο ερώτημα σου ένας 40ρις οικογενειάρχης με παιδιά να κάνει ότι έκανε σε μια 11χρονι δεν είναι σαν να τα κάνει στα παιδιά του? Τονίζω ότι έχει παιδιά.. Ενας 18χρονος μπορεί να κυριαρχείτε και από κάποιο συναίσθημα αγάπης η οτιδήποτε.. Στην περίπτωση που δεν ίσως να δικαιολογείτε λόγο ηλικίας.. Και πάλι για μένα είναι κατακριτέο όπως και ναχει. Άλλα δεν νομίζω ένας 40ρις να κατατάσσεται στην ίδια κατηγορία με έναν 18ρι ε? Πόσο μάλλον ένας γονιός 40ρις...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 00:46, 14-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Ε, πάρε ρε χαμένε μια θετική κι από μένα για να αισθανθείς ακόμη καλύτερα...
Ευχαριστώ πολύ! Μπορεί όταν πλησιάζουμε κάπου εκεί στα 40 να (συνεχίζουν λυσσαλέα - γιατί άραγε; ) μας κατατάσσουν (αυτοί που δεν θα....μεγαλώσουν άλλο) με βάση ασπόνδυλα ερπετά και τετράποδα περιττοδάκτυλα, αλλά τουλάχιστον αναπτύσσονται μεταξύ μας αισθήματα αλληλεγγύης!

του κόβανε την τσουτσουνα..
...και να την καρφώνανε για παραδειγματισμό σε πάσσαλο κάτω από τον άγνωστο στρατιώτη! (μην κάνεις μισές δουλειές ρε φίλε)

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 14-04-10 στις 00:48. Αιτία: Same Old Stuff
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:48, 14-04-10:

10ρι στην έρευνα;
Στην έρευνα για ουρανό ενώ μετρούσες τα βήματά σου στο βυθό της αβύσσου;

Τώρα, περιμένεις αναβαθμολόγηση ή το 10ρι κατοχυρώθηκε?
Κατοχυρωθηκε

Όχι άλλα φώτα,
θα πάθω φωτογκαγκαγκίτιδα.
Το σύνδρομο του ουγκουντούγκου από το πολύ φως
που δεν είναι άλλο από μια παροδική έκλαμψη από φτέρνισμα
Ευτυχώς που τύποι σαν τον Γαλιλαίο δεν είχαν εμπιστοσύνη στη κραταιά άποψη
και σήμερα ο κόσμος δε πιστεύει (πια) ότι η Γη είναι το συμπαντικό κέντρο.
Όμως μιας κι εσύ παραδέχεσαι την ορθότητα της γνώμης της πλειονότητας
μάλλον θα πιστεύεις ότι είσαι ο ομφαλός της Γης κι όλοι κινούνται τριγύρω από σένα,
τη γραφή σου, την έρευνα σου, τα αρθράκια σου, κοκάκια.
Ε... για να το λες εσυ , κατι θα ξερεις ... Το σιγκουντουγκου που ειναι?
Βρε αστα φωτα της μουνλαιτ, καλα κανει και μας τα παραθετει. Μονο μεις θα μιλαμε? Ας πει τιποτα και η ειδηση.

Αν επειδή λένε πολλοί κάτι αυτό γεννά μέσα σου πιο πολυ πίστη
τότε να ξαναελέγξεις την ευκολία να πιστεύεις γιατί η πίστη ποτέ
δεν ήταν θέμα ποσοστών αλλά θέμα ζέσης, ουσίας, εξάχνωσης...
Πραγματικά με τέτοια που διαβάζω όπως στο #142,
σκέφτομαι σοβαρά να γίνω παιδόφιλος όχι από γνήσια θέληση
μα από βδελυγμία για τα αγκομαχητά και τον μυρμηγκισμό
και τις μυρωδιές που αποπνέουν τρομαγμένα φτωχά και τσιμπλιάρικα
που ερευνούν τίποτε περισσότερο από τις ωχρές ζωές τους, δίχως να το ξέρουν
με επίφαση τυμπανοκρουσίες και ίλιγγο και καταστροφολαγνικά
κι αναστατώσεις και προαίσθηση ταραχής και άλλα 584 και...

Σου χω ζητησει επανειλλημενως υδροχοακι, παλαιοτερα, να μου κανεις μεταφρασεις αλλα εσυ το χαβα σου. Εχεις σκεφτει να γινεις ποιητης?
Παντως πιστη οτι εχω, εχω, τα υπολοιπα αναθεμα κι αν τα καταλαβα. Ειναι για εξυπνους, σοφους και χιλιοδιαβασμενους.

αχ πες μου ντες....

τι είναι νίκη σε ανθρώπους
με το ήθος του αυτοδιαφημιζόμενου μεταδιδακτορικού searcher
που αναζητούν συμμάχους για να συνθλίψουν ό,τι αυτοί
δεν μπορούν να συνθλίψουν γιατί η πιεστική δύναμη της δικής τους πατούσας
είναι σα να περνάει από πάνω σου ένα καρμπόν που πέφτει απο την κορυφή
ενός ουρανοξύστη?

Είναι να σου γλείφουν τ' @ρχίδια (ή το μουν@κι)
συν γυναιξί και τέκνοις,
εκείνοι που όπως είπες
θέλουν ψέκασμα με τέζα...

ιιι, πως μιλας ετσι? Ντροπη. Εγω δεν ειπα τιποτα για ψεκασμα

Και τέλοσπάντων θα φοράω κάτι απωθητικό,
για να μην έχουμε κι ατυχήματα...

Εγώ κι ΟΛΟΙ οι άλλοι που έχουν άλλη άποψη,
όχι κουμπωμένη επάνω στην airport extreme βάση του σέρβερ
της ηθικής που εκπροσωπείς...
Με 11 χρονη αν ημουν 40 αρης δε θα πηγαινα. Την αποψη μου περι ηθικης δες τη σε κανενα αλλο θεμα. Αλλα οτι σκεφτομαι ετσι και υποστηριζω την αποψη μου, το κανω. Εσυ τωρα τι κοπτεσαι?

Μέχρι τη θέσπιση της επετείου του κενού,
στην αφετηρία της εαυτότητας (όπου κι αν βρίσκεται)
μπορείς να στέλνεις στο διάολο όσους θέλεις,
αλλά αν κρατάς εντομοκτόνο,
να θυμάσαι μόνο πως κάποιοι έχουν αποκτήσει ανοσία στη δραστική του ουσία.

Κοινώς, προσωπικά εγώ δε σκαμπάζω.
το τελευταιο το χω.

υγ. επίτρεψέ μου κι ένα ψυχο-λογάκι (δικαιούμαι κι εγώ ένα ή να δώσω το ποσοστό μου για τη μονοπωλιακή πατέντα?):

Με ένα τρόπο παραμένεις καρφωμένη στον εαυτό σου
ενώ διαρκώς απομακρύνεσαι..

(ένας συγκερασμός ανάμεσα στη Ρέα και στον Κρόνο)
Έτσι επειδή το προσέχω καιρό, τώρα...
Μου αρεσε αυτο. Ειδες? Αντι να δινω 50αρικα, δωρεαν ψυχαναλυση. Ομως, σου χω νεα. Δε το καταλαβα!

ΑΛΛΑ! Γι αυτο σε ''παω'' ρε ντες, γιατι δε σε καταλαβαινω ποτε. Ξερεις τι ωραια παραμυθια θα λες εσυ στα παιδακια σου για να κοιμουνται?

Μια υποσημειωση στο μπολντ σου: Δεν υπαρχει κανενας λογος που να σε ωφελει, να με... ''προσεχεις'' μεσα στο φορουμ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 14-04-10 στις 01:11. Αιτία: Μια υποσημειωση...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους