Αποπλάνηση 11χρονης μέσω διαδικτύου

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Είναι προφανές ότι η μικρή είναι πρωτοπόρος.

Ουτε εγω το βρίσκω όμως πάλι, αν η συγκεκριμένη έμοιαζε όντως με 15 και ήταν διαόλου κάλτσα, ε, τιποτα δεν αποκλείεται. Αλήθεια του είχε πεί ότι ήταν 11 μέσα στον όλο "βιασμό" ;

Να πώ την αλήθεια; Αν γνώριζα σήμερα την Καρίν, που ειμαι 49 και μου έκανε τα ίδια πράγματα που μου έκανε και τότε όπως ήταν στα 14της.... ε τι να πώ... πως να το εξηγήσω.... Λαμβάνουμε σαν συνθήκη υπολογισμού ότι η κοπελίτσα έμοιαζε 15 οκ;

Οταν λέμε "κολάζουν" εννοούμε αν "θα έβαζαν σε πειρασμό". Ε λοιπόν πόσο υγιές άραγε θα ήταν να μήν τους κόλαζαν; Ειδικά αν έμοιαζαν με 15χρονα. Εντάξει δεν θα το κάνεις, υπάρχουν χίλιοι λόγοι για τους οποίους θα έχεις αναστολές και άλλοι τόσοι που δεν πρέπει να το κάνεις. Ομως δεν ρωτάς αυτό. Σε ρωτάω λοιπόν κι εγώ. Αν ήσουν γριά, πενήντα χρονών, ένα χάλι περασμένα μεγαλεία, και σου γδυνόταν ο Ρουβάς 11άρης που όμως μοιάζει με 15άρη θα σε κόλαζε ή θα έκανες την μητέρα Τερέζα;

... επειδή μιλάς με κλισέ διαρκώς. Λές και είσαι η Μπριτάνικα βρε παιδί μου. Καρδιά δεν έχεις, ορμές, τσάφ δεν σου κάνει, πάει; Μόνο με ηθικοπλαστικές κορώνες τις καίς τις ασφάλειες; (βλέπε κβατσσζζζ !!)

Εντάξει κατακριτέος ο 40άρης που πήγε με την μικρή, όμως δεν λές γιατί, δεν έχεις μπεί κάν στο ζουμί. Γιατί δεν άπτεται της Μπριτάνικα και των βαρύγδουπων δογμάτων που λένε "είδικοί" κάθε είδους.

Το ζουμί είναι το "γιατί" δεν πρέπει να το κάνουμε . Εξηγούμαι: Η εν λόγω κοπελίτσα μπορεί να ειχε και συνείδηση και θέληση για την πράξη. Όμως η πρώτη φορά για μία γυναίκα είναι ούτως ή άλλως πάντα τραυματική, λιγότερο ή περισσότερο. Αρα, εν ολίγοις, το πλήγωμα της πρώτης φοράς είναι δεδομένο. Επίσης την πρώτη φορά υπάρχουν χιλιάδες ερωτήματα, τα οποία επίσης μπορούν να δημιουργήσουν, αν μέίνουν αναπάντητα, μεγαλύτερα ή μικρότερα ψυχικά τραύματα. Ερωτήματα που βέβαια ενα παιδί 11 χρονών δεν θα μπορέσει να επεξεργαστεί μόνο του ουτε το πιθανότερο να λύσει απευθυνόμενο στο άμμεσο περιβάλλον του.

Αρα, ακόμη και με τις καλύτερες προθέσεις, όταν θα προκύψει η πράξη, το κορίτσι θα πονέσει, θα πληγωθεί σωματικά και, το πιθανότερο σ'αυτή την ηλικία, λόγω κοινωνικής απομόνωσης, θα πληγωθεί και συναισθηματικά και ψυχικά.

Το αποτέλεσμα λοιπόν μετράει και νομίζω ότι με βάση αυτό πρέπει να κρίνουμε. Αν το κορίτσι είχε την άνεση, να επαναλάβει την πράξη, στην δεύτερη , βία την τρίτη φορά θα την απολάμβανε πραγματικά πολύ. Τότε δεν θα συνδύαζε φυσικά την πράξη με κάτι "κακό" και "επίπονο" που πονάει και πληγώνει. Αυτός ο ορισμός θα ήταν καταστροφικός για την επόμενη σεξουαλική της ζωή.

Όμως δεν έχει δυστυχώς αυτή την άνεση. Το κορίτσι, συναισθηματικά συγχυσμένο, αναζητάει απαντήσεις και στήριξη, πέφτει στην δυσμένεια του άμεσου κοινωνικου περιβάλλοντος, και απαιτείται απο τους γονείς να διακόψει τη σχέση, αν δεν γίνουν χειρότερα. Οπότε δεν προκύπτει η δεύτερη και η τριτη φορά που, δια μέσου της απόλαυσης, θα ένωνε το σέξ, με το συναίσθημα και γιατί όχι, την αγάπη. Κάτι που θα αποκαθιστούσε στο μυαλό του κοριτσιού την , κατα τη γνώμη μου, υγιή αντίληψη για το σέξ.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ΠΩΣ ο κάθε ένας θα αποκομίσει αυτήν την υγιή εντύπωση για το σέξ. Ούτε πότε. Θεωρητικά όσο συντομώτερα τόσο το καλύτερο. Οτι δηλαδή το σέξ μόνο του, δεν αξίζει. Επικεντρώνω λοιπόν στις πιθανότητες , υπο συνθήκες, οποιοσδήπότε ή οποιαδήποτε να την αποκομίσει.

Προφανώς για να προκείψει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα χρειαζόμαστε έλξη, ισχυρό πόθο, (ενας ή μία κρυα μπορούν να σε πληγώσουν περισσότερο και απο ένα βιασμό) αγάπη, και στοργή. Ομως δεν αρκούν δυστυχώς. Γιατί δυο άνθρωποι δεν βρίσκονται ποτέ μόνοι τους μέσα στην κοινωνία. Συναισθηματικά λοιπόν, και σεξουαλικά, μπορεί ο 40άρης να είχε ίσως πολύ φλογερά αισθήματα, καθώς και πολλή περισσότερη γνώση για το σέξ, από όλους τους συμμαθητές του κοριτσιού. Ομως ένεκα των παραπάνω κοινωνικών συνθηκών, η συντριπτικά μεγαλύτερη πιθανότητα ήταν, ακόμη και στο καλύτερο σενάριο, η κοπελίτσα να καταλήξει ΧΩΡΙΣ την υγιή αντίληψη για το σέξ. Επειδή ακριβώς ήταν πολύ πιθανό να μπλέξει, σε ότι έμπλεξε.

Ας πάρουμε ακόμη και την ιδανική περίπτωση. Οτι τον ήθελε, κι ότι αυτός ήταν απίστευτα ερωτευμένος και στοργικός μαζί της. Κάνουνε λοιπόν έρωτα την Κυριακή. Την επόμενη το πρωί το κορτιτσάκι, κι ας μοιάζει 15, πάει στο Δημοτικό σχολείο !! Χρειαζεται να συνεχίσω; Φανταστείτε το λίγο.
Ας πούμε όμως ότι αντέχει το σχολείο και το φοβερό ένοχο μυστικό της. Πόσο; Μέχρι την επόμενη Κυριακή που θα το ξανακάνει αυτές της σωτήριες δυο τρείς φορές που θα είναι πλέον απολαυστικές; Ομως έλα που μέχρι τότε το σέξ δεν ήταν καλό ούτε απολαυστικό. Πόσο πιθανό είναι να αντέξει έως τότε μέχρι να μήν το συζητήσει με κάποιον/α πριν το ΞΑΝΑκάνει; Μόλις το πεί, τελείωσε. Θα της απαγορευτεί κάθε επαφή και , εντέλει, θα της μείνει η εντύπωση για το σέξ που έχει έως τότε διανθισμένη με όσα θα της πούνε μετά. Οτι δηλαδή όχι μόνο είναι κάτι που πονάει απο αρκετά έως πολύ, στο τέλος γίνεσαι και ρεζίλι !

Επειδή λοιπόν αυτό το σενάριο είναι το συντριπτικά πιθανότερο να συμβεί όταν εμπλέκεσαι σε σέξ σε τέτοια ηλικία απο οποιαδήποτε πλευρά των πραγμάτων και άν βρίσκεσαι, όσο περισσότερο αγαπάει κάποιος το αντικείμενο του πόθου του, τόσο πιο πολύ πρέπει να σκέφτεται σε τί κόλαση θα πέσει (ή θα ρίξει τον άλλον/η) ανάλογα με τις κοινωνικές νόρμες που επικρατούν στον άμεσο περίγυρό του.



Αλλο αποπλάνηση άλλο βιασμός, σας παρακαλώ όλα κι όλα. Μην μας χαλάτε το πονηρόν της υποθέσεως γιατί στο τέλος απο το σέξ θα μας μείνει μόνο το καθιερωμένο δόγμα: "Μετά το γάμο, με ιεραποστολική και φυσικά μόνο για τεκνοποίηση"

Θα σου πω δυο πραγματακια επιγραμματικα γιατι θεωρω ασκοπο και τα συναφη πλεον το να συνεχισω να ασχολουμαι με τις αποψεις σου εδω.
Σε παρακαλω πολυ, κανε μια ερευνα στο διαδικτυο περι παιδεραστιας και παιδοφιλιας, πριν συνεχισεις να γραφεις.
Επισης, αν και ισως να σου ειναι δυσκολο, προσπαθησε να διαβαζεις οσες φορες κρινεις αναγκαιο τις αναρτησεις μου, πριν να απαντησεις σε αυτες. Ισως θα επρεπε να τις παρεις απο την αρχη στο εν λογω θεμα.

Ευχαριστω πολυ και ευχομαι να μην πρεπει να ανταπαντησω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Επισης, αν και ισως να σου ειναι δυσκολο, προσπαθησε να διαβαζεις οσες φορες κρινεις αναγκαιο τις αναρτησεις μου, πριν να απαντησεις σε αυτες. Ισως θα επρεπε να τις παρεις απο την αρχη στο εν λογω θεμα.

Με μισεί πολύ.... Θέλει να με σκοτώσει διαβάζοντας τα ποστ της....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Με μισεί πολύ.... Θέλει να με σκοτώσει διαβάζοντας τα ποστ της....

Its a dirty job, but someone's gotta do it. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.




Κάποιοι μαθαίνουν την άσχημη πλευρά της ζωής
εγκυκλοπαιδικά
και κάποιοι εμπειρικά.


Προβληματικές οικογένειες,
άτυχα παιδιά.


Τι 11, τι 15, τι 20,
τι νόμιμο, τι παράνομο,
τι ηθικό, τι ανήθικο,
που πας ρε μαλάκα,
με την κόρη σου;




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
με τη δικη σου κορη παω ρε μεγαλε, οχι με τη δικη μου.. (απαντα ο μαλακας του παραδειγματος) :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.




Κάποιοι μαθαίνουν την άσχημη πλευρά της ζωής
εγκυκλοπαιδικά
και κάποιοι εμπειρικά.


Προβληματικές οικογένειες,
άτυχα παιδιά.


Τι 11, τι 15, τι 20,
τι νόμιμο, τι παράνομο,
τι ηθικό, τι ανήθικο,
που πας ρε μαλάκα,
με την κόρη σου;






Δε μετανιωσα ποτε που σε ''e- παντρευτηκα''.









''που πας ρε μαλάκα,
με την κόρη σου;''































(Παντα ξερω τι κανω σε αυτη τη ζωη τελικα, κι ας τρωγομαι.:knife:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Καποτε στο τρενο ημουν με μια φιλη...
...ειχε κολλησει ολοκληρος πανω στο μπουτι μου και τριβοταν. Το ιδιο ειχε κανει και στη φιλη

Ααααα τώρα κατάλαβα τι παίζει!!!!! :eek: Είχα δει κι εγώ κάποτε σε τρόλεϊ, από τις εξαιρετικά σπάνιες φορές που χρησιμοποιώ ΜΜΜ, ένα τύπο πίσω από δυο κοπέλες που στεκόταν η μία δίπλα στην άλλη στραμένες προς το παράθυρο, και όχι απλώς τριβόταν, αλλά έμοιαζε να χορεύει rock n roll..!
Tο πρόσωπο του είχε πάρει μια περίεργη μαυρoκόκκινη απόχρωση, σχεδόν είχε αρχίσει να μπλεδιάζει, και φαντάστηκα ότι θα ακούει τίποτα Abyssic Death Metal μουσική!!!!!
Κοιτάζω στα αυτιά του για ακουστικά, τίποτα ....οι κοπέλες μάλιστα, εντελώς απαθείς συνομιλούσαν μεταξύ τους και αυτό με μπέρδευε περισσότερο :hmm:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Λοιπόν όντως ο Ουτιδανός έχει δίκιο, το θέμα έχει πλάκα στο ύφος που διαπραγματεύεται.

Μερικές παρατηρήσεις, εμπνεύσεις (αι οποίαι πρέπει να έχουν κάποια σχέση με τη συμφόρηση):

1. η νάρκη του δικάσιμου και του αοράτου εδωλίου δε ξέρω κατά πόσο είναι ορατή
ή απελπιστικά θαμμένη για τα μάτια μερικών που συνεισφέρουν στη συζήτηση.

Κάποιοι γράφουν με το ένα χέρι σαν να κρατούν με το άλλο το δικόγραφο...
Κάποιοι άλλοι πλέκουν ρομαντικά σενάρια και ομολογώ ότι πετυχαίνουν ένα
ωραίο εργόχειρο -για τα γούστα μου-, σωστό προικιό.

Άλλοι με γνώμονα το νόμο και την ηθική,
έχουν αρχίσει ράλυ ξεχνώντας να βάλουν λασπωτήρα στους πίσω τροχούς...

Όποιος νιώθει να φωτογραφίζεται, θα του φυλάξω ένα αρνητικό.

2. Αύριο το χρέος αποφασίζει την ξεφτίλα
σήμερα το πάθος είναι ανύπαρκτο
αύριο αποφασίζεται η αποζημίωση για ηθική βλάβη (?) , ψυχική οδύνη (?)
χθες όμως ήμουν ερωτευμένος μαζί σου...ξέρεις...

Μελαγχολική αλληλουχία...πολύ όμως :/:

3. Ερώτηση: Άραγε μπορεί ένας άντρας 40+ να πει σε μια 11χρονη ό,τι ονειρεύεται
όπως το τραγούδησε η Μέριλυν Μονρόε στο I wanna be loved by you
γιατί βρήκε το θηλυκό που του ξύπνησε ό,τι κοιμόταν για καιρό;

Συμπληρωματική ερώτηση: αν το 11 είναι δείκτης παιδικότητας
και το 40 δείκτης γήρανσης και αυτά τα δύο είναι ασύμβατα και δε συναντώνται σε Κ.Σ.
τότε γιατί όσο μεγαλώνουμε ξεμωραινόμαστε?
Θέλω να πω μήπως αντι να κατηγορούμε το 40 για παιδοφιλίες, σοδομισμούς, κατακρεούργηση -29 βαθμών ψυχής
θα'πρεπε να κάνουμε και μια μικροσκοπία στη μητέρα Φύση;
Μήπως υστερεί η ηθική μας και είμαστε ένα τσακ πριν τον κλονισμό;

4. Πόσα και πόσα χαρακτικά της ψυχής δεν είχαν για μια στιγμή τουλάχιστον μια στέρνα δίκιο
ή δεν αποδείχθηκαν μόνο νομικοί φραγμοί και τίποτε περισσότερο;
Θυμίζω περιστατικό Βελγίδας (νομίζω) δασκάλας που έμεινε έγκυος
από τον 13χρονο μαθητή της,
την φυλάκισαν,
αποφυλακίστηκε και ξανάμεινε έγκυος
και εντέλει αν ήθελε τα παιδιά του πιστσιρικά
κι ο πιτσιρικάς ήθελε την δασκάλα του σαν μοναδική
μανούλα των παιδιών του (τρε ρομαντίκ:inlove:)
που το κόλλημα?
Να πω που? κυρία κυρία να πω να πω ?
Το κόλλημα συνίσταται ότι χάσανε καιρό με τα δικαστήρια
τις φυλακές και την κατακραυγή.

Το όλο θέμα είναι κατα συντριπτικό ποσοστό στο ποιοι μπλέκουν
τα πόδια τους και κάνουν κακό χ 1000. Αυτό και μόνο...

Μη πάμε σε περιπτώσεις αλλότριες (με βιασμούς μωρών, εμπόριο σάρκας κλπ.
γιατί ζεσταίνω μούντζες)


5. Με πόσα ανόητα κουτρουβαλήματα στην υπομονή δεν υποφέραμε τους αδαείς
που μας τυφλώνουν με τις υστερίες τους και τις βαβούρικες μονοδιάστατες ηθικολογίες τους
με επίκληση στα βιώματα τους (ποιος χέστηκε) ή σε ψυχαναλυτικές προεκτάσεις της εποχής του χαλκού.

6. ο έπαινος για όσους περιγράφω στο 5 δεν είναι παρά μονάχα ένα σοβαρό αίσθημα προτίμησης στο
να πεθαίνουμε μόνοι αντί να γλυκαίνουμε τη ζωή με έρωτα. (που χρόνια δεν κοιτά)

7. λες ρε παιδί μου και το τομάρι τους σώζεται επειδή γνωρίζουν πόσο καλά ριζωμένη είναι
μέσα τους η βεβαιότητα για το δίκαιο της γνώμης τους.
Μπορείς να κοιτάξεις έναν από αυτούς τότε (με τη σπίθα σιγουριάς στο μάτι)
φέρνοντας τα λόγια του στις διαστάσεις του ορατού,
απ'όπου και να κοιτάξεις όμως
μια λάμπα πέφτει στο σκοτάδι και χάνεται. Τζίφος.

8. Είναι αστείο τελικά. Φαίνεται πως και τα σκυλιά απέκτησαν συνήθειες εκλεπτυσμού.
Δεν καταδέχονται να μπουν στο μπαρ αν δεν υπάρχει κάποιος ευγενής
να τους ανοίξει την πόρτα (που φυσικά θα συμφωνεί απόλυτα με την γνώμη τους).

9. Αν το θέμα ήταν εξώφυλλο εφημερίδας,
θα έβαζα χαλαρά το σνομπισμός από κλειδαρότρυπα

10. Το απειλές και κίνδυνοι του διαδικτύου είναι
κάτι σαν το απειλές και κίνδυνοι από ένα CRM
όπου πάντα θα υπάρχει κάποιος υπάλληλος να περάσει τα προσωπικά σου data
πριν ενεργοποιηθείς στην φορθνετοχολτελασοτέ.

Είναι να μη μπεις στο μάτι.
Εν προκειμένω όμως το ειδικόν (40χρονος/11χρονη) δε στοιχειοθετεί
κατηγορία, απειλή ή κίνδυνο επειδή τα κανάλια υποκαθιστούν τους εισαγγελείς στη μπανανία Γκρις.

11. Το ιντερνετ για ένα λόγο μου αρέσει.
Γιατί μπορείς να γνωρίζεσαι χωρίς να το κουνάς ρούπι.
Αν θέλει και αν θες, όλες οι επαφές στα όρια κι από πάνω το παιχνίδι :)
Σε τοποθετώ κατά την τρεμούλα ενός απροσδόκητου συναπαντήματος
εκεί που θα μας βγάλει.

(αν είναι να μας βγάλει πάνω στον λούτσο μου, τότε το τρέμουλο αξίζει δυο φορές)

12. Είναι αστείο να είσαι όμορφος όταν δεν έχεις εμπειρία στη μοναξιά.
Μα αν θες να σπάσεις αυτή τη πλεκτάνη που λέγεται "ευπαρουσίαστο"
πρέπει να σπάσεις και τον μοναχισμό σου.
Μόνο έτσι χτυπάει η καρδιά ηχηρά (εύθυμα ή πένθιμα θα δείξει).

Όμωςςςςςςς......

υπάρχουν νεαρά κορίτσια που δεν μοιάζουν με τίποτα,
το χαμόγελό τους έχει χλωμιάσει κατά το: "είμαι μια ανέραστη παιδούλα αφού δεν ξέρω τη θεωρία της σχετικότητας".

Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που κρύβονται πίσω από ιερά προσχήματα τότε.

Νομίζουν τη μητρότητα μια καλλιέργεια πνεύματος.
Νομίζουν τη ζωή όπως τη θέλουν κομμένη και ραμμένη στα μέτρα ενός αισθήματος τρέλας.

Για να κρύψουν τη λυσσαλέα προτροπή του έρωτα
πίσω από τράπεζες μετράνε ελεημοσύνες.

Με ψυχοφάρμακα σταθεροποιητικής φύσης έχουν την εντύπωση
πως θα σε σπρώξουν στο κλουβί και το έκθεμα θα κελαϋδίζει
Πρόβα λιονταριού σε μια προβιά καναρινιού.

Κι εμείς τι κάνουμε?
Κλέινουμε ένα περιστατικό σε μια λεπτομερή ψυχολογία
κι ύστερα αποστεγνώνουμε τα συμπεράσματα κατά το ιδιαίτερο σκάκι μας.

Η σειρά σου. Η σειρά μου.
Τώρα ελπίζουμε σε μια καλή παρτίδα.

Όλοι οι ανέραστοι ενωθείτε και ρίξτε στο χαλί τα ηθικά σας κομμάτια.
Θα είναι σα να κατασκευάζετε μια φιλοσοφία στα τριάντα σας υπολογίζοντας
αισθήματα γηρατειών π'ακόμα δεν ήρθαν.

13. Εγώ προσωπικά όταν εκλείπει η ερωτική γιορτή
δεν ανοίγω σταρ τσάνελ αλλά φροντίζω πάντα να απουσιάζω.
Όποιος αμφιβάλλει για αυτό δεν έχει παρά να κοιτάξει
τα αποτελέσματα που φέρνει ένα αυθεντικό αίσθημα και να το επιβεβαιώσει.

14. Δεν είναι ο ρόλος ττων γονιών. Το ίδιο το παιδί είναι.

15. Τρυφεροί ψυχοπομποί ΜΠΟΡΕΙ να είναι τεμνόμενοι δύο ΤΟΣΟ διαφορετικών
ηλικιών άτομα.

16. Παρατηρήσεις σουλατσαδόρου: μην προβάλλετε τις επιθυμίες/ηθικές σας στις ζωές των άλλων
επειδή εκκρεμεί δίκη και ακαταδίκαστα έχετε κιόλας στήσει κρεμάλα.
Οι μισοί να γίνετε δικηγόροι και τότε τα ξαναλέμε.

17. Μʼένα τρόπο έχετε γίνει το περιεχόμενο του οδυνηρού εκθέματος για τα περαστικά μάτια του πλήθους.

18. Πρέπει να γνωρίζετε πως τα πλάσματα των μεγάλων βυθών παράγουν πάντα το δικό τους φως.
Μην τα πιέζετε να κοιτάξουν με το δικό σας.
Ιδιαιτέρως πολύ να αποφεύγετε τα όντα εκείνα που τεμπελιάζουν
ήσυχα στους πάτους της αβύσσου.
Μιλώ για κατσαρίδες της θάλασσας ή για τα καλαμάρια βαμπίρ,
ενδεχομένως και για άλλα, πιο τρομαχτικά πλάσματα.

Όταν ανάμεικτα με ηδονή στα χρυσώματα μιας εξασθένησης του χρώματος
γυρεύετε τον εαυτό σας στα σκοτεινά βάθη,
αναρωτηθείτε πρώτα απ όλα,
τι στην ευχή γυρεύει εκεί κάτω η τρυφερή παιδούλα από τον έρωτα ..

Αλλά αναρωτηθείτε με κατάδυση στα άδυτα, όχι εξ'επιφανείας
κι ούτε με ύφος κατηγορηματικό.




Τελειώνω (: skoupisma_idrwta: ) με ένα σημείο όπου πρέπει να φέρουμε
στο μυαλό μας με τις περιγραφές του Baudellaire:
τη μάνα εκείνη που τρέχει στο απαγχονισμένο πτώμα του γιου της
κάτω από τη σκηνή της δημόσιας τιμωρίας
και παίρνει το σχοινί που τον έπνιξε για να το πουλήσει στους συλλέκτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Λοιπόν όντως ο Ουτιδανός έχει δίκιο, το θέμα έχει πλάκα στο ύφος που διαπραγματεύεται.

Μερικές παρατηρήσεις, εμπνεύσεις (αι οποίαι πρέπει να έχουν κάποια σχέση με τη συμφόρηση):

1. η νάρκη του δικάσιμου και του αοράτου εδωλίου δε ξέρω κατά πόσο είναι ορατή
ή απελπιστικά θαμμένη για τα μάτια μερικών που συνεισφέρουν στη συζήτηση.

Κάποιοι γράφουν με το ένα χέρι σαν να κρατούν με το άλλο το δικόγραφο...
Κάποιοι άλλοι πλέκουν ρομαντικά σενάρια και ομολογώ ότι πετυχαίνουν ένα
ωραίο εργόχειρο -για τα γούστα μου-, σωστό προικιό.

Άλλοι με γνώμονα το νόμο και την ηθική,
έχουν αρχίσει ράλυ ξεχνώντας να βάλουν λασπωτήρα στους πίσω τροχούς...

Όποιος νιώθει να φωτογραφίζεται, θα του φυλάξω ένα αρνητικό.

2. Αύριο το χρέος αποφασίζει την ξεφτίλα
σήμερα το πάθος είναι ανύπαρκτο
αύριο αποφασίζεται η αποζημίωση για ηθική βλάβη (?) , ψυχική οδύνη (?)
χθες όμως ήμουν ερωτευμένος μαζί σου...ξέρεις...

Μελαγχολική αλληλουχία...πολύ όμως :/:

3. Ερώτηση: Άραγε μπορεί ένας άντρας 40+ να πει σε μια 11χρονη ό,τι ονειρεύεται
όπως το τραγούδησε η Μέριλυν Μονρόε στο I wanna be loved by you
γιατί βρήκε το θηλυκό που του ξύπνησε ό,τι κοιμόταν για καιρό;

Συμπληρωματική ερώτηση: αν το 11 είναι δείκτης παιδικότητας
και το 40 δείκτης γήρανσης και αυτά τα δύο είναι ασύμβατα και δε συναντώνται σε Κ.Σ.
τότε γιατί όσο μεγαλώνουμε ξεμωραινόμαστε?
Θέλω να πω μήπως αντι να κατηγορούμε το 40 για παιδοφιλίες, σοδομισμούς, κατακρεούργηση -29 βαθμών ψυχής
θα'πρεπε να κάνουμε και μια μικροσκοπία στη μητέρα Φύση;
Μήπως υστερεί η ηθική μας και είμαστε ένα τσακ πριν τον κλονισμό;

4. Πόσα και πόσα χαρακτικά της ψυχής δεν είχαν για μια στιγμή τουλάχιστον μια στέρνα δίκιο
ή δεν αποδείχθηκαν μόνο νομικοί φραγμοί και τίποτε περισσότερο;
Θυμίζω περιστατικό Βελγίδας (νομίζω) δασκάλας που έμεινε έγκυος
από τον 13χρονο μαθητή της,
την φυλάκισαν,
αποφυλακίστηκε και ξανάμεινε έγκυος
και εντέλει αν ήθελε τα παιδιά του πιστσιρικά
κι ο πιτσιρικάς ήθελε την δασκάλα του σαν μοναδική
μανούλα των παιδιών του (τρε ρομαντίκ:inlove:)
που το κόλλημα?
Να πω που? κυρία κυρία να πω να πω ?
Το κόλλημα συνίσταται ότι χάσανε καιρό με τα δικαστήρια
τις φυλακές και την κατακραυγή.


Το όλο θέμα είναι κατα συντριπτικό ποσοστό στο ποιοι μπλέκουν
τα πόδια τους και κάνουν κακό χ 1000. Αυτό και μόνο...

Μη πάμε σε περιπτώσεις αλλότριες (με βιασμούς μωρών, εμπόριο σάρκας κλπ.
γιατί ζεσταίνω μούντζες)


5. Με πόσα ανόητα κουτρουβαλήματα στην υπομονή δεν υποφέραμε τους αδαείς
που μας τυφλώνουν με τις υστερίες τους και τις βαβούρικες μονοδιάστατες ηθικολογίες τους
με επίκληση στα βιώματα τους (ποιος χέστηκε) ή σε ψυχαναλυτικές προεκτάσεις της εποχής του χαλκού.

6. ο έπαινος για όσους περιγράφω στο 5 δεν είναι παρά μονάχα ένα σοβαρό αίσθημα προτίμησης στο
να πεθαίνουμε μόνοι αντί να γλυκαίνουμε τη ζωή με έρωτα. (που χρόνια δεν κοιτά)


7. λες ρε παιδί μου και το τομάρι τους σώζεται επειδή γνωρίζουν πόσο καλά ριζωμένη είναι
μέσα τους η βεβαιότητα για το δίκαιο της γνώμης τους.
Μπορείς να κοιτάξεις έναν από αυτούς τότε (με τη σπίθα σιγουριάς στο μάτι)
φέρνοντας τα λόγια του στις διαστάσεις του ορατού,
απ'όπου και να κοιτάξεις όμως
μια λάμπα πέφτει στο σκοτάδι και χάνεται. Τζίφος.

8. Είναι αστείο τελικά. Φαίνεται πως και τα σκυλιά απέκτησαν συνήθειες εκλεπτυσμού.
Δεν καταδέχονται να μπουν στο μπαρ αν δεν υπάρχει κάποιος ευγενής
να τους ανοίξει την πόρτα (που φυσικά θα συμφωνεί απόλυτα με την γνώμη τους).

9. Αν το θέμα ήταν εξώφυλλο εφημερίδας,
θα έβαζα χαλαρά το σνομπισμός από κλειδαρότρυπα

10. Το απειλές και κίνδυνοι του διαδικτύου είναι
κάτι σαν το απειλές και κίνδυνοι από ένα CRM

όπου πάντα θα υπάρχει κάποιος υπάλληλος να περάσει τα προσωπικά σου data
πριν ενεργοποιηθείς στην φορθνετοχολτελασοτέ.

Είναι να μη μπεις στο μάτι.
Εν προκειμένω όμως το ειδικόν (40χρονος/11χρονη) δε στοιχειοθετεί
κατηγορία, απειλή ή κίνδυνο επειδή τα κανάλια υποκαθιστούν τους εισαγγελείς στη μπανανία Γκρις.

11. Το ιντερνετ για ένα λόγο μου αρέσει.
Γιατί μπορείς να γνωρίζεσαι χωρίς να το κουνάς ρούπι.
Αν θέλει και αν θες, όλες οι επαφές στα όρια κι από πάνω το παιχνίδι :)
Σε τοποθετώ κατά την τρεμούλα ενός απροσδόκητου συναπαντήματος
εκεί που θα μας βγάλει.

(αν είναι να μας βγάλει πάνω στον λούτσο μου, τότε το τρέμουλο αξίζει δυο φορές)

12. Είναι αστείο να είσαι όμορφος όταν δεν έχεις εμπειρία στη μοναξιά.
Μα αν θες να σπάσεις αυτή τη πλεκτάνη που λέγεται "ευπαρουσίαστο"
πρέπει να σπάσεις και τον μοναχισμό σου.
Μόνο έτσι χτυπάει η καρδιά ηχηρά (εύθυμα ή πένθιμα θα δείξει).

Όμωςςςςςςς......

υπάρχουν νεαρά κορίτσια που δεν μοιάζουν με τίποτα,
το χαμόγελό τους έχει χλωμιάσει κατά το: "είμαι μια ανέραστη παιδούλα αφού δεν ξέρω τη θεωρία της σχετικότητας".

Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που κρύβονται πίσω από ιερά προσχήματα τότε.

Νομίζουν τη μητρότητα μια καλλιέργεια πνεύματος.
Νομίζουν τη ζωή όπως τη θέλουν κομμένη και ραμμένη στα μέτρα ενός αισθήματος τρέλας.

Για να κρύψουν τη λυσσαλέα προτροπή του έρωτα
πίσω από τράπεζες μετράνε ελεημοσύνες.

Με ψυχοφάρμακα σταθεροποιητικής φύσης έχουν την εντύπωση
πως θα σε σπρώξουν στο κλουβί και το έκθεμα θα κελαϋδίζει
Πρόβα λιονταριού σε μια προβιά καναρινιού.

Κι εμείς τι κάνουμε?
Κλέινουμε ένα περιστατικό σε μια λεπτομερή ψυχολογία
κι ύστερα αποστεγνώνουμε τα συμπεράσματα κατά το ιδιαίτερο σκάκι μας.


Η σειρά σου. Η σειρά μου.
Τώρα ελπίζουμε σε μια καλή παρτίδα.

Όλοι οι ανέραστοι ενωθείτε και ρίξτε στο χαλί τα ηθικά σας κομμάτια.
Θα είναι σα να κατασκευάζετε μια φιλοσοφία στα τριάντα σας υπολογίζοντας
αισθήματα γηρατειών π'ακόμα δεν ήρθαν.

13. Εγώ προσωπικά όταν εκλείπει η ερωτική γιορτή
δεν ανοίγω σταρ τσάνελ αλλά φροντίζω πάντα να απουσιάζω.
Όποιος αμφιβάλλει για αυτό δεν έχει παρά να κοιτάξει
τα αποτελέσματα που φέρνει ένα αυθεντικό αίσθημα και να το επιβεβαιώσει.

14. Δεν είναι ο ρόλος ττων γονιών. Το ίδιο το παιδί είναι.

15. Τρυφεροί ψυχοπομποί ΜΠΟΡΕΙ να είναι τεμνόμενοι δύο ΤΟΣΟ διαφορετικών
ηλικιών άτομα.

16. Παρατηρήσεις σουλατσαδόρου: μην προβάλλετε τις επιθυμίες/ηθικές σας στις ζωές των άλλων
επειδή εκκρεμεί δίκη και ακαταδίκαστα έχετε κιόλας στήσει κρεμάλα.
Οι μισοί να γίνετε δικηγόροι και τότε τα ξαναλέμε.

17. Μʼένα τρόπο έχετε γίνει το περιεχόμενο του οδυνηρού εκθέματος για τα περαστικά μάτια του πλήθους.

18. Πρέπει να γνωρίζετε πως τα πλάσματα των μεγάλων βυθών παράγουν πάντα το δικό τους φως.
Μην τα πιέζετε να κοιτάξουν με το δικό σας.
Ιδιαιτέρως πολύ να αποφεύγετε τα όντα εκείνα που τεμπελιάζουν
ήσυχα στους πάτους της αβύσσου.
Μιλώ για κατσαρίδες της θάλασσας ή για τα καλαμάρια βαμπίρ,
ενδεχομένως και για άλλα, πιο τρομαχτικά πλάσματα.

Όταν ανάμεικτα με ηδονή στα χρυσώματα μιας εξασθένησης του χρώματος
γυρεύετε τον εαυτό σας στα σκοτεινά βάθη,
αναρωτηθείτε πρώτα απ όλα,
τι στην ευχή γυρεύει εκεί κάτω η τρυφερή παιδούλα από τον έρωτα ..

Αλλά αναρωτηθείτε με κατάδυση στα άδυτα, όχι εξ'επιφανείας
κι ούτε με ύφος κατηγορηματικό.




Τελειώνω (: skoupisma_idrwta: ) με ένα σημείο όπου πρέπει να φέρουμε
στο μυαλό μας με τις περιγραφές του Baudellaire:
τη μάνα εκείνη που τρέχει στο απαγχονισμένο πτώμα του γιου της
κάτω από τη σκηνή της δημόσιας τιμωρίας
και παίρνει το σχοινί που τον έπνιξε για να το πουλήσει στους συλλέκτες..

:hmm::cry_x::baby:!!! Το κρατώ στο προσωπικό μου ανθολόγειο ως μελλοντικό του επίλογο! Να ζεις, φίλε μου και πάντα να χαίρεσαι! Κάποτε είχα γράψει "Ου με καθεύδει το του Δεσμώτου μεγαλείο", αλλά σήμερα, με έκανες να ...ξαναονειρευτώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οι σεμνότυφοι και οι πουριτανοι άντρες και γυναίκες έχουν καταστρέψει τη γή. Οι άντρες επειδη δεν τους σηκώνεται και οι γυναίκες επειδή δεν τελειώνουν. Κι αυτό γιατί, αντί να διορθώσουν την δυστυχία τους, την έχουν ... εκλογικεύσει και κυρίως νομιμοποιήσει. Τη δυστυχία και τη μιζέρια τους, για να μήν πω την ψυχοπάθεια τους, την έκαναν .... νόμο για όλους τους υπόλοιπους !
Την υπογραφή μου και ... έστω και άν πάσχω απο πριαπισμό, όχι όπου κι'όπου φίλε μου Buggs.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μόνο σε ένα σημείο θέλω να απαντήσω του Bugs που νομίζω ότι έχω κάτι να προσθέσω.
Κατ αρχάς ευχαριστώ που εκανες περίληψη γιατι με βοήθησε να παρακολουθήσω το θέμα που έχει γίνει τεράστιο:
Θα ξαναπώ για χιλιοστή φορά αυτό που θελω να πώ, πολυ περιληπτικά μπάς και το εμπεδώσεις εσύ και όλη η ανάλογη παράταξη. Από την εισαγωγή του θέματος, το ιστορικο δηλαδή, μου δημιουργήθηκε έντονα η εντύπωση ότι
Η μικρή ήθελε τον εραστή της
Ο σαραντάχρονος ήταν ευγενικός μαζί της
Δεν την πίεσε πουθενά, δεν την έδειρε και δεν την κτύπησε
Μετά την πράξη η μικρή σοκαρίστηκε
Υστερα που μίλησε στους γονείς της προέκυψε το θέμα βιασμού
Η όλη ιστορία θα μπορούσε πράγματι να έχει σε έναν οποιοδήποτε βαθμό αυτά τα χαρακτηριστικά, και θα υποθέσω ότι τα έχει χάριν του επιχειρήματος. Πάλι έχουμε "βιασμό" (δεν ξέρω αν υπάρχει ξεχωριστή εγκληματολογικά ορολογία για αυτό που περιγράφω). Η κοπελίτσα δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει λόγω της ηλικίας της. Ο τύπος έχει συναίσθηση του γεγονότος αυτού και παρ όλα αυτά αφού τη βλέπει στο ραντεβού συνεχίζει στη σχέση αντί να της πει ότι στο τζάμπο έχουν έκπτωση σε όλες τις κάρτες πόκεμον για να ξεκουμπιστεί. Το σωστό θα ήταν να την απομακρύνει παρ όλο που του αρέσει, επειδή καταλαβαίνει ότι δεν έχει ακόμα το μυαλό να συναινέσει και εκεί είναι που πράττει παράνομα και ανήθικα. Ακόμα δηλαδή και αν η κοπέλα βγει και δηλώσει ότι "ναι τον ήθελα, πήγα με τη θέλησή μου" δεν είναι ελαφρυντικό (ίσως είναι το γεγονός ότι δεν υπήρξε φυσικός βιασμός, δηλαδή δεν αντιστάθηκε η κοπέλα, αφού μπορεί αυτό να αποτελεί ξεχωριστό αδίκημα, αλλά γι αυτό θα πρέπει να αποφανθεί το δικαστήριο και δεν μπορώ να το κρίνω).
Τώρα το ενδεχόμενο να μη του είπε την πραγματική του ηλικία ενώ θα το δεχτώ κι εδώ σαν πιθανότητα. Ενώ είναι ένδειξη ότι μπορεί να "ήθελε" δεν αποτελεί ελαφρυντικό για το πρώτο αδίκημα που περιγράφω: ως ανήλικη δεν είναι υπεύθυνη να δηλώσει την ηλικία της, και ένας νοήμον άνθρωπος που βλέπει ένα κοριτσάκι τέτοιας ηλικίας να "του κουνιέται" πρέπει να υποψιαστεί ότι μπορεί να του πει οτι είναι μεγαλύτερη. Γι αυτό υπάρχει ενα ηλικιακό buffer zone, παλι δηλαδή και 16-17 να ήταν το κορίτσι ενώ δεν είναι τυπικά παράνομο / ανήθικο πάλη βλέπουμε επιφυλακτικά μια τέτοια σχέση με ενα 40αρη για τέτοιους λόγους.

PS: Bugs αν δεν έπιασα σωστά τη θέση σου συγχώρεσε με, είναι μακρύ και δύσκολο στην παρακολούθηση το thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γι αυτό υπάρχει ενα ηλικιακό buffer zone, παλι δηλαδή και 16-17 να ήταν το κορίτσι ενώ δεν είναι τυπικά παράνομο ...
Φίλε Γκαντέμη, στην Κύπρο είναι παράνομο εάν δεν έχεις κλείσει τα 17. Ο λόγος που έβαλα τις πληροφορίες από τη wiki, είναι για να δείξω στην ουσία αυτό που πολύ ωραία έθεσε ο Expy:

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, ότι δεν υπάρχουν μοτίβα. Δεν μπορούμε να πούμε σε καμία περίπτωση ότι το σεξ επιτρέπετε από μια ηλικία και πάνω, νομίζω ότι ούτε οι γονείς δεν μπορούν κρίνουν πότε το παιδί τους είναι έτοιμο. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να δώσουμε στους εφήβους τα skills που θα τους επιτρέπουν να πάρουν την σωστή απόφαση.

Ο νόμος ορίζει την ηλικία από την οποία ένας νέος άνθρωπος μπορεί να συναινέσει και η συναίνεσή του να είναι νόμιμη. Τα ηλικιακά όρια του νόμου κυμαίνονται από τα 12 μέχρι και τα 19. Αυτό από μόνο του δεν σας λέει κάτι;
Προφανώς κατά περίπτωση, έχει δοθεί βαρύτητα πέραν της πνευματικής ωριμότητας που μπορεί να χαρακτηρίσει έγκυρη τη συναίνεση και στη σωματική και την ψυχική ωριμότητα, καθώς και σε πολιτισμικούς, θρησκευτικούς και γεωγραφικούς παράγοντες.
Παρ' όλα αυτά το βρίσκω πολύ πιθανό να υπάρξει άτομο σεξουαλικά ώριμο στα 12, σε χώρα που η νομοθεσία το επιτρέπει στα 19.

Εγώ για παράδειγμα, έκανα πρώτη φορά έρωτα στα 16 με άνδρα 7 χρόνια μεγαλύτερό μου, τον οποίο μετά από άλλες σχέσεις, τα έφερε έτσι η ζωή που τον παντρεύτηκα και είναι πατέρας της κόρης μου. Θεωρώ μάλιστα την πρώτη εμπειρία μου πολύ θετική για όλη την υπόλοιπη σεξουαλική μου ζωή και είναι για μένα μια γλυκιά ανάμνηση. Δεν νομίζω ότι για τα Ελληνικά δεδομένα η σχέση αυτή ήταν εξωφρενική, στην Κύπρο και σε άλλες χώρες όμως θα ήταν παράνομη. :hmm:

Γνωρίζω επίσης, συμμαθήτριες της κόρης μου από την εποχή που ήταν 11 και 12 ετών, που έχουν φωτογραφίες στο Facebook, το MSN και αλλού, που κάνουν ακόμη κι εμένα να κοκκινίζω και ψευδώνυμα που δεν θα χρησιμοποιούσαν οι περισσότεροι ούτε για πλάκα. 12 ετών δηλώνουν ευθαρσώς πουτανάκια και οι γονείς κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, ότι το μπουμπούκι τους είναι μικρό για τέτοια πράγματα... Εάν σε αυτά τα κορίτσια δεν έχει μιλήσει κάποιος για τις σεξουαλικές σχέσεις και τις προφυλάξεις εντός και εκτός διαδικτύου, ποιος ξέρει τι τα περιμένει...
Μητέρα αναισθησιολόγος, με γιο στην έκτη δημοτικού, έλεγε στις υπόλοιπες μαμάδες όταν η κόρη μου ήταν σ' αυτήν την ηλικία, τη μέρα που πήγαμε να πάρουμε βαθμούς, ότι το παιδί έχει τόσο έντονες σεξουαλικές ορέξεις, που ψάχνουν τρόπο να τις ικανοποιήσουν, χωρίς να του αφήσουν τραύματα. Αν έκαναν πως δεν καταλαβαίνουν, θα ήταν χειρότερα.

Ας αφήσουμε το νόμο και το νόμιμο στην άκρη. Γνωρίζουμε πολύ λίγα για το περιστατικό -όσα χρειάζεται να γνωρίζουμε ίσως, όπως είπε και η ruko- αλλά δεν νομίζω ότι μπορούμε να βγάλουμε εύκολα συμπεράσματα για το ποιόν των εμπλεκόμενων και να τους κρεμάσουμε στο Σύνταγμα.

Η ευθύνη βαρύνει εξ' ορισμού τους ενήλικες, εφ' όσον αυτοί κρατούν στα χέρια τους τη διαχείριση της ευαίσθητης ψυχής των ανηλίκων. Και οι γονείς και ο ...άρρωστος καζανόβας (πατέρας 2 ανήλικων παιδιών, όπως διαβάζω) έχουν μερίδιο στην ευθύνη και εύχομαι πραγματικά να έχει δίκιο ο Buggs και να της φέρθηκε τουλάχιστον με τρυφερότητα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, αναρωτιέμαι επίσης αν τα όσα θα ακολουθήσουν από εδώ και πέρα, θα είναι πολύ πιο βίαια για την ψυχούλα της (δικαστήρια, δημοσιότητα) από μια ερωτική συνεύρεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η κοπελίτσα δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει λόγω της ηλικίας της.
Φυσικά και έχει κάθε δικαίωμα να συνεναίσει, ακριβώς λόγω της ηλικίας της και της γενικότερης κοινωνικής τοποθέτησης. Από άγνοια, παιδικότητα, αφέλεια, υπερβολικές ορμές και χίλιες αλλες δικαιολογίες ανάμεσα στις οποίες και ότι κανείς δεν θα την χώσει μέσα και όλοι θα την δούν εξ ορισμού σαν το θύμα. Όλα αυτά της δίνουν δυστυχώς όλα τα δικαιώματα.

Το σωστό θα ήταν να την απομακρύνει παρ όλο που του αρέσει, επειδή καταλαβαίνει ότι δεν έχει ακόμα το μυαλό να συναινέσει και εκεί είναι που πράττει παράνομα και ανήθικα.
Σωστό... λάθος... Το να σκοτώνεις δεν είναι σωστό όμως το να σκοτώνεις στον πόλεμο είναι. Το να σκοτώνεις στον πόλεμο σαν ναζί δεν είναι σωστό, να σκοτώνεις ομως ναζί είναι... Σαν αυτοί να μήν είναι γιοι κάποιων, αδερφοί, αγαπημένοι κάποιων...

Επειδή λοιπόν ακριβώς όλα είναι τόσο μα τόσο ρευστά και σχετικά, εγώ έκανα στο πόστ μου εκείνο (δεν θυμάμαι ποιό είναι) τελείως σαφές ΓΙΑΤΙ δεν θα έπρεπε ο καθένας μας να το κάνει ακόμη και υπο ιδανικές συνθήκες ανάμεσα σ'αυτόν και το κοριτσάκι. Εν περιλήψει πάλι, γιατί, ακόμη και άν όλα είναι μέλι γάλα ανάμεσα στους δυο εραστές, η κοινωνία θα χώσει φυλακή τον εραστή και, θα είναι ακόμη πιο ανελέητη, ψυχικά, με το κοριτσάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ανάμεσα στις οποίες και ότι κανείς δεν θα την χώσει μέσα και όλοι θα την δούν εξ ορισμού σαν το θύμα.

η κοινωνία θα χώσει φυλακή τον εραστή και, θα είναι ακόμη πιο ανελέητη, ψυχικά, με το κοριτσάκι.

Αντιφάσκεις μέσα στο ίδιο ποστ βρε Buggs. Τελικά έχει κοινωνικά το ακαταλόγιστο το κοριτσάκι, ή όχι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Αντιφάσκεις μέσα στο ίδιο ποστ βρε Buggs. Τελικά έχει κοινωνικά το ακαταλόγιστο το κοριτσάκι, ή όχι; :D
Η κοινωνική αντιμετώπιση είναι διπρόσωπη. Νομικά λοιπόν το κοριτσάκι είναι το θύμα του βρωμογερου, αν όμως τολμήσει να πεί ότι όχι, δεν βιάστηκε, και ότι ο εραστής της την σεβάστηκε, τότε θα την βιάσουν όλοι οι άλλοι με την άποψή τους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
απλα καποιες επιπροσθετες πληροφοριες.. ο συγκεκριμενος ειχε σχεση με αλλα δυο κοριτσια 14 και 15 ετων τις οποιες γνωρισε απο το φεις. αυτο ειναι δικη του παραδοχη καθως επισης και το οτι ειχε και σεξουαλικες σχεσεις μαζι τους.
επισης κοριτσακι 13 χρονων απο το περιβαλλον του κατεθεσε οτι απο τα 11 του ερχοταν σε σεξουαλικη επαφη μαζι του.
και τωρα συνεχιστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δηλαδη ηταν πολυ μερακλης ο τυπας και μαλιστα επαγγελματιας ετσι; Λοιπον στη φυλακη κατι τετοιους τους εξηγουν τι πα να πει βυσινο γι' αυτο και λενε "να λοιπει το βυσινο" μολις βγουνε απο κει. :P

Να κανουμε λεω εναν ερανο να του αγορασουμε δωρο ενα τσιγγινο σωβρακακι, σαν του Λεσλυ Νιλσεν...:hehe:

Ειμαι βεβαιος πως θα του χρειαστει στη μελλοντικη ζωη του... Ευτυχως κερδισε και πρωταθλημα ο βαζελος και η βαζελινη θα ρεει αφθονη στην αγορα...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Φυσικά και έχει κάθε δικαίωμα να συναινέσει, ακριβώς λόγω της ηλικίας της και της γενικότερης κοινωνικής τοποθέτησης. Από άγνοια, παιδικότητα, αφέλεια, υπερβολικές ορμές και χίλιες αλλες δικαιολογίες ανάμεσα στις οποίες και ότι κανείς δεν θα την χώσει μέσα και όλοι θα την δούν εξ ορισμού σαν το θύμα. Όλα αυτά της δίνουν δυστυχώς όλα τα δικαιώματα.
Εννοώ νομικά δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει. Όπως αν έπρεπε να υποβληθεί σε μια επικίνδυνη εγχείρηση που κανονικά απαιτεί συναίνεση του ασθενούς ο νόμος ορίζει ότι το δικαίωμα το έχουν οι γονείς της και όχι η ίδια. Ομοίως για το θέμα του σεξ δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει η ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εννοώ νομικά δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει. Όπως αν έπρεπε να υποβληθεί σε μια επικίνδυνη εγχείρηση που κανονικά απαιτεί συναίνεση του ασθενούς ο νόμος ορίζει ότι το δικαίωμα το έχουν οι γονείς της και όχι η ίδια. Ομοίως για το θέμα του σεξ δεν έχει δικαίωμα να συναινέσει η ίδια.


Δηλαδή τι θα της κάνουν, νομικά, άμα συνεναίσει; Θα της βάλους πρόστιμο ή θα την χώσουν φυλακή; έβαλα και μια θετική στον Ουτιδανό παραπάνω έτσι για να μπώ κι εγώ στο κλίμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
https://www.sigmalive.com/news/local/256529

εδω θα ακουσετε τις τελευταιες εξελιξεις επι του θεματος. δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα με τον εν λογω 'κυριο'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top