Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα λόγια τα μεγάλα...

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 22:08, 12-10-05:

Είπα να βάλω και εγώ ένα θεματάκι
Σας έχει τύχει να πείτε σ' αγαπώ και να μην τον εννοείτε? Και αν ναι γιατί το είπατε;Πίεση ψυχολογική από την άλλη πλεύρα, λάθος εκτίμηση ή για να κερδίσετε κάτι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 22:50, 12-10-05:

Μπα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο, αφου δυσκολα την λεω αυτη τη λεξη σε κοριτσι. Συνηθως χρησιμοποιω μια συνονυμη οπως το "σε γουσταρω" η κατι τετοια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 23:02, 12-10-05:

Μια φορά χρειάστηκε να την πω και την χρησιμοποιώ ακόμη με εκείνο το άτομο

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 23:04, 12-10-05:

πως μπορεί να πει κανείς "σ'αγαπώ", χωρίς να το εννοεί, αφού εκείνος/εκείνη αυτό νιώθει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αυτό λέει.. στα 15 μας το λέμε, στα 20 μας το λέμε, στα 30 μας το λέμε, και κάθε φορά το νιώθουμε με το δικό μας τρόπο. Αλλιώς, γιατί να το λέγαμε?

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 23:08, 12-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
πως μπορεί να πει κανείς "σ'αγαπώ", χωρίς να το εννοεί, αφού εκείνος/εκείνη αυτό νιώθει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αυτό λέει.. στα 15 μας το λέμε, στα 20 μας το λέμε, στα 30 μας το λέμε, και κάθε φορά το νιώθουμε με το δικό μας τρόπο. Αλλιώς, γιατί να το λέγαμε?
Δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα dooo για παράδειγμα εγώ το έχω πει μια φορά στην ζωή μου και απλά για να μην πληγώσω τον άλλον αν και δεν μου έβγαινε εκείνη την στιγμή.Και φυσικά το έχω μετανιώσει
Και στον μόνο άνθρωπο που μου έβγαινε να το πω δεν το είπα για άλλους λόγους.Δεν προλαβαίνω να γράψω περισσότερα αυτή την στιγμή γιατί ετοιμάζομαι για έξω.Θα επανέλθω όμως να εξηγήσω τι εννοώ

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 23:57, 12-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Μια φορά χρειάστηκε να την πω και την χρησιμοποιώ ακόμη με εκείνο το άτομο
Πονηρούλη ξέρω τι εννοεις...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:01, 13-10-05:

Δεν έχω πει ποτέ "Σ'αγαπώ" χωρίς να το εννοώ, αλλά καταλαβαίνω την Νικίτα. Μου είχε τύχει μια φορά να μου πει κάποιος "Σ'αγαπώ", αλλά εγώ δεν ένιωθα κάτι αντίστοιχο, οπότε προτίμησα να μείνω σιωπηλή. Κάλλιστα θα μπορούσα να είχα πει "και'γω" χωρίς να το πιστεύω, αλλά δεν μου βγαινε.
Πάντως αυτό το μικρό ρήμα βγαίνει πολύ δύσκολα από το στόμα μου, γιατί προτιμώ να μην είμαι η πρώτη που θα το παραδεχτεί, για να μην φέρω τον άλλον στη θέση που είχα βρεθεί εγώ τότε (που ανέφερα παραπάνω) στην περίπτωση που τα αισθήματα δεν είναι αμοιβαία.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 13:03, 13-10-05:

Δεν το λέω καθόλου εύκολα παρά μόνο όταν το νοιώθω,βέβαια υπάρχει και η πολύ άβολη περίπτωση να σου λέει ο άλλος σ αγαπώ και συ να νοιώθες απλά μια συμπάθεια ή και το απόλυτο κενό.Μια φορά μου έχει τύχει,ήμουν πολύ καλά μαζί του αλλά δεν ένοιωθα το ίδιο οπότε δεν απάντησα απλά τον αγκάλιασα πιο πολύ ως ένδειξη να τον ευχαριστήσω που με αγαπάει,βέβαια δεν του το αντεπέδωσα και δεν ξανειπώθηκε...

Νικίτα λυπάμαι γι αυτό που γράφεις,κάποιες φορές η ζωή τα φέρνει έτσι ώστε εκεί που θέλουμε πραγματικά να μιλήσουμε σιωπούμε....

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:07, 13-10-05:

Πολλές φορές τη μέρα, "θρύλε σ' αγαπώ" κλπ...

Τελευταία, το είπα πολύ γρήγορα, και όλα δείχνουν πως θα το μετανοιώσω...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 17:18, 13-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Δεν έχω πει ποτέ "Σ'αγαπώ" χωρίς να το εννοώ, αλλά καταλαβαίνω την Νικίτα. Μου είχε τύχει μια φορά να μου πει κάποιος "Σ'αγαπώ", αλλά εγώ δεν ένιωθα κάτι αντίστοιχο, οπότε προτίμησα να μείνω σιωπηλή. Κάλλιστα θα μπορούσα να είχα πει "και'γω" χωρίς να το πιστεύω, αλλά δεν μου βγαινε.
Αυτό που λες ήδη το έιχα κάνει τις πρώτες φορές και είχε συνοδευτει απο εκρήξεις ανασφάλειας και φωνές και κλάμματα..Και επειδή αυτό το άτομο ήταν πολύ σημαντικό για μένα(επι τρια χρόνια κολλητοί πριν)δεν άντεχα να τον πληγώνω.Βέβαια τώρα σκέφτομαι καλύτερα να το είχα κάνει γιατί την θεωρώ πολύ σημαντική λέξη και γενικά είμαι άνθρωπος που θέλω να είμαι πάντα ειλικρινής
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Πάντως αυτό το μικρό ρήμα βγαίνει πολύ δύσκολα από το στόμα μου, γιατί προτιμώ να μην είμαι η πρώτη που θα το παραδεχτεί, για να μην φέρω τον άλλον στη θέση που είχα βρεθεί εγώ τότε (που ανέφερα παραπάνω) στην περίπτωση που τα αισθήματα δεν είναι αμοιβαία.
Το ίδιο κάνω και γω αλλά όχι για τους λόγους που είπες αλλά καταρχήν και για εγωιστικούς λόγους δεν θέλω να το πω πρώτη και επειδή δύσκολα εκφράζομαι και μόνο όταν το νιώθω πραγματικά αλλά κυρίως γιατί πιστεύω ότι κάποια πράγματα δεν χρειάζονται λόγια αρκεί να κοιταξεις τα μάτια του άλλου και να καταλάβεις τα πάντα.Εξάλλου ποτέ δεν ήμουν άνθρωπος που έδινε βάση στα λόγια αλλά πολύ περισσότερο στις κινήσεις και τις λεπτομέρειες αυτά κάνουν την διαφορά.Τα λόγια είναι λόγια

Αρχική Δημοσίευση από Kleftra
Νικίτα λυπάμαι γι αυτό που γράφεις,κάποιες φορές η ζωή τα φέρνει έτσι ώστε εκεί που θέλουμε πραγματικά να μιλήσουμε σιωπούμε....
Έτσι είναι δυστυχώς..Και ο λόγος που δεν το είπα ποτέ ήταν γιατί επρόκειτο για έναν άνθρωπο που πάλευε με τον ίδιο του τον εαυτό και μόνο η ιδέα ότι ένιωθε τόσα για μένα τον τρόμαζε φαντάσου να το ομολογούσαμε και οι δυο..Αλλά ακομά και τώρα που έχουν περάσει τόσοι μήνες που χωρίσαμε είμαι σίγουρη ότι το ξέρει οτι τον αγάπησα πραγματικα όπως και εγώ ξέρω ότι και αυτός με αγάπησε..Κάποια πράγματα δεν χρειάζονται λόγια τα καταλαβαίνεις ασυναίσθητα και τα κρατάς στην καρδιά σου..

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 21:21, 13-10-05:

χουρμ, όταν το νιώθω το λέω. χμ, μάλλον το δείχνω, δεν το λέω .

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:55, 13-10-05:

Εγώ δεν χρείαστηκε πότε να πω αυτή την λέξη χώρις να το νίωθω για να μην πληγώσω, δύστυχως όμως δεν μπορώ να προβλέψω τι θα κάνω αν χρειαστεί, δεν έχω θέση σε τέτοια δοκιμασία τον ευατό μου

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 22:49, 13-10-05:

Εγω τη μοναδικη φορα που την ειπα αυτη τη λεξη, δεν το ενοουσα και βεβαια το μετανιωσα... Για αυτο χρησιμοποιω αλλες.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 00:34, 14-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hetfield
Εγω τη μοναδικη φορα που την ειπα αυτη τη λεξη, δεν το ενοουσα και βεβαια το μετανιωσα... Για αυτο χρησιμοποιω αλλες.
Οπως??

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 09:23, 14-10-05:

Η περιεργεια σκοτωσε τη γατα! Τεσπα θα σου πω στο σχολειο...

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 12:57, 14-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
χουρμ, όταν το νιώθω το λέω. χμ, μάλλον το δείχνω, δεν το λέω .
Έτσι είναι φίλε μου το χε πει και ο Τόλης ( Βοσκόπουλος):
Οι άντρες δεν μιλούν πολύ
στο νου σου να το γράψεις
κι όσο για την αγάπη τους
την δείχνουνε με πράξεις
(Ωραία πάω να δω αν κολλάει και στο μουσικό παιχνίδι........ )

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:12, 14-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
.....πιστεύω ότι κάποια πράγματα δεν χρειάζονται λόγια αρκεί να κοιταξεις τα μάτια του άλλου και να καταλάβεις τα πάντα.Εξάλλου ποτέ δεν ήμουν άνθρωπος που έδινε βάση στα λόγια αλλά πολύ περισσότερο στις κινήσεις και τις λεπτομέρειες αυτά κάνουν την διαφορά.Τα λόγια είναι λόγια
Καμιά φορά όμως, ηχεί τόσο όμορφα αυτή η λεξούλα όταν βγαίνει από τα χειλή του λατρεμένου σου προσώπου. Εγώ προσωπικά τρελλαίνομαι να το ακούω..... Αν είναι εύκολο πολλές φορές την ημέρα.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 13:56, 14-10-05:

Πολύ δύσκολα και όταν το λέω το εννοώ και όταν το εννοώ κάνω τα πάντα και όταν κάνω τα πάντα......

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:22, 14-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Πολύ δύσκολα και όταν το λέω το εννοώ και όταν το εννοώ κάνω τα πάντα και όταν κάνω τα πάντα......
Well Done!!!!

Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-stekoumenos
Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε στις 15:06, 14-10-05:

Πιστεύω οτι αν το πούμε έστω και μια φορά με ειλικρίνεια στον εαυτό μας...και πολύ περισσότερο του το δείξουμε....τότε θα αποκτήσει σάρκα και οστά και το "Σ'ΑΓΑΠΩ" μας όχι μόνο απέναντι σε έναν άνθρωπο αλλά απέναντι σε όλον τον κόσμο.Το αγάπησε όπως θές να αγαπηθείς ...δεν είναι ακριβώς ευχή ή συμβουλή αλλά μάλλον κανόνας και τελικά αγαπάμαι τους άλλους κατ'αναλογία με το πως αγαπάμε τον εαυτό μας...γιατί αυτή η τελευταία αγάπη είναι στην τελική ο μόνος πραγματικός (εφηρμοσμένος) ορισμός αγάπης για τον καθένας μας...καθώς έτσι μόνο ξέρουμε να αγαπόύμε.
Στο ερώτημα λοιπόν πόσες φορές είπα "σ'αγαπώ" ...το λέω καθημερινά και πρώτα απ όλα στον εαυτό μου...αλλά καθημερινά το αναθεωρώ διότι βλέπω οτι η αγάπη αυτή δεν είναι αρκετή και επιδέχεται βελτιώσεις....οπότε ένα είναι το σίγουρο...ότι το κάθε νέο "σ'αγαπώ" μου είναι βελτιωμένη έκδοση των προηγούμενων...και άρα οι εμπειρίες που αποκτώ μέσα απ τις σχέσεις είναι ένα είδος updates του "σ'αγαπώ" μου...

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 14:05, 16-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos
Πιστεύω οτι αν το πούμε έστω και μια φορά με ειλικρίνεια στον εαυτό μας...και πολύ περισσότερο του το δείξουμε....τότε θα αποκτήσει σάρκα και οστά και το "Σ'ΑΓΑΠΩ" μας όχι μόνο απέναντι σε έναν άνθρωπο αλλά απέναντι σε όλον τον κόσμο.Το αγάπησε όπως θές να αγαπηθείς ...δεν είναι ακριβώς ευχή ή συμβουλή αλλά μάλλον κανόνας και τελικά αγαπάμαι τους άλλους κατ'αναλογία με το πως αγαπάμε τον εαυτό μας...γιατί αυτή η τελευταία αγάπη είναι στην τελική ο μόνος πραγματικός (εφηρμοσμένος) ορισμός αγάπης για τον καθένας μας...καθώς έτσι μόνο ξέρουμε να αγαπόύμε.
Στο ερώτημα λοιπόν πόσες φορές είπα "σ'αγαπώ" ...το λέω καθημερινά και πρώτα απ όλα στον εαυτό μου...αλλά καθημερινά το αναθεωρώ διότι βλέπω οτι η αγάπη αυτή δεν είναι αρκετή και επιδέχεται βελτιώσεις....οπότε ένα είναι το σίγουρο...ότι το κάθε νέο "σ'αγαπώ" μου είναι βελτιωμένη έκδοση των προηγούμενων...και άρα οι εμπειρίες που αποκτώ μέσα απ τις σχέσεις είναι ένα είδος updates του "σ'αγαπώ" μου...
Απλά respect για ακόμα μια φορά

Παράθεση

Psixotis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Psixotis
Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Psixotis έγραψε στις 17:46, 18-10-05:

Πολυ σπανια, αλλα το εννοω, οποτε οκ.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 22:17, 27-10-05:

Τελευταία φορά το είπα πάρα πολύ γρήγορα...αλλά το ένιωσα τόσο έντονα...Βέβαια τον καημένο τον πρήζω πλέον συνέχεια με τα σ'αγαπώ...Και δεν το μετανιώνω...μα αφού το νιώθωωωωωωωωωωωωω

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:36, 27-10-05:

τον καημένο τον πρήζω πλέον συνέχεια με τα σ'αγαπώ...
Πω πω, τι προβλήματα αντιμετωπίζει το άτομο....

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 22:42, 27-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Πω πω, τι προβλήματα αντιμετωπίζει το άτομο....

Εμ...είδες τον καημένο...του κακοπέφτουν Άσε...γιατί αν σταματήσω να του τα λέω θα έχουμε ανασφάλιες Από την άλλη θέλω τόσο πολύ να του τα λέω....αχ....

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 22:48, 27-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
...Με κάλυψες απόλυτα dooo!!!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 23:16, 27-10-05:

Άσε...γιατί αν σταματήσω να του τα λέω θα έχουμε ανασφάλιες
Άντρας με ανασφάλειες?

Κοσμομπόυ ε??

Που πάει η κενωνία...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:46, 27-10-05:

Άντρας με ανασφάλειες?

Κοσμομπόυ ε??

Που πάει η κενωνία...
Ε....κοσμομπόυ τον γνώρισα...στεκίτης μου προέκυψε...αλλά παρ' όλα τα ελαττώματά του ...τον αγαπώ

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 00:01, 28-10-05:

παρ' όλα τα ελαττώματά του
Ά, ώστε δεν είναι τέλειος ε?...

Πάει το παραμύθι....

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:13, 28-10-05:

Ά, ώστε δεν είναι τέλειος ε?...

Πάει το παραμύθι....
He is just perfect for me...και αυτό μου φτάνει

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:04, 28-10-05:

Άχου τα μωλέ

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 11:29, 28-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Άχου τα μωλέ
U got the picture αχ...

Παράθεση

High_Voltage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη High_Voltage
H High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H High_Voltage έγραψε στις 14:00, 31-10-05:

I've felt it many times. I dared to confess it just a few when it trully haunted me but still, it's not a feeling that we'll keep in our hearts forever...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:23, 31-10-05:

Καθε μερα και το εννοω καθε μερα και περισσοτερο...
Δεν μιλαω παντα για τον "ερωτικο" τομεα...
Σε αυτον τον τομεα το ελεγα συνεχεια επι 5.5 χρονια αλλα δυστυχως ηρθαν ετσι τα πραγματα οπου τωρα δεν μπορω-δεν κρινω σωστο να το πω...(αλλο το τι αισθανομαι).
Απο εκει κι υστερα,λογο του χαρακτηρα μου, "λεω" ή αν θελετε εκφραζω την αγαπη μου για τους φιλους,τον κοσμο,την τυχη-ευλογια του να εχω οτι εχω στην ζωη μου (τα καλα και τα κακα),καθε μερα,καθε στιγμη...
Η αγαπη μου,δινεται απλοχερα,χωρις περιορισμους και ορια...Ειναι το μονο που μπορω να δωσω βγαλμενο απο μεσα μου,και το ελαχιστο "ευχαριστω" στο δωρο της ζωης.
Οπως ειχε πει και ο Βουδας:

{Buddha}
The thought manifests as the word.
The word manifests as the deed.
The deed develops into habit.
And the habit hardens into character.
So watch the thought and its ways with care. And let it spring from love, born out of concern for all beings...

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 19:28, 31-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
Καθε μερα και το εννοω καθε μερα και περισσοτερο...
Δεν μιλαω παντα για τον "ερωτικο" τομεα...
Σε αυτον τον τομεα το ελεγα συνεχεια επι 5.5 χρονια αλλα δυστυχως ηρθαν ετσι τα πραγματα οπου τωρα δεν μπορω-δεν κρινω σωστο να το πω...(αλλο το τι αισθανομαι).
Απο εκει κι υστερα,λογο του χαρακτηρα μου, "λεω" ή αν θελετε εκφραζω την αγαπη μου για τους φιλους,τον κοσμο,την τυχη-ευλογια του να εχω οτι εχω στην ζωη μου (τα καλα και τα κακα),καθε μερα,καθε στιγμη...
Η αγαπη μου,δινεται απλοχερα,χωρις περιορισμους και ορια...Ειναι το μονο που μπορω να δωσω βγαλμενο απο μεσα μου,και το ελαχιστο "ευχαριστω" στο δωρο της ζωης.
Οπως ειχε πει και ο Βουδας:

{Buddha}
The thought manifests as the word.
The word manifests as the deed.
The deed develops into habit.
And the habit hardens into character.
So watch the thought and its ways with care. And let it spring from love, born out of concern for all beings...
Θα ομολογήσω ότι για άντρας με παραξενεύεις που μιλάς έτσι..Γιατί οι περισσότεροι δεν συνηθίζουν να εκφράζονται..Μπράβο σου πάντως..

Παράθεση

Embrance

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Embrance
Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O Embrance έγραψε στις 19:54, 31-10-05:

Πολυ ευκολη ερωτηση...
Πολυ απλα ΔΕΝ την λεω!Δεν θελω να κανω καταχριση λεξεων που δεν αισθανομαι/δεν κατανοω!
Δεν θελω να κανω το λαθος που κανουν οι πιο πολοι.Να αγαπησω πιο πολυ την ενοια παρα την σαρκικη και ψυχικη πραγματωση της.

Παράθεση

panraf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη panraf
Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O panraf έγραψε στις 02:07, 04-11-05:

Όταν το νιώσω πραγματικά, θεωρώ πως η αγάπη έρχετε σιγά σιγά, η πραγματική αυτή που στηρίζετε στην ψυχή και την καρδιά και όχι σε μια ωραία εξωτερική παρουσία και προσωπικά δεν θα ήθελα να μου πεί "Σαγαπώ" η κοπέλα μου αν δεν το αισθάνετε και αν δεν είναι σίγουρη ότι αυτό που νιώθει δεν είναι ένας απλός ενθουσιασμός ή ένας έρωτας που θα περάσει. Η αγάπη είναι κάτι το πολύ ανώτερο, δυνατό, όμορφο και όταν έρθει είναι κάτι που σίγουρα μας κάνει να βλέπουμε την ζωή με διαφορετικό μάτι.

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 02:21, 04-11-05:

Και ελάχιστοι έιναι αυτη που έχουν καταλάβει τι πραγματικά σημαίνει η λέξη αυτή και υποβιβάζουν τιην αξία της..

Παράθεση

panraf

Νεοφερμένος

O panraf έγραψε στις 02:24, 04-11-05:

Δυστηχώς όπως έχουν γίνει τα πράγματα στην εποχή μας πολλοί δίνουν αξία σε ασήμαντα πράγματα και χάνουν την ουσία. Μοιράζουν τα "σαγαπώ" από το πρώτο κιόλας βράδυ και μετά από μερικές μέρες ξεχνάνε τι έλεγαν και τι έκαναν. Προτιμώ να μη μου το πούν καθόλου αν δεν το νιώθουν παρά να το λένε ξέροντας ότι απλά είναι ένας ενθουσιασμός της στιγμής.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:56, 04-11-05:

Kαι καλά να το λένε επειδή ενθουσιάστηκαν, συγχωρείται.
Το τελείως απαράδεκτο που έχω ακούσει (κυρίως για τους άντρες) είναι να το λένε και να λένε συνειδητά ψέματα για να "τους κάτσει η γκόμενα"

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:10, 04-11-05:

Καθημερινά μαθαίνουμε τι σημαίνει αγάπη....
Πιστεύω ότι δεν αγαπάμε μόνο μία φορά....
Αγαπάμε πολλές φορές... απλά κάθε φορά είναι διαφορετικά... τα αισθήματα μας διαφοροποιούνται, μεγαλώνουν, εξιδανικεύονται...
Μόνο όταν έρθει μια νέα αγάπη στη ζωή μας μπορούμε να "ζυγίσουμε" πόσο αγαπούσαμε πραγματικά ή όχι τον άλλον....
Σίγουρα εγώ τουλάχιστον όσες φορές το είπα το πίστευα... ότι αγαπάω... όταν όμως μετά ήρθε μια πιό δυνατή αγάπη είπα ναι... τον αγαπούσα αλλά αυτόν τον αγαπάω αλλιώτικα... ίσως περισσότερο
Προσωπικά αν νιώσω πράγματα για κάποιον που στο μυαλό μου μεταφράζονται με την έννοια της αγάπης το λέω... πάρα πολύ εύκολα... χωρίς φόβο αλλά με πάθος

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:21, 04-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Kαι καλά να το λένε επειδή ενθουσιάστηκαν, συγχωρείται.
Το τελείως απαράδεκτο που έχω ακούσει (κυρίως για τους άντρες) είναι να το λένε και να λένε συνειδητά ψέματα για να "τους κάτσει η γκόμενα"
Μόνο αυτός φταίει βρε Λια, γιατί η κοπέλα δηλαδή να περιμένει να ακούσει το σ'αγαπώ για να κάτσει στο άλλο? Έπρεπε να μην παίζει σημασία καθόλου αυτό άλλο το σ' αγαπώ και άλλο το "κάτσιμο" Ντρίν ντριν , κύριε Μπαμπινιώτη έχουμε γεννητούρια... βρήκα καινούργια λέξη

Το (ουσ.) Κάτσιμο. : Η εκούσια αποδοχή σεξουαλικής πράξεως μεταξύ δύο ατόμων ιδίου και και διαφορετικού φύλου. Χρησιμοποιείτε κυρίως απο νεαρές ηλικίες και αποτελεί προπήγιο σχέσης. Συνήθως χρησιμοποιείτε μεσα σε πρόταση που υποδουλώνει πρόταση σεξουαλικής πράξης, παραδείγματα
Δεν μου κάθετε ρε πούσ*** μου!
Να του κάτσω άραγε ?
Και, αν σου κάτσει?

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:03, 04-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
.....

Το (ουσ.) Κάτσιμο. : Η εκούσια αποδοχή σεξουαλικής πράξεως μεταξύ δύο ατόμων ιδίου και και διαφορετικού φύλου. Χρησιμοποιείτε κυρίως απο νεαρές ηλικίες και αποτελεί προπήγιο σχέσης. Συνήθως χρησιμοποιείτε μεσα σε πρόταση που υποδουλώνει πρόταση σεξουαλικής πράξης, παραδείγματα
Δεν μου κάθετε ρε πούσ*** μου!
Να του κάτσω άραγε ?
Και, αν σου κάτσει?

ΑΜΑΝ ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ...ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΕΔΩ

συνεχάω:
Του Κίτσου η μάνα κάθονταν...
Κάτσε κάτω από τη μπάρα
μου 'κατσε στραβή/κουλή/ανάποδα

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:31, 04-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Μόνο όταν έρθει μια νέα αγάπη στη ζωή μας μπορούμε να "ζυγίσουμε" πόσο αγαπούσαμε πραγματικά ή όχι τον άλλον....
Σίγουρα εγώ τουλάχιστον όσες φορές το είπα το πίστευα... ότι αγαπάω... όταν όμως μετά ήρθε μια πιό δυνατή αγάπη είπα ναι... τον αγαπούσα αλλά αυτόν τον αγαπάω αλλιώτικα... ίσως περισσότερο
Πιστεύω ότι αν κάποιον/α σύντροφο τον/την αγαπάμε το ίδιο με τον/την πρώην τότε πολύ απλά δεν έχουμε ξεπεράσει τον/την πρώην.. μιας ο κάθε άνθρωπος έχει την δικία του ιδιοσυγκρασία και σίγουρα θα τον αγαπήσουμε για διαφορετικούς λόγους....

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 22:38, 06-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Είπα να βάλω και εγώ ένα θεματάκι
Σας έχει τύχει να πείτε σ' αγαπώ και να μην τον εννοείτε? Και αν ναι γιατί το είπατε;Πίεση ψυχολογική από την άλλη πλεύρα, λάθος εκτίμηση ή για να κερδίσετε κάτι;
Μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να πω ποτέ τη λέξη ''σ'αγαπώ'' σε κάποιον. Αλλά ξέρω πως αν δε το εννοώ πραγματικά δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να τη πω..

Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tserno
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O tserno έγραψε στις 00:30, 23-11-05:

Να θέσω ενα παρομοιο ερώτημα.......Την λέξη σ'αγαπω την λεμε γιατι ειναι λιγο σπανιο να μένουμε με καποιον αν δεν τον αγαπούσαμε.......

αγαπώ =νοιάζομαι ενδιαφερομαι ανησυχώ

Την φραση "ειμαι ερωτευμένος" δεν την χρησιμοποιούμαι σπάνια γιατι ειναι λίγο πιο δυνατή????

Παράθεση

panraf

Νεοφερμένος

O panraf έγραψε στις 00:32, 23-11-05:

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος ορισμός για το τι είναι αγάπη ούτε και μπορεί να μετρηθεί σε ποσότητα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν αγαπάς και σε αγαπούν είναι πολύ όμορφα και νιώθεις μια εσωτερική γαλήνη και ευτυχία που δύσκολα μπορεί να περιγραφεί με λόγια.

Παράθεση

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skeftomilos
Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Skeftomilos έγραψε στις 07:19, 25-11-05:

"Ο αποτελεσματικότερος τρόπος να κάνεις πιστευτό το ψέμα που πρόκειται να πεις είναι να το πιστεύεις και ο ίδιος" (Εξελικτική ψυχολογία)

Δυστυχώς η βιολογία του είδους μας είναι αμείλικτη. Οι άντρες αγαπάνε το βράδυ πριν, αλλά παύουν να αγαπάνε το πρωί μετά. Για τις δύσμοιρες γυναίκες δεν υπάρχει άλλη διέξοδος από τη σχιζοφρένεια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skeftomilos : 26-11-05 στις 02:59.
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:32, 26-12-05:

όταν νιώσω πως πραγματικά αγαπάω κάποιον
μέχρι στιγμής το έχω πει 2 φορές

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:03, 10-07-06:

Πότε σε μία "τυπική" ερωτική σχέση θεωρείτε ότι έρχεται η ώρα που σταθεροοπιείται ο έρωτας, δένει η αγάπη και συνεπώς, λέγονται τα πιο μεγάλα λόγια;

Λέω τυπική, γιατί μπορεί να τύχει να πέσει κεραυνός και να ειπωθούν λόγια πάθους από τον πρώτο μήνα, έχει τύχει να θέλω να πάω από τον πρώτο μήνα για γάμο... Ή να πρέπει να περάσει καιρός (είτε λόγω απόστασης ή άλλων παραγόντων) ώστε πέρα από το σ'αγαπώ ή το είμαι ερωτευμένος να μιλήσει κανείς για "την πιο μεγάλη αγάπη" και με λέξεις όπως "πάντα", κλπ.

Προσοχή, δε λέω για δεσμεύσεις... Απλά να προσδιορίσουμε τη στιγμή, χρονικά και ποιοτικά, όπου συνειδητοποιείς ότι έχεις κάτι μεγάλο κι ότι θες να κρατήσει για πάντα...

Ελπίζω να έγινα αντιληπτή!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μεγάλα Ρεζιλίκια - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 478 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-11-17 στις 21:35.
    • Τα «μεγάλα» έργα της Θεσσαλονίκης - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-13 στις 03:36.
    • Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται - Από daliapan
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-13 στις 14:05.
    • Tα λόγια τα ... μεγάλα - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 87 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-05-13 στις 13:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους