Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,798 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα λόγια τα μεγάλα...

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:45, 11-07-06:

Νομίζω ότι κι εκεί παίζει ρόλο μια σειρά παραγόντων!Πέρα το τι αισθάνεσαι εσύ για το άτομο που έχεις δίπλα σου είναι και τι σου εκπέμπει ο άλλος ώστε να μπορείς να του πεις ότι u're the one and only one for me χωρίς να φρικάρει και να σε κοιτάει με μάτια γουρλωμένα...Πόσο μάλλον να του πεις θέλω να κάνω τα παιδιά σου λέμεεεεεεεεεε!Π.χ. με την πρώτη μου σχέση ήθελα να πω τόσαααααααα πολλάαααα και μέσα στο μήνα - μην πω στην βδομάδα- του είχα κάνει μια ερωτική εξομολόγηση που τα άρλεκιν μπροστά της ήταν μηδαμινά (ναι...ακόμα και για γάμο σκεφτόμουν, άσε που ήθελε κι αυτός να κάνω τα παιδιά του)...Αλλά αισθανόμουν ότι το τότε έταιρον ήμυσι δεν θα φρίκαρε και οτι ένιωθε το ίδιο.....Στην τωρινή μου το μόνο που έχω πει είναι ότι τον θέλω πάρα μα πάρα πολυ!Ενώ θέλω να του πώ άλλα τόσα, αλλά επειδή τον ξέρω ως χαρακτήρα δεν χρειάζεται να τον δω να στραβοκαταπίνει και να με κοιτά λες και είδε κανένα ούφο Ίσως φταίει (αυτό τώρα μου ήρθε) ότι δεν ξέρω κατά πόσο αυτή η σχέση είναι Η ΣΧΕΣΗ που πάντα αναζητούσα και το "για πάντα" θα πέσει και στους 2 μας λίγο βαρύ...Ίσως γιατί δεν μπορώ να μας φανταστώ για πάντα....

Αχ βρε Γιδάκι σε προβληματισμούς με έβαλες νυχτιάτικα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrJ7000

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DrJ7000
Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O DrJ7000 έγραψε στις 00:54, 11-07-06:

Για τα "λόγια τα μεγάλα" δεν υπάρχει "πότε". Σημασία έχει να τα πιστεύει αυτός που τα λέει και να είναι σίγουρος γι αυτα που λέει. Και συνήθως έχουν σημασία όταν αρχίσει να ξεφτίζει ο ενθουσιασμός της αρχής μιας καλής σχέσης.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:28, 11-07-06:

Βασικα δεν πιστευω οτι εχει να κανει με συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. Παρολο που γενικα, δεν ειμαι ανθρωπος που πολυ πιστευει στα λογια ποσο μαλλον οταν αυτα ερχονται πολυ γρηγορα, υπηρξαν στιγμες που τα ακουσα πολυ συντομα και τα πιστεψα. Ισως να βοηθησε και το οτι υπηρχαν και αντιστοιχες πραξεις.. Δεν ξερω.. Παντως θεωρω πως οταν ειναι αληθινα τα οποια συναισθηματα ειναι καλο να λεγονται (ακομα καλυτερο να δειχνονται) κι ας ειναι πολυ νωρις για "εμας".

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 09:38, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από DrJ7000
Για τα "λόγια τα μεγάλα" δεν υπάρχει "πότε". Σημασία έχει να τα πιστεύει αυτός που τα λέει και να είναι σίγουρος γι αυτα που λέει. Και συνήθως έχουν σημασία όταν αρχίσει να ξεφτίζει ο ενθουσιασμός της αρχής μιας καλής σχέσης.
Είμαι κατά όλου αυτού, δεν μου αρέσουν τα μεγάλα λόγια..προτιμώ τις ΜΕΓΑΛΕΣ πράξεις...Και σίγουρα όλα αυτά έρχονται μετά από 6-7 μήνες όταν γνωρίζεις ποιον άνθρωπο έχεις δίπλα σου. Πιο πριν όλα είναι ενθουσιασμός/έρωτας/πάθος..ΒΑΣΙΚΟ στοιχείο είναι το σωστό timing..Εκεί όλα μπορούν να έρθουν πιο γρήγορα..Πολύ βασικό δύο άνθρωποι να έχουν κοινά θέλω.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:10, 11-07-06:

Ναι, αλλά τι γίνεται αν εσύ έχεις ήδη αρχίσει να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα (οκ, όχι "θέλω να κάνω τα παιδιά σου", αλλά κάτι πιο μεγάλο από απλά σ' αγαπώ), κι ο άλλος.. δεν; Έχει δίκιο το Χαμστεράκι, το βασικό είναι αυτό, αλλά αν δεν ξέρεις πού βρίσκεται ο άλλος... τι κάνεις;;;

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 10:17, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ναι, αλλά τι γίνεται αν εσύ έχεις ήδη αρχίσει να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα (οκ, όχι "θέλω να κάνω τα παιδιά σου", αλλά κάτι πιο μεγάλο από απλά σ' αγαπώ), κι ο άλλος.. δεν; Έχει δίκιο το Χαμστεράκι, το βασικό είναι αυτό, αλλά αν δεν ξέρεις πού βρίσκεται ο άλλος... τι κάνεις;;;
Για μένα δεν κάνεις απολύτως ΤΙΠΟΤΑ!!!!και αυτό δεν το ξέρεις..μπορεί ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου να έχει πολλά περισσότερα πράγματα στο μυαλό του από όλα αυτά που εσύ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι έχει και απλά να μην στα έχει εκφράσει για πολλούς ευνόητους λόγους... Γι'αυτό είμαι της άποψης, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΙΕΣΗ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΟΧΙ ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ στον άνθρωπο που αγαπάμε...και φυσικά ΝΑ ΜΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ.. ο χρόνος είναι ότι καλύτερο σε μία σχέση που έχει γερές βάσεις..και όλα έρχονται από μόνα τους

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:51, 11-07-06:

Νι, καλό μου... Μάλλον αυτό θα κάνω... εμ, εννοώ, θα ήταν καλό να κάνει κανείς...! Εκτός αν "σκάσει" πρώτα... Ή πρέπει να κάνει την αρχή..;;;

Παράθεση

DrJ7000

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DrJ7000
Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O DrJ7000 έγραψε στις 12:33, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Είμαι κατά όλου αυτού, δεν μου αρέσουν τα μεγάλα λόγια..προτιμώ τις ΜΕΓΑΛΕΣ πράξεις...Και σίγουρα όλα αυτά έρχονται μετά από 6-7 μήνες όταν γνωρίζεις ποιον άνθρωπο έχεις δίπλα σου. Πιο πριν όλα είναι ενθουσιασμός/έρωτας/πάθος..ΒΑΣΙΚΟ στοιχείο είναι το σωστό timing..Εκεί όλα μπορούν να έρθουν πιο γρήγορα..Πολύ βασικό δύο άνθρωποι να έχουν κοινά θέλω.
Δε κατάλαβα που είσαι "κατά" σε αυτά που έγραψα.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 12:53, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από DrJ7000
Δε κατάλαβα που είσαι "κατά" σε αυτά που έγραψα.
Έβαλα κατα λάθος παράθεση το μήνυμά σου!!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:16, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Νι, καλό μου... Μάλλον αυτό θα κάνω... εμ, εννοώ, θα ήταν καλό να κάνει κανείς...! Εκτός αν "σκάσει" πρώτα... Ή πρέπει να κάνει την αρχή..;;;
Βρε γιδάκι μου αν το έχεις πραγματικά ανάγκη να του πεις τι αισθάνεσαι απλά καν' το...Όταν το αναλύουμε μερικές φορές χάνουμε όλη την ουσία Και άσε τον εγωισμό στην άκρη όχι να μου το πει πρώτος κλπ...στις σχέσεις δεν βοηθάει αυτό

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 16:23, 11-07-06:

εμένα που μου λέει ότι θα μου κάνει 6 παιδιά?

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 16:31, 11-07-06:

ακόμα να τον χωρίσεις μετά από αυτή την απειλή;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 16:49, 11-07-06:

του ζητάω αντάλλαγμα να μου πληρώσει μαθήματα πιλότου ελικοπτέρου, και υποχωρεί.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:08, 12-07-06:

Οταν τα νιωθεις λεγονται, κι ας ειναι "αντικειμενικα" (λες και υπαρχει κανονας σ'αυτα) νωρις. Δυο ανθρωποι μπορει να ταιριαξουν αμεσως, να νιωσουν οικεια απ'τους πρωτους μηνες, και να ειπωθουν ολες οι μεγαλες κουβεντες τοτε. Αλλοι ειναι της λογικης του κρυφτου, δεν λεω αυτο που νιωθω αν δεν πει ο αλλος κατι αναλογο πρωτος, δεν θελω να δειξω τι νιωθω γιατι δεν ειμαι σιγουρος για την ανταποκριση που θα βρω και λοιπα. Μπλεξιμο χωρις λογο δηλαδη.

Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lilith
H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H lilith έγραψε στις 21:20, 13-07-06:

Νομίζω, πως δεν υπάρχει συγκεκριμένη χρονική στιγμή, που λέγονται τα μεγάλα λόγια...
Αυτό εξαρτάται από το χαρακτήρα του καθενός μας, από το πόσο δηλαδή ενθουσιώδης και εξωστρεφής είναι κάποιος.

Κατά κανόνα βέβαια, όποτε και αν λέγονται τα μεγάλα λόγια...., δεν είναι να δίνεις και μεγάλη σημασία, καλό είναι να είμαστε σε αυτά επιφυλακτικοί...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:27, 17-07-06:

Μάλλον τότε παίζει και θέμα άλλης ιδιοσυγκρασίας...!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 06:47, 31-07-06:

οχι πια φιλες, μονο σέσο.
κι αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα τωρα,οκ?
ειπα και ελάλησα!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:03, 31-07-06:

Εμένα πάντως ο άντρας μου, μου είπε μεγάλες κουβέντες κάπου πάνω στον πρώτο μήνα...
Φυσικά και δεν τον είχα πιστέψει και είχα στραβώσει κι όλας μαζί του....
"τι λέει ο μαμάκας.. πωωωωω σαν τους άλλους είναι"
Ευτυχώς όμως μου απέδειξε (Εφόσον του έδωσα την ευκαιρία) ότι τα εννοούσε και ότι δεν ήταν λόγια του αέρα

Πλέον πιστεύω ότι δεν έχει σημασία το πότε λες αυτό που νοιώθεις... αλλά αν ο άλλος θα σε πιστέψει γιατί έχουμε μάθει όλοι μας να φοβόμαστε και να πιστεύουμε ότι ο άλλος/η θα μας τη φέρει τι κρίμα....

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 15:35, 01-08-06:

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:25, 30-12-06:

Ρε παιδιά... Η σχέση μου είναι πολύ καλή... Αλλά ακόμα μου λείπει "κάτι"...
Να με ψάχνει, να με λιώνει με τα λόγια του, να μου αφιερώνει... οτιδήποτε!!!
Τι κάνω λάθος;
Πώς να του μιλήσω;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:50, 30-12-06:

Βασικά βρε γιδάκι μου (οκ το έχουμε αναλύσει και πριβε αυτό αλλά θα απαντήσω κι εδώ ) δεν νομίζω ότι κάνεις εσύ κάτι λάθος... Ούτε αυτός... Έχετε συνηθίσει αλλιώς, έχετε μάθει αλλιώς (φαντάζομαι δηλαδή) οπότε θα υπάρχει αυτό το χάσμα...
Λύσεις:
α) να του μιλάς εσύ και να του λες να ανοιχτεί...Να το δει σαν παιχνίδι...ποιος θα πει το πιο γλυκό...ποιος θα κάνει το πιο τρελό...αλλά σαν παιχνίδι
β) να του ξαναμιλήσεις και να του τονίσεις πόσο μεγάλη σημασία έχει για εσένα να ακούς πράγματα από αυτόν... Πως θες να σου μιλάει ανοιχτά γι' αυτά που νιώθει... Ότι τρελένεσαι με κάτι τέτοια...Ότι τρελένεσαι να σου λέει πόσο σε θέλει, πόσο του λείπεις....
γ) Να σε ψάχνει..απλά εξαφανίσου . Σοβαρά τώρα, νομίζω ότι είναι η σιγουριά και η ασφάλεια της σχέσης που δεν σε ψάχνει... Δεν ξέρω, εμένα μ'αρέσει να διεκδηκώ τον συντροφό μου ακόμα και μετά από καιρό... Να κάνω παιχνίδια μαζί του...
δ) Αφιέρωσε του εσυ ένα τραγολυδι και προκάλεσε τον να βρει κάτι να στ ανταποδώσει... Ένα τραγούδι που όταν το ακούει νιώθει ότι έχει γραφτεί για εσάς

Αλλά όλα είναι θέμα χαρακτήρα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:51, 30-12-06:

Έχεις απόλυτο δίκιο και παίζει να κάνω πάλι κάποια κουβέντα...
αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου σκέφτομαι αυτό το τελευτάιο που είπες και λέω.. κι αν δεν... ποτέ;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:56, 30-12-06:

Ποτέ μην λές ποτέ
Κανείς δεν ξέρει...ε...δεν γίνεται, σε κάποια φάση κάτι γλυκό θα έχει πει, θα έχει κάνει...απλά εσύ το θες πιο συχνά... Τα θες όλα πιο συχνά...και σε καταλαβαίνω απόλυτα... Το θες χωρίς να το ζητάς αλλά δεν γίνεται να έχεις κάτι - πολλές φορές- χωρίς να το ζητήσεις... Απλά δείξτου πόσο μεγάλη σημασία έχουν για εσένα τέτοιες κινήσεις και πόσο μα πόσο πιο κοντά του σε φέρνουν

( Θα μου πεις σε θεωρητικό επίπεδο όλα καλά τα λέω, στην πράξη τι γίνεται; Ε...βλέποντας και κάνοντας )

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:59, 30-12-06:

Νι... αχχχ, να δούμε... όταν με το καλό επιστρέψω...

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 09:50, 09-01-07:

Καποτε το ελεγα ευκολα, ισως επειδη μου ελειπε και ετσι ηθελα να πιστευω πως αυτο που νιωθω ειναι οντως η αγαπη..Τωρα πια δεν το λεω, ακομα και αν το νιωθω..Ειρωνια ε?

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 10:01, 09-01-07:

γιδάκι μου .... μήπως ο ιχλιμπεντι δεν εκφράζει εύκολα τα συναισθηματα του?
ξέρεις και ο μπαμπάς μου το έχει αυτό(δυστυχώς) ... είναι πολύ λίγες οι φορές που μας έχει πει σ'αγαπώ.... μετρημένες στο 1 χέρι....το δείχνει όμως καμιά φορά με άλλους τρόπους....με ένα χάδι , ένα φιλί
αν ισχύει και σε εσένα το ίδιο ,δυστυχώς δυσκολα θα αλλάξει, αλλά μην απελπίζεσαι γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, μπορεί να μην είναι σαν τον μπαμπά μου

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:17, 09-01-07:

Ζανίν μου, σ' ευχαριστώ πολύ!!!
Μάλλον κάπως έτσι είναι... Εννοείται ότι δεν είναι μυστικό, το τι νιώθει...
Αλλά στη διατύπωση, κάπου χανόμαστε στη μετάφραση!!

Βέβαια χθες που ξαναβρεθήκαμε, μετά από 2 εβδομάδες, ήταν πολύυυ τρυφερούλης...
Οκ, είμαστε και κάθε μέρα σχεδόν μαζί, κάπου η τριβή...;

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 13:47, 09-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
γιδάκι μου .... μήπως ο ιχλιμπεντι δεν εκφράζει εύκολα τα συναισθηματα του?
ξέρεις και ο μπαμπάς μου το έχει αυτό(δυστυχώς) ... είναι πολύ λίγες οι φορές που μας έχει πει σ'αγαπώ.... μετρημένες στο 1 χέρι....το δείχνει όμως καμιά φορά με άλλους τρόπους....με ένα χάδι , ένα φιλί
αν ισχύει και σε εσένα το ίδιο ,δυστυχώς δυσκολα θα αλλάξει, αλλά μην απελπίζεσαι γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, μπορεί να μην είναι σαν τον μπαμπά μου
και αυτό είναι κακό? Εγώ προτιμώ τις πράξεις από τα λόγια... είναι πιο true άλλωστε

Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phyllis
H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε στις 09:11, 26-02-07:

το λετε ευκολα? καλο ειναι να το λεμε οταν το νιωθουμε? ποτε ειναι νωρις και ποτε αργα για να το πουμε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris7
Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε στις 11:33, 26-02-07:

Εμένα πάντως μου βγαίνει με δυσκολία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mara
H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε στις 11:36, 26-02-07:

Θεωρώ οτι δεν ειναι θέμα νωρις ή αργά. Το λέω όταν ειμαι σίγουρη για τα αισθήματά μου και για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου...

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 12:17, 03-03-07:

Μικρή στις πρώτες μου σχέσεις το είχα πει 1-2 φορές χωρίς να το πιστεύω. Ημουν ερωτευμένη βέβαια. Νομιζα πως ήταν κάτι που έπρεπε να ειπωθεί μετά από λίγο καιρό. Λάθος, μεγάλο λάθος! Στις επόμενες σχέσεις ήμουν πολύ φειδωλή με το θέμα αυτό. Θυμάμαι τον άντρα μου τον πρώτο καιρό που ήμασταν μαζί, περίπου 1μήνα αφου τα φτιάξαμε, με ρώτησε αν τον αγαπώ! Γέλασα και του είπα πως δεν είμαστε παιδάκια για να λέμε σ'αγαπώ τόσο γρήγορα.. Ενιωθα πολλά και έντονα συναισθήματα για εκείνον, ναι και αγάπη όμως ήθελα να περάσει λίγος καιρός να γνωριστούμε καλύτερα, να δεθούμε περισσότερο. Φοβόμουν μην πω κάτι βιαστικά και αργότερα το μετανιώσω!ελεγα είμαστε στην αρχή στις κάψες μας, ισως να σβήσει αυτό σε λίγο και τότε πως παίρνεις πίσω μια τόσο βαριά κουβέντα? Τελικά το είπα μερικούς μήνες μετά ,αν κι εκείνος το έλεγε από τότε(κι εγώ η χαζή τον αμφισβητούσα), εγώ δεν μπήκα καν στο τριπάκι να ανταποδώσω. Τώρα ξέρω πως δεν χρειαζόταν να περιμένω τόσο!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μεγάλα Ρεζιλίκια - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 478 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-11-17 στις 21:35.
    • Τα «μεγάλα» έργα της Θεσσαλονίκης - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-13 στις 03:36.
    • Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται - Από daliapan
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-13 στις 14:05.
    • Tα λόγια τα ... μεγάλα - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 87 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-05-13 στις 13:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους