Ο 3ος Νόμος

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.


Κάθε δράση, προκαλεί αντίδραση. Ο 3ος νόμος του Νεύτωνα δεν ερμηνεύει μόνο τη σχέση των σωμάτων και της ''ορμής'' στην κλασική μηχανική αλλά και τις ανθρώπινες σχέσεις και την ''ορμή'' που τις χαρακτηρίζει, γενικότερα. Τις σχέσεις με τους άλλους και με τον εαυτό μας. Τη σχέση του παρόντος με το παρελθόν. Τη σχέση του θύτη και του θύματος.
Οικογενειακά δράματα, ερωτικές σχέσεις πίστης και απιστίας, κατά συρροή δολοφόνοι, εγκλήματα τιμής, πάθους, εκδίκησης, τιμωρίας, ανάγκης. Ιστορίες, που βασίζονται σε αληθινά γεγονότα, προέρχονται από το αστυνομικό ρεπορτάζ και έχουν συνταράξει την κοινή γνώμη δραματοποιούνται για το Mega σε σκηνοθεσία του Πάνου Κοκκινόπουλου και σενάριο των Βασίλη Ρίσβα, Δήμητρας Σακαλή και Παναγιώτη Ιωσηφέλη.
Οι ιστορίες αυτές θα αναπτύσσονται σε δύο επίπεδα: στο παρόν και το παρελθόν. Στη δράση και την αντίδραση. Η δράση στο παρελθόν και η αντίδραση στο ''τώρα''. Το επεισόδιο ξεκινά από το παρόν, και καθώς η αφήγηση εξελίσσεται, ο τηλεθεατής ανακαλύπτει τα γεγονότα του παρελθόντος. Η ιστορία διαμορφώνεται δραματουργικά και σκοπός της σειράς είναι να αποκαλύψει και να ερμηνεύσει τα κίνητρα και τις επιλογές των πρωταγωνιστών, να ανιχνεύσει τα σκοτεινά πεδία της ανθρώπινης συμπεριφοράς, χωρίς να προδώσει την τραγικότητα τους.
Πρωταγωνιστούν: Πολλοί γνωστοί ηθοποιοί
Σενάριο: Παναγιώτης Ιωσηφέλης, Βασίλης Ρίσβας, Δήμητρα Σακαλή
Σκηνοθεσία: Πάνος Κοκκινόπουλος
Εκτέλεση παραγωγής: Frenzy Films
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Τελειο σιριαλ!!!!! Η καθε ιστορια ηταν μοναδικη!!!:)Στεναχωρηθηκα πολυ που δεν συνεχιστηκε και δευτερη χρονια....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω επεισόδια του 3ου Νόμου; και της 10ης Εντολής;;..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω επεισόδια του 3ου Νόμου; και της 10ης Εντολής;;..:confused:

Του 3ου Νόμου τα είχε μέχρι πρόσφατα στο σαιτ του Μega. Για 10η εντολή δεν ξέρω να σου πω, ίσως τα έχει στο greektube!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω επεισόδια του 3ου Νόμου; και της 10ης Εντολής;;..:confused:
Ορισμενα επεισοδια της 10ης εντολης και του 3ου νομου υπαρχουν σιγουρα στο youtube!!! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω επεισόδια του 3ου Νόμου; και της 10ης Εντολής;;..:confused:

Εγώ έχω κατεβάσει τα επεισόδια της 10ης εντολής από ένα site. Δε ξέρω αν πρέπει να το ανεβάσω, γι'αυτό αν θέλεις στείλε PM :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Του 3ου Νόμου τα είχε μέχρι πρόσφατα στο σαιτ του Μega. Για 10η εντολή δεν ξέρω να σου πω, ίσως τα έχει στο greektube!

Δεν τα έχει πια...έχω "γυρίσει" όλο το Mega!:mad:
Θα κοιτάξω και στο greektube..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top