Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,465 μηνύματα σε 94,332 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 547 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια εταιρεία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;

Ποια εταιρία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
Cyta
19
10,61%
Forthnet
39
21,79%
Cosmote
72
40,22%
Vodafone
24
13,41%
On Telecoms
5
2,79%
Wind
15
8,38%
Άλλη (Διευκρινίστε)
6
3,35%

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,388 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 20:35, 13-04-10:

Είστε ικανοποιημένοι με την επιλογή που κάνατε;
Αλλάξατε εταιρία στο παρελθόν και αν ναι, ποια και γιατί;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 19-10-10 στις 23:52.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 08:49, 14-04-10:

Από τηλεφωνία έχω ΟΤΕ, skype και πρόσφατα viva. Ο ΟΤΕ είναι κυρίως για internet, οι περισσότεροι με βρίσκουν είτε σε κινητό είτε στα voip νουμερα.
Ιντερνετ ενώ έχω OTE.
Έχω περάσει απο πολλές για internet.
  • OTE (που ΤΩΡΑ είμαι σχετικά ευχαριστημένος)
  • teledome που έκλεισε και ησυχάσαμε γιατί έβγαζε μέσω Αγγλίας
  • Forthnet που ενώ είναι αρκετά αξιόπιστη είναι λίγο γραφειοκρατική άμα χρειαστεί να τους μιλήσεις για οποιοδήποτε λόγο. Επίσης έχει peering agreement μόνο με τον ΟΤΕ και για τους άλλους κάνει route μέσω εξωτερικού.
  • Vivodi είχα πάει να βάλω στα Χανιά. Δεν είχα ποτέ. Η εμπειρία μου ήταν η χειρότερη, με αφήσανε 4 μήνες χωρίς internet (2 λόγω ΟΤΕ που "δεν είχε splitter" και 2 λόγω της vivodi όταν ο μοναδικός τεχνικός της στην Κρήτη έκανε εγχείρηση χολής, πράγμα που ανακάλυψα από τον ίδιο παρ όλο που η vivodi επέμενε ότι ο ΟΤΕ δεν έχει παραδώσει τη γραμμή. Μετά από πολλή έγγραφη αλληλογραφία παραδέχτηκαν ότι είχα δικαίωμα να κάνω άρση της αίτησης μου μετά από 4 μήνες αδράνειας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:32, 14-04-10:

primetel

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 02:23, 20-04-10:

Μπράβο προκοπή η prime, και Τ/Ε πάροχος?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 08:25, 20-04-10:

Τ/Ε πάροχος?
κανε μια μεταφρασουλα εδω..

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 08:33, 20-04-10:

ΤηλΕπικοινωνιακός πάροχος.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 09:01, 20-04-10:

αχα! νι ειναι τηλεπικοινωνιακος παροχος.. πακετα για ιντερνετ, τηλεοραση, τηλεφωνο

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 19:40, 17-06-10:

Εγώ έχω Hol και πριν είχα ΟΤΕ.. Είμαι ευχαριστημένος (μερικές φορές!)

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,656 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:28, 17-06-10:

Εγώ έχω Forthnet.
Καλή είναι πιάνει και καλές ταχύτητες, αν και μερικές φορές σέρνεται υπερβολικά, αλλά σε σύγκριση με τον ΟΤΕ είναι πολύ καλύτερη.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 20:14, 25-06-10:

Mόνο που το καφενείο η forthnet αρνείται επιδεικτικά να κάνει peering στο gr-ix

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 20:18, 25-06-10:

χολ εδω... σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενη.
υγεια μωρε, σιγα μη σκασουμε για τις ταχυτητες και τις συνδεσεις!

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 21:27, 25-06-10:

ΟΤΕ έχω αλλά δεν είμαι πολύ ικανοποιημένη... Ίσως φταίει και το ασύρματο αλλά αν ξαναέβαζα θα το απέφευγα... :/

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:50, 25-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από apaleytos
Mόνο που το καφενείο η forthnet αρνείται επιδεικτικά να κάνει peering στο gr-ix
Όσο ασήμαντο και αν ακούγετε, και όμως είναι σοβαρό θέμα. Μετακόμισα σε HOL από forthnet, και η σύνδεση με εξωτερικό πετάει. Η Forthnet, υποθέτω, επειδή το 50% της Πανελλήνιας κίνησης το μεταφέρει από εξωτερικό, έχει μπουκωμένες γραμμές με εξωτερικό. Τουλάχιστον σε εμένα, η διαφορά είναι ορατή στο μάτι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:07, 25-06-10:

O.T.E.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,646 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:36, 25-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Όσο ασήμαντο και αν ακούγετε, και όμως είναι σοβαρό θέμα. Μετακόμισα σε HOL από forthnet, και η σύνδεση με εξωτερικό πετάει.
Φυσικά, γιατί η Forthet ακόμα και τώρα συνεχίζει να το παίζει βασίλισσα των πάγων και αρνείται να δεχθεί no-cost full peering με τους άλλους παρόχους.

Η Forthnet είναι ο 3ος μεγαλύτερος πάροχος στην Ελλάδα, μετά την ΕΔΕΤ και τον ΟΤΕ. Κάποτε που λέτε το peering των ISPs ήταν στο AIX στην Κωλέττη κάτω από την δικτατορία του ΟΤΕ, ο οποίος τα έπαιρνε χοντρά φυσικά από τους ISPs για να χρησιμοποιούν τις γραμμές του. Η αγαπημένη μας Forthnet τι έκανε τότε; Πήγαινε στην ON και τους έλεγε «θέλω να μου σκάτε "ΤΟΣΑ" για να περνάει η κίνησή μας σε εσάς μέσω του AIX, αλλιώς θα την δρομολογούμε μέσω Φρανκφούρτης». Και πράγματι, η ΟΝ τα έδινε στην Forthnet. Δεν είχε και άλλη επιλογή, η Forthnet ήταν μεγάλος πάροχος και ένα σημαντικό ποσοστό της κίνησης των μικρότερων ISPs πέρναγε από τις γραμμές της Forthnet.

Από τον Γενάρη η λειτουργία του AIX στην Κωλέττη έκλεισε και το peering μεταφέρθηκε στο GR-IX στην Βασ. Κωνσταντίνου, που το διαχειρίζεται μια ανεξάρτητη αρχή, η ΕΔΕΤ, δηλαδή το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας που είναι μεγάλος πάροχος. Νομίζω ότι όλα τα ελληνικά ΑΕΙ και ΤΕΙ είναι κουμπωμένα στην ΕΔΕΤ.

Από τη στιγμή λοιπόν που μεταφέρθηκαν εκεί πέρα, υπήρχε όρος που απαγόρευε το μισθωτό peering. Και για αυτό το λόγο η Forthnet σταμάτησε να κάνει peering με τους "μικρότερους" παρόχους. Όπως μπορείτε να δείτε στον peering matrix της ΕΔΕΤ, η Forthnet συνδέεται στο GR-IX μόνο με την ΕΔΕΤ και τον ΟΤΕ, δηλαδή με τους μεγαλύτερους από αυτήν παρόχους, καθώς εκεί δεν την παίρνει να διακόψει το peering.

Τον Γενάρη που έγιναν τα εγκαίνια του GR-IX τέθηκε ερώτηση προς τον εκπρόσωπο της Forthnet κ. Μαυραγάνη γιατί η Forthnet παραμένει ο μόνος πάροχος που δεν συνεργάζεται με άλλους. Μπορείτε να δείτε την ερώτηση εδώ -> http://www.youtube.com/watch?v=wr9EEwd5x8Q
Στην αρχή φαίνεται στο βήμα ο Ν. Κοζύρης, αντιπρόεδρος της ΕΔΕΤ και Καθ. ΕΜΠ και μετά τον λόγο τον παίρνει ο κ. Μαυραγάνης.

Όπως θα τον ακούσετε με τα ίδια σας τα αυτιά να λέει, είναι ουσιαστικά πολιτική της Forthnet να ... κάνει peering με όποιον πάροχο επιθυμεί να "συνεργαστεί". Δηλαδή να πληρώσει. Ενώ με τους μεγαλύτερους από αυτήν παρόχους (ΟΤΕ, ΕΔΕΤ) κάνει τον Κινέζο και δέχεται να κάνει full peering γιατί φυσικά θα κλείσει άμα κόψει την άμεση διασύνδεση μαζί τους.

Αυτό πολύ απλά λέγεται νταβατζιλίκι! Όπως με τα ίδια σας τα μάτια / αυτιά μπορείτε να δείτε, η Forthnet είναι ο μεγαλύτερος νταβατζής του ελληνικού internet. Ενώ έχουμε δει θετικά βήματα από τον ΟΤΕ (έφυγε από την Κωλέττη, ρίχνει τις τιμές), η Forthnet εξακολουθεί να εφαρμόζει μεσαιωνικές πολιτικές και δρομολογεί όλη της την κίνηση μέσω Φρανκφούρτης. Βέβαια, εταιρία είναι, το κέρδος θέλει (και είναι υγιές), ωστόσο δεν παύει να είναι εξόφθλαμη η περίπτωση που μόνο αυτή εφαρμόζει αυτήν την πολιτική, ενώ ακόμα μεγαλύτεροι ISPs από αυτήν (ΟΤΕ, ΕΔΕΤ) κάνουν full-peering με όλους.

Και φυσικά οι άλλοι μικρότεροι πάροχοι δεν έχουν και πολλές επιλογές. Εάν κάνετε ένα traceroute από Forthnet σε ON ή HOL (ή ανάποδα), θα δείτε ότι αυτοί ISPs συνδέονται μεταξύ τους εντός Ελλάδας. Το peering γίνεται εκτός GR-IX και σε κόμβο που ελέγχεται από την Forthnet, μπορείτε να το διαπιστώστε και εσείς. Αυτό είναι μια συμφωνία private peering που σύναψε η Forthnet με την HOL και ακούγεται ότι η HOL δίνει 2,500? τον μήνα στην Forthnet.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:51, 26-06-10:

Προσωπικά το θεωρώ αποτυχία management των εταιριών που δεν κατάφεραν να φτιάξουν μόνοι τους κάποιο σύστημα peering στα πλαίσια μιας συμμαχίας, αντίθετα χρειάστηκε να επέμβει κάποιος ανεξάρτητος οργανισμός.

Το ότι ανταγωνίζομαι κάποιον δεν σημαίνει ότι είναι εχθρός μου, σημαίνει ότι σε κάποιο συγκεκριμένο τομέα έχουμε αντικρουόμενα συμφέροντα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι αεροπορικές εταιρίες, για να αντιμετωπίσουν το ολιγοπώλιο των κατασκευαστών boeing (υπάρχουν μόνο δύο) ενώθηκαν σε 2 συμμαχίες έτσι ώστε να δημιουργήσουν ένα ολιγοψώνιο. Στο θέμα αγοράς αεροπλάνων είναι σύμμαχοι, ανταγωνιστές είναι στο θέμα πως θα μεταφέρουν τους πελάτες τους. Εξάλλου η αγορά μέχρι στιγμής φαίνεται να απαιτεί ηγεσία κόστους.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:03, 26-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Το ότι ανταγωνίζομαι κάποιον δεν σημαίνει ότι είναι εχθρός μου, σημαίνει ότι σε κάποιο συγκεκριμένο τομέα έχουμε αντικρουόμενα συμφέροντα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι αεροπορικές εταιρίες, για να αντιμετωπίσουν το ολιγοπώλιο των κατασκευαστών boeing (υπάρχουν μόνο δύο) ενώθηκαν σε 2 συμμαχίες έτσι ώστε να δημιουργήσουν ένα ολιγοψώνιο.
ο βγενόπουλος ;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:05, 26-06-10:

Παρακαλώ;

Ολιγοψώνιο είναι όταν μια αγορά έχει μονοψήφιο αριθμό πελατών

Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Maraki7
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε στις 11:22, 01-07-10:

Έχουμε On Telecoms.
Ρε παιδιά επειδή είχα καιρό να μπω στο e-steki...το e-steki γενικώς σέρνεται και αργεί λίγο ή οι ταχύτητές μου φταίνε(εννοώ τις ταχύτητες των τελευταίων 2 ημερών...γιατί τις άλλες μέρες ήταν κανονικές);;
Μην με ρωτήσετε για τι ταχύτητες έχω γιατί απλά δεν κατέω πράμα!

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 13:12, 01-07-10:

Στο γραφειο εχω ΟΤΕ ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ, η vivodi και η HOL με εχουν κρεμασει αμφοτεροι κατα καιρους και μ'εχουν αφησει χωρις ιντερνετ, που στη δουλεια μου ειναι σα να με κρεμας γυμνη στο συνταγμα (δε με νοιαζει που δε δουλευω, με νοιαζει που γινομαι ξεφτιλα στο εξωτερικο οπου ηδη νομιζουν οτι ειμαστε νεαντερνταλ).
Στο σπιτι το καινουριο εκανα αιτηση παλι για ΟΤΕ για να εχω το 210 μπροστα αφου η τιμη ειναι η ιδια πανω κατω. Δηλαδη ο ΟΤΕ ειναι λιγο πιο ακριβως στα ιδια προγραμματα αλλα εβαλα το πιο φτηνο, με πολυ λιγο χρονο ομιλιας δηλαδη γιατι δεν μιλαω και καθολου στο σταθερο.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 13:44, 01-07-10:

Εγώ έχω την OTE και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!!

Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη JaneWin
H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 835 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 00:52, 19-07-10:

Διστυχως ΟΤΕ.....
αλλα θα λιξει το συμβολαιο δεν θα λιξει...τοτε θα δουν....

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis έγραψε στις 12:15, 19-07-10:

Τι παράπονο έχεις;

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 13:19, 19-07-10:

Εγώ έχω forthnet και όλα είναι πολύ καλά. Είμαι πολύ ικανοποιημένη...

Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη JaneWin
H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 835 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 21:52, 30-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Τι παράπονο έχεις;
μμμ το οτι εχω ιντερνετ 8 ωρες την ημερα τις αλλες 8 ωρες τις περναω κανοντας επανεκκινηση το μοδεμ και τις υπολοιπες ωρες που περισσευουν κανω δημοσιες σχεσεις με υπαλληλους του 1242.....αυτα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 23:13, 30-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από JaneWin
μμμ το οτι εχω ιντερνετ 8 ωρες την ημερα τις αλλες 8 ωρες τις περναω κανοντας επανεκκινηση το μοδεμ και τις υπολοιπες ωρες που περισσευουν κανω δημοσιες σχεσεις με υπαλληλους του 1242.....αυτα...
εγω πλεον το εχω χωνεψει και εχω σταματησει καιρο τωρα να προσπαθω...δεν θα σπασω εγω τα νευρα μου!!!!ετσι κι αλλιως μου εκανε και λιγο καλο γιατι ξεκολλησα απο το πσ...

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:34, 31-07-10:

Διστυχως ΟΤΕ.....
αλλα θα λιξει το συμβολαιο δεν θα λιξει...τοτε θα δουν....
Αρχική Δημοσίευση από gademis
Τι παράπονο έχεις;
είναι όλοι τους δεσμευμένοι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johnnie2 (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη johnnie2
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O johnnie2 έγραψε στις 00:09, 10-09-10:

Cyta έχουμε και προς το παρών μια χαρά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 14:52, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Εγώ έχω Forthnet.
Καλή είναι πιάνει και καλές ταχύτητες, αν και μερικές φορές σέρνεται υπερβολικά, αλλά σε σύγκριση με τον ΟΤΕ είναι πολύ καλύτερη.
Θα συμφωνήσω απόλυτα καμία σχέση με τον οτε, μόνο που εμένα σπάνια σέρνεται.
Το κακό είναι είναι οτι σπάνια αλλά συμβαίνει να διακόπτεται η σύνδεση για καμία μέρα, για αυτό το λόγο παρόλο που στο σπίτι έχουμε forthnet στο μαγαζί δεν βάζουμε, προτιμάμε τον οτε.(για το τηλέφωνο όχι για το internet)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hetfield
Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε στις 09:29, 07-10-10:

Καλησπερα!
Λεω να γραψω κι εγω τη γνωμη μου, μετα απο πολυ καιρο που εχω να μπω στο forum :p

Εχω NetOne, και δεν αντιμετωπιζω καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Η μητερα μου ειδικα την εχει καταβρει γιατι περνουμε 2 γραμμες μεσω voip :p

Αν και μικρη εταιρια, εχουν αψογη εξυπηρετηση. Μαλιστα, ενας υπευθυνος ασχοληθηκε προσωπικα μαζι μου και μου ελυσε διαφορες αποριες μεσω msn σε μια χαλαρη κουβεντουλα που ειχαμε).

Μερικες φορες εχω σκαμπανεβασματα στο ιντερνετ οσον αφορα συνδεσεις εσωτερικου που περνανε μεσω grix (π.χ. ntua) αλλα αυτο το προβλημα αναμενεται να λυθει γιατι απο οτι μου ειπε θα ολοκληρωθει συντομα το ιδιοκτητο τους δικτυο οπτικων ινων (ολα αυτα τα 3 χρονια νοικιαζαν ινες απο τις Αττικες τηλεπικοινωνιες, ακα HOL).

Αυτα απο μενα και καλως σας βρηκα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 23:49, 16-10-10:

Wind...

θελω να ληξει το συμβολαιο... μισο χρονο δεν ειχα ιντερνετ και επερνα απο του γειτονα... και τωρα του ηρθε να πιασει ιντερνετ....

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 00:28, 17-10-10:

Ρε παιδιά εγώ πάνω στο χωριό είχα HOL και απο τοτε που το βαλαμε ακουγεται μεσα στο τηλεφωνο ενα ελαφρο χρρρρ και δεν ακούγεται τόσο καθαρά...Δεν ξέρω...Εμενα η Forthnet μου φαινόταν καλύτερη απο HOL!

Παράθεση

JeyTsav (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JeyTsav
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O JeyTsav έγραψε στις 23:50, 19-10-10:

Παίδες ΟΤΕ... Σταθερή αξία.. Τώρα που ρίχνει σιγά-σιγά τις τιμές πιστεύω πρέπει να τον πιστέψετε πιο πολύ..
Μένω και απένταντι οπότε ότι χρειαστώ αμέσως
Και λίγο σοβαρά τώρα.. Ακούω πολλά απο φίλους που παιδεύονται με διάφορε εταιρίες... Ααα δεν έχει καλο support... Ααα με πετάει κτλπ.. Εγώ στον ΟΤΕ δεν έιχα ποτέ κάποιο τραγικό πρόβλημα... Ελπίζω να μην είμαι η εξαίρεση

Παράθεση

AGELOS111

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AGELOS111
Ο AGELOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O AGELOS111 έγραψε στις 02:03, 08-01-11:

Εδώ και ενάμιση χρόνο αντικατέστησα τον ΟΤΕ με Forthnet. Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.. για τα ελληνικά δεδομένα, γιατί παρά έξω είναι αλλιως τα πράγματα: http://www.i-live.gr/news-south-kore...net-1000-mbps/

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 16:36, 27-01-11:

Προσφατα βαλαμε ΟΤΕ και περιμενουμε να γινει συνδεση

Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 17:02, 27-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Εγώ έχω forthnet και όλα είναι πολύ καλά. Είμαι πολύ ικανοποιημένη...

Κι εγω το ιδιο.Εχουμε και απεριοριστα αστικα και υπεραστικα τηλεφωνα και το ιδιο ισχυει και για τηλεφωνηματα σε καποιες ξενες χωρες και ειναι πολυ βολικο.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,132 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:18, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλινι(^^)
Κι εγω το ιδιο.Εχουμε και απεριοριστα αστικα και υπεραστικα τηλεφωνα και το ιδιο ισχυει και για τηλεφωνηματα σε καποιες ξενες χωρες και ειναι πολυ βολικο.
το ίδιο και εδώ. Πολύ σπάνια να έχω κάποιο πρόβλημα.

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη passenger123
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O passenger123 έγραψε στις 22:12, 29-01-11:

Μετά απο τον Οτέ στον οποίο δεν είχα μεγάλο πρόβλημα..απλά μου την χάλαγε γιατί τον πλήρωνα μιά ζωή χοντρά ακόμη και πρίν το adsl γιατί εμπαινα αρκετά στο internet ..μπηκα στην forthnet ...κανένα πρόβλημα έως σήμερα ...έβαλα και το πακέτο της nova και έχω 3 σε 1 ...unlimited internet.....τσιτα τα γκαζια....unlimited phones...μίλα και έως του χρόνου....nova...βασικα την έβαλα πιό πολύ για το history channel που τα σπάει kai to vh1 για τα κλασσικά τραγουδάκια all times

Παράθεση

super_deal (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη super_deal
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O super_deal έγραψε στις 20:48, 25-03-11:

ΟΤΕ και cosmote

Παράθεση

axinos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη axinos
Ο axinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O axinos έγραψε στις 10:04, 09-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από JeyTsav
Παίδες ΟΤΕ... Σταθερή αξία.. Τώρα που ρίχνει σιγά-σιγά τις τιμές πιστεύω πρέπει να τον πιστέψετε πιο πολύ..
Μένω και απένταντι οπότε ότι χρειαστώ αμέσως
Και λίγο σοβαρά τώρα.. Ακούω πολλά απο φίλους που παιδεύονται με διάφορε εταιρίες... Ααα δεν έχει καλο support... Ααα με πετάει κτλπ.. Εγώ στον ΟΤΕ δεν έιχα ποτέ κάποιο τραγικό πρόβλημα... Ελπίζω να μην είμαι η εξαίρεση
Συμφωνώ. Ειδικά στα business πακέτα, το support είναι χαρακτηριστικά ανώτερο από τους υπόλοιπους παρόχους.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:47, 09-04-11:

hol εχω στη λαρισα και ειναι αισχος! στην αθηνα εχω tellas με την οποια αν και ειχα τρελα προβληματα στην αρχη πλεον ειναι αρκετα καλη μη το γρουσουζεψω.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 03:00, 28-04-11:

Εχω NetOne. Εχει με διαφορά το καλύτερο after sales απ' όλες τις εταιρείες. Ομως, στις 31/5 σταματάει να παρέχει υπηρεσίες LLU σε ιδιώτες, οπότε πρέπει να αλλάξω πάροχο. Ετοιμάζω αίτηση στη Cyta. Ελπίζω να μην καούμε...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 04:51, 28-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Εχω NetOne. Εχει με διαφορά το καλύτερο after sales απ' όλες τις εταιρείες. Ομως, στις 31/5 σταματάει να παρέχει υπηρεσίες LLU σε ιδιώτες, οπότε πρέπει να αλλάξω πάροχο. Ετοιμάζω αίτηση στη Cyta. Ελπίζω να μην καούμε...
Παρομοίως... Μετά τη Netone, πως στην ευχή να ξαναπάω στα Καφενεία που έχουμε για παρόχους;

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 12:50, 28-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Παρομοίως... Μετά τη Netone, πως στην ευχή να ξαναπάω στα Καφενεία που έχουμε για παρόχους;
Σε ποιον πάροχο ετοιμάζεσαι να πας;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:59, 28-04-11:

Σε ποιον πάροχο ετοιμάζεσαι να πας;
Κοίταξε, δεν ξέρω, αλλά θέλω να αποφασίσω μέχρι Τρίτη-Τετάρτη για να φύγω νωρίς και να χω το κεφάλι μου ήσυχο. Και λέω μέχρι τότε και δεν έχω κάνει κάτι ήδη, διότι τότε θα ενεργοποιηθεί και η νέα οδηγία της ΕΕΤΤ για μείωση του χρόνου φορητότητας από 10 σε 3 μέρες οπότε θέλω να το εκμεταλλευτώ κι αυτό.

Είμαι μεταξύ Wind λόγω κινητού (σε συνδιασμό σταθερού κινητού δίνουν 10,33 Ευρώ έκπτωση πλέον των 3 μηνών δώρο στο site, οπότε είναι ένα τυράκι αυτό) και Cyta λόγω του ότι έχει καλύτερη υποστήριξη απ' τον Άνεμο, σχετικά καλή τιμή γι αυτά που μου είναι απλώς απαραίτητα και αναίμακτη μετάβαση από τη Νετονιά, χωρίς να κουνήσω δαχτυλάκι.

Πιό πολύ προς Cyta κλίνω αλλά το σκέφτομαι ακόμα για τον Άνεμο.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 22:27, 28-04-11:

Αν είναι να επιλέξεις Cyta, κάντο μέχρι το Σάββατο. Εχει προσφορά για την Αττική. Και γω ενώ είχα αποφασίσει να φύγω για Cyta από την ημέρα που έμαθα τα δυσάρεστα, δεν έχω στείλει ακόμα την αίτηση.

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 16:57, 03-05-11:

Σαν του ΟΤΕ δεν υπαρχει ειναι μεν πολυ πιο ακριβη αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο
αν γινει τιποτα τους καλεις και ερχονται την αλλη μερα ενω με τις αλλες εταιριες ουτε σε δυο μηνες δε ξεμπερδευεις αν εχεις καποιο
προβλημα για ΟΤΕ και ηρεμια...!

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 00:11, 04-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Σαν του ΟΤΕ δεν υπαρχει ειναι μεν πολυ πιο ακριβη αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο
αν γινει τιποτα τους καλεις και ερχονται την αλλη μερα ενω με τις αλλες εταιριες ουτε σε δυο μηνες δε ξεμπερδευεις αν εχεις καποιο
προβλημα για ΟΤΕ και ηρεμια...!
NetOne δεν είχες φίλε για να το λες αυτό...
Από 1/6 θα έχεις δίκιο.

Ακόμα δεν έβαλα Cyta και αρχίσαν τα προβλήματα...

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 00:21, 04-05-11:

έχω wind αλλά δεν είμαι τόσο ευχαριστημένη..με το ΟΤΕ ήταν καλύτερα. για τα άλλα δεν ξέρω.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:45, 04-05-11:

Ακόμα δεν έβαλα Cyta και αρχίσαν τα προβλήματα...
Τι έπαθες φίλε;

ΥΓ: Ελπίζω να μου επιτρέπεις το "φίλε".

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους