Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,956 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,827 μηνύματα σε 95,627 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 194 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια εταιρεία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;

Ποια εταιρία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
Cyta
19
10,61%
Forthnet
39
21,79%
Cosmote
72
40,22%
Vodafone
24
13,41%
On Telecoms
5
2,79%
Wind
15
8,38%
Άλλη (Διευκρινίστε)
6
3,35%

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:03, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από techgirl
καλά σε σχέση με vivodi (αλλά και Οτε που είχα προ-vivodi) η wind είναι θεά, δεν το συζητώ...Και από άποψη εξυπηρέτησης πελατων...
Δηλαδή αν σε πάρω τηλέφωνο θα με εξυπηρετήσεις άψογα;

Ήμαρτον με τα αστέρια της Wind, γράφουν κανα δυο ξέμπαρκα πόστς και μετά έρχονται και εκθειάζουν το χέρι που τους ταίζει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 14:54, 11-01-13:

Ρε συ Λυκούργε τι είπε το κακόμοιρο το κορίτσι και το κράζεις; Ότι είναι ευχαριστημενη από την εταιρεία της είπε... Κι εγώ ευχαριστημένη είμαι, να μην το πω; Αφού αυτό είναι το θέμα που συζητάμε εδώ! Αλλά θέλω να πω κι αυτό για να είμαι δίκαιη: από conn-X και otenet ου είχα στο παρελθόν δεν είχα ποτέ κανένα παράπονο, απλά ήταν πολύ ακριβές για μένα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 15:38, 24-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Evavar
Ρε συ Λυκούργε τι είπε το κακόμοιρο το κορίτσι και το κράζεις; Ότι είναι ευχαριστημενη από την εταιρεία της είπε... Κι εγώ ευχαριστημένη είμαι, να μην το πω; Αφού αυτό είναι το θέμα που συζητάμε εδώ! Αλλά θέλω να πω κι αυτό για να είμαι δίκαιη: από conn-X και otenet ου είχα στο παρελθόν δεν είχα ποτέ κανένα παράπονο, απλά ήταν πολύ ακριβές για μένα...
να σαι καλά, του απάντησες εσύ για μένα...

Παράθεση

Giaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giaki
Ο Giaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Giaki e...auta pou lete έγραψε στις 16:12, 24-01-13:

Όσο αφορά την σταθερή τηλεφωνία, η Ελλάδα γενικότερα είναι gtp.Έχει κάνα 2μηνο που περιμένουμε ακόμα τον ΟΤΕ να περάσει την γραμμή,για να μην πω για την forthnet που έιχαμε.

Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 14:38, 04-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Giaki
Όσο αφορά την σταθερή τηλεφωνία, η Ελλάδα γενικότερα είναι gtp.Έχει κάνα 2μηνο που περιμένουμε ακόμα τον ΟΤΕ να περάσει την γραμμή,για να μην πω για την forthnet που έιχαμε.
2μηνο wtf??? Μα γιατί? Τι σου λένε???

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

H Evavar έγραψε στις 14:51, 04-02-13:

Να περάσει τη γραμμή ΠΟΥ;
Δίμηνο που λες δεν παίζει να ισχύει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα. Είπαμε, είμαστε νεάντερταλ αλλά όχι κι έτσι

Παράθεση

Giaki

Νεοφερμένος

Ο Giaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Giaki e...auta pou lete έγραψε στις 10:45, 11-02-13:

Παιδιά αλήθεια είναι, αυτή την εβδομάδα έβαλα γραμμή στο σπίτι μου .Ίσως φταίει το ότι κανείς από την μεριά μου δεν ενδιαφέρθηκε

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

H Evavar έγραψε στις 14:47, 11-02-13:

Παιδιά αλήθεια είναι, αυτή την εβδομάδα έβαλα γραμμή στο σπίτι μου .Ίσως φταίει το ότι κανείς από την μεριά μου δεν ενδιαφέρθηκε
χαχαχαχαχα! Τώρα μάλιστα! Βγάλαμε άκρη! Τι εταιρεία έχεις τώρα;

Παράθεση

Giaki

Νεοφερμένος

O Giaki e...auta pou lete έγραψε στις 10:36, 13-02-13:

OTE και καμιά φορά κολλάει, τι μπορεί να φταίει? Το ότι είμαι μακριά από κάποιο κεντρικό σημείο??

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

H Evavar έγραψε στις 02:18, 14-02-13:

Πάρε τηλεφωνάκι τους ΟΤΕτζήδες και ρώτα τους. Μπορεί να είναι κυριολεκτικά οτιδήποτε κι εμείς από εδώ δε μπορούμε να κάνουμε διάγνωση (μη σου πούμε καμιά βλακεία δηλαδή και μας πάρουν με τις πέτρες)

Παράθεση

artonweb

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη artonweb
Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O artonweb έγραψε στις 09:09, 10-04-13:

Wind,γιατί στην επαρχία δύσκολα βρίσκεις άλλη εταιρεία που να σου προσφέρει >2Mbps

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 19:42, 25-06-13:

Συνεχίζουμε με ΟΤΕ... Παλιά είχαμε Wind, αλλά παρουσίασε πολλά προβλήματα στο ίντερνετ...

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 19:51, 25-06-13:

Φοιτητής θα βάλω ιντερνετ λογικά απο τον ΟΤΕ με 8 ευρώ το μήνα 24αρα γραμμή

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:11, 25-06-13:

Hol. Αρκετά ευχαριστημένος.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 20:12, 25-06-13:

χολ-βόνταφον ορ σαμθινγκ,καθόοοοοοοολου ευχαριστημένη.
όλο κάτι κάνουν και είτε πέφτει το ιντερνετ είτε χαλάει το τηλέφωνο

Παράθεση

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη HumaneTouch
Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε στις 20:24, 25-06-13:

Καλησπέρα σας,
πρόκειται να αλλάξω σπίτι και θα χρειαστεί να πληρώσω για σύνδεση στο internet. Γνωρίζετε εάν υπάρχουν προσφορές για φοιτητές; Διάβασα ότι ο ΟΤΕ προσφέρει 24άρα σύνδεση με 8 ευρώ..αλλά προφανώς στον τελικό λογαριασμό θα περιλαμβάνεται και 15 ευρώ το πάγιο, έτσι; Δεν με ενδιαφέρει πολύ το ασύρματο δίκτυο καθώς έχω σταθερό υπολογιστή.
Ποια εταιρεία να αποφύγω;
Ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 23:55, 28-06-13:

Μπορεί να κάνω καλή μακαρονόπιτα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα ξέρω όλα.
Ξεκινώ.
Έχω hol ως σύνδεση στο internet.
Θέλω να πάω cyta.
Μέχρι εδώ, σωστή ως κίνηση ή εσφαλμένη;
Στη συνέχεια.
Μια φίλη μου για να μη κάνει διακοπή θα μου μεταβιβάσει το δικό της της cyta σε εμένα και έτσι γλιτώνουμε και οι δυο κάποια χρήματα.
Το θέμα μας είναι πως, πέρα από το αν η cyta είναι καλή που θέλω να μου πείτε, τελικά καταλάβαμε πως εγώ είχα ταχύτητα 24Mbps παρότι μου κολλούσε τρελά 2 μήνες τώρα και η φίλη μου 4Μbps και μου λέει πως είναι πλήρως ικανοποιημένη στο θέμα ταχύτητα. Αυτό βέβαια δεν ξέρω πως γίνεται.
Επίσης το πακέτο της φίλης με συμφέρει πιο πολύ μιας και ο λογαριασμός μου θα είναι 9 ευρώ κάτω.

Βοηθήστε όσοι γνωρίζετε, που γνωρίζετε πολλοί.
Συγγνώμη αν κάνω κάτι λάθος.

(είναι σχεδόν επείγον ως ερώτηση)

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 01:54, 29-06-13:

Σπίτι forthnet, αλλά σκέφτομαι τώρα που θα περάσω σ' άλλη πόλη να βάλω το πακέτο ίντερνετ απ' τον Δίοδο με 8 ευρώ τον μήνα

Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 824 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 08:35, 29-06-13:

Στη μόνιμη κατοικία έχουμε cyta και είμαστε πλήρως ευχαριστημένοι. Αναρωτιέμαι, λοιπόν, αν και στου Ζωγράφου υπάρχουν γραμμές της ίδιας εταιρείας για να συνεχίσω με αυτήν. Γνωρίζει κανείς;

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 10:59, 29-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Cyta έχει μια φίλη μου και είναι ευχαριστημένη. Αλλά δύο άλλες φίλες μου είχαν cyta και δεν ήταν ικανοποιημένες...
Τι να πω... Δε ξέρω...

Αρχική Δημοσίευση από Aeneas
Στη μόνιμη κατοικία έχουμε cyta και είμαστε πλήρως ευχαριστημένοι. Αναρωτιέμαι, λοιπόν, αν και στου Ζωγράφου υπάρχουν γραμμές της ίδιας εταιρείας για να συνεχίσω με αυτήν. Γνωρίζει κανείς;
Δε ξέρω αν είναι αυτό που σε ενδιαφέρει...

Παράθεση

maria7

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria7
H maria7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H maria7 έγραψε στις 12:16, 29-06-13:

Cyta έχουμε και είμαστε σε γενικές γραμμές ικανοποιημένοι. Μόνο που κάποιες φορές κολλάει το ίντερνετ...

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 11:20, 14-07-13:

cyta εχουμε και μεις

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 17:08, 25-07-13:

Είμαι παιδί της Cyta κοντά δυο βδομάδες τώρα και κάτι και με λες ικανοποιημένη αρκετά.

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 18:16, 25-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Είμαι παιδί της Cyta κοντά δυο βδομάδες τώρα και κάτι και με λες ικανοποιημένη αρκετά.
Περίεργο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:42, 25-07-13:

Εγώ κόντεψα να τους στειλω στο διάολο. Κάθε βδομάδα και μια αποσύνδεση σε στάνταρ ώρες μετα τη 1 τη νύχτα. Αλλά τα 35 ευρώ το μήνα ακατέβατα έτσι;

Τελικά μου το διόρθωσαν αλλά έκπτωση για φέτος δεν είδα ακόμα, κι ας είμαι 2 χρόνια στη Cyta. Θα τους "ενοχλήσω" δεόντως!

ΥΓ: Και να βάλουν κανα link εξτρα, με τόσο τρελό contention ratio έχουν μπουκώσει τα πάντα και το sync έχει πέσει απ' τα 18 στα 13 Mbit. Μόνο να υπερφορτώνουν τα κέντρα με πελάτες ξέρουν κι αμα τύχει στραβή, σου στέλνουν τα outsourced παλικάρια της Suntech.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 19:50, 25-07-13:

Εμείς έχουμε Hellas Online και είμαστε μια χαρά.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:05, 25-07-13:

Και εμείς hol έχουμε εδώ και 3 χρόνια. Ποτέ δεν είχαμε πρόβλημα.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 20:12, 25-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Εγώ θυμάμαι στις αρχές που την είχαμε βάλει, συνέχεια χαλούσε η σύνδεση, και παίρναμε στην γραμμή βοήθειας, αλλά τα τελευταία 2 χρόνια δεν έχει παρουσιαστεί άλλο πρόβλημα.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness Για έγραψε στις 21:27, 25-07-13:

Γιατί;
Αρχική Δημοσίευση από Valder
Εγώ κόντεψα να τους στειλω στο διάολο. Κάθε βδομάδα και μια αποσύνδεση σε στάνταρ ώρες μετα τη 1 τη νύχτα. Αλλά τα 35 ευρώ το μήνα ακατέβατα έτσι;

Τελικά μου το διόρθωσαν αλλά έκπτωση για φέτος δεν είδα ακόμα, κι ας είμαι 2 χρόνια στη Cyta. Θα τους "ενοχλήσω" δεόντως!

ΥΓ: Και να βάλουν κανα link εξτρα, με τόσο τρελό contention ratio έχουν μπουκώσει τα πάντα και το sync έχει πέσει απ' τα 18 στα 13 Mbit. Μόνο να υπερφορτώνουν τα κέντρα με πελάτες ξέρουν κι αμα τύχει στραβή, σου στέλνουν τα outsourced παλικάρια της Suntech.
Κοίτα εγώ με 16 ευρώ και αέρα τους κάνω. Σιγά μη με νοιάξει αν με πετάξει μια φορά και ξημερώματα μάλιστα. Λες και θα βλέπω καμιά τσόντα τότε και η αποσύνδεση θα μου τη σπάσει.
Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Εμείς έχουμε Hellas Online και είμαστε μια χαρά.
Εγώ δεν ήμουν. Για μήνες μας σερνόταν σε σημείο να λες πάω να κάνω μπάνιο μέχρι να ξεκολλήσει/φορτώσει.
Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Καλά ήταν στην αρχή, φυσούσε, μα...

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 23:21, 25-07-13:

Εγω εχω cyta, αλλα θα την προτεινα σε καποιον που θα θελα να εκδικηθω. Μμμμ τωρα που το σκεφτομαι παραειναι βαρυ, μαλλον ουτε σε αυτον. Ειλικρινα ενω η τιμη ειναι ελκυστικη, απεριοριστο τηλεφωνο, 8αρι ιντερνετ και 60' για κινητα με 23€, η παροχη υπηρεσιων ειναι τραγικη, το ιντερνετ πολλες φορες ειναι πιο αργο κι απ το αργο πετρελαιο, αλλαξαμε 4(!!!) φορες μοντεμ μεχρι να βρουμε ενα που δν θα μας κανει αποσυνδεσεις και ουτω καθεξης.

Αν την αλλαξω σκεφτομαι να προτιμησω HOL. Σιγουρα οχι ΟΤΕ, η συμπεριφορα τους ειναι πληρως αντιεπαγγελματικη και οταν ρωτησα για προγραμματα και ζητησα την ''τεραστια'' εξυπηρετηση να παρω το νουμερο που ειχα πριν φυγω απ την Ελλαδα, κι ενω τσεκαρισμενο οτι δν αντιστοιχει σε αλλο συνδρομητη, ειχαν ενα στυλακι οτι σιγα μην κατσουμε να ασχοληθουμε με την παρτη σου, παρε ενα νεο και τελειωνε. Λες και σου εκαναν χαρη. Κι ας ζηταγαν κοντα 10€ παραπανω απο ολους τους υπολοιπους. Οι υπαλληλοι αγενεις και με υφακι. Πηγαινεις παραπερα στη Vodafone και αν πεις οτι ενδιαφερεσαι να κανεις συνδεση καθονται και ασχολουνται μιση ωρα μαζι σου ασχετως αν τελικα υπογραψεις ή οχι. Σου λενε ευχαριστω μονο και που ρωτησες. Ξερω φτιαχτο ειναι, αλλα ισως εκτιμουν λιγο περισσοτερο τα 25-30€ που παιρνουν απο καθε σπιτι το μηνα

Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 824 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 00:14, 26-07-13:

Η καλύτερη φοιτητική λύση ποια είναι;

Παράθεση

Let.It.Go:\ (μακ*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Let.It.Go:\
H μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Let.It.Go:\ Yup. I' m fucking crazy. έγραψε στις 20:32, 27-07-13:

από πάντα θυμάμαι είχαμε ΟΤΕ αλλά επειδή ήταν αρκετά τσιμπημένοι οι λογαριασμοί του, πήγαμε στη forthnet. δεν μπορώ να πω πως έχουμε κάποιο πρόβλημα. το μόνο θέμα ήταν πως για να γίνει η αλλαγή εταιρίας χρειάστηκε πάνω από μια βδομάδα. μεγάάάλο σπάσιμο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H ανατολή έγραψε στις 21:49, 27-07-13:

forthnet

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 16:01, 29-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Let.It.Go:\
από πάντα θυμάμαι είχαμε ΟΤΕ αλλά επειδή ήταν αρκετά τσιμπημένοι οι λογαριασμοί του, πήγαμε στη forthnet. δεν μπορώ να πω πως έχουμε κάποιο πρόβλημα. το μόνο θέμα ήταν πως για να γίνει η αλλαγή εταιρίας χρειάστηκε πάνω από μια βδομάδα. μεγάάάλο σπάσιμο...
Σε άλλους κάνει μήνα!!

Παράθεση

Let.It.Go:\ (μακ*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Let.It.Go:\
H μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Let.It.Go:\ Yup. I' m fucking crazy. έγραψε στις 18:26, 29-07-13:

δεν θα θελα να είμαι στην θέση τους

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,754 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 20:47, 29-07-13:

forthnet έχω εδώ και κάνα μήνα και δεν έχω κανένα παράπονο.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

O cha0s έγραψε στις 20:58, 29-08-13:

Τι προτείνετε για φοιτητικό ίντερνετ;
Το πρόγραμμα απ' τον Δίοδο με 8 ευρώ το μήνα είναι καλό;

Παράθεση

penelope585

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη penelope585
H penelope585 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H penelope585 έγραψε στις 13:58, 20-09-13:

εγω εχω wind καλη ειναι αν και καποιες φορες αργει να μπει στο ιντερνετ!!χαχα

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 20:28, 26-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Τι προτείνετε για φοιτητικό ίντερνετ;
Το πρόγραμμα απ' τον Δίοδο με 8 ευρώ το μήνα είναι καλό;
Εξαρτάται τι είδους χρήση θέλεις να κάνεις.

Για feed δεν θα έχεις τον isp σου, έχε υπόψη, αλλά το ΕΔΕΤ.

Παράθεση

NatashaLP (Αναστασία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NatashaLP
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H NatashaLP έγραψε στις 01:55, 28-10-13:

Τωρα HOL εχω και ειμαι πολυ ικανοποιημενη με την τιμη και τις ταχυτητες.
Παλια ειχα conn-x αλλα δεν μας συνεφερε,με τη hol δινουν μαζι και απεριοριστο χρονο
ομιλιας προς ολα τα σταθερα και μια ωρα προς κινητα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,774 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:05, 11-01-14:

Εμείς έχουμε cyta

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Vegasmaster (Σπύρος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vegasmaster
Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Vegasmaster έγραψε στις 17:51, 15-01-14:

ΟΤΕ για το ίντερνετ κυρίως, δεν έχω κάποιο παράπονο μέχρι τώρα.

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,372 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 19:42, 23-06-14:

έχω τρομερό πρόβλημα τελευταία με το internet στο σπίτι μου. Έχω βάλει εδω κι ενα χρόνο ΟΤΕ και πληρωνω υποτιθεται για την αξιοπιστία της 24άρας ταχύτητας. είμαι σχετικά κοντά στον ΟΤΕ αλλά τους τελευταίους 4-5 μήνες όχι απλά δεν πιάνω ούτε 10Mbps αλλα κάθε μέρα σχεδόν με πετάει έξω, αργεί να φορτώσει τις σελίδες λες και έχω την παλιά σύνδεση με την κάρτα. Κάνω βέβαια μια επανεκκίνηση στο ρούτερ και κάπως διορθωνεται. Τους εχω πάρει πολλές φορες τηλεφωνο στα κεντρικα για να διαμαρτυρηθώ και συνεχώς μου λένε ότ ιθα στείλουν τεχνικό. Έρχεται τεχνικός βλέπει την γραμμή και μου λέει λυπάμαι αλλά μέχρι ~8 περίπου πιάνει και αυτό στην καλύτερη!! Άμα δεν είχα το συμβόλαιο με τον ΟΤΕ να με δεσμεύει να μείνω στο πρόγραμμα μέχρι τον Οκτώβρη θα είχα ήδη αλλάξει αλλά λυπάμαι τα 150 Ε που ζητάνε για την ακύρωση του συμβολαίου.

Σκέφτομαι να βάλω forthnet. έχετε να προτείνεται κάποια άλλη εταιρεία ή να με αποτρέψετε απο την forthnet?
Απλά χρειάζομαι αρκετά γρήγορο internet και να μην με αφήνει στο αέρα διότι είναι αναγκαίο για τη σχολή

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 19:52, 23-06-14:

όταν έρχεται ο τεχνικός κοιτάει το ρούτερ σου;;;; (για τις αποσυνδέσεις ρωτάω )
να ζητήσεις αλλαγή του ρούτερ

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 20:39, 23-06-14:

Εγω εχω forthnet κι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, δν κανει αποσυνδεσεις και προβλημα να υπαρχει ειναι πολυ εξυπηρετικοι και στο λυνουν γρηγορα.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 20:40, 23-06-14:

δεν έχει σχέση το ρούτερ μην παραπληροφορείς, έχει σχέση η απόσταση από τον κόμβο. Φίλε μου ότι εταιρία και να βάλεις αν είσαι μακριά από τον κόμβο θα πιάνεις μία από τα ίδια...

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

O thomas l. έγραψε στις 20:51, 23-06-14:

στις αποσυνδέσεις μπορεί να φταίει και το ρούτερ

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,079 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 07:13, 24-06-14:

Είχα forthnet ως φοιτητής (στο 1ο μου σπίτι στις Σέρρες το πρώτο τότε "double play" και μετά στο 2ο σκέτο internet) και πλέον έχουμε στο σπίτι στη Θεσσαλονίκη το πιο πρόσφατο double play με απεριόριστα κινητά πέραν των σταθερών και με +5€ το μήνα διεθνή (κάνα 30άρι το μήνα συνολική χρέωση)...

Δεν θα σταθώ τόσο στη σύνδεση που είναι πολύ καλή και αδιάλειπτη ούτε στις εξαιρετικές παροχές του πακέτου, ούτε καν στο ότι η προσφορά τους ισχύει για 12 μήνες αντί 6 εταιριών όπως π.χ. του ΟΤΕ, αλλά κυρίως στον τρόπο που με αντιμετώπισαν ως πελάτη!
Ξεκάθαροι απ' την πρώτη στιγμή, ούτε ψιλά γράμματα ούτε τίποτα, ΤΟΣΑ πληρώνεις στο 12μηνο τόσα εδώ τόσα εκεί κ.λπ. και μάλιστα ένα μήνα πριν την παρέλευση του 12μηνου μου τηλεφωνήσαν απ' τα κεντρικά τους για να μου πουν να πάω στο κοντινότερο κατάστημα να "χωθώ" σε νέα προσφορά για να μην περάσει το 12μηνο και κολλήσω στο παλιό πρόγραμμα με νέα, αναπροσαρμοσμένη αυτόματα και προς τα πάνω τιμή!
Δεν ξέρω τι γίνεται στους άλλους ιδιωτικούς παρόχους, αλλά αν ήταν κάνας ΟΤΕ σε έγραφε κανονικά, σε άφηνε να πληρώνεις το παλιό πρόγραμμα εσαεί και μόνο όταν πήγαινες αλλού και λάμβανε το σήμα στη βάση δεδομένων του έβαζε το ρουφιάνο του να σε παίρνει τηλέφωνο για να σου προτείνει νέο πακέτο!
Χώρια που οι άνθρωποι στο κατάστημα τους ΔΕΝ σηκώνουν το τηλέφωνο γιατί "προηγείται ο πελάτης", κάτι που σε άλλα καταστήματα δεν θα το δεις...μη μου πείτε ότι δε σας έτυχε να πάτε σε ταμείο και να μιλάει ο υπάλληλος στο τηλέφωνο ή ακόμη χειρότερα στο κινητό του με καμιά γκόμενα;
Ακόμη κι από αυτό καταλαβαίνεις ποιος είναι επαγγελματίας και ποιος κοροϊδεύει...

Γενικά συνιστώ μακριά από ΟΤΕ και Vodafone όσο γίνεται...και λέω "όσο γίνεται" γιατί υπάρχουν και κατηγορίες που δε μπορείς να τους αποφύγεις π.χ. εταιρικό έχω ΟΤΕ γιατί οι ιδιωτικοί σε αυτά υστερούν και ποιοτικά και στην τιμή!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 24-06-14 στις 07:27.
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 09:35, 24-06-14:

Το μόνο που προσφέρει ο ΟΤΕ αυτή τη στιγμή παραπάνω είναι χαμηλότερα pings(πράγμα το οποίο διορθώνεται και στους εναλλακτικούς).Στην περίπτωση που το επάγγελμά σου δεν είναι gamer και δεν έχεις ούτε internet cafe, συμφέρει να διαλέξεις τον πάροχο που στην περιοχή σου αποδίδει καλύτερα.
π.χ η cyta που ξεκίνησε από βόρεια ακούω καλά λόγια. Αντίθετα στν περιοχή μου δεν ακούω καλά λόγια. κτλ κτλ
Επιπλέον όπως αναφέρθηκε ο ΟΤΕ κάνει εξάμηνη προσφορά που είναι εντελώς αστείο...
To know how για μένα είναι ρωτάμε γνωστούς τσεκάρουμε στην περιοχή μας τι παίζει, τσεκάρουμε την τσέπη μας και πράτουμε κατά βούληση.

Όσον αφορά τις αποσυνδέσεις θα πρέπει να έχει χοντρό πρόβλημα το router. Συνήθως ευθύνονται άλλοι λόγοι, φίλτρα spliter, ακόμα και ασύρματα τηλέφωνα (τα panasonic είχαν συμβατότητα με τα router στις πρώτες εποχές και έπεφτε συνέχεια η γραμμή dsl)

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,079 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 09:38, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Klaus
Το μόνο που προσφέρει ο ΟΤΕ αυτή τη στιγμή παραπάνω είναι χαμηλότερα pings(πράγμα το οποίο διορθώνεται και στους εναλλακτικούς).Στην περίπτωση που το επάγγελμά σου δεν είναι gamer και δεν έχεις ούτε internet cafe, συμφέρει να διαλέξεις τον πάροχο που στην περιοχή σου αποδίδει καλύτερα.
Τηλεφωνικό κέντρο, πολλά κανάλια φωνής κ.λπ. όπως ακριβώς το θέλεις δεν μπορείς να κάνεις εύκολα στους ιδιωτικούς παρόχους όπως στον ΟΤΕ κι ΑΝ καταφέρεις και βρεις πρόγραμμα στα μέτρα σου κατά πάσα πιθανότητα θα το πληρώσεις πολύ πιο ακριβά γιατί θα έχει ένα σωρό "extra"...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους