Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,002 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Funny Games (US) (2007)

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:31, 25-04-10:

Καθώς έψαχνα να δω τι ταινία να δω, βλέπω ότι έχει γυριστεί αμερικάνικη έκδοση του Funny Games μια ταινία του Michael Haneke. Μάλιστα μου αρέσε που στα γυρίσματα συμμετείχε και ο ίδιος.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  funny.jpg
Εμφανίσεις:  60
Μέγεθος:  2,15 MB
Δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν οικτρό, ψεύτικοι διάλογοι και προβλέψιμοι. Σκηνοθεσία αδιάφορη.Η Naomi Watts αν και πανέμορφη γυναίκα, και στο The Ring είχε πολύ καλή ερμηνεία, δεν ήταν αρκετά να μου κρατήσουν το ενδιαφέρον. Ήταν να σαν να επανέλαβε απλά τον εαυτό της. Όσο για τους νεαρούς ψυχοβγάλτες της ιστορίας ,ναι μεν πίσω από το αγγελικά παρουσιαστικό τους κρύβεται κάτι το ανατριχιαστικό, όμως δεν είμαι σίγουρος αν με πείθουν ότι φτάνουν στα όρια της απόλυτης, παρανοϊκής βίας και συγχρόνως να είναι το ίδιο αδιάφοροι.Μέχρι στιγμής το μόνο που κατάφεραν είναι να μου σπάσουν τα νεύρα με το βλακώδες στυλάκι τους.

Γενικά ο τρόπος που γυρίστηκε η ταινία, μου θυμίζει απίστευτα το Sleuth (Παιχνίδια μυαλού). Μοιάζουν και στο σενάριο, ωστόσο μοιάζουν πολύ και στην σκηνοθεσία, έγινε που έγινε η "έμπνευση", γιατί δεν έγινε σωστά;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Online games vs lan games - Από Charalabos
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-11-09 στις 18:56.
    • Νέα Games; - Από Porcelain
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-08 στις 17:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους