Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,043 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σας αρέσει περισσότερο στη δουλειά σας;

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 23:16, 02-03-07:

Ποιο είναι το ποιο ευχάριστο κομμάτι της δουλειάς σας? Τι σας αρέσει ή τι σας ενοχλεί σε αυτή?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 23:41, 02-03-07:

Μου αρέσει το ότι είμαι αφεντικό!
Μου αρέσει το ότι όλοι περιμένουν από μένα να "ταξινομήσω" τη δουλειά.να τους πω τι θα κάνουν κ.λπ.
Δεν μου αρέσει που όλοι περιμένουν τα πάντα από μένα (συμπεριλαμβανομένου και του "δώσε") και κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τις ευθύνες μου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:58, 02-03-07:

Μου αρέσει που είναι δημιουργική, που δεν έχω συγκεκριμένο ωράριο, που ξέρω οτι όσο δουλέψω τόσο θα πληρωθώ, που δεν έχω κανέναν πάνω απο το κεφάλι μου να μου λέει τι θα κάνω (εκτός απο τον πελάτη, που συνήθως πείθεται).
Αν και δεν δουλεύω αυτούς τους μήνες για γνωστούς στους περισσότερους σας λόγους (και έχω χάσει αρκετές δουλίτσες απο αυτό)

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 00:35, 03-03-07:

Το περιβάλλον εργασίας και το αντικείμενο της δουλειάς και ότι επιτέλους έχω την ευκαιρία να συναναστραφώ με κόσμο
Τι δεν μου αρέσει;Σίγουρα το ανύπαρκτο ωράριο και το γεγονός πως δεν μπορώ να φεύγω Σ/Κ.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 11:05, 03-03-07:

Η ικανοποιηση που νιωθω οταν μου ερθει η ιδεα. Μπορει να σκεφτομαι 1 βδομαδα τι να κανω για να φαινεται εξυπνο, αστειο, καλαισθητο και δεν ξερω γω τι αλλο και να μην κατεβαινει τιποτα..αλλα εκεινο το δευτερολεπτο αξιζει :p

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:07, 03-03-07:

Μου αρέσει πάρα πολύ που ενα παιδικό μου όνειρο έγινε πραγματικότητα. Οσο και αν δεν γουστάρω να ξυπνήσω κάθε πρωί, με το που φτάνω όλα αλλάζουν και είμαι super. Με χαλάει λίγο αυτό που λέμε... απομυθοποίηση, αλλά οκ... εχω πολλά μπροστά μου ακόμα...

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 21:09, 07-03-07:

Μπαμπάς: Ποιό μάθημα σου αρέσει Μανωλάκη περισσότερο στο σχολείο;
Μανωλάκης: Η Γυμναστική και το διάλειμα.

Κάπως έτσι κι εγώ.
Μου αρέσει: Το σχόλασμα
Δε μου αρέσει: ΟΛΑ

Καλά πάμε....

(Είναι πολύ ωραίο το συναίσθμα να ξυπνας το πρωι και να λες: Ωχ πάλι εκεί θα πάω;;;;; ή στην καλύτερη να μη λες τίποτα. Στη χείριστη; Να πάω πάνω, να πάρω τα πράγματά μου και να τους χαιρετήσω όλους.... γκρρρρρρρρ)

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:56, 08-03-07:

Μου αρέσει αυτό που κάνω, μου αρέσει που το αφεντικό μου στηρίζετε σε μένα, που δεν έχω κανέναν συνάδελφο και οι δουλειές γίνοντε με τον δικό μου τρόπο, που το αφεντικό μου λείπει συνέχεια, που ασχολούμε με τις δουλειές μου και δεν έχω κανενα να μου λέει τι να κάνω και πώς να το κάνω, που δεν μπορεί ο μεγάλος να κινηθει χωρίς εμένα, που γενικά δεν ξέρει τι του γίνετε και έχω αναλάβει τα πάντα και εκείνος έχει αναλάβει τις έξω δουλειές

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:04, 08-03-07:

Μου αρέσει η αίσθηση που έχω πως βοηθάω ανθρώπους που το έχουν πραγματικά ανάγκη.
Μου αρέσει που το ωράριο τηρείται απαρεγκλίτως.
Δεν μου αρέσει που επειδή είμαι πρόθυμη, κοντεύω να γίνω ο λαλάκας του γραφείου.
Δεν μου αρέσει που δεν συναναστρέφομαι καθόλου κόζμο, βλέπω συνέχεια τα ίδια άτομα (τους συναδέλφους).

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη soydelsur
H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 12:15, 08-03-07:

Μου αρέσει που είναι ευχάριστο το περιβάλλον, και είναι όλοι τους ΟΚ άτομα.
Μου αρέσει αυτό που βλέπω να γίνεται..η ιδέα, η περιγραφή με λέξεις και σχέδια και στο τέλος η υλοποίηση. (όοοοολα τα λεφτά αυτό το σημείο)
Δεν μου αρέσει το σπαστό ωράριο.

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 12:24, 08-03-07:

μου αρεσει το γεγονος οτι ασχολουμαι συνεχεια με διαφορετικα πραγματα (βαριεμαι πααααααααααααααρα πολυ ευκολα)
μου αρεσει το οτι εχω το 8ωρο μου κανονικα και τις γιορτες και αργιες μου (και πολλες φορες και περισσοτερες αργιες δωρο απο την εταιρια)
μου αρεσει το οτι ΚΑΘΕ χρονο παιρνω αυξηση αρκετα μεγαλυτερη απο την κανονικη
μου αρεσει το οτι δεν συναναστρεφομαι με πολλους ασχετους (καθοτι λιγο αντικοινωνικη)
μου αρεσει το οτι τα εχω οργανωσει ΟΛΑ με τον δικο μου τροπο και οχι οπως τα ειχε η προηγουμενη
δεν μου αρεσουν καποιοι συναδελφοι..αλλα τι να κανεις δεν μπορει να τα εχουμε ολα δικα μας..

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:27, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
μου αρεσει το γεγονος οτι ασχολουμαι συνεχεια με διαφορετικα πραγματα (βαριεμαι πααααααααααααααρα πολυ ευκολα)
μου αρεσει το οτι εχω το 8ωρο μου κανονικα και τις γιορτες και αργιες μου (και πολλες φορες και περισσοτερες αργιες δωρο απο την εταιρια)
μου αρεσει το οτι ΚΑΘΕ χρονο παιρνω αυξηση αρκετα μεγαλυτερη απο την κανονικη
μου αρεσει το οτι δεν συναναστρεφομαι με πολλους ασχετους (καθοτι λιγο αντικοινωνικη)
μου αρεσει το οτι τα εχω οργανωσει ΟΛΑ με τον δικο μου τροπο και οχι οπως τα ειχε η προηγουμενη
δεν μου αρεσουν καποιοι συναδελφοι..αλλα τι να κανεις δεν μπορει να τα εχουμε ολα δικα μας..
Που είπαμε ότι δουλεύεις να στείλω κι εγώ βιογραφικό; (όχι, το Θεσσαλονίκη δεν είναι θέμα! )

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:30, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Που είπαμε ότι δουλεύεις να στείλω κι εγώ βιογραφικό; (όχι, το Θεσσαλονίκη δεν είναι θέμα! )
Στο μυαλό μου είσαι!!!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 12:31, 08-03-07:

λολ.. οι περισσοτερες εταιριες του κλαδου μας ετσι λειτουργουν.. ασε που στην αθήνα εχουν και πολυ περισσοτερες θεσεις.. εδώ ειναι μια θεση σε καθε εταιρια..

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 12:54, 08-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
λολ.. οι περισσοτερες εταιριες του κλαδου μας ετσι λειτουργουν.. ασε που στην αθήνα εχουν και πολυ περισσοτερες θεσεις.. εδώ ειναι μια θεση σε καθε εταιρια..
Και πάλι, πού έιπαμε ότι δουλεύεις??? P.m me τον κλάδο σου (΄σοβαρά τώρα)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:58, 08-03-07:

Ναι, τι κλάδος είναι αυτός; (Καλά άμα έβρισκα τέτοια θέση και Αθήνα.. ε ρε άγαλμα θα σου στηνα λέμε! )

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli έγραψε στις 12:59, 08-03-07:

με τι ασχολειστε nanouka και kajiroula?? αν ταιριαζουν τα επαγγελματα σας με τον κλαδο pm me και θα σας στειλω πληροφοριες αν ειναι..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evouli : 08-03-07 στις 13:25.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:21, 08-03-07:

μου αρεσει που ειμαι αφεντικο, που κανω κατι που λατρευω, που αναγνωριζεται η δουλεια μου. μου αρεσει που εκτος απο αυτο, εγω ειμαι η υπευθυνη για τη διαφημιση και το μαρκετινκ της ολης υποθεσης, ακομα και του σχεδιασμου.

δε μου αρεσει που ειναι δυσκολο να βρω ακριβως αυτο που θελω γιατι στην ελλαδα ειμαστε πολυ πισω, δεν υπαρχουν υποδομες.

ολα τα αλλα.. βρισκονται

Παράθεση

tasos11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tasos11
Ο tasos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O tasos11 έγραψε στις 12:09, 26-12-07:

Πιο πολύ στην δουλειά, μου αρέσει η Βίκυ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:18, 26-12-07:

Μου αρέσει που συναναστρέφομαι με μαθητές και που προσπαθώ να τους εξηγήσω και να τους μάθω πράγματα.
Δε μου αρέσει όταν η ψυχική κούραση μου χτυπάει την πόρτα και δεν αντέχω να ακούσω ούτε μια κουβέντα... Εκείνες τις στιγμές απλά προσπαθώ να ηρεμήσω...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:56, 15-05-08:

Το ότι έχω σκύλο, και μάλιστα τεράστιο!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:59, 15-05-08:

Η ώρα του σχολάσματος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:24, 15-05-08:

γιατι δουλευεις?!

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 16:43, 05-10-08:

..η αίσθηση της ελευθερίας..

ας μη ξεχνάμε και τούτο:

Arbeit macht frei
(μτφρ: η εργασία απελευθερώνει)
στην είσοδο του Άουσβιτς...

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 20:08, 05-10-08:

Στην εργασία μου μου αρέσει... η δουλεια που κάνω..
Σχεδιάζω.. και δεν θα μπορουσα να φανταστω να έκανα κατι αλλο.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:29, 05-10-08:

Μου αρέσει η αίσθηση που έχω πως βοηθάω ανθρώπους που το έχουν πραγματικά ανάγκη.
Μου αρέσει που το ωράριο τηρείται απαρεγκλίτως.
Δεν μου αρέσει που επειδή είμαι πρόθυμη, κοντεύω να γίνω ο λαλάκας του γραφείου.
Δεν μου αρέσει που δεν συναναστρέφομαι καθόλου κόζμο, βλέπω συνέχεια τα ίδια άτομα (τους συναδέλφους).
Επειδή στο μεταξύ άλλαξα δουλειά.. στη νέα δουλειά μου αρέσει που συναναστρέφομαι πολύ κοζμο, που κάθε μέρα μαθαίνω νέα πράγματα και ακόμα και παρόμοια περίπτωση να μου τύχει δεν θα είναι ποτέ ακριβώς η ίδια και που μπορώ θεωρητικά να αλλάξω την ζωή κάποιου ή να την διατηρήσω σε καλά επίπεδα..
Δεν μου αρέσει η έλλειψη ωραρίου, γιατί δυσκολεύομαι πολύ να κάνω πράγματα εκτός δουλειάς.

Παράθεση

ektoras

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ektoras
Ο ektoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O ektoras έγραψε στις 19:31, 14-10-08:

μου αρεσει που οι αλλοι πρεπει να εφαρμοσουν στη πραξη αυτα που σχεδιαζω εγω στο χαρτι.μου αρεσει που 2.30 τα μαζευω και παω σπιτι μου.δεν μου αρεσει μερικες φορες οταν δεν περναει η ωρα και βαριεμαι.....

Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stratos7
Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε στις 20:03, 14-10-08:

Αυτή την περίοδο..... η απουσία αυτής

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 03:00, 07-12-08:

μου αρέσει που πάντα κάνω κάτι διαφορετικό. είμαι καινούρια βέβαι στη δουλειά αλλά ειλικρινά έχω πορωθεί με τη δουλειά μου

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους