Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,728 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτάσεις για δώρα στο έτερον ήμισυ!

firefly13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firefly13
Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 15:21, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Τώρα αν σου φαίνονται λίγα, άσε ξεφτυλίστηκα, μη δίνεις σημασία σε αυτά που είπα .
αχαχαχα καλο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 15:24, 25-12-12:

κανε του κατι με μαγειρικη,κρεμες ζακαροπλαστικης για μικρο φαγωσιμο πιανο,κλειδι του σολ σοκολατενιο τετοια που περιλαμβανουν και τον κοπο σου..........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 15:27, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
κανε του κατι με μαγειρικη,κρεμες ζακαροπλαστικης για μικρο φαγωσιμο πιανο,κλειδι του σολ σοκολατενιο τετοια που περιλαμβανουν και τον κοπο σου..........
χαχαχαχαχαχα αν σου πω ότι αυτό το έκανα τα περασμένα χριστούγεννα θα με πιστέψεις;;;;;;
Ήταν μπισκότα σε σχήματα από όργανα μουσικής, κλειδί του σολ κλπ, και ένα κεικ σε σχήμα κιθάρας. (πάλι καλά που η μάνα μου έχει πόρωση με διάφορες φόρμες για κεικ, μπισκότα και γενικά μανιά με τη ζαχαροπλαστική!)

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firefly13
Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 15:44, 25-12-12:

Απορώ ο καημένος ο μπαμπάς μου πως κατάφερε να κρατήσει τη μητέρα μου, στα πρώτα χρόνια της γνωριμίας τους βράκι δεύτερο δεν είχε να βάλει και σήμερα μετράνε 25 χρόνια μαζί.
ηταν μοδα τοτε το στυλ παπαμιχαηλ ρε συ

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:54, 25-12-12:

ενα μουσικο κουτι?

Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 15:58, 25-12-12:

Μια γατα αγκυρας

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 18:59, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από firefly13
ηταν μοδα τοτε το στυλ παπαμιχαηλ ρε συ
Αυτό να μου πεις. -,-
Μου είχε πάρει ένα τεράστιο χριστουγεννιάτικο καρουσελ ρε συ, δε θα είναι λίγο χαζό να του πάρω μουσικό κουτί ή κάτι παρόμοιο; Βέβαια μου άρεσει η ιδέα και σε συνδιασμό με τα γούστα του αν βρω το "σωστό" μουσικό κουτί θα του αρέσει πάρα πολύ. Οπότε το κρατάω και αυτό. Σε ευχαριστώ. (Ρε Άγγελε, αγόρι είσαι, δώσε καμιά βοήθεια με το ρολόι)
Πειράζει που δε ξέρω τι είναι αυτό;

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 19:29, 25-12-12:

It's so fluffy I'm gonna diiiiie!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:39, 25-12-12:

Δώστου λεφτά ό,τι καλύτερο σήμερα

Παράθεση

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,196 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 21:06, 25-12-12:

Το ποσό που είμαι διαθετιμένη να δώσω είναι 100-150 ευρώ.
Για τέτοιο ποσό, δεν αξίζει καν τον κόπο να του πάρεις ρολόι. Πάρε του κάτι άλλο.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:09, 25-12-12:

Βρε συ Ζωή, 100-150Ε δεν είναι λίγο πολλά?
Ντάξει δεν ξέρω πόσο καιρό είστε μαζί και τι δώρα σου έχει κάνει, αλλά εγώ δεν θα έδινα τόσα σε καμία περίπτωση. Μου αρέσουν τα συμβολικά δώρα περισσότερο.

(οκ, δεν σε βοηθάω στην προκειμένη, απλά είπα να σχολιάσω το budget σου )

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 22:06, 25-12-12:

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι. Της δικιάς μου της έκανα δώρο για χριστούγεννα ένα μεγάλο λούτρινο με σκουφί και μια καρδιά πάνω και τρελάθηκε από τη χαρά της. Εντάξει 5 μήνες τα έχουμε αλλά και πάλι η κίνηση μετράει. :

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:49, 25-12-12:

(Ρε Άγγελε, αγόρι είσαι, δώσε καμιά βοήθεια με το ρολόι)
τι ρολοι?
και γω ρολοι εψαξα πρωτα,,αλλαδεν ξερωτι προτιμας και τι του εχεις ξαναπαρει.

ρολοι εκρεμμες παραδοσιακο,,με κλεψυδρα σκεφτηκα με κουκο,,ή ενα απλο χειρος..ή ενα τοιχου ή ξυπνητηρι που να βγαζει περιεργη μουσικη

αλλα μου φανηκαν πολυ κοινοτυπα..

βασικα πρεπει να πας απο κοντα σε ενα μαγαζι με τετοια,,στο jumbo ή με ειδι δωρων να δεις τι κανει..

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 00:42, 26-12-12:

Βασικά νιώθω ότι έχω παρεξηγηθεί κάπως.
Λοιπόν το ποσό που ανέφερα είναι αντίστοιχο με το συγκεκριμένο δώρο (ρολόι). Όχι ότι ντε και καλά θα δώσω 100 ή 150 ευρώ, απλά φαντάζομαι ότι ένα καλό ρολόι κάπου εκεί κυμαίνεται η τιμή του.
Εννοείται πως δε κολλάω στη τιμή, μπορεί όταν πάω να του πάρω το ρολόι να δω μια πολύ ωραία μπλούζα με 15-20 ευρώ σε μια βιτρίνα αλλά μόνο και μόνο επειδή η μπλούζα θα είναι πιο ωραία να επιλέξω εκείνη τελικά για δώρο.
Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοητή, το ποσό που ανέφερα είναι καθαρά για τη περίπτωση του -ρολογιού-.
Απλά μωρέ, από τότε που ήμαστε μαζί εγώ ήμουν αυτή που είχε τρομερό θέμα με τα οικονομικά και ήμουν στριμωγμένη και τώρα έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι και θέλω να του περάσω το μήνυμα ότι εκτιμάω αυτά που έκανε τόσο καιρό και πως θέλω να κάνω αυτό που έκανε αυτός για εμένα.
Και επίσης ένα τέτοιο δώρο θα το κάνω μια φορά και καλή, όχι σε κάθε γιορτή, γενέθλια κλπ, είπαμε μη τρελαθούμε κιόλας

Άγγελε για χειρός σκεφτόμουν γιατί από ότι πήρε το αυτί μου τέτοιο θέλει, τα άλλα τοίχου κλπ δε του αρέσουν καθόλου.
Αλλά όπως λες και εσύ θέλει να πάω σε μαγαζί να τα δω από κοντά, οπότε περιμένω να ανοίξουν. πφφφ -,-

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 03:10, 26-12-12:

με τι ασχολειται ο ανθρωπος
παρε κατι σχετικο με αυτα που του αρεσουν
μπλουζες , ρολογια και τετοια ειναι αχρηστα σιγουρα θα εχει..
οποτε μπορεις να καταληξεις σε κατι που σου εχει πει οτι θελει ή οπως ειπα και πριν κατι που σχετιζεται με τα ενδιαφεροντα του

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:04, 26-12-12:

http://www.luxe.gr/eidh-dorou/rologi...ia-koukos.html (θα ναι και εμμεσο ερωτικο μηνυμα αν με πιανειςς)
δες
ωραιο και φτηνο
http://www.minoiki.gr/mn/product/4_1...L_EKREMES.html

http://www.dissios.com/electronics/r...FQzKtAod2RcAXA
http://www.tavoularis.gr/index.php?cPath=2_19
http://www.houseofclassic.com/product.asp?catid=810
ή παρτου ενα cd δωρο αφιερωμενο εξαιρετικα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 26-12-12 στις 09:12.
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 11:22, 26-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
με τι ασχολειται ο ανθρωπος
παρε κατι σχετικο με αυτα που του αρεσουν
μπλουζες , ρολογια και τετοια ειναι αχρηστα σιγουρα θα εχει..
οποτε μπορεις να καταληξεις σε κατι που σου εχει πει οτι θελει ή οπως ειπα και πριν κατι που σχετιζεται με τα ενδιαφεροντα του
Σε σχέση με αυτά που ασχολείται; και τι να του πάρω; ποντίκια, πληκτρολόγια, εξωτερικούς δίσκους; γεμάτος είναι
Ρολόι έχει αλλά τα έχει φτύσει το καημένο, οπότε χρειάζεται καινούργιο (και ξέρω ότι θέλει ρολόι σίγουρα).
Χμμμ, χμμμ τώρα βέβαια που ανέφερες τα "ενδιαφέροντα", σαν να έχει παρατήσει το μπάσκετ πολύ- πάρα πολύ καιρό.

Καλέ, τι τιμές ήταν αυτές στα πρώτα
Να σου πω την αλήθεια, εγώ για κάτι τέτοιο θα τρελαινόμουν, αυτός όμως λίγο δύσκολο
Μου έβαλες ιδέες και με το cd
Ακούω τόσες πολλές προτάσεις κάθε μέρα στο τέλος δε θα πάρω τίποτα .

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:40, 26-12-12:

...εγω λεω να παρεις ενα χαρτι πολυτελειας,
να εκτυπωσεις επανω μια φωτογραφία σας
να κανεις κολλαζ μερικα μωρα με πανες απο κατω
να πασπαλισεις και χρυσοσκονη και γκλιττερακια
και να γραψεις απο πισω με μαρκαδορο
"ΑΓΑΠΗ ΜΟΥΥΥ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΧΧ"

υγ.
να εχεις και ενα χρονομετρο μαζι
θελω να δω ποσο γρηγορα θα τρεξει τα 100 μετρα

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 11:49, 26-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...εγω λεω να παρεις ενα χαρτι πολυτελειας,
να εκτυπωσεις επανω μια φωτογραφία σας
να κανεις κολλαζ μερικα μωρα με πανες απο κατω
να πασπαλισεις και χρυσοσκονη και γκλιττερακια
και να γραψεις απο πισω με μαρκαδορο
"ΑΓΑΠΗ ΜΟΥΥΥ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΧΧ"

υγ.
να εχεις και ενα χρονομετρο μαζι
θελω να δω ποσο γρηγορα θα τρεξει τα 100 μετρα
Και έλεγα πότε θα πέσω θύμα του rempeske, αχ αχ αχ έφτασε η ώρα, κλαψ - κλαψ συγκίνηση.

υγ.
χρονόμετρο; ούτε καν.
Ελεύθερη πτώση απ΄το μπαλκόνι θα κάνει.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:00, 26-12-12:

Ελεύθερη πτώση απ΄το μπαλκόνι θα κάνει.
τοτε αγορασε του μια ομπρελα,,γερη ομως..

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:02, 26-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τοτε αγορασε του μια ομπρελα,,γερη ομως..
Γιατί, με βλέπεις ψημένη να ετοιμάσω για δώρο την υπέροχη ιδέα του αγαπημένου rempeske??????

Παράθεση

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,196 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 12:07, 26-12-12:

Βασικά νιώθω ότι έχω παρεξηγηθεί κάπως.
Λοιπόν το ποσό που ανέφερα είναι αντίστοιχο με το συγκεκριμένο δώρο (ρολόι). Όχι ότι ντε και καλά θα δώσω 100 ή 150 ευρώ, απλά φαντάζομαι ότι ένα καλό ρολόι κάπου εκεί κυμαίνεται η τιμή του.
Εννοείται πως δε κολλάω στη τιμή, μπορεί όταν πάω να του πάρω το ρολόι να δω μια πολύ ωραία μπλούζα με 15-20 ευρώ σε μια βιτρίνα αλλά μόνο και μόνο επειδή η μπλούζα θα είναι πιο ωραία να επιλέξω εκείνη τελικά για δώρο.
Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοητή, το ποσό που ανέφερα είναι καθαρά για τη περίπτωση του -ρολογιού-.
Απλά μωρέ, από τότε που ήμαστε μαζί εγώ ήμουν αυτή που είχε τρομερό θέμα με τα οικονομικά και ήμουν στριμωγμένη και τώρα έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι και θέλω να του περάσω το μήνυμα ότι εκτιμάω αυτά που έκανε τόσο καιρό και πως θέλω να κάνω αυτό που έκανε αυτός για εμένα.
Και επίσης ένα τέτοιο δώρο θα το κάνω μια φορά και καλή, όχι σε κάθε γιορτή, γενέθλια κλπ, είπαμε μη τρελαθούμε κιόλας

Άγγελε για χειρός σκεφτόμουν γιατί από ότι πήρε το αυτί μου τέτοιο θέλει, τα άλλα τοίχου κλπ δε του αρέσουν καθόλου.
Αλλά όπως λες και εσύ θέλει να πάω σε μαγαζί να τα δω από κοντά, οπότε περιμένω να ανοίξουν. πφφφ -,-
Τα καλά και ποιοτικά ρολόγια είναι ακριβά. Στο ποσό που διαθέτεις, θα έχει ημερομηνία λήξεως. Αν τελικά προχωρήσεις σε αγορά ρολογιού, πάρε μπρασελέ.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:21, 26-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Τα καλά και ποιοτικά ρολόγια είναι ακριβά. Στο ποσό που διαθέτεις, θα έχει ημερομηνία λήξεως. Αν τελικά προχωρήσεις σε αγορά ρολογιού, πάρε μπρασελέ.
Για μπρασελέ σκεφτόμουν και εγώ εξ'αρχής. (να δείχνει πιο φανταχτερό, τρομάρα μου. )

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:59, 26-12-12:

Ρε πάρτου κάνα wii.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 14:47, 26-12-12:

οντως εγω εχω κ εχει πολυ φαση(παρε δυο remote ομως μην παιζει μπακουρι)

αφου παιζει πιανο παρε ενα επιπλεον οργανο κανα μπαγλαμαδακι κατι τετοιο(νομιζω αν ξερεις πιανο τα κουτσοκαταφερνεις κ με τα αλλα,αν ξερει και κιθαρα τοτε μια χαρα)

κανε μια φωτογραφια σας ταπετσαρια
http://www.liveinart.gr/your-wallpaper.html

λιγο μλκια τελος παντων..........το ρολοι ομως μου φαινεται καπως απροσωπο .......βεβαια αν θελει παρε ενα.......
για τιμες και ποικιλία μπες στο skroutz.gr

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 15:21, 26-12-12:

Άσε καλέ, πολεμάω να τον κάνω να ξεκολλήσει από το x-box αν του πάρω και wii είναι ικανός να βάλει φυσική τουαλέτα στο δωμάτιο, καμένος μέχρι εκεί που δε λέει.

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος

αφου παιζει πιανο παρε ενα επιπλεον οργανο κανα μπαγλαμαδακι κατι τετοιο(νομιζω αν ξερεις πιανο τα κουτσοκαταφερνεις κ με τα αλλα,αν ξερει και κιθαρα τοτε μια χαρα)

κανε μια φωτογραφια σας ταπετσαρια
http://www.liveinart.gr/your-wallpaper.html

λιγο μλκια τελος παντων..........το ρολοι ομως μου φαινεται καπως απροσωπο .......βεβαια αν θελει παρε ενα.......
για τιμες και ποικιλία μπες στο skroutz.gr
Δε παίζει πιάνο, κιθάρα παίζει και κλαρίνο.
Όμως ναι, καλή ιδέα σου, έτσι κι αλλιώς έχει ψύχωση, του αρέσει πάρα πολύ να παίζει μουσική.
Καλά για τη ταπετσαρία ούτε λόγος, θα με σφάξει στο γόνατο, σαν να τον ακούω "τι μαλακία πήγες και έκανες", σίγουρα.
Για το ρολόι ναι και εγώ έτσι το βλέπω αλλά να ρε γαμώτο, ξέρω ότι σίγουρα χρειάζεται και θέλει ρολόι για αυτό και εγώ κολλάω πιο πολύ σε κάτι τέτοιο.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:25, 26-12-12:

Τότε πάρτου ένα ποδήλατο.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 15:36, 26-12-12:

αν παιζει κιθαρα παρτου μπαγλαμαδακι χωρις δευτερη σκεψη........αν παιζει πχ κλασσικη παρτου μια ακουστικη ή ηλεκτρικη(αφου οπως διαβασα στις προηγουμενες σελιδες θες για μια φορα να του παρεις κατι ακριβο σκοπος ειναι να το λατρεψει κιολας!!!!!!!)

Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη silverdog
Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 374 μηνύματα.

O silverdog έγραψε στις 15:54, 26-12-12:

αν ειναι της μελωδιας παρτου μια Αρπα μεγαλη η μικρη δεν εχει σημασια με ολες παιζεις κανονικα

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 18:04, 26-12-12:

Έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάω την ιδέα για μουσικό όργανο.
Και ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό (κι ούτε θα μου περνούσε αν δε μου το λέγατε εσείς! Ευχαριστούλι! *_*)
Αύριο θα βγω μια γύρα στα μαγαζιά να δω τι παίζει.

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 18:07, 26-12-12:

πάντως για κιθάρες το πιο πιθανό είναι να σου βγει πιο ακριβά από ένα ρολόι.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:15, 26-12-12:

Κιθαρα μην του παρεις! Ιδικα αν παιζει! Για να παρεις μια καλη θα πρεπει να δωσεις πολλα λεφτα, και αν παιζει θα εχει καποιες απαιτισεις απο μια κιθαρα τις οποιες δεν μπορεις να ξερεις για να επιλεξεις την καταλληλη.
Ενα μπαγλαμαδακι θα ητανε καλη ιδεα καθως μπορεις να παρεις με λιγα λεφτα καλο οργανο και αφου δεν παιζει ηδη δεν θα εχει προτιμισεις σε τεχνικα ζητηματα.
Εναλακτικα παρτου ενα Ukulele

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:06, 26-12-12:

Δεν ξέρω τι budget έχεις για αγορά μουσικού οργάνου, πάντως φτηνό και ταυτόχρονα ποιοτικό μουσικό όργανο δύσκολα θα βρεις.
Από την άλλη, σε λογικές τιμές έχει διάφορες (συλλεκτικές) μινιατούρες μουσικών οργάνων. Γιατί δεν του παίρνεις μια μινιατούρα κιθάρας ή κλαρίνου (or both)? Έτσι δεν υπάρχει κίνδυνος να κάνεις κάποιο "λάθος" όσον αφορά την ποιότητα και τις απαιτήσεις του.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 23:11, 26-12-12:

Σε καμία περίπτωση δε θα έπαιρνα κιθάρα, δεν έχω ιδέα από αυτά πρώτον, και δεύτερον δε το σηκώνει η τσέπη μου. (είπαμε ακριβό, μη το χέσουμε τελείως όμως, γκουχου - γκουχου )
Οι σκέψεις που έκανα ήταν αυτό που πρότεινε η Evangeline κάτι σε διακοσμητικό/συλλεκτικό, αλλά μου τρύπωσε και η ιδέα για καμιά περίεργη φλογέρα ή φυσαρμόνικα.
Τώρα θα μου πεις, τσομπάνης είναι και θα πάρεις φλογέρα;
Αλλά δε ξέρω μου φάνηκε έξυπνο, είδα και κάτι πολύ όμορφες φυσαρμόνικες λίγο που έψαξα και το σκέφτομαι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:38, 27-12-12:

οι δισκοι του αρεσουν?
να ενα φορητο πικαπ

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 17:53, 27-12-12:

Αχχχχ αυτό πάρτο δώρο σε εμένα......................έχουμε κάτι παλιούς δίσκους και είχα ρίξει την ιδέα να πάρουμε ένα πικαπ.σε παρακαλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 20:57, 28-12-12:

Λοιπόν τελικά κατέληξα σε ρολόι.
Βιάστηκα και μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα, γιατί δε γνωρίζω την εταιρία, τη μάρκα και γενικά έμεινα μόνο στην "εμφάνιση" του.
Ήμουν ανάμεσα σε αυτό που πήρα και σε ένα άλλο κλασσικό σχέδιο από την εταιρία festina που ήμουν σίγουρη για τη "ποιότητα" του μιας και έχει το ίδιο ακριβώς ρολόι ο μπαμπάς μου εδώ και 4-5 χρόνια και είναι πολύ ευχαριστημένος.
Παρ' όλα αυτά πήρα άλλο γιατί μου φάνηκε κάπως η ιδέα του να έχει ίδιο ρολόι με το μπαμπά μου.
Αυτό είναι.

Και η τιμούλα αρκετά χαμηλή (90 ευρώ) σε σχέση με αυτά που υπολόγιζα να δώσω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pequeño : 29-12-12 στις 01:03.
Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 02:23, 29-12-12:

Ένα ακριβό άρωμα σε γιορτινή συσκευασία!

Παράθεση

Mr.Blonde

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 829 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 03:00, 29-12-12:

Προφυλακτικα,χειροπεδες,μαστιγια,δονητες,εσωρουχα και το κυριοτερο προφυλακτικα.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:28, 29-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mr.Blonde
Προφυλακτικα,χειροπεδες,μαστιγια,δονητες,εσωρουχα και το κυριοτερο προφυλακτικα.

...μηπως τα εσωρουχα ειναι λιγο υπερβολή?

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nektariosmakris
Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε στις 17:23, 05-06-13:

σεξ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 13:52, 20-11-15:

Σε λίγο καιρό έχει γενέθλια το αγόρι μου και σκέφτομαι τι δώρο να του κάνω...Έχω στερέψει από ιδέες!
Στη γιορτή του, του είχα πάρει ένα πουλόβερ οπότε σκεφτόμουν να μην του κάνω πάλι τέτοιο δώρο(αν και είναι κάτι χρήσιμο).
Γενικά του αρέσουν παλιά αντικείμενα, είναι και λίγο geek.
Έχετε να μου κάνετε καμία πρόταση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 14:20, 20-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Σε λίγο καιρό έχει γενέθλια το αγόρι μου και σκέφτομαι τι δώρο να του κάνω...Έχω στερέψει από ιδέες!
Στη γιορτή του, του είχα πάρει ένα πουλόβερ οπότε σκεφτόμουν να μην του κάνω πάλι τέτοιο δώρο(αν και είναι κάτι χρήσιμο).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 15:22, 20-11-15:

Βιβλίο/κόμιξ, εισιτήριο για θεατρική παράσταση ή κάποιο επερχόμενο live, συνδρομή για κάποιο ηλεκτρονικό περιοδικό που θα τον ενδιέφερε (ως geek). Αν υπάρχει το budget μπορείς να κανονίσεις καμία μονοήμερη στο Αϊβαλί. Όταν λες παλιά αντικείμενα, τι εννοείς περίπου;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 23:07, 21-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Βιβλίο/κόμιξ, εισιτήριο για θεατρική παράσταση ή κάποιο επερχόμενο live, συνδρομή για κάποιο ηλεκτρονικό περιοδικό που θα τον ενδιέφερε (ως geek). Αν υπάρχει το budget μπορείς να κανονίσεις καμία μονοήμερη στο Αϊβαλί. Όταν λες παλιά αντικείμενα, τι εννοείς περίπου;
Ας πούμε αντικείμενα που είναι σε φάση αντίκες. Και γενικά του αρέσουν κάτι geek αντικείμενα που δεν έχουν κανένα λόγω ύπαρξης(π.χ. μαγνητική περιστρεφόμενη υδρόγειος σφαίρα).

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:33, 22-11-15:

Εγώ στο αγόρι μου που πλησιάζει η γιορτή του (και πέφτει και στην επέτειο μας!) πήρα ένα μπρελόκ απο αυτά τα κλασικά.

Ξέρω. Είμαι τετριμμένη. Αλλά έχει πάνω "χαραγμένα" διάφορα quotes απο σειρές που μας αρέσουν, και θέλω να πιστεύω πως θα του αρέσει. Στα γενέθλια του του είχα πάρει βιβλίο και δε το τίμησε δεόντως. Σκέφτομαι να του γράψω και ένα σιντί με Madrugada.

Γιατί δε του παίρνεις σπάνια κόμικς; Ή κάτι συλλεκτικό απο κάτι που του αρέσει; Ή μια αντικέ φωτογραφική μηχανή (απο αυτές τις αναλογικές που πλέον τους έχουν ξεφτιλιστικές τιμές); Ή ένα βινύλιο του αγαπημένου του συγκροτήματος;
Ξέρωγω προσωπικά θα ΠΕΘΑΙΝΑ αν μου έκαναν δώρο παλιά βιβλία ή doctor who collectibles.

Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos216
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 20:49, 22-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Εγώ στο αγόρι μου που πλησιάζει η γιορτή του (και πέφτει και στην επέτειο μας!) πήρα ένα μπρελόκ απο αυτά τα κλασικά.

Ξέρω. Είμαι τετριμμένη. Αλλά έχει πάνω "χαραγμένα" διάφορα quotes απο σειρές που μας αρέσουν, και θέλω να πιστεύω πως θα του αρέσει.
Alma, βοήθησέ με!

Το ζήτησες από κοσμηματοπωλείο να στο φτιάξει;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:13, 22-11-15:

Απ' τα καλύτερα couple's games που έχουν κυκλοφορήσει. Είναι ιδανικά καρτοπαίχνιδα για ζευγάρια και απλά στην εκμάθηση, ακόμα κι αν έχετε παίξει μόνο Monopoly και Scrabble στη ζωή σας. Διασκεδαστικά, χωρίς conflicts. Μπορείτε να τα βρείτε στα περισσότερα board game shops στην Ελλάδα. Τα προτείνω σαν ένα εναλλακτικό δώρο, που θα μείνει, ακόμα κι όταν χωρίσετε!

Το δώρο δεν είναι απλά «πήρα κάτι που μου άρεσε». Είναι (1) έκανα την έρευνά μου για κάτι καλό, (2) έκατσα κι αφιέρωσα χρόνο να το μάθω, (3) θα κάτσω να αφιερώσω χρόνο να στο εξηγήσω, (4) θα περάσουμε ωραία μοιράζοντας τις εμπειρίες μας! Με ένα card game, περνάτε όλα αυτά τα μηνύματα στο significant other σας.

Jaipur

Περιγραφή:
Τζαϊπούρ, πρωτεύουσα του Ρατζαστάν. Είστε ένας από τους δύο πιο ισχυρούς επιχειρηματίες της πόλης. Αλλά αυτό δεν είναι αρκετό για σας, γιατί μόνο ο έμπορος με δύο Seals of Excellence θα έχει το προνόμιο να πάει στην αυλή του μαχαραγιά. Πρέπει επομένως, να τα πάτε καλύτερα από τον ανταγωνιστή σας, αγοράζοντας, ανταλλάσσοντας και πουλώντας σε καλύτερες τιμές, διατηρώντας ταυτόχρονα τον έλεγχο και στα δύο κοπάδια από καμήλες.
Κυκλοφορεί γύρω στα 18€ και είναι language independent. Οι κανόνες (2-3 σελίδες) είναι μεν στα αγγλικά, αλλά έχουν ανεπισήμως μεταφραστεί στα Ελληνικά, εδώ. Το ίδιο παιχνίδι δεν έχει καθόλου κείμενο.

Love Letter

Περιγραφή:
Πολλοί νεαροί άνδρες (και μερικοί όχι και τόσο νεαροί) επιθυμούν να φλερτάρουν την πριγκίπισσα. Δυστυχώς, εκείνη έχει κλειστεί στο δωμάτιό της στο παλάτι, και πρέπει να βασιστείτε σε άλλους για να της δώσουν το γράμμα σας. Θα τα καταφέρετε;
Το Love Letter είναι ένα παιχνίδι ρίσκου, αποκλεισμών και τύχης. Προσπαθήστε να φτάσει το γράμμα σας στα χέρια της Πριγκίπισσας Ανέτ, εμποδίζοντας τα γράμματα των υπολοίπων. Οι ισχυρές κάρτες σας δίνουν το πλεονέκτημα από νωρίς, γίνεστε όμως στόχος. Αν πάλι βασιστείτε σε αδύναμες κάρτες, το γράμμα σας μπορεί να καταλήξει στο τζάκι!
Αυτό είναι περίπου στα 10€ στο εμπόριο, κρατάει 20 λεπτά και κυκλοφορεί στα Ελληνικά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 22-11-15 στις 21:20. Αιτία: Added links.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:12, 22-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos216
Alma, βοήθησέ με!

Το ζήτησες από κοσμηματοπωλείο να στο φτιάξει;
Βασικά σε μια φίλη της μαμάς μου που ασχολείται με τέτοια το ζήτησα (και μάλιστα υποθέτω δεν παίρνει πολύ καιρό να φτιαχτεί καθώς μου το έφτιαξε νωρίτερα απ'ότι περίμενα) αλλά αν πας σε κοσμηματοπωλείο μπορούν επίσης να σου το κάνουν νομίζω.

Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 23:44, 22-11-15:

Ας πούμε αντικείμενα που είναι σε φάση αντίκες. Και γενικά του αρέσουν κάτι geek αντικείμενα που δεν έχουν κανένα λόγω ύπαρξης(π.χ. μαγνητική περιστρεφόμενη υδρόγειος σφαίρα).
Χμ, δύσκολα βάζεις. Λοιπόν, θα μπορούσες να εκτυπώσεις και να κορνιζάρεις κάποια κλασσική αφίσα (π.χ. κάποια αγαπημένη του ταινία) ώστε να έχει ένα vintage ύφος και να το βάλει στο δωμάτιό του. Ή αντί για αφίσα κάποιον παγκόσμιο χάρτη από αυτούς τους ξεθωριασμένους που μοιάζουν από την εποχή των πειρατών. Ή κάποιο όμορφο παζλ (αν είναι σπιτόγατος). Υπέροχο δώρο αλλά αρκετά πιο ακριβό είναι μια Polaroid (που η μηχανή δεν κοστίζει τόοοσο πολύ, αλλά κοστίζουν ακριβά τα φιλμ).

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Πω, αυτά τα δώρα είναι το αμέσως πιο corny level από τα αρκουδάκια με τα I ❤ you. Προσωπικά δεν δωρίζω ποτέ αντικείμενα γιατί ξέρω πως (ότ)αν επέλθει ο χωρισμός θα πάνε χαμένα. Ενώ τα βιβλία ή τα εισιτήρια για event δεν μπορείς να τα ταυτίσεις με ένα άλλο άτομο, γιατί είναι ολόκληρες εμπειρίες (τα ταξίδια αναγκαστικά τα ταυτίζεις αλλά και πάλι είναι τελείως διαφορετικό πράγμα). Ρούχα, κοσμήματα, διακοσμητικά εκτός του ότι είναι τελείως κοινότοπα, τα αγοράζω και μόνη μου. Προτιμώ στο δώρο να φανεί η φαντασία του άλλου (και το πόσο καλά με ξέρει).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους